Bedoelt u mij Ja, gewoon om te helpen! schoonenbeig ALS JE ALLES GOED BEKIJKT 'Familiedag' op Zonneveld voor mytylschool Paramaribo Symposium Zeeland na(ar)2000 Groeneveld opticiens ZATERDAG SNUFFELMARKT Woensdag 5 november 1986 DE FAAM Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg ANBO Arbeidsomstandigheden Sluitingstocht Bazar Vrijwilligers Effectief vergaderen Mannenkookclub Experimentele dienst Alliance Fran^aise Raad Veere Leren videofilmen V ogelruib/verkoopbeurs Bretagne Zonnebloem-verkoping Zendingsbazaar Eigen levenskracht f. Voor een MOOIE HOED naar MAIS0N VISSER Om mee te doen met "Moeders voor Moeders"? Prima, als het zover is. Je helpt dan andere vrouwen ook moeder te worden. Gewoon door in de eerste 4 maanden je urine af te staan. Daarin zit een hormoon, dat in bepaalde gevallen het enige middel is om onvruchtbaarheid te verhelpen. Dat hormoon wordt trouwens uitsluitend gebruikt voor de be handeling van mensen. Er is momenteel een groot tekort aan, dus er is veel urine nodig. Doe daarom ook mee als u in ver wachting bent. Voor informatie of aanmelding (liefst als u 2 we ken over tijd bent) kunt u bellen: 04120-62101 of de informatrice bij u in de buurt, 01180-27565. 100 jaar homeopathie Lesbisch Ruilbeurs Kinderpostzegels De paraplu De Zwaan Klaverjassen Bingo Strandmars Bijzondere kerkdienst Als u tonen mist, mist u de kompleet heid van het spel. Wij bieden u in samen werking met uw oorarts de juiste oplos sing. Kom daarom eens langs. Hoortoestel met gratis proef periode na medisch advies. Desgewenst bezoek aan huis. hoortoestellen Mediatief dansen Jongerendienst Rammekensloop Kindermishandeling Baptistenconferentie Nieuwe computerclub Open dag De Fles CDA Vlissingen Bevrijding Samen muziek maken Workshop mediatief schilderen zc/fv^ U Zacht, halfzacht yzuurstofdoorlatend? En... altijd een proefperiode van 2 maanden. Daarnaast hebben wij een uniek kortingssysteem met onze kontaktlenspas. Kom langs voor gratis advies. GELD VERZAMELEN MET MEER DAN 25 ATTRACTIES Van nieuwe bedrijvigheid niets te merken Moeilijke tijden De Anbo (Algemene Nederlandse bond voor ouderen) afdeling Mid delburg spreekt dinsdag 18 no vember in De Schakel over het onderwerp 'erfrecht'. Ze heeft daarvoor notaris Van Erkel uitge nodigd. Aan de orde komen het maken van een testament en bij komende zaken. Na de pauze wordt er bingo gespeeld. De bij eenkomst begint om 14 uur. Omstandigheden waaronder jon geren werken. Daarover houdt de CNV-jongerenorganisatie, district Zeeland een driedaagse cursus in Oostkapelle. Deelnemen kunnen jongeren tot 29 jaar. De opzet van de cursus is - ook al omdat enkele deskundige komen praten - dat jongeren na afloop beter in staat zijn om hun arbeidsomstandighe den te verbeteren. De Zeeuwse wandelsportbond eindigt haar seizoen met een 'slui tingstocht' op zaterdag 8 novem ber vanuit Middelburg. Met de wandeling wordt gestart in het winkelcentrum Dauwendaele. Ge kozen kan worden uit de afstan den vijf, tien, vijftien en dertig kilometer Deelnemers aan de langste afstand vertrekken om 10.30, de overigen om 13.30 uur. Inschrijven kan onder meer bij H. Geilleit aan de Statenlaan in Mid delburg, telefoon 01180-29315. In de recreatiezaal van het Jacob Roggeveenhuis (Buitenrust) wordt op woensdag 12 november een ba zar gehouden. Er is een verkoop van handwerk, er is een verloting, er worden spelletjes gespeeld en hapjes geserveerd. In de recreatie zaal aan de Buitenruststraat 221 kunnen bezoekers terecht tussen 14 en 17 uur. De buurthuizen