Gelukkige overwinning voor laat wakker geschud SPS Derde jeugd team Smash '76 haalt huzarenstukje uit met titel winst Voor Vosmeer kan het haast niet meer mis gaan Koersballen Frans en Daniël Bal winnen wedvlucht vanuit Niergnies Monsterscore Smerdiek tegen hekkensluiter WIK: 18-0 Twee kampioenen voor AVC '87 Mosselman en Verschuren bij eerste tien selectiewedstrijd NK Donderdag 19 april 2012 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Nog één punt verwijderd van nacompetitie Spits Erik van Haaften maakt zes doelpunten Derde overwinning Ruucstoppelen Eigen doelpunt van Kees van Putte zorgt voor zege Een eigen doelpunt van Kees van Putte bracht SPS een kwartier voor het einde de overwinning: 1-2. Het was il lustratief voor de wedstrijd waarin het de formatie van Peter van Poortvliet niet lukte om Stavenisse op eigen kracht opzij te zetten. De thuisclub was voor de pauze zelfs veruit de betere ploeg. Na de pauze moesten de rood-gelen zich steeds verder terugtrekken, met uitein delijk de nederlaag als gevolg. „Eigen schuld, dikke bult", vond de verliezende trainer Jaap Knop. „Ondanks verdienstelijk spel houden we tegenstanders te vaak in de wedstrijd en geven we ze het gevoel dat er iets te ha len is. Zo was het ook vandaag." Snelle combinatie Gevoelvolle lob Communicatiefout Scherpenisse mag mogelijk naar EK Guequièrre komt millimeter tekort Emergo onderaan na drie partijen Senioren hellen over op rand van degradatiepoule Kampioen worden is op zich al een prachtige prestatie. Maar het volgende seizoen een klasse hoger wéér kam pioen worden is een unieke prestatie die voor veel sport- teams niet is weggelegd. Het derde jeugdteam van tafel tennisclub Smash'76 uit Sint-Annaland kreeg het zaterdag voor elkaar. Nederlaag Deelnemers Tholen en Vossemeer oppermachtig Duiven Uitslag 2 van de 42 Thoolse kustvissers plaatsen zich Wisselende vangst Vosmeer heeft nog één punt nodig om zich te plaatsen voor de nacom petitie. Bij overbuurman NVS won de formatie van de coaches Wim Westerhuis en Tim van Micrlo zondag met 3-5. Voor de oranjebrigade was het de eerste zege in de Eendracht-derby sinds het seizoen 1999- 2000. Het was ook de zevende overwinning op rij na de winterstop. Over veertien dagen kan Vosmeer zich in een rechtstreekse confronta tie met concurrent Moerstraten verzekeren van deelname aan de pro motiewedstrijden. „Het zou fantastisch zijn", blikte Van Mierlo alvast vooruit. „De prijs pakken tegen de directe concurrent, op de dag voor Koninginnedag nog wel. Kunnen we mooi twee dagen feesten." Vijfde klasse In Nieuw-Vossemeer zag het er eerst nog niet naar uit dat een dergelijk draaiboek uit de kast kon worden getrokken. De thuisclub knalde er meteen fors in, met veel fysieke du els en keer op keer de lange trap naar voren. In de achtste minuut le verde dat opportunistische spel de openingstreffer op, met een droog schot vanuit de punt van het zestien metergebied: 1-0. Vosmeer had het antwoord snel paraat. Een vrije trap van Jeffrey Kruf belandde in een woud van spelers plots voor de voe ten van de trefzekere Joshua van Willigen: 1-1. Voor de bezoekers bleef het een las tige middag, met een schot op de binnenkant van de paal dat terug het veld inrolde. Even later werd slordig verdedigen van Vosmeer wel afge straft: 2-1. Silvester van Willigen was toen al geblesseerd naar de kant gegaan, na een forse aan slag op zijn enkels. Voor hem kwam Benjamin Suurlant in de ploeg. Ook Danny Driehuijs haalde de rust niet. Zijn vervanger was Jeremy Stolwijk. Vosmeer