Open avond over Kaap Verdië Ophalen oud papier Miniatuur weer open Algemene Bijstandswet Ophokverbod Bestemmingsplan Verkeer Boomfeestdag Ze zijn er nog Werk in uitvoering Ter inzage Colofon Redactie: Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg. Telefoon: (01180) 26251Reacties van harte welkom. Week Commissies vergaderen "Tafeltje Dekje" DE FAAM Woensdag 6 april 1988 Door het oog van de Lange Jan Er zijn nog een aantal compostva- ten te. koop. De kostprijs is f 120,de gemeente betaalt daarvan f 50,zodat voor u een prijs van f 70,— overblijft. U kunt de vaten kopen bij de dienst gemeentewerken, Vlissing- sestraat 21, telefoon 82000. Per ge zin kan slechts één vat worden aan schaft. Op een aantal plaatsen zo als in de hal bij bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2 en bij Ge meentewerken is een Vam-vat ge plaatst ter bezichtiging. Onze vuilniswagens worden voor meer dan de helft gevuld met waar devol groente-, fruit- en keukenaf val. Met een compostvat kunt u daar iets nuttigs mee doen! Op Poelendaeleweg tussen de De Ruyterstraat en het Banckertplein is de rijbaan afgesloten in de rich ting Koudekerke in verband met het herstellen van de rioolput deksels. De Noord weg tussen de Schotel- - weg en de Leliëndaelseweg is in heide richtingen afgesloten in ver band met herstelwerkzaamheden aan het wegdek. In de "winkel" van bureau Voor lichting, Stadhuisstraat 2, ligt ter inzage: een overzicht van de in spraakreacties naar aanleiding van het voornemen van burgemeester en wethouders om vijf verkeers drempels aan te brengen op het geasfalteerde gedeelte van de Se- geerssingel, nabij Opaal, Opaal plaats, Smaragd, Smaragdplaats en Diamant. Ook willen zij het gedeel te van de Segeerssingel tussen de Kruit molenlaan en de Segeersweg aanwijzen als 30 km /uur-straat. Naar aanleiding van de inspraak reacties werd besloten twee ver keersdrempels aan het plan toe te voegen, bij de Briljant aan de kant van de Kruitmolenlaan en bij de Segeersweg, eveneens aan de kant van de Kruitmolenlaan. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen en zieken, die zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur worden besteld. D kunt hiervoor bellen met nummer 01180 - 38570. Het bezorgen ge beurt ook op deze dagen. t Menu van 11 april 1988 tot en met 16 april 1988. maandag gehakt, witlof, aardappelen dinsdag jachtschotel, rode kool, puree woensdag zuurkool met worst donderdag macaroni met ham en kaas vrijdag vis, worteltjes, aardappelen zaterdag gehakt, bloemkool, aardappelen Een van de gebouwen van het jongereninstituut In het kader van de Europese Noord-Zuid Campagne organi seert de gemeente Middelburg op 13 april a.s. om 20.00 uur in de Burgerzaal van het stadhuis een informatie-avond over Kaap Ver dië. Vorige week schreven we op deze pagina al uitvoerig over deze avond. U weet dat de gemeente Middelburg, samen met de zusterstreden Vilvoorde, Folkesto ne en Nagasaki, een project op de Kaapverdische Eilanden heeft gea dopteerd. Het gaat hier om het NOVIB-project "Jongereninsti tuut voor beroepsopleidingen". U bent op 13 april a.s. van harte welkom in het stadhuis om nader met Kaap Verdië en het NOVIB- project kennis te maken. Het programma voor de informatie-avond luidt als volgt: 19.30-20.00 uur: aankomst van de bezoekers; 20.00-20.10 uur: welkomstwoord door burgemeester mr. C.G.J. Rutten; 20.10-21.00 uur: lezing door de heer Francesco Mascini van de NOVIB over het thema "Geef de jeugd een toekomst op Kaap Ver dië". Op 13 april a.s. zal de heer Mascini juist van een bezoek