'Als hier zeven mensen op een dag een consult hebben, dan is het veel' Zomerkoningin weggestuurd bij herfstlichtjestocht van Kir Royal Verduistering levert paar tientjes besparing op 'Mooi wit is niet lelijk' IMC MM in Sint Philipsland is kleinschalig zegt woordvoerder 'Iets zweverigs en niet tastbaar en dat is vreemd voor hier' DE LAATSTE DRUPPEL? EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Bewoners Esdoornhof over komst IMC Onbekend maakt onbemind, zo luidt het gezegde. Het lijkt erop dat dit ook het geval is bij de vestiging van het Inter nationaal Medisch Centrum (IMC) MM aan de Esdoorn hof 23 in Sint Philipsland. Omwonenden weten niet wat ze ervan moeten denken, omdat ze niet precies weten wat het inhoudt. Ook de roerige geschiedenis van het centrum én de voor de bewoners 'plotselinge' komst zijn redenen voor enige ongerustheid. Kabouters Geen operaties Internationaal Podiumdieren Nooit ziek Zondagsrust Jeugdzorg efficiënter Onderzoek Carine Bolijn Wat ze komen doen, waar ze vandaan komen, wie ze zijn? En hoe het zit met de geschiedenis van therapeute Carine Bolijn? „We willen heel graag toelichting geven", zegt Robert Madou, woordvoerder van het Internationaal Medisch Centrum (IMC) MM dat sinds 4 oktober actief is aan de Esdoornhof 23 in Sint Philipsland. Ook Jan Jaap Korevaar, voorzitter van de vereniging Atlantis, die voortgekomen is uit het IMC MM, dat toen nog Integraal Medisch Centrum Maria Magdalena heet te en in Roosendaal was gevestigd, geeft uitleg. Advocaat Robert Madou (links) en Jan Jaap Korevaar van Atlantis in het IMC MM aan de Esdoornhof 23 in Sint Philipsland. Jk kan mc heel goed voorstellen dat mensen vrezen dat het hier druk wordt met auto's. Maar er komt hier nauwelijks verkeer. We vragen ieder een te parkeren in de parkeervakken die hier iets verderop zijn en het laat ste stuk te lopen. Voor de buurt is het nu rustiger dan wanneer hier een ge zin met kinderen was komen wo nen", zegt Robert Madou. Hij is ad vocaat en is met zijn advocaten praktijk Loman, een eenmanszaak, meeverhuisd van Roosendaal naar Sint Philipsland. Voor hem een logi sche stap. Hij had al een praktij kruimte bij het IMC en toen het huurcontract voor het pand afliep en er gezocht werd naar een andere lo catie, verhuisde hij gewoon mee. Dat geldt ook voor Atlantis, waar Madou lid van is. „Onze leden zitten overal en daarom is het verenigingspand ook makkelijk te verplaatsen", zegt Korevaar. Madou vertelt dat de beslissing om de woning in Sint Philipsland te ko pen, vrij snel is gemaakt. „Het huur contract in Roosendaal liep af en er was een andere geïnteresseerde voor de woning en daarom is het allemaal vrij snel gegaan. We hebben daarom ook geen tijd gehad om vooraf te overleggen." Waarom er voor Sint Philipsland is gekozen, komt volgens Madou door het landelijke en de rust waar de be trokkenen van houden. „We hadden destijds voor de locatie in Roosen daal gekozen vanwege de ligging vlakbij het centraal station. We gin gen ervan uit dat er veel mensen met het openbaar vervoer zouden komen. En het ligt vrij dicht bij België, waar ongeveer een derde van de patiënten vandaan komt." Het pand in de Esdoornhof is vol gens Madou een zeer geschikt pand qua grootte. Dat er gekozen is om zich te vestigen in een woonwijk, is volgens Madou geen probleem. „Vanwege onze kleinschaligheid we ten we zeker dat we geen overlast veroorzaken." De woning Esdoornhof 23 is eigen dom van drie b.v.'s met als directeu ren Titia Bollen. Clara Bink en Cari na Bolijn. Er worden door hen