UITVOERING Bezoekt Stand No. 53. YAKKLEEDING Schilder eo Bebanger. firma A. LHTOOIJ J Co. ADVERTENTIEBLAD VOOR MIDDELBURG EN DE DORPEN OP WALCHEREN. Ha afloop BAL. Reclamedagen met Cadeauxl Cadeaux! FIRMA J. A PIETERS, Huisvlijt-Tentoonstelling. M. VAN LOO, No. 18. Woensdag 2 Februari 1927. Een en Dertigste Jaargang. Volharding. BEVONDEN VOORWERPEN. Arbeidersmuziekvereeniging „Excelsior". Muziek. Tooneel. 00EDK00PE AANBIEDING Prima Thee f 1,30 per pond. Prima Koffie f 0,80 per pond. Verschijnt 's Woensdagsmiddags Advertentiën kunnen tot uiter lijk 12 uur aangenomen worden aan het Bureau Spanjaardstraat UJItgeversn LITTOOU 0LTHQFR Postrekening 42280. Telefoon 238. Hij was de luiste. Wat is 'n hengel. Dat klopte De held. Voor de Jeugd. Burgerlijke Stand van Middelburg op ZATERDAG 5 FEBRUARI a.s., 's avonds 8 uur in het „SCHUTTERSHOF". Zaalopening 772 uur. Wie vanaf 2 tot en met 16 Februari koopt of bestelt bij MIDDELBURG. Tel. 207 VLASMARKT K 150 Het is beter te voorkomen dan te genezen. Dit geldt ook voor U! A K. o. van de Amsterdamsche Kinawijn Onderneming is bereid volgens recept van Prof. Dr. Longeritz met 14 soorten kruiden onder voortdurend toezicht van Dr. F. Basenau, Keizersgracht 29 te Amsterdam. A. K. O. is geen geneesmiddel of kwakzalverij, maar A. K. O. wekt U op en voorkomt. A, K. O. verhoogt Uw weerstandsvermogen. A. K. O. neemt Uw lusteloosheid weg. A. K. O. beschermt U. A. K. O. maakt goed en is goed. Tal van Doctoren gebruiken het zelf en schrijven A. K. O. gezonden voor, 2 a 3 maal daags een glas. A. K. O. is onschadelijk en voldoet ruimschoots aan de eischen der keuringsdiensten en voorschriften der warenwet. Handleidingen voor Huisvlfjtarbeid. Schitterende coilectie materialen voor Huisvlijtarbeid. Aanbeveiend, H. VAN DRIEL. Witte Siagersjassen 1,75 Koksbuizen 2,50 Kruideniersjas 2,50 Grijze Slagersjas 2,50 Stofjas 2,50 Kruideniersjas 1,75 Koksbroek 4,00 Overall Bruin, Blauw 4,50 Blauwe Keperja3sen 2,25 Blauwe Keperbroeken 1,95 Simson Jassen 4,00 Simson Breeken 3,75 Manchester Broeken 2,95 P. M. WALRAVEN. KORTE NOORDSTRAAT. Zaterdagavond a.s. opening van den Nieuwen Kaas- en Vischwinkel P. J. M. DIERiKX. Prijs der Advertentiën Van 13 regels 45 ct., iedere regel meer 15 ct. 8 maal plaatsing wordt slechts 2 maal berekend. Bij abon nement voOrdeelige voorwaarden. Demosthenes, de beroemdste der Orieksche redenaars, had als jongeling een zwakke borst, een schrale stem een moeielijke uitspraak zelfs stotterde hij meermalen onder het praten. Al die eigenschappen maakten hem nu voor zeker weinig geschikt om in het pu bliek te spreken. En toch had de jon geling zich voorgenomen eenmaal als volksredenaar op te treden. Om dat doel te bereiken, ontzag hij geen moeite hij studeerde niet alleen zeer vlijtig, maar hij oefende zich ook dagelijks in het overluid spreken. In weerwil echter van zijn herhaalde inspanning vorderde hij niet zooveel als hij wel wenschte nog altijd bleek zijn stem te zwak, nog altijd haperde hij bij het opzeggen van een langen volzin. Op een keer zat hij in den tuin met een opengeslagen boek voor zich waaruit hij, half van buiten, eenige verzen re citeerde. Tot twintigmaal toe bleef hij Stooten in eénzelfden volzin, dien hii er maar niet vlot