'We moeten regionaal denken, maar het lokale niet loslaten' 'Harder varen voor beetje meer omzet' JHoute Geen zure appel, maar winst voor beide partijen in nieuwe afdeling Ringersma aan het roer van gefuseerd Stadlander ABONNEMENTEN Jaap Kloet blijft als projectleider fusie Stadlander begeleiden Schuttevaer Schouwen-Duiveland en Noord-Zeeland fuseren Donderdag 30 december 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 De fusie tussen Castria Wonen, Soomland en Wonen West-Brabant is juridisch een feit, maar organisatorisch is er nog niks geregeld. Het wordt de nieuwe uitdaging voor Jaap Kloet die niet langer directeur-bestuurder is van Castria Wonen. Na 22 jaar leiding te hebben gegeven aan de corporatie treedt de 62-jarige Smurdiekenaar terug. Te vroeg Genieten Boodschap Beschutte sfeer Als een stekker Ingehuurd Leiding nieuwe woningcorporatie bekend „Economisch gezien zou het dieptepunt voorbij zijn, volgens diverse deskundigen", zei voorzitter Cees Smits op de jaarvergadering van de afdeling Noord-Zeeland van schippersvereniging Schuttevaer. Elke schipper heeft het afgelopen jaar anders ervaren, maar voor de meesten was het 'best te doen'. Het lijkt een beter jaar te worden in 2011. Wat markt biedt Kwinkslag Regio denken Westerveld niet langer voorzitter Nieuwe huurgrens :i interieur I Energieweg 11J - www. 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 vanhouteinterieur.nl De afdelingen Noord-Zeeland en Schouwen-Duiveland van schippersvereniging Schuttevaer zijn het dinsdag eens geworden over een fusie. De leden hadden geen en kel bezwaar en daarmee is de afdeling Noord-Zeeland een feit. De oude afdeling Noord-Zeeland dateert uit 1999 en is voortgekomen uit de afdelingen Stavenisse en Sint Philipsland. De nieuwe naam dekt de geografische lading, nu ook Schouwen-Duiveland is toegetreden. De Thoolse afdeling eindigt met 76 leden en Schouwen met 29, maar de laatste kreeg er dinsdag nog twee bij, zodat Noord-Zeeland start met 107 leden. Het kantoor in Sint-Maartensdijk wordt een van de vier afdelingen van Stadlander. Het kantoor aan de Haven blijft open, in Halsteren komt een aanspreekpunt. In Bergen blijft fusiepartner Wonen West-Bra bant in de Rooseveltlaan. voor Steenbergen (nu aan de Molenweg) is nog niet bekend waar de vesti ging komt. Wie de vestigingen gaan leiden, wil Kloet nog niet kwijt. Hij verwacht dat de nieuwe functie-in deling voor het 170-koppige perso neelsbestand eind mei bekend wordt, maar dat hij tot oktober werk heeft om de reorganisatie te begeleiden. Kloet had al eerder te kennen gege ven te. willen stoppen. Dat was voordat Castria Wonen in 2008 de besprekingen over een fusie met het Bergse Soomland begon. „Ik heb toen gezegd dat ik met vervroegd pensioen wilde. Op 1 juli 2011. Volgend jaar word ik 63 en ik was niet van plan om de nieuwe tent, als de fusie met Soomland door was gegaan, te gaan leiden. Dat was mijn insteek." De fusie met Soomland ketste af. Bij het onderzoek naar het sa mengaan bleek volgens Kloet dat Soomland een groot financieel pro bleem had. „Daar konden we niet mee leven. Het kwam bovendien te vroeg. Na tie fusie in 2003 met de woningstichting Halsteren liep de eigen organisatie lekker. Het stond goed op poten. Soomland is een kleine speler met 1300 woningen en is gericht op de stad. Het ver zoek tot fuseren kwam van hun kant. Wij vonden het de moeite waard om hel te onderzoeken. Vooraf hebben we gezegd dat we het niet zouden doen als het geen meerwaarde op zou leveren." Castria wordt nu zelf een kleine speler in het grotere geheel met Wonen West-Brabant die huizen bezit in Bergen, Steenbergen. Wocnsdrecht en Roosendaal. Vol gens Kloet is het belangrijk dat er nu meer werk gemaakt kan worden van het afstemmen van nieuw- bouwplannen van de corporaties en de gemeenten. Een voodecl van de schaalvergroting. „Als