aan de Kaapverdische Eilanden zijn te ruggekeerd; 21.00-21.15 uur: intermezzo met Kaapverdische muziek; 21.15-21.45 uur: pauze; 21.45-22.15: gelegenheid tot het stellen van vragen; 22.15-22.30 uur: afsluiting met Kaapverdische muziek. In aansluiting op de informatie avond zal er van 14 tot en met 30 april a.s. in de Zeeuwse Biblio theek een tentoonstelling over Kaap Verdië worden ingericht. Het gemeentebestuur hoopt dat velen van u op 13 april a.s. in de Burgerzaal van het stadhuis aan wezig zullen zijn. Op 24 maart j.l. is in de Trouw zaal van het stadhuis een informa tieavond gehouden over het opha len van oud papier in Middelburg. Verschillende verenigingen, orga nisaties en genootschappen waren aanwezig. Aanleiding voor deze bijeenkomst was de garantieprijs voor oud papier, die de gemeente Middelburg heeft ingesteld sinds 1 januari 1988. Deze garantieprijs houdt in, dat de gemeente de op brengst van één kilo oud papier aanvult tot zes cent. Onderwerp van gesprek op de informatie-avond was ook de ver deling van het ophalen over de stad. Waarom het belangrijk is dat u het oude papier niet in de vuilnis zak gooit, maar verzamelt en mee geeft aan de kerk, de voetbalvere niging, de zending, of welk goed doel dan ook, spreekt voor zich. Door hergebruik van de grondstoffen worden kostbare bo men bespaard, evenals ruimte en kosten voor het storten. Jaarlijks gaat er in de Middelburg se huishoudens 2700 ton oud pa pier om. Slechts 1100 ton daarvan wordt ingezameld, 1600 ton ver dwijnt dus nog in de vuilniszak! Als we de stad in wijken verdelen volgens onderstaand kaartje dan zijn per wijk de volgende vereni gingen en kerken aktief: 1 - Ontmoetingskerkwijk, tel. 25380; 2 - Oostkerkwijk, tel. 34090; 3 - Ondo (korfbalvereniging), tel. 33292; 4 - Interkerkelijke jeugdgroep, tel. 16447; 5 - voetbalvereniging Nieuwland, tel. 01182-2047; 6 - buurtvereniging Eigenhaard, tel. 38326; 7 - Berdenis van Berlekom(scou- ting), tel. 01184-67377; 8 - Veldo (gymnastiekvereniging), tel. 29020. Door de hele stad zijn de volgende verenigingen en kerken aktief: - Middelburgse Mixed Hockey club, tel. 35048; - Swift, korfbalvereniging, tel. 25685; - Zendingscommissie Gerefor meerde Kerk, tel. 25719; - Gereformeerde Kerk Vrijge maakt, tel. 16728; - Blue Spirit, drum- en buglcorps, tel. 25969; - Juliana korpsen, tel. 14092; - Onda, Christ. Brassband, tel. 11425; - Kazan de Wolfgroep, scouting, tel. 34048; - MTV '69, turnvereniging, tel. 13543; - Christ. Gereformeerde Kerk; - Jong Ambon, tel. 01184-61196 U kunt oud papier natuurlijk ook meegeven aan uw kinderen, als er op school of club wordt inge zameld. Declaratieformulieren voor het aanvragen van de aanvullende ga rantieprijs kunnen verenigingen, kerkgenootschappen en scholen aanvragen bij de afdeling Algeme ne Zaken van de gemeente, tele foon 26251, toestel 413. Op een schaal van 1:20 zijn de meeste markante plekjes en gebouwen op Walcheren nagebouwd in Minia tuur Walcheren op het Molenwater. Deze Middelburgse attractie is vanaf 31 maart weer opengesteld, tot en met 23 oktober van 9.30 tot 17.00 uur, in de maanden juli en augustus tot 18.00 uur. Miniatuur Walcheren werd in 1954 voor het eerst voor publiek opengesteld. Het was toen nog bedoeld als een expositie rond de viering van de wederopbouw van het eiland Walcheren na de rampspoed van de oor log. Twee jaar lang hebben honderden handvaardige Walcherse ingezetenen gewerkt aan de bouwsels. De maquette kreeg echter zo veel belangstelling dat Miniatuur Walcheren uitgroeide tot een permanente at tractie. Bij