raakte door die mutaties niet in paniek. „We worden niet meer zwakker als we wisselen, dat is dit seizoen onze kracht", aldus Van Mier|o. Dat bleek kort voor de pauze, toen Suurlant een voorzet van Joshua van Willigen subtiel beroerde waardoor het in de verre hoek 2-2 werd. Zoals vaker dit seizoen stelde Vosmeer in de tweede helft orde op zaken. Van Mierlo: „Conditioneel begon NVS steeds meer te kraken. Daar deden we ons voordeel mee, met dank aan de invallers." Het was Jeremy Stol wijk die na voorbereidend werk van Martijn Brooijmans en Suurlant voor de 2-3 zorgde. Een paar minu ten later stond Stolwijk na een cor ner, in een vol doelgebied, op de goede plaats: 2-4. Hoewel het taaie NVS zich niet wil de overgeven, speelde Vosmeer een gewonnen partij. Na mistasten van keeper John Aamoudse bij een vrije trap keerde de spanning nog even te rug: 3-4. Denny Brusselaars kwam nog in de ploeg voor de moegestre den Martijn Brooijmans. In de slot fase ontsnapte Suurlant en maakte aan alle onzekerheid een eind: 3-5. Vosmeer heeft nog twee ijzers in het vuur. De ploeg maakt kans op de derde periode en kan zich ook door het overnemen van de periodetitel van kampioen Nieuw Borgvliet plaatsen voor de nacompetitie. Na Moerstraten volgt het zwakke Vol harding als laatste tegenstander. Nooit eerder in de rijke clubgeschiedenis won Smerdiek met zo'n groot verschil. Met achttien treffers werden bijna alle records uit de boeken gespeeld. Volgens de statistici lukte het enkel Bruse Boys om er ooit eentje meer in te prikken, tegen het inmiddels in MZC opgegane Mevo. Trainer Cees Stoutjesdijk wilde na afloop niets afdoen aan de prestatie die in de regionale voetbalwereld met verbazing werd opgemerkt. „We zijn de volle negentig minuten gedisciplineerd blijven spelen, door het spel breed te houden en voortdurend ruimtes voor onszelf te creëren." Vierde klasse Ook een wedstrijd tegen 'derode lan taarndrager in de vierde klasse moet serieus worden benaderd. Dat had Stoutjesdijk zijn team voorgehouden in de aanloop naar het duel. „We wilden werken aan ons combinatie voetbal en vooral niet meegaan in het tempo van WIK. Want als je dat doet, krijg je het altijd moeilijk te gen hun verdedigingsmuur." Het elftal had de stalorders goed in de oren geknoopt. In de zevende mi nuut was het voor de eerste keer raak. Na voorbereidend werk van Leroy Pors en Martijn Eindhout kon Bart Stoutjesdijk de bal binnen lo pen: 1-0. Nog in het eerste kwartier tilden Erik van Haaften en Leroy Pors de stand naar 3-0. Waar veel ploegen gas terugnemen of de organisatie uit het oog verliezen, bleef Smerdiek met overleg spelen. Stoutjesdijk was daar na afloop terecht trots op. „De jongens hebben het gewoon goed gedaan. Op basis van snelle balcir culatie en een goed positiespel heb ben we ze van de kaart gespeeld." Bij rust was de score al opgevoerd naar 7-0. Voor het tweede bedrijf maakten Marco Wagner en Andreas Vroegop hun opwachting, als ver vangers van Eduward de Rijke en Bart Stoutjesdijk. Met de regelmaat van de klok bolde het net, hoewel de doelman van de bezoekers soms ook nog goede red dingen verrichtte. Aan het eind van de wedstrijd was het vooral boek houden. Erik van Haaften bleek in totaal zes maal gescoord te hebben. Stefan Lindhout en Leroy Pors kre gen drie treffers op hun naam. De overige doelpunten konden worden toegeschreven aan Bart Stoutjesdijk (2x), Martijn Lindhout en Andreas Vroegop. Twee keer passeerden in het nauw gebrachte spelers van WIK hun eigen doelman. Eindstand 18-0. Stoutjesdijk