Erik van Haaften maakt met vier treffers het verschil Slotfase cruciaal bij WHS en Noad '67 Smash 2 en 3 blijven in race om kampioenschap R Record voor Anouk Fase Koersballen Emergo geklopt Stavenisse is geen partij voor een sterk Smerdiek: 0-5 Monsteroverwinning Vosmeer Donderdag 23 februari 2006 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Voetbal Uitslagen Trefzeker Topscorer Dames matig Winst voor Thoolse dames Oldies A derde Het CDA wil het verenigingsleven op peil houden door een goede subsidiëring. www.cdatholen.nl Twee eerste prijzen www.cdatholen.nl Smerdiek lijkt serieus van plan om een gooi te doen naar de derde periodetitel. De ploeg van Ruud Linders ver morzelde zaterdag Stavenisse, normaliter een tegenstan der die taai verzet biedt. Het op alle fronten sterkere Smerdiek ondervond ditmaal geen weerstand van bete kenis en won met duidelijke 0-5 cijfers. Grote man was andermaal Erik van Haaften met vier treffers. Linders noemde de overwinning overtuigend en dik verdiend. „We waren gewoon drie klassen beter." Onnodig verlies SPS Reserve klasse In de Zeeuwse derde klasse pakte WHS op de valreep een punt tegen het sterke Heinkenszand. Dankzij treffers van Vincent de Jonge en Matthijs Bruijnzeel kwamen de Setallanders in de slotfase alsnog langszij: 2-2. Iets verderop in Sint Philipsland waren het juist de ultieme minuten die Noad '67 opbraken. Het bezoe kende Olympia'60 trok met 1-2 aan het langste eind. Door dat resultaat staan de Fluplanders in de Brabant se afdeling nog vaster op plaats tien, de plek die op het eind van het seizoen leidt tot het spelen van degrada tiewedstrijden. Noad '67 mentaal kwetsbaar Tegen het zwakke Ouwerkerk behaalde Vosmeer een monsterscore. Het werd maar liefst 9-3 voor de ploeg van Sjaak Istha. Pas na de pauze wist de thuisclub ruim afstand te nemen, ook al omdat Ouwerkerk na een rode kaart met tien man verder moest. Niettemin sprak Istha van een prima vertoning. „De drie onnodige tegen treffers vormen het enige smetje." Vijfde klasse Reserve vierde klasse Verjonging bij Tholense Boys 5 Nieuwe broeken Thol.Boys 4 Hoofdteam tafeltennissers stelt teleur Het eerste herenteam slaagde er opnieuw niet in om te winnen. Het tweede en derde herenteam blijven in de race voor het kampioenschap. Het vierde team is op de goede weg terug met een eerste overwinning. Bij de jeugd wisselende resultaten mede door de griepgolf waardoor verschillende teams met invallers moesten spe len of hun wedstrijd afgelast zagen. Cindy grote vrouw Gemeentelijke accommoda ties moeten in stand gehouden worden. www.cdatholen.nl Tweede kl.: Hardinxveld-Thol. Boys af gelast. Derde kl.: WHS-Heinkenszand 2-2, Noad-Olympia 1-2. Vierde kl.: Stavenisse-Smerdiek 5-0, SPS-Brouwershaven 1-2. Vijfde kl.: Vosmeer-Ouwerkerk 9-3. Dames: CSW-Smerdiek 1-1, Walche- ren-Thol.Boys 0-2, Veere-Smerdiek 2 afgelast. Tweede kl. res.: WHS 2-SPS 2 0-2. Derde kl. res.: Wolfaartsdijk 2-Smer- diek 2 en Klundert 3-Thol. Boys 2 afge last. Vierde kl. res.: SKNWK 3-Noad 3 5-3, Chrislandia 2-WHS 3 0-6, Thol. Boys 4- Seolto 3 2-5, Halsteren 2-Thol. Boys 5 3-2, Internos 16-Thol. Boys 3 afgelast. Vijfde kl. res.: Dinteloord 3-WHS 4 6- 0, SPS 4-lnternos 17 1-5, SPS 3-Smer- diek 3 en WW 6-Noad 4 afgelast. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Steenbergen 5 2-3. Jeugd: WHS A-FC Bergen 0-2, WHS D3-Gastel 4-6, WHS El-Grenswachters 0-8. WHS Fl-Nw. Borgvliet 0-0, WHS F3-Lepelstr. Boys 7-0, WHS F4-Thol. Boys F2 2-4; Vosmeer B-Vivoo 2-2, Vo smeer meisjes-BSC 3-7, NVS-Vosmeer E 7-1, Vosmeer F1-Grenswachters 5-4, Noad F1-Vosmeer F2 2-1, Vosmeer F3- Meto 1-0; Halsteren-Smerdiek El 1-6, Smerdiek E3-Nw. Borgvliet 11-6, Smer- *<m Erik van Haaften (Smerdiek) 22 John Vroegop (Vosmeer) 16 Tijs Nijmeijer (SPS) 14 John Vroegop en Tijs Nijmeijer heb ben stuivertje gewisseld in het top scorerklassement. De SPS'er maakte één doelpunt, terwijl de Vossemeer- der er vier liet noteren. Doordat ook Erik van Haaften tegen Stavenisse vier keer het net vond, blijft Vroeg op zes punten achter staan. Zijn teamgenoten Ed Mastbergen en Theo van Eekelen debuteren met re spectievelijk twee en één treffer in de lijst. Bij Noad scoorde Lars Ste- ijn zijn twaalfde doelpunt en blijft daarmee op de vierde plaats staan. diek F2-Moc 8-2, Smerdiek F3-Moc 0- 6; Yerseke-SPS B 2-2, SPS C-Thol. Boys C 1-3, SPS Fl-VVC 4-1, Grens- wachters-SPS F2 2-0; Vivoo-Thol. Boys D2 0-3, Thol. Boys meisjes-BSC 5-3, Thol. Boys El-Halsteren 2-3, Thol. Boys E4-Nw. Borgvliet 9-3, Dosko- Thol. Boys F1 9-1, Thol. Boys F3-Clu- zona 0-5; Noad C-SKNWK 1-6, Noad D-Bruse Boys 3-1. In een matige wedstrijd speelde het eerste damesteam van Smerdiek met 1-1 gelijk tegen CSW. De start van Smerdiek was veelbelovend. Al in de eerste minuut was er een kans voor Tamara Jakobusse, maar zij wist niet te profiteren. Enkele minu ten later werd een hard schot van haar gestopt door de doelvrouw van CSW. Ook Anne Hage zorgde diver se keren voor gevaar. In de twintig ste minuut stond zij ook aan de ba sis van de openingstreffer. Uit haar voorzet maakte topscoorder Lenny Stoutjesdijk 0-1. Anne Hage kwam enkele minuten later op aangeven van Stoutjesdijk in kansrijke positie, maar ze raakte de bal niet vol. Ze had haar fout kunnen herstellen, toen ze later in de wedstrijd alleen op het doel kon afgaan, maar dit keer schoot ze tegen de doelvrouw. Tegen de verhouding in scoorde CSW de gelijkmaker. Eerst grepen de verdedigsters niet goed in, waar na vervolgens de bal door de benen van Connie van Gulden in doel ver dween. Smerdiek kreeg nog een le gio kansen om de wedstrijd naar haar hand te zetten, maar de spitsen waren onzorgvuldig in de afwer king. Na tien maanden afwezighe den maakte Josca Jansen voor het laatste halfuur haar rentree bij Smerdiek en voor het slotkwartier kwam jeugdspeler Mariska Slager in het veld. Het eerste damesteam van Tholense Boys won met 0-2 van Walcheren. De Thoolse dames waren vijf weken niet meer in actie geweest, waardoor de start van de wedstrijd nog stroef verliep. Men mocht van geluk speken dat het eerste kwartier zonder kleerscheuren werd doorgekomen. Vervolgens kreeg Tholen se Boys steeds meer grip op de tegen stander. De teleurstelling was groot toen de scheidsrechter een doelpunt wegens buitenspel afkeurde. In de tweede helft bleef Tholense Boys aanvallend spelen en kwamen er diverse kansen. Op een nat en loodzwaar veld kreeg men loon naar werken. Via twee doelpunten werd de wedstrijd in het voordeel van Tholense Boys beslist. Anouk Fase uit Sint-Annaland heeft bij de open Zeeuwse schaatskam pioenschappen langebaan op twee afstanden haar persoonlijk record verbeterd. Zij kwam in de categorie meisjes junioren C uit op de 100 300 en 500 meter. Op de schaats baan in Breda legde ze de afstand van 100 meter af in 11,95 seconden en de 300 meter in 29,25 seconden, waarmee ze de Zeeuwse records scherper stelde. De rit over 500 me ter werd afgelegd in 47,01 secon den. Helaas had ze op alle afstanden geen tegenstandster uit haar catego rie, zodat de Zeeuwse titel haar in de schoot werd geworpen. Bij de heren kwam Sint-Annalander René Moerland in actie. Hij behaalde in het totaalklassement een tiende plaats. Een hogere klassering was mogelijk geweest als Moerland op de 1500 meter niet ten val was ge komen. Op de 500 meter noteerde hij een tijd van 48,85 seconden, de 1500 meter