bureau Voorlichting is een fol dertje verkrijgbaar met daarin in formatie over de Algemene Bijstandswet. Hieronder volgt een gedeelte uit deze folder. Voor meer informatie kunt u terecht bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Simpelhuisstraat 1telefoon 35860. NORMBEDRAGEN De bijstandsuitkering is afgeleid van het minimumloon. Dat is het loon, waarop elke werknemer van 23 jaar en ouder ten minste recht heeft. Van dit loon worden loon belasting en premies voor sociale verzekeringen afgetrokken. Dan blijft het netto-minimumloon over. De uitkering voor een echtpaar en ongehuwde partners is gelijk aan het netto-minimumloon. Één oudergezinnen krijgen 90%, al leenstaanden 70% en alleenstaan de woningdelers 60% daarvan, omdat de noodzakelijke kosten van het bestaan voor hen lager zijn. Voor alleenstaanden beneden 23 jaar gelden lagere bedragen, af geleid van de minimum jeugdlonen. Let wel: Net als iemand die het minimum loon verdient, moet de bijstands ontvanger uit zijn of haar uitke ring de normale kosten van het bestaan betalen. Dit zijn de kosten voor bijvoorbeeld eten, drinken, wonen, licht en verwarming, kle ding, meubilair en ontspanning. WOONKOSTEN Woont u in een huurhuis met een kale huur tussen 256,67 en 700,per maand (voor al leenstaanden jonger dan 23 jaar is dat resp. 192,08 en 560,—) dan komt u als bijstandsontvanger in het algemeen voor huursubsidie in aanmerking. De gemeente kan hierover inlichtingen geven. Als u op bijstand aangewezen raakt en nog niet voor huursubsidie in aan merking komt, past de bijstand op dezelfde manier in de huur bij als de huursubsidie zou doen. Woont u in een eigen woning dan komt u natuurlijk niet in aanmer king voor huursubsidie. Bedragen hypotheekrente, eigenaarsonder- houd, belasting op onroerend goed (alleen het eigenaarsdeel), e.d. bij elkaar minder dan 256,67 per maand, dan moet u die kosten uit het uitkeringsbedrag betalen. Liggen de kosten tussen 256,67 en 700,per maand dan krijgt u boven het gewone bijstandsbedrag nog een toeslag. Deze toeslag is even groot als de huursubsidie voor een huurhuis van die prijs. Let wel: Als u in een eigen huis woont, waarvan de waarde na aftrek van de hypotheek hoger is dan het vrij te laten vermogen (zie 'Vrij te la ten vermogen', blz. 9 en 10), dan kunt u eventueel bijstand te leen krijgen op onderpand van uw huis (krediet-hypotheek). WOONKOSTEN BOVEN 700,— PER MAAND Voor huren boven 700,— per maand wordt niet in alle gevallen huursubsidie gegeven. Als u in zo'n huis woont, kan het zijn, dat u in aanmerking komt voor een toeslag, maar die is altijd tijdelijk. Aan de toekenning van een toeslag is de voorwaarde verbonden, dat u moet omzien naar een goedkoper huis. De gemeente kan hierover inlichtingen geven. Woont u in een eigen huis met hogere kosten dan 700,— per maand, dan geldt hetzelfde. U zult ook naar een goedkoper huis moeten uitkijken. REGELS VOOR BIJSTAND EN ANDERE INKOMSTEN Bijstand wordt gegeven als er geen of te weinig inkomsten zijn. Zijn er helemaal geen inkomsten, dan krijgt u de normbedragen, die op de bladzijden hiervoor staan ver meld. Zijn er wel inkomsten, zoals alimentatie of een sociale uitke ring, dan worden deze van het normbedrag afgetrokken. Gaat het om inkomsten uit (deeltijd-)arbeid, dan ligt de zaak anders. De regel hiervoor is: INKOMSTEN UIT (DEELTIJD ARBEID Van wat wordt verdiend, mag 25% worden behouden. Dit geldt voor een periode van twee jaar, die in sommige gevallen kan wor den verlengd. Bij één oudergezinnen wordt de eerste 74,60 van wat de ouder per