VAH DAM MODE Rabobank ANNETTE NIEUWE BOEKEN Geef s voor ^diabetes s SCHILDERIJEN administrateur (ivi/v) l.v.m. f usle-werkzaamheden! TIJDREDE moclellen- boeken Hulpverlening Griend GIRO 5766 Laurens Johannes IQijn CorneCis Marinus Arjen Overflakkee Oost U.A. Vrijdagmiddag 16 oktober a.s. vanaf 12.00 uur gesloten HEREN LET OP VERKOOPEXPOSITIE OUDDORP voor 'n toekomst zonder complicaties KABELTRUIEN FLEECETRUIEN CHENILLE TRUIEN Volop voorraad voor 't hele gezin. 150 soorten/ kleuren De totale collectie van QBRAM'S PARIS speciaalzaak voor deze regio 'WORKER'ROKKEN TUINROKKEN 6 dagen geopend 9.00 tot 18.00 uur vrijdagavond Tot ziens Ouddorp, Hofdijksweg 8a en op de markt Tel./fax 63 16 89 68 43 48 ADRIANUS SMIT DANKBETUIGING JAÏRUS PIETER DE BAKKER Woningbouwvereniging Beter Wonen Goedereede zijn onze lontoren Ooltgensplaat, Den Bommel en Stad aan 't Haringvliet Bij de geldautomaat kunt u gewoon terecht. Maandag 19 oktober a.s. staan wij weer geheel tot uw dienst. Onze excuses voor het ongemak. U kunt nu leuk slagen in o.a. Jacks, Colberts, Truien, Pantalons, Overhemden, Sclioenen enz. Grote keuze, vriendelijke prijzen! Zandpad 90, Middelharnis, (0187) 48 24 31 Onze maten lopen van 46 t/m 60 VAN DER BOOM SGP BRUINISSE Woensdag 14 oktober 1998 Spreker: de heer D. Nieuwenhuis Kerkgebouw Ger. Gem. in Ned. Schoolstraat 13 Bruinisse Aanvang 19.30 uur Tel. 68 1682 ('s ovonds); of 471020 s (overdag) x Diabetes (suikerziekte) kan leiden tot complicaties, zoals bv nier aandoeningen. Onderzoek moet een oplossing brengen voor diabetes. Geef dit onderzoek dat extra zetje in de rug. Voor 'n toekomst zonder com plicaties. Diabetes Fonds Nederland, Amersfoort. Tel: (033) 46 22 055. Keurmerk voor verantwoorde fondsenwerving en -besteding. DINSDAG 13 OKTOBER 1998 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN „Stel toch uw sterke englen om hem heen, hij is uw eigendom, en houd uw hand nu en voortaan zegenend over zijn bestaan iv gezang 332 (liedboek voor de kerken) -:I:- Geboren te Leuven (B) de grootouders Lourens en Elizabeth Visser-Abma Stellendam zoon van Cornells en Mieke Visser-Schuurman 7 oktober 1998 Vol vreugde verwacht, met liefde ontvangen, ons kindje klein, waar wij heel dankbaar voor zijn. Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en mijn broertje Wij noemen hem Mortijn Jan Zandburg Sandra Zandburg-van Driel Lilianne 10 oktober 1998 Altena 16 3252 CJ Goedereede Tel. (0187)49 22 48 Kraambezoek liefst binnen 14 dagen, daarna graag even bellen. Sandra en Martijn rusten van 13.00 tot 15.00 uur en na 22.00 uur. Tot ons verdriet is, na een slopende ziekte, thuis overleden mijn geliefde man, onze lieve vader en opa echtgenoot van Cornelia van Nimwegen Dirksland, 15-5-1921 Ooltgensplaat, 12-10-1998 Ooltgensplaat: C. Smit-van Nimwegen Roosendaal: Theo Smit en Sonja van Rees Dinteloord: Kees en Karin Smit-de Bruyn Wilco Bianca Ooltgensplaat: Klaasjan Wilhelminastraat 3, 3257 BE Ooltgensplaat De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 16 oktober om 14.00 uur in het crematorium, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam-Zuid. Daarna is er gelegenheid tot condoleren in de kof fiekamer. Voor de zeer vele blijken van medeleven die wij in de achterliggende periode mochten ontvangen tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn ge liefde man, onze zorgzame vader, schoonvader en opa willen wij u langs deze weg onze dank betuigen. Dan denken wij terug aan allen die in de zo moei lijk te verwerken tijding hun steun aan hem en ons bewezen hebben. Inzonderheid doktoren, internisten, verplegend personeel zowel in het ziekenhuis als thuis en allen die hem hebben begeleid. Ds. P. den Butter en kerkenraad voor de vele pas torale bezoeken en het leiden van de rouwdienst. Famile, buren, vrienden die met ons reden naar het ziekenhuis of op welke wijze dan ook hun medele ven ons betoonden. De vele kaarten, brieven, attenties tijdens zijn ziek wezen en uw medeleven na het overlijden. Uw persoonlijke condoleance of schriftelijke betui ging van medeleven en of uw aanwezigheid in de rouwdienst, ze getuigden ervan hoe grote plaats hij ook bij