je ziet wat er voor plannen liggen van de ge meenten, dan is dat heel veel. Ter wijl op termijn de bevolking in West-Brabant zal dalen. Daar gaan wc hier, op Tholen, ook last van krijgen. Niet direct, maar na 2030." Toch lijkt de verwachting weer bij gesteld te moeten worden, zegt hij. Kloet heeft net de recente cijfers van het Centraal Planbureau onder ogen gehad. „Het staat er nu weer beter voor dan drie tot vier jaar ge leden. In West-Brabant komen meer Polen wonen." Kloet is er wel van overtuigd dat er door Stadlander meer gewicht in de schaal kan worden gelegd. Hij ver wijst in dit verband ook naar het nut van de samenwerking van de ge meente Tholen met 18 gemeenten in West-Brabant. „Er zal zeker wel gebouwd moeten worden, maar kijk eerst eens naar wat er staat. Wat is de woningvoor raad en hoe houd je die bezet? Als de bevolking van Rotterdam niet Kloet geniet ervan als men sen in Maartenshof of de Vossenkuil het naar hun zin hebben. Dat zijn twee pro jecten van Castria waar hij trots op is, al zal hij dat niet zo gauw laten merken. „Maar dat geldt evengoed voor een woning in Stave- nisse, hoor. En dat we de Rabobank daar hebben ge kocht en omgebouwd voor een huisartsenpraktijk met behoud van pinautomaat." groeit, dan merk je dat hier." Castria heelt nu voor elke woon kern een plan gemaakt. „Wc kijken naar de samenstelling van de bevol king, welke behoefte er is aan wel ke woning. Daar zit een trend in waar we rekening mee moeten hóu den. Wat hebben we nu, wat is de kwaliteit van de woningen en wat is er straks nodig." Volgens Kloet blijkt dat er meer al leenstaanden zijn en meer ouderen. En dat daar op ingespeeld moet worden. Stadlander wordt nu een grootschalig opererende corporatie. „We moeten regionaal denken, maar het lokale niet loslaten. Dat is wel de boodschap." Kloet praat er graag over. Hij is als altijd gedreven. Niets in zijn hou ding wijst er op dat hij aan het af bouwen is. De scheidende directeur roert met zijn balpen in het kopje koffie. Hij maalt niet om een lepel tje, maar praat gewoon verder. Ve len zullen hem zo herkennen. Kloet had niet gedacht dat hij ooit directeur zou worden van de wo ningcorporatie. Hij was er helemaal niet mee bezig toen hem in 1988 werd gevraagd of hij er voor voel de. Hij was hoofd administratie van de stichting Beter Wonen. De cor poratie zat zelfstandig in de Molen straat in de' smalstad, waar twee woningen waren aangekocht en met elkaar waren verbonden. Dat was twee jaar nadat de stichting uit het gemeentehuis was getrokken. De nieuw aangetrokken directeur Evert Stuifmeel kwam uit het onderwijs en bleek niet aan de verwachtingen te kunnen voldoen. De toenmalige voorzitter van het bestuur L.A.M. Elenbaas vroeg Jaap of hij het wil de overnemen, „Ik had mijn handen vol aan het wegwerken van de ach terstand in de administratie. Of ik interesse had. Of ik getest wilde worden. Ik had toen ook nog wel interesse om iets in de politiek te gaan doen. Om op de lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen te gaan staan voor de PvdA." Uiteindelijk stemde Kloet toe, liet zich in Am sterdam testen en kon zich in de re sultaten van het onderzoek wel vin den. „Ze zeiden dat ik wel geschikt was, maar dat ze een keiharde ma nager zochten. Dat wist ik niet en dat wilde ik ook niet. Achteraf bleek dat het bureau het verkeerd had vertaald. Het bestuur heeft me aangenomen." Na enig zoeken in een van zijn mappen vindt Kloet zijn aanstellingsbrief: 1 september 1988. „Tjonge, al weer zo lang ge leden?" Voordat hij bij de stichting in dienst kwam, werkte Kloet als assistent accountant voor een bedrijf in Rot terdam. Hij reisde er stad en land voor af. Vail Zaandam tot Maas tricht. „Ik was een vrij leven ge wend. Het maakte mijn baas niks uit hoe laat ik bij mijn opdrachtge ver aankwam, als ik maar zorgde dat