keek na het doelpunten- festival alweer snel vooruit, richting nacompetitie. „Het positiespel klop te. de oefenvormen kwamen er uit, dat is goed voor het vertrouwen en dat moeten we meenemen als we te maken krijgen met sterkere tegen standers." Het damesdubbelteam van tennisclub De Ruucstoppelen heeft de derde overwinning op rij gehaaid. De dames haaiden zaterdag in de hoofd klasse een 3-1 thuiszege op Zierikzee. Daarmee draait het team goed mee in de top van de competitie. Tennis Het was lastig spelen met de harde wind die heel wisselvallig was. En daarbij regende het ook nog eens van tijd tot tijd. Lijdie Kot en Betsie Huijsmans werden door captain Elly van Dijke op de eerste wedstrijd ge zet. Hierin werd het 6-2 en de.tweede set kon nog sneller afgerond worden met 6-0. Anja Jansen en Elly van Dijke speel den tegen een zeer sterk koppel en wisten met lange rally's op een mooie voorsprong te komen van 5-3. Toen slopen er onnodige fouten in het spel van Elly. Anja kon de kar niet alleen trekken: 5-7 verlies in de eerste set. In de tweede set was het een hevige strijd, maar ook deze set werd verlo ren met 4-6. Lijdie en Anja wonnen met 6-0. 6-4. Leni Verwijs en Betsie Huijsmans hadden drie sets nodig voor de winst: 6-2,3-6 en 6-3. Het eerste herenteam, gedeeld koplo per in de tweede klasse, hoefde niet ver van huis, want het was te gast in Sint-Maartensdijk bij Jacoba van Beieren. Het werd een 0-6 nederlaag voor de tennissers uit de smalstad. De dames uit het derde team, ook koploper, hebben dinsdag een 3-1 verlies geleden bij Den Haene in Noordgouwe. Het herendubbel 35-plus team speel de met 2-2 gelijk in Bruinisse. Twee miniteams van volleybalvereniging AVC '87 zijn zaterdag kam pioen geworden van de regio Zuid-West. De Thoolse teams speelden vijf toernooien en behaalden de meeste punten in respectievelijk niveau 3 en 5/6. Dit is een bijzonder goede prestatie omdat het niveau 3-team pas sinds het begin van de tweede helft van de competitie op dit niveau speelt. Op niveau 3 worden de eerste echte volleybaltechnieken met betrekking tot het 'passen' daadwerkelijk toe gepast. Het team in de poule van niveau 5/6 bestaat uit meiden die zaterdag op eigen kracht het Thoolse toernooi wonnen en daarbij ook het kam pioenschap. De rest van het seizoen hebben zij, wanneer het nodig was, aanvulling gehad van het jongens team op dit niveau. De jongens be haalden nu een mooie vierde plaats. Het miniteam dat uitkomt op het eerste niveau, tevens het instapni- veau, behaalde een vierde plaats. Op dit niveau leren de kinderen vooral de baan die de bal aflegt te herken nen en hierop te reageren door de bal te vangen. Vervolgens gooien ze de bal door een vereenvoudigde vol leybaltechniek weer naar de tegen standers terug. AVC zoekt nog nieu we leden tussen de 6 en 12 jaar. Die kunnen een paar keer meedoen met de trainingen op dinsdagavond (t/m 12 juni) van kwart over zes tot half acht in Meulvliet in Tholen. Duel tussen Erik de Rijke (Stavenisse) en Edwin Andriesse (SPS). Op de achtergrond kijken Marnix van der Slikke (SPS) en René van Driel (Stavenisse) toe. Vierde klasse Op voorhand stond niets een leuke vertoning in de weg. Voor beide teams is het seizoen in feite voorbij. Zodoende kon er vrijuit worden ge voetbald, ten minste op papier. Bij SPS leek dat besef lange tijd niet te zijn doorgedrongen. Hoewel Ramon Voshol in de openingsfase oog in oog met doelman Aalt de Rijke kwam en later in de eerste helft nog een keer gevaarlijk over de linker flank doorstootte. Toch