in 2.57,65 en de 3000 meter in 5.40,58. Uitslagen van de gespeelde wedstrijden van Tholen: 1. R. Bolier en J. Bos 38 p; 2. D. Lindenberg en G. Bolier 26 p; 3. W. Bijl en J. Verbraeken, én R. Vroegop en T. Goode 23 p; 5. H. Schot 21 p; 6. L. Verschoor en B. Schot 19 p. Gezelligheid voor alles: 1. mevr. L. W ielaard en W. Bijl 37 p; 2. mevr. W. Lutt en C. Breure 34 p; 3. mevr. J. Nijstad en C. van Gorsel 33 p; 4. mevr. B. Bijnagte en mevr. A. Bocxe 23 p; 5. mevr. M. Da ne en A. Wielaard 21 p; 6. mevr. A. Poot en mevr. T. Breure 12 p; 7. mevr. W. Kloet en J. Bijnagte 10 p. Oud-Vossemeer: 1. mevr. N. Minheere 24 p; 2. mevr. C. Havermans 20 p; 3. mevr. A. Blommerde 16 p; 4. mevr. L. van Poortvliet 13 p; 5. mevr. D. van Dij- ke en mevr. J. van Houte 11 p; 7. mevr. A. Bosters 4 p; 8. mevr. J. Timmermans 3p. Dankzij een ruime 1-9 overwinning te gen staartploeg Groene Paard D heeft The Oldies B uit Tholen zich steviger op de derde plek genesteld in divisie 3C. De achterstand op de koploper is echter nog 22 punten. De overige Thoolse resultaten in de dartscompeti tie: Eredivisie: The Wanderers-De Babbe laar 1 9-1IA: The Pub-Groene Paard A 3-7. IB: De Zwarte Kat-New Flyzone 6-4, DVW 2-Sol 6-4. 2A: Dartcentrum- Distel 2 4-6, Carambole 2-Haestinge 6- 4. 2B: Hije Piele Bieje-Bonte Os 3 3-7, 't Baeken-Troublemakers 4-6. 2C: De Babbelaar 2-Groene Paard B 9-1. 3B: SDT 2-The Oldies A 7-3. Advertentie I.M. Laura Geluk heeft met Onyx twee eerste prijzen behaald bij een dres- suurwedstrijd in Dirksland. De eer ste proef van de combinatie, die in de L2-klasse uitkomt, leverde 166 punten op, de tweede zelfs 173 punten. Naast de eerste prijzen was het resultaat ook nog eens goed voor in totaal drie winstpunten. Het eerste team van Emergo stelde teleur in het thuisduel tegen Stormvogels. Eer der won de Thoolse korfbalvereniging nog van deze tegenstander uit Koudekerke, maar zaterdag werd er met 7-10 verloren. Na een gelijkopgaande eerste helft stond Emergo bij rust met 4-5 achter. In het begin van de tweede helft liepen de be zoekers uit naar een 7-10 overwinning. Voor Emergo werden de treffers ge maakt door: Marchel de Frel (2x), Har- men van Heemskerk (2x), Kristian van Heemskerk (2x) en Marco v.d. Hoek. Het tweede team van Emergo verloor thuis met 8-11 van Togo 4. De tegen stander uit Goes ging met een 3-5 voor sprong rusten, In de tweede helft bleef Emergo niet goed bij de les, waardoor de tussenstand 3-7 werd. Daarna wisten de rood-zwarten zich te herpakken, zodat het lang spannend bleef. Uiteindelijk werd het 8-11, waardoor de Tholenaren met lege handen achterbleven. Pluspunt voor Emergo was de goede inbreng van Het CDA wil vorm geven aan specifieke behoefte van jongeren in de ker nen zoals plaatsen waar men samen kan komen. Advertentie I.M. de jeugdspelers Chantal Bentvelsen en Lisa Hage in deze wedstrijd. Voor Emer go wisten Ad Farla (2x), Patricia Pel grim (2x), Jaco Rip (2x), Chantal Bent velsen en Arie Jansen de korf te vinden. Het B-team van Emergo blijft uitstekend presteren in de zaalcompetitie. Thuis werd tegen Voltreffers met 11 -6 gewon nen. Bij rust stond de ploeg uit Sint- Maartensdijk al op een 7-1 voorsprong. In de tweede helft begonnen de rood zwarten wat moeizamer, maar vanaf een 7-3 stand werd de korf weer gevonden en kwam de zege geen moment meer in gevaar. Uiteindelijk werd het 11-6, waardoor beide punten in Thoolse han den bleven. Voor Emergo scoorden Rick Bazen (3x), Pascal Farla (3x), Marijke van Keulen (2x), Chantal Bentvelsen, Jan v.d. Kleijn en Gisela v.d. Ree. Emergo CM won met 6-3 van Oranje Wit uit Dordrecht. Bij rust stond de ploeg uit Sint-Maartensdijk nog met 1-2 achter. De doelpunten