verschillende behandelingen gege ven, zoals acupunctuur, pedicure. De wandeling met door kaarsen ver lichte straten en gedoofde straatver lichting (het Rode Kruis hoefde niet in actie te komen voor valpartijen of verzwikte enkels) leverde de ge meente volgens een berekening van Delta Nutsbedrijven in consumen tenprijs een paar tientjes aan ener giebesparing op. „Duizend watt kost ongeveer 20 cent. Een lantaarnpaal gebruikt 37 watt per uur. Dus reken maar uit als er bijvoorbeeld 200 pa len op de route stonden die nu an derhalf uur waren uitgedaan." Om 21.00 uur ging voor Kir Royal het licht uit. Voordien waren de da mes de straten afgeschuimd met 1400 kaarsen en waxinelichtjes. „We hebben een halfjaar potjes ver zameld en pottenbakker Prosman uit Sint. Philipsland heeft voor ons 600 potjes gebakken. Bij onze kaarsen makerij hebben de leden kaarsen ge maakt en vervolgens zijn we die gaan aanbieden aan de bewoners langs de route", zegt woordvoerster Marie Christien van de Moere. De bewoners zagen het initiatief wel zitten. „Een aantal mensen dat kaar sen in ontvangst nam, heeft er uit ei gen beweging nog meer kaarsen bij gezet. De medewerking van de Setallandse bevolking was gewel dig", vindt Van de Moere. Acht verkeersleiders zorgden voor een autovrije wandeling door ander half uur de wacht te houden bij de hekken. Ook hier is volgens Van de Moere geen wanklank gevallen. „De verkeersleiders waren pas op cursus geweest bij de politie Tholen. Dus die wisten hoe ze zaken moesten aanpakken." Dat wisten de deelnemers aan de ju bileumviering eveneens. In een feeë rieke Voorstraat had een drietal in klederdracht gehulde zangeressen zich voor het Nonnetjeshuis gepos teerd en liet teksten van liedjes uit grootmoederstijd horen. Muziek van leden van de koninklijke fanfare Ac celerando completeerden het multi culturele effect van de tocht. voetreflexzone (mevr. Bollen), schoonheidstherapie en mevrouw Bink geeft psychosociale begelei ding ofwel gesprekstherapie. Carine Bolijn is vooral gespecialiseerd in natuurgeneeskunde, orthomoleculai re geneeskunde en homeopathie. Ze maakt bijvoorbeeld (X)k gebruik van magneetveldtherapie. De behandelmethoden van het IMC kunnen worden aangeduid als alter natieve geneeskunde. Volgens Ma dou gebruiken de therapeuten die term liever niet: „Ze noemen het complementaire geneeskunde. Aan vullend. Met voedingssupplementen, homeopathie en dergelijke." Volgens Madou gaan er ook geruchten over operaties in het IMC. „Maar er wordt hier niet gesneden of geopereerd." Ook zou Bolijn gebruik maken van 'goddelijke gidsen'. „Maar wij heb ben nog nooit zoiets gezien", aldus Madou. „Alles is hier concreet." Hij zegt dat drie ex-medewerkers constant proberen het IMC in een kwaad daglicht te zetten en noemt hun opstand onderdeel van een com plot. Ze zouden destijds het IMC hebben willen overnemen om de or ganisatie commercieel uit te buiten. Volgens Madou is dat nou juist net niet de werkwijze van het IMC. Want op dat punt komt Atlantis om de hoek kijken. Het is een vereni ging, opgericht door ex-patiënten van het IMC. Madou en Korevaar maken daar deel van uit. „We had den zo'n goed herstel ervaren bij het IMC en dachten, moeten we daar mee niet iets naar de buitenwereld doen? We hebben een vereniging opgericht met als doel arme kinde ren helpen bij het proces van gene zing. Hun ouders, die weinig finan ciële middelen hebben, worden ook vrijwel kosteloos in het traject be trokken. Verder hangt daar heel veel omheen met cursussen en wandelin gen." Korevaar: „We