Smerdiek met lege handen bij koploper Eerste thuiszege vierdeklasser SPS Tholen E3 viert de titel Tholense Boys maakt kruis over titelaspiraties Opbrengst zaalvoetbaltoernooi Siempjes naar kankerfonds Koersballen 55 Loon naar werken voor Vosmeer Van der Graaff golft in Azië Donderdag 20 december 2007 13 Voetbal Uitslagen Trefzeker Topscorer Damesvoetbal WHS houdt Kapelle in bedwang Darten Badboys volle winst Stavenisse zakt weg na rust Geflatteerde nederlaag Smerdiek Van Poortvliet stopt in Middelharnis Zilver Melissa Scherpenisse Winst Batho 2 Derde klasse Emergo terug uit Goes met kater Jeugd Reserve tweede klasse Vier treffers Vroegop Vierde kl.: Beek Vooruit-Thol. Boys 3- 1. Derde kl.: SPS-FSV 5-1, Stavenisse- WIK 1-2. Halsteren-Smerdiek 4-2. Vijfde kl.: Renesse-Vosmeer 1-1. Dames: '1 Zand-Smerdiek 2-1, Thol. Boys-Wolfaartsdijk 0-2. Tweede kl. res.: WHS 2-Serooskerke 3 5-1. Derde kl. res.: Rood Wit 7-Thol. Boys 2 2-0. Vijfde kl. res.: WIK 3-Noad 4 1-2, Thol. Boys 4-WVV 5 afgelast. SPS 4- DHV 2 1-1. Zesde kl. res.: DSF. 4-Vosmeer 3 3-4, Welberg 3-Vosmeer 4 afgelast. Oefenvoetbal: Kapelle-WHS 1-1. Jeugd: BSC-SPS B 3-2, SPS C-WHS C2 2-1. SPS El-WHS E2 4-0, SPS E2- WHS E3 3-4; Cluzona-Thol. Boys B 2- 4. Thol. Boys Cl-Roosendaal 2-1, Smcrdick D-Thol. Boys Dl 3-3, Virtus- Thol. Boys D2 1-7. Thol. Boys E3-Moc 4-2 (Thol. Boys kampioen); Noad B meisjes-Altcna 4-1, Virtus-Noad F2 0- 11Vosmeer B-NSV 3-9, Vosmeer C- John Vroegop (Vosmeer) 10 Jacco Vaders (Vosmeer) 9 Willem Bevelander (SPS) 8 Dankzij zijn drie treffers in het duel tegen FSV is SPS'er Willem Bevelander door gedrongen tot de top drie van het topsco rerklassement. Bij Vosmeer kwamen Jac co Vaders en John Vroegop niet tot scoren. Het doelpunt van de zondagvijf- deklasser kwam van Chris Kouwen, uit een actie van Vroegop. Het was Kouwens derde dit seizoen. Kees van Putte van Sta- venisse bracht zijn totaal op vijf, Hilbcrt van Akkeren van SPS maakte zijn vierde. Bij Tholense Boys scoorde Rick van de Velde zijn eerste competitiedoelpunt. Rillandia 2-1, Vosmeer D meisjes-Val Aan 0-6; Meto-WHS B 8-0 (beker), WHS D2-Meto 9-2. WHS D meisjes- Welberg 2-5. WHS El-WVV 3-1, WHS E4-Wclberg 5-6, WHS F1-Welberg 5-5, WHS F2-Cluzona 9-0. Smerdiek heeft niet kunnen stunten tegen koploper 't Zand. De blauw zwarte dames verloren zaterdag in Tilburg met 2-1. In de tweede helft hadden zowel Martine de Witte als Suus Hopstaken de gelijkmaker op de schoen, maar beide speelsters faalden. Trainer Wim Scherpenisse had weinig goede woorden over voor de scheidsrechter, die volgens hem de nodige dubieuze beslissingen nam. Scherpenisse nam zelfs het woord 'partijdigheid' in de mond. De thuisclub, een jonge goed voet ballende ploeg, drong Smerdiek al meteen terug op de eigen helft. De aanvallen kwamen gevaarlijk dicht in de buurt van het doel, maar Con- ny v.d. Laak stond pal. Halverwege de eerste helft kwam 't Zand op voorsprong uit een strafschop. Ma rijke Vleminckx hield een tegen stander aan het shirt vast binnen de beruchte lijnen, waarop de arbiter de bal op de stip legde. Aan de an dere kant volgde, tot verontwaardi ging van Smerdiek, even later géén strafschop. Suus Hopstaken schoot, vrij voor het doel, een voorzet van Anne Hage tegen de keepster. De Tilburgse gleed weg en belette Suus Hopstaken met een overtreding om de vlak voor de doellijn liggende bal in te schieten. De scheidsrechter gaf hierop 't Zand een vrije trap en uit de aanval die daarop volgde, werd het met een afstandsschot 2-0. Kort tevoren was een vrije trap van Lenny Stoutjesdijk via de handen van de keeper tegen de lat beland. Na de rust waren de rollen omge draaid. Nu was het Smerdiek dat de thuisclub in de verdediging drukte. Na tien minuten verscheen de aan sluitingstreffer op het scorebord; An- gelique Hage kopte een vrije trap van Lenny Stoutjesdijk in. Even later schoot een Tilburgse verdediger een voor/et van Anne Hage rakelings naast het eigen doel. De arbiter floot veelvuldig voor buitenspel terwijl het dat volgens Smerdiek absoluut niet was. „Zelfs van eigen helft", al dus Scherpenisse. 