Het Buut en Het Woltershuis in Vlissingen zijn op zoek naar vrijwilligers die mee willen doen aan het opzetten en leiden van activiteiten voor kinde ren van vier tot twaalf jaar. Mo menteel draaien al een timmerclub, twee kookclubs, een kinderinstuif en drie sport- en spelclubs. Voor informatie: 01184-16223. De Zeeuwse vrouwenraad heeft in samenwerking met het Van Eeghenhuis in Aardenburg een cursus vergaderen opgezet. Iedere vrouw die wil leren vergaderen kan aan deze cursus deelnemen. Deze conferentie vindt plaats op vrijdag 28 en zaterdag 29 novem ber in het Van Eeghenhuis. Voor informatie: 01180-34733. Mannen in Vlissingen kunnen el ke donderdagavond terecht in het Woltershuis waar van 18 tot 22 uur een kookclub voor mannen is. Geoefend wordt daar in het maken van een gewone 'Holland se pot'. De maaltijden worden op donderdag bereid, maar ook op gegeten. Voor informatie: 01180-14660. 'Op leven en dood'. Zo luidt het thema van de experimentele dienst die zondag 9 november wordt gehouden in de Hofplein- kerk in Middelburg.Pastor G.H. Buijssen gaat voor in deze oecu menische dienst, die om 16.30 uur begint. De afdeling Walcheren van de Al liance Frangaise houdt haar maandelijkse koffiecontactoch- tend op woensdag 12 november van half tien tot elf uur in galerie Montparnasse aan de Rei gerstraat in Middelburg. Me vrouw B. Stommel, de galerie houdster, vertelt dan iets over de galerie en de tentoonstellingen die er worden gehouden. De gemeente Veere wil grond ko pen naast het Sportpark Noorder hout in Serooskerke.Op die grond kan dan een trainingsveld worden aangelegd. Het gemeentebestuur komt daarmee tegemoet aan de wensen van de voetbalvereniging Serooskerke. Op woensdag 12 no vember bespreekt de raad onder meer dit punt tijdens haar verga dering in het stadhuis, aanvang 16 uur. Bij voldoende belangstelling be gint de Nova (Nederlandse orga nisatie voor audiovisuele ama teurs) binnenkort in Zeeland een cursus videofilmen. Deze basis cursus bestaat uit drie avondbij eenkomsten. Zowel mensen die reeds basismateriaal hebben als zij die het willen aanschaffen kunnen deelnemen. De cursus, waarbij lesmateriaal aan de deel nemers wordt meegevgeven, wordt gehouden in Motel Bieze- linge in Kapelle op de dinsdagen 2,9 en 16 december. André Swin- nen, amateurfilmer, verzorgt de cursus en geeft verder alle infor matie. Telefoonnummer: 045-217392. Vogelliefhebbers kunnen zater dag 15 november weer terecht op de vogelruilbeurs van de vogelver eniging De Vogelliefhebbers in Vlissingen. In het onderkomen van de vereniging aan de Ger- brandystraat 46 wordt er naast de beurs informatie gegeven over het houden van vogels door clubleden zelf. De beurs is geopend tussen half tien en twaalf uur zaterda gochtend. De natuurvereniging afdeling Walcheren van de KNNV houdt vrijdag 7 november een dialezing over De Vendee, een gebied aan de zuidkust van Bretagne. Er zijn daar -aldus de natuurvereniging- schitterende kust en duinen. In het achterland liggen manigfieke moesrasgebieden «n het geheel wordt gekenmerkt door een rijke flora en zeer interessante insek- tenfauna. Spreker is G.J. Geuze en de avond -aanvang acht uur- wordt gehouden in het biologielo- kaal van de CSW aan de Elzen laan in Middelburg. De afdeling Welfare van de 'Zon nebloem' houdt dinsdag 11 no vember de jaarlijkse verkoop tentoonstelling in huize 'Sint- Willibrord' aan het Bachtenstee- ne in Middelburg. De handwer ken en andere artikelen zijn ge maakt door bejaarden. De op brengst is bestemd voor de aan schaf