Vriendendienst op de streep in zestigste ronde Oud-Vossemeer Stavenisse pakte Yerseke voor de tweede keer Smerdiek speelt thuis gelijk Jubileumkoers met heel veel deelnemers en voorjaarsweer Hulde en stilte Olympia weer in de prijzen Gelijkspel voor Smerdiek Smash is uit degradatiezone Koersballen Donderdag 20 maart 2008 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 t Sander Lormans kreeg de zestigste wielerronde van Ólid-Vossemeer een in deze contreien onbekende win naar. De uit Heemskerk afkomstige Lormans versloeg op de streep zijn ploeggenoot Rudy Vriend. In de achtervol gende groep maakte de snelle Koos Jeroen Kers het suc ces van het Noord-Hollandse Ruiter Dakkapellen Wie- Ierteam compleet. Bij de dames won Arenda Grimberg, drie jaar geleden ook al de sterkste in Oud-Vossemeer. Met Jacques Schuit uit Oost-Souburg stond bij de ama teurs-A de verwachte winnaar op het hoogste schavot. Spervuur Machtsprint Kansloos Drie punten voor Smerdiek Smerdiek loopt in het mes SPS tevreden met remise Derde zege voor De Korte Smerdiek dames heeft onverwacht gelijk gespeeld tegen Rijsoord, de degradatiekandidaat van de eerste klasse. De dames voetbalden thuis. Het werd 2-2. Jeugd Sterk spel, toch verlies In feite werd het scenario voor de elite en beloften in de Vossemeerse ronde zaterdagochtend in Noord- Holland geschreven. Door een ad- mipjjjtjatieve fout mochten de ren- ners*".van Ruiter Dakkapellen niet van Start in de Ronde van Haarlem- merliede, een klassieker die past in hun wedstrijdprogramma dat vooral bestaat uit aansprekende nationale en internationale koersen. In allerijl werd besloten om naar Oud-Vosse meer af te reizen. Daar zette de ploeg vervolgens de opening van het Zeeuwse wielerseizoen volledig naar zijn hand. Winnaar Lormans vond dat zijn team sportief wraak had genomen. „Er zat bij ons wel wat frustratie bij vandaag." Door alle bijschrijvingen stond er zaterdag een peloton van zo'n hon derd renners aan het vertrek. Onder een lenteachtig zonnetje trok Leon Burgee uit Amsterdam als eerste ten aanval. De 22-jarige Burger staat vooral te boek als klimmer en onderscheidde zich reeds in berge tappes in de rondes van Grieken land en Servië. Burger reed lang al leen-aan de leiding en nam een voorschot op de leidersprijs, om zi£h_daarna vrijwillig in te laten lo pen. Nauwelijks was de hergroepe ring een feit of een groep van der tien coureurs koos het hazenpad. Maar liefst vijf renners van Ruiter Dakkapellen maakten deel uit van de vluchtgroep, waaronder ook weer Burger. In al dat geweld was er voor coureurs uit Zeeland of West-Brabant nauwelijks plaats. Ook de streekrenners Piet Fase, Marco van Haaften en John den Engelsman lukte het niet om zich in de kijker te rijden. Met nog ze ventien rondjes voor de boeg open de de onvermoeibare Burger de fi nale. De latere winnaar Lormans (31) kon er wel om lachen. „Leon is nog zo jong en onstuimig. Als hij zich onderweg wat meer inhoudt, wint hij hier met twee vingers in de neus." De tweede vlucht leverde de jonge Amsterdammer definitief de leiders- prijs op. Uit de achtergrond kwam ook het peloton ineens verrassend dichtbij. Slechts enkele renners uit het pak wisten uiteindelijk de sprong naar de kop van de wedstrijd te maken. In het spervuur van de marrages maakten Lormans en Vriend zich op enkele rondjes van het einde los. Vriend was dit sei zoen al dicht bij de hoofdprijs in klassiekers als Houtse Linies (3e) en Dorpenomloop Rucphen (2e), zodat hem op voorhand de meeste kans werd toegedicht. Op de streep liet de normaal snellere Vriend, in 2002 al winnaar van de witte trui in Olympia's Tour, zich echter eenvou dig kloppen. Een vriendendienst, er kende de renner uit Schagen na af loop. „Sander heeft dit seizoen al veel werk voor mij verricht. Ik had vandaag graag Haarlemmerliede ge wonnen maar dat heeft niet zo mo gen zijn. Dit was een mooie gele genheid om iets terug te