't Zand was met uitvallen gevaarlijk, maar Conny v.d. Laak maakte alles onschadelijk. Na een kwartier hadden de bezoekers de gelijkmaker moeten scoren. Martine de Witte stond vrij voor het doel, maar ze schoot een voorzet van Suus Hopstaken tegen de keepster aan. Even later had Hopstaken zelf de kans, maar ze schoot over het doel. Op zoek naar een punt ging Smer diek in de slotfase alles of niets spe len. De bal wilde er echter niet in, zodat de blauw-zwarten met lege handen terug naar Tholen kwamen. Zaterdagmiddag speelt Smerdiek te gen het Schouws dameselftal. Dat gebeurt om half twee op het veld van Mevo in Zierikzee. De opbrengst van Siempjes zaal voetbaltoernooi gaat naar het Ko ningin Wilhelminafonds (KWF). Ongeveer 40 voetballende Setallanders die aanvankelijk bij elkaar kwamen voor de gezelligheid, gaven vorig jaar de naam van Siem Vroegop uit Sint-Anna- land aan het toernooi. Siem was een jaar voor zijn overlijden nog teamleider van een zaalvoetbalteam. Hij stierf vorig jaar op zeer jonge leeftijd aan de ernstige ziekte. Het toernooi wordt gehouden op zater dag 29 december in de sportzaal van ge meenschapscentrum de Wellevaete en begint om 10.30 uur. Voorafgaand daar aan is er een sponsorontbijt in café An de Slööve aan het Havenplein in Sint- Annaland. Volgens Leo Vroegop en Andre van Ast, de organisatoren van Siempjes zaalvoet baltoernooi, is het publiek van harte wel kom. „We verkopen geen kaartjes, maar bij elke activiteit staat een collectebus waar de mensen geld in kunnen stoppen voor het KWF." Onder de deelnemers ziet het publiek straks veel bekende gezichten. Waaron der veel voetballers van de selectie van WHS, maar ook spelers die dit maar eenmalig doen, zoals Koos van Vossen van het gelijknamige autobedrijf. „Maar", benadrukken de mannen van de organisatie, „We voetballen ter nage dachtenis aan Siem en willen nu ook iets extra's doen. Daarom hebben we beslo ten dat alle vrienden een bedrag in de pot doen. Daarnaast heeft een aantal be drijven toegezegd medewerking te verle nen. Een van de bedrijven heeft al 1000 euro gedoneerd." Andere bedrijven hebben toegezegd het goede doel te sponsoren door middel van een ontbijtsponsoring. het schenken van de wedstrijdbal of voor ieder doel punt een bepaald bedrag beschikbaar te stellen. Voor bedrijven is het verder inte ressant dat de fiscus meedenkt en het sponsorbedrag aftrekbaar stelt. In 2006 is in Nederland aan het KWF on geveer 1 miljard gulden geschonken. Het leeuwendeel daarvan is bestemd voor on derzoek. De meest voorkomende ziekten zijn prostaat-, long- en darmkanker. Circa een op de drie Nederlanders wordt door de ziekte getroffen. Wereldwijd lijden 7,6 miljoen mensen aan een of andere vorm van kanker. De organisatie van het Sie mpjes zaalvoetbaltoernooi heeft ten name van 'Siempje' rekeningnummer 1235.31.683 geopend bij de Rabobank. De actie voor het KWF eindigt op zater dag 5 januari 2008. Om 17.00 uur wordt de opbrengst tijdens de nieuwjaarsrecep tie van de WHS overhandigd aan de re giovertegenwoordiger van het KWF, de heer Jacques Daamen. Bedrijven of parti culieren die vragen hebben, kunnen te recht bij Leo of André. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Meulvliet: 1. mevr. B. Schot en W. Deurloo 36 p; 2. mevr. J. Verbraeken 25 p; 3. mevr. J. Bos en mevr. A. Hilgerson 24 p; 4. mevr. N. Deurloo en mevr. L. Verschoor, én mevr. H. Schot en W. Bijl 22 p; 6. mevr. C. Sprenkels en J. Spren kels 15 p. Tholen stad: 1. mevr. F. Schellinger 23 p; 2. mevr. R. Nagtegaal 22 p; 3. N. Moerkerken 18 p; 4. mevr. R. Burrows 14 p; 5. W. Scherpenisse 12 p; 6. mevr. C. Wilsing 9 p; 7. mevr. R. van Driel 7 p; 8. mevr. A. Scherpenisse 6 p. Gezelligheid voor alles: 1. mevr. A. Poot en W. Bijl 34 p; 2. A. Wielaard en C. van Gorsel 32 p; 3. mevr. L. Wielaard en J. Bijnagte 29 p: 4. mevr. M. Dane en C. Breure 26 p; 5. mevr. B. Bijnagte 23 p; 6. mevr. A. Bocxe en mevr. C. van Mierlo 17 p; 7. mevr. T. Breure en mevr. W. Kloet 12 p. In het oefenduel tegen Kapelle was WHS gewaarschuwd, want een week eerder won de tweedeklasser een partij tegen Tholense Boys overtuigend met 6- 0. Een geconcentreerd spelend WHS liet het zover niet komen, het hield de thuis club knap op een gelijkspel: 1 -1 Er ontspon zich een stevig duel met twee ploegen die weinig voor elkaar onder de den. Voor de rust was Kapelle het ge vaarlijkst. met een vrije trap net buiten de zestien die achter doelman Anton Elenbaas op de paal belandde. Verder had de groen-witte defensie weinig pro blemen met de aanvallers. Het spel speelde zich voornamelijk af tussen de beide zestien metergebieden. WHS kreeg voorin weinig mogelijkheden. Ka pelle werd nog één keer gevaarlijk. Na de rust was er nóg meer strijd en ook het aantal overtredingen nam toe. Na een kwartier viel de bal tussen twee WHS- verdedigers, een tegenstander twijfelde niet en schoot hard de 1-0 binnen. De groen-witten gingen op jacht naar de ge lijkmaker. Toen de verdedigers Leander Vroegop en Dennis Vaders geblesseerd uitvielen, stond er een heel aanvallende ploeg in het veld. Dat betaalde zich tien minuten voor het einde uit. Pieter Lind- houd, weggestuurd door Richard v.d. Repe. ging op het doel af. Via de schoen van een verdediger zette hij de 1-1 op het scorebord. Hierna kreeg WHS een prima kans op de winst, maar Lindhoud zag de vrijstaande Robin van Dijke over het hoofd. Zaterdagmiddag speelt WHS in Poort vliet vriendschappelijk tegen SPS. En het nieuwe jaar wordt op zaterdag 5 ja nuari om twee uur ingeluid met de oe fenwedstrijd WHS-Tholense Boys. In de eerste divisie van de Roosendaalse Dartfederatie heeft Badboys uit Tholen goede zaken gedaan. De Thoolse darters klopten Bullroos met de maximale 10-0 score. The Oldies D, eveneens uit Tho len. liet zich verrassen door hekkenslui ter Donkenhof: 6-4. De uitslagen van de Thoolse teams zijn als volgt Eredivisie: Calypso Wizards-Smerdiek 1 9-1. IB: New Flyzone-Dartsfun 7-3, Badboys-Bullroos 10-0. IC: Donkenhof 1-The Oldies D 6-4. 2A: Dar'tcentrum- De Stadhouder 2 5-5. Reservoir Dogs- The Oldies B 5-5. 2B: Noad-Die 2 7-3, De Kroontjes-Korenbeurs I 3-7, Koch 1 - Hije Piele Bieje 1 6-4. 2C: De Slööve- gooiers-Triple 81/2 5-5. 2D: The Chicks-The Oldies C 8-2. 3C: Jansen Jansens 6-Hije Piele Bieje 3 6-4. The Ol dies A-SDT I 5-5. 3D: The Dolphins- Hije Piele Bieje 2 4-6. De vrije trap van Ab van der Belt (niet op de foto) verraste de verdediging van FSV maar ook de spitsen van de thuisploeg: de bal rolde het doel in. SPS pakte op de valreep van de eerste competitiehelft de volle buit. De tweede zege van het seizoen op FSV leverde imposante 5-1 cijfers op. Het was meteen de eerste keer dat SPS in eigen huis het maximale aan tal punten behaalde. Spits Willem Bevelander had met drie treffers een belangrijk aandeel in de score. Door de overwinning wipt de ploeg van coach Rien Voshol op de ranglijst over Stavenisse heen. Stavenisse moest in de tweede helft tegen WIK een voorsprong uit handen geven en ver loor met 1-2. Smerdiek ging in de slotfase onderuit bij Halsteren: 4-2. voorbereidend werk van Bart Vane de stand op 3-1. Voshol wilde geen enkel risico nemen en bracht met Sjaak Quist en Corné van der Male twee verse verdedigers die de ta ken van Leo Vroegop en Mare Smits moeiteloos overnamen. Na de 4-1 van weer Bevelander gin gen bij FSV de kopjes naar bene den, zodat de thuisclub het balletje eenvoudig kon rondspelen. Beve lander