maand verdient, vrijgelaten. Van deze inkomsten uit arbeid mag per maand niet meer worden behouden dan: -echtpaar/één-oudergezin 223,85 inclusief de eerder ge noemde 74,60 voor één oudergezinnen -alleenstaande 23 jaar of ouder: 156,70 -alleenstaande 22 jaar: 135,35 -alleenstaande 21 jaar: 117,65 -alleenstaande 20 jaar: 109,45 -alleenstaande 19 jaar: f 68,20 -thuis-inwonende 20 jaar:/ 65,— -thuis-inwonende 19 jaar:/ 51,75 -thuis-inwonende 18 jaar:/ 51,40 KORTING BIJ ONDERHUUR, KOSTGANGERS EN INWO- NENDEN: Onderhuur en kostgangers Bij aanwezigheid van een onder huurder of een kostganger wordt 158,15 per maand respectievelijk 240,— per maand op de uitke ring in mindering gebracht. Zijn er meer onderhuurders of kostgangers, dan beslist de ge meente hoe met de inkomsten daarvan rekening wordt ge houden. Inwonende kinderen Van inwonende kinderen met een eigen inkomen wordt aangenomen dat ze bijdragen in de kosten van wonen en de aan het wonen ver bonden vaste lasten. Daarom wordt 158,15 per maand van de uitkering "van de ouder(s) afge trokken. Dit blijft achterwege, als er uitsluitend kinderen zijn, die studiefinanciering hebben, of (be neden 21 jaar) een inkokmen, dat ongeveer zo hoog is als de RWW- uitkering voor een thuisinwonen de. De gemeente kan daarover in lichtingen geven. VRIJ TE LATEN VERMOGEN Hebt u vermogen - bijvoorbeeld geld op een spaarrekening of in een eigen huis - dan hoeft dat niet eerst helemaal te worden opge maakt, voordat u voor bijstand in aanmerking komt. Een zoge naamd bescheiden vermogen wordt vrijgelaten. Dit bescheiden vermogen bedraagt: 15.700,voor gezinnen; 7.850,voor alleenstaanden en thuis-inwonenden. De rente van dit vermogen is ook vrij. Er is een extra vrijlating voor het vermogen in een eigen huis. Deze geldt voor wie in een eigen huis woont, jonger is dan 65 jaar en bijstand krijgt voor de algemene bestaanskosten. Deze extra vrijla ting is 15.000,— de helft van het meerdere vermogen. De vrijla ting van het bescheiden vermogen en de extra vrijlating van het ver mogen in een eigen huis kunnen tezamen niet meer zijn dan 75.700,voor gezinnen en 67.750,— voor alleenstaanden. BIJZONDERE UITGAVEN Hiertoe behoren niet: de grotere aankopen die iedereen wel eens moet doen, bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel. Deze moeten uit het normbedrag worden betaald. Dat geldt ook voor verhuiskosten en kosten van woninginrichting. Maar het kan zijn dat u noodzakelijke extra kosten hebt, die ontstaan zijn door bijzondere omstandigheden zoals bijvoorbeeld ziekte en gebre ken. Hiervoor kan bijstand wor den gegeven, waarbij rekening wordt gehouden met de draag kracht die u hebt. Voor dergelijke uitgaven, die niet boven 171, per kalenderjaar uitkomen, wordt geen bijstand verleend. Voor het meerdere boven deze 171, echter wel. Bent u jonger dan 65 jaar, dan dient u voor uitgaven in verband met invaliditeit een voorziening te vragen op grond van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet (AAW). HET INDIVIDUELE KARAK TER VAN DE BIJSTAND De bijstand wordt afgestemd op omstandigheden en mogelijkhe den van persoon en gezin. Dit kan tot gevolg hebben, dat van bo venstaande fiormen en regels wordt afgeweken. Bijvoorbeeld wanneer iemand naast de noodza kelijke kosten van het gewone le vensonderhoud bijzondere kosten heeft, die hij niet kan betalen, maar die voor hem wel noodzake lijk zijn. De bijstand is op deze manier een duidelijk individuele uitkering, die van persoon tot persoon kan ver schillen. Burgemeester en wethouders van Middelburg; brengen ter