het rapport op tijd klaar was. Ik was van 's ochtends zeven tot 's avonds zeven weg. Overnachtte soms in hotels. Regelde bijna alles zelfstandig. Maar we hadden toen twee kleine kinderen. Die zag ik niet vaak. Daarom ben ik bij de ge meente aan de slag gegaan voor de woningstichting. Ik kon zomaar te voet naar mijn werk. Maar na twee maanden had ik het wel gezien in de ambtenarij." Dat veranderde toen er zich interessante projecten aandienden. Er kwam een rijksrege ling voor de bouw van eengezins woningen in de beschutte sfeer. „Daar was veel belangstelling voor. Het Holland Huis in Scherpenisse zal tjokvol." Kloet kwam in het gemeentehuis te Kloet baalt als een stekker van de vertraging die is op getreden in de bouw van het woonservicecentrum in Scherpenisse. Twaalf jaar geleden al bedacht, maar nog geen steen gelegd. „We zouden in de Gouden Leeuw gaan toen De Co- ninck het gemeentehuis in Sint-Maartensdijk zou ko pen. Het was het mooiste, maar ook wel het duurste plan. Toen dat niet doorging, moest er een compleet an der plan worden gemaakt. Er kwamen andere proble men. Andere voorwaarden. De omgeving die onrustig werd. Dat heb je niet in de hand." zitten, bij Hans van Akkeren. Later zat hij samen met Lambrecht de Graaf en Ad Steenpoorte op een ka mer van het voormalige café-res taurant de Gouden Leeuw aan de Markt. W.C. Klippel was zijn baas. Het project kwam van de grond en Kloet werd zelfs toegevoegd aan het bouwteam. Hij kreeg de dag na de presentatie talloze telefoontjes van belangstellenden. Kloet begon zich op zijn plek te voelen. „We hadden voor 50 woningen subsidie aangevraagd en kregen er nog tien bij." Daarna volgde een continent premie A-woningen. Kloet voelde zich steeds meer in zijn element. Wal er nu zoal speelt? Vergrijzing, zegt Kloet. „Mensen blijven langer in hun woning. Kunnen vaak hun tuinen niet meer onderhouden. Die moeten we meer ondersteunen. So ciale problematiek, huurachterstan den, maarschappelijke problemen. Met onze woonconsulenten moeten we de contacten verstevigen. Meer de wijk in." Het herstructureren van wijken staat op de agenda. Zoals in Tholen. Daar moeten de huizen aan de Grindweg worden gesloopt. „Dat loopt al heel lang. We doen dat zelf, onze mensen zijn betrokken. We hebben daar geen bureau voor inge huurd." Er wonen nog steeds huur ders. die er niet aan denken om te verkassen. „Ze krijgen allemaal iets moois aangeboden. Ze krijgen voorrang voor elke woning die vrij kom). Maar als mensen er naar hun zin wonen, is het erg moeilijk om ze te bewegen te verhuizen." In Sint-Maartensdijk staat ook een herinrichting op stapel. Ten minste, op lange termijn. De huizen aan onder meer de Viermei-, Hen ry Dunant-, Jacoba van Beieren- en Frank van Borselenstraat. „Al dit soort projecten liggen gevoelig. Je komt in de omgeving terecht waar mensen met plezier wonen." De weerstand herkent Kloet. „Bij de ingrijpende renovatie van de Roze- boom in Sint Philipsland was er een vrouw voor wie het niet hoefde. Maar ze zei wel mee te willen doen omdat ze begreep dat het gebouw er aan toe was." Jaap Kloet doet de deur van het kantoor in Sint-Maartensdijk nog niet achter zich dicht, maar is geen directeur-bestuurder meer. Ton Ringersma is de beoogd directeur-bestuurder van Stadlander, de woningcorporatie die per 1 januari ontstaat na de fusie van Castria Wonen, Soomland en Wonen West-Brabant. In januari treedt een nieuwe raad van commissarissen aan met als voorzitter mevrouw Ans van den Berg, oud-burgemeester van Bergen op Zoom. Deze raad be staat uit zeven leden, waaronder inclusief de voorzitter vier nieuwe gezichten. Binnenvaartschippers redelijk positief over toekomst „We hebben de dip een beetje ge had", zegt Wim Faasse uit Sint Phi lipsland. Hij is schipper in loondienst bij plaatsgenoot Marcel Kosten op De Batavier. Dat is een