fl 1.60 per H.L. AKKERTJES f 49.75 contant. Fa. A. BLIEK, Nieuwstraat - Middelburg. M Renault Open Auto DE OUDE VIOOL SNIP EN SNAP. Langeviele 219, Middelburg. Zelf uw wasch doen is dubbele bezuiniging I U bespaart kosten en uw goed gaat langer mee. f Onze sorteering Electrische Geen huis te klein. En de prijs Reeds van Voor fgroote gezinnen, Hotels en Inrichtingen is de SAVAGE- Wasscher, -Spoeler en -Droger de fijnste en beknopste Machine. TELEFOON 113 GIRO 135498 onze BABY ANTHRACIET is een kwaliteit op zichzelf Forsch van AFMETING H VRAAGT MONSTER ADVERTENTIEN, HYCLOS CLOSETPAPIER FRANS DAMMAN Mej. Poppe, Gravenstr. 313. EEN PRACHT DIVAN leveren wij U voor f 18. Onze soliede eiken Lig stoel met kussen voor f 12 50, ook voor f 9.Pracht Damesstoeltjes f 12. f 13.75 enz. Lederenpoef f 12 50. j. H. ROTH, Hofplein 70 Middelburg. Een nieuwe pijnstiller in een nieuwen vorm AKKER.CACHETS 1000 KILO LEER in prachtige plaatjes van 30, 40, 50 cent enz, HL COZIJN VERWACHT R. A. BASTIAANSE UITGEVERS: LITTOOIJ OLTHOFF. POSTREKENING 42280, TELEF. 238 B DOOR C. JACOBSZ. IX. Waarin de heer Mr. Simon de Blauw en Noortje's vader hun hart voor elkaar uitstorten. Het toeval wilde, dat de twee heeren, van wie in het opschrift van dit verhaal sprake is, op een middag tegelijkertijd het gerechtsgebouw verlieten. Natuurlijk liet de schrijver, zooals het een man van be schaving en ontwikkeling past, den advo caat het eerst de stoep afgaan, maar ver wonderd keek hij op, toen deze zich bij hem voegde, en vriendelijk sprak „Hebt ge veel tijd, vriend Dorland „Wat zal ik U zeggen, meneer was het antwoord. „Iemand als ik, die van dag tot dag, ja, van uur tot uur, mag ik wel zeggen, zijn geringe kennis door zelfstudie poog te vermeerderen, komt eigenlijk al tijd tijd te kort. Maar ik ben geheel tot uw dienst." „Dat doet mij buitengewoon veel ge noegen", antwoordde Mr. De Blauw, ter wijl hij de hand aan den mond bracht, als of hij haastig een lachje wilde verbergen. Misschien ook, dat hij wat verkouden was iets lachwekkends had meneer Dorland niet gezegd. „Geheel tot uw dienst klonk het nog maals. „Uitmuntendriep de advocaat ver heugd. „Ik zal U eens wat zeggen, vriend! Thans ga ik naar mijn kamers, om de thee te gebruiken, en ik had graag, dat ge daar bij mijn gast waartMag ik U dus ver zoeken, mij te willen vergezellen Noortje's vader werd vuurrood van blijdschap, en hij moest zich geweld aan doen, om niet in de handen te klappen of te springen, als een kleine jongen. „Maar meeneer", vroeg hij, met een stem, die beefde van verrukking, waaraan heb ik die groote eer te danken Mr. De Blauw glimlachte fijntjes. „Ik heb wat voor U, mijn waarde. En ik zou ook wat met U willen bespreken, als... als U het goedvindt, natuurlijk." „Maar meneerriep de schrijver nu op huilerigen toon. „Bent U daar bang voor Ik vind het onuitsprekelijk heerlijk!" „Mooiantwoordde de advocaat vroo- lijk. Hij kuchte een paar malen, en bracht daarbij weer de hand aan den mond. „Is het niet verschrikkelijk?" barstte de rechtsgeleerde uit. „Nu ziet ge zelf, mijn beste Dorland, wat het leven op kamers zeggen wil Heb ik nu al niet ruim tien minuten geleden om thee gescheld „Ja, meneer antwoordde de bezoeker. „En hebben we het gevraagde reeds?" „Neen, meneer." „Weet ge, wat ik vind, vriend Dor land „Neen, meneer." „Zoo'n ernstige nalatigheid moest de wet strafbaar stellen Eén gevangenisstraf van een jaar, of een