openbare kennis dat zij hebben bepaald, dat het ver boden is, in de periode van 11 april tot en met 27 mei 1988 één of meer duiven te doen uitvliegen of enige handeling te verrich ten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvliegen. Het verbod geldt niet: voor het doen of laten uitvliegen voor 10.00 uur en na 17.00 uur; voor het deelnemen aan wedstrijdvluchten door postduiven; voor jonge duiven; op zondagen en in de maand mei evenmin op de zaterdagen. Purgemeester en wethouders van Middelburg; maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Sint Laurens teneinde de bouw moge lijk te maken van 3 woningen met garages/bergingen op een per ceel aan de Singelweg. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van dinsdag 5 april 1988 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg. b. c. Burgemeester en wethouders hebben besloten a. een voetgangerspversteekplaats aan te brengen in de Ne- derstraat, ter hoogte van de in-/uitgang van "De Arneburch"; een stopverbod in te stellen voor de westelijke zijde van de Nederstraat, tussen de uitgang uit het Bolwerk en het punt 30 meter ten noorden van de Breestraat; door middel van een doorgetrokken gele streep terzijde van de rijbaan, het parkeren te verbieden aan de westelijke zijde van de Nederstraat, tussen de Breestraat en het punt 30 meter ten noorden daarvan. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet wor den gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volledige verkeers- besluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te 4331 PK Middelburg ter inzage. In de komende week vergaderen de volgende commissies: Commissie Bestuur-Bestuurden op woensdag 6 april om 16.30 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Secr. dhr. K.W.A. de Regt Commissie Sociale Zaken op donderdag 7 april om 19.30 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Secr. dhr. J.J. Groenenberg Commissie Onderwijs op maandag 11 april om 16.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Secr. dhr. H. Groesser Commissie Gemeentewerken op maandag 11 april om 19.30 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Secr. dhr. P. Meeusen Commissie Financiële Zaken op dinsdag 12 april om 16.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Secr. dhr. N.A. Meijer Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening, Milieu beheer op dinsdag 12 april om 19.30 uur in de maquettezolder van het stadhuis. Secr. toest. 342 Bestuurscommissie Welzijn op woensdag 13 april om 15.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Secr. dhr. A.J. Wien Al deze vergaderingen zijn open baar met spreekrecht. Hiervoor kunt u een afspraak maken met de commissiesecretaris. Bij de secre taris en bij bureau Voorlichting liggen de agenda's en stukken ter inzage. Komende woensdag 13 april wordt door heel het land de Natio nale Boomfeestdag gevierd. Net als voorgaande jaren wordt ook in Middelburg aandacht besteed aan deze dag: schoolkinderen gaan bo men en struiken planten. In overleg met de gemeentelijke plantsoenendienst is dit jaar de Van Perrestraat gekozen als plaats van handeling. Maar liefst 55 bo men zullen daar hun bestemming krijgen. Het zijn dit jaar de leerlingen van groep 7 en 8 van de R.K. Gaudea- musschool die de spade ter hand gaan nemen. Zij hebben zich door middel van een speciaal lespakket hierop voorbereid. Het is de burgemeester, mr. C.G.J. Rutten, die de eerste boom zal planten en een korte toespraak zal houden. Met planten wordt begonnen 's ochtends om 10.00 uur.

de Faam | 1988 | | pagina 5