kon uitbrengen. Ver drietig over zooveel tegenspoed sloeg hij eindelijk het boek dicht, en in den uitroep „ik zal het nooit leeren," scheen zijn besluit te liggen om de gekozen loopbaan vaarwel te zeggen. Mismoedig zat hij daar met de armen over de borst geslagen en tuurde ach teloos op den grond. Daar valt zijn oog op een mier, die bezig is om tegen een molshoop op te kruipen. Wellicht was in dien aardhoop haar voorraad schuur, tenminste Demosthenes ont waarde bij nadere beschouwing, dat het diertje een graankorrel meevoerde, groo- ter dan het zelf was. De kleine mier kwam niettemin snel vooruit met haar zwaren lastdoch toen zij den top van het heuveltje genaderd was, verloor zij 't evenwicht en rolde naar beneden. Ver van ontmoedigd te zijn, pakte het in sect terstond den graankorrel weer op en begon haar bergtocht opnieuw. Weer had zij den top bereikt, toen zij ander maal uitgleed. Nu beproefde zij het ten derde male, maar ook de derde maal mislukte het. Toch hield zij vol. Ein delijk nadat zij acht-en-zestig maal een vergeefsche poging had aangewend, ge: lukte het haar de hoogte te bestijgen en den schat in haar hol te brengen. Met klimmende belangstelling had Demosthenes de volharding bewonderd. „Zoo'n nietig schepseltje geeft bij acht en zestig proeven de kans nog niet op," riep hij uit, „en ik zou met twintig reeds moedeloos worden Ik mag mij toch niet door een mier laten bescha men." o if'* .*i Iedereen bewondert een vastberaden, volhardend man. Marcus Morton stelde zich zestien maal candidaat voor gou verneur van Massachusets. Eindelijk stemden zijn tegenstanders op hem, om dat zij zijn groote volharding bewon derden en hij werd gekozen met een meerderheid van slechts een stem. Lord Eldon schreef den geheelen Coke upon Littleton tweemaal over, omdat hij te arm was om boeken te koopen. Gibbon copieerde zijne gedenkschriften negen maal. Zulk een volharding triumfeert altijd. Robert Ainsworth werkte verscheiden jaren aan een Latijnsch woordenboek. Zijn vrouw, die boos werd, omdat hij haar zijn tijd ontroofde, verbrandde zijn geheele manuscript. Hij schreef het ten tweede male, maar zijn vrouw vergaf hij niet. o „Over het algemeen," zeide Sydney Smith, „is het leven van alle waarlijk groote mannen een leven geweest van ingespannen en onophoudelijlken arbeid. De eerste helft huns levens hebben zij gewoonlijk doorgebracht in behoeftige nederigheid, miskend, verkeerd be grepen en veroordeeld door zwakkere menschen, denkende, terwijl ande ren sliepen, lezende, terwijl anderen zich aan zinnelijk genot overgaven, iets in zich voelende, dat hun zeide gij zult niet altijd genoodzaakt zijn, te kruipen in het slijk der aarde. En dan, wanneer hun tijd gekomen is en een nietige omstandigheid hun de eerste gelegenheid heeft gegeven, treden zij /plotseling in het volle licht en den stralenglans van het openbaar leven, rijk van den buit der tijden en machtig in al den arbeid en de worsteling des geestes." 