van nieuw materiaal en voor het Zonnebloemwerk in het algemeen. De verkoping is 's mid dags van twee tot vier uur. De zendingscommissie van de wijkgemeente Lammerenburg in Vlissingen houdt zaterdag 8 no vember een mini-bazaar in het kerkgebouw De Schaapskooi. De opbrengst is bestemd voor de zen ding. Er zullen stands zijn met hanwerken, boekjes worden ver kocht, gebruikte kleding en speel goed. Verder wordt er ook een verloting gehouden. De bazaar is van 10 tot 15 uur. Het centrum voor zelfbezinning houdt op dinsdag 11 november een bijeenkomst in de Concert- en Gehoorzaal aan de Verwerijstraat in Middelburg. Theo van Leeu wen, filosofisch therapeut, bespreekt dan het onderwerp 'op zoek naar mijn eigen levens kracht'. De bijeenkomst begint om 20 uur. Van Leeuwen werkt part-time als huisman en hij bege- leidt bezinnings- en groeigroepen en* verzorgt cursussen in Amster dam en Den Haag. Van Leeuwen is oprichter van de praktijk voor filosofische consultatie en levens oriëntatie. Uw hoeden- en bontspecialist Papegaaistraat 9-11, Goes. De tweede lezing in het kader van het honderdjarige bestaan van de vereniging tot bevorderen der ho meopathie in Nederland heeft als thema 'echte homeopathie ook voor zelfhulp'. Spreker is A. Rui ten, homeopathisch arts in Breda. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Thomaskapel aan de Vrij landstraat in Middelburg-zuid op maandag 10 november en begint om 20 uur. De werkgroep lesbische vrouwen Zeeland, Prima Donna, houdt vrijdag 7 november een café avond met rustige muziek. Vanaf 20 uur is het gebouw aan de Zusterstraat 13 in Goes die dag geopend. Wie ansichtkaarten, munten, postzegels en dergelijke verzamelt en een aantal van deze kleinoden wil ruilen kan op vrijdag 7 novem ber terecht in 's Heer Hendriks kinderen. Daar wordt in café Ruimzicht een ruilbeurs gehouden vanaf kwart over zeven. Dezer dagen komt de jeugd die enige tijd geleden de bekende kin derpostzegels te kop aanbood, het bestelde afleveren. Bassie en Adri- aan kondigen dat ook aan op de televisie. Het duo zal dan tevens vragen om de kinderen te betalen met een betaalkaart of cheque. Vanaf 12 november zijn de kin derzegels trouwens te koop op postkantoren. Buurthuis de Paraplu in Middel burg houdt open huis op elke dinsdagmiddag. Er is een pro gramma opgesteld voor ontmoe ting en ontspanning in de vorm van spelletjes en er is een leestafel. Verder kan de bezoeker informa tie krijgen over vragen als werk loosheid en uitkeringen. Ook zijn er computers waarop men kan oefenen. De open (dins)dag duurt van 14 tot 17 uur. In het buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg gaat weer een aan tal cursussen van start. Op de maandag is er boetseren en pop pen maken, 's dinsdags kan men er Engels leren (beginners en ge vorderden) op de woensdag is er een cursus kleding maken op de donderdag is er gitaarles en vrij dagochtend wordt er getekend en geschilderd. Verder staan nog cur sussen wijn- en bier maken op het programma. De dagen hiervoor zijn nog niet bekend. Voor aan melding kan men bellen: 01184-61252. Iedere dinsdagavond vanaf 19.30 uur wordt er in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg geklaver jast. Mensen die dit spel graag spelen of willen leren zijn welkom vanaf 19.30 uur. De Stichting welzijn voor ouderen in Vlissingen heeft op woensdag 12 november een Bingo georgani seerd. Het spel met de cijfertjes begint om 14 uur in het diensten centrum Bachten Reede. De wandelsportvereniging 't Zand houdt zaterdag 15 november haar jaarlijkse strandmars. De start voor de beide afstanden 25 en 30 kilometer is om 10 uur bij restau rant Vrouwenpolder, bij het begin van de Veersedam. Iedereen vanaf 14 jaar kan deelnemen. In de Getuigeniskerk in Middel burg is op zondag 9 november een bijzondere interkerkelijke dienst voor mensen die verstandelijk minder begaafd zijn. Voorganger is ds. P. Paulus. De dienst begint om 14.30 uur. Na afloop is er tij dens een koffiecontact ruimte voor een gesprek. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 Zaterdag 8 november kan men weer deelnemen aan sacred dance, een vorm van mediatief dansen, op het adres Breestraat 27 in Mid delburg. De groep danst op oude mythische dansen en authentieke muziek. Om mee te doen is geen danservaring verreist. Belangrijk is om op een ontspannen manier in beweging te komen. Het begint om 14 uur. In de St. Martinuskerk aan de Kerklaan in West-Souburg is zon dag 9 november een (alternatieve) jongerendienst, aanvang 10.30 uur. Medewerking verleent het jongerenkoor My Way uit Middel burg. Het thema van de dienst is 'geloven op maandag'. Het be handelt de vraag of de kerkbezoe ker met dat uurtje op zondag in de kerk ook iets doet door de week. De sportvereniging Astrow heeft voor zaterdag 8 november de Rammekensloop op het program ma staan. Start en finish zijn bij het clubgebouw van sv Atlas in Ritthem. De deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden vier kilo meter (start 14 uur) en negen kilo meter (start 14.45 uur). Het is voor de dertiende keer dat deze Rammekensloop wordt ge houden. De provinciale beraadsgroep jeugdhulpvereniging houdt samen met de vereniging tegen kinder mishandeling een themamiddag over kindermishandeling. Dat ge beurt op dinsdag 18 november in de aula van de Zeeuwse biblio theek tussen 14 en 16.30 uur. Me vrouw Davidse-Somers van de vereniging tegen kindermishande ling houdt een inleiding waarbij zij onder meer ingaat op de gevol gen, de oorzaak, signalen en risi cogroepen. Verder wordt er ook een videofilm getoond. 'Budgetteren naar Gods wil'. Zo luidt de titel van een conferentie die de Baptistengemeente Middel burg op het programma heeft staan voor dit najaar. W. Barret, president-directeur van het cen trum voor bijbelse vorming in België, heeft de leiding van deze conferentie op zaterdag 15 en zondag 16 november. Het thema is verdeeld in drie gedeelten die zaterdag (15.30 en 19.30) en zon dag (10 uur) aan de orde komen. De conferentie vindt plaats op het adres Bree 8 in Middelburg. In formatie: M. Ezinga 01180-34878. Op maandag 10 november gaat in de basisschool De Westburch in Middelburg de CCZ officieel van start. De CCZ staat voor compu terclub Zeeland. Er kunnen zich nog leden melden. De bijeen komst begint om 20 uur. De schietvereniging De Fles houdt op zaterdag 8 november een open dag in het verenigingsgebouw aan het Baskensburgplein in Vlissin gen. De verenigingsleden tonen op die dag de vele facetten van de schietsport en hopen daarmee nieuwe leden te winnen. Zo zal het publiek onder meer kennis kunnen maken met het maken van eigen munitie. Ook is er een tentoonstelling ingericht met sportwapens. Het publiek mag ook zelf schieten. Wie een kijkje wil gaan nemen kan er terecht tus sen 10 en 17 uur. De afdeling Vlissingen van het CDA bespreekt tijdens een beslo ten vergadering op donderdag 6 november de gemeentebegroting van Vlissingen. Verder vindt er een verkiezing plaats voor kandi daten voor de provinciale staten. Ook wordt er een bestuursverkie zing gehouden. Deze