tankschip en in de lankvaart ging het in 2010 niet zo geweldig. „De tankvaart kwam op den duur in de min." Alles hangt met elkaar samen, blijkt ook in de binnenvaart. Want als er minder gebouwd wordt op het land, gaat het ook op het water minder. Veel bouwmaterialen worden name lijk per schip vervoerd. De Batavier vervoert voornamelijk koolwaterstoffen. En daar kun je alle kanten mee op. „Als je naar de su permarkt zou gaan, zit het tussen bo ter en beschuit in." Met andere woor den: er is geen categorie voor aan te wijzen volgens Faasse. „Het wordt gebruikt als grondstof voor kunst hars, maar ook als benzinecompo nent. Kunsthars wordt bijvoorbeeld veel gebruikt in de auto-industrie. Het zit in bumpers, maar ook m lijm, plastic en inkt." Het schip is blijven varen en dat is volgens Faasse een uitzondering in de tankvaart. „Wij varen vast voor een fabriek in Uithoorn en pendelen tussen Amsterdam, waar de opslag is, en Uithoorn. Nu groeit het weer, maar we hebben met kleinere partij en gevaren. Veel met 200 ton in plaats van 600." Maar 2011 ziet er voor De Batavier goed uit, volgens Faasse. Want er werd bij de fabriek de laatste twee jaar met een vier ploegensysteem gewerkt en dat gaat per I januari weer terug naar een vijf ploegensysteem. Dirk-Jan en Marleen Goudriaan uit Poortvliet hebben dit jaar ook hard moeten werken. Zij zijn eigenaar van het vrachtschip Marina van 3200 ton, dat in de haven van Sint-Annaland ligt. „Wc vervoeren wat de markt biedt. Kolen, granen, ertsen, bouw materialen. Er is minder opbrengst, er moet harder gevaren worden om nog een beetje omzet te draaien. 2010 is een beter jaar dan 2009, maar nog niet optimaal. Bij een beet je goed jaar lig je nog eens een paar weken stil voor vakantie of onder houd. Dat schiet er nu een beetje bij in." Zijn stuurman stopt er binnen kort mee en daarom is hij op zoek naar een matroos. Want, ook al is de markt slecht, alleen met zijn vrouw kan hij het werk niet aan. Het schip waar de 24-jarige Mare Duijzer uit Sint-Annaland matroos op is, de Expanded, heeft wel af en toe stil gelegen. Het schip van 1600 ton vervoert droge lading, hoofdzake lijk staal, en vaart tussen Nederland, Duitsland en Belgic. „Het is moeilij ker dan voorheen om aan opdrachten te komen. Het is langer steggelen", zegt schipper Adriaan Pul uit Op- heusden. „We hadden minder werk, maar hebben wel goed kunnen varen. Alleen zat er meestal een of twee da gen lussen", zegt Duijzer. Voor hem is het niet zo'n probleem, omdat hij in loondienst is. Bij de schipper komt minder binnen. Daarom hebben ze af en toe andere lading vervoerd dan ge bruikelijk. „We hebben een keer vee voeder vervoerd en dat doen wc nor maal nooit. Ook een keertje turf en meer van die zeldzaamheden." Hoe het verder moet? Pul haalt zijn schou ders op. Duijzer: „We hebben geen glazen bol." Het was een lange rij met mensen, waar de leden dinsdag in restaurant De Grevelingen in Bruinisse tegen aan mochten kijken. Want hel nieu we bestuur telt nu elf leden. Het volledige bestuur van Noord-Zee land is overgegaan en aangevuld met twee Schouwse bestuursleden. Het is een interimbestuur met Cees Smits als voorzitter. Er is voor zo'n groot bestuur gekozen om nog ge bruik te kunnen maken van de ken nis van de zittende leden, die in middels voor een groot deel al de pensioengerechtigde leeftijd zijn gepasseerd. Bij de volgende jaar vergadering eind 2011 wordt een nieuw bestuur gekozen, dal waar schijnlijk maximaal negen leden telt. „Wat mij betreft zouden we het met zes of zeven leden in, de toekomst ook best kunnen runnen", vond Ri- nus de Korte uit Tholen. Hij corri geerde Cees Smits in zijn openings woord. Daarin zei Smits dat de le den van Schouwen-Duiveland door de zure appel hadden heen gebeten. „Ik zie het maar als een 'slip of the tongue'. Die zure appel hoeft niet, want