hebben ge merkt dat leden van Atlantis de na tuur als gezamenlijke interesse hebben. En daar organiseren we ac tiviteiten rond, zoals bessen pluk ken." Volgens Korevaar ondersteunt het Even verderop aan de Ring had de familie Moerland de deuren van de schuur geopend voor de toneelver eniging Poortvliet. Die lieten de herfstkoning opdraven om, alles pantomime, de zomerkoningin weg te sturen. Bij een sprookje horen ui teraard kabouters. Die waren, al dan niet voorzien van een lampion, ge rekruteerd uit de kinderen van de le den met hun vriendjes om het ver trek van de zomer te accentueren. Dat was ook een goed moment om bezoekers te tellen, vond Van de Moere. „Dat stukje werd zeven keer opgevoerd voor circa 100 mensen per keer. Vandaar dat we naar schat ting 600 volgelingen hadden." En verder ging het. Naar het Scher merspad. Daar, zo is de overleve ring, heeft een Spanjaard een zilver- schat begraven in of bij het huis van zijn lief. Op het repertoire van Het Schorrekoor staat het lied van de naamloze Spanjaard. 'Waar ben je geweest? Was jij als soldaat een aar dige kerel of een verkrachtend en plunderend beest?' De vraag stellen is hem beantwoor den. De toneelgroep joeg de voorbij gangers met zijn soldaat de voorbij gangers in het donker de stuipen op het lijf, ze tierend om een wacht woord te vragen. Jan Elenbaas en Marie Goedege- buure hadden een deel van Tienho ven inmiddels omgetoverd in kerst sfeer. „Schitterend wandelweer", beoordeelde Jan ook de meteorolo gische omstandigheden. „Het is ge weldig leuk om mee te doen. Echt een heel bijzonder initiatief van de zangvereniging", vulde Marie Goe- degebuure aan. Ze had zelf kaarsen uit eigen voorraad bijgezet en ver wachtte dat de aangereikte potjes ongeveer drie uur zouden branden. Dat was maar goed ook, want in de buurt stonden leden van Acceleran do klaar om de voorbijgangers een serenade te bezorgen De bewoners van de Molendijk zul len verbaasd hebben opgekeken, toen hun straat vanaf het trapje bij de splitsing naar de Bierensstraat volliep met mensen. Vanaf dat punt IMC het doel van Atlantis. .Zowel in Roosendaal als hier wordt ontzettend veel voor niets gedaan. We proberen mensen in nood zoveel mogelijk te helpen." Daar staat de naam Atlantis volgens Madou ook voor: streven naar een betere wereld waarin hulp aan elkaar wordt verleend. Hoewel Atlantis volgens Korevaar net zo goed 'Vereniging van vrien den van IMC' had kunnen heten, staan volgens Korevaar de activitei ten van Atlantis en het IMC verder los van elkaar. De vereniging zoekt volgens de voorzitter nog onderdak voor bepaalde bijeenkomsten. .Al leen het bestuur van Atlantis verga dert in het IMC. Maar het centrum is te klein voor onze activiteiten." De vereniging heeft ongeveer 300 leden en daarom is er een grote zaal nodig. Dat er op de website van Atlantis bij diverse cursussen stond dat het in de nieuwe locatie in Sint Philipsland zou zijn, berust volgens Korevaar op een misverstand. „We hebben offer tes opgevraagd bij dorpshuis De Wimpel, maar daar is verder nog niets uitgekomen. We hebben gemid deld 80 tot 120 mensen bij een bij eenkomst en dat zullen we de Es doornhof niet aandoen." Bij het IMC komen volgens Madou maar weinig mensen op een dag. „Het is niet zoals bij een huisarts, dat er elke tien minuten iemand aan de deur staat." Korevaar: „Als er zes of zeven mensen hier op een dag een tot aan de molen was het een grote mensenmassa die nog even kon lui steren naar een openluchtoptreden van Kir Royal. Voordien had het koor zich o.l.v. di rigent