doen. Het is ook leuk als je een ploeggenoot voor je als winnaar over de streep ziet bollen." Lormans loofde het ploegenspel. „Wielrennen is soms ook een beetje geven en nemen", aldus de renner die de bloemen en de kussen in ontvangst mocht ne men van rondemiss Emy Hommel. Veel aansprekende namen bij de eli te dames bleven weg uit Oud-Vosse- meer vanwege de klassieker Om loop Het Volk die zondag op het programma stond. Toch stonden er ruim tachtig rensters aan het ver trek. Het koersverloop werd bepaald door een kopgroep van drie. Al vroeg in de wedstrijd trokken Aren- da Grimberg, Suzanne van Veen en Marije Profijt op avontuur, om niet meer te worden teruggehaald. Triat lete Anne Kwist uit Tholen kwam er achter dat het in een peloton rijden andere vaardigheden eist dan ze ge wend is. Zij behoorde tot de eerste uitvallers in de koers. De op het laatst bijgeschreven Sissy van Ale- beek probeerde, in gezelschap van Natalie van Gogh, de sprong naar de kopgroep te maken. Daarmee kreeg de Vossemeerse ronde een pikant tintje, want Van Gogh wordt als transseksueel in het damespeloton met argusogen gevolgd. Het was eerder juist Van Alebeek die de ren- De Vossemeerse ronde trekt inwoners van alle leeftijden als publiek. In de bocht van de Dorpsweg en de John F. Kennedy straat staan v.r.n.l. de broers Anco en Rick van GorselJohan Verbiest, Frans Hommel, Leen Moerland, Piet Hommel, Sjaak Schetters en verkeersregelaar Gerrit de Gast. Links staan mevrouw Krüse en de heer Haberkorn van het Rode Kruis. De wielerdag in Oud-Vossemeer kende enkele bijzondere mo- I menten. Zo werd bij de amateurs-A de nationaal en wereldkam- I pioen van vorig jaar, lacques Schuit uit Oost-Souburg aan de start 1 door comitévoorzitter Toon Havermans in de bloemen gezet. I Havermans schoot zelf de amateurs-A en de elite/beloften weg, maar bij de dames was die taak weggelegd voor Bonnie joosse- Renes uit Tholen. Haar vader, destijds huisarts en voorzitter van het Groene Kruis in het dorp, was geruime tijd comitévoorzitter. Vele jaren kwam de opbrengst van de koers ten goede aan het Groene Kruis. De amateurs streden ook vele jaren om de dokter Renes wisseltrofee, zoals de laatste jaren met de Wim Timmer- manstrofee een andere vroeg overleden medeorganisator wordt geëerd. De koers voor de elite/beloften begon zaterdagmiddag met een minuut stilte ter nagedachtenis van het vorig jaar overle- den Thoolse jurylid Wim Luitwieler. ster uit Nieuw-Vennep verwelkom de en vond dat het gezeur afgelopen moest zijn. Het duo wist de brug naar de spits van de wedstrijd niet te slaan, zodat de ontknoping uitdraai de op een sprint met drie. Het was Grimberg, in 2002 nog nationaal kampioen, die met een machtsprint van kop af won. De 30-jarige ren- ster uit Almelo had dit seizoen ei genlijk willen stoppen. „Totdat ik hoorde dat het nationaal kampioen schap dit jaar in Ootmarsum, dicht bij huis, zou worden gehouden. Daar putte ik nieuwe motivatie uit. De moraal was een beetje weg. Ik werk veertig uur in de week als art senbezoeker en moet 's avonds trai nen, met het koplampje op. Ik kom op die manier aan zo'n twaalf uur training in de week, eigenlijk veel te weinig. Vandaag ging het wel mak kelijk. Suzanne van Veen heeft een sterke eerste aanzet. Maar meestal kan ik ze wel hebben. Ik had er dus wel vertrouwen in dat ik het hier zou halen." Oud-inwoner Ruud Havermans be hoorde tot de meest actieve renners in de Vossemeerse wedstrijd voor amateurs-A, die ruim tachtig deel nemers telde. Havermans stond ook aan de basis van een kopgroep van vijf man die de koers kleur gaf. Met snelle mannen als Jacques Schuit en Johan Pemen mee voorin, wist hij zich echter kansloos voor de eindze ge. Bij het ingaan van de laatste ron de probeerde de in Nieuw-Vosse- meer woonachtige Havermans, precies tien jaar geleden de sterkste bij wat nu elites heet, tevergeefs om er tussenuit te piepen. Schuit, natio naal