CDA- bijeenkomst wordt gehouden in het verenigingsgebouw van de Ge reformeerde kerk aan de dr. Ot- testraat en begint om 19.45 uur. Burgemeester G.W. van Montfrans-Hartman en het comi té bevrijding Serooskerke leggen zaterdag 8 november bloemen op het bevrijdingsmonument bij de Nederlands Hervormde kerk in Serooskerke. De burgemeester doet dat namens het gemeente bestuur. De ceremonie begint om 11.30. Het monument werd in 1984 gebouwd ter nagedachtenis aan de negentien militairen die om het leven kwamen op 8 no vember 1944 bij de bevrijding van dit Walcherse plaatsje. 'Samen muziek maken is veel leu ker'. Onder dat motto houdt de Zeeuwse samenspeelgroep van de vereniging voor huismuziek zater dag 8 november een samenspeel- middag. Onder professionele lei ding .wordt muziek uit de renais sance, barok en romantiek gespeeld. Mensen die een instru ment bespelen zijn welkom in de muziekschool aan de Zusterstraat in Goes. Wie wil deelnemen moet wel een speelniveau hebben be reikt van om en nabij de drie jaar muziekschoolles. Het begint za terdag allemaal om 14 uur. Marten Muller houdt in het week einde van 27 en 28 december een workshop in kasteel Westhove nabij Domburg. Muller is geeste lijk raadsman, scheppend kunste naar en kleurentherapeut. De workshop is gericht op transfor matie van energieën in creativiteit en levensvreugde via mediatief schilderen, sacred dance en 'op pad gaan met de indiaan in je zelf'. Elly Mulder-Tak van sacred dance verleent medewerking. Er varing met schilderen of dansen is geen voorwaarde om deel te ne men aan deze workshop. Infor matie en aanmelden: 01180-25331. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Luchtfoto van het zeehospitium Zonneveld in Domburg. Zonneveld, de mytylschool in Domburg, gooit zaterdag 8 no vember de deuren wagenwijd open om geld bijeen te brengen voor een mytylschool in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo. Niet minder dan 25 attracties zijn in de gangen en andere ruim tes opgesteld, zodat het publiek zich volop kan vermaken. Het aantal activiteiten in bazaarsfeer wordt gehouden onder de naam 'familiedag'. Maar die naam, zegt de leiding van de school, mag gerust ruim worden uitgelegd. De opening van de familiedag is om tien uur. Het drum- en bugle- corps Blue Spirit uit Middelburg toont zich een half uur lang van zijn beste kant. En na een inlei ding door schooldirecteur R.J.H. van Yssel kunnen de bezoekers zich gaan vermaken met de at tracties. Er is daar in Domburg onder meer een rommel- en kle- dingmarkt, een rad van avontuur, waarbij prijzen zijn te winnen die beschikbaar zijn gesteld door Zeeuwse middenstanders, er is verder een computerspel, een spi raal, biljarten, men kan sjoelen, weven, volksschilderen en er is een psycholoog die een persoon lijkheidstest afneemt. Saar den Hollander is er met haar Het departement Zeeland van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel orga niseert 26 november in de Middelburgse schouwburg een symposium onder de titel 'Zee land na(ar) 2000'. Het symposium heeft met name tot doel de be leidslijnen en de prioriteiten voor Zeeland voor de komende decennia te formuleren. De inlei ders op dit symposium zijn dr. Wisse Dekker, voorzitter raad van toezicht Philips, J.C.Th, van der Doef, burgemeester van Vlissingen en, A.J. Kaland, voorzitter VEGIN en lid van de eerste kamer der Staten Generaal, mr. R.J. Ne- lissen, voorzitter van de raad van bestuur Amro- bank en oud-minister van economische zaken en drs. M.C. Verburg, lid Raad van