Vosmeer leeft nog na benauwde zege Bloemen voor Vosmeer E2 W WHS grijpt met overtuiging laatste strohalm SPS heeft het halen van troostprijs in eigen hand Dames Smerdiek pakken titel in de vierde klasse Zonder nacompetitie Koersballen Spelers te laat en niet de chauffeur Donderdag 24 april 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Smerdiek 3 pakt kampioenschap Brilstand na lang spel Noad 2 Noad 4 eindigt als achtste Noad mag enkel hopen Downstemming Tholense Boys Stavenisse zonder resultaat Smerdiek bolt uit De kraker in de vierde klasse tussen Kruiningen en kop loper Smerdiek dames 2 is in het voordeel van de Sint- Maartensdijkers beslist. De dames wonnen met 0-1 van de nummer twee en werden daarmee kampioen. Hoofdrol Voethal programma Zaterdag 26 april uur Tholense Boys-Klundert 14.30 Rillandia-Noad 14.30 Krabbendijke-WHS 14.30 Stavenisse-Vrederust 14.30 Yerseke-SPS 14.30 Kruiningen-Smerdiek 14.30 Smerdiek 2 da.-RCS 12.30 ZSC-Tholense Boys da. 12.00 Oranje Wit 3-SPS 2 12.30 WHS 2-Kogelvangers 2 Rillandia 2-Noad 2 Noad 3-Intemos 2 WHS 3-DVO 2 Tholense Boys 2-Rood Wit 7 Mevo 3-Tholense Boys 3 FSV 2-Smerdiek 2 Smerdiek 3-DFS 3 Bevelanders 3-SPS 3 Tholense Boys 4-WC 4 Chrislandia 3-SPS 4 Unitas 11-WHS 4 Zondag 27 april Vosmeer-WVV Vosmeer 4-Internos 10 Voetbal Uitslagen Derde kl.: Noad-Krabbendijke 3-0, WHS-Duiveland 2-2, Merlijn-Tholense Boys 2-0. Vierde kl.: SPS-ZSC 2-0, Brouwersha- ven-Stavenisse 2-0, WIK-Smerdiek 1-1. Vijfde kl.: Vosmeer-Hansweertse Boys 3-1. Dames: Kruiningen-Smerdiek 2 0-1 (Smerdiek kampioen), Tholense Boys- SVD 2-3. Tweede kl. res.: Kloetinge 4-WHS 2 4- 3, SPS 2-Serooskerke 3 2-8. Derde kl. res.: Noad 2-Apollo 2 0-0, Rood Wit 7-Noad 3 0-0, Dinteloord 2- Tholense Boys 2 8-0 (Dinteloord kam pioen), Internos 2-WHS 3 5-6. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-Dauwen- daele 3 1-6, Tholense Boys 3-Bruse Boys 3 1-3. Vijfde kl. res.: SPS 3-Smerdiek 3 1-7 (Smerdiek kampioen), WW 5-Tholense Boys 4 3-2, SPS 4-DVO 5 4-6. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Gastel 5 8-0, Victoria 6-Vosmeer 3 6-1, Devo 4-Vos meer 4 1 -3. Jeugd: Virtus-Vosmeer B 2-5, Welberg- Vosmeer B meisjes 1-13 (Vosmeer kam pioen), Rillandia-Vosmeer C 5-1, Waar de-Vosmeer C 1-1, Vosmeer D meisjes-Klundert 1-0, Vosmeer El-Thol. Boys El 5-0, Vosmeer E2-Steenbergen 8-0 (Vosmeer kampioen), Grenswach ters-Vosmeer F1 1-1, Vosmeer F2-RSV 1-4; SPS C-Krabbendijke 2-4, Zierik- zee-SPS C 6-1, SPS El-Smerdiek El 0- 4; Thol. Boys B-Cluzona 2-2, Roosen- Trefzeker Topscorer Willem Bevelander (SPS) 18 Jacco Vaders (Vosmeer) 12 Hilbert van Akkeren (SPS) John Vroegop (Vosmeer) 11 Op de voorlaatste competitiedag heeft Willem Bevelander zijn leiderspositie in het topscorerklassement verder verste vigd. Hij staat nu op achttien treffers. Jacco Vaders en John Vroegop, de beide concurrenten van Vosmeer, hebben nog twee duels voor de boeg. Maar zij komen door blessures momenteel nauwelijks aan spelen toe. Twee Vosmeer-spelers konden zondag dan ook hun eerste com petitietreffer laten noteren: Mark Mosch en Richy Wahlbrinck.. daal-Thol. Boys Cl 3-3, Thol. Boys C2- Vivoo 7-6, Roosendaal-Thol. Boys Dl 1-4, Thol. Boys D2-Roosendaal 3-0 (Thol. Boys kampioen), WVV-Thol. Boys D3 5-3, Devo-Thol. Boys D meis jes 7-1, Thol. Boys E2-Steenbergen 3-3, Steenbergen-Thol. Boys E3 5-2, Thol. Boys Fl-Moc 2-1, Virtus-Thol. Boys F2 1-0, Vivoo-Thol. Boys F3 8-0, HSC- Thol. Boys M2 0-1; Smerdiek A-SSV 1- 2, Smerdiek C-Walcheren 5-1Smerdiek C meisjes-Kruiningen 5-4, Smerdiek Dl-BSC 5-1, HSC-Smerdiek D2 1-7 (Smerdiek kampioen), Smerdiek E2- SPS E2 1-13, Smerdiek Fl-NVS 0-7. Door een 3-1 zege op Hansweertse Boys houdt Vosmeer de theoretische kans op plaatsing voor de nacompetitie intact. In de tweede helft trok het zwak gestarte team van coach Johan