Foto's van les Lamain geven immim smsm beeld van waterwerken toen Betty Blue fascineert Middelburgse publiek Middelburgs Theater doet volop aan klantenbinding Zwijgende tweelingen op de planken 0^ ||É|PIiii fcr[*r Svrl m 4 li'1' H Historisch boek over Middelburg Sirkel speelt Blok 4 T/M 10 FEBRUARI IN MIDDEN ZEELAND Geen swingavond wél Bredase band STICHTING FILMTHEATERS BESTAAT PRECIES VIER JAAR GEZIEN Vier saxofonisten in sherryconcert Drs. Lip-Martin vertelt over Vereniging Rembrandt KINDER BOEKEN DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 3 februari 1988 nu m M M M is? M IK In de hal van de Zeeuwse Bibliotheek wordt nog tot en met maandag 21 maart een selectie uit de collectie foto's getoond van les Lamain. Het Zeeuws Documentatiecentrum bezit 5.000 negatieven van deze in 1985 gestorven Middelburgse fotograaf. De honderd getoonde afdrukken tonen de afdich ting van Zuid-Sloe in 1949, een documentaire over het zink werk aan de Zuidwatering bij Ritthem, interieurfoto's van de melkfabriek in Middelburg en verdwenen aspecten in de Zeeuwse hoofdstad. les Lamain werd in 1915 gebo ren en voltooide in 1938 zijn opleiding aan de Royal Photogra- fic Society of Great Britain in Londen. Tot 1940 had hij een fo- De swingavond in Midgard die op vrijdag 5 februari was vastgesteld is een week ver schoven. Dit is gedaan om de band 'The four ones and only's' uit Breda die dag te laten optreden. tohandel in Amsterdam. Toen vestigde hij zich in Middelburg aan de Noordweg 76. In 1948 verhuisde Lamain naar de Noordstraat 27 waar hij tot 1975 als fotograaf werkte. Later werd de zaak uitgebreid met een foto- handel. Met deze foto's wil de Zeeuwse Bibliotheek de aandacht vestigen op deze belangrijke schenking en tevens wil ze het publiek atten deren op het bezit van meer dan 50.000 foto's over Zeeland, die ze (het Zeeuws Documentatie centrum) in bezit heeft. "Ze zijn te gebruiken voor velerlei doel einden", merkt Kees Haman op. Hij noemt als voorbeelden onder zoek, scripties of zomaar uit nieuwsgierigheid naar hoe vroe ger delen van Zeeland er uitzagen. Eén van de getoonde foto's in de ha! van de Zeeuwse Bibliotheek. lawB^Sl H .V".VVr ...V v: v T - N V x A ïw BHHB^IHHE& 'x' s 1 *Kuijpers en Hol/a a/s de tweeling die zich geheel afzondert van de buitenwereld. Waar gebeurde levensverhalen zijn altijd interessant. Vooral als ze desondanks bizar zijn. Het to neelstuk "Als bloemen in de hel", zaterdag 13 februari om 20.30 uur in het Vestzaktheater in Vlissingen, is gebaseerd op een boek over de tweelingzusjes Jennifer en June Gibbons, die bijna elke vorm van communica tie met anderen dan de tweeling zuster weigeren vanaf hun prille kinderjaren. Met een ongezond fanatisme houden ze een muur staande tus sen henzelf en de rest van de wereld. De meeste tijd brengen ze dan ook door in hun kamer, waar ze met poppen een eigen wereld hebben gemaakt. Na ne gentien jaar knapt er iets. De tweeling geeft zich over aan ui tersten, gaat stelen en brandstichten. In het TBR-tehuis voor geesteszieken blijken ze hun houding niet te willen veranderen en blijven, tot de dag van van daag, hun verplegers voor het raadsel van hun muur plaatsen. "Als bloemen in de hel" wordt gespeeld door Karina Holla en In- grid Kuijpers en geregisseerd door Rense Royaards. Van de auteurs Jan Bruins en Fred Jilleba verscheen dit week einde de stadsgids 'Middelburg haar geschiedenis en de mooiste monumenten'. Het boek bestaat uit twee delen. Jan Bruins schrijft in het eerste deel (veertig