Titel in zicht voor Vosmeer na benauwde zege op Stavenisse ÊL Adrie Smits: jongens verdienen een dikke pluim Matthüssen wint tweede wedstrijd Adrie bmits: jongens verdienen een dikke pluim 'Het gaat niet om hoe vaak je traint, maar hoe je traint' Eegedima onderuit in eigen huis Dubbeltoernooi bij Eegedima Sint-Annalandse dames verliezen Ruucstoppelen 35+ gaat voor zilver Reserves Jacoba gedeeld koploper Eegedima 3 wint zesmaal op rij Ruucstoppelen verliest leiding Heren Sint-Annaland spelen gelijk Donderdag 12 mei 2011 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vosmeer heeft komende zaterdag bij de directe concur rent Halsteren genoeg aan een gelijkspel om het kam pioenschap in de wacht te slepen. Dat is de uitkomst van een bizarre zaterdag in de vierde klasse, waarin Vosmeer zelf met veel geluk Stavenisse wist te verslaan (2-1) en Halsteren onverwacht met 4-2 verloor bij zwakke broe der Chrislandia. Na dat laatste bericht barste rond de kleedkamer van Vosmeer al een klein feestje los en was de zwakke vertoning in de derby meteen vergeten. Coach Aad van der Meeren haalde alvast een oude voet balwijsheid van stal. „Als je, zoals vandaag, ook de slechte wedstrijden wint, word je kampioen." Vosmeer heeft nu 57 punten uit 23 wedstrijden, belager Halsteren heeft er 3 minder. SPS is vijfde met 44 uit 23, Stavenisse is al klaar met de competitie en als tiende geëindigd met 15 uit 24. Trotse vader Voetbalwonder nodig voor SPS Het herenteam van tennisvereniging Eegedima nam het zaterdag thuis op tegen Ovezande. Met na deze wedstrijd nog één zware tegenstander voor de boeg, wilden de he ren op zijn minst gelijk spelen. Dat gebeurde echter niet, de heren verloren met 2-4. Bij de volgende wedstrijd in Driewegen gaat de ploeg alles op alles zetten om nog wat punten te sprokkelen. Het team staat momenteel vierde in de derde klasse. Wilbert van Dijke tweede op NK biljart Moeilijke start Inzicht Het tweede tennisteam van Jacoba van Beieren heeft in Heinkenszand met 1-5 gewonnen van TEBO. De directe concurrent stond vooraf twee punten voor op het team uit vSint-Maartensdijk, dat moest winnen om kans te hou den op het kampioenschap. Door de overwinning staat Jacoba van Beieren gedeeld op de éerste plaats, samen met Sluiskil en Eikenhof. Supermotorijder Kyle Matthijssen uit Poortvliet bewijst ook het niveau in de euroklasse aan te kunnen. Het lid van het Yamaha MVD Goldspeed Team wordt pas eind deze maand 16, maar leeftijd blijkt geen rol te spelen: hij heeft zondag beide manches tijdens de tweede wedstrijd om het open Nederlands kampioenschap supérmoto in Zelhem op zijn naam geschreven. Omdat Bru-Ten, de torenhoge favoriet voor het kam pioenschap, vorige week twee punten inleverende tegen het sterke team uit Kruiningen, kwam het eerste dames- dubbelteam van De Ruucstoppelen verrassend aan de leiding in de hoofdklasse. Maar omdat er nog twee ster ke tegenstanders voor de boeg stonden, maakten de da mes uit Flupland zich geen illusie om kampioen te wor den in de hoofdklasse. Dat was een terechte houding, want van Kruiningen is gisteren met 1-3 verloren. In de laatste wedstrijd, tegen kampioenskandidaat Bru-Ten zullen de Fluplandse dames alles op alles zetten om min stens een puntje te halen in Bruinisse en de tweede plaats die ze nu bezetten vast te houden. Derde team wint De heren van TC Sint-Annaland hebben zaterdag thuis met 3-3 gelijkgespeeld tegen Sluiskil 1. Door dit gelijk spel