geldboete van drie honderd gulden Ha-ha-ha Aardige grap, vind je niet, Dorland „Geweldig, meneer „Oflevenslange verbanning Hi-hi- hiWat zeg je daar wel van Niet mis, hé „Kolossaal, meneer „Een vernuftig antwoord, mijn beste Ik zalBinnen Je bent laat, Koosje Een volgende maal wat vroeger, hé Heb je met je vrijer staan praten „Ik heb geen vrijer sprak het dienst meisje blozend. „Wat hoor ik daar Geen vrijer Dor land „Ja, meneer „Vind je 't niet onverantwoordelijk, dat zoo'n knap meisje geen galant heeft Is 't niet vreeselijk „Zonder twijfel, meneer „Je hoort het, Koos En nu als de wind inschenken, en dan verdwijnen, want ik heb met meneer Dorland nog heel wat ge wichtigs te bespreken. Veel verkocht van daag „Een chitsen kinderdekentje." „Hm Ik hoor het al. Straks één soort groente waarschijnlijk, en geen dessert. Ziezoo Koos ga nu maar." „Geen dank, hoor sprak de advocaat lachend. „Van morgen kwam ik die woor den toevallig tegen, ten minste, in figuur lijken zin, begrijpt ge „Ja zeker, meneer." En de geleerde schrijver staarde met verrukt gelaat op een smal reepje papier, met de volgende woorden Olla podrida Jean Potage - mengelmoes, hansweert. „Ik heb ze onmiddellijk genoteerd", sprak Mr. De Blauw. „Gelukkig, dat ik u zoo even zag Was dit echter niet het geval geweest, dan had ik ze u van avond nog doén bezorgen. Maar, a propos, ge hebt zeker al een uitgever voor uw woor dentolk „Nnneen, meneer", ant woordde de bezoeker aarzelend. ,,U zult mij misschien wel heel kinderachtig, of dwaas vinden, maarik durf eigenlijk niet goed." Bij deze woorden sprong de advocaat plotseling op, en hij gaf den man tegen over hem een fikschen klap op den schou der. „Maar beste, brave Dorland, hoe heb ik het nu Dat is de bescheidenheid toch wat al te ver drijven Als de drukkers en uitgevers te weten komen, wat ge hebt samengesteld, dan loopen zij uw deur plat, en gunnen zich geen rust, voor zij het handschrift hebben bemachtigdEn wee den man, die het eindelijk verworven heeft! Als hij niet oppast, wordt het hem nog denzelfden dag, of anders toch den vol genden nacht ontstolen." „Zoudt u dat werkelijk denken vroeg Nora's vader met schitterende oogen. „Absoluut!" antwoordde Mr. De Blauw. Denkt ge dan, dat zij niet weten, dat het alleen nog slechts een goede woordentolk is, waaraan ons vaderland behoefte heeft? Neen, zoo dom zijn ze niet. Maar -zoo even, bij het gerechtsgebouw, zinspeelde ik er reeds op, dat ik u iets heel belang rijks te zeggen had, niet waar Nog een sigaar, goede vriend „Alstublieft, meneer." De advocaat liet zich met een zwaren zucht weer in zijn stoel vallen. „Ge hebt voorzeker reeds gemerkt, dat het leven op kamers in het algemeen, en boven een bed denwinkel in het bijzonder, weinig aan trekkelijks biedt." „Zeer zeker, meneer." „Als ik een huiselijken haard bezat maar helaas Ik ben niet getrouwd De advocaat zuchtte weer. Meneer Dorland zuchtte ook, maar veel dieper. „Ik heb nooit ook maar één meisje naar mijn zin kunnen vinden", vervolgde Mr. De Blauw somber. Meneer Dorland schudde meewarig het hoofd. „Maar thans heb ik er één gevonden klonk het juichend. „Werkelijk antwoordde meneer Dor land, vol geestdrift opeens. „Mijn harte lijke gelukwensch, meneer „Dank je Dank je Maar vindt ge mij niet te oud, om nog te trouwen „Volstrekt nietMeneer Dorland keek zóó boosaardig de kamer in het rond, alsof hij ieder, die dit zou durven beweren, on middellijk van