pagina's) over de historie van Middelburg en Fred Jilleba geeft vervolgens een beeld van hoe de woningbouw zich in de vroegste tijden ontwikkelde. De Koperen Tuin in Goes is de uitgever van dit boekwerk over de Zeeuwse hoofdstad. Het doet denken aan de rubriek 'Ar- chiefsprokkels', die enkele jaren in dit blad verscheen, geschre ven door de archivarissen Peter Sijnke en Christ Peters uit respectievelijk Middelburg en Vlissingen. De puin van het stadhuis in Middelburg na de bombardemen ten in 1940. De Franse speelfilm Betty Blue van Jean Jacques Beineix heeft de meeste stemmen (91) gekre gen van het Middelburgse bios cooppubliek. Oude rot Paris- Texas werd tweede met 79 stemmen. De Nederlandse pro ductie Abel - ook al onder het stof - werd met 68 stemmen derde. De overige films die de bezoe kers aan Electro, Schuttershof, en het Bibliotheektheater kozen Frans Malschaert pakt een kubus uit. Voorstellingen speciaal voor kin deren zijn er niet veel. En zeker weinig die ook voor volwassenen interessant zijn. De produktie Blok van Theater Sirkel, 6 fe bruari om 15.00 uur in de Mid delburgse Schouwburg, is er zo een. Regie, decor en spel zijn van Frans Malschaert. Een enorme kubus wordt op de planken door licht en geluid, en vluchtige nieuwsgierigheid van een roze wezentje, tot leven ge bracht. Het ogenschijnlijk lood zware blok blijkt beweeglijk en licht te zijn. Uit allerlei klepjes worden bovendien kleine blokjes tevoorschijn getoverd, een soort matreska effect. Blok weet de toeschouwers te boeien en de abstracte voorstelling spreekt bij zowel volwassenen als kleuters aan. Regisseur Gerard Bayens blikte terug op een goede voorstelling. Lang Weekein de van de Belg Lode Pools was geworden wat hij er zich van had voorgesteld: een echte familievoorstelling. En er is heel wat afgelachen, zo wel in de zaal als op het podi um zelf, voor de dolkomische Betsie Bogaert, gespeeld door Sitah Lampert, die er een platte Rotterdamse van maakte met typische volks wijsheid. Lang Weekeinde is zowel een klucht als een komedie. Ener zijds is er het verhaal met de boodschap 'ga nooit een re latie aan met een gehuwde' en daar tussendoor paradeert een schoonmaakster die het allemaal goed in de gaten heeft en een spelletje speelt met haar chef en zijn secre taresse. Met beiden is de schoon maakster door een vergissing van de portier vijf dagen in gesloten op kantoor. En om dat er feestdagen zijn blijft bevrijding uit. Sitah Lampert speelt de schoonmaakster. Onbekommerd als het stadse volk van Rotterdam zijn kan, neemt Lampert niet alleen het heft in handen in het ver haal, maar eist ook verder al le aandacht voor zich op. Ze 'Lang Weekeinde' (oorspronkelijke titel 'Verlengd Weekeinde') van Lode Pools gespeeld door het Middelburgs Theater. Auteurs: Peter Adriaanse, Dini Ploegaert en Sitah Lampert. Regie Gerard Bayens. Decor: Gerard van der Bliek en Jan Schouten. Belichting Jan Schou ten. Première: afgelopen zaterdag (30 januari). Volgende speeldata: zaterdag 6, vrijdag 12 en zaterdag 27 februari en zaterdag 5 maart, elke keer in het Minitheater aan de Verwerijstraat in Middelburg. improviseert professioneel als er tekstueel wat mis gaat en dat valt allemaal in goede aarde bij het publiek. Boven dien blijkt ze als komiek zo veel in huis te hebben, dat haar medespelers - vaker dan eigenlijk mag - de rug naar het publiek moeten draaien om hun lachen te verbergen. Maar alia, wie maalt daarom als de saus van de klucht wordt opgediend. Hoewel Peter Adriaansen in de rol van ontrouwe