bleef het spel van de bezoekers tot aan de pauze ondermaats. Bijna alle persoonlijke duels werden verloren en het lukte SPS nauwelijks om een medespeler te bereiken. De altijd een voldoende halende routinier Ap van de Belt (44) uitgezonderd. Met name linksback Edwin Andriesse en mandekker Ra mon Elenbaas bleken kwetsbare schakels. Keer op keer moesten zij hun meerdere erkennen in hun direc te tegenstander, respectievelijk Erik de Rijke en Perry Potappel. Peter van Poortvliet was evenmin te spreken over het spel van zijn team in het eerste bedrijf. „We hadden alles vooraf duidelijk doorgesproken, ook de omzettingen in het elftal. In het veld zagen we daar niks van terug. Het liep niet. We durfden niet te voetballen en kwamen bijna niet van onze eigen helft af." Bij Stavenisse stak het spel aanvan kelijk duidelijk beter in elkaar. On middellijk na de eerste kans voor Voshol schoot De Rijke, na een kor te combinatie door het centrum met Potappel, rakelings naast. Halver wege de eerste helft nam de thuis club de leiding, na een aanval die je zelden in de vierde klasse ziet. Vrij wel het halve elftal was bij een snel le combinatie betrokken, met tel kens één keer raken, en Mark Tak rondde koelbloedig af: 1-0. In de daaropvolgende minuten was Tak nog twee keer dicht bij een treffer. Bij de eerste kans, uit een voorzet vanaf de flank door De Rijke, vergat de spits om de bal met links te ne men. Even later mocht hij vrij aan nemen op de rand van het zestien metergebied na een pass van Jeffrey Moerland. Net als bij de vorige mo gelijkheid verdween de bal over de lat. Jaap Knop noemde het achteraf dure missers. „Mark had er gerust nog eentje in mogen leggen. Als we met 2-0 of 3-0 de rust ingaan, heeft SPS niets te zeggen." Nog voor de thee kregen de bezoe kers een kans op de gelijkmaker, puur door de individuele kwaliteit van Ramon Voshol en spits Martin Quist. Laatstgenoemde had teveel tijd nodig, zodat de rood-gele ver dediging kon ingrijpen. In de twee de helft leek SPS eindelijk wakker geschud, met Leonard Quist als ex tra kracht op het middenveld. Ook Van de Belt ging nog wat dieper spelen dan hij voor rust deed. Stave nisse had er geen antwoord op, hoe wel Mark Tak na een misser van keeper Rowin Konings de bal voor het intikken had. Het was eigenlijk het laatste wapenfeit van de thuis club. Kort na de hervatting had René van Driel bij een hoekschop al redding moeten brengen op de doellijn, na een taxatiefout van de onrustige Aalt de Rijke bij een indraaiende hoekschop en een kopbal van Mar tin Quist. Vervolgens zette Martin Quist zijn broer Leonard tevergeefs vrij voor de doelman. Stefan Bogers zocht het in de korte hoek. met De Rijke die ditmaal wel attent reageer de en het schot tot hoekschop ver werkte. De gelijkmaker kon niet uitblijven en na een uur spelen was het zo ver. Een slordige pass van Jeffrey Moer land werd onderschept en binnen de kortste keren stond Martin Quist vrij voor De Rijke, die geen schijn van kans had bij de gevoelvolle lob: 1-1Jaap Knop zag het aankomen. „Er stond bij ons niemand op die de rust bewaarde. We missen een leider in het veld. Marco Klippel zou dat onderhand moeten zijn. Maar ook hij wist geen orde op zaken te stel len." SPS rook de winst, met Leonard Quist die naast vuurde en Ramon Voshol die het duel won van Wilmar Kole, zonder dat hij een medespeler voor de gapende doelmond wist te vinden. Bij een volgende kans stuit te Voshol in riante positie op de uit gekomen De Rijke. Uiteindelijk viel de beslissing op een