zullen de Sint-Annalanders mooi in de middenmoot eindigen van de tweede klasse. Sluiskil staat nu samen met Jacoba van Beieren en Eikenhof bovenaan met 25 punten. Volgende week spelen de heren hun laatste com petitiewedstrijd in Krabbendijke tegen het al gedegra deerde Klappers. Zondag volgende ronde eilandencup Vierde klasse m Stavenisse haalde in zijn laatste wedstrijd van het seizoen nog eens alles uit de kast. Adrie Smits, bij af wezigheid van hoofdcoach Jaap Knop de verantwoordelijke man, had gekozen voor een versterkt mid denveld. Jacco Knuist, normaliter de diepe spits, speelde ditmaal in een meer teruggetrokken positie en haal de daarmee al een flinke angel uit het spel van de thuisclub. Wel nam Vosmeer vroeg in de wedstrijd een voorsprong, een treffer die werd in geleid door een slordige trap van doelman Robert Lindhout. Het was uiteraard goaltjesdief Rachid Bou- houdane die profiteerde van het bui tenkansje: 1-0. Brahim Tajarni was in een scrimmage dicht bij de bevrij dende tweede treffer, maar hij be sloot met een inzet in de handen van keeper Lindhout. In de 35e minuut bouwde Vosmeer de voorsprong uit. Het was specialist Nordin Benjilali die een vrije trap langs de muur krulde: 2-0. Ilias El Jilali keerde na de pauze niet meer terug. Tajarni ging voorstopper spelen en Mo El Jilali kwam erbij in de middenlinie. Stavenisse groeide echter uit tot de meest gevaarlijke ploeg, met de snelheid van Erik de Rijke en Loren zo van Haaften als belangrijkste wa pens. Aan de kant genoot Adrie Smits. „Ik wist niet wat ik zag. Niets meer om voor te voetballen en dan op de slotdag van het seizoen toch zoveel motivatie aan de dag leggen. De jongens verdienen een dikke pluim." De moegestreden Mark Tak maakte in de 55e minuut plaats voor Jos van der Jagt, een wissel die ze ker geen verzwakking betekende. Later in de tweede helft loste Tim Ponsteen in de voorhoede Erik de Rijke af. In de slotfase keerde de spanning op sportpark De Vosscnberg terug, met de aansluitingstreffer van Lorenzo van Haaften: 2-1. Met vrije trappen waren Perry Potappel en Jos van der Jagt vervolgens dicht bij de gelijk maker. „Vosmeer was rijp voor de sloop", vond Smits. Bij de thuisclub maakte Hicham Benhammou op het eind zijn rentree na' een hamstring- hlessure. Stavenisse bracht de jonge Dylan Kanhai nog in het veld. Wan kelend haalde Vosmeer het einde. Tot opluchting van Van der Meeren. „Stavenisse had zeker een gelijkspel verdiend. Bij ons bleef de bal veel te lang in de achterhoede. Appie El Fa- dili, normaal een van de gevaarlijk ste spelers bij ons, werd nooit goed aangespeeld. Al met al moeten we blij zijn met de drie punten." Smits had gemengde gevoelens, over de wedstrijd en eigenlijk over het hele seizoen van zijn club. „We hebben Vosmeer het vuur aan de schenen gelegd. Daar ben ik op zich trots op. Wel ben ik teleurgesteld, omdat we hebben nagelaten om meer dan één keer te scoren." Volgens Smits had er dit seizoen meer ingezeten voor Stavenisse. „We zijn op beslissende momenten vaak niet slim genoeg. En we missen scorend vermogen. Maar met dezelfde instelling als vandaag tegen Vosmeer, zouden we zeker ook in andere wedstrijden meer punten hebben gepakt. Hoe dan ook, we hebben dit jaar progres sie geboekt. We leren om vooruit te voetballen, hoewel we ons vandaag natuurlijk hebben aangepast aan de tegenstander." Smits ziel Vosmeer wel kampioen worden. „Al vind ik dat ze veel teren op de kwaliteiten van