Pierre van Broekhoven laten consult hebben, dan is het veel. En een consult duurt gemiddeld een uur tot anderhalf uur, dus dan is de dag alweer vol." Het centrum heeft als toevoeging in ternationaal in de naam omdat er klanten van over de hele wereld ko men. „We hebben heel veel patiënten uit het buitenland. Een derde komt uit België. Maar we hebben ook mensen uit Frankrijk, Spanje, Duits land en een keertje iemand uit Chili. Die komen allemaal voor een behan deling van mevrouw Bolijn", aldus Madou. De andere twee b.v.'s zijn van oud-patiënten. .JDie zijn zo en thousiast geworden voor het doel. dat ze zeiden. We stappen erbij in." Volgens Madou is het IMC daarom te omschrijven als een gezondheids centrum met meerdere disciplines onder één dak. „Allemaal kleinscha lige activiteiten die geen overlast ge ven." Carine Bolijn werkt er hele dagen volgens de advocaat. ,Je moet be denken dat het een dame van 73 is, maar ze is zo bevlogen met het doel, dat ze nog gewoon een normale werkweek maakt." Orthomoleculaire geneeskunde is niets nieuws volgens Robert Madou. „Er zijn zoveel orthomoleculaire the rapeuten. Maar wat de methode van Bolijn volgens hem bijzonder maakt, is dat ze een mix van behandelingen geeft. „Ze heeft er een systeem in ge maakt dat heel uniek is." Jan Jaap horen in het repetitielokaal in café An de Slööve. Naast de gekende nummers uit het repertoire stond voor het eerst een van de meest suc cesrijke rapnummers van de Engelse groep Queen op het programma. Bo hemian Rhapsody.Wethouder Kees van Dis. samen met zijn collega Jan Oudesluijs en hun echtgenotes te Korevaar vertelt dat veel mensen die bij het IMC komen voor de reguliere geneeskunde vage klachten hebben en daar niet verder komen. „Die mensen hebben wel goede resultaten bij Bolijn. Korevaar. die algemeen directeur is van een farmaceutisch bedrijf in Brabant, had last van enorme vermoeidheid. Bekenden verwezen hem door naar Bolijn en na behan deling door haar was hij zijn klach ten vrij snel kwijt. „Ik kom zelf uit de wereld van reguliere medicijnen, dus ik was geïntrigeerd door de me thode van Bolijn." Korevaar woont in Breda en had volgens Bolijn te veel cadmium, lood en andere zware metalen in zijn lichaam gekregen. „Met homeopathische middelen heb ik mijn lichaam kunnen spoelen om de zware metalen eruit te krijgen." Nu kan zijn lichaam het naar eigen zeggen weer zelf aan en voelt hij zich weer goed. Madou noemt zijn geschiedenis een complexer verhaal. ,Jk heb altijd een ijzersterke gezondheid gehad en was vrijwel nooit ziek. Ik was al 12 jaar advocaat en werd van de één op de andere dag ziek. Ik kon niets meer. Het was een raadsel voor diverse art sen, ziekenhuizen en specialisten. Ze stelden op den duur wel vast dat mijn immuunsysteem niet meer goed werkte door een bepaalde bacterie en een virus, maar het lukte ze niet om dat te herstellen. Via via kwam ik bij mevrouw Bolijn terecht. In eerste in stantie zei ik dat ik zoiets nooit zou doen, maar na drie keer van verschil- gast bij de jubilerende vereniging, had de kwaliteit van het koor niet treffender onder woorden kunnen brengen, .flamboyant, vierstem mig, echte podiumdieren." Tevens gaf de wethouder aan dat Kir Royal een wachtlijst met aspirant le den hanteert. Hij suggereerde dat er daard(x>r wellicht nog een koor kan lende personen hetzelfde advies te hebben gekregen, ben ik er toch heen gegaan." Madou vertelt dat hij een behande ling kreeg die een combinatie was van homeopathie, bepaalde voe dingsmiddelen en acupunctuur. „In anderhalf jaar