kreeg zijn applauswissel en maakte plaats voor routinier Jaco Jansen. In de slotfase bekroonde Hilbert van Akkeren zijn uitste kende wedstrijd als rechterspits met de 5-1. Voshol putte moed uit het uitstekende spel en het positie ve resultaat. „SPS draait meestal een goede tweede competitiehelft. Wat mij betreft hebben we die vandaag ingezet." Stavenisse kon tegen WIK nog al tijd geen beroep doen op keeper Mare Hoogendoorn. De ongeluk kige goalie klaagt na zijn botsing op Haestinge met Hilbert Brink man nog steeds over hoofdpijn. Ook Jos van der Jagt (geschorst), John Klippel (vakantie) en Eduard de Rijke (werk) ontbraken zater dag op het appèl. Door de vele af wezigen maakte routinier Mario Smits zijn opwachting in de basis. De start van de thuisclub was voortreffelijk. In de derde minuut kwam Kees van Putte dankzij vroegtijdig storend werk in balbe zit, om vervolgens van afstand ver nietigend uit te halen: 1-0. Tot de rust bleef Stavenisse de betere ploeg. De thuisclub liet met vlagen leuke combinaties zien en hoefde achterin niets weg te geven. WIK startte in de tweede helft met enke- In de openingsfase zag het er nog niet naar uit dat SPS op weg was naar een royale zege. De ploeg uit Fijnaart domineerde en kreeg na ruim een kwartier een eigenlijk niet te missen kans. SPS was voor al zoekende, ook al omdat de be zoekers hun team op diverse posi ties hadden gewijzigd ten opzichte van de partij van enkele weken ge leden. De weer in de hoofdmacht opgenomen Ab van der Belt zorg de in de 20e minuut met een rake vrije trap vanaf de zijkant voor de opsteker. De strakke inzet werd door iedereen gemist, de Brabant se doelman incluis: 1-0. Zonder grote problemen haalde SPS het rustsignaal. Achterin beten de mandekkers Mare Smits en Leo Vroegop zich vast in hun tegen standers en Danny Bijl leidde de verdediging als vervanger van de geblesseerde Erwin Feijtel. In de punt achter het middenveld ver richtte ook Van der Belt nuttig werk. FSV kwam na de thee gela den uit de kleedkamer en probeer de de thuisclub met vier spitsen te verrassen. De druk op het bolwerk voor keeper Peter van der Male nam toe, maar het was Willem Be velander die bij een uitval voor lucht zorgde. De bonkige spits mocht vrij op de doelman af en passeerde de sluitpost in twee ter mijnen: 2-0. Na een klein uur spe len nam de spanning op sportpark d'n Aekerboam andermaal toe. Bij een voorzet ter hoogte van het doelgebied keken Van der Male en zijn verdedigers naar elkaar en FSV profiteerde: 2-1. Luttele mi nuten later bracht Bevelander na le invallers, die met name de voor ste lijn van extra impulsen moes ten voorzien. Stavenisse ving de eerste aanvalsgolven echter moei teloos op. In de 55e minuut ver anderde het karakter van de wed strijd. Een slippertje van invaller doelman Aalt de Rijke bij een vrije trap leverde in de herkansing de gelijkmaker op: 1-1. Daarna was het volgens elftalleider Adrie Knuist over en uit met de rood-ge- len. „We gingen steeds meer ach teruit lopen. WIK is ook een fysiek sterke en geroutineerde ploeg, het soort tegenstander waar Stavenisse het traditioneel moeilijk tegen heeft." De jonge Marco Klippel, Kees van Putte en ook Jeremy Gierman kre gen nog wel mogelijkheden om hun team andermaal op voor sprong te zetten. Gaandeweg de tweede helft werd echter steeds duidelijker dat WIK over de beste papieren beschikte. Een kwartier voor het einde viel de bijl. Bij een voorzet vanaf de flank werd niet goed ingegrepen en kon WIK de 1- 2 achter Aalt de Rijke werken. Sta venisse was daarna niet meer bij machte om de zaak recht te zetten, zodat de ploeg van Rien Smits is afgezakt naar de voorlaatste plaats. Tien minuten voor het einde ging het mis bij Smerdiek. Tot dat mo ment had de ploeg van Ruud Lin- ders op het kunstgras van Halste ren een gedegen partij gespeeld en de