het leven wilde berooven. „Te oud Maar meneer „Goed dan", lachte de advocaat. „Ik zei u, dat ik thans mijn ideaal gevonden heb, niet waar „Jawel, meneer." „Uitstekend En vertel mij nu eens openhartigis het u niet opgevallen, dat ik de laatste maanden heel vaak uw woning passeer?" „Die eer heb ik niet verdiend, meneer!" „Stil, mijn beste En opeens ging Mr. De Blauw fluisterend voort„Vriend Dorland, ik moet u iets heel ernstigs be kennen. Zult ge niet schrikken „Ik ben een Zeeuw, meneer." „Buitengewoon Nog eens Hebt ge u gewapend met al den moed, waarover ge beschikt „Volkomen, meneer „In orde, mijn waarde Weet dan, dat uw dochter een dievegge is „Maar meneer! Nora?" De brave va der werd krijtwit en zijn handen begonnen te trillen. „Ja zeker Zijzij heeft mijn hart gestolen Mr. De Blauw lachte, dat hij schaterde. „Aardig, hé En geestig „Ontegenzeglijk, meneer!" jubelde Noor tje's vader. „Mijn dochter een dievegge Ha-ha-ha-ha Maar zij had een voor werp van minder waarde kunnen stelen Uw hart De stouterd is zoo dom nog niet „Als ik u goed begrepen heb, geeft ge met deze woorden uw instemming met den diefstal te kennen, is het niet vroeg Mr. De Blauw, terwijl hij een groote rookwolk uitblies. „Of moet ik u nog vragen „Stil, alstublieft!" riep de waardige man, met een stem, die beefde van blijdschap en ontroering. „Het is mij een onschatbare vreugde, u mijn dochter af te staan Het is thans het allerheerlijkste oogenblik mijns levens." Meneer Dorland haalde zijn hor loge te voorschijn. „Dertien minuten over vijven, meneer Vanaf dit tijdstip begroet ik u als mijn aanstaanden schoonzoon." „Dank u", sprak de advocaat ernstig. „En hoe denkt uw vrouw er over?" Meneer Dorland zweeg, maar knipte daarbij met de vingers, alsof hij een on- beteekenend pluisje verwijderde. Dan lach te hij den advocaat veelbeteekenend toe. „En uw dochter zélve, vriend Dorland?" „Zij zal geen raad weten van blijdschap, meneer Ik wed, dat zij van avond niets doet dan zingen en springen't Is ook zooeven een eer voor haar „Kijk, dat doet mij veel genoegen Mag ik u dan verzoeken, morgenavond „Ik moet u duizendmaal vergiffenis vra gen, meneer, maar morgenavond moeten wij met ons drieën naar boven, naar mijn vriend Tempelman, die dan jarig is, en wij mogen ons daar niet aan onttrekken U weet, dat hij een gedeelte van mijn huis bewoont En nunu wil ik u een ge heim toevertrouwen, meneer vervolgde de gelukkige vader zacht. '.Een geheim Een groot geheim Merkt u, dat ik u thans reeds volkomen als mijn zoon beschouwd? Welnu dan de oude man staat geheel alleen op de wereld hij bezit bloedver want noch vriend, en Nora is de eenige erfgename van zijn vermogen (Wordt vervolgd) SnipDe kermis te Middelburg is weer voorbij. Naar aanleiding daarvan Snap kregen we een brief. Deze schrijver had met veel genoegen gelezen, dat de Vliss. Courant, de kermis niet meer noodig achtte, ja eigenlijk ongewenscht. SnapMen kan om verschillende motie ven tegen de kermis zijn. Intus- schen blijven er nog steeds voor standers over. O.a. de meerderheid in onzen Raad acht het voortbe staan van de kermis gewenscht. Snip Het verhuren van de staanplaatsén en de belasting op de entrée's der verschillende vermakelijkheden brengen heel wat geld in het laad- je, Snap, vergeet dat niet. SnapZeker, maar onze briefschrijver herinnert er aan, dat het geld, dat door de kermis Middelburg ver laat, toch nog veel meer is en betreurt