kampioen en wereldkampioen in zijn categorie, won de sprint met overmacht. Havermans had graag op het podium gestaan. „Maar ik kreeg geen ruimte. Vroeger was ik al niet de snelste en nu al helemaal niet." Uitslag elite/beloften (80 km): 1. Sander Lormans (Heemskerk), 2. Rudy Vriend (Schagen), 3. Koos Je roen Kers (Amstelveen), 4. Wouter de Groot (Hillegom), 5. Ronald Schur (Zaandam), 6. Joost Spring in 't Veld (Mijdrecht), 7. Ronald Roos (Hoogstraten, België), 8. Christoph Dargatz (Duitsland), 9. Thijs Kros (Noordeloos), 10. Leon Burger (Amsterdam). Vrouwen (60 km): 1. Arenda Grimberg (Almelo), 2. Suzanne van Veen (Naaldwijk), 3. Marije Profijt (Hoogeveen), 4. Sissy van Alebeek (Amsterdam), 5. Natalie van Gogh (Nieuw-Vennep). Amateurs-A (60 km): 1. Jacques Schuit (Oost-Souburg), 2. Johan Pe men (Rijsbergen), 3. Toine Robben (Helmond), 4. Lars Rietveld (Oude water), 5. Ruud Havermans (Nieuw- Vossemeer). Winnaar bij de elite/beloften Sander Lormans mag Timmermanstrofee een jaar lang in zijn prijzenkast zetten. De springgroep van gymnastiekvereni ging Olympia uit Tholen heeft twee ere prijzen in de wacht gesleept bij de regio kampioenschappen van Zuidwest Nederland in Zundert. Olympia was de enige Thoolse vereniging die meedeed aan deze wedstrijd. Zowel op tumbling- baan als minitrampoline behaalde de springgroep de hoogste score die goed was voor 2 ereprijzen. De damesploeg deed mee op 3 onderde len: minitrampoline, minitrampoline met pegasus en de tumblingbaan. Het succes van de vorige wedstrijd werd voortgezet. De dames haalden naast de twee ereprij zen de hoogste dagscore in hun categorie. De groep van Olympia was aangevuld met extra springsters uit Oudewater, waar trainer Arnold Barewijk ook les geeft. In totaal deden er circa 500 springsters en springers mee verdeeld over verschillende categorieën. De gezamenlijke gymnastiekverenigin gen van Tholen organiseren in het voor jaar van 2009 deze ABC-wedstrijd in Meulvliet. En op 1 november organise ren ze samen een springwedstrijd. Vijfde klasse reserve Smerdiek 3 heeft bij de uitwedstrijd te gen Wolfaartsdijk drie punten gescoord. Het werd 1-2 tegen de jonge voetbal ploeg uit Beveland. De Sint-Maartensdijkse voetballers gin gen regelmatig met mooie combinaties door de verdediging van Wolfaartsdijk, maar gedurende lange tijd bleef het 0-0. De tegenstanders konden één keer de blauw-zwarten om de tuin leiden, waar door hun spits de bal over Rinie Moer land in het doel kon schieten. Op deze 1- 0 achterstand voor Smerdiek na, had Wolfaartsdijk niet veel in te brengen. De gelijkmaker kwam op slag van rust via Wilco Keur. Hij nam een vrije trap en die werd door de laatste man van de thuisploeg over zijn eigen keeper gekopt. Een lange bal van Richard Baaiemans in de diepte op Niels Hage zorgde na de rust voor de beslissende eindstand. Hage hield zijn hoofd koel en schoot de bal langs de keeper in het doel. Wolfaartsdijk bleef drukken maar hun eindpass was meestal net te hard waardoor ze geen potten kon breken. De Bevelandse voet ballers hadden de kans op 2-2, maar de strafschop werd tegen de paal aange schoten. Deze zelfde speler schoot de re bound in de handen van Rinie Moerland. Volgende week speelt Smerdiek tegen SKNWK. Tweemaal in een seizoen winnen van dezelfde tegenstander is Stave nisse niet vaak gegeven. Tegen Yerseke lukte het de formatie van trai ner Rien Smits zaterdag wel. Dankzij twee treffers van invaller Mark Tak werd een achterstand omgebogen in een 2-1 zege. SPS blijft mee doen in de derde periode, na een verdienstelijk 2-2 gelijkspel bij Hal steren. Smerdiek is het heilig vuur kw ijt en verloor op Haestinge met 0-2 van Brouwershaven. Vierde klasse „Dat is nu wat je noemt een gou den wissel." Trainer Rien Smits is bij Stavenisse niet verwend met successen en stak zichzelf daarom maar een keer een pluim op de hoed. Na een uur spelen haalde Smits de moegestreden Jacco Knuist