Verbeeld verleden Zeeuws platteland Jan Jongepier ALLE WINTERSPORT ARTIKELEN STERK AFGEPRIJSD Ria Bruin uit Hoorn verloor 40 kg overgewicht door Slimprox SEE wmmm, verguning vto ATTENTIE WINTERSPORTERS Gun uzelf de beste lazyboy D jf^CSÏSt^ r IX UK ROKV Gedeputeerde staten hebben de uitgangspunten voor het emancipatiebeleid van de provincie gepresenteerd, ledereen kan op die uitgangspunten reageren, waarna provinciale staten de uiteindelijke beslissing nemen over de gelijkberechtiging van vrouwen en mannen in Zeeland. Facetbeleid Sectorbeleid Inspraak ('OM MI SS IKS Volksgezondheid provinciale griffie Lazyboy: JU A.de Jonge Maandagmorgen gesloten en vrijdag koopavond. bij: Sporthuis Lange Viele 33-37 Tel.: 01180-12514 M'burg Al 80 pond overgewicht kwijt de natuurli Woensdag 10 februari 1988 •v feL? TS-°*<1 V' BD DE FAAM - DE VLISSINGER -r*^—-■•S-.tu tr.t d [Mtroo yL-~~£-sr*-rJ^> UW Onder de naam Verbeeld verleden worden vijftig tekeningen van Leen- dert van der Pool tentoongesteld in de Abdij in Middelburg. Thema van de tekeningen is de Verenigde Oostindische Compagnie in Zeeland. Aanleiding tot het maken van de tekeningen vormde het VOC- festival, dat vorig jaar op verschil lende plaatsen in Zeeland is ge houden. Het bestuur van de Tee- ken Academie in Middelburg (de academie dateert van 1786) gaf Van der Pool opdracht tot het maken van de tekeningen om het historische verband tussen Zee land in de Gouden Eeuw en Zee land nu vast te leggen. Dat ver band kan onder meer worden af geleid uit gebouwen en ornamen ten uit die tijd, die er nu nog zijn. Vorig jaar zijn de tekeningen ge bundeld in het boekje Verbeeld verleden. Behalve uit de tekenin gen, bestaat het boekje uit een tekst van Lodewijk Wagenaar. Wagenaar stelt, dat de Heren Ze ventien een goede neus voor pu blic relations hebben gehad. "VOC, drie letters, de afkorting van de Verenigde Oostindische Compagnie. Simpeler kon het niet, en toch is het monogram met de O links en de C rechts door de V heen getekend geniaal. Op scheepsvlaggen en in de ge vels van gebouwen was het mo nogram al van verre te herken nen. Verwerkt tot stempel liet het een scherpe afdruk achter. Dui zenden en duizenden voorwer pen van de VOC werden zo op eenvoudige wijze verzekerd te gen diefstal". De Z en de M in het monogram staan voor Zeeland en Middel burg, Middelburg was de zetel van de Zeeuwse kamer van de VOC, maar om aan te duiden, dat het een Zeeuwse en niet alleen een Middelburgse aangelegen heid was, kwam ook de Z in het beeldmerk. Het cartouche met het monogram siert de voorgevel van het huis van de Opper- equipagemeester in Middelburg - ook nu nog aan de Maisbaai te zien. Tekeningen zijn er verder van de pakhuizen aan de Kinder dijk, van de Oostkerk en van woon- en pakhuizen elders in Mi- delburg, van VOC-aardewerk, dat in de collectie van het Zeeuws Museum is opgenomen, van het Fort Rammekens bij Ritthem, van het Van Dishoeckhuis in Vlissin- gen, van de vuurtoren van West- kapelle, van de kerk in Zoutelan- de en van enkele gebouwen in Veere. De tentoonstelling is van 15 tot en met 26 februari te zien in de Kapittelzaal in de Abdij, te berei ken via de Kloostergang. De ope ningstijden zijn: werkdagen van 9.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. De toegang is gratis. Het boekwerk "Verbeeld verle den" is voor dertig gulden op de tentoonstelling te koop. Kopers krijgen er een door Van der Pool gesigneerde litho bij, zolang de voorraad strekt h De Arob-commissie uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 16 februari twee keer zitting. De eer ste zitting begint om 10.00 uur. Aan de orde is het beroep van de heer J. Hietbrink in Nieuw- en Sint-Joosland tegen de weigering van een verklaring van geen be zwaar voor de bouw van een huis aan de Langeweg in Nieuw en Sint-Joosland. Burgemeester en wethouders van Middelburg hebben die verklaring aange vraagd bij de provincie, omdat de bouw niet in overeenstemming is met het bestemmingsplan. Hoveniersbedrijf Van Oeveren in Kats heeft bezwaar ingediend te gen de weigering van een verkla ring van geen bezwaar voor de bouw van een tweede bedrijfs woning aan de Zuidlangeweg in Kats. Burgemeester en wethou ders van Kortgene waren hier de aanvragers. De zitting begint om 10.30 uur. De tweede kamer uit gedeputeer de staten hoort een Terneuzense, die beroep heeft aangetekend te gen de beslissing van haar ge meentebestuur op een aanvraag voor algemene bijstand. De zit ting is op dinsdag 16 februari, 11.00 uur. De voorzitter van gedeputeerde staten (de commissaris der ko ningin) hoort op 16 februari, 11.30 uur, een inwoonster van Reimerswaal over haar bezwaar schrift tegen een beslissing op een aanvraag voor spoedshalve bijstand. Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. Inspraak emancipatie ledereen moet de mogelijkheid hebben zich een zelfstandig bestaan te verwerven, ledereen moet daarbij dezelfde kansen, mogelijkheden en vrijheden kun nen benutten. Het feit of iemand een vrouw of een man is, ge trouwd of ongetrouwd, doet niet ter zake. Dat is, kort samengevat, de hoofddoelstelling in het emanci patiebeleid van de provincie. Afgeleid van de hoofddoelstelling zijn nevendoelen geformuleerd, waarnaar het provinciaal bestuur zich bij zijn taakuitoefening zal richten. In de discussienota pro vinciaal vrouwenemancipatie- facetbeleid zijn alle uitgangspun ten gebundeld. De emancipatie moet in alle gele dingen van het provinciale beleid worden doorgevoerd. Bij alle besluiten, die het provinciaal bestuur neemt, moet vrouwen en mannen gelijke kansen en mo gelijkheden worden geboden. Of het nu gaat om provinciale eco nomie, gezondheidszorg, ruimte lijke ordening, jongerenwerk, ver keer, milieu of vrijwilligerswerk - in alle facetten van het beleid moet de gelijkberechtiging van vrouwen en mannen tot haar recht komen. Vandaar de term 'emancipatiefacetbeleid". leder lid van het college van ge deputeerde staten (het dagelijks bestuur van de provincie) zal voor zijn of haar takenpakket nagaan op welke manier de emancipatie het best kan worden gediend. Elk jaar wordt bekeken of de uit gangspunten zijn gehaald. Daar toe brengen de leden van gs ver slag uit aan de coördinerend ge deputeerde voor emancipatieza ken, die het totale verslag aan biedt aan provinciale staten (het algemeen bestuur van de pro vincie). In de discussienota wordt nog niet aangegeven hoe het beleid op alle facetten moet worden uit gevoerd. Het gaat nu alleen om- de algemene uitgangspunten en de onderdelen algemeen bestuur en kinderopvang. Aanbevelingen op het onderdeel algemeen bestuur zijn onder meer het stimuleren van (politie ke) vormingsactiviteiten voor vrouwen en het houden van ver gaderingen, hoorzittingen en soortgelijke bijeenkomsten op voor iedereen aanvaardbare tijdstippen. Bij de kinderopvang gaat het onder andere om subsi diëring van de stichting Overleg Kindercentra Zeeland en van re gionale experimenten van kinder- opvangprojecten. Hoe de andere facetten van het provinciale beleid "vrouwvrien- De tentoonstelling over het gebruik van het platteland in Zeeland, die nog tot en met vrijdag te zien is in de openbare bibliotheek in Zierik- zee, verhuist op 17 februari naar Sint-Maartensdijk en per 1 maart naar Goes. Op de fototentoonstelling wordt aangeduid hoe het platteland wordt gebruikt: voor de land bouw, voor recreatie, voor natuur- en landschapsbehoud, voor verkeer enzovoort. Soms ook zijn verschillende functies op één gebied van toepassing. De tentoonstelling is een initiatief van de Raad van Europa in het kader van de Europese campag ne voor de landelijke gebieden. delijker" kunnen worden aange pakt, zal worden aangegeven in een nota, die eind dit jaar moet verschijnen. Tot nu toe is het emancipatiebe leid van de provincie steeds on derdeel geweest van het wel zijnsbeleid. De sector welzijn was dus verantwoordelijk voor de uit voering van het beleid. Zolang er achterstand bestaat in de positie van vrouwen en meisjes, blijft het provinciaal bestuur aandacht en geld besteden aan het wegwer ken van die achterstand. Dat ge beurt dan vanuit de sector Wel zijnsbeleid. Het gaat om de in middels gebruikelijke gang van zaken rond emancipatiesubsidies voor projecten van regionaal of provinciaal belang. Daarbij kan worden gedacht aan themada gen over vrouwenemancipatie en een informatie- en coördinatie centrum voor meiden. Tot en met de maand april kun nen reacties op de discussienota provinciaal vrouwenemancipatie- facetbeleid worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Exemplaren van de discussienota en van een informatieblad, dat op basis van de nota is gemaakt, zijn gratis verkrijgbaar bij het in formatiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180-31400. Nadere informatie over het emancipatiebeleid is verkrijgbaar bij de afdeling Welzijn van de pro vincie, de heer A.H. Coomans, postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 01180-31435. De expositie is van 17 tot en met 26 februari te zien in het ge meentehuis van Tholen, Markt 1-5, Sint Maartensdijk. De ope ningstijden zijn: werkdagen van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Na Tholen is de expositie te zien op Zuid-Beveland en wel in het museum voor Noord- en Zuid- Beveland, Singelstraat 13, Goes. De tentoonstelling staat daar van 1 tot en met 15 maart en de ope ningstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en zaterdags van 11.00-16.00 uur. De provinciale raad voor de volksgezondheid vergadert maandag 15 februari, 14.15 uur, in het gebouw van het Zieken fonds, Achter de Houttuinen 8, Middelburg. De gezondheidszorg op Schouwen-Duiveland, Tholen, Sint Philipsland en Noord- en Zuid-Beveland staat op de agen da. De raad stelt een advies op over de aanvraag van de stichting Streekziekenhuis Walcheren voor acht plaatsen voor psychiatrische patiënten in het ziekenhuis in Vlissingen, die een paar uur per dag behandeling nodig hebben. Ook wordt gepraat over dagop vang en dagbesteding van men sen, die door hun psychische handicap niet aan de slag kunnen komen in de maatschappij. De vergadering van de raad voor de volksgezondheid is openbaar. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Vlissingse Transportbeton Onderneming B.V. te Vlissingen heeft bij hen op 13 november 1987 een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend voor het uitbreiden van de betonmortelcentrale op een perceel aan de Frankrijkweg 3 te Vlissingen-Oost, ka dastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, no. 527 (ged.). Het betreft het plaatsen van een propaantankje ten behoeve van de verwarming van het kantoorgebouw. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunning te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van ge vaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 11 februari 1988 tot en met 10 maart 1988 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 11 februari 1988 tot en met 10 maart 1988 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Kroon door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, 1e lid onder c van bovengenoemde wet be zwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 11 maart 1988 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moe ten worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen - an bestuur van de Raad van State. Middelburg, 10 februari 1988. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 een uiterst comfortabele, verstelbare relaxlauteuil. 5 systemen en vele model-varianten voor individueel wóonplezicr. Pc meest bëzeien relaxfauteuil aller lijden. WONINGINRICHTING Heerenstraat 9-11 4453 AA 's-Heerenhoek - Tel. 01105-1311 Op 2 mei 1987, 's middags 01114 uur in de buurt van Venray in Limburg, werd het gezin Bruin uit Hoorn (Noord- Holland) zwaar getroffen door een verschrikkelijk auto-ongeval. Een roekeloze automobilist haalde de auto van de familie Bruin in en drukte hun auto van de weg af. Ria Bruin werd zwaar gewond met haar beide kinderen opgenomen in het St. Elisabeth ziekenhuis in Venray. Ria had een dubbele bekkenfractuur en had een gebroken heup. Ook haar been en arm waren op diverse plaatsen gebroken. Hierbij kwam nog dat Ria al zeven maanden in verwachting was en dat de baby verlost moest worden met de Kei zersnede. Wonder boven wonder bleek de baby ongedeerd te zijn. Na een groot aantal operaties en opgenomen in de intensive-care afdeling, werd de familie van Ria medegedeeld dat Ria zeer waarschijnlijk nooit meer zou kunnen lopen. Na enige weken werd Ria over gebracht naar het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam. Ook daar werd Ria weer geopereerd en ook daar werd bevestigd dat Ria waarschijnlijk nooit meer zou kunnen lopen. Ria Bruin met huur gezonde baby Ria moest afslanken Een extra complicatie was dat Ria veel te zwaar was: ruim 126 kg woog ze!! Ria's zuster die haar iedere dag be zocht. vertelde dat zij de natuurlijke afslanker Slimprox gebruikte, die door Lotus Impex BV te" Landsmeer in de handel wordt gebracht. Hoewel Ria's zuster zeer sceptisch stond tegenover het gebruik van afslankmiddelen, bleek zij hierbij veel baat te hebben en preste zij haar zuster dit ook te gebruiken. De volgende dag bracht zïj een flacon Slimprox voor Ria mee en Ria beloofde het te proberen onder het motto: "baat het niet dan schaadt het niet". Na enige weken mocht Ria weer naar huis en na enige maanden op bed te hebben gelegen, belande zij in een rol stoel waar ze waarschijnlijk nooit meer uit zou komen. Ria merkte dat zij flink veel kilo's overgewicht verloor en be sloot daarom door te gaan met het gebruik van Slimprox. Op dit moment iieeft Ria ruim 40 kg overgewicht ver loren en loopt nu al. tegen elke ver wachting in, met twee krukken. Haar fysiotherapeut is er van overtuigd dat als Ria doorgaat met afslanken, zij bin nenkort haar krukken voorgoed aan de kanckan zetten. Ook Ria is hiervan ten volle overtuigd. Slimprox wordt gedistribueerd door Lotus Impex B.V."- Landsmeer, Tele foon 02908-5721. Slimprox is verkrijgbaar bij de meeste apotheken, drogisterijen en reform- huizen. Een flacon voor 2 a 3 weken afslanken kost f 24.95. Nu 80 pond slanker. Het antwoord op uw overgewichtprobleem is T ke afslanker.

de Faam | 1988 | | pagina 11