werden gemaakt door: Lotte Muis (2x), Anouk van Puy- felik (2x), Sylvia van Houte en invalster Renske de Rooij. De D-pupillen wonnen met 6-1 van Hoogerop door doelpunten van: Marcella Ballemans (2x), Heieen Hoek, Renske de Rooij, Justin Poot en Julian Zimmerman. De E-1 pupillen van Emergo klopten Togo uit Goes met 4-0 door treffers van Tim Franke (3x) en Gi- ulia Priem. De E-2 pupillen verloren met 3-4 van Good Luck uit Middelharnis. De treffers van Emergo werden gemaakt door Frenk v.d. Hoek, Floor Leijs en Mark Lupker. De F-pupillen wonnen met 3-1 van Juliana door treffers van Kelly de Koning (2x) en Yoni van Daal- en. Programma 4 maart: 17.05 u. Emergo 1-Blauw Wit 2; 15.55 u. Emergo 2- Olympia (W); 14.55 u. 13.55 u. Emergo B-Keep Fit; Emergo CM-Keep Fit CM; 12.55 u.Emergo D-Terda D; 12.05 u. Emergo El-Seolto; 9.45 u. Emergo E2- PKC; 10.35 u. Emergo F-Scheldevogels F. Aan de zijlijn hebben Jeremy Gierman (links) en Leander Brinkman het met elkaar aan de stok in een duel om de bal. Achter hen slaan Stavenisse-trainer Rien Smits en verzorger Frank van der Zande de verrichtingen gade. ders er weer een wapen bij. Op het middenveld draaiden Mohammed Allali en Soulyman El Bouazzaoui aan de knoppen, met als diepste spits de balvaste en hard werkende Hilbert Brinkman. In die as krijgt Erik van Haaften alle ruimte om zijn sterke punten uit te spelen, Stavenisse werd er het slachtoffer van. Van Haaften toonde zich bij een volgende gelegenheid niet zelfzuchtig en legde ten onrechte breed op Hilbert Brinkman. Toch werd het halverwege de eerste helft 0-2, na voorbereidend werk van Daan de Viet en Van Haaften die met het hoofd toesloeg. In de rust nam Linders de juiste beslis sing door zijn zwakste pion Van Vossen in de kleedkamer te hou den. Pipping maakte alsnog zijn opwachting, aan de rechterkant van de verdediging. Leander Brinkman werd naar de linkervleu gel van de defensie gedirigeerd. Linders prees de positieve instel ling van Brinkman, eerder dit sei zoen naar de reserves terugge plaatst en in feite de vervanger van de in de warming up afgehaakte Jeffry Stoutjesdijk. „Hij is oproep baar, en wil er gelijk bij zijn. Dat was in het verleden met jongens van het tweede wel anders." Stavenisse slaagde er ook in het tweede bedrijf niet in om de partij te laten kantelen. De thuisclub liep In de openingsfase zag het niet naar uit dat Stavenisse zich zo ge makkelijk naar de slachtbank zou laten leiden. De ploeg van Rien Smits startte fel en bezorgde met name de Smerdiekse linksachter Alfred van Vossen een moeilijke middag. Toch keken de roodgelen al vroeg in de partij tegen een ach terstand aan. Bij een uitval was het Mohammed Allali die met een dieptepass de snelle Erik van Haaften wegstuurde: 0-1. Ook te gen Stavenisse legde Smerdiek verrassend genoeg het accent op de verdediging, waarbij gegokt werd op de ruimte die de aandrin gende opponent weggeeft. Tegen ZPR rendeerde die aanpak al opti maal en ook Stavenisse trapte in de tactische val. „Ik ben eigenlijk een voorstander van het spelen op de helft van de tegenstander", legde Linders uit. „Maar we zijn op die manier een paar keer teveel bedr ogen uitgekomen." In het hart van de defensie was bij Smerdiek routinier Jordy Hage te ruggekeerd, wat Ad Pipping zijn plaatsje koste. Met de goede pass van Hage heeft de ploeg van Lin- zich herhaaldelijk vast op de door Gert Jan van Ham prima geleide verdediging, zodat doelman Alex Stoutjesdijk nauwelijks aan de bak hoefde. Aan de overzijde maakte Van Haaften weer optimaal ge bruik van de ruimte, met een rake kopbal die in de 55e minuut de 0-3 opleverde. Na die derde treffer was het pleit beslist. Allali was dicht bij een