naar de kant, om vervol gens invaller Mark Tak te zien uit groeien tot man van de wedstrijd. Tak stond kort na zijn entree op de goede plaats bij een scrimmage (1- 1) en had vijf minuten voor het einde weer een neusje voor de juis te positie bij de zoveelste doelwor- steling: 2-1. Ondanks een slot- offensief van Yerseke bleef die stand overeind en kreeg Stavenisse zicht op aansluiting bij Chrislandia en SPS, toevallig de tegenstanders in de komende weken. Smits was er blij mee. „We hebben nu al meer punten dan vorig jaar en wie weet kunnen we nog wat klimmen op de ranglijst." Yerseke kwam za terdag aan de Pilootweg fel uit de startblokken, gebrand als het was om de eerdere thuisnederlaag recht te zetten. Ook azen de mannen uit het mosseldorp nog altijd op toe gang tot de nacompetitie. In de vierde minuut kroop de thuisclub door het oog van de naald en werd keeper Mare Hoogendoorn gered door de lat. Hoewel de bezoekers voetballend meer in hun mars had den, liet Stavenisse zich niet onbe tuigd. Kees van Putte wandelde flink door over de linkerkant en stelde Marco Klippel II bijna in staat om te scoren. Aan de over kant redde Hoogendoorn spectacu lair bij weer een doelpoging van Yerseke. Het spel golfde op en neer, met een knappe reflex van de Yerseke-keeper op een kopbal van Jeremy Gierman. Sander Smits zette in de 38e minuut Eduard de Rijke vrij voor het doel, maar de spits schoot gehaast naast. Nog voor de pauze moest Gierman ge blesseerd naar de kant. De jonge Jan Kees Wesdorp kwam in het veld en liet zien dat er ook op Sta venisse wel degelijk talent rond loopt. Smits had genoten van het spel van zijn drie turven hoge in valler. „Lekker onbevangen, bru taal op die linkerkant en goede passeeracties." Bij het begin van de tweede helft wankelde de thuis club. Eerst hoorde Hoogendoorn andermaal de lat boven zich kra ken en vervolgens werd het na een vloeiende aanval 0-1. Stavenisse, normaliter niet sterk in de tweede helft, herpakte zich. Kees van Put te miste eerst nog een goede mo gelijkheid op de gelijkmaker. Ver volgens stelde Mark Tak orde op zaken. De waslijst aan blessures blijft Smerdiek parten spelen. Ook tegen Brouwershaven miste trainer Ruud Linders een handvol potentiële ba sisspelers. Na de 0-2 nederlaag liet Linders de afwezigen nog eens als in een litanie passeren: Ad Pip ping, Jeffrey Stoutjesdijk, Bart Stoutjesdijk, Jeffry Oudesluijs, Rens en Jan de Viet. „Met alle re spect voor de jongens die nu start ten, maar zoveel absenties zijn voor ons bijna niet op te vangen." Toch had Smerdiek voor rust de partij naar zich toe kunnen trek ken. Erik van Haaften kopte in riante positie naast en ook Stefan Lindhout en Daan de Viet lieten goede kansen onbenut. De thuis club waagde zich steeds verder naar voren en liep daarbij kort voor de pauze in het mes. Uit een snelle tegenaanval, met Leander Brinkman uit positie, sloeg Brou wershaven toe: 0-1. Na de thee bracht Linders de niet fitte Jelle Rinses als vervanger voor Gert Jan Snip, in de hoop dat er meer diep gang op de linkerflank zou komen. Smerdiek ging echter steeds meer tegen zichzelf voetballen en moest een kwartier voor het einde een tweede treffer incasseren. Een spe ler van Brouwershaven mocht van af de middenlijn vrij op doelman Alex Stoutjesdijk afgaan en zorgde voor de 0-2. Linders blijft hopen op een afscheid in stijl. „Voor de prijzen zijn we uitgerangeerd. Maar ik zou toch nog graag een punt of tien pakken uit de resteren de wedstrijden en een goede basis wegleggen voor de volgende trai ner." Ook op het kunstgras van sportpark De Beek bleef SPS tegen het bal- vaardige Halsteren overeind. De formatie van Rien Voshol stapte met een 2-2 gelijkspel van de plas tic sprieten. In de openingsfase wa ren de bezoekers nog onzeker op de voor hen onwennige ondergrond. Halsteren profiteerde meteen en in de vijfde minuut was het raak, na een combinatie door het centrum