Nagtegaal de overwinning als nog naar zich toe. Met duels tegen de directe concurrenten WWV en Odio liggen er voor Vosmeer nog twee finales in het verschiet. Alleen bij het maximale resultaat komt de nacompetitie binnen bereik. Nagtegaal is tevreden. „Het is mooi als je twee wedstrijden voor het einde nog meedoet." Vijfde klasse Tegen de bezoekers uit Hansweert leek het er eerst niet op dat Vos meer voor zijn laatste kansen speel de. De oranjehemden bewogen ge zapig en legden geen beleving aan de dag. Mede daardoor kon de Be- velandse ploeg lange tijd domine ren. Halverwege het eerste bedrijf kwam de thuisclub niettemin op voorsprong. Het was Hossain Al- mahmoudi die druk zette op de Hansweertse defensie, prompt werd de bal foutief teruggespeeld en Ric ky de Klerck profiteerde: 1-0. Een slippertje van doelman John Aarn- oudse bracht de bezoekers in de 35e minuut verdiend langszij. Zonder routiniers als John Vroegop, Jacco Vaders en Louis van der Laak bleek Vosmeer andermaal kwetsbaar. Een donderpreek van Nagtegaal in de rust was nodig om het vuurtje aan te wakkeren. „Het seizoen dreigde binnen drie kwartier voorbij te zijn." Nagtegaal volstond niet met grote woorden alleen. Ook liet hij Danny Istha en Chris Kouwen op het middenveld van positie wisse len, waardoor het spel meteen ef fectiever werd. Tegenslag was er toen middenvelder Kees Jan Ver- strate al snel het veld moest ruimen met een blessure. Wesley den Ou den kwam voor hem in de ploeg, waardoor de als rechtsback gestarte Mark Mosch een linie doorschoof. Het was Mosch die een kwartier voor het einde de ban brak. Zijn vrije trap van ruim dertig meter werd grandioos gemist door de doelman: 2-1. Hansweert trok hier op met man en macht ten aanval om hun laatste kans op de derde perio- detitel te redden. Aarnoudse werd te hulp geschoten door de lat bij een gevaarlijke doorbraak van de bezoekers. In de slotfase was het Aarnoudse die met een verre uittrap de ingevallen Richy Wahlbrinck lanceerde. De opgedrongen verde digers van Hansweert konden de B- junior niet bijbenen: 3-1. Nagtegaal noemde de zege niet echt verdiend. „Ik vond Hansweert vandaag de be tere ploeg. Maar we leven nog." Smerdiek 3 kreeg de tweede kans om het kampioenschap binnen te halen bij SPS. De voetbalploeg had wat recht te zetten want de thuiswedstrijd tegen de Poortvlietenaren ging met 3-4 verloren. De revanche werd ruimschoots geno men met 1-7 voor de club uit Sint- Maartensdijk. De Smerdiekers waren gebrand op scoren en dat resulteerde rond de tiende minuut in de 0-1 door Niels Hage. Een fantastisch doelpunt van Brant van der Male volgde een aantal minuten later. De ploeg tikte door tot er na een goede aanval de 0-3 op het bord kwam door weer Niels Hage. Een ommeslag in het spel door veel lange ballen van Smerdiek werd afgestraft. SPS maakte een tegengoal. Dat schudde de Sint-Maartensdijkers wakker. Ze gingen weer combineren wat op een gegeven mo ment resulteerde in een schiettent voor de SPS keeper. Het keiharde schot van Bram van der Male werd nog gestopt door de keeper maar Wim Vroegop schoot de re bound binnen. De ruststand werd 1-4 Het was door wat omschakelingen even zoeken na de thee. Toch werd het vrij snel 1-5. Smerdiek zat vanaf dat moment weer lekker in het spel en het was alleen nog de wedstrijd uitspelen. Harold Vermeulen pakte nog een doelpuntje mee door de 1-6 binnen te schieten en topscorer Niels Ha ge maakte met een schitterend lobje de 1- 7. Daarna was het wachten op het laatste fluitsignaal en dat betekende dat Smerdiek kampioen is. Noad 2 kreeg het tweede team van Apollo uit 's Gravenpolder op bezoek. Uit werd nog gewonnen door Noad met 3-1 na een sublieme pot voetbal van beide partijen. Het kwam bij deze wedstrijd niet verder dan 0-0. Noad was compleet en wilde graag de laatste