'n Grappenmaker zei eens tot drie be kende luiaards Wie van jullie het lui ste is krijgt een kwartje. Twee van hen staken onmiddellijk de hand uit, doch de derde zei „Steek het maar in rn'n vestzak". Aan een Engelschman werd eens ge vraagd Wat is een hengel Hij ant woordde dadelijk Een hengel is een lange lat, met aan het eene eind een worm en aan het andere eind een dag dief. Bureau-chef tot bediende Een man die zich niet zoo duidelijk kan uitdruk ken, dat men hem dadelijk begrijpt, noem ik 'n ezel hebt u mij begrepen Bediende Nee, meneer Daar zullen er weinig zijn, die zoo moedig zijn als ik. Onlangs ben ik een half uur alleen in een leeuwenkooi geweest. Wat heb je daar gedaan Een sigaret gerookt en de krant ge lezen. En de temmer Die stond buiten de tralies te kijken en verbaasde er zich over. En de leeuw Leeuw Wat voor leeuw Ik zeide toch, dat ik alleen in de kooi was. No. 1. Waar is ergens in ons land de grootste winkel No. 2. Waar vindt men een heer zon der oogen, neus of mond No. 3. Waar moeten de lafaards wel zeldzaam zijn No. 4. Welke is de rijkste plaats van Nederland No. 5. Welke plaats moet wel de af schuwelijkste in ons land zijn en is het toch allesbehalve. No. 6. In welk dorp moet men wel dronken worden, als men het van het begin tot het einde doorloopt No. 7. Welke stad zit geheel in een dame No. 8. Welk stadje .is geheel ver dwenen als men er slechts één plant uithaalt No. 9. Van welk dorp blijft niets over dan een rivier als men er maar één1 jongen uithaalt No. 10. In welke plaats is geen jong mensch als men er water uithaalt De oplossingen melden we de vol gende week. Als zoodanig zijn aan 't bureau van politie gedeponeerd de navolgende 'foor- werpen a. Diverse Handschoenen eenige por- temonnaies met en zonder inhoud vul potlood een Muts Roode Mantelband Damesrijwiel Huissleutel een Hand- beschermer. b. Bij particulieren Kinderhalnd- schoen, van Hecke, Spuistraat F 107 Wagenlichter, N. Verhulst, Westkapelle D 16b een Hond, v. d. Broeke, Kui perspoort C 64 een Pakje met inh., Willemse, Langedelft B 144 een Por tefeuille met portret, de Jong, Hoogstr. 1 130 een Zakmes, W. van Eek, Kin derdijk P 115; Kinderportemonnaie'met inh., B. J. Bazel, Bogardstraat D 38 Schooletui met inh., F. Leijdekkers, Gra venstraat I 184Bruine Handschoen, Goossens, St. Janstraat H 197 Rijtuig- lantaarn, M. Evertse, Lange Giststraat F 193 Kindertaschje met inh., J. v. d. Hielen, Havendijk T 20a Duimstok, L. v. d. Broeke, Noordweg B 8 Hon- denriem, v. d. Putte, Sleperssingel Q 180; Pakje Lappen, H. v. Houten, Gra venstraat I 185; Belastingplaatje, M. Mi- davaine, Seisweg B 158 Schooltasch met inh., A. Dirfen, Koestraat K 40 Grijze Das, A. Verton, Langeviele K 203 Rijwiellamp, J. Wondergem, Hoog straat I 139 vermoedelijk Gouden ring met roode steen, Geldof, Dierenarts, Westkapelle Alpacca Beursje met inh., J. Lievense, Goesche Korenmarkt P 56; Bruine Handschoen, K. Vroegop, Zach. Jansenstraat W 117; Damesportemonnaie met inh., P. Homburg, Penninghoeksin- gel L 65a Armbandhorloge, A. Heystek, Hendrikstraat W 70 Bankbiljet, A. S. Louws, Grijpskerke A 83 Gouden Bro che, P. Kollewijn, Breeweg 't Zand D 150 Bijbeltje, Reijnhoudt, Achtersingel Q 162 Koperen Gewicht, J. Osté, Seis weg R 175 Kinderportemonuaie met inh., N. de Kam, Oude Kerkstraat B 78Bruin Kinderhandschoentje, v. d. Bunt, Vliss. straat I 158 Blauwe Zak doek met inhoud, Buijs, Vliss. straat 1 191 Etui met inhoud, O. van As, Werf straat P 130. Inlichtingen aan het bureau van po litie, alleen des