Bouhoudane." Natuurlijk ge looft Aad van der Meeren ook in de titel. „Als het zo vor komt, ben ik een trotse vader van al die binkies." Zelf winnen van Chrislandia en Kruiningen dat struikelt tegen Brou wershaven. Dat is voor SPS het droomscenario richting nacompeti- tie, en mogelijk derde klasse. In Roosendaal omzeilde de formatie van Peter van Poortvliet in ieder ge val een lastige klip, door DVO met 0-2 te verslaan. De Brabanders wa ren tot zaterdag ook nog in de race voor het begeerde ticket dat recht geeft, op de promotiewedstrijden. Met veel ambitie kwam de thuisclub dan ook de startblokken, op zoek naar de noodzakelijke winst. Het veldoverwicht leek in het eerste kwartier beloond te worden met de openingstreffer, totdat assistent Niels Lisseveld zijn vlag opstak en buitenspel constateerde bij de twee de paal. „Daar kropen we even door het oog van de naald", aldus Van Poortvliet. Routinier Ap van de Belt nam het voortouw in de strijd en SPS kreeg meer greep op de partij. Willem Bevelander raakte de paal. Daarvoor was ook Ramon Voshol al dicht bij een doelpunt geweest. Even voor rust sloe'g SPS toe, uit een snel genomen vrije trap door Van de Belt die Voshol in de diepte stuurde. Op het juiste moment kwam Leonard Quist doorsteken en de 0-1 was een feit. Met extra aan vallers kwam DVO uit de kleedka mer en een ware belegering van het doel van keeper Rene Uijl volgde. Aan de kant hield Van Poortvliet het hart vast. „We lieten ons een tijd te vast in onze eigen zestien drukken, hoewel je weet dat zo'n speelwijze ook ruimte voor de counter ople- r'K Stavenisse zat Vost kampioenschap toe vert." De beste kan ook voor de bezoe leid door de snclhei baas op de zijkant, de opgerukte Musta te Bevelander and Bij een volgend schoot de aanval om de doelman va genheid te brengeri kant bleef Uijl overeind in een drei gende situatie, waarbij een aanvaller ar uiteindelijk trok de belangrijke kandidaat voor het opdook. „We verga- Istrijd te beslissen en )VO in de wedstrijd", vond _jPoortv|iet. Pas zeven minuten :>or het einde viel de beslissing. De over de rechterflank opgestoomde Stefan Bogefrs haalde de achterlijn én hc^fkMme meegekomen Voshol: JPSÜ^^^Hebbcn gedaan wat we ïn en blijven in het spoor van Kruiningen", aldus een tevreden Van Poortvliet. De coach weet dat voor het bereiken van de nacompctitie een klein voetbalwon der nodig is. „Brouwershaven kan soms een lastige ploeg zijn, maar Chrislandia is dat voor ons ook. Het zijn allebei stugge ploegen. We moeten zelf zien te winnen, daarna zien we wel verder. We spelen hoe dan ook tot het laatst mee en hebben na de winterstop de opgaande lijn te pakken. Wie weet, wordt dat op de eindstreep beloond." Tennis Eegedima kwam voor de dag met Wim Bal, Michel Soomers, Erwin Speksnijder en Ralph Slingerland. Wim begon goed aan zijn enkelpartij waarin hij het moest opnemen tegen een ijzersterke tegenstander. Na het winnen van de eerste set met 6-3, trok Wim's tegenstander aan het langste eind in de andere twee sets met 4-6 en 3-6. Het werd Michel in de eerste set las tig gemaakt door zijn tegenstander. In de tweede set speelde Michel uit stekend mee met zijn opponent en die set ging dan ook helemaal gelijk Tennisvereniging Eegedima uit Tholen organiseert van 4 juli tot en met 10 juli het De Rijke Partners Eendrachttoernooi. Er kan tot 25 ju ni via tveegedima.nl worden inge schreven voor het 17+ dubbeltoer nooi in de categorieën: 3 t/m 8. Op