flodderige ma nier. Kees van Putte controleerde een vrije trap van SPS, om die ver volgens terug te spelen op zijn doel man zonder te zien dat zijn sluitpost vlak achter hem stond: 1-2. Stave nisse, waar nieuwkomer Reinier Prins in de basis startte na het ge blesseerd afhaken van de ervaren Sander Smits, probeerde zich nog even op te richten. Invaller Daan Ponsteen raakte een voorzet maar half en in de herkan sing mikte Marco Klippel over. Een schot van de kort na de hervatting in de ploeg gekomen Lorenzo van Haaften werd op het laatste moment geblokt. Peter van Poortvliet sprak van een gelukkige overwinning. „Na rust ging het bij ons een stuk beter. Met Leonard Quist komt er meer creativiteit in de ploeg. Door mensen door te schuiven, creëerden we een overtal op het middenveld. Ook al omdat hun spits niet meed eed in de omschakeling. Gelukkig dat we in de eerste helft niet op een grotere achterstand kwamen. Zelf waren we trouwens ook niet scherp voor de goal. We hebben teveel kan sen laten liggen, met name Ramon en Martin bleven een keer of wat in gebreke. Uiteindelijk pakken we de winst dankzij een communicatiefout bij Stavenisse. Al met al een geluk kige overwinning. Met een gelijk spel hadden we al tevreden mogen zijn." Melissa Scherpenisse uit Sint-An- naland heeft zich geplaatst voor de selectie voor deelname aan het Eu ropees kampioenschap turnen. De turnster bij Bosan Ton in Almelo hoort eind deze maand of ze bij het vijfkoppige vrouwenteam hoort dat in mei naar Brussel mag. Bij het criterium van de TMZ in Bruinisse moest de finishfoto er aan te pas komen om de winnaar aan te wijzen. Na uitvoerige studie wees de jury Dennis van der Waart als winnaar aan. Roy Guequièrre kwam een millimeter tekort en werd verwezen naar de tweede plaats. Bij de KNWU junioren ein digde Adriaan van Schilt uit Tho len als twintigste. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. T. Breure en C. van Gorsel 34 p.; 2. W. Bijl en A. Wielaard 30 p.; 3. mevr. B. Bij- nagte en mevr. C. van Mierlo 27 p.; 4. mevr. M. Dane en J. Bijnagte 22 p.; 5. C. Breure en Fr. de Jong 18 p.; 6. mevr. A. Bocxe en mevr. W. Kloet 14 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. L. van Poortvliet 30 p.: 2. mevr. C. Haver- mans 24 p.; 3. mevr. J. van Houte 19 p.; 4. mevr. L. Weezenaar 18 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet 15 p.; 6. mevr. B. Roggeband lip. Emergo is hekkensluiter na drie wedstrijden in de veldcompetitie. Het korfbalteam uit Sint-Maartens dijk verloor zaterdag met 14-6 van zaalkampioen Keep Fit. De rood zwarten hebben nog geen punten behaald met drie verlieswedstrijden. De scores van Renske de Rooij (2x), Gerrie Anthonisse, invalster Nicky Leemreijze, Jeffrey Pas en Gisela v.d. Ree bleken ook zaterdag niet voldoende. Programma zaterdag: Emergo Cl-Conventus 11 u.; Emergo F2- DeetosSnel 9.45 u. Jelmer Elenbaas, Arne Fase Martijn Keur en Sander Zwagemaker (v.l.n.r.) vormen het derde jeugd- team dat zaterdag districtskampioen is geworden. /k Tafeltennis Na één seizoen in de vierde junio renklasse te hebben gespeeld haal den Jelmer Elenbaas, Sander Zwa gemaker, Martijn Keur en Arne Fase één wedstrijd voor het einde van de competitie weer het kam pioenschap binnen met een 7-3 overwinning op Hotak '68. Jelmer won al zijn partijen, waar mee zijn winstpercentage van het seizoen op 96 staat. Martijn Keur tekende voor twee winstpartijen en Sander voor één. Ook het dubbel spel ging naar de Smashers. Deze jonge spelers maken mede dankzij hun gedrevenheid en