Zaterdags tusschen 7-8 uur. Van 21 Jan.1 Febr. ONDERTROUWD A. Willems, 21 j. en P. Willems 21 j. GETROUWD: P. Schunseiaar, 22j. en M. A. M. Geeraard, 21 j. N. Da- vidse, 20 j. en J. Antheunisse, 20 j. P. Bostelaar, 24 j. en C. J. Schouten, 18 j. BEVALLEN J. de Groot, geb. Won dergem, z. M. J. van Riet, geb. Lan- gejan, d. OVERLEDEN J. F. Buckviel, ongeh. d., 80 jaar. NIERKWALEN MAKEN U SPOEDIG OUD Het komt in den middelbaren leef tijd en daarna maar al te vaak voor, dat men last krijgt van rugpijn, duize ligheid, zenuwpijnen en urinekwalen. Dit is gewoonlijk een gevolg van over spanning der nieren het zijn waar schuwingen van de nieren, dat zij sinds lang hulp behoeven. Want gedurende uw heele leven, dag en nacht, werken de nieren om de vergiften uit uw bloed te filtreeren. Als zij hierin falen, kun nen ernstige en diepgaande kwalen zich ontwikkelen. Urinezuur-zouten hoopen zich dan in het bloed op, en vormen de kristallen, die zenuwpijnen en rheumatiek veroor zaken of wel wordt een onvoldoende hoeveelheid water aan het bloed ont trokken, waardoor zich waterzuchtige zwellingen kunnen vormen. Ook kun nen ontstaan blaasstoornissen, niersteen, niergruis, blaasontsteking, ischias, spit, vermagering, zenuwachtigheid en ge brek aan energie. Vermijd de ontwikkeling dezer ver schijnselen. Wek de nieren op en ver sterk ze met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit specifieke niermiddel werkt rechtstreeks op de oorzaak van uw kwaal, reinigt en versterkt de nieren, lenigt de urinekanalen en regelt de wer king der blaas. Zoowel mannen als vrouwen kunnen baat vinden bij het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a f 1.75 per flacon. SPECIAAL ADRES VOOR Foster's Rugpijn Hlerpüfen MeagpSHen Zalf m PAUL VAN SLUMS A Co., Vlasmarkt K 57, Middelburg. Xh eras. Xn Petal. Programma's tevens bewy's van toegang a 57 et. de persoon (sted. bel. inbegrepen) vanaf 29 Januari verkrijgbaar bjj J. GROENEWEGEN, RozenstraatTH. DE RUITER, Puntpoort, in het gebouw .VOORUIT" Nieuwstraat en voor zoover voorradig op den avond der uitvoering aan het loket. Gelegenheid tot plaatsbespreking a 5 ct. per plaats op 4 Februari 's avonds 8 uur in gebouw „Mercurius" Koepoortstraat. dus voor f 3,40 2 flesschen Bergerac a f 1,20 1 Literflesch Port a f1,00 krijgt cadeau een Literpot Boerenjongens. 2 Literflesschen Port a f 1,00 1 flesch Samos a f 1,00 krijgt cadeau 1 flesek Santa Maura. dus voor f 3,00 1 Literpot Boeren jongens a f 1,25 1 fl.Santa Maura a f 0,75 1 fl. Samos f 1,00 krjjgt cadeau 1 Literflesch Port. dus voor f 3,00 Nog slechts korten tjjd is A. K. O. beneden kostprijs als reclame op de markt verkrijgbaar en gratis te proeven. Daarna alleen in de goede wijnzaken tegen den op elk etiquet vermelden pry's. Huismoeders, wilt U Uw gasten iets goeds, smakelijks en toch goedkoop (goedkooper dan voor den oorlog) voorzetten, neemt dan morgen A. K. O. op de markt. Proeft, vergelijkt en oordeelt. Heuseb, U komt er op terug. Oudergeteekende maakt het publiek van Middelburg en Omstreken bekend dat by zich gevestigd heeft als Beveelt zich beleefd aan, Noordweg S 238. Lange Noordstraat C 34. Telefoon 554, De Kleine Winst, Simpelhuisstraat 35. Beleefd aanbevelend,

de Faam | 1927 | | pagina 1