anderen in mocht nemen. De heer J. van der Slik en medewerkers voor de gepaste wijze waarop u ons bijstond, alsmede voor de eervolle begrafenis die u verzorgde. U allen onze oprechte dank, mede namens kinderen en kleinkinderen: mevr. P. J. de Bakker-v. d. Hoek Middelharnis, 13 oktober 1998 De woningbouwvereniging Beter Wonen beheert ruim 1.100 woningen en 100 garages in de l(ernen Goedereede, Havenhoofd, Ouddorp en Stellendam. Het werkgebied omvat de gemeente Goedereede. Goedereede (ptm. 11.000 inwoners) is een aantrekkelijke gemeente met naast visserij veel recreatie. De nadruk van de vereniging ligt op strategisch voorraad beheer. Het werkapparaat bestaat uit negen personen. Het kantoor is gevestigd in een monumentaal pand {Markt 7) in het historische stadje Goedereede. Het bestuur roept sollicitanten op voor de functie van Plaats in de organisatie De administrateur is verantwoording schuldig aan het bestuur (dagelijks bestuur) en geeft leiding aan het per soneel (6,5 formatieplaatsen). Functie-inhoud: - het geven van leiding aan het administratief personeel; - coördinatie werkzaamheden administratief- en technisch personeel; - bewaken termijnen en procedures; - bevorderen klantgericht werken binnen een dienstverlenende instelling; - beleidsvoorbereiding; - samenstellen, beoordelen en analyseren van financiële (meerjaren-) scenario's; - samenstelling jaarrekening en -verantwoordings stukken; - verantwoording dragen voor tijdig en correct opleveren van de begrotingen en financiële verslagleggingen; - zorgdragen voor een goed beleggings- en financieringsbeleid; - systeembeheer automatisering. Wij vragen: - leeftijd tussen de 35 en 45 jaar; - leidinggevende capaciteiten; - HEAO/MEAO-niveau; - kennis van en ervaring met geautomatiseerde systemen (SG-modules en Microsoftpakketten); - enkele jaren ervaring in een vergelijkbare functie; - goede contactuele eigenschappen; - goede uitdrukkingsvaardigheid in woord en geschrift; affiniteit van de volkshuisvesting is een pré; - bereidheid te komen wonen binnen het werkgebied van de vereniging; - bereidheid tot het eventueel volgen van verdere vakgerichte studies. Wij bieden: - een uitdagende en veelzijdige functie; - een salaris conform de CAO voor woningcorporaties; - goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Nadere informatie: Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heerT. F. J. Hunting, tijdens normale kantooruren bereik baar op ons kantoor, tel. (0187) 492081 of met de voor zitter, de heer P. A. Braber, privé (0187) 491648. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad richten aan: het Bestuur van Woningbouwvereniging Beter Wonen p/a de heer L. C. Kieviet (secretaris). Zonnebloempad 12, 3251 CX Stellendam. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Vanuit Doornspijk willen wij iedereen op Flakkee bedanken, die op welke wijze dan ook heeft meegeleefd na de geboorte van onze zoon en broertje Een hartelijke groet: Bart en Lammie Duim Mieneke, Florianne, Maartje en Arjen Bij de uitgeverscombinatie van Kok c.s. te Kampen verschenen recent de volgen de romans. Elisabeth Stahlschmidt, Ver van mijn kinderen. Een levensverliaal. Uitge verij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. Geïllustreerd. 233 pag. Prijs 29,90. Een waar gebeurd verhaal. Als kloosterzuster in Botswana leerde de jonge Duitse tandarts Elisabeth de char mante Egyptische dokter Hussein ken nen. Ze trouwden en ontvingen kinderen. Na verloop van jaren liep hun verhou ding uit op de dramatische ontvoering van haar kinderen. Een verhaal met levensechte tragiek. Jitschali David, Gegijzeld in Entebbe. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 202 pag. Prijs 39,90. De bekende gijzeling van een vliegtuig uit Israël in juni 1976 is het onderwerp van dit boek. Het vertelt het persoonlijke verhaal van een van de gegijzelden die tijdens de reddingsopera tie gewond raakte. De Israëlische staf chef luitenant-generaal Mordechai Gur schreef een Woord vooraf. Jack Cavanaugh, De Bondgenoten. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paper back. 333 pag. Prijs 39,90. Dit is het zesde deel van de Morgan-saga, de reeks boeken die de Morgan-familie volgt vanaf de zestiende eeuw. Achtereenvolgens zijn versche nen: De Puriteinen, 2. De Kolonisten, 3. De Patriotten, 4. De Tegenstanders, 5. De Pioniers en nu 6. De Bondgenoten. Dit (voorlopig?) laatste deel brengt de lezers in de tijd van de eerste wereld oor log. David Horton, Weg naar vrede. Uitge verij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 317 pag. Prijs 39,90. Een vervolg op het eerder verschenen Een legioen van eer. Marcel Boussant is in handen van de Gestapo gevallen. Zal hij weten te zwijgen, om niet het leven van BOEKEN EN MUZIEK ^i Voorstraat 41-3245 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 4826 14 - Fax (0187) 48 45 20 onschuldige joden en hun Franse beschermers in gevaar te brengen? Jon Henderson, Nachtwakers. Uitge verij Voorhoeve te Kampen. Paper back. 384 pag. Prijs 39,90. Een roman vol spanning waarin de ontvoering van een halfjaar oude baby en allerlei poli tieke ontwikkelingen in het Midden-Oos ten alles met elkaar te maken blijken te hebben. Gilbert Morris, Het verdeelde huis. Uitgeverij Kok te Kampen. Paper back. 303 pag. Prijs 39,90. Een ver haal uit de tijd van de Amerikaanse Vrij heidsoorlog. Twee families worden uit elkaar getrokken door hun tegengestelde loyaliteit. De auteur is oud-hoogleraar Engelse letterkunde en geschiedenis. Dalene Matthee, Fiela's kind. Uitge verij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 350 pag. Prijs 39,90. Deze levensechte roman verscheen ooit in het Afrikaans. Het verhaal speelt zich ook in Zuid-Afrika af. Het is de - op ware feiten gebaseerde - weergave van een menselijk drama. De gelovige zwarte vrouw Fiela ontfermt zich over een blank jongetje en voedt het op als haar eigen kind. Negen jaar later moet ze het onder druk afstaan... De schrijfster ontving voor haar boeken enkele belangrijke prij zen. Hoenderdljk 9 3253 AK Ouddorp. Tel. (0187) 68 42 67 Anja Elshout, Evelien. Uitgeverij Voorhoeve te Kampen. Paperback. 176 pag. Prijs 19,90. Hoofdpersoon in deze roman is de 16-jarige Evelien. Diverse gebeurtenissen brengen een ver andering in haar jonge en onbezorgde leventje. Een mooi boek voor meisjes van die leeftijd. Gerda Ronhaar, De Duiventil. Uitge verij Voorhoeve te Kampen. Paper back. 300 pag. Als de familie Van Til - tien man sterk - naar het platteland is verhuisd, komen er nog meer veranderin gen. Vooral het ongeluk van Jojanneke brengt veel teweeg. Jelle Tjalsma, Willem en de pruiken bollen. Uitgeverij Voorhoeve te Kam pen. Gebonden. Geïllustreerd. 160 pag. Prijs 24,90. Een jeugdboek dat de kinderen in kennis brengt met de prui kentijd. Een groot verschil tussen rijk en arm liet zich toen constateren. En toen kwam er een situatie dat de mensen het niet meer namen. Gerbrand Fenijn, De nacht van het stijgende water. Uitgeverij Voorhoeve te Kampen. Gebonden. Geïllustreerd. 216 pag. Prijs 24,90. Ook dit is een boek, bedoeld voor de jeugd. Het verhaal speelt zich af op het (fictieve) eiland Kerduna. Daar heerst generaal Frammer. Len en zijn familie zijn echter trouw gebleven aan de verdreven koning. Aan het slot van het boek zijn de rollen omgedraaid. Len en zijn vriend Winno hebben daar een rol in gespeeld. Kees Droger, Ik reik je mijn hand. Uitgave van VCL-boeken te Kampen. Gebonden. 224 pag. Prijs 23,90. Deze vlotlezende roman is gesitueerd rond 'Boschoord', het verzorgingshuis voor verstandelijk gehandicapten. Cora is er directrice en godsdienstleraar Rutger komt er dikwijls. Er groeit wat tussen die twee. Maar hun weg gaat niet van een leien dakje. En daar speekt dominee Van den Acker een zeer bepaalde rol in, De auteur van deze roman is afkomstig uit Middelharnis. Ada Schouten-Verrips, Het kruis van Imst. Uitgeverij Den Hertog te Hou ten. Paper back. 165 pag. Prijs 19,90. Een meisjesroman. Tessa's leven nam een wending toen ze hoorde over haar zusje dat ze niet kende. Dat was op de dag dat het gestorven was. Zelfs een vakantie in Oostenrijk tilt haar er niet bovenuit. Pleun R. Troost, De vreemdeling met het litteken. Uitgeverij Den Hertog te Houten. Gebonden. 