Oe Veste weAseA voor het nieuwe laar THOLEN V.V. VOGELVREUGD ANGO Akershoek C£p A&S TriA Knook Schot A.V.O.-voetverzorging i 0)- JURGEN STR00T v.v- THOLENSE BOYS Tholen Administratie- en Advieskantoor Ad Simone Smout Wenst u een voorspoedig 2011 AutomatiseringsCentrum Tholen Familie Stroot en medewerkers van de Cl OOO wensen ueen voorspoedig en gezond 2011 toe. Donderdag 30 december 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Schildersbedrijf L. v.d. Hoofd wenst familie, vrienden en clientèle een gelukkig nieuwjaar toe. EN MEDEWERKERS wensen u een voorspoedig nieuwjaar Tholen Hoogstraat 15 Een voorspoedig 20,11 toegewenst door H. v.d. Hoek Timmer- en Metselwerken v.o.f. Graag weer tot uw dienst in het nieuwe jaar 4691 LJ Tholen Meanderlaan 26 Tel. 0166-602909 wenst leden en begunstigers een gezond en voorspoedig nieuwjaar AUTOBEDRIJF wenst vrienden en clientèle GELUKKIG NIEUWJAAR Ohmstraat 2 Tholen Steenspil 38 4661 TZ Halsteren wenst u allen een gelukkig nieuwjaar Een voorspoedig 2011 toegewenst door cQSd Hoveniersbedrijf graag weer tot uw dienst in het nieuwe jaar. Veerweg 1 tel. 605166 Tholen Hofstraat 13-15, tel. 0166-604090 Mossellaan 55, Tholen wenst leden, donateurs, reanimatieleden en bekenden een voorspoedig en gezond 2011 toe Boekhandel en Kantoorinrichting wensen u allen een goed en gezond 2011 0166-607050 Tel. 0166-698260 Tel. slagerij 0166-698265 Tel. broodafd. 0166-698264 wenst u allen een gelukkig en gezond nieuwjaar en ook in 2011 staan wij weer voor uw klaar Oneninastiiden: maandag t/m woensdag 8.00 - 20.00 uur donderdag en vrijdag 8.00-21.00 uur zaterdag 8.00- 18.00 uur 17 J Heenetrecht kreeg in oktober het goede nieuws dat het nationaal jeugdfonds Jantje Beton tien mille bijdroeg voor de bouw van een groepshuis op de voormalige oes terputten. Dat project, een ontwerp van architect J. Boel houwers, ging ruim twee ton kosten. Het rijk legde via het jeugdwerkgelegenheidsproject anderhalve ton op tafel. En van de 76.000 gulden die de gemeente bijdroeg, moest 66 mille worden terugbetaald voor de grond. Het op een hoger peil brengen van het Thoolse volleybal was de insteek van de gesprekken over samenwerking die Amigos uit Oud-Vossemeer en Veronica uit Sint- Maartensdijk begonnen. Zes jaar eerder wezen de Vero- nica-leden dat nog af, maar dit keer gaven ze hun be stuur meteen groen licht om verder te praten. Net als de Vossemeerse volleyballers. Maar toen het er op aan kwam, wees de ledenvergadering van Veronica de fusie af. De leden van Amigos stelden te hoge eisen, vond een teleurgestelde voorzitter Burggraaf. Volgens hem moest zi'jn vereniging teveel water bij de wijn doen. Veronica wilde een nieuwe naam én trainingsmogelijkheden in Sint-Maartensdijk. Amigos stelde eisen ten aanzien van de financiële inbreng - lastig omdat Veronica niet zelf standig was, maar onderdeel van sportvereniging NAKS - en wilde anders de eigen naam houden én alleen in Tholen trainen. Niettemin zat het eerste team van de vijf tig leden tellende club uit Sint-Maartensdijk dringend om aanvulling verlegen. Amigos op zijn beurt, met ze ventig leden, moest het al geruime tijd zonder voorzitter stellen door het plotselinge vertrek van Ad Vos. Bestuur lijke versterking was dan ook een tweede reden geweest om een fusie te onderzoeken. Ook l'Esperance uit Sint- Annaland was benaderd om mee te doen, maar die re ageerde niet op dat verzoek. En de recreatieve club Thovo liet weten de samenwerking niet te zien zitten. Dit keer liep het mis (al de derde of vierde poging), maar twee jaar nadien vormden beide verenigingen de nieu we club AVC '87. Nutsbedrijf Delta gaat met het Franse EDF in zee om de haalbaarheid te onderzoeken van de bouw van een tweede kerncentrale in Zeeland. Ook Essent-dochter ERH heeft plannen in die richting. Maar of het er ooit van komt? Een kwart eeuw geleden besloot het eerste kabinet Lubbers (CDA en VVD) immers ook om in ons land twee nieuwe kerncentrales te gaan bouwen, waar bij Borssele werd genoemd als meest kansrijke vesti gingsplaats. Ze zijn er nooit gekomen. De ledenverga dering van de Thoolse PvdA wees destijds de nieuwe centrales met klem van de hand, en stuurde een motie van die strekking naar de gemeenteraad en naar provin ciale staten. De sociaaldemocraten wezen op het eigen partijprogramma, alsmede op de eerdere afwijzing door zowel de gemeenteraad van Borsele als de Zeeuwse sta ten. Een kwart eeuw later liggen de kaarten heel anders. Recent onderzoek wijst uit dat 56 procent van de Zeeuwse bevolking, en dik zestig van de Borselse, voor stander is van een tweede kerncentrale. De karakteristieke school aan de Dalemsestraat in Tholen viel ten prooi aan de slopershamer. Oudelandsestraat 19-21 Tholen Fax/Tel. 0166-602194 notarissen wenst allen een sportief en gelukkig 2011 Tot ziens op onze nieuwjaarsreceptie op zaterdag 8 januari vanaf 16.00 uur wenst bekenden en klanten een goed 2011 Dieleman Dalemsestraat 23-25, 4691 CV Tholen Tel.: 0166-602597 Fax:0166-603954 E-mail: info@dieleman-tholen.nl Website: www.dieleman-tholen.nl Grindweg 15, 4691 ES Tholen, act@tip.nl PostvuEg 3a 4691 RH Tholen Na ruim een jaar ernstig ziek te zijn geweest, overleed in juni dominee C. de Jongste op 63-jarige leeftijd. De predikant was dertien jaar verbonden aan de ruim duizend leden tellende Gereformeerde Gemeente Tholen. Nauw betrokken bij de bouw van de nieuwe Rehobothkerk aan de ds. G.H. Kerstenstraat, schrijver van verschillende boeken. Hij drukte zijn stempel op het overleg tussen kerken en gemeentebestuur, en liet zich ook op politiek terrein gelden. Zo nam hij voor de laatste gemeenteraadsverkiezingen het initiatief om te proberen de RFT van raadslid Klippel weer te verenigen met de SGP. De begrafenis van de geliefde herder en leraar werd door honderden belangstellenden bijgewoond. Een lange stoet bracht ds. De Jongste naar zijn laatste rustplaats.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17