wereldgoal door de bal op de pantoffel te nemen, de uitblin kende Mare Hoogendoorn redde even weergaloos. In de slotfase drukte Smerdiek het klassenver schil alsnog in de score uit. El Bouazzaoui stelde Van Haaften met een steekbal in staat om de 0-4 aan te tekenen. Ook Hilbert Brink man kreeg zijn beloning en zorgde voor de 0-5. Linders was tevreden. „In een derby zegt de stand op de ranglijst niets. Zeker bij Stavenisse komen in dit soort wedstrijden ex tra krachten vrij. Daar was van daag geen sprake van. Dat was ook onze verdienste. We hebben als team een prima pot gespeeld." SPS zat tegen Brouwershaven geen moment in de wedstrijd en riep de 1-2 nederlaag in feite over zichzelf af. Hoewel de ploeg van Will Raats het meeste balbezit had waren de kansen schaars, ook al omdat het gat tussen middenlinie en spitsen veel te groot was. Ook Wiljan Lis- seveld lukte het niet om zijn stem pel op het duel te drukken. Al vroeg in de wedstrijd viel de zieke Leonard Quist uit en nam de even min fitte Hilbert van Akkeren diens positie achter de spitsen over. Het goed georganiseerde Brouwersha ven was duidelijk de meest gevaar lijke ploeg van de middag. Toch moesten ook de bezoekers wachten op een blunder van doelman Den nis Boer, alvorens de score te ope nen. Na een uur spelen sloeg Boer tot ieders verassing een voorzet in eigen doel: 0-1. Om de zaak ach terin bij de Schouwse ploeg te for ceren bracht Raats breekijzer Mi chel Lisseveld binnen de lijnen. Diens onzichtbare broer Wiljan maakte plaats. De wissel leek ef fect te sorteren toen Tijs Nijmeijer een briljant moment meemaakte en op de rand van het zestienmeterge bied wegdraaide van de tegenstan der, om vervolgens met een stift in de kruising voor de 1-1 te zorgen. De partij leek opeen gelijkspel af te stevenen, totdat Brouwershaven in de slotfase een tweede keer toe sloeg. In die fase was de doorgaans kalme Willem Bevelander met twee gele kaarten wegens commen taar op de leiding reeds naar de kant gezonden. Die numerieke minderheid zorgde ervoor dat Jo- han Uijl bij een hoge voorzet geen rugdekking had en Brou ongehin derd de 1-2 kon binnen werken. Volgens Raats was zijn ploeg ver geten om het ene puntje te koeste ren. „We hadden het rustig uit moeten spelen, maar wilden per se forceren. Dat verwijt ik ook me zelf. We hebben na de gelijkmaker teveel op de aanval gegokt. We ver liezen hier de wedstrijd, de tweede periode en Willem Bevelander. Dat komt hard aan." Krabbendijke Yerseke Wemeldinge ZPR '84 Smerdiek Mevo Kruiningen SPS Brouwershaven WIK '57 Stavenisse Vrederust 17 36 49-19 16 34 40-9 17 34 41-31 16 31 38-25 17 28 42-25 17 28 41-31 17 24 30-27 17 23 39-36 17 19 24-33 16 9 21-50 16 9 21-55 15 6 20-65 de wagen. De Jonge bracht met zijn altijd scherpe optreden en provocaties leven in de brouwerij, zonder dat WHS overigens greep op de partij kreeg. Een schitterend doelpunt van dc bezoekers in de 73e minuut leek de beslissing te brengen. Met een fraaie lob werd doelman Elenbaas gepasseerd: 0- 1. Zeker toen even later de 0-2 binnenviel, een in tweede instan tie ingeschoten vrije trap, was volgens velen het pleit beslist. Ook Stoutjesdijk zag op dat mo ment de punten wegglippen, be kende hij. „Gordijntje dicht, het zit er vandaag niet in. Dat was wat ik dacht. Gelukkig toonde WHS weer de bekende veer kracht." Een geweldige actie van Patrick van Schetsen zorgde voor de niet meer verwachte omme keer. De behendige Van Schetsen legde een aantal tegenstanders in de luren en vond met een steekbal de inkomende Vincent de Jonge: 1-1. WHS voerde de druk op en met een reeks hoekschoppen en WHS mocht na afloop vooral doelman Anton Elenbaas dank baar zijn. Met name voor