State. Nijverheid en Handel constateert dat het aange zicht van Europa en Nederland snel verandert. Industrieën verdwijnen en nieuwe komen op. Nijverheid en Handel streeft er dan ook naar om voor zijn gebied een zo gunstig mogelijke uit gangspositie te verwerven voor de 21ste eeuw. Het departement Zeeland meent echter dat er van die 'nieuwe bedrijvigheid' in Zeeland weinig valt te merken. Het departement is dan ook van mening dat door het niet bouwen van een vaste oeververbinding Zeeland achter zal blijven op de Europese ontwikkelingen. Het departement sig naleert daarbij een totaal gebrek aan toekomst gericht denken. Het symposium wordt besloten met een symbo lische handeling: het aanbieden van een glas champagne door commissaris der koningin dr. C. Boerden en burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen op een 25-meter lang brug-tunnel model van de Vaste Oeververbinding Wester- schelde, dat speciaal voor die gelegenheid in de schouwburg wordt gebouwd. Voor de tweede keer dit najaar houdt het organisatie- en evene mentenbureau Zuidwest Neder land een snuffelmarkt in Vlissin gen. Zaterdag 8 november kun nen weer duizenden terecht in de sporthal van de Zeevaartschool om te zoeken naar gebruikte spullen. Volgens het organisatiebureau is het enorm moeilijk om te voldoen aan de vraag om een kraam te hu ren. Veel mensen die kennelijk met de winter voor de deur hun zolder of schuur opruimden, kwamen spullen tegen die zij niet meer - maar anderen weer wel konden verkopen. "Men doet er dan ook verstandig aan om van te voren een kraam te reserveren", adviseert het organisatiebureau met het oog op de Snuffelmarkt in december. De rommelmarkt in Vlissingen is voor het publiek geopend tussen negen uur 's morgens en vijf uur 's middags. Er is weer voor een natje en droogje en lekkere hapjes gezorgd. poppenspel en de kinderen kun nen zich eveneens vermaken met een luchtkussen, ringrijden met een rolstoel, kegelen en ezeltje- prik. In het restaurant kunnen grote en kleine bezoekers genieten van een café chantant. Het doel is om geld te verzamelen voor een mytylschool in Parama ribo. Al twintig jaar heeft Zonne veld een band met deze school. De relatie kwam tot stand in 1966 toen de school in Paramaribo werd gesticht. Op alle mytylscho len in Nederland werden twintig jaar geleden acties gehouden om onderwijs en therapie voor licha melijk gehandicapten in Surina me mogelijk te maken. I)e mytylschool in Paramaribo maakt momenteel moeilijke tij den door. De leefomstandigheden in deze voormalige Nederlandse kolonie worden met de dag slech ter en dat vindt zijn weerslag in deze bijzondere vorm van onder wijs. Van de 120 beschikbare plaatsen worden slechts zestig be zet. Mede-oorzaak is dat aan de school geen internaat is verbon den en de reiskosten voor ouders met gehandicapte kinderen te hoog zijn. En op school wacht - als een kind er dan eindelijk toch naar toe kan gaan - weer een vol gend probleem: er zijn onvol doende leer- en hulpmiddelen. Om aan deze situatie wat te doen is er in Nederland de stichting 'mytylschool in nood' opgericht. Deze organiseert allerlei activitei ten die geld opleveren. De eerste gelden zijn al op weg naar Surina me. De mytylschool Zonneveld wil daar het hare aan toevoegen. Leerlingen, ouders en medewer kers zijn de afgelopen maanden bezig geweest om een aantrekke lijk programma te bieden. Ge hoopt wordt dan ook dat zater dag velen zich naar Oostkapelle zullen spoeden om een steentje bij te dragen. s

de Faam | 1986 | | pagina 17