Tweede klasse is te hoog gegrepen voor Tholense Boys Titel voor Smerdiek D WHS handhaaft zich in duel vol emoties Oudere WHS'ers in het nieuw Uitschakeling na een gelijkspel tegen SKNWK Halsteren wint bij Stavenisse Smerdiek treft hoofdklasser in bekerfinale Pupillen strijden om Tholencup Donderdag 13 mei 2004 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Noad 2 begint met winst Smerdiek 2 blijft Noad 3 de baas Zeven teams in nacompetitie Rake penalty Ketting in verlenging geeft doorslag Na 110 minuten voetbal viel de beslissing. Egbert Moer land werd onderuit gehaald en na lang aarzelen wees de scheidsrechter richting de stip. VCK vocht de arbitrale beslissing op alle mogelijke manieren aan. Temidden van het gewoel hield Patrick Ketting zijn zenuwen in be dwang. Nuchter benutte hij de strafschop: 2-1. Na een rode kaart trok de ploeg uit Koudekerke in de slotfase met tien man verwoed ten aanval en werd WHS nog ge red door de onderkant van de lat. „Dan moet je wel een sterk hart hebben", vatte de vertrekkende trainer Johan Sulkers zijn gevoelens bij dat moment samen. Harmonie Broers De Wilde in finale N.K. turnen Twee winstpunten Ongelukkig verlies voor korfballers Voetbal Uitslagen Voetbal programma Derde kl.: Thol.Boys-SKNWK 3-3, WHS-VCK 2-1. Dames: Bavel-Smerdiek (beker) 0-1. Tweede kl. res.: The Gunners 2-Noad 2 1-2. Vierde kl. res.: Noad 3-Smerdiek 2 2-4. Vijfde kl. res.: WHS 4-Rillandia 4 8-4. Damesvoetbal Donderdag 13 mei uur .Tholencup A-junioren 19.00 Vrijdag 14 mei uur Tholencup B-junioren 18.00 Zaterdag 15 mei uur Drechtstreek 3-Noad 3(Gabriëls) 14.30 Veteranen toernooi WHS 13.30 Tholencup C-junioren en meisjes 9.00 Toernooi Vosmeer E-pupillen 10.00 Toernooi Thol.Boys E- en F-pupillen Toernooi Smerdiek F-pupillen Donderdag 20 mei Smerdiek da.-Braakhuizen (terr. Goirle) Door een doelpunt van Ilse Pol derman - in de halve finale tegen Bavel - heeft Smerdiek dames de finale bereikt van de bekercompe titie. Op hemelvaartsdag neemt de Thoolse tweedeklasser het op tegen Braakhuizen uit Geldrop, dat in de hoofdklasse uitkomt. De wedstrijd wordt gespeeld in Goirle bij Tilburg. Smerdiek was vanaf het begin ster ker, maar moest oppassen voor de counter van de thuisclub.Na vijf mi nuten gaf Petra Klippel van links voor op Anne Hage, die wegens buitenspel werd afgevlagd. Bavel probeerde toe te slaan met snelle uitvallen over het middenveld. De spits liet zich veelvuldig vallen en kreeg daar zelfs een gele kaart voor. Een hard schot van Lenny Stoutjes- dijk na een actie van Anne Hage werd een prooi van de keepster. Smerdiek nam veel risico door ach terin gedwongen op één lijn te spe len, waardoor keepster Conny Gul den mee moest voetballen om de uitvallen van Bavel te onderschep pen. Tien minuten voor de rust op nieuw een kans voor Smerdiek om de score te openen. Maar Claudia de Frel knalde de bal uit een hoek schop van Lenny Stoutjesdijk tegen de paal. Vlak daarna kwam Bavel over rechts gevaarlijk uit, maar Conny Gulden bracht redding. Anne Hage Schoot vlak voor rust zelf in plaats van af te geven aan Tina Du- jakovic, waarmee ook die kans was verkeken. Tamara van Boven viel ernstig geblesseerd uit (scheurtje in kuitbeen), wat een aderlating bete kende voor de Tholenaren. Na de rust kwam Bavel er moeilijk uit, zodat Smerdiek rook dat er meer in zat. Goede acties van Anne Hage en Tina Dujakovic werden echter door de keeper onschadelijk gemaakt. Met nog tien minuten op de klok kreeg Smerdiek een hoek schop. Ilse Polderman sprong boven iedereen uit en kopte de trap van Lenny Stoutjesdijk tegen de tou wen: 0-1. Bavel zocht nu massaal de aanval en daardoor kregen de be zoekers ruimte. Anne Hage ging al leen op het doel af, maar de keeper - die in een prima vorm stak - haalde de bal uit de hoek. Voor het eerst bereikt een Thools dameselftal de bekerfinale, in West- Brabant lukte dat in de voorbije 22 jaar slechts BSC uit Roosendaal (die won) en DSE uit Etten-Leur. Reserve tweede klasse Noad 2 heeft de eerste wedstrijd in de na- competitie met 1-2 gewonnen van The Gunners 2. De Sint-Philipslanders krij gen nu op de zaterdag na hemelvaartsdag Wieldrecht 2 op bezoek. Voor het belangrijke treffen in Breda - op een slecht veld waar de belijning nauwe lijks zichtbaar was - ontbrak alleen John ny van Dijke. A-junior John van Splunter verving hem, en begon in de basis omdat hij in tegenstelling tot enkele vaste waar den wél had getraind. Binnen tien secon den kon Sven Buys alleen op de keeper af gaan, maar deze keerde het schqt met zijn vuisten. Buys was deze middag de uitblinker. The Gunners probeerde wat terug te doen, maar de Noad-verdediging gaf geen krimp. Aan de andere kant werd een kopbal van Jaap van Oudenaarde, uit een hoekschop van Erik Fonteijne, door een verdediger van de doellijn gehaald. De Brabanders verschenen drie keer voor doelman Ligtendag, maar ze schoten naast en over het doel. Vlak voor rust kon Roland v.d. Velde op vijf meter van het doel inschieten, maar het leer ging hoog over. In de rust werden bij Noad de puntjes op de i gezet: het middenveld moest meer in het spel betrokken worden. Dat ging na de hervatting ook beter, maar deson danks kwamen de Sint-Philipslanders op achterstand. Bij een aanval stapte de Thoolse defensie goed, maar de grens rechter vlagde niet voor buitenspel, zodat de spits kon inschieten. Even later nam Kevin Overbeeke bij een aanval bal én man mee in een sliding, maar de arbiter liet doorspelen. Het werd 1-1 nadat Erik Fonteijne op rechts.was doorgebroken en voorzette op Dennis Kot. De topscorer van het elftal schoot onberispelijk in. De keeper van de thuisclub blesseerde zich