die een aanvaller vrij voor doelman Peter van der Male bracht: 1-0. Na een halfuur kreeg SPS meer greep op de omstandigheden en de tegen stander. Met een slimme vrije trap, waarbij enkele SPS-ers wegliepen uit de muur, zorgde Hilbert van Ak keren voor de gelijkmaker. Even la ter werd Willem Bevelander in de diepte weggestuurd en de topscorer faalde niet: 1 -2. Halsteren was aan geslagen en een derde treffer hing volgens Voshol in de lucht. „Ze hadden even geen antwoord op ons spelletje. De rust kwam voor ons te vroeg." In de tweede helft had de thuisclub de zaakjes beter op orde en werd SPS in de verdediging ge drukt. Halverwege het tweede be drijf zocht een speler van Halsteren nadrukkelijk de strafschop in een duel met Dennis Boer die zich in derdaad liet verleiden tot een foute ingreep. Vanaf de stip werd het 2-2. een stand die meteen een soort van wapenstilstand inluidde. Halsteren wilde niet al teveel risico's meer ne men om de beslissing te forceren en aan de overzijde ontbrak te vaak de aansluiting, om de ultieme kans af te dwingen. Eén keer nog hield SPS de adem in toen doelman Van der Male werd verrast door een vreem de curve van de bal. Halsteren was echter niet attent genoeg om het slippertje af te straffen. Voshol had vrede met het resultaat. „We heb ben twintig minuten gedomineerd. Dat is te weinig om aanspraak te maken op meer." Het tweede damesteam van Smerdiek heeft gelijkgespeeld tegen Wemeldinge. De voetballers kwamen niet verder dan 1-1. Wemeldinge ging direct in de aanval. Een speelster van de thuisclub kon vrij eenvoudig doorgaan over de linkerkant van Smerdiek en een voorzet geven. De bal werd door de verdediging gemist en belandde bij de spits. Die probeerde weg te draaien, maar ze viel om. Het lukte haar om zittend de bal weg te tikken. Ze stond daarna snel op en schoot de bal achter Bianca Brouwer in het doel. Smerdiek was wakker geschud en nam het heft in handen. De dames gingen aanvallen, maar telkens ging het mis in de eindpass, die te hard of te scherp was. De gelijkmaker viel in de veertiende mi nuut door een doelpunt van Ramona van Tiggele. Hierna waren er nog mogelijk heden voor Roxanne Smits, maar haar schoten gingen naast of over. Van Tigge le kreeg de beste mogelijkheid om de ploeg uit Sint-Maartensdijk op voor sprong te brengen via een één-op-één- spel met de keepster van Wemeldinge. De keepster bleef kalm en stopte haar in zet. Ilse Polderman kreeg uit een voorzet van Ramona van Tiggele een mogelijkheid: haar kopbal ging over. Ook Wemeldinge had in de laatste minuut van de eerste helft kans om te scoren, maar het schot werd gepakt door Bianca. Het meeste balbezit was in de tweede helft voor Smerdiek. De dames moesten continue waakzaam blijven voorde snel le uitvallen van Wemeldinge. De eerste kans was voor Wemeldinge. Het schot werd gepareerd door Bianca Brouwer. Bijna was het Wemeldinge dat haar te genstander op voorsprong bracht, maar de door Wemeldinge weggetrapte bal ging net over het eigen doel. Josca Jansen kopte uit de hoekschop van Polderman de bal op het doel, al leen werd deze klemvast gepakt door de keepster. Hierna was Polderman nog het dichtst bij een doelpunt, maar haar schot met links draaide niet ge noeg om binnen de palen te vallen. Wemeldinge kreeg vlak voor tijd nog twee goede mogelijkheden. Beide schoten werden door Brouwer gestopt. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel, wat vooraf het uitgangspunt van Smer diek was. Beide partijen waren tevreden met de 1-1. Ook Kruiningen speelde gelijk en daar door blijft de voorsprong van Smerdiek 11 punten, met twee wedstrijden meer gespeeld. De Thoolse judoka Denise de Korte heeft haar derde zege van het seizoen binnen. Ze won het judotoernooi van Kuatsu in Prinsenbeek. De 9-jarige De Korte komt uit voor Budoschool Cor Schuurbiers in de klasse -44 kg. Bij de wedstrijd waren er 9 meisjes in deze klasse. Het Brazili aans systeem gehanteerd wat inhoudt dat de winnaar naar de volgende ronde mag en de verliezer gaat naar de herkansing om maximaal nog derde te worden. Als een speler de herkansing verliest mag hij naar huis. Bij de eerste partij speelde De Korte te gen een judoka die net als zij de oranje band draagt. Het werd een mooie partij, waarbij haar tegenstandster vol vuur aan de wedstrijd begon. De Korte pareerde een aantal aanvallen en kwam langzaam aan beter in de wedstrijd. Halverwege nam ze het heft in handen. Met een schit terende heupworp besliste de Thoolse de wedstrijd voortijdig. De tweede wed strijd was zwaar met een tegenstandster die weliswaar een gele band had, maar twee koppen groter was. De Zeeuwse had vanaf het begin het initiatief en stond dat niet meer af. Op beslissing van de scheidsrechter won zij ook de tweede partij. Er volgde een zeer belangrijke derde partij die bij verlies een vierde wedstrijd om de tweede plaats beteken de. De Korte moest tegen een judoka met groene band. Beiden hadden al hun wed strijden gewonnen. Ook in deze wed strijd had De Korte vanaf het begin het initiatief. Haar tegenstandster lag regel matig op de grond, maar er werden geen punten gescoord. Uiteindelijk won de Thoolse judoka deze partij op beslissing van de scheidsrechter, daarmee was ze winnaar van het toernooi van Prinsen beek. Damesvoetbal Rijsoord heeft nog maar zeven pun ten en kampt met veel tegenslag in deze competitie. Alleen een wonder kan de club nog redden van degra datie. Smerdiek had het beste van het spel maar verzuimde te scoren tot een strafschop in de twintigste minuut. Deze werd verdiend door dat Angelique Hage werd neerge haald door de keepster van Rijsoord binnen de beruchte lijnen. De straf schop voor Smerdiek werd goed in geschoten door Suus Hopstaken. Angelique Hage was menige malen gevaarlijk met haar acties die door de defensie van Rijsoord heenbra- ken. Het had geen effect op de sco re. Rijsoord ging hierop aanvallen der spelen en dat gaf enkele benauwde momenten voor Smer diek. Zo ging een als voorzet be doelde bal tegen de lat van Smer diek. Conny van der Laak was een paar minuten later paraat om de vrijstaande spits van de tegenstan der te verhinderen om de bal in te schieten. Smerdiek kwam vlak voor de rust weer goed weg, toen de bal hard op de paal werd geschoten na een uitval van Rijsoord. Beide ploegen gaven ook na de rust hetzelfde beeld met weinig goed voetbal en veel balverlies. Een cor ner van Rijsoord kon net op tijd door de Smerdiekse verdediging worden weg gehaald voor de instor mende spits. Een corner van Lenny Stoutjesdijk werd door Martine de Witte opgepakt en het werd 2-0 met een mooie goal. De spits van Rijs oord antwoordde hierop met een aanval op het doel, maar schoot hard over. Met nog twaalf minuten op de klok leek de wedstrijd voor Smerdiek te eindigen in een over winning. Maar toen kwam er een ommezwaai. Door slecht ingrijpen van Smerdiek kon de spits van Rijs oord vrij uithalen dichtbij het doel. Dat betekende 2-1. Uit een mooie aanval had Emmy Molhoek de 3-1 op de schoen maar de keepster van Rijsoord pakte de bal toen Molhoek alleen op haar af kwam. Een corner van de gasten een paar minuten voor tijd zorgde voor de af sluitende 2-2. De tafeltennissers van Smash '76 uit Sint-Annaland hebben matige resultaten behaald. Slechts drie van de negen competitieteams wonnen tijdens de zesde speelron de van de voorjaarscompetitie. Heren I won het degradatieduel van streekgenoot TCS 1 uit Steen bergen en klimt op de ranglijst. De andere drie seniorenteams kwamen niet tot winst. Bij de jeugd wonnen het derde en het vijfde jeugdteam, alle andere teams verloren. Het eerste team speelde voor eigen publiek tegen TCS 1 uit Steenber gen met ex-Smasher Ad Verhage in de gelederen. Een belangrijk duel, want TCS (rode-lantaarndrager in de hoofdklasse) en Smash '76 staan beide onderaan in hun klasse en knokken