cammello Anneke van Santen exposeert in Zeeuws Kunstenaarscentrum TOT EN MET 3 MAART A.S. KADO-BOETÊEK KEURSLAGER SCHOUWENAAR Woensdag 16 februari 1977 VF leolux meubelen, crème de la crème, fine fleur, neusje van de. zalm. pot wijdt er een grootse show aan. een unieke gele genheid om kennis te maken met de resultaten van een prachtige samenwerking tussen topontwerpers en echte meubelmakers, vaklieden. leolux onvergelijkbaar goed (en daarom wat duurder). een uniek, nieuw zit-idee van leolux om die binnenkussens te verwijderen kunt u de hoes van zitting en rug afritsen, ook handig, wan neer u ze eens chemisch wilt laten reinigen! hebben wij een woord teveel gezegd, toen wij stelden, dat de camello een uniek zit-idee is? leolux, het merk dat originele hedendaagse vormgeving combineert met lange, lange levensduur. nu bij pot, buiten de leolux-zitmeubelen nu ook de aler- nieuwste wandmeubelen, pot's leolux en wandmeubel-show moet u zien. niet persee om te kopen maar in de eerste plaats om te ge nieten. zelfkiezen: hard, zachter of zacht zitten u kunt de stramheid van de binnenkussens her kennen - behalve door het gevoel - aan de kleur van de stof, waarmee ze bekleed zijn: oranje - hard grijs - medium bruin - zacht MANDEN en MANDJES veekeus in "DAALHUIZEN" Scheldestraat 42 Vlissingen Tel. 01184-12595 KEURSLAGER SCH0UWENAAR ZEGT... februari steeds wintermaand! WIE KIESKEURIG KIEST... KIEST in het Bellamypark, Vlissingen Modern - pittig - fris - hygiënisch grand gala du meuble's De elementen zijn er in een lage èn een hoge uitvoering. Het lage geeft al veel komfort, maar wie méér wil (of langer is...) kan dus ook voor een grotere rughoogte kiezen. gelijk de kameleon zich aanpast aan de kleur van zijn omgeving, past het nieuwe camello-meubel van leolux zich geheel aan de persoonlijke wensen van de konsument: hard, zachter Qf zacht zitten, ontwerper harry de groot is waarschijnlijk tot deze vondst gekomen, omdat die wensen op dit punt nogal uiteenlopen, dit onderscheid geldt niet al leen qua natie (de fransen zakken het liefst tot bijna op de grond door, de duitsers daarentegen prefereren een harde zit) maar ook elk individu is anders geaard, papa wil misschien hard en mama zacht zitten, welnu, dat kan bij dit zitelement. men ritst de bekleding van zitting en rug af en bepaalt vervolgens zelf de hardheid van zijn losse binnen- kussen. er zijn drie verschillen, herkenbaar aan de kleur van het hoesje dat er omheen zit: oranje is hard, grijs is medium en bruin is zacht, dit levert ne- gen-keuze-mogelijkheden op, want voor zitting en rug kan men op behalve een gelijksoortige ook een verschillende combinatie kiezen, het camello-element kent nog meer variaties: een (hoek)element met een lage of hoge rug (74 of 89 cm). met een arm links of rechts en een poef. bovendien kan men deze zit-elementen met een vloeiende ruglijn van laag naar hoog krijgen. het hoogte verschil is dan 15 cm. in totaal (van 74 naar 89). de elementen zijn 70 breed en 89 cm. diep. bij pot is tekenpapier op schaal beschikbaar en zo kunt u met behulp van een set van deze modellen op schaal een zitgroep formeren, heeft u er moeite mee, dan zoudt u bijvoorbeeld ook wat inspiratie kunnen opdoen in de grote, met zorg en smaak opgemaakte showroom van pot in axel. Dat hoogteverschil vindt u ook terug in de hoekdelen: een hoog hoekdeel voor wie de hele set hoog wil bouwen, en een laag hoekdeel, dat ook als (vrij hoge) armlegger gebruikt kan worden. De arm is dan dus even hoog als de rug. (zieafb4.) En dwars in de hoek kunt u bijzonder prettig gesteund zitten! Voor wie zo'n arm toch te hoog vindt zijn er ook rechtse en linkse armdelen. De rug buigt dan volgens een elegante, vloeiende lijn naar beneden tot een arm- leggerhoogte.die ong.13 cm. lager is.