de pau ze hield Elenbaas zijn ploeg met knappe reddingen op de been. Ook de paal schoot de ploeg van Kees Stoutjesdijk in die fase nog eenmaal te hulp. De thuisclub kwam er in het eerste bedrijf in feite niet aan te pas. Dragende spelers als Leon de Witte (schor sing), Michel Mosselman (vakan tie) en Egbert Moerland (griep) ontbraken. Hoewel de vervangers zich goed weerden, misten de groenwitten daardoor toch voet ballend vermogen en dc wil om tot het gaatje te gaan. Heinkens zand dicteerde de wedstrijd en WHS haalde opgelucht en zonder kleerscheuren de rust. Pas na het inbrengen van de niet fitte Vin cent de Jonge kwam het spel op vrije trappen werd het steeds be nauwder voor de Bevelandse ves te. In de slotminuut leidde een vrije trap van Perry Snoep een scrimmage in, waarin Matthijs Bruijnzeel het laatste zetje gaf: 2- 2. Stoutjesdijk was er blij mee, ook al omdat zijn ploeg nog altijd niet los is van de gevaarlijke tien de plek op de ranglijst. „Het is een punt waar je eerlijk gezegd niet meer op rekent. We kunnen zo'n meevaller wel gebruiken. Ik ben niet ongerust als het om plaats tien gaat, wel realistisch. Het blijft oppassen, al moeten we natuurlijk niet gaan bibberen. Daarvoor pakken we toch teveel punten in een zware reeks tegen goede tegenstanders. We blijven positief denken." WHS heeft vier verliespunten minder dan Duive- land, de huidige nummer tien op de ranglijst. De Setallanders kun nen naar alle waarschijnlijkheid in de resterende vijf wedstrijden geen beroep meer doen op linker spits Egbert Moerland. Hij ver trekt binnenkort voor zijn werk naar Suriname. De toekomst voor Noad '67 be gint er met de weck donkerder uit te zien. De ploeg van Ton van der Spaan verloor tegen Olympia'60 voor de vierde maal op rij. Extra zuur was dat de bezoekers de winst pas in de laatste minuten naar zich toe trokken.Geen toeval. aldus Van der Spaan. „Het gebrek aan ervaring breekt ons op. We moeten taaier en harder worden, meer mentale weerbaarheid kwe ken. Dat kost tijd." Aan de start van Noad lag het niet. De eerste kans van de middag was voor Martijn Reijngoudt. Diens inzet werd door de Brabanders ternau wernood van de lijn gehaald. Hal verwege de eerste helft kwam het beter combinerende Noad ver diend op voorsprong. Weer was het Lars Steijn die in de diepte werd gelanceerd en scoorde, al weer de twaalfde seizoenstreffer van de 19-jarige aanvaller. Meer kansen werden er tot aan rust door het geroutineerde Olympia niet weggegeven. Na de hervat ting kwam de ploeg uit Dongen opzetten. In het Fluplandse doel kon Michael Hartogs vol aan de bak. Bij een uitval had Lars Steijn de beslissende treffer op de voet. Op het beslissende moment verl oor de aanvaller het evenwicht, zodat die mogelijkheid voorbij ging. Een kwartier voor het einde maakte John van Splunter zijn enige foutje van de middag. Me teen lag de gelijkmaker achter Hartogs: 1-1. Noad zag de bui hangen en verloor de rust in het spel. ook al omdat de voorgaande vijf kwartier veel kracht hadden gekost. In de 89e minuut pakte Olympia de volle buit. Bij de twee de paal zorgde een ongedekte aan valler voor de 1-2. Bijna werd het in blessuretijd nog gelijk. De ultie me kopbal van John van Splunter ging echter juist over de lat. De clubarchieven werden er na de zege op na gezocht. In het seizoen 1998/1999 scoorde Vosmeer voor het laatst negen maal in een officieel duel. Toen was Moerstraten met 9-1 het slachtoffer. De dubbele cijfers (10-0) werden voor het laatst be reikt in de competitie 1967/1968, met Nieuw Borgvliet als kop van jut. Tegen Ouwerkerk was het Ed Mastbergen die de thuisclub al vroeg in de wedstrijd de juiste rich ting wees, door uit een