166 pag. Prijs 22,50. Een streekroman die speelt in de omgeving van Den Hitsert. Het centreert zich alles om de vreemdeling die het ver vallen boerderijtje heeft gekocht. Wiesje de Lange, Een klaagmuur in Rijssen. Uitgeverij Kok Voorhoeve té Kampen. Paperback. 116 pag. Prijs ƒ22,50. Samen met haar 31-jarige zoon bezocht Wiesje de Lange, publiciste uit Israël, de plaatsen in Nederland vanwaar haar familie in de bezettingsjaren werd weggevoerd. Zoals in Arnhem, Neede, Raalte, Zutphen, Rijssen en natuurlijk Westerbork. Een aangrijpend verslag! Jannie Docter, Een broertje uit Suri name. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Gebonden. Geïllustreerd. 46 pag. Prijs 9,90. Margriet krijgt een broertje - een jongetje uit Suriname, drie jaar oud. Een mooi boekje om kinderen iets duidelijk te maken over adoptie. Marian Schalk-Meljering. Een groot wonder in een klein bergdorp. Een uit gave van de Gereformeerde Bijbel stichting te Leerdam. Gebonden. Geïl lustreerd. 56 pag. Prijs 8,95. Een waar gebeurd verhaal uit midden-Duits land. God doet wonderen - zo is de strek king. Een boekje voor kleuters. Mies Vreugdenhil, Een steen door het raam. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Gebonden. Geïllustreerd. 36 pag. Prijs 9,90. Dit boekje verscheen in de Horizonreeks, een serie kinderboe ken voor de basisschoolleeftijd, onder redactie van Hans van Holten. Jorieke met haar ouders krijgen nieuwe buren. Als blijkt dat het vluchtelingen uit een ander land zijn, laat de buurt zijn mis noegen blijken. Zo niet Jorieke's ouders. Met de nieuwe buurmeisjes wordt Jorie- Om u veel meer te laten zien dan normaal In onze winkel mogelijk Is, houden we zaterdag 17 oktober van 10.00 tot 17.00 uur een grote verkoop expositie In het DIekhuus te Middelharnis. Bovendien geven we u een aantrekkelijke korting op een compleet Ingelijst schilderij of aquarel. Zeer veel keuze In zowel moderne als klassieke doeken. Kom even langs, de koffie staat klaarl Westdijk 2, Middelharnis VI Wilt u 400,- tot 1.300,- ver dienen, per week, part-time, zon der dat het uw huidige baan beïn vloedt? Tel. (0186) 57 90 33 Plony Tanis, oierkzaam bij drukkerij Gebr. de LUqqI, brengt graag de voor u mee, ujoarin u thuis uuj gelegenheldsdrukuerk kunt uitzoeken. even bellen en u hebt het snel in huis. ke al snel vriendinnetje. Een actueel pro bleem wordt in dit boekje voelbaar gemaakt voor jonge kinderen. Wim de Knijff, De avonturen van een boek. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. Geïllustreerd. 93 pag. Prijs 14,90. Dit instructieve boekje verscheen in samen werking met de Evangelische Omroep. In vijftien hoofdstukken worden evenzovele lotge vallen verteld van dat éne Boek: de Bijbel. Vanaf de bijbelse tijd tot de 20e eeuw. Een mooi boekje voor kinderen. Ronald Westerbeek, De val van de pelikaan. Roman. Uitgeverij Boeken- centrum te Zoetermeer. Paperback. 122 pag. Prijs 21,50. De auteur van deze roman is de schrijver van het eerder dit jaar uitgekomen CLK-actieboek Kaj. Een joodse jongen uit het 18e-eeuwse Amsterdam raakt verzeild in de slaven handel. Als schipbreukeling belandt hij uiteindelijk in India. Een marconist uit onze eigen eeuw legt dezelfde route af. Jood en christen als alter ego in de tijd? Een psychologische roman. op maandagmiddag jl. werd de beman ning van de Griend door de kustwacht- post Ouddorp opgepiept. Ter hoogte van de Brouwersdam kampte de GO 57 aan boord met een elektrische storing. De schipper verzocht om een monteur. Door de Griend werd een mon teur van de firma Westhoeve naar de kot ter gebracht die het defect repareerde. Amper terug in het boothuis werd de be manning gevraagd te gaan naar de aan legsteiger bij de slikken van Melissant alwaar een tjalk problemen had. Deze tjalk, welke reeds langer een defecte motor had, lag al met het roer op de ste nen. Daar de wind, nw. 7-8, dwars op het schip stond bestond de kans groot dat de trossen zouden breken. Om verdere scha de aan schip en steiger te voorkomen werd besloten om de tjalk van die positie weg te slepen. In samenwerking met de sleepboot Sal vor werd de tjalk naar de haven van Bruinisse gebracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5