zaterdagavond 9 juli zal er een feestavond georganiseerd worden en vindt ook de verliezersronde plaats. op. De Bevelander won de wedstrijd na een tiebreak. Setstanden: 3-6 en 6-7. Eegedima stond daardoor na twee wedstrijden met 0-2 achter. Ralph dacht een makkelijke wed strijd te hebben, want hij won de eerste set met 6-2. In de tweede set ging het veel moeizamer. Zijn tegen stander kwam voor, maar hij knokte zich goed terug in de wedstrijd en sleepte toch een overwinning uit het vuur: 7-6. Erwin had het in de eerste set moei lijk en verloor deze met 3-6. In de tweede en derde set volgde echter de ommekeer. Hij ging beter spelen, waardoor zijn tegenstander geen schijn van kans meer had. Met twee keer 6-3 won hij de wedstrijd en bracht hij Eegedima op gelijke hoogte na de enkelspelen. Wim en Michel moesten in hun dub belspel knokken voor elk punt en verloren de eerste set. Ze kwamen in de tweede set beter in hun spel en de set ging gelijk op. In de tiebreak ging het echter mis: 4-6 en 6-7 ver lies. Erwin en Ralph moesten hun dub-, belspel winnen om nog gelijk te spe len. De eerste set ging verloren met 4-6. In de tweede set zat het publiek op het puntje van de stoel om toe te kijken hoe deze mannen vochten voor een driesetter. Het mocht niet baten, want in de tiebreak die ze met 5-3 voor stonden, verloor het duo toch alsnog met 6-7. Het damesduhbelteam van tennis club Sint-Annaland heeft dinsdag morgen met 0-4 verloren van Sou burg 2. Daarmee verkeert het team in de degradatiezone van de eerste klasse. Hanna Moerland en Corric Bazen speelden een vrijwel gelijk- opgaande partij, maar verloren toch met twee keer 6-4. Willy de Rijke en Gerda van Vossen begonnen voortvarend en kwamen in de eerste set op een 5-4 voorsprong. Het duurde daarna lang voor er weer punten vielen, maar die waren steeds voor de tegenstander: 7-5. De tweede set was weer erg spannend met hele mooie slagenwisselingen, maar werd toch door Willy en Ger da met 6-4 verloren. Na de pauze speelde Hanna met Gerda. Ze kon den tegen de sterke tegenstanders geen vuist maken en verloren met twee keer 6-2. Corrie en Willy wa ren ongeveer gelijk klaar met hun partij die ze verloren met 6-1 en 6- 3. Om nog enige kans te maken op het kampioenschap moest het eerste he ren 35-plusteam van De Ruucstop pelen met 4-0 winnen van Tiola in IJzendijke. Al snel bleek dat het eer ste koppel met Jan Kot cn Adrie van Dijke, niet was opgewassen tegen de spanning en de warmte. Alle an dere partijen werden wel gewonnen en zo werd het 3-1 in het voordeel van de Fluplandse tennissers. Daar mee staan ze tweede in hun klasse en die plek proberen ze zaterdag te behouden in de laatste wedstrijd te gen Duiveland 1. De eerste set van Jan en Adrie ging met 6-2 verloren. In de tweede set kwamen ze 4-1 en 5-2 voor, maar verloren nog in de tiebreak. Kees Ploeg en Giel v.d. Est gaven met 6-0 en 6-1 hun tegenstan ders geen kans. Ook Kees en Jan wonnen samen vrij eenvoudig met 6-1 cn 6-2 .Giel en Adrie hadden in de eerste set nog tegenstand, maar wonnen met 7-5. De tweede set werd in recordtempo 6-0. Jeugdspeler Wilbert van Dijke heeft op zijn eerste NK in de hoofdklasse zilver behaald. Wilbert van Dijke (19) uit Sint-Annaland is dit weekend tweede gewor den bij de jeugd in de hoofdklasse van het Nederlands kampioenschap biljart. Het is een prestatie van formaat, want Van Dijke biljart nog maar sinds driejaar en speelde vorig jaar nog eerste klasse. „Er zaten