echtge noot en directeur soms wat al te veel accenten legt, blijft hij toch boeien. Hij laat de persoon die hij uitbeeldt groeien naar de climax en wordt daarbij elk moment - soms geduldig - gesteund door Dini Ploegaert, een se cretaresse zó uit het boekje. Ploegaert blijft trouwens ook de meeste keren overeind als de lachsalvo's om Sitah Lam pert door het Minitheater bul deren. Als een rots staat ze er als Adriaanse zijn lachen niet meer kan verbergen. Maar nogmaals: het is geen ramp en beslist niet hinder lijk, eerder activeert het om mee te lachen. Snip en Snap hadden dat lachen om eigen grappen in hun acts in gestudeerd. Amateurtoneel is op de goe de weg op Walcheren. De Zeeuwse Komedie in Vlissin gen en het Middelburgs Theater hebben hun groeien de aanhang de laatste jaren vaak verrast. In het Minithea ter in Middelburg was zater dag geen stoel onbezet. En dat is een goed teken. Het is bekend dat steeds meer mensen zich -gelukkig- van de buis losweken om lekker chic gekleed naar het theater te gaan. Het trio bediende za terdag de uitgaanders op hun wenken. Anders gezegd: ze hebben aan klantenbinding gedaan. En niet alleen de spelers vermaakten het pu bliek, het decor, de belichting en rekwisieten, grime en kle ding voldeden aan alle eisen. zijn: Out of Africa (67 stemmen), Down by Law (61), Name of the Rose (56), Blue Velvet (53), Round Midnight (51), Amadeus (42) en Zoeken naar Eileen (40). Vorige jaren werden de eerste drie uit de enquete weer op het programma gezet. Van die regel wijkt de Stichting Filmtheaters Middelburg dit jaar af. Betty Blue - zo luidt het argument - is nog maar kortgeleden gedraaid in het Schuttershof, Paris Texas was onlangs op de tv te zien en in het Bibliotheektheater en Abel werd ook al regelmatig herdraaid. De stichting heeft uit de top tien nu Blue Velvet en Round Mid night gekozen voor een her nieuwde kennismaking met de Middelburgers. Vaststaat dat Round Midnight nog deze maand (februari) op de projector wordt gelegd van één der drie theaters. Overigens herdenkt de Stichting Filmtheaters Middelburg deze week dat ze precies vier jaar ge leden werd opgericht. In de loop van die jaren is de organisatie uit gegroeid van een club van goed willende amateurs tot een stich ting die professioneel films ver toont in drie gelegenheden, waaronder één bioscoop. Het Vestzaktheater in Vlissingen herbergt zondag 14 februari een niet alledaags ensemble. Het Au relia Saxofoonkwartet speelt werken van onder anderen Ravel en Gershwin, soms in eigen be werkingen. Met sommige bewerkingen vie len de vier saxofonisten al regel matig in belangrijke muziekprij zen. Ze hebben allen een conser vatoriumopleiding en begonnen als kwartet tijdens een tournee met het Nationaal Jeugd Orkest. Vanwege het succes met deze concerten in Rome werd beslo ten de samenwerking voort te zetten in Nederland. MIDDELBURG Balans 17. Linifjorden '86, Joop Dam. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. T/m za. Galerie Dauvillier (L. Noordstraat 56). Gera Dauvillier, schilderijen: thema het geestelijk licht. Ma. t/m za. van 9 tot 18 uur. Galerie Wim Vader (Gortstraat 48). Wim Vader, schilderijen: thema Science Fiction. Ma. t/m za. van 9.30 tot 11.30 uur en van 13 tot 17 uur. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). In de vitrines sieraden van Tina Gehlen, poëzie en originele il lustraties uit boekwerken van Al- bert Verburg. Tevens Cor Knops, schilderijen. Di. t/m za. van 13 tot 17 uur, do. van 19 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3). Gera Dauvillier, schilderijen. Tijdens openingsuren bank. Roosevelt Studiecentrum (Abdij). Leven en werk van drie Roose- velts: president Theodore Roose velt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum (p/a Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7). Fiet van de Vijsel - kollages. Carlo Ponti - fo tografie, uit privé kollektie - kera miek, Mike Werkhoven - grafiek. Opening: vr. 17 uur. Daarna: ma. 17.30-21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur. Za. van 10 tot 13 u. Zeeuws Museum (Abdij 4). Heili gen uit de modder. In Zeeland gevonden pelgrimstekens. Ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek. (Kousteen sedijk 7) les Lamain, foto's. Ma. van 17.30 tot 21 uur, di. t/m vr. van 10 tot 21 uur, za. van 10 tot 13 uur. OOST-SOUBURG Openbare Bibliotheek. Ka naalstraat 56. Tekeningen en reisverslagen door kinderen ge maakt. (I.v.m. V.O.C. prijs vraag). Aangevuld met materia len in de vorm van voorwerpen, prenten, documentatie en een vi deopresentatie. Ma. t/m vr. van 13.30 tot 17.30 uur, tevens di. en do. van 18 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum/Natuurhistorie (Duinvlietweg 6). Zeehonden in de Zeeuwse wateren. Di. t/m vr. van 11 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. VLISSINGEN Art-Titude (Singel 14): Vitrine galerie. Jan Haas, sculpturen en tekeningen ondergebracht in drie thema's: "Icarus" - "De droom van de tuinman" - "Over hoofden". Bellamy 19 (Bellamypark 19). Bernaar Leenders, beeldhouw werken en tekeningen. Di. t/m vr. van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, za. van 13 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark 35). Leven de reptielen, amfibieën en in sek ten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. Openbare Bibliotheek (Lange Zel- ke 91). Foto-overzicht van de ramp, het herstel en de herstel werkzaamheden, aangevuld met filmbeelden van de ramp van '53 in Zeeland. Ma. van 13 tot 20 uur, di., wo. en do. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Stadhuishal (Stadhuisplein 2). "Fobie", 100 foto's met divese onderwerpen. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur. Veerboot Vlissingen-Breskens. Wim Bakker, vier werken in ge mengde techniek. Zelke Negen-Een (Ruimte onder de openbare bibliotheek). "Fo bie", 100 foto's met diverse on derwerpen. Ma. van 13.30 tot 20 uur, di., wo. en vr. van 10 tot 20 uur, za. van 10 tot 12.30 uur. Drs. T. Klip-Martin verzorgt dins dag 9 februari een lezing over de doelstellingen en de mogelijkhe den die de Vereniging Rembrandt biedt. Hij doet dat op uitnodiging van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum in Vlissin gen. Het begint om 20 uur. De lezing wordt geïllustreerd met dia's. Verder geeft Klip-Martin een historisch overzicht en een kunst-historische bespreking van kunstwerken die met steun van de Vereniging Rembrandt door Nederlandse musea zijn ver worven. DONDERDAG 4 FEBRUARI 'Nonsens' musical van Dan Goggin met Nelleke Burg, Josine van Dalsum, Nelly Frijda, Sylvia de Leur, Milly Scott. Schouw burg Middelburg, 20 uur. Stuffed Puppet Theatre. Stu dies in Fantasy en De Zeven Hoofdzonden. Het Goese Ly- ceum. Goes, 20 uur. VRIJDAG 5 FEBRUARI Band 'The four one and on ly's', Jongerencentrum Midgard, Middelburg, 21.30 uur. Quarneri Trio (klassiek concert) bestaande uit Danièle Dechenne (piano), Eeva Koskine (viool), Jean Decroos (cello) met werken van Mozart, Ravel en Schubert, Concertzaal Zierikzee, 20 uur. Loos (muziek). Geïmproviseer de muziek. Vestzaktheater Vlis singen, 20.30 uur. •Carnavalsavond met groep Ca- ribean Combo, Schouwburg Mid delburg, 20 uur. ZATERDAG 6 FEBRUARI *De Zeeuwse Komedie (theater) speelt "De Vossejacht" van Hu- go Claus, Vestzaktheater Vlissin gen, 20.30 uur. •Theater Sirkel speelt 'Blok', een voorstelling voor kinderen vanaf 4 jaar en volwassenen, Schouw burg Middelburg, 15 uur. •Stichting Middelburgs Theater met Lang Weekend van Pools Minitheater Middelburg, 20.30 uur. •Candy Dulfer's Funky Stuff (muziek), Brogum Zierikzee, 22 uur. •Guido Belcanto (Theater) met Balzaal der gebroken harten, 't Beest Goes, 21 uur. •Verre Reizen Dag (informatie dag) over landen in Azië, Afrika en Midden- en Zuid-Amerika, o.a. met kulturele gegevens. Er zijn foto's, films, boeken, tips en verhalen.Concert- en Gehoorzaal Middelburg 12 tot 16 uur. •Concert van groep Discipel, Be- thelkerk (Beatrixlaan) Goes, 20 uur. DINSDAG 9 FEBRUARI Lezing van drs. T. Klip-Martin, ambassadeur van de "Vereni ging Rembrandt" over haar doelstellingen en de mogelijkhe den die zij biedt. Stedelijk Mu seum (Bellamypark 19) Vlissin gen, 20 uur. Natuurfotograaf Co Brouwer toont en bespreekt eigen werk, Wijkcentrum Open Hof (A. Go- gelweg 59), Vlissingen, 19.30 uur. WOENSDAG 10 februari •Kindertheater 'Uit de koffer van meester Julius met het verhaal over De Hoedenboom. Het Wol- tershuis Vlissingen 14 uur. Hans de Booij met zijn eerste theatersolo 'Tournee met Trees', de Prins van Oranje, Goes, 20 uur. Alhambra theater, Coosje Bus- kenstraat 144, tel. 01184-12260 Grand theater Goes, Sin gelstraat 5A, tel. 01100-15165 Filmtheater Electro, Markt 79, tel. 38900 Schuttershoftheater, Schutter- hofstraat 1, tel. 13482 Bibliotheektheater, Kousteen sedijk 7, tel. 01180-30235. DONDERDAG 4 FEBRUARI •Alhambra I Vlissingen 'Dirty Dancing' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'The Witches of East- wick' *Grand Theater Goes 'Dir ty Dancing' 20 uur. Electro Middelburg 'Full metal Jacket' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middelburg 'Hersenschimmen' 20.30 uur. VRIJDAG 5 FEBRUARI •Alhambra I Vlissingen 'Dirty Dancing' 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Hektor' 19 uur. 'The Witches of East- wick' 21.30 uur. 'Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 19 en 21.30 uur. *Electro Middelburg 'Madonna in Who's that girl' 19 uur. 'Full metal Jacket' 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg 'Hersenschimmen' 20 uur. 'Gardens of stone' 22.30 uur. ZATERDAG 6 FEBRUARI •Alhambra I Vlissingen 'Dirty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Hektor' 19 uur, 'The Witches of Eastwick' 21.30 uur.'Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. •Electro Middelburg 'Madonna in Who's that girl' 14 en 19 uur. 'Full metal Jacket' 21.30 uur. •Schuttershoftheater Middel burg 'Ake's Wereld' 14 uur. 'Hersenschimmen' 20 uur. 'Gar dens of stone' 22.30 uur. ZONDAG 7 FEBRUARI •Alhambra I Vlissingen 'Dirty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. •Alhambra II Vlissingen 'Peter Pan' 14 uur. 'Hektor' 19 uur. The Witches of Eastwick' 21.30 uur. ♦Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 14, 19 en 21.30 uur. •Electro Middelburg 'Madonna in Who's that girl' 14 uur. 'Full me tal Jacket' 20.30 uur. •Schuttershoftheater Middel burg 'Gardens of stone' 20.30 uur. 