twee wedstrijden winnen om niet af te zakken naar de onderste regionen. De Thoolse ploeg kreeg al vroeg een goede kans. Bram Filius werd wegge stuurd door Menno Fontijne. Hij kwam alleen voor de doelman maar kreeg na een nuttig duwtje van de verdediger in de rug de bal niet achter de doelman. Ook gelegenheidspits Roland v.d. Velde kreeg van Leo Polderman de mogelijk heid om de nul van het scorebord te krij gen. Zijn schot werd uit de hoek getikt door de keeper. De regie bleef in handen van Noad. Apollo kreeg nauwelijks een mogelijk heid om door de verdediging te komen, want deze stond als een huis. Bram Fili us kon de score openen, maar het vizier van de spits was niet goed. Een speler van Apollo viel na 40 minu ten spelen op zijn elleboog en brak deze. De wedstrijd werd drie kwartier onder broken voor de komst van een ambulan ce. Na deze onderbreking werd er 50 mi nuten gespeeld, zodat de 90 minuten werden volgemaakt. Noad drukte na de rust Apollo geheel te rug op de zestien meter. Een aantal vrije trappen waren gevaarlijk, waaronder één van Bram Filius die op het hoofd van Jaap van Oudenaarde werd geplaatst. Van Oudenaarde kopte de bal van drie meter voor het doel rakelings naast. Een hoekschop van Leo Polderman werd overgenomen door Roland v.d. Velde die scoord. Het doelpunt werd afgekeurd omdat de bal niet goed lag. Na een fout van de doelman in de slotfase kreeg No ad de bal in het bezit, maar ook deze voortgang werd afgefloten. De vierde keus van Noad reisde zaterdag af naar Scharendijke voor het laatste competitieduel tegen ZSC '62. De reser vespelers in de vijfde klasse wonnen met 0-1. Met deze 3 punten eindigt NOAD 4 in de Zeeuwse klasse met 23 punten op de achtste plaats. De Sint Philipslanders begonnen sterk aan de wedstrijd, maar na vijf minuten moest Marco van Dijke het veld verlaten nadat hij geraakt was aan zijn oog door de schoen van een ZSC-er Hij werd vervan gen door Kees Vroegop en met wat wijzi gingen in de defensie vervolgde Noad de wedstrijd. De score werd na 20 minuten geopend door een doelpunt van Arjan Plekkenpol, die via een hoekschop de 1-0 inkopte. De Scharendijkse ploeg ging op zoek naar de gelijkmaker en kreeg een aantal gevaar lijke kansen waaronder een vrije trap net buiten de 16 meter. Die ging via de vuisten van de Noad keeper over het doel. De geel-groenen konden verder uitlopen in de slotfase van de eerste helft, maar Rien Steijn kon een pass op hem niet scoren. ZSC was in de tweede helft de betere ploeg. De Sint Philipslanders hadden geen grip op het middenveld, zodat de Scharendijkse ploeg meerdere malen dichtbij de gelijkmaker kwam. Door goed keeperswerk hield Noad doelman Leen Kegge zijn doel schoon. Met nog tien minuten te spelen, bracht Noad een noodzakelijke wissel aan op het middenveld, zodat de wedstrijd weer in evenwicht kwam en de overwinning veilig stelde. De snelle WHS-spits Pieter Lindhoud wordt belaagd door twee spelers van Duiveland. WHS vecht tot de laatste snik voor behoud. Ook tegen de belangrijkste kampioenskandidaat Duiveland hielden de Setallanders stand: 2-2. De formatie van coach Theo Moerland staat nu op gelijke hoogte met De Meeuwen en Heinkenszand. Eén van deze drie ploegen eindigt als num mer tien en moet zich via een nacompetitie zien te handhaven in de der de klasse. NOAD'67 maakt na de 3-0 zege op Krabbendijke nog altijd een waterdun kansje op deelname aan de nacompetitie, met als inzet promotie naar de tweede klasse. In de Brabantse afdeling leed Tholense Boys een pijnlijke 2-0 nederlaag bij Merlijn. Tot overmaat verloren de Tholenaren ook steunpilaar Niels Hopmans met een dubbele beenbreuk. Derde klasse Volgens trouwe volgers van WHS speelde de ploeg zaterdag tegen Dui veland de beste wedstrijd van het sei zoen. Door de sterke tegenstand moesten de