tijd was ik weer her steld en kon ik mijn beroep weer op pakken." Madou werkte voordat hij ziek werd bij een grote advocatenfir- ma, maar besloot het kleiner aan te gaan doen. Hij vindt dat hij op die manier meer persoonlijke aandacht aan zijn cliënten kan geven. De ad vocaat huurde zodoende een ruimte in hetzelfde pand als het IMC in Roosendaal. Dat Madou weer beter werd na zijn behandeling bij Bolijn, vond hij heel frappant. „Ik was zo ziek geweest dat ik vreesde dat ik nooit meer aan het werk kwam, dus ik dacht hoe kan dat nou? Ik ben ook weer helemaal stabiel, heb geen enkele terugslag gehad. En dat is ook het enige dat ik altijd hoor van patiënten van Bolijn. Het zijn alleen maar succesverhalen, dus hoe kan het dan dat er zo'n hek senketel in de media is ontstaan? Dat ben ik als advocaat gaan onderzoe ken en zo ben ik erachter gekomen dat het van drie oud-medewerkers afkomstig was." Wie wil weten hoe de woning er van binnen uitziet, wie de therapeuten zijn en wat ze doen, kan altijd aan bellen volgens Madou. „Iedereen mag hier komen." Het IMC houdt op vrijdag 28 oktober van drie tot zeven uur een open dag. ontstaan. Kir Royal werd, onder aanvoering van Saskia Guequierre en Caroline Geluk na afloop van het spektakel Atlantis in 2006. eveneens vanwege de gezelligheid opgericht. Namens het gemeentebestuur hoop te Van Dis dat er nog vele mooie en verrassende jaren en activiteiten mo gen volgen. „We weten niet hoe het zich ont wikkelt. De ervaring zal het leren. Het is wel vreemd dat zo'n cen trum in een woonwijk komt. En ik heb het idee dat de hele buurt er zo over denkt", zegt Dineke Bolier. Zij woont in de Esdoornhof en heeft zicht op de woning waar het IMC zit, helemaal achterin de doodlopende straat,. „We hebben een uitnodiging gekregen voor een open dag. Ik weet nog niet of ik ga kijken. Maar vooroordelen hebben, is eigenlijk niet goed." Er zouden heel veel auto's in de straat komen te staan, van klanten van het centrum. Maar mevrouw J. van Heiningen, die naast een reeks parkeervakken in de Esdoornhof woont, heeft nog niets gemerkt. „Ik weet niet dat er een centrum zit. Ik ken het niet en kan er daar om ook geen mening over vor men." Marianne Folmer. die iets meer in de buurt van het IMC woont, weet niet waar ze aan toe is. „Ik heb wel op internet wat dingen opgezocht. Ik zag dat ze ook dingen op zondag organiseren. Wij zijn gewend aan onze zondagsrust, dus ik ben wel een beetje bang dat dat verdwijnt. We weten niet wat we kunnen ver wachten en daard(x>r ontstaat er wel een beetje onrust. Dat speelt natuurlijk hier in de buurt. Dat is gewoon zo." Ook vindt ze dat het IMC niet hele maal open kaart heeft gespeeld. „Het verhaal ging dat er hier een vrouwtje kwam wonen dat met een man van Van der Valk getrouwd zou zijn geweest. En nu komt er een centrum." Ook zij kreeg een uitnodiging voor een open dag op 28 oktober in de bus. „Dat is ook zoiets. Ik heb begrepen dat niet ie dereen die heeft gekregen." Buurvrouw Lenneke Roggeveen denkt dat ze op de open dag niet goed zal worden voorgelicht. „Ik denk dat ze daar een vooropgezet plan voor hebben." Ze vindt het vreemd dat het centrum in de Es doornhof is neergestreken. „Ik vind het heel bizar. Vooral ook het tem po waarmee het huis is gekocht en ingericht. Ze zijn bij wijze van spreken binnen een week erin ge trokken. Het is verkocht als woon huis en er zitten gewoon vijf bedrij ven in. Er woont niemand, 's Avonds gaan de mensen weg en is het gewoon donker. Volgens mij In het zorgadviesteam (ZAT) wer ken scholen, GGD