nodige kansen afgedwongen. Een taxatiefout van doelman Alex Stoutjesdijk leidde de geflatteerde 4-2 nederlaag in. Stoutjesdijk, eer der in die tweede helft nog redden de engel bij een grote kans voor Halsteren, liet een ongevaarlijk schot uit de tweede lijn passeren: 2-1. Smerdiek was nauwelijks van de schrik bekomen of Leander Brinkman verdedigde foutief door het centrum uit, met de 3-1 voor sprong voor de Brabanders als di rect gevolg. De concentratie was volledig verdwenen bij de bezoe kers die ook nog een vierde treffer moesten incasseren, voordat inval ler Stefan Lindhout op de valreep de pijn enigszins verzachtte: 4-2. Linders noemde de nederlaag on verdiend. „We legden veel strijd aan de dag en toonden de wil om te winnen." Zelfs een vroege achters tand had de blauwzwarten op de plastic sprieten van De Beek niet van de wijs gebracht. Na een over treding van Rens de Viet binnen het zestienmetergebied ging de bal in de zesde minuut op de stip: 1-0. Smerdiek herpakte zich keurig en was via Jan de Viet en Erik van Haaften dicht bij de gelijkmaker. De verdiende 1-1 kwam er na ruim een halfuur. Een in het nauw ge brachte Halsterse verdediger kopte op de eigen paal en Hilbert Brink man toonde zich attent. Vreemd genoeg lieten de bezoekers hierna de teugels even vieren, wat Halste ren bijna afstrafte. Daan de Viet werd op de flank uitgespeeld en vervolgens kegelden de Braban ders op de lat. In de tweede helft, met Stefan Lindhout in de ploeg voor Jeffrey Oudesluijs, was Smer diek met afstand de gevaarlijkste ploeg. Erik van Haaften en Stefan Lindhout lieten volle honderd pro cent kansen aan zich voorbij gaan. Later bleef ook Hilbert Brinkman oog in oog inet de Brabantse doel man in gebreke. Dure missers, zo bleek op het einde. Linders zocht in de donkere dagen van december naar lichtpuntjes. „We hebben in ieder geval de nodige kansen ge creëerd. Daar moeten we na de winterstop maar op voortbordu ren." SKNWK Yerseke ZSC '62 FSV WIK '57 Halsteren Vrederust Brouwershaven 14 Smerdiek Chrislandia Kruiningen SPS Stavenisse Waarde 12 36 64-7 14 26 26-18 12 24 45-15 14 22 38-24 14 22 26-25 14 21 27-25 14 19 20-30 14 18 23-26 14 18 24-31 12 16 28-34 13 13 26-29 14 12 24-30 14 11 16-39 13 4 8-62 De kampioenen van Tholense Boys E3. Op de voorste rij v.l.n.r. Marijn Atres, Youri Boudou, Hugo Gillis, Stefan de Graaf en Dillon Steijn. Achteraan v.l.n.r. jeugdvoorzitter Albert Walpot, Sam Nieuwkoop, Jorian Geuze, Sven Bakker, Sander Poot en trainer John Nieuwkoop. Leider Kees Steijn ontbreekt op de foto. De E3-pupillen van Tholense Boys wonnen zaterdag met 4-2 van me dekoploper Moe '17. Dankzij een beter doelsaldo eindigden de geel zwarten bovenaan en konden het kampioenschap vieren. Tholen verloor maar één wedstrijd, uit bij Moe in Bergen op Zoom. Op jacht naar een beter doelsaldo kozen de Tholenaren voor de aan val. Maar na drie minuten keken ze al tegen een achterstand aan. De geel-zwarten speelden afwach tend, tot dat Youri Boudou bijna scoorde met een schot in het zij net. Daarna regende het kansen en uit één daarvan maakte Dillon Steijn gelijk (1-1). Stefan de Graaf was een paar keer écht gevaarlijk, en achterin wist Tholen de tegen stander in bedwang te houden. In het tweede gedeelte van de eerste helft was de thuisclub sterker en Dillon Steijn bracht zijn team op voorsprong: 2-1. In de tweede helft maakte Moe ge lijk met een schot dat onhoudbaar was voor keeper Jorian Geuze. Maar Tholen zat niet bij de pak ken neer. Dillon maakte zijn derde doelpunt (3-2) en er kwamen veel kansen voor de thuisclub. Youri Boudou slaagde erin om 4-2 te maken. Hierna bleef Moe gevaar lijk, maar met hard werken en goed voetbal wist Tholense Bovs de voorsprong vast te houden. Na het laatste fluitsignaal barstte het feest los. De kampioenen kregen bloemen, gingen op de foto en de