spel- plezier een geweldige ontwikkeling door en zijn een stimulans voor de andere jeugdspelers binnen de club. Na afloop van de kampioenswed strijd werd het team in het zonnetje gezet door voorzitter Kees Vroegop. Ze kregen van sponsoren friet met een snack, snoep en een taart aange boden. In een met zeven competitieteams gevulde sportzaal speelde het eerste seniorenteam zijn voorlaatste wed strijd in de degradatiepoule. Tot vo rige week stonden de senioren er nog goed voor. maar naaste concur rent Ter Meede haalde vrijdagavond met 8-2 verrassend uit tegen Deur- Op de tweede vitessevlucht van het seizoen vanuit Niergnies klasseer den zich maar liefst tien duiven uit Oud-Vossemeer (De Zwaluw) en 28 uit Tholen (De Reisduif, Scherpenisse) bij de eerste veertig duiven in het samenspel T holen, Sint Philipsland en Schouwen-Duiveland. Adrie Scherpenisse en Dirk-Jan Menheere wisten zich er met een duif tussen te wringen. De sterke combinatie Frans en Daniël Bal uit Tholen, die vorig jaar al regelmatig de neus tegen het venster wist te drukken, was met de plaatsen een en drie spekkoper. ne. Eenzelfde grote overwinning op Tios '51 zou Smash daardoor goed uitkomen. Het pakte anders uit. Met Anné van Dijke, Remco Vroeg op en Harm Westdorp in de basis stond er aan het einde van de mid dag. na vele spannende partijen, een 4-6 nederlaag op het bord. Hierdoor naderde Ter Meede het Sint-Anna- landse team op een punt en zal alles op de laatste wedstrijd aankomen. Anné speelde met twee overwinnin gen op zijn niveau. Samen met Remco pakte hij ook het dubbel. Remco kan met zijn behoudend spel op beslissende momenten zijn te genstander niet onder druk houden en bleef met lege handen achter. Harm wist op karakter na twee sets achterstand nog een overwinning binnen te slepen. Programma zaterdag: Deurne- Smash 1 (vr 20/4) 20 u.; Smash 2- Arnemuiden 14 u.; De Pinpongers- Smash 3 14 u.; Kerkwerve-Smash 4 (20/4) 20 u.; Smash 5-'t Batje 14 u. Jeugd: Smash 1-Middelburg 14 u.; Hotak '68-Smash 2 10.30 u.; The Back Hands-Smash 3 13.30 u. Door de laaghangende bewolking in België ging de Zeeuwse groep, waaronder de Thoolse delegatie, ge stationeerd in het Noord-Franse Niergnies, pas om een uur koers huiswaarts. Op dat moment was het overwegend zonnig. Maar omdat het kwik bleef steken op een graad of twaalf en er een matige noord noordwestenwind stond, was het aan de frisse kant. Door de kopwind bleven de duiven laag aan de grond, zoekend naar enige beschutting om zoveel als mogelijk uit de wind te blijven. Dit brengt de nodige risi co's met zich mee. Duiven in de staart van het peloton missen zo doende wel eens het overzicht en bereiken gewond door draden of an der objecten de thuishaven, of erger. Net als vorige week waren de om standigheden voor de liefhebbers aan de oostkant van het samenspel ideaal voor een topklassering. Frans en Daniël Bal waren zich be wust van het buitenkansje en kwa men met een op en top gemotiveer de ploeg aan de start. Het betaalde zich direct uit. Met de plaatsen een en drie in een deelnemersveld van bijna 1400 duiven, ingezet door 80 liefhebbers, een prima prestatie. Hun snelste duif viel na ruim 142 vliegminuten op de klep en deed met ruim 1181 meter per minuut net geen 71 kilometer per uur ge middeld. Met net zoveel vliegminu ten, maar een iets kortere afstand, werd Rinus Laban, eveneens uit Tholen, nipt geklopt. Laban noteer de, net als plaatsgenoot Cees Moe- liker, met 72 een hoog prijspercen- tage, op de voet gevolgd door Dick Vaders uit Oud-Vossemeer met 70 procent. De naar zuid-zuidwest draaiende wind is voor veel duivenmelkers en misschien ook wel de duiven een verademing, maar dan komt ook ge lijk een oud gezegde om de hoek kijken: andere wind, andere duiven. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 294 duiven van 15 deelnemers. Eerste duif 1522.41 u. is 1181,571 m/min. Laatste duif 1537.55 u. is 1067391 m/min. comb F. en D. Bal 1, 2, 9, 12, 13, 18, 28, 39, 42, 50. 54, 64, 67, 73, 74; D.A. Vaders 3, 14, 15, 16, 19, 20, 21. 23. 24. 25, 26, 32, 44, 46, 47. 48, 69; T. de Graaff 4, 49, 51, 53.68; S. Berkey 5,7,8. 1135,45, 58. 60, 62; R. Fonteijne 6. 22, 61, 63, 70; J.A. Capelle 10, 17, 33, 36, 52, 55; A.J. Capelle 27, 37, 38, 40, 41; A. Havermans 29, 30, 66; P. de Wilde 3134,57; Jurre van den Ber ge 43, 65; comb. Hommel-Walpot 56,59.71,72. De Reisduif Scherpenisse, 245 duiven van 16 deelnemers. Eerste duif 152236 u. is 1178385 m/min. Laatste duif 1533.06 u. is 1097368 m/min. MJ. Laban 1,4,5.6, 14,15,28,29, 3134,5159,62; C. Moeliker 2, 3, 8,9, 10. 11. 12, 17, 18,25,33,42, 43, 44, 45, 46, 47, 57, 67, 78; D. Noom 7, 20. 27. 48. 49, 50. 53, 71 72, 73, 77. 79. 80; Mario de Graaf 13,32,52,61,64; P. Laban 16, 19, 2123, 39,40,55,58,70,74; P. van Driel 22, 81; DJ. Menheere 24, 35, 37. 65. 69. 82: J. Moerland 26, 41 60, 76; P. Potappel 30, 63,66; J. de Graaf 36, 38; L. de Kwak Koolaard 54; L. Hage 56,68,75. De Vredesduif Sint Philipsland, 214 duiven van 14 deelnemers. Eerste duif 153431 u. is 1136324 m/min. Laatste duif 153138 u. is 1023,451 m/min. comb. Hoek I, 10, 17, 20, 21, 27, 30, 3135, 36,37.47, 54; R. Reijn- goudt 2,4.5,6.7,8,9, 12, 13. 14, 15, 16, 19. 24. 25, 28, 32, 40, 44, 45, 46, 49; gebr. Reijngoudt 3, 23, 41, 51; L. Reijngoudt 11, 29; gebr. Ligtendag 18, 33, 38, 39, 50; Corry Walpot 22; gebr. Vermeij 26,34,43; Owen Koolbergen 42; M. Meijer 48.52.53. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 172 duiven van 10 deelnemers. Eerste duif 15.2337 u. is 1159,776 m/min. Laatste duif 15.4335 u. is 1012,22 m/min. AJ. Scherpenisse 1, 3, 4. 6, 8, 10, II, 12, 13. 14. 16, 18. 28. 31, 32, 34, 35, 41H. van Hemert-Rijnberg 2,5,9,15.17,19,21,26,37.38; D. de Wilde 7, 23, 24. 27, 30, 36, 39, 42, 43; A. Bijl 20. 33; J. Heijboer 22,2529; J .HLindhout 40. MMMWMMMWMI Bij de selectiewedstrijd voor de afdeling zuid hebben zaterdag 21 Thoolse kustvissers zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap in september (dames en jeugd) en november (heren). In totaal deden er 42 Tholenaren mee op een totaal van ruim 200 vissers. Michel Mossel man van visclub de Zeebaars uit Scherpenisse en Miranda'Verschuren van de Makreel uit Sint Philipsland veroverden een plek in de top tien. Ze werden respectievelijk zesde en achtste. De deelnemers konden zich indivi dueel of met het korps selecteren. Of ze maakten al deel uit van de natio nale selectie, zoals Arjan Rijnberg uit Oud-Vossemeer (12de) die uit komt voor de Edelkarper uit Bergen op Zoom, Wilco Keur (plaats 147) en Govert v.d. Rhee uit Sint-Maar tensdijk (ook 147ste). Keur en V.d. Rhee hadden geen vis aan te bieden; bij hen bleef de teller op nul staan. Van de 35 korpsen waren er acht van Thoolse clubs. De Zeebaars eindigde met zijn eerste korps, be staande uit Michel Mosselman, Corné Westerlaken, Dennis van Vossen, Martijn Westdorp en Arjan Heijboer, als hoogste op een zesde plek en mag door naar het NK. Het tweede korps uit Scherpenisse werd 21ste. De Makreel had eveneens twee korpsen, en korps twee. met Miran da Verschuren. Lennard Noorthoek, Gisela