behoorlijke sterke spelers tussen. Ik had een podiumplek niet ver wacht", zegt hij na afloop. klasse, een stapje hoger dan de hoofdklasse. De tweedejaars leerling van het Zoomvlietcollege in Bergen op Zoom leert voor hotelondernemend manager. Hij wil later zijn eigen café beginnen waar een biljarttafel uiteraard niet in mag ontbreken. Niet' op Tholen, het liefst in Bra bant. Dat trekt hem meer. Op het NK'van dit weekend had Van Dijke zaterdag een moeilijke start. Hieronder zijn verslag: „De eerste partij won ik in 20 beurten voor de 150 caramboles. Daarbij zat een hoogste serie van 103. De tweede partij won ik met gemak in 12 beur ten en de derde partij in 10 beurten. Mijn resultaten van zaterdag resul teerden in de tweede plaats van de dag. Zondag moest ik de eerste partij te gen een moeilijkere tegenstander. Toch won ik die partij nog best een voudig in zes beurten. Dat resulteer de in een moyenne (gemiddelde) van 25, dat overigens ook mijn hoogste partij moyenne werd. De tweede partij die dag moest ik te gen een sterke tegenstander spelen waartegen ik in 10 beurten mijn car amboles had behaald. Daarna moest ik de finalepartij spe len tegen Jeffrey Lenaers. Jeffrey speelde een geweldig cn sterk toer nooi. Sterker dan mij eigenlijk. Op dat moment stond ik op 12,93 ge middeld en hij op 15,3 gemiddeld. Deze partij verloor ik door toedoen van de 'serie Americaine' die Jef frey sterk beheerst. Hij maakte in z'n tweede beurt een serie van 131 waarbij ik nog maar op 34 stond. Het eindigde in een winst voor Jef frey met 150-71 in 7 beurten." Samengevat heeft Wilbert vijf par tijen achter elkaar gewonnen en verloor hij de finalepartij. Om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op het NK, heeft Van Dij ke de hele week voorafgaand aan het toernooi getraind. Elke middag was hij achter de biljarttafel te vin den. „Het gaat niet om hoe vaak je traint, maar hoe je traint. Zomaar een paar ballen stoten, dat kun je acht uur achter elkaar volhouden. Je moet proberen op een bepaalde manier de bal zo perfect mogelijk te spelen. Ik begin met een verza- melbal en van daaruit krijg je een reeks andere posities. Aan de hand daarvan ga ik de posities bepalen die ik wil. Dat klinkt simpel, maar dat is het niet." Volgens Van Dijke krijg je op die manier bijna alle mogelijke situaties onder de knie en kom je op een wedstrijd niet voor verrassingen te staan. Normaal gesproken traint de Sint- Annalander zo'n drie keer per week in sessies van drie uur. Hij neemt les bij Ton van Eckelen uit Nieuw-Vos- semeer, die al meerdere malen de Hof van Holland bokaal in Oud- Vosscmecr op zijn naam heeft ge schreven. Van Dijke kent zijn eigen specialiteit: „Je moet inzicht hebben om snel systemen op te doen. Blijk baar heb ik dat." Wilbert heeft de liefde voor de sport opgedaan toen hij een paar keer met zijn vader Jos meeging naar café De Hoop in Sint-Annaland. De biljart club speelde daar een interne com petitie en Wilbert is op den duur mee gaan spelen, voor de lol. „Op den duur wilde ik toch hoger gaan spelen." Zijn doel is om zich nu te selecteren voor hel NK in de extra Er werd begonnen met de dubbel spelen. De heren van TEBO startten furieus tegen Ruud Schot en Bas Vroegop en door goed serveren en netspel kwamen ze 5-2 voor. Schot en Vroegop lieten zich niet van de wijs brengen en wonnen prompt vijf games op rij. In de tweede set kwam Jacoba wederom direct op achter stand, terugkomen lukte niet waar