bezoekers het behalen van de kampioenstitel nog een week uitstellen. Het spectaculaire duel ein digde met 2-2. Een terechte uitslag, vond Theo Moerland. „Beide ploe gen kregen volop kansen. Duiveland schoot nog twee keer op de lat en bij ons kreeg Patrick Ketting op de val reep nog een droomkans. Een over winning zou te veel van het goede zijn geweest. Al had ik het natuurlijk niet erg gevonden." De cruciale par tij op de Waaje begon met een uur vertraging, doordat de voetbalbond was vergeten voor de afwezige scheidsrechter Van Drunen een ver vanger aan te wijzen. In allerijl werd in arbiter Van Groeninge uit Roosen daal een alternatief gevonden. WHS leek de gedwongen rust het best te hebben verteerd. Al in de tweede mi nuut ontsnapte Leon de Witte bij een vrije trap van Perry Snoep aan de aandacht. Met het hoofd zorgde de aanvoerder voor de 1-0. Duiveland liet het er niet bij zitten en speelde vol op de aanval. Doelman Anton Elenbaas bevestigde zijn goede vorm van de laatste weken met een prach tige reflex, waardoor de voorsprong intact bleef en WHS kon groeien in de wedstrijd. In de middenlinie had Ronald van der Repe het zwaar tegen de uitblinkende spelverdeler van de bezoekers. Halverwege de eerste helft werd het gelijk. Van der Repe werd uitgespeeld en uit een onmoge lijke hoek schoot Duiveland de 1-1 binnen. In de boeiende partij lukte het ook WHS regelmatig om drei gend voor het doel te komen. Op de beslissende momenten bleek Pieter Lindhoud echter over te weinig wed strijdritme te beschikken om ook die belangrijke laatste pass op maat te verzenden. Toch ging de thuisclub met voorsprong de rust in. Het was wederom De Witte die na een hoek schop met het hoofd succesvol was: 2-1. In de 51e minuut kwam Duive land langszij, na een moment van on achtzaamheid in de groenwitte de fensie: 2-2. Vervolgens was er meeval bij een dreun op de onder kant van de lat. WHS overleefde die moeilijke fase, mede omdat Cliff Ligthart zich prima staande hield te gen de meest gevaarlijke aanvaller van de bezoekers. Ook het inbrengen van Armando van der Repe en Jeroen Oosdijk zorgde voor meer rust in de rangen van WHS. Dennis Oosdijk en Tim Fase maakten voor hen plaats. In de 80e minuut schoot de vrijge- speelde Patrick Ketting tegen de doelman op. Enkele minuten voor het einde volgde de beste kans. Tot wanhoop bij de WHS-supporters mikte Ketting echter recht in handen van de keeper. „Ik telde hem al", be kende Moerland. De ontknoping op de slotdag belooft bloedstollend te worden. WHS lijkt over de beste pa pieren te beschikken met het reeds gedegradeerde Krabbendijke als te genstander. Heinkenszand moet het opnemen tegen Dauwendaele dat voluit gaat voor de derde periode. Meeuwen ontvangt Veere dat bij een misstap van Duiveland kampioen kan worden. Theo Moerland is ge matigd optimistisch over de kansen van zijn ploeg. „Eerst moeten we zelf maar eens zien te winnen. Bij Krabbendijke zullen we zelf het spel moeten maken en dat ligt ons toch wat minder. Maar het zelfvertrouwen is de laatste weken natuurlijk wel flink toegenomen. We hopen dat het De achterban van WHS is hoopvol gestemd over de afloop van de com petitie. 118 voetballiefhebbers of 33% van de deelnemers aan een en- quete zijn ervan overtuigd dat de Sint-Annalandse club derde klasser blijft zonder nacompetitie. 85 mensen (24%) menen echter dat WHS rechtstreeks degradeert, maar dat is inmiddels door de praktijk achter haald. 