wekelijks voor behoud. Omdat de laatste twee geplaatste teams moeten degraderen, was het voor Smash '76 vijf voor twaalf. Winnen van de streekgenoot was een halszaak. TCS kwam niet in de sterkste op stelling naar Sint-Annaland, maar knokte wel voor elke punt. Smash startte prima en stond halverwege de wedstrijd op een riante 5-0 voor sprong. Toch deden de Brabanders nog iets terug: zo verloren Christian van 't Hof en Anné van Dijke van TCS-er Ronald Minkman en ging Johan Snoep verrassend onderuit te gen Verhage. Voor Verhage was het de allereerste keer dat hij verdediger Snoep ver sloeg. Smash speelde niet sterk, maar boekte toch een belangrijke 7- 3 zege. Door dit resultaat stijgt He ren 1 naar de vijfde plaats, maar de verschillen zijn minimaal. Zo hebben de Setallanders slechts één puntje meer dan de voorlaatste op de lijst. TCS staat troosteloos on deraan en lijkt kansloos te degrade ren. Smash speelt zaterdag de laatste speelronde voordat de nacompetitie begint. De wedstrijd vindt plaats in Hoogerheide tegen Hotak 2. Bij winst gaat de Sint-Annalandse ploeg de promotiepoule in en kan ze niet meer degraderen. Bij een ge lijkspel of verlies gaan de spelers de degradatiepoule in met TCS 1, SAR 1 uit Kloosterzande en Veghel/Her- waarden 3 uit Veghel. Er worden dan nog drie wedstrijden gespeeld tegen deze directe tegenstanders. Het tweede herenteam moest het tegen Smash 70 2 uit Noordhoek stellen zon der zijn sterkste spelers, Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp. Invaller was Adrie Aamoudse die samen met Remco Vroegop en Peter Bazen op be zoek ging bij het ervaren team uit Noordhoek. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel (5-5). Peter Bazen speelde prima en won tweemaal. Helaas kwam Remco Vroegop niet in zijn spel en scoorde evenals Aamoudse eenmaal. Het duo Vroegop en Bazen won het dub belspel en zodoende voorkwamen ze een nederlaag. Omdat concurrent Arnemui- den 4 niet optimaal profiteerde, blijft Smash '76 aan kop in de tweede klasse en bedraagt de voorsprong nog vier pun ten. In de vierde klasse bezocht Heren 3 kop loper Middelburg 9. Het werd daar erg lastig voor Kees van Poortvliet. Mathijs v.d. Graaf en Jacob Elenbaas. Middel burg liet er geen twijfel over bestaan dat het de sterkste is in deze klasse en ver sloeg Smash, dat tweede staat, met maar liefst 8-2. Van Poortvliet en V.d. Graaf scoorden elk eenmaal. De titel gaat naar Middelburg, maar Smash kan zich nog richten op de tweede plaats, die recht geeft op een promotieduel. Er moet dan wel nog afgerekend worden met Kerk- werve 1 en Scaldina 3 uit Zierikzee. Het vierde seniorenteam verloor in Os- sendrecht met 6-4 van TCO 4 en lijkt hierdoor kansloos voor de tweede plaats in de vijfde klasse, die recht zou geven op een promotieduel. Esther Bruijnzeel presteerde prima en bleef ongeslagen. Anky Vroegop won eenmaal, maar Ellen Hage kwam niet op dreef en keerde met lege handen huiswaarts. Bij de jeugd waren de resultaten matig. Jongens I kon niet beschikken over Erik Bruijnzeel en Jan Willem van Vossen en dat brak het team op. Smash '76 reisde met slechts twee spelers naar Breda en werd met 9-1 door het lager geplaatste Belcrum 4 van tafel gemept Laurens den Engelsman scoorde het enige punt. Door deze ruime nederlaag zakt Smash '76 een plaats en komt het team in de buurt van de degradatiezone in de derde klasse junioren. Het tweede jeugdteam verloor met 8-2 in Dongen van de koploper in de vierde klasse junioren BSM 2. Leroy Geuze en Alieke Vroegop scoorden eik eenmaal voor hun team. Het derde jeugdteam deed het goed, want zij bleven thuis Reynaertnl uit Hulst met 6-4 de baas. Christel Vroegop. Lonneke den Engelsman en Bennie van Poortvliet wonnen allen tweemaal en hierdoor blijven ze stevig in de midden moot van de vijfde klasse junioren. Een 8-2 verlies was er voor het vierde jeugdteam. Smash 4 was in Geertruiden- berg te sterk voor Paola