hoekschop de 1-0 in te koppen. Tot aan de pau ze deden de bezoekers echter nog volop mee in de wedstrijd.ook al omdat linkerverdediger Pascal Zwe- gers tot tweemaal toe te hulp schoot door foutief uit te verdedigen. Het leverde de Duivelandse ploeg zelfs een 1 -2 voorsprong op. Halverwege het eerste bedrijf zorgde Johan Nag- tegaal na een solo voor de gelijkma ker. Nog voor de pauze bracht John Vroegop Vosmeer opnieuw aan de leiding. Vroegop kapte op de van hem bekende wijze zijn directe te genstander uit en schoot diagonaal binnen: 3-2. Tegenslag was er toen Nagtegaal met een onwillige ham string naar de kant moest. Voor hem kwam B-junior Barry de Hond bin nen de lijnen, waarop Zwegers doorschoof naar het hart van de de fensie en Theo van Eekelen in de middenlinie kwam te opereren. Vos meer, gestart zonder de afwezige Jasper de Regt en Arjen Verkam man, drukte na rust door. Een over treding op Vroegop leverde de thuisclub een strafschop op, onbe rispelijk benut door Ed Mastbergen: 4-2. Hands in het zestienmeterge bied bood ook Theo van Eekelen de gelegenheid om van elfmeter aan te leggen: 5-2. Ouwerkerk kwam nog even terug, na weer een ondoor dacht moment in de Vosmeer-defen sie: 5-3. Daarna was het tijd voor de John Vroegop-show. Driemaal vond de Vosmeerse topscorer het net en eenmaal bood hij Jacco Vaders een niet te missen kans. Bij de stand van 9-3 had Vroegop de dubbele cijfers op de schoen, maar hij bood de droomkans aan Patrick Heijboer. De verdediger schoot naast, zodat de mijlpaal van tien treffers buiten be reik bleef. Op het kunstgrasveld van Halsteren verloor Tholense Boys 5 met 3-2 van Halsteren 2. Het team van Tholense Boys bestond uit een mix van oudere en jongere spelers, waaronder de fa miliekoppels: Leen en Stefan van As, Peter Broeders en Ricardo Rose en Alex en Rien Koppenhol. Naast de reeds genoemde A-junioren speelden ook Hans Willem Hopmans en Xander Rens een puike wedstrijd. De verjon ging had een positieve invloed op de vaste spelers van het team. zodat tegen het sterke Halsteren 2 goed tegenpartij werd geboden. Bij rust stonden de Tholenaren met 2-1 achter. De Thool se treffer kwam op naam van Marco v.d. Wielen, die een schot tegen de paal van Jan Minheere alsnog in doel wist te werken. In de tweede helft had Tholense Boys veel balbezit, maar de balcirculatie was laag. Uit een counter scoorde Halsteren 3-1. Door de onvermoeibare inzet van de meespelende A-junioren kreeg Tholense Boys steeds meer veldoverwicht. Dit offensief leverde de aansluitingstreffer op. Marco v.d. Wielen werd onreglementair in het strafschopgebied gestopt en verzilver de vervolgens zelf de toegekende strafschop. Tevergeefs probeerden de Tholenaren in de slotfase de gelijkma ker te forceren. De spelers van Tholense Boys 4 kre gen voorafgaande aan de competitie wedstrijd tegen titelkandidaat Seolto nieuwe broeken uitgereikt door Frans van het Koggedek. Nadat de overhan diging op foto's was vastgelegd kon het duel beginnen. Al snel werd duidelijk dat de bezoe kers uit Zevenbergen te sterk waren voor de Tholenaren. Op scherpte en inzet werd Tholense Boys afgetroefd. Uit een strafschop opende Seolto de score. Halverwege de eerste helft maakte de spits van Seolto met een kopbal het tweede doelpunt. Nog voor rust kwam Tholense Boys op een kansloze 0-3 achterstand te staan. In de tweede helft ging Seolto in een la ger tempo spelen, maar uit een coun ter maakte men toch nog 0-4. Tholen se Boys kwam nog wel terug tot op 2-4. maar uiteindelijk bepaalde Seolto de eindstand op 2-5. slag wordt geboekt, is het team van de onderste plaats af. Smash 1 heeft thuis zaterdag tegen mede-degradatiekandidaat teleur stellend