68 deelnemers (19%) denken dat er een nacompetitie nodig is om derdeklasser te blijven. Vijftig supporters (14%) zijn veel optimisti scher en denken zelfs nog dat er een periodetitel inzit voor WHS. 33 mensen (9%) zijn weer pessimistisch en denken dat de Sint-Annalan- ders na de nacompetitie nog degraderen. muntje de goede kant opvalt." Tegen degradant Krabbendijke be gon Noad ongeïnspireerd. Er werd slordig omgesprongen met het balbe zit en ook de duelkracht schoot lang tekort. Daardoor wisten de bezoekers de eerste kansen af te dwingen en waren zij de hele eerste helft de bo venliggende partij. Toch gingen de Fluplanders halverwege de wedstrijd met voorsprong de kleedkamer in, dankzij een rake kopbal van Corné de Freï: 1-0. Jeroen Reijngoudt, aan gever van het doelpunt, bleef in de catacomben achter. Zijn vervanger Remy van Herk tekende in de 55e minuut voor de assist bij de tweede treffer van De Frel. De 2-0 was met een de genadeklap voor de bezoe kers. Rob den Engelsman en Michel Noorthoek kwamen nog binnen de lijnen voor Martijn Reijngoudt en Lars Steijn. Wiljan Lisseveld stelde Koen van Dijke in staat om voor de 3-0 te zorgen. Na de regelmatige overwinning mag Noad enkel hopen dat het zich via de achterdeur plaatst voor de nacompetitie. Alleen bij een gelijkspel of winst op de slotdag te gen de directe concurrent Rillandia eindigt het team van Ko Stoutjesdijk als vierde op de ranglijst. Afhanke lijk van de ontwikkelingen op de an dere velden biedt die positie moge lijk toegang tot het bal der periodekampioenen. Bij Noad is in middels bekend dat doelman Kees Lozekoot vertrekt naar hoofdklasser Flevo Boys uit Emmeloord. Duiveland 21 46 78-33 Veere 21 44 53-36 VCK 21 38 30-20 Noad'67 21 36 32-28 Rillandia 21 35 51-28 Dauwendaele 21 30 45-33 Colijnsplaatse B. 21 28 47-45 Heinkenszand 21 22 32-41 Meeuwen 21 22 31-44 WHS 21 22 25-43 Apollo'69 21 13 22-56 Krabbendijke 21 9 23-62 Tholense Boys keerde met een kater terug uit Tilburg, na een onverwacht 2-0 verlies bij Merlijn. Harder dan de nederlaag kwam de beenbreuk aan van Niels Hopmans. Bij een duel om de bal in de 38e minuut brak de oud ste van de drie broers Hopmans zo wel zijn scheen- als kuitbeen. Ook de aangeslagen Marien Hopmans, zelf ternauwernood terug van een been breuk, besloot na het incident om niet verder te gaan. Even later volgde ook Hans Willem Hopmans, zodat coach André Maas halverwege het duel meteen al door zijn wissels heen Vosmeer E2 werd na het behalen van de titel in de bloemen gezet. De E2-pupillen van Vosmeer zijn overtuigend kam pioen geworden in hun poule. Ze wonnen zaterdag morgen, aangemoedigd door hun ouders, met 8-0 van het zwakke Steenbergen. Met toeters en span doeken was voor een heuse kampioenssfeer gezorgd op de Vossenberg. Na afloop van het duel feliciteer de jeugdvoorzitter Kees Heijboer het team, en hij had bloemen voor elke speler én leider/trainer Ger- win Hoek. Toen volgde een verrassing, want in een met vlaggetjes versierd bootje achter een auto maakten de kampioenen een ereronde door het dorp. Van de negen gespeelde wedstrijden wonnen de jon ge Vosmeer-voetballertjes er acht. Slechts één keer speelden ze gelijk, tegen Smerdiek (4-4). De oranje hemden schopten er 43 doelpunten in en kregen maar twaalf tegentreffers. Het team bestaat uit Mi- key Driehuijs, Tom van Gorkum, Quincy Hoek, keeper Thijmen de Jong, Joey Kouwen, Mark Nijs- sen, Yesin Potappel, Johan Schot en Bart Snellens. Vader Chris Kouwen (links) helpt mee het spandoek vasthouden was. Niels Hopmans speelde in alle opzichten een ongelukkige wed strijd. Hij veroorzaakte twee straf schoppen die de thuisclub een comfortabele 2-0 voorsprong ver schaften. Maas vond dat zijn ploeg belabberd was gestart in het cruciale duel, waarin deelname aan de na competitie kon worden veilig ge steld. „We waren niet fel genoeg en lieten de kaas van ons brood eten, te gen een ploeg nota bene die niks meer te winnen had en vrijuit kon spelen. De organisatie stond niet goed, er was te weinig concentratie, onverklaarbaar." In de 18e minuut ging het voor het eerst mis. Na een ingooi liet Niels Hopmans zijn te genstander wegdraaien, om deze ver