den zich in de kantine te goed aan frietjes. Voetbaltrainer Peter van Poortvliet is toe aan een nieuwe uitdaging. Daar om houdt de Sint-Annalander het aan het einde van het seizoen voor gezien bij De Jonge Spartaan. Twee seizoe nen had Van Poortvliet de vierdeklas ser uit Middelharnis onder zijn hoe de. Eerder trainde hij onder meer één seizoen Dinteloord en drie seizoenen Noad '67. De Jonge Spartaan staat momenteel vierde op de ranglijst. Ko Stoutjesdijk uit Sint-Maartens dijk, aan zijn eerste seizoen bezig bij Noad '67, is ook volgend seizoen trainer van de Sint-Philipslandse der deklasser. Club en trainer hebben het contract met een jaar verlengd. Bij een wedstrijd op Malta heeft turnster Melissa Scherpenisse zilver gehaald op het onderdeel vloer. Een prima prestatie van de Sint-Annalandse, die als jeugdtur- ner uitkwam bij de senioren op A-niveau. Het team van de tumcombinatie Zuid- West Nederland, dat voor een trainings stage op het eiland in de Middellandse Zee verblijft, sleepte nog zeven medailles in de wacht. De concurrentie kwam van turnsters uit Engeland, Duitsland, Zwe den, Spanje, Slowakije, België en Malta. Batho 2 heeft zondag in Ossendrecht met 2-6 gewonnen van De Drieschaar 2. Aan Thoolse kant gingen slechts twee enkelpartijen verloren, van Diana v.d. Berge (21-12, 21-6) en van Ferry Lam- mers (18-21, 21-18, 21-12). Samen met Edwin Sundenneijer won Lammers de eerste partij, het herendubbel (10-21, 7- 21). Ook Monica van Oost en Anja Lindhout pakten een punt voor Batho (12-21. 23-25). Nadat Sundermeijer zijn enkelpartij had gewonnen (11-21, 5-21). verloren Van den Berge en Lammers. Daarmee was de tussenstand 2-3. Batho gaf vervolgens niets meer weg en won de wedstrijd. De setstanden van de reste rende partijen: Lindhout 13-21. 7-21; Van den Berge/Sundermeijer 9-21,9-21; Van Oost/Lammers 19-21, 16-21. Tholense Boys kan het kampioenschap in de derde klasse vergeten. De Tholenaren verloren met 3-1 bij Beek Vooruit en zagen de achterstand op lijstaanvoerder Seolto daardoor oplopen tot zeven punten. Michael de Jong miste een strafschop. Trainer André Maas kon geen beroep doen op een achttal spelers uit de selectie. In combinatie met de matige trainingsopkomst zijn de vele absenties volgens Maas oorzaak van de terugval. „De vaste spelpatronen in de wedstrijd zijn verdwenen en op de training is het op deze manier pappen en nathouden. Jammer dat je de titelkansen zo weggooit." ganisatie bij de Tholenaren viel hele maal weg en tot overmaat van ramp moest Michael de Jong het veld rui men wegens een blessure, opgelopen bij een situatie die mogelijk de aan- sluitingstreffer had kunnen opleve ren. Sentc Mol maakte zijn opwach ting op het middenveld, waardoor Ronny de Graaf doorschoof naar de voorste lijn. Na een halfuur werd het 3-0 en was Tholense Boys bezig met een kansloze missie. In de rust bleef de zieke rechtsachter Xander Rens achter in de kleedkamer. Robin Jon kers kwam voor hem in de ploeg. In de tweede helft speelden de bezoe kers met de moed der wanhoop. Door gebrek aan stootkracht voorin lukte het niet om de geroutineerde Brabanders in de problemen te bren gen. Alleen Rick van de Velde wist een kwartier voor het einde het net te vinden: 3-1. De winterstop komt vol gens André Maas als geroepen. „Ik hoop dat we een stuk of wat jongens terugkrijgen en vanuit een bredere basis verder kunnen werken." De start van de Tholenaren mocht er nog wel zijn. Ronny de Graaf vond met een voorzet vanaf de flank de jonge Lauran Contant, naast Michael de Jong de tweede spits in de pikor de. Het schot in de korte hoek werd door de Brabantse doelman met een knappe reflex gekeerd. In de dertien de minuut ging de bal op de stip. na dat Niels Hopmans tegen het gras werd getrokken. De zelden falende Michael de Jong sch<x>t zodanig slecht in dat de keeper kon