en maatschappe lijk werk samen. En waar nodig an dere organisaties zoals politie en jeugdwerk. Het behandelt proble men van kinderen op school. Het Centrum voor jeugd en gezin (CJG), waarbij dezelfde organisa ties zijn betrokken, gaat over het ge- Mooi wit is niet lelijk, zei Willeke van der Male bij de welstandscom missie over de gewenste kleur van de gevel van de woning aan de Lan- geweg in Poortvliet. Ze was samen met haar man Arno en de bouwkun dige adviseur Sjaak Goud naar de zitting van de commissie gekomen om te pleiten voor de witte gevel. Maar dat bleek niet echt nodig. De welstandscommissie adviseert voor woningen in het buitengebied het gebruik van een donkere gevel steen. Maar een rondje in de buurt van de woning van Van der Male liet zien dat er al meerdere wonin gen een witte gevel hebben. Voor zitter M. Onrust: „We hadden be zwaren, maar dit kunnen we nu niet afkeuren. Onze vraag is nu alleen om het niet spierwit te maken, maar moet degene die het bedrijf voert in een woonhuis ook bewoner zijn." Ze denkt dat het niet klopt en is ook wel een beetje boos. „We heb ben ons huis hier zelf gebouwd en als je weet aan welke regelgeving we allemaal moesten voldoen. De gemeente bepaalt alles, zelfs de kleur van je dakpannen. Dus ik snap niet dat dit allemaal zomaar kan. Ik denk ook niet dat de ge meente ervan afweet. Er zit ook een advocaat in, ook zoiets raars. Wat zoekt die hier?" Ze denkt dat het IMC beter op een bedrijventer-k rein past. „Of dit mag, is niet aan ons om te bepalen", zegt Ellen Fase. Zij en haar man Iman zijn buren van de familie Bolier. Ze zijn niet onge rust, maar hebben wel hun ideeën erover waarom andere buurtbewo ners dat wel zijn. „Het is iets zwe verigs en niet tastbaar en dat is vreemd voor hier", zegt Iman. El len denkt dat het de geheimzinnig heid eromheen is. „Ineens was het er." Iman heeft daar geen proble men mee. „Ik denk dat iedereen het recht heeft om op zijn eigen manier de kost te verdienen. Zelf heb ik ook mijn eigen bedrijfje." Iman heeft een fotostudio aan huis. „En ze noemen het een 'centrum'. Het is maar net hoe je het ziet." Ze zeggen er totaal geen last van te hebben, maar weten ook niet wat er precies in het centrum gebeurt. Daarom zijn ze wel van plan om naar de open dag te gaan. „Maar ik denk dat wij één van de weinigen zijn." Navraag bij de gemeente wijst uit dat die onderzoekt of het centrum past in het bestemmingsplan. Een voorlichter laat weten dat aan huis gebonden beroepen en kleinschali ge bedrijfsmatige activiteiten on der voorwaarden zijn toegestaan. Zoals 'geen onevenredige toename van verkeersbewegingen'. Volgens de woordvoerder moet de gemeen te nog op bezoek gaan bij de Es doornhof 23 en aan de hand daar van zouden eventuele vervolgstappen worden bepaald. Maar de voorlichter noemt het te vroeg om het over eventuele conse quenties te hebben. De gemeente was niet op de hoogte van de komst van het centrum en het on derzoek is volgens de voorlichter begonnen na een telefoontje van een inwoner. heel, bijvoorbeeld ook de thuissitu atie van het kind. Er zijn dan ook veel overlappingen in het werk van beide instanties. Daarom is gekeken hoe ze beter bij elkaar kunnen aan sluiten, waarbij in Tholen een ver dergaande samenwerking tot stand komt. De zeven gemeenten, het on derwijs en de zorg in de Ooster- schelderegio leggen afspraken hier over vast in een convenant. gebroken wit." Volgens secretaris T. Jansen schuift het gebruik van een lichte gevel in Poortvliet steeds ver der op. „Het is voor ons niet vol