door de set verloren ging. Bij een 3- 2 achterstand in de derde set werden er twee sterke games gespeeld wat een 3-4 voorsprong betekende. Dit bleek de beslissing te zijn. Even la ter volgde nog een break wat direct de overwinning opleverde: 5-7, 6-3, 4-6. De tweede dubbel van Raymond Schrauwen en Martijn van der Graaf betekende hel tweede punt: 4-6, 6-7. Ook dit was een gelijk opgaande wedstrijd. Door sterk serveren van alle vier de heren waren er weinig kansen op breaks. Toch lukte het de Smurdiekenaren om de service van TEBO een keer te breken en deze zelf niet te verliezen, waardoor de eerste set binnen was. De tweede set verliep identiek, ?en gelijkopgaande wedstrijd waarin beide teams uitste kend speelden en veel directe punten maakten. Deze set mondde uit in een tiebreak die Schrauwen en van der Graaf wonnen. Ruud Schot trof in zijn enkelspel een uitstekende tegenstander met een goede service en harde, zuivere klappen: 6-4 verlies in de eerste set. Schot kwam sterk terug in de tweede set, ging beter retourneren en nog meer ballen terugbrengen, waardoor hij deze set eenvoudig met 0-6 won. In de derde set moest een tiebreak de beslissing brengen. Daarin gaf Schot zijn tegenstander geen enkele kans, en trok hij ondanks de eerder gemis te kansen de wedstrijd alsnog sterk naar zich toe; 6-4,0-6, 6-7. Bas Vroegop speelde zijn partij op het warmste moment van de dag, waardoor lange rally's uitbleven en er door beide heren alles of niets werd gespeeld. Dat resulteerde in een aantal mooie punten, maar ook veel fouten. Vroegop won de eerste set en verloor in de tweede bij een 6- 5 achterstand zijn service en daar mee direct de set met 7-5. In de der de set brak Vroegop zijn tegenstan der in de derde game wat de beslis sing betekende. De rest van de set verliep op service, uitslag 4-6, 7-5, 4-6. Raymond Schrauwen speelde sterk en met bekeken maar toch aanval lend spel won hij de eerste set een voudig met 1-6. De tweede set ging meer gelijk op, maar Schrauwen kwam geen enkel moment in de pro blemen. Hij brak de service van de tegenstander en maakte de wedstrijd koelbloedig af: 1-6, 4-6 en een 0-5 voorsprong. Martijn van der Graaf verloor zijn partij in drie sets met 4-6, 7-6, 6-2. In de eerste twee sets was Van der Graaf oppermachtig op eigen send ee en won hij de meeste van de lan ge rally's. Bij 5-4 in de tweede set kreeg hij de kans om de wedstrijd uit te serveren. Zijn tegenstander kwam echter sterk terug, waardoor de tweede set in een tiebreak beslist werd. Hierin was de tegenstander net iets sterker, waardoor een derde set de beslissing moest brengen. Het derde damesteam van Eegedima heeft voor de zesde keer op rij hun partij gewonnen. Het Thoolse tennisteam bestaande uit Majanie Smout, Judith Geuze, Jolanda Smit en Denise de Jager versloeg zaterdag Nieuw dorp 3 met 5-1. Eegedima is koploper in de tweede klasse met vier punten voorsprong op de nummer twee. Na de wedstrijd tegen Schaeps- kooi 2, dat vijfde staat, zal duidelijk worden of het kampioenschap bin nen is. Het tweede team van Sint-Annaland staat laatste in deze klasse. Tennis Majanie nam al snel het initiatief in haar enkelpartij. Haar tactische spel zorgde ervoor dat haar tegenstander geen grip op de wedstrijd kon krij gen. Ze won eenvoudig met 6-0,6-1 Ook Judith trok de wedstrijd snel naar zich toe. Haar tegenstander ver weerde zich kranig, maar het snelle spel van Judith was voor de tegen partij niet te behappen: 