het is voor beide afdelingen winst." Volgens De Korte is de fusie voor de afdeling Schouwen juist de redding, want de belangen van de leden kunnen vanwege de fusie be hartigd blijven worden. Daar sloot Jaap Faasse van de voormalige Schouwse afdeling bij aan. „Ik denk dat het beter is als de afdeling wat groter is. Dan wordt er bij allerlei instanties ook beter naar je geluisterd dan wanneer je maar een kleine vereniging bent. Het mes snijdt aan twee kanten." Voorafgaand aan de jaarvergade ring overlegden de twee afdelingen eerst nog apart over de fusie. Schouwen deed daar wat langer over dan Tholen, maar dat had niets met de fusie te maken, zei Faasse. „We waren er eigenlijk zo uit. We hebben dingen besproken die we normaal ook zouden bespre ken tijdens een vergadering." Regiovcrtcgcnwoordiger Jan de Vries maakte een kwinkslag: „Er zijn verenigingen met minder leden dan in het bestuur van deze vereni ging." Hij vond ook dat de fusie al leen maar voordelen heeft voor beide partijen en dat het voordeli ger is wat betreft kosten. Maar dat is niet de aanleiding: „De reden van de fusie is vergrijzing en een gebrek aan bestuursleden bij Schouwen-Duiveland." Bij laatst genoemde afdeling is er volgens Faasse juist veel jeugd. En die heeft het te druk om plaats te ne men in een bestuur, meent hij. „Het is al te druk met vare. En als je vrij bent, wil je wat met je gezin doen in plaats van je vrije uurtjes in een bestuur sloppen." Dat beaamde Cees Smits in zijn openingswoord: „Het beroep van binnenvaartschipper in deze eeuw geeft, mede gezien de forse inves teringen, weinig ruimte voor be stuurlijke taken." Maar een belang- behartiger als Schuttevaer is wél nodig, vindt hij. „Voor onder ande re optimale bediening van sluizen en bruggen, verruiming en verdie ping vaarwegen, invloed op vaar- wegenbeleid, overnachtings-, lig- cn wachtplaatsen en de inrichting ervan." Er is sinds de oprichting van de verschillende afdelingen wel iets veranderd. Want' volgens Smits behartigde Schuttevaer aan vankelijk de economische en socia le belangen van de binnenvaart schippers. Maar het sociale aspect, zoals een bijdrage voor schoolgeld voor schipperskinderen, behoort nu niet meer tot het takenpakket van de vereniging. Dat er een vereniging nodig is om knelpunten op te lossen, werd ook tijdens deze vergadering weer dui delijk. Diverse leden wisten wel een voorbeeld aan te halen dat zij tegenkomen tijdens hun werk. Zo wordt er stccnbekleding van de oe vers weggehaald vanwege de ka derrichtlijn water. Het zand dat zich daarbij verplaatst, zorgt weer voor problemen in de vaargeul. Er zijn problemen met marifooncon- tactcn. aanlegsteigers waar moei lijk op te komen is en havengeld dat drie keer op één dag wordt geïnd. Hel bestuur hoort het alle maal aan en belooft er iets aan te doen. Smits: „Ondanks dat het niet altijd direct voor iedereen zichtbaar is, wordt er door de vereniging best veel werk verzet op nautisch ge bied, technische zaken en infrast ructuur." Volgens de fuserende corporaties hebben alle toezichthouders in een open en transparante procedure moeten solliciteren voor hun benoe ming. Er zitten geen Tholenaren tus sen. Nieuw zijn, naast Van den Berg, mevrouw M.A.M. van Rooij uit Roosendaal, de heer M.W. Bakker uit Huijbergen en de heer J.H. Mul der uit Vlissingen. De heer C.J. Meijler uit Middelburg, de heer B.P.M. Nefs uit Halsteren en de heer J. Wagensveld uit Steenber gen waren al lid van de raad van commissarissen van respectievelijk Wonen West-Brabant (Meijler) en Castria Wonen. De drie directeur-bestuurders Jaap Kloet, Evert-Jan van Exter en Ton Ringersma hebben recent het fusie- besluit ondertekend. Nu alle bestuur lijke en juridische formaliteiten ach ter de mg zijn, gaat Stadlander het komend jaar de drie organisaties inte greren. Maar afgezien van een nieu we naam