te houden". De vrijstaande woning wordt ver bouwd. de vide in de zijkant wordt dichtgemaakt, er komt aan de voor- en achterzijde een dakkapel en twee schoorstenen op het dak. De com missie vond het een verbetering ten opzichte van het huidige pand. De gevel wordt afgewerkt met mi neraal verf (keimlaag) die een matte kalkachtige uitstraling heeft en zeer goed hecht op de ondergrond. De commissie was er blij mee dat de gevel op deze manier wordt be werkt. Volgens Goud wordt de ge vel niet hagelwit, maar zal het 'iets je naar het grijs gaan.' Carine Bolijn, één van de oprichters van het IMC MM, kwam in een negatief daglicht te staan nadat de beroepsvereniging voor orthomoleculaire geneeskunde, de MBOG, haar in 2008 aan de kant zette. Volgens Robert Madou volledig onterecht. „Die ver eniging heeft als regel dat als je negatief in de media komt, zij het recht hebben een lid uit de vereniging te zetten. Ze onder zoeken verder niet of er echt iets fout is gedaan." De reden dat de vereniging afstand deed van Bolijn, is een aanklacht van drie ex-medewerkers van het IMC Maria Magdalena. Die beweren dat Bolijn een kankerpatiënt chemotherapie heeft afgeraden. Het is volgens Madou nog niet tot een rechtszaak gekomen. „Het OM heeft wel een melding gekregen en is bezig met onder zoek, want het afraden van een reguliere behandeling is een strafbaar feit. Maar het OM vindt geen bewijs daarvoor en daar om is er nog geen rechtszaak geweest." Madou denkt ook niet dat die er gaat komen, want volgens hem zijn de beschuldigin gen tegen Bolijn onjuist. Hij beweert juist dat het IMC samen werkt met reguliere artsen. „Ze verwijzen soms juist naar ons door. En mevrouw Bolijn zou zeker niet iemand afraden naar een reguliere arts te gaan." Ze mag in het IMC doorgaan met haar therapie, omdat ze niet uit haar ambt is gezet met het afsto ten van haar lidmaatschap. De herfstlichtjestocht waarmee de dame.szanggroep Kir Royal uit Sint- Annaland haar eerste lustrum vierde, heeft naar schatting van de orga nisatie ruim 600 deelnemers opgeleverd. Gedurende een fikse wande ling die in het donker van de ene kant van het dorp naar de andere kant voerde, maakten de bezoekers kennis met straatzang, schuurpantomi- me en plantsoenmuziek. Het weer was ideaal voor deze buitenactiviteit. Kabouters kijken hoe de zomerkoningin door de herfstkoning wordt weggestuurd in de schuur van René en Gitte Moerland aan de Ring, onderdeel van de herfstlichtjestocht van Kir Royal. In een tweewekelijkse serie van vier afleveringen komt een aantal mensen aan het woord die affiniteit met zwembad Haestinge heb ben en/of het een warm hart toedragen. Zij hebben dezelfde vragen voorgelegd gekregen en gaven hierop antwoord naar gelang hun eigen situatie. VANDAAG DEEL 1; dauwtrapster Janneke Bolier-Andriesse uit Scherpenisse. 1. Wat betekent zwembad Haestinge voor u? Elke morgen ontspanning, een goede conditie, gezelligheid en sociale contacten. 2. Kunt u enkele positieve punten van zwembad Haestinge noemen Het is dichtbij, een fijn bad en personeel dat er voor ons is. 3. Zijn er volgens u verbeterpunten bij een renovatie van het huidige bad Het bad 's nachts afdekken voor het behoud van de warmte van het water. 4. Mochten de snode plannen doorgaan en het bad worden gesloopt, welke voorziening(en) moet (en) er dan zeker komen bij het nieuwe bad Douches en een kantine. 5. Welk vlammend advies wilt u de gehele gemeenteraad meegeven Bezint eer ge begint, denk aan ons en onze kinderen. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 7