volgens in de beruchte zone te ha ken. Vanaf de penaltystip werd het vonnis voltrokken: 1-0. In de 35e mi nuut wees de arbiter wederom naar de stip, nadat de opponent van Hop mans ogenschijnlijk vrijwillig naar het gras ging: 2-0. Na de beenbreuk blies de scheidsrechter meteen voor rust, om iedereen de kans te geven tot bedaren te komen. Na zeven mi nuten werd er van speelhelft gewis seld. Bij Tholense Boys kwamen Jo han Uijl. Jeroen Nieuwkoop en Rick van der Velde binnen de lijnen als wissels voor de broers Hopmans. In het tweede bedrijf toonden de bezoe kers wel beterschap en werden ein delijk ook kansen afgedwongen. Nick de Lang was gevaarlijk met een vrije schop en uit een hoekschop kopte Tijs Nijmeijer sterk in. In bei de gevallen hield de doelman zijn ploeg overeind. In de 65e minuut had de goalie de hulp van de lat nodig bij een inzet van Nick de Lang op de lat. Aan de overzijde redde keeper Mar cel Nuijten bij een knappe vrije trap van Merlijn. In de slotfase zochten de bezoekers met opportunistisch spel het hoofd van de lange Nijme ijer. Na voorbereidend werk van Mi chael de Jong lukte het twee keer om Nijmeijer in stelling te brengen. Door goed keeperswerk bleef de 2-0 echter op bord en was Tholense Boys een illusie armer. De ploeg van André Maas heeft plaatsing voor de nacompetitie nog wel in eigen hand. Een gelijkspel op de slotdag tegen Klundert volstaat. Door een beter doelsaldo dan The Gunners plaatsen de Tholenaren zich in dat geval voor de kruiswedstrijden, met als inzet promotie. Ook na het drama in Til burg blijft dat volgens Maas de doel stelling. „Al zou je je kunnen afvra gen wat we in deze vorm in die nacompetitie te zoeken hebben." Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Meulvliet: 1. mevr. B. Schot en me vr. J. Bos 36 p.; 2. mevr. R. Bolier en mevr. A. Hilgerson 34 p.; 3. me vr. L. Verschoor en mevr. N. Deur- loo 29 p.; 4. dhr. G. Bolier en dhr. W. Bijl 18 p.; 5. mevr. H. Schot en mevr. J. Verbraeken 17 p.; 6. mevr. D. Lindenberg en dhr. J. Sprenkels 13 p.; 7. mevr. C. Sprenkels en dhr. W. Deurloo 7 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. T. Breure en dhr. C. v. Gorsel 35 p.; 2. mevr. L. Wielaard en dhr. A. Wiel aard 30 p.: 2. mevr. M. Dane en me vr. C. v. Mierlo 30 p.; 4. mevr. W. Kloet en dhr. W. Bijl 28 p.; 5. mevr. J. Nijstad en dhr. C. Breure 25 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. v. Mierlo 23 p.; 2. mevr. D. v. Dijke 20 p.; 3. mevr. M. v. Poortvliet 19 p.; 4. mevr. L. v. Poortvliet 14 p.; 4. mevr. C. Havermans 14 p.; 6. J. v. Houte 10 p.; 7. mevr. N. Minheere 9 p.; 8. mevr. L. Weezenaar 5 p. SPS lijkt in de vierde klasse te eindigen als hoogst genoteerde Thoolse ploeg. Door met 2-0 te winnen van subtopper ZSC'62 wipte het team van Rien Voshol over Smerdiek heen. Smerdiek bleef op 1-1 steken bij WIK'57. Stavenisse kon het niet bolwerken bij Brouwershaven en ver loor met 2-0. De onderlinge schermutselingen van de Thoolse vierde klassers vinden overigens allemaal in het rechterrijtje plaats. te waardes ontbrak, waaronder Jor- dy Hage, Jeffry Stoutjesdijk en Erik van Haaften. Door de personele pro blemen was er een basisplaats voor oudgediende Frans Ista en deed keeper Alex Stoutjesdijk mee als veldspeler. Zijn plaats onder de lat werd ingenomen door Carlo IJzer- mans. De start van Smerdiek was nog voortvarend. Het was Jan de Viet die op aangeven van Jelle Rin ses in de zesde minuut voor de 0-1 zorgde. WIK, al vijf partijen op rij zonder zege, legde na de achter stand wat meer vuur in het spel. De thuisclub had echter een beoorde lingsfout van IJzermans nodig om langszij te komen: 1-1. Smerdiek wist nog gevaar te stichten met mo gelijkheden voor Daan de Viet en Jelle Rinses. Ook werd regelmatig het hoofd gezocht van Hilbert Brinkman. Na de pauze vielen