'Ake's Wereld' 14 uur. MAANDAG 8 FEBRUARI •Alhambra I Vlissingen 'Dirty Dancing' 20 uur. "Alhambra II Vlissingen 'The Witches of East wick' 20 uur. 'Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 20 uur. •Electro Middelburg 'Full metal Jacket' 20.30 uur. •Schuttershoftheater Middel burg 'Gardens of stone' 20.30 uur. DINSDAG 9 FEBRUARI door Jan Smeekens Bij het ONBEGONNEN FEEST van Els Pelgrom wist ik het al na de eerste bladzijde: lekker lezen. Waar die zekerheid dan vandaan komt, weet ik niet, maar het zal wel zo iets zijn als bij een film waarin de camera traag het land schap aftast als de titels nog over het doek schuiven. Die ma nier van filmen kondigt vaak een drama aan dat zich uiterst lang zaam ontwikkelt, maar vanaf het begin voelbaar en aan subtiel in beeld gebrachte details zichtbaar is. Zo af en toe meende ik bij het vervolg op 'De Olifantsberg' (1985) zelfs muziek te horen. Van haar eerste boek over Zeugster, Pad, de Witte Kip, de Reumatische Kat, de Eekhoorn Zonder Staart en Marter zei Els Pelgrom destijds dat het haar van al haar boeken het naast aan het hart lag. Ik begreep na 'Kleine Sofie en Lange Wapper' (1984, Gouden Griffel en Penseel) die voorkeur niet. Bovendien vond ik de aanwezigheid van het jonge tje Mario in 'De Olifantsberg' soms erg irritant. Mario speelt ook in 'Het onbegonnen feest' een belangrijke rol, en nog steeds vind ik hem overbodig; maar hij is minder dwingend nu, en toen ik het boek de tweede keer las, heb ik de laatste vijftien regels op bladzijde 131 gelaten voor wat ze zijn. Op een slordig uitgescheurde en verkreukelde krantefoto zien de dieren van de Olifantsberg dat Hannibal (de olifant die terugging naar het circus) uit een 'trein aan een draad' in een rivier valt. Heel even kunnen ze niet ademhalen. Sinds Hannibal weg is verander de hun leven en ze denken alle maal nog heel vaak aan hem. Marter bijvoorbeeld voelt op zul ke momenten telkens iets honge- •Alhambra I Vlissingen 'Dirty Dancing' 20 uur. "Alhambra II Vlissingen 'The Witches of East wick' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 20 uur. •Electro Middelburg 'Full metal Jacket' 20.30 uur. •Schuttershoftheater Middel burg 'Gardens of stone' 20.30 uur. WOENSDAG 10 FEBRUARI •Alhambra I Vlissingen 'Dirty Dancing' 20 uur. "Alhambra II Vlissingen 'The Witches of East wick' 20 uur. "Grand Theater Goes 'Dirty Dancing' 20 uur. "Electro Middelburg 'Madonna iri Who's that girl', 14 uur. 'Full me tal Jacket' 20.30 uur. ♦Schuttershoftheater Middel burg 'Gardens of stone' 20.30 uur. rigs van binnen. Maar als hij in het onderschrift bij de foto leest dat Hannibal op weg is naar de Olifantsberg, prikt het in zijn te nen van plezier: 'Nog nooit was alles zo goed, zo leuk, zo warm, zo... zo geweest als nu, dacht Marter. Zo... en Hannibal komt! dacht hij. "Wanneer komt Hanni bal nou? Jullie zeiden deze week, of de volgende, en het is al veel langer, "zei de Witte Kip. "Tja, ik weet niet,zei Pad, "begrijp je. Kip? Misschien... we kunnen niet alles weten."Maar hij komt, zei Marter. "Dat staat vast. De volgende eenenzestig pagi na's gaan over het wachten, en daarin is zo mooi beschreven hoe iemand die er niet is je leven kan bepalen, dat op een gegeven mo ment niet eens meer belangrijk is of Hannibal nou wel of niet te rugkomt. Er is dan al zo veel te genieten geweest aan spranke lende taal, eigenzinnige dialogen en indringende beelden, dat je je verzoent met een afloop die on vermijdelijk wel anders zal zijn dan je wilt. Het onbegonnen feest door Els Pel grom met tekeningen van The Tjong Khing. Uitgeverij Querido, Amster dam. Prijs f 19,90. Leeftijd vanaf tien jaar.

de Faam | 1988 | | pagina 7