6-1, 6-3. Jolanda kwam al vroeg in de wed strijd op voorsprong. Met de harde services en forehands van Jolanda kon haar tegenstander niet omgaan: tweemaal 6-1. Denise had het daar entegen zwaarder in haar enkelpar tij. Na een vrij snelle eerste set (2-6), kwam Denise in fle tweede set beter in haar spel. In een spannende tie break verloor zij ook de tweede set (6-7). Beide dubbels, bestaande uit de duo's Majanie/Denise en Judith/Jo- landa, werden gemakkelijk gewon nen door Eegedima. Beide partijen werden in twee sets gespeeld met dezelfde setstanden 6-0, 6-1. De eindstand van deze competitiedag kwam hierdoor op 5-1 Kyle begon niet helemaal fit aan de wedstrijd. Tijdens een motor crosstraining, de andere tak van sport die hij beoefent, had hij zijn knie geblesseerd. Toch was hij vast besloten om er het beste van te ma ken in Zelhem. In de training ging hij in een hoog tempo rond over het circuit en zette een tweede tijd op de'klokken. In de eerste manche vertrok Matthijs sen als eerste toen de stoplichten op groen sprongen. Het tempo zat er gelijk goed in en Kyle bouwde ge durende de wedstrijd een grote voorsprong op. In de slotfase maak te hij het nog even spannend want in het offroad-gedeelte kwam hij ten val op zijn zere knie. Gelukkig was hij snel weer weg en kon de wedstrijd toch nog met een grote voorsprong uitrijden. Ook in de tweede manche vertrok de rijder uit Poortvliet als een speer bij de start en kon hij wederom als eerste aan de wedstrijd beginnen. Kyle probeerde met een hoog tem po een gat te slaan. Hier slaagde hij goed in want na een aantal ronden had hij alweer een behoorlijke voorsprong op weten te bouwen. Ook in deze manche viel hij een keer, maar zijn voorsprong was groot genoeg zodat hij zijn weg toch nog als leider kon vervolgen. In de slotfase ging het bij het 'sli- den' in het offroad-gedeelte nog bijna mis maar Matthijssen hield zijn supermoto overeind en reed naar zijn tweede overwinning van de dag. Daarmee won hij het dag klassement en is zijn voorsprong in het tussenklassement verder opge lopen. Aankomende zondag gaat het kampioenschap verder in Boe kei. Tennis Anja Jansen en Leni Verwijs be gonnen goed aan de eerste partij. Het ging tegen elkaar op met lange rally's maar ze wonnen met 6-4 de eerste set. In de tweede bleken An ja en Leni zoals altijd vasthoudend te zijn en met goed samenspel kon den ze met 7-5 winst het eerste punt binnenhalen. Lijdie en Elly hadden in het begin van de eerste set het beste spel en konden hun tegenstandsters onder druk zetten. Ze kwamen met 3-1 voor te staan maar hielden dit niet vast. Na 4-3 en 5-4 vóór te hebben gestaan, slopen er wat fouten in hun spel en met 5-7 ging deze set alsnog naar Kruiningen. In de tweede set stonden ze steeds teveel onder druk en door onnodige fou ten verloren ze met 2-6. Leni en Elly hadden veel moeite met het goede spel van hun oppo nenten en omdat ze beiden onder hun niveau speelden, konden ze geen druk zetten waardoor ze de partij verloren met 4-6, 3-6. Anja en Betsie waren inmiddels aan een ware veldslag bezig. De partij duurde bijna drie uur en de beide koppels gaven elkaar geen strobreed toe. De eerste set werd met 7-5 in de wacht gesleept door Anja en Betsie. In de tweede set hadden ze aanvankelijk nog het overwicht maar met 4-6 moest er toch nog een derde set gespeeld worden. Hierin werkten de Krui- ningse dames zich naar een 0-5 voorsprong toe. Anja en Betsie probeerden met hun