Deusing. Jeffrey Deusing en Jan Datthijn, heeft zich geplaatst. De Oosterscheldevissers uit Sint- Maartensdijk was met maar liefst vier korpsen vertegenwoordigd, maar haalde met een dertiende plek als hoogste prestatie (korps 3) net niet de selectiegroep. Er mochten in totaal 12 korpsen door. Het eerste korps van de Makreel werd vijftien de, dat van de Oosterscheldevissers volgde op plaats zestien. Korps 2 van de Zeebaars werd 21ste, korps 2 en 4 van de Oosterscheldevissers eindigden op de plaatsen 32 en 33. De wedstrijd werd vanaf het strand tussen Westkapelle en Domburg vervist. Het zonnetje scheen, maar er stond ook een koude noordwes tenwind. De vangsten waren wisse lend per vak. Zo werd in vak B vrij wel geen vis gevangen en in vak D en E juist veel, wat zich ook vertaal de in de uitslag. Per vak mochten ongeveer negen deelnemers door naar het NK. In totaal vingen 146 deelnemers vis. Zij vingen 341 vis sen met een totaallengte van 7270 cm. De grootste vis was een zee baars van 50 cm en daarvan zijn er twee gevangen. Ton Verwijs (niet geselecteerd) van de Makreel had van de Tholenaren de grootste vis met 35 cm. Daarna volgden Rijnberg niet 34 cm, Ver schuren met 33 cm en Mosselman met 32 cm. Mosselman ving zes exemplaren die voldeden aan de maat van minimaal 10 cm en kwam op een totaal van 156 cm vis. Ver schuren had vier vissen aan de haak, goed voor 90 cm in totaal. Rijnberg had 113 cm uit vier vissen. Verwijs eindigde overigens op plaats 100 in het klassement en ving twee vissen, samen 64 cm. Uitslagen Tholenaren: 6. Michel Mosselman (Zeebaars) 156 cm (6 vissen), geselecteerd; 8 Miranda Verschuren (Makreel) 90 cm (4), gesel.; 12. Arjan Rijnberg (Oud- Vossemeer) 113 cm (4), gesel.; 18. Kees Reijngoudt (Makreel) 69 cm (4), gesel.; 32. Adrie Aarden (Oos terscheldevissers) 88 cm (4), gesel.; 34. Lennard Noorthoek (Makreel) 42 cm (3), gesel.; 36. Jeromy van Houdt (Zeebaars) 95 cm (5), gesel.; 40. Linda van de Velde (Oostersch.) 31 cm (2), gesel.; 44. Cennie Reijn goudt (Makreel) 30 cm (1), gesel.; 47. Maurits Keur (Oostersch.) 80 cm (3), gesel.; 50. Corné Westerla ken (Zeebaars) 24 cm (1). gesel.; 53 Pierre Tröster (Oostersch.) 53 cm (3), gesel.; 60. Dennis van Vossen (Zeebaars) 51 cm (2), gesel.; 61. Gi sela Deusing (Makreel) 16 cm (1), gesel.; 69. Rini Neele (Oostersch.) 36 cm (3), gesel.; 70. Kees de Graaf (Zeebaars) 21 cm (1), gesel.; 85. David van de Velde (Oostersch.) 30 cm (1); 93. Cees Andriesse (Oos tersch.) 44 cm (2): 96. Frank Boom (Oostersch.) 42 cm (2); 97. Arjan van Moort (Oostersch.) 26 cm (2); 100. Ton Verwijs (Makreel) 64 cm (2); 106. Peter Polderman (Oos tersch.) 12cm(l); 107. Kees van de Velde (Oostersch.) 62 cm (3); 110. Eddy op den Brouw (Oostersch.) 11 cm (1); 124. Philip Franke (Oos tersch.) 29 cm (1); 127. Jeffrey Deusing (Makreel) 24 cm (1), ge sel.; 131. Jan v.d. Bosch (Oos tersch.) 20 cm (1); 135. Jeroen den Engelsman (Makreel) 18 cm (2); 136. Jan Datthijn (Makreel) 21 cm (1), gesel.; 138. Sander van der Ree (Oostersch.) 20 cm (1); 139. Arjan Heijboer (Zeebaars) 13 cm (1), ge sel.; 144. Rick Zwagemaker (Oos tersch.) 14 cm (1). Geen vangsten, plaats 147: Elco Hage (Oostersch.); Jan van Pieterson (Oostersch.); Pie- ter Verwijs (Oostersch.); Leo Mon ster (Zeebaars); Wilco Keur (Oos tersch.), gesel.; Patrick van Sas (Makreel); Jaap Boogaard (Oos tersch.); Matthijs Bruijnzeel (Zee baars); Alex Hoogendoorn (Oos tersch.); Govert v.d. Rhee (Oostersch.), gesel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2012 | | pagina 13