redden. Tussen de 20e en 30e minuut ging het helemaal mis bij de bezoekers. Na een dekkingsfout kon Beek Voor uit simpel 1-0 intikken. Even later mocht een speler van de thuisclub simpel weglopen uit de dekking, om vervolgens doelman Marcel Nuijten met een lob te verslaan: 2-0. De or- Vosmeer sloot de eerste helft van het seizoen af met een verdienstelijk 1-1 gelijkspel bij Renesse. Dankzij de remise handhaaft het team van Johan Nagtegaal zich in de subtop van de vijfde klasse. Nagtegaal koes terde op de Kop van Schouwen het behaalde punt. „Ik vind nog altijd dat wij hoven onze stand leven en daarom ben ik blij met elk punt dat we van clubs in het linkerrijtje pakken." Vosmeer moest het in Renesse doen zonder Pascal Zwegers, Theo van Eekelen en Toon Kouwen. Tegen over deze absenties stond de rentree van routinier Louis van der Laak die na zijn schorsing in de basis terug keerde. Hij vormde als vanouds het verdedigingscentrum met Ruud Kouwen. de andere ervaren rot die fit genoeg was om te starten on danks een opspelende hamstring. Het eerste halfuur was volledig voor de thuisclub die enkele weken gele den in Oud-Vossemeer ook al met 1-3 had gezegevierd. Vosmeer speelde te mat, al was Ricky de Klerck na voorbereidend werk van Danny Istha en Chris Kouwen dicht bij de openingstreffer. Renesse was gevaarlijk met een kopbal (naast) en zag de uitblinkende spits zich tot tweemaal toe vrijdraaien, zonder fa tale gevolgen voor de bezoekers. Een misser van doelman John Aar- noudse hielp Renesse in het zadel. Aarnoudse, bezig aan een sterk sei zoen, loste een bal en de thuisclub was er als de kippen bij om de 1-0 binnen te werken. In de tweede helft bleef Aarnoudse op eigen verzoek achter in de kleedkamer. Michel Nelen nam zijn plaats tussen de pa len in. Vosmeer trok het initiatief naar zich toe, aanvankelijk zonder echte kansen af te dwingen. Met een dubbele wissel halverwege het tweede bedrijf speelde Nagtegaal al zijn troeven uit. John Vroegop en Dirk Jan Havermans kwamen bin nen de lijnen voor respectievelijk Ricky de Klerck en Ruud Kouwen. Met name Vroegop maakte met sterke acties het verschil. Een kwar tier voor het einde kreeg Vosmeer loon naar werken. Het was Chris Kouwen die op aangeven van Kees Jan Verstrate met een mooie lob voor de verdiende 1 -1 zorgde. Beide teams streden voor de volle winst, waarbij Dirk Jan Havermans nog eenmaal uiterst nuttig aan de nood rem ging hangen bij een doorbraak van Renesse en John Vroegop aan de overzijde op het beslissende mo ment de meegekomen Jacco Vaders onzuiver aanspeelde. I)e hele wedstrijd stond Emergo op voorsprong tegen Togo 3. maar in de laatste minuten kwam de ploeg uit Goes langszij en scoorde zelfs de winnende treffer. Emergo verloor dit seizoen twee keer eer der van Togo, maar bleef nu écht met een kater achter. Togo speelde een sterke eerste helft. De Thoolse korfballers kwamen met 1-0 achter, maar ze speelden de bal geduldig rond en wisten al snel op voorsprong te komen (1-3). De marge bleef steeds één of twee doel punten in het voordeel van Emergo, dat de rust bereikte met een 5-7 stand. Na de hervatting bleef het spelbeeld onveranderd, waarbij de score opliep tot 8-10. Togo wist in de slotfase langszij te komen en het leek erop dat beide ploegen een punt in de wacht zouden slepen. In de laatste minuut maakten de Goe- senaren echter aan alle onzekerheid een einde. Ze scoorden 12-11 en de ploeg uit Sint-Maartensdijk bleef zwaar teleurgesteld achter. De doel punten werden gemaakt door Har- men van Heemskerk (3x), Petra de Jong (2x), Marianne Rombouts (2x). Marian Dijkshoorn, Ad Farla, Marco v.d. Hoek en Jaco Rip. Zater dag speelt Emergo in Middelburg tegen Swift 4. De C-meisjes van Emergo kennen een behoorlijke start van de zaalcompetitie. Zaterdag wonnen ze in Terneuzen met 2- 10 van Luctor. De thuisploeg