er aan weerszijden geen hoogtepunten meer te noteren. „De wedstrijd ging als een nachtkaars uit", aldus Lin- ders. Smerdiek moest zich troosten met kampioenstitels voor het derde elftal en de reserves van de dames. „Lichtpuntjes in een turbulent sei zoen." Door de misstap bij Waarde veertien dagen geleden vergooide SPS de kansen op de inmiddels door Hal steren binnengehaalde derde perio detitel. Dat die uitglijder een inci dent was bewezen de roodwitten door ZSC met 2-0 opzij te schuiven. Coach Voshol was trots op de pres tatie van zijn team. „In het eerste kwartier moesten we zoeken naar de organisatie en kreeg ZSC enkele kansen. Daarna zijn we eigenlijk niet meer in problemen geweest." Na de stroeve start trok de thuisclub het initiatief naar zich toe. Hilbert van Akkeren stootte een keer ge vaarlijk door en Berry Hage was dr eigend met het hoofd. Halverwege de eerste helft kwam de 1-0 voor sprong op het bord, na een vrije trap van Van Akkeren die door de Schouwse verdediging werd gemist maar niet door de attente Sjaak Quist. SPS bleef kansen krijgen om de voorsprong uit te bouwen, maar Berry Hage en Bart Vane bleven in gebreke. In de tweede helft probeer den de bezoekers om de zaken recht te zetten. Door sterk spel van de mandekkers Mare Smits en Dennis Boer werd de angel echter snel uit de Schouwse aanval gehaald. In die fase stelde Voshol wederom vast dat zijn team dit seizoen is gegroeid. „We hielden het spel breed, lieten het balletje lekker rond gaan en wachtten het goede moment af." Het aandringen van ZSC betekende dat de thuisclub alle ruimte kreeg voor de counter. Met name routinier Jaco Jansen loerde in zijn laatste thuiswedstrijd in de hoofdmacht van SPS op een doelpunt. Het was echter topscorer Willem Bevelander die een kwartier voor het einde toe sloeg: 2-0. Voor Jansen waren er bloemen en een applauswissel. De zege van SPS kwam volgens Voshol geen moment meer in gevaar. „Ik heb zelden zo ontspannen langs de kant gestaan." Op de slotdag van het seizoen moet SPS het opnemen tegen Yerseke dat nog één punt no dig heeft om deelname aan de na competitie veilig te stellen. Voshol hoopt niettemin op een laatste stunt. „Als wij winnen en Kruiningen ver liest van Smerdiek eindigen we als nog in het linkerrijtje." Smerdiek snakt naar het einde van het seizoen. Ook bij WIK wist de door blessures en schorsingen ge plaagde formatie van Ruud Linders niet te overtuigen. Een handvol vas- Door een matige tweede helft bleef Stavenisse in Brouwershaven zon der punten. Na de hervatting trok de thuisclub de partij alsnog naar zich toe: 2-0. Coach Rien Smits was te leurgesteld. „Er zat zeker een ge lijkspel in. Voor rust verzuimden we om op voorsprong te komen." Edu- ward de Rijke en Kees van Putte kregen op Schouwen prima kansen om de score te openen. Zeker Van Putte leek voor open doel niet te kunnen missen. De vaak trefzekere verdediger mikte echter over de lat. In de tweede helft schakelde de er varen laatste man van de thuisclub zich meer in op het middenveld, een strategie waar Stavenisse onvol doende op anticipeerde. Een lobje over de tot dat moment goed optre dende invaller-doelman Youssef Smits betekende in de 55e minuut 1-0. Kort daarop moest Matthé van Zielst met een opspelende lies naar de kant. Jan Kees Oosdijk kwam voor hem binnen de lijnen. Ook Je remy Gierman werd als extra troef kaart door Smits uitgespeeld. De offensieve zetten leverden geen re sultaat op. Tien minuten voor het einde sloeg Brouwershaven na slor dig uitverdedigen bij de bezoekers voor de tweede maal toe: 2-0. Met een wedstrijd om des keizers baard tegen Vrederust sluit Stavenisse het seizoen af. de uitgevochten. Op het midden veld was het zoeken. Jansen en Ra- mona van Tiggele, konden niet hun stempel drukken op de wedstrijd. Wel gingen zij