(zieafb6.) Voor een extra zitplaats èn de mogelijkheid om nog wat luier te zitten is er een komfortabele pouf. woninginrichting Onder grote belangstelling werd in het Kunstenaarscentrum Middelburg door de lieer G.A. de Kok. hoofdredakteur van de Provinciale Zeeuwse Courant, een expositie geopend van werk van Anneke van Santen, kunstenares uit Delft, die haar middelbare schooltijd in Middel burg doorbracht. Deze expositie omvat een 24-tal werkstukken: litlis, etsen in aquatint en lijnetsen. Er zijn al eerder exposities van haar te zien geweest in het Zeeuwse, o.a. hij Van Benthem en Jut ting te Middelburg, in de kapel van St. Maarten bij Hoogelande en in Brou wershaven. Anneke van Santen ontving haar oplei ding op do Academie Artibus te Utrecht en op de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. Wat ze in het Kunstenaars Centrum laat zien. liegt er bepaald niet om: het is fijn werk dat zeer zeker de moeite van een nader bekijken waard is. Duidelijk staat vast dat Anne ke vooral oog heeft voor het kleine. Vaak gebruikt ze details die stuk voor stuk uitvergroot worden tot knappe et sen. die bijna tot abstracten worden. Duigen van een vat bijvoorbeeld, laten bij haar een onuitwisbare indruk achter die verwerkt worden, ook een simpele walnoot geeft zo'n indruk, een aantal etsen heeft de noot als onderwerp en deze wordt daar opeens tot boeiend on derwerp. Een ander facet dat haar bezig houdt, bestaat uit gewone dagelijkse voorwer pen. zoals bijvoorbeeld de stoel. Er hangen in het Kunstenaarscentrum een aantal werkstukken met de stoel als on derwerp. meestal een stoel die men recht van voren ziet. uitgevoerd in verschil lende kleuren. Ook zaken als appels, zakken, kisten etc. en voorts mensen hebben Annekes belangstelling.. Vooral waar ze te werk gaat met aquatint schept ze al etsend nieuwe mogelijkheden, het geen naar voren komt bij de stoelen die ze maakte. Het fijne van het werk van Anneke van Santen is,.dat zij juist diè dingen laat zien, waar de doorsnee-mens van-van- daag-de-dag in feite geen oog meer voor heeft (of geen tijd). Toch blijkt zonne klaar dat juist die kleine details of ge woonweg kleine dingen, of gewone din gen. bijzonder mooi kunnen zijn. Uit het werk van haar spreekt ook een zekere liefde voor de zaken die ze afbeeldt: er is met verregaande zorg gewerkt. Daardoor krijg je dan wel. zoals in hel geval met de appels, dat de proef min stens even zo mooi wordt als de defini tieve ets. Wat betreït de prijzen van het werk: wie iets mooi vindt kan het gerust aanschaf fen. alle werkstukken blijven nog ruim onder de 200.- Hoe het ook zij. deze expositie is zeer aanbevelenswaardig. Het is bepaald jammer voor degenen die 'm missen. Het Kunstenaarscentrum is geopend van dinsdag t/m zaterdag 14.00-17.00 uur. woensdagavond van 19.30-21.30 uur en op zaterdagmorgen van 10.30-12.00 uur. Geef stevige kost - die echt niet zoveel kost. Lever is gezond en., niet duur. Ons gehakt is nog GE HAKT. Een echte Schouwenaars rookworst, dat is niet zomaar een rookworst. Of - als het extra lekker mag zijn - een malse biefstuk of vlees voor de fondue. Of onze filet Americain op een toostje. En denkt u ook eens aan een pittige haché? Zorg goed voor uw gezin - Ga naar Keurslager Schouwenaar! WOENSDAG - GEHAKTDAG! 50Ü gr. gehakt-3,98 500 gr. nasi-bami2,60 150 gr. leverkaas1,18 cup hoofdkaas1,40 DONDERDAG -HACHÉDAG! 300 gr. hachévlees3,45 250 gr. leverworst1.88 250 gr. gek. metworst1,98 150 gr. huzaren-salade1,18 ALLÉÉN VRIJDAG! 500 gram mooie SCHOUDERKARBONADE4,08 4 st. echte vleeskroketten1,58 VRIJDAG EN ZATERDAG! 500 gr. malse hamlappen (de echte)6,40 150 gr. boeren-ham (zelf gemaakt)1.94 100 gr. boeren metworst (ongerookt)1,18 150 gr. garnalen-salade (eigen fabr.)2,40 ALLÉÉN ZATERDAG! 200 gr. malse biefstuk4,50 'n boeren rookworst (de ouderwetse)2,19

de Faam | 1977 | | pagina 12