gespeeld. Beide teams speelden met een inval ler. ODT nam vanaf het begin de leiding en stond deze voorsprong niet meer af. Smash kreeg nog kans op aansluiting, maar greep die niet. Anné van Dijke liet de partij tegen Edwin Remijn geheel onnodig uit handen glippen. Het breekpunt in deze wedstrijd. ODT won met 7-3. Christian van 't Hof (ook hij kon het team niet op sleeptouw nemen), An né van Dijke en invaller Merijn v.d. Klooster wonnen allen éénmaal. Het tweede herenteam behield zijn riante eerste plaats in de derde klasse. Ditmaal bonden ze Markie- zaat 4 aan de zegekar. Adrie Aarn- oudse, die een aantal jaren geen competitie meer speelde, maakte een nerveuze maar goede come back. Hij boekte 1 winstpartij en samen met Merijn v.d. Klooster ook nog eens het dubbel. Laatstge noemde bewees met drie winstpar tijen weer eens dit niveau prima aan te kunnen. Peter Bazen be zorgde zijn team 2 punten. Een mooie 3-7 uitoverwinning waar mee Smash 2 de concurrent op 10 punten afstand hield. Het derde seniorenteam laat na de degradatie uit de derde klasse be slist niet de kopjes hangen. Een spoedige terugkeer in die klasse blijft zeker mogelijk na de 2-8 overwinning op Scaldina-3. Hoe wel de uitslag anders doet vermoe den, was het geen simpele over winning. Maar liefst 5 partijen werden in de 5e game beslist. Mar- nix en Mathijs v.d. Graaf deden niet voor elkaar onder met ieder 3 winstpartijen. Kees van Poortvliet liet het ditmaal bij 1 winstpartij. Het dubbelpunt ging ook naar de Smashers. Doordat naaste concur rent Hotak'68 dezelfde uitslag wegzette, blijft het verschil 11 pun ten. Het vierde seniorenteam heeft met de 7-3 winst tegen Tanaka de weg naar boven gevonden. Jacob Elen baas nam met drie overwinningen zijn team op sleeptouw. Esther Bruijnzeel was in goede doen met twee winstpartijen en Anky Vroeg op kon ook nog een keer juichen. Samen met Esther won ze eveneens de spannende dubbelpartij. Wan neer er a.s. vrijdag tegen degrada tiekandidaat Breda een goede uit- Het eerste jeugdteam nestelde zich door een 8-2 zege op Markiezaat 2 op een mooie tweede plaats in de rangschikking. De grote vrouw in dit geval was Cindy v.d. Klooster met drie overwinningen. Invaller Erik Bruijnzeel, die in twee teams tegelijk speelde, nam twee over winningen voor zijn rekening even als Ellen Hage. Cindy en Ellen pak ten ook de winst in het dubbelspel. Ondanks dat het tweede jeugdteam met een invaller uit team 3 speelde en tussen de wedstrijden door Erik moest afstaan aan team 1, behaalde het een knappe overwinning. Voor Erik was de drukke middag geen probleem. Bij zijn eigen team was hij drie keer de tegenstander de baas. Laurens den Engelsman won er ook twee, maar de opvallendste speler was invaller Leroy Geuze die twee klassen hoger speelde en toch twee partijen wist te winnen. In hun uitwedstrijd tegen RDT 2 hadden Huib v.d. Klooster, Eva Geuze en Gert Jan v.d. Berg weinig in te brengen. Als je met een 10-0 verlies terugkomt uit Roosendaal moet je deze wedstrijd maar vlug zien te vergeten en je gaan richten op de volgende wedstrijd. Voor het vijfde jeugdteam was er weinig eer te behalen bij Wester- zicht. Bennie van Poortvliet en Pe- triek Vroegop waren ieder 1 keer te goed voor hun tegenstander, maar daar bleef het dan ook bij. Sharon Heijboer bleef met lege handen, waardoor ze met een 8-2 nederlaag naar huis terugkeerden. Ondanks hun competitiedebuut blijft Smash 6 het aardig doen. Een keer winst, een keer verlies en afge lopen zaterdag een 5-5 gelijkspel. Ditmaal tekende Diederik Elenbaas voor 2 punten en Connie Moerland en Arjen v.d. Klooster ieder voor 1 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2006 | | pagina 17