voortdurend voorop in de strijd en ook deze wedstrijd werd veel van hun loopwerk ge vraagd. Wendy Metske kreeg tegen het eind van de eerste helft een kans, maar de steekpass van Polderman was iets te scherp. Hierdoor moest zij met een sliding naar de bal die door de uitkomende keepster werd ge blokt. Van Tiggele bediende twee minuten later de breedgaande Polderman met een subtiel passje tot in het strafschopgebied. Hier kapte zij haar tegenstandster uit. Vervolgens hield Van Tiggele het overzicht door de bal terug te leggen op de inkomende Metske. Zij haalde in een keer uit en met krulde de bal over de keepster. Het gejuich van de Smerdiek aanhang was in de verre omtrek te horen. Smerdiek kwam in de tweede helft even in gevaar. Na verkeerd inspe len in de verdediging werd de bal onderschept door de spits van Kruiningen die vrij baan had om op het doel af te gaan. Keepster Bianca Brouwer bracht redding en voor kwam de gelijkmaker. De wedstrijd hobbelde naar zijn einde en de ontlading was groot na dat de scheidsrechter had gefloten voor het laatste fluitsignaal. Kruiningen moest winnen om nog een kans op het kampioenschap te houden en Smerdiek had genoeg aan een gelijkspel om het kam pioenschap binnen te halen. Kruin ingen kreeg de bal niet in het Smur- diekse doel. Het lukte de Thoolse dames omgekeerd wel, zodat ze zich duidelijk de sterkste toonden. De zenuwen waren vanaf het begin zichtbaar en het spel liep niet zoals Smerdiek had gewild. Door zachte en onzuivere passings was er was veel balverlies. Er was veel strijd van beide zijden en de wedstrijd speelde zich voor namelijk af op het middenveld. Jos- ca Jansen kreeg al in de zesde mi nuut een mogelijkheid uit een corner van Ilse Polderman, maar haar kopbal was niet hard genoeg om de keepster te verrassen. Ook Kruiningen kwam niet verder dan wat schoten uit de tweede lijn die alle door Bianca Brouwer werden gepakt. Een hoofdrol was weggelegd voor Mariska Slager. Zij hield de gevaar lijke spits van Kruiningen uit de wedstrijd en de onderlinge duels werden op het scherpst van de sne- Stemmen van lezers Naar aanleiding van het verslag 'Slechte reis: nekslag Smerdiek' op de sportpagina in de EB van 10 april van de wedstrijd Smerdiek 3 tegen Kerkwerve wil ik als chauffeur van de spelersbus reageren omdat de door Smerdiek beloofde rectificatie is uitgebleven. Smerdiek 3 moest zaterdag 5 april eigenlijk kampioen worden. We hadden afgesproken om 12.45 uur vanaf Haestinge met de voetbalbus te vertrekken, maar doordat een aantal spelers te laat kwamen, werd het 13.05 uur. Twintig minuten te laat dus! Inderdaad nam ik. zoals in het verslag stond vermeld, gewoon tegetrouw de afslag Rotterdam ter wijl ik zat te praten. De volgende rotonde heb ik dat gecorrigeerd, wat 6 7 minuten in beslag geno men heeft. Om 14.05 uur kwamen we aan in Kerkwerve, waar we om 14.30 uur moesten spelen. Na een wedstrijd die niet sportief werd ge speeld (nadere details daargelaten) was er een verlies van 6-2. Niet leuk voor de spelers, maar ik heb van hen die middag niet de indruk gekregen dat ze mij daarvan de schuld gaven. De sfeer was on danks de nederlaag gewoon goed. Toen ik de EB van 10 april las. con stateerde ik met verbazing dat het mijn schuld was dat Smerdiek 3 geen kampioen geworden was. Die zelfde avond heb ik de mogelijk verantwoordelijke mensen via e- mail om opheldering gevraagd. De andere dag kreeg ik te horen, dat als ik me daar druk over maakte, het mijn probleem was. Op 11 april heb ik dat probleem la minute opge lost door de vrijwillige samenwer king te beëindigen. Jammer voor degenen die hiervan de dupe zijn. Dames 2 nog gefeliciteerd dat jullie kampioen zijn geworden. Wim Quaak sr., Stavenisse, chauffeur spelersbus Smerdiek t t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 9