laatste krach ten nog terug te komen en dat ging tot 2-5. De volgende game werd uiteindelijk afgemaakt door de te genstandsters, waardoor de Flup landse dames maar een punt binnen haalden. Het derde damesduhbelteam, dat in de tweede klasse speelt, heeft Sluis met 1 -3 verslagen. De Ruucstoppe len 3 staat nu derde achter het eer ste team van Eegedima uit Tholen. Anja Everaers en Els van der Gie- sen speelden de eerste partij en hadden totaal geen grip op het spel, er werden zachte ballen gespeeld waar ze veel te hard op terugmep ten. De scoringsdrang was te hoog, cn daarbij had één van de tegen standers ook een service die moei lijk te retourneren was. Het werd zo 0-6 voor Sluis en daardoor werd het tijd voor een andere aanpak van de Fluplandse dames. Anja en Els gingen rustiger tennissen probeer de de rally's wat langer te houden. Dit lukte niet zo goed, maar ze wonnen de tweede set toch met 6- 3. In de derde set ging het gelijk op en kwam het tot een tiebreak welke gewonnen werd door De Ruucstop pelen. Joke Bomas en Lydia van der Peet hadden lange rally's en wonnen de eerste set met 6-4. In de tweede set was het net andersom en won Sluis met 4-6 dus moest ook hier een derde set aan te pas komen, welke gewonnen werd door Sluis. Anja Everaers en Joke Bomas hadden totaal geen moeite met de tegen standers en wonnen overtuigend met 6-0 en 6-1Ook bij Lydia van de Peet en Els van der Giesen liep het gesmeerd en zij wonnen met 6- 2 en 6-1. Tennis Leen en Curtis Goedegebuure be gonnen goed en wonnen de eerste set met 6-4, maar verloren 'de twee de snel met 2-6. De derde set moest de beslissing brengen. Vanaf het be gin hadden de Setallanders een kleine voorsprong. Die hielden ze vast en met 6-4 werd het eerste punt binnengesleept. Op baan 2 verloren Frank Schoep en Rien van Renswoude afgetekend de eerste set met 1 -6, maar daarna ging de motor draaien. Met 6-4 in de tweede set sleepten ook zij er een allesbeslissende derde set uit. Deze ging met 6-4 richting de thuisploeg en dat bracht de tussen stand op 2-0. Maar het stond al snel weer 2-2 na twee enkelspelen. Leen Goedege buure had geen kans tegen zijn te genstander en verloor met twee maal 6-2. Arjan Mosselman maakte er weer eens een marathonpartij van maar verloor ook nipt in een spannende en leuke wedstrijd met 7-6, 4-6, 4-6. Daarna was Curtis Goedegebuure aan de buurt. Ook hij verloor in een spannende driesetter met 2-6, 6-3 en 4-6. Als laatste ging Frank Schoep de baan op om er toch nog een gelijkspel uit te slepen. Dat leek aanvankelijk niet te gebeuren toen Frank al snel met 4-0 achter kwam te staan. Maar toen was Frank op dreef en draaide hij de set om. Hij won als nog met 6-4. De tweede set verloor hij met 3-6, maar door het gesprei de spel en de uitputtende hitte be gon zijn tegenstander slijtage en krampverschijnselen te vertonen. Bij een 5-4 voorsprong in de derde set moest hij daardoor opgeven waardoor de eindstand 3-3 werd. De deelnemers aan de GoedWare ei landencup individueel spelen zon dag in Oud-Vossemeer de vierde ronde van de speeldagen. Vanaf elf uur wordt een aantal wedstrijden ge speeld op het tennispark van TOV. Er zal dan meer bekend worden wie er door gaan naar de halve finales van 29 mei. De volgende en laatste speelavond is op donderdag 19 mei op het sportpark van De Ruucstop pelen te Sint Philipsland. Voor speelschema's: eilandencup.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2011 | | pagina 15