Ketting, Joris Zwagemaker en Connie Moerland. Ket ting won tweemaal, maar liep wel tegen haar eerste nederlaag van deze competi tie aan. Smash '76 staal momenteel voorlaatste in de vierde klasse aspiran ten. Het jongste jeugdteam won thuis met fraaie cijfers van Hotak 5 uit Hoogerhei de. Het werd maar liefst 9-1 tegen deze laagst geplaatste in de vijfde klasse aspi ranten. René van Egmond en Tom Ver burg bleven ongeslagen en de dubbel werd ook gewonnen. Alleen Leontine Aamoudse liet een steekje vallen. Smash '76 staat op een mooie derde plaats. Programma: Hotak 2-Smash 1 16 u. Derde klasse reserve Noad 2 had thuis al verloren van 's-Heer Arendskerke 2 en dat was ook nu weer het geval. De Sint-Philipslandse voetbal ploeg kreeg veel kansen en had de hele wedstrijd een overwicht. Noad probeerde de jonge ploeg (24 jaar gemiddeld en Noad 40 jaar gemiddeld) uit 's-Heer Arendskerke uit het hoge rit me te halen, wat aardig lukte. Het eerste kwartier van de wedstrijd was voor Noad meer aanhaken, dan echt de stem pel op de wedstrijd zetten. Toch gaf No ad geen enkele kans weg, met name het centrale duo Frans Quist en Menno Fon- tijne ruimde veel ballen op. Noad ging na het eerste kwartier domineren wat kansen gaf voor de Thoolse ploeg. Ronald den Braber kwam oog in oog met de doelman, maar zijn zwakke linker haalde niet het doel. Ook Roland v.d. Velde kon inkoppen, maar dit is niet zijn specialisme en hij kopte naast. Ook de sterk spelende Roel den Engelsman was vanaf rechts gevaarlijk, maar moest tel kens terug verdedigen omdat de goede voetballers van Arendskerke op links stonden. Ook Rein Reijngoudt kwam nog in de buurt van het doel, maar miste de scherpte. Noad kwam veel scherper uit de rust dan de tegenstander. Het hele beeld van de tweede helft was dat Noad zou scoren, maar dat gebeurde niet. Met name Leo Polderman die van links speelde, was bij Noad gevaarlijk. Zijn voorzetten eindig den vaak in de buurt van het doel. maar de ervaren spitsen Reini Reijngoudt en Jaap van Oudenaarde zagen geen kans om te scoren. De wedstrijd sloeg om toen een kwartier na de rust Cenny Reijn goudt een spier in de knieholte verrekte en niet verder kon spelen. Noad had slechts 13 man bij zich en het is al weken krauwen om genoeg mensen bij elkaar te krijgen in de seniorenelftallen. Daarom ging Noad achterin 1 op 1 spelen, met Menno Fontijne op links in plaats van in het centrum. Desondanks bleef Noad de sterkere ploeg, maar scoorde niet on danks kansen. Zo werd Johan Reijngoudt weggestuurd door Hans Polderman, maar scoorde niet toen hij één op één met de doelman stond. Ook een voorzet van Jaap van Oudenaarde miste scherpte. Noad bleef voor liet eerst in dit seizoen doelpuntloos. In de slotfase kreeg Arendskerke nog een kans om de 2-0 te scoren, maar Leon Hoek redde voor de lijn en schoot met links de bal weg. Oud-Vossemeer: 1. mevr. J. Tim mermans 30 p; 2. mevr. N. Minhee- re 20 p; 3. mevr. C. van Mierlo 17 p; 4. mevr. L. Weezenaar, mevr. M. van Poortvliet en mevr. J. van Hou- te 11 p. Tholen-stad: 1. mevr. R. Nagtegaal 22 p.; 2. dhr. W. Scherpenisse 18; 3. mevr. A. Scherpenisse 17 p.; 3. me vr. C. Wilsing 17 p.; 5. mevr. R. Burrows 16 p.; 6. dhr. N. Moerker ken 15 p.; 7. mevr. R. v. Driel 12 p. Meulvliet: 1. mevr. R. Vroegop en dhr. G. Bolier 40 p.; 2. mevr. R. Bo- lieren mevr. L. v. Bale 28 p.; 3. me vr. L. Verschoor en mevr. H. Schot 27 p.: 3. mevr. B. Schot en dhr. W. Deurloo 27 p.; 5. mevr. D. Linden- berg en dhr. W. Bijl 21 p.; 6. mevr. J. Bos en mevr. N. Deurloo 14 p. Sint-Maartensdijk: 1. mevr. T. Breure en dhr. C. v. Gorsel 34 p.; 2. mevr. L. Wielaard 30 p.; 3. mevr. W. Kloet en mevr. C. v. Mierlo 27 p.; 4. mevr. A. Poot en dhr. A. Wielaard 25 p.; 5. mevr. M. Dane en dhr. W. Bijl 22 p.; 6. mevr. A. Bocxe en dhr. J. Bijnagte 20 p.; 7. mevr. B. Bijnagte en dhr. C. Breure 16 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2008 | | pagina 19