65-jarlg huwelijksjubileum iicstciinifi Handtekeningen tegen grote jachthaven in Oude Tonge aangeboden Plaatwerk Botsing op druk kruispunt in hmbreehtse flontiSémon 4iyroB£i>w/f ?>2()t -B Wim Romijn exposeert paarden en andere zoogdieren 1999.- Tulpenwedstrijd Padvindersgebouw Bruinisse in brand Nieuwe leerlingen De Hoop Oud papier-aktie Dirksland Bezoek Bloemenveiling Holland tijdens de zomervakantie Indianenfeest 'de Zwaluw' alle merken Garage Knöps B.V. 66e Jaargang No. 6313 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofd-redakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92 FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT ƒ14,-/ JAARABONNEMENT 54,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis rek.no. 34.20.01.108 Tijdens de hele julimaand exposeert Wim Romijn uit Well (Gelderland) zijn acrylverfschilderijen en aquarellen in Bezoekerscentrum de Grevelingen. Er zijn veel schilderijen van paarden te zien. Vooral het traditionele boerenpaard zoals het Nederlandsch Trekpaard is goed vertegenwoordigd. Ook schilderij en van andere zoogdieren, bijvoorbeeld beren, reeën en eekhoorns worden geëx poseerd. In de tijd dat Wim nog op school zat werkte hij in z'n vrije tijd bij een hoef- smid en kwam dan vaak op landbouwbe drijven. Hier kreeg hij belangstelling voor boerenpaarden en de traditionele wijze waarop daarmee nog gewerkt werd. Ook in latere jaren, toen hij veel door het land reisde, zag hij regelmatig boeren met hun paarden op het land aan het werk. De indrukken die hij aldus opdeed inspireerden hem tot het maken van vele schilderijen, die een natuurlijke weerga ve zijn van de werkelijkheid. Wim Romijn maakte ook verschillende kalenders en een boek. In oktober komt hiervan een vervolg uit. Vijf jaar lang volgde hij een teken- en schilderopleiding bij het centrum voor beeldende vorming te Den Bosch. Ook volgde hij een opleiding als reklame-illu- strator, hetgeen hij in zijn huidige werk als illustrator gebruikt. Het bezoekerscentrum is in de zomer geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Tevens is het mogelijk om de permanente expo sitie over het verleden, heden en de toe komst van de Grevelingen te bekijken. De toegang is gratis. Autobedrijf A. j. van Rumpt Reg. Scholengemeenschap Goeree-Overflakkee Geslaagden 2e tijdvak 1994 Atheneum: Rianne Nelemans, Nieuwe Tonge; HuibJan van Rumpt, Middel-har nis, Leonie v. d. Spaan, Melissant. Havo: Amber Besemer, Herkingen; René Koppenaal, Sommelsdijk. Mavo: Elbert v. d. Doel, Sommelsdijk. Vbo: Soetina Narraina, Dirksland. Op 28 juni 1994 werd rond 20.50 uur brand ontdekt in het Padvindersgebouw aan de Jachthaven nabij Aqua Delta te Bruinisse. Na bluswerkzaamheden door de Vrij willige Brandweer van Bruinisse bleek dat het gebouw door de brand ernstige brand-rookschade had opgelopen. In het pand bevonden zich een grote hoe veelheden uitrustingsstukken van de plaatselijke padvinderij welke door de brand als verloren kunnen worden be schouwd. Twee leden van de padvinderij waren rond 19.00 uur nog in Iset gebouw ge weest, toen was alles nog intact. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat het pand met opzet in brand was gesto ken. Dit onderzoek werd voortgezet door de technische recherche. De politie verzoekt eventuele getuigen, die tussen 19.00 en 21.00 uur, iets bij zonders is opgevallen in de nabijheid van het pand dan wel op de route er naar toe, zich te melden bij de politie te Zicrikzee. Ramoco b.v. RENAULT-dealer voor Goeree-Ov^rflakkee Verkoop Service (01871) 16 62 OUDE TONGE OPBRENGST KOLUEKTE De kollektie die van 19-25 juni gehou den werd ten bate van de Nederlandse Lever-Darm Stichting heeft 1515,40 opgebracht. Ieder die daaraan bijdroeg hartelijk dank. STELLEND AM Muziekschool De Hoop uit Stellendam heeft voor het seizoen 94/95 nog een (beperkt) aantal plaatsen voor nieuwe leerlingen. Vooral biokfluiters en slag werkers zijn welkom, maar ook bij de opleiding tot koperblazer zijn nog plaat singsmogelijkheden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Marion Pieterse, tel. (01870) 89221) of Stefan Moricz, tel. (01879) 2135. De aanvragen zullen in volgorde van binnenkomst behandeld worden. MIDDELHARNIS, 'De Samaritaan' - Het Middelharnisse echtpaar Dammes Vroegindeweij en Mientje Vroegindeweij-Driesse zou het ook liever anders hebben beleefd, maar 't feit ligt er dat ze sinds een halfjaar gescheiden leven nadat het nood zakelijk werd mevr. Vroegindeweij in het Verpleeghuis op te nemen. Woensdag her dachten ze hun 65-jarige huwelijksband, samen met beide dochters en enkele direkte familieleden. Dhr. Vroegindeweij tobt zelf met bronchitis, maar woensdag vormden ze voor 't oog een welgemoed bruidspaar, de bruidegomis bijna 86, evenoud als z'n echtgenote. Dammes Vroegindeweij dreef een kruidenierszaak in Middelharnis, waarin ook vrouw en dochters hun sporen hebben verdiend. Daarvoor was dhr. Vroegindeweij vertegenwoordiger bij borstclfabriek Jaap van Sliedrecht en jarenlang was hij tolgaarder op de Haringvlietbrug. Velen zullen hem ook herkennen als de ambulante kelner die op heel Goeree-Ovcrflakkee heeft gewerkt. KLEURENTELEVISIES DIE ALTIJD IN DE TOPKLASSE SPELEN Philips KTV type 25PT530 Sony KTV type KVX 2571 voor alle zekerheid i AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Dirksland, Tel. (01877)13 57 In 1994 viert de tulp haar 400ste verjaar dag. Sinds in 1594 in Leiden de eerste tulp op Nederlandse bodem bloeide, zijn mensen bij bosjes voor de bloem geval len. De tulp is in al die jaren uitgegroeid tot ons nationale symbool. Geen wonder dat we de bloem overal terugvinden. Ook op het eiland Goeree-Overflakkec zijn prachtige tulpenvelden te bewonde ren. VVV Ouddorp wil samen met u de ver jaardag van de tulp vieren en organiseer! dit jaar derhalve een wedstrijd voor de creatieve tulpfans. Aquarclleren, teke nen, fotograferen, borduren, kortom allerlei technieken zijn toegestaan zolang „de tulp zich maar jarig voelt" (en van een "ophanghaakje' is voorzien). De deelnemers komen in aanmerking voor een VVV-gcschcnkbon. Werk.stuk- ken (maximaal een per persoon) kunnen worden ingeleverd t/m dinsdag 30 augustus bij VVV Ouddorp zodat vanaf 1 t/m 30 september de ingezonden werk stukken bekeken kunnen worden in een daarvoor ingerichte tentoonstelling in 't Blaeuwe Huus. VVV Ouddorp zal bij voldoende belang stelling een veiling organiseren. De datum wordt nader bekend gemaakt. Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld bui ten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijk dank, namens de vrijwilligers. Tot morgen uitstellen wat heden gedaan kan worden, Jos Hendriks, voorz. van de afd. Goeree-Over flakkee van de Ver. voor Natuur en Landschapsbescherming weet dat daar makkelijk afstel van kan komen. Al vijftien jaar geleden leek het toenmalig College van B en W van Oostflakkee bereid om de Kreek te Oude Tonge de status 'beschermd gebied' te geven maar 't is er toen niet van gekomen en inmiddels is het tegendeel waar ge worden... De afd. Natuur- en Landschapsbescher ming is tegen het nieuwe voornemen in de pen geklommen en heeft de bewoners van Oude Tonge gcaktiveerd zich tegen het gemeentelijk plan uit te spreken, 973 inwoners hebben daar gevolg aan gege ven; dinsdagmiddag bood dhr. Hendriks hun handtekeningen aan aan wnd. burg. Ir. Wolff, als 'signaal uit de bevolking'. Oostflakkees' gemeenteraad stelde in 1992 het recreatieplan Oude Tonge vast, een economische impuls, zo neemt de raad aan, voor het dorp Oude Tonge dat de aanwezigheid van een natuurlijke haven nog te weinig heeft uitgebuit. Behalve een projekt met enkele honder den vakantiebungalows, is er een jacht haven gepland waarvan de gedachte omvang nu alweer naar plm. 300 plaat sen (aldus het College) en/of tot 400 (aldus Natuur- en Landschapsbescher- niing) is gestegen. Het is op die wijzi ging dat de Natuur- en Landschaps bescherming bezwaar heeft aangetekend omdat het westelijk gors in het sluis- kreekgebied dreigt te worden afgegraven ten gerieve van 'het grote geld', zo zei het dinsdagmiddag dhr. Hendriks. Kortgeleden kregen de dorpelingen een blauw pamflet in de bus waarin de zorg om het teloor gaan van het stuk natuur werd verwoord, zowel als de grote gevolgen die dat voor de natuur en voor de leefbaarheid van Oude Tonge hebben NAALDWIJK - Een bezoek aan Bloemenveiling Holland, veilcen trum Naaldwijk, is in iedere perio de van het jaar een uitstekende vorm van tijdsbesteding. Speciaal in de vakanties verzorgt Bloemen veiling Holland ook rondleidingen voor individuele bezoekers. Altijd een leuk alternatief voor jong en oud. Deze zomervakantie organi seert de veiling in de periode van 6 juli t/m 19 augustus iedere woens dag en vrijdag speciale vakantie rondleidingen. De rondleiding begint om 08.30 uur bij de toeristeningang van de veiling. Tij dens de rondleiding zal de rondleidster uitleg geven over alle veilingaktiviteitcn. Het programma eindigt om ca. 10.30 uur. Voor iedere bezoeker ligt er een leuke bloemenposter klaar. De kosten voor de rondleiding zijn 2,50 voor kin deren t/m 12 jaar en 4,- per persoon. Voor meer informatie kunt u bellen met Conny van der Hijden, telefoon (01740) 32158. SOMMELSDIJK Op vrijdag 12 augustus wordt een india nenfeest georganiseerd door wijkgroep 'de Zwaluw' als afsluiting van de vakan tie. U kunt uw kind(eren) voor 10 augustus opgeven d.m.v. een brietje in de brieven bus te stoppen of te sturen naar 'de Zwaluw', Sperwer 5, 3245 VP Som melsdijk, met naam, adres, tel.nr. en leeftijd. De leeftijd is van 4 tot 12 jaar. De kosten voor leden 8,00 en niet-leden 10,00. Wilt u helpen op die das, bel gerust 84997 of 84004 of 86758. Heeft iemand nog oude witte lakens dan kunt u die a.u.b. in de A. J. de Graaff- straat 2 brengen. Dus kinderen tot 12 augustus, je mag verkleed komen. zal. Er zal - zo waarschuwt de Ver. - een massa-toeristengebied ontstaan met een scheve getalsverhouding tussen re creanten en dorpsbewoners. Ook is dan verkcershinder en geluidsoverlast te vre zen. De Watensportver. Oude Tonge opteert voor de uitvoering van een alternatief plan d.m.v. uitbreiding van de huidige binnenhaven in de richting van het Han delsterrein. De projektontwikkelaar heeft zich al beijverd om het gebied in kleur aan te prijzen. Erfenis Overigens werd niet alle schuld op het pas aangetreden College geschoven, dhr. Hendriks beneed hen allerminst aldus te zijn opgescheept met een erfenis van het vorige College, een 'ongelukkig' plan. Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 ,,maar", voegde hij het toeluisterend College toe: ,,een erfenis kan aangeno men of geweigerd worden" en weigeren leek dhr. Hendriks het beste. In de gehouden tegenaktie heeft de Ver. den volke vooral gevraagd zich tegen aanleg van een jachthaven in de Sluiskreek uit te spreken en zo deden 973 inwoners. Het College werd met nadruk gevraagd de onder de bevolking gebleken gevoelens serieus te nemen: „het is nog niet te laat om het plan op het punt van de jachthaven te wijzigen, u zult er veel Oude Tongenaren én de natuur een dienst mee bewijzen!". Invloed In een korte beantwoording verklaarde weth. Andries dat het in 973-voud gekre gen signaal zeker van invloed zal zijn op de gedachte die het College bezet, het College zal de belangen van de natuur zeker laten wegen, anderzijds biedt het plan de mogelijkheid een economische ontwikkeling tot stand te brengen. Voorshands meent het College dat de havenaanleg zoals voorgesteld mogelijk is zonder dat een onmatig beroep op de natuur behoeft te worden gedaan. Het speet dhr. Andries overigens dat het plan voortijdig bekend is gemaakt, niet via de Gemeente, maar via de be-zwaar- den. De gemeente hoopt t.z.t. het ko;n- plete plan bekend te maken. Door het College is het gemaakte be zwaar afgewezen en is GS goedkeuring van de wijziging gevraagd. Op de viersprong Kon. Julianastraat-Hobbemastraat te Middelharnis wordt wel meer gebotst, wat de krant niet haalt, maar het treffen van woensdagmorgen tussen een Renault Expres,se-bestel en een kleine Renault personenwagen was nogal spektakulair te noemen. De Renault Expresse, bestuurd door mevr. Z. uit Dirksland, naderde de kruising vanuit de Doetinchemsestraat waarbij geen voorrang werd gegeven aan de auto die op de voorrangskruising van links naderde, bestuurd door mevr. van Dieren- Esselink. Haar wagen raakte de Expresse in de linkerflank waardoor het bestelwagen- tje een buiteling maakte, toch nog de kruising overschoot om op de straathoek óp het tuinhek van de daar staande woning terecht te komen, zoals de foto laat zien aan alle kanten zwaar gehavend. De bestuurster werd lichtgewond, zij stelde zich onder dok tersbehandeling, mevr. van Dieren heeft zich na het ongeluk ook nog bij de dokter vervoegd. Het wrak van de Expresse moest door takelbedrijf Smitshoek eerst worden gehesen omdat het op een stalen pijp was vastgcspiest. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Verkoop na 17.00uur: C. Breen, (01878) 24 96 Dhr. en mevr. Vroegindeweij, hel 65-jarig bruidspaar. Mooiere i<leuren, betere contrastverhouding, door blacl<line Super 63 cm beeld buis. De beste resultaten nnet de Super trinitron beeldbuis van Sony. Eciite kleuren en uitste kende contrast verhoudingen dankzij de extra donkere beeld buis. Prima ste reogeluid met 2 X 30 Watt ver mogen. VingeriingS - 3241 EB Middelhamis Peugeot Talbot Peugeot-Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - Tel. (01870) 8 30 94 VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE CIlC=lC3cnC=3CZ>C3I=3CZI OUDDORP - Weststraai 35 - Teleloan (01878) 16 12 i Fax 37 34 RENESSE - Prinishop - Hogezoom 172 - Telefoon (011161 24 00 SOMMELSDIJK - Wes\krakeelsUaa1 3 - Telefoon 1018701 8 68 41 Wml. burfi. Woljfkrijgl tie luiivhekcningen. 973. door dhr. Hendriks aangeboden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1994 | | pagina 1