werd met vlot en geconcentreerd spel compleet onder de voet gelopen. Binnen enkele minuten stond het al 0-2 voor de Thole naren. Luctor wist één keer dichterbij te komen, maar daarna had de ploeg uit Sint-Maartensdijk weer de overhand. Bij de rust stond het 1-5 en in de tweede helft voerde Emergo de score verder op. Luctor kon daar slechts één treffer te genover stellen. Voor Emergo scoorden Marcel la Ballemans (2x), Annet Bent- schap Knook (2x), Yvette van Dijk (2x). Lotte Muis (2x), Thomas Farla en Rens- ke de Rooij. De Dl speelde een uitstekende wedstrijd tegen Keep Fit, waarin de kansen volop werden benut. De eerste zaaloverwin ning leverde een 9-1 score op, dankzij treffers van Tim Franke (3x), Giulia Priem (2x), Amber Stoutjesdijk (2x). Fa- biënne van Puyfelik en Mike Westerla- ken. De D2 stond tegen het sterke DSO bij de rust met 2-3 voor. maar de thuis club kwam terug en bij een 4-4 stand bleef het lang spannend. In de slotmi nuut pakte DSO de winst met een. in Thoolse ogen, zeer discutabel doelpunt: 6-5. Voor de Tholenaren waren Martijn Keur (2x), Dian van Ast, Ilse Leemreijze en Floor Leijs de doelpuntenmakers. Emergo E speelde een behoorlijke wed strijd tegen Ventura Sport uit Strijen. Verdedigend zat het aan beide kanten goed in elkaar en het bleef dan ook 0-0. Emergo won wel de strafworpen met 5- 6. Ook de F-jeugd speelde tegen Ventura Sport. De thuisclub benutte de kansen net iets beter, zodat de Tholenaren al snel tegen een achterstand aankeken. Bij 2-0 nam Emergo het heft in handen en wist. dankzij treffers van Dylan en Del- lano Zimmerman, een gelijkspel (2-2) uit het vuur te slepen. Ook de strafwor pen bleven in evenwicht: 18-18. Sinds november is de oud-Thoolse Marjet van der Graaff professio neel golfster. Ze is de enige Neder landse bij de Europese damestour. De 25-jarige, die tegenwoordig in Rijswijk woont, heeft zich aange sloten bij Golf Team Holland. Ze speelde inmiddels twee toernooi en. Op de Indian Masters in Ben- galuru deelde Van der Graaff, met twee andere dames, de twintigste plaats. Dat leverde de golfster 2520 euro aan prijzengeld op. Op de Dubai Ladies Masters had ze na twee ronden onvoldoende punten om door te gaan naar de volgende ronde. Bij de amateurs boekte Marjet van der Graaft' dit jaar al de nodige suc cessen. Ze won de toernooien in zo wel Italië als Zwitserland, en werd in Finland tweede. In eigen land schreef ze drie titels op haar naam: het nationaal kampioenschap stro- keplay, het nationaal kampioen schap spring strokeplay en het na tionaal open matchplay. WHS 2 heeft de inhaalwedstrijd tegen Serooskerke 3, die nog meetelt voor de eerste periode, met 5-1 gewonnen. Met 19 punten uit elf duels staan de Sinl-An- nalanders bij de winterstop in de subtop. WHS begon slecht aan de wedstrijd. Serooskerke domineerde de eerste twintig minuten en kwam uit een hoek schop op 0-1. De groen-witten gingen echter steeds beter spelen en de grote uitblinker werd Andreas Vroegop. Hij scoorde binnen een kwartier drie keer; zeker de derde treffer was een gewel dig doelpunt. Ook de combinaties wer den steeds beter en WHS was. met een goed spelende Ronald v.d. Repe. erg fel. In de rust werden Johan van de Re pe en Marco Poot vervangen door Ivan Hage en Martin Moerland. De vele om zettingen maakten dat WHS niet het goede spel uit de eerste helft liet zien. Daar kwam bij dat ook Serooskerke na de rust beter was. Het was aan doelman Corniel van Leeuwen te danken dat er geen tegentreffer kwam. Verdediger Cliff Ligthart werd vervangen door de snelle aanvaller Egbert Moerland. WHS begon weer te voetballen. Uit een actie van invaller Moerland scoor de Ronald v.d. Repe 4-1. Meteen daar na bepaalde Vroegop met zijn vierde treffer van de middag de eindstand op 5-1.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2007 | | pagina 13