en huisstijl, die in het voor jaar wordt geïntroduceerd, merkt de huurder daar nog niet veel van. Stadlander richt zich op een totaal- aanpak van buurten, wijken en ker nen. En heeft als doel mensen daar bij centraal te stellen, zodat niet alleen de kwaliteit van woningen, maar ook het sociaal en economisch leefklimaat als belangrijk wordt ge zien. Volgens Castria-dirccteur Jaap Kloet is die aanpak er op Tholen al. Theo Westerveld en Frits Hendriks verlaten de Raad van Commissaris sen van Castria Wonen nu de fusie met Soomland en Wonen West Bra bant een feit is. De raad telde zeven personen, Westerveld (oud-voorzit ter van De Meestoof) was de voor zitter, maar woont al jaren in Fries land. De bedrijfseconoom kwam steeds uit het verre Noorden naar Sint-Maartensdijk voor de vergade ringen. Hendriks woont in Tholen, de andere leden kwamen uit Nispen, Breda. Bergen op Zoom, Halsteren en Steenbergen. met woningconsulenten die bij de mensen thuis komen als daar vraag naar is. Alleen gaat de corporatie volgens hem meer regionaal denken. Zo houdt Stadlander er rekening mee dat de regio over tien lot vijftien jaar te maken krijgt met een onver mijdelijke forse afname van het aan tal huishoudens. Uit de gezamenlij ke visie op wonen en leven in West-Brabant en Tholen 2025 blijkt tevens, dat de bevolking vergrijst. Senioren willen zo lang mogelijk thuis, in hun vertrouwde omgeving, blijven wonen. Stadlander wil daar op inspringen met het realiseren van nieuwbouw met het oog op door stroming. Stadlander heeft crrca 15.000 wo ningen, ruim 170 medewerkers, een omzet van 100 miljoen euro en een balanstotaal van 800 miljoen euro. Wat betreft de Europese maatregel om per 1 januari geen sociale huur woning meer toe te wijzen aan huis houdens met een jaarinkomen boven 33.614 euro, is er op Tholen weinig aan de hand. Daar heeft Castria zich samen met een ander aantal Zeeuw se en Brabantse woningcorporaties sterk voor gemaakt. Castria wil ge bruikmaken van de ministeriële re geling die in november in hel leven is geroepen. Daarin is een marge van 10 procent van de beschikbare woongelegenheden geboden en die mogen aan woningzoekenden met een inkomen tot 43.000 euro be schikbaar worden gesteld. Daarme£ valt er in Tholen vrijwel niemand in de groep middeninkomens buiten de boot, volgens Ko Droogendijk van Castria. Daar waren de woningcor poraties namelijk bang voor. aA. Lensink Partners ADVOCA Burg. Van Hasseltstraat 50a, Bergen op Zoom www.lensink-advocaten.nl ELKE MAANDAGAVOND VAN 17.30 TOT 19.30 UUR GRATIS INLOOPSPREEKUUR mu Advertentie I.M. C V De nieuwe abonnementsprijzen voor 2011 zijn als volgt sa mengesteld: bezorgabonnement automatische incasso 17,50 euro per halfjaar, 31,50 euro per jaar; een jaarabonnement is dus 3,50 euro goedko per! Eigen overschrijving of acceptgirokaart 2,50 euro meer. bezorging buiten de bebouwde kommen op Tholen en Sint Phi lipsland automatische incasso 40,90 euro; eigen overschrij ving of per acceptgirokaart 2,50 euro meer. Postabonnementen automatische incasso 56,70 euro per jaar; eigen overschrijving of acceptgirokaart 2,50 euro meer. Wij nemen aan, dat abonnees die een machtiging tot automati sche overschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Opzeggingen dienen een maand voor het einde van de lopen de abonnementsperiode, dus voor 1 december, schriftelijk bij de Eendrachtbode gemeld te worden. De uitgever. Het nieuwe, elf leden tellende, bestuur van de afdeling Noord-Zeeland met v.l.n.r. Rien Hout, penningmeester Jaap Hout, Bram Lindhout, Marjolein Bronder de Voogd (Schouwen), secretaris Giel Verkamman, voorzitter Cees Smits, Peter Kosten, Johan Faasse, Cees den Braber en Tom Wingelaar (Schouwen). Marcel Kosten staat niet op de foto, omdat hij rondgaat met de presentielijst.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 7