het, dat zooveel geld nut teloos wordt uitgegeven en dat in dezen tijd. Snip'k Zou eigenlijk wel eens willen weten, of de zakendoende men- schen een kermis voor- of nadeelig achten voor hun bedrijf, afgezien of men om principieele redenen te gen de kermis is. Snap Men zou haast zeggen, dat het na deelig moest zijn, dat zooveel gela uit de gemeente wordt meegeno men. SnipIn ieder geval de briefschrijver acht het meer dan tijd de zoo ver ouderde kermis af te schaffen en hoopt dat ons Gemeentebestuur aldus zal besluiten. Snap Het motief, dat vroeger nog al eens gebruikt werd, n.l. dat men de menschen wel eens een week ver maak en verstrooiing mag geven, is dunkt me niet meer geldend. Men zou zich eerder kunnen af vragen, doet men niet wat veel aan plezier en vermaak. SnipWij hadden het over winkeliers, hoeveel winkeliers zouden er wel zijn in Nederland Snap t Daarover kan ik je inlichten. Vol gens de laatste volkstelling waren er in Nederland rond 150.000 win kels. En van welk soort winkels nu denk je dat er het meest zijn. SnipIk denksigarenwinkels. SnapMisgeraden. Bovenaan staan de kruidenierswinkels met het aantal 37.500. Dan volgen de zaken in manufacturen met 12.000, dan ko men de sigarenwinkels met 11.000 en ook zoovele slagerijen en brood winkels. Snip Wat zullen velen van die winke liers met zorg hun zaken drijven. Want menigeen heeft wel heel wat te vorderen, maar daar kan je je zaak niet van gaande houden. SnapNeen zeg dat wel. Onlangs zei een rustend-bode van een onzer dorpen mij het volgende Een grossier in de stad had aan iemand van zijn dorp voor 16.geleverd. De grossier begon een beetje bang te worden. Hij zei tegen den bode, dat moest jij van me overnemen. Betaal mij 25 dus 4 gulden en dan kan jij die 16 gulden in je zak steken, als je ze weet te innen. Wel, dacht de bode, daar ga ik op in. Hij offert zijn vier gulden en zegt tegen den man, die het be talen moest, ik heb voldaan, betaal mij nu maar bij 25 cent per week af. Prachtig werd er gezegd, prach tig. Maar hoe prachtig deze rege ling ook gevonden werd, onze bode heeft er nooit een kwartje van ge zien en het is nu al twintig jaar geleden. Snip Dan vrees ik voor den man. Niet ieder is zoo bang voor schulden als '1 n v unnn i v^aschmach'nQs <s ruim. fli li nuuiL Geen wasch te gr°ot w W Hf Tl* de vader van Spurgeon. Dat zal ik je even vertellen en dan ga ik naar huis. Toen Charles Haddon Spurgeon, nog een heel kleine jongen was, kocht hij eens een griffel op cre- diet. Hij had, slordig van aard als hij was, er reeds zooveel gebroken, dat hij geen nieuwe durfde vragen. Aangezien het tegen Kerstmis liep, vermoedde hij wel een zesstuiver stuk te zullen ontvangen, waar mede hij dan ruimschoots zijn schuld kon voldoen en naast de griffel weer een schoone lei zou hebben Evenwel, zoo vertelt hij zelf, mijn vader was achter dit zaakje geko men en spoedig werd ik ernstig ter verantwoording geroepen. Maar, zijn vader was dan ook „geen kin derbederver" „Hij wilde zijn kinderen niet grootbrengen om te speculeeren en een spel te spelen, dat de volwassen schelmen finan- cieele operaties noemen". In ieder geval ontving de kleine Charles een geduchte schrobbeering. Hij ging als een deserteur naar den winkel, terwijl hij de heele straat door bitter huilde en van schaamte niet durfde opzien omdat hij dacht, dat iedereen nu wist dat hij schul den had. Na deze les had hij toen in zijn jonge hart de gelofte afge legd dat niets ter wereld hem ooit meer zou verleiden om schulden te maken. Werd allen knapen deze leer ingeprent, zegt Spurgeon, dan zou „dit een fortuin voor hen waard zijn en hun vrachtwagens vol moeilijkheden besparen in hun later leven". Van moratoria had men toen nog nooit gehoord BURGERLIJKE STAND VAN MIDDELBURG. Van 30 Juli7 Augustus. ONDERTROUWDH. Weststrate, jm. 22 j. en A. Bassie, jd. 23 j. A. J. van Wezel, jm. 29 j. en C. Schoolmeester, jd. 25 j. P. van Hove, jm. 35 j. en A. C. M. Sies, jd. 26 j. J. B. Ludwig, jm. 26 j. en A. Nieuwenhuize, jd. 27 j. N. L. van Dalsen, jm. 26 j. en J. C. Nieuwen huize, jd. 25 j. J. J. Manni, jm. 24 j. en N. Kleinepier, jd. 23 j. GETROUWD: H. van den Broeke, jm. 29 j. en E. J. Antheunisse, jd. 27 j. C. de Vlieger, jm. 29 j. en C. M. Barto, jd. 27 j. H. Duine, 22 j. en J. H. Hanni, 22 j. BEVALLEN: K. M. de Leeuw, geb. Gideonse, z. G. J. de Jong, geb. Pluijmers, d. M. de Koning, geb. Grijgier, d. C. Lindenberg, geb. Lahr, d. T. Melse, geb. Stroo, z. J. Lievense, geb. Louwerse d. (tweel.); K. E. de Leeuw, geb. Harms z. (tweeling) OVERLEDEN J. A. Minet, 63 j„ man van A. Smit C. OostLievense, ongeh. 90 j. P. T. Vos, 54 j., gehuwd met M. J. Cheula P. A. van Maaren, 80 j., we duwnaar van M. K. Kemp R. H. J. Bruijns, 84 j., weduwe van 0. Klercq. Vraagt Uw Winkelier steeds 4 ROL VOOR 22 CENT Indien niet voorradig, dan is Uw adres PAPIERHANDEL Lange Noordstraat C 42 - Middelburg ONTVANGEN groote sorteering Baby capes, Pakjes, Jurkjes, Manteltjes, Sloop jes, Lakentjes, Dekentjes, Vachten enz. Zie de Etalage HEDEN maak ik het geachte publiek bekend, dat ik naast mijn Luxe, Verhuur-, heb verbonden een Klein-Taxibedrijf. Aanbevelend, REO-TAXIGARAGE, Gravenstraat, Middelburg, C. WITTE. Een vinding van Apotheker Dumont die geneeskrachtige stoffen op zoodanige wijze samenvoegde, dal daaruit ontstond een uiterst veelzijdig werkend middel, dat snel pijnen stilt en toch onschadelijk is. Bovendien zijn het géén harde tabletten, doch fijn en daardoor dadelijk oplossend poeder dat omgeven is door een smaakloos omhulsel van ouwel. Ge proeft niets! 1. 10 tellen onder water houden 2. dan achter op de tong leggen 3. doorslikken met 'n teug water Wijze van innemen Ongeëvenaard tegen Hoofdpijn, Migraine, Zenuwpijn, Kiespijn, Spierpijn, Rheumati' sche pijnen, Vrouwenpijn,Gevatte Kou, eaav Nederiandsch Smaakloos ouwel-omhulsel om Product 't poeder. Ge proeft daardoor niets. Ze glijden naar binnen^ Per 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 qM Yolgens recept van Apotheker Dumont' WEDEROM ONTVANGEN onze be kende Gelakte Broodtrommels, wit van binnen, Aardappelbakjes 28 ct., Roestvrije Aardappelmesjes, Geënt, Theebladen in alle kleuren. Bel. aanbev., L, v. Oorschot, Korte Noordstraat L 105, Middelburg. IJZERHANDEL - LANGEDELFT HET WONDER DER 20e EEUW!!! Festonneert nu Uw Japonnen a 13 cent per Meter. Ajour-, Festonneer- en Pliseer- Inrichting. PFAFF-HUIS Gravenstraat Middelburg in September een scheepslading prima DlIITSCHE EIERKOLEN. Gedurende de lossing speciale prijzen Aanbevelend, J. VOGEL, Jacob Catsstraat, Middelburg. J. VOGEL, Noordweg, St. Laurens. Banketbakker Middelburg. Reclame Allerhande 12 cent per ons. Ook je adres voor duurdere soorten. Gesorteerd in Reis- en Strandgebak, TE KOOP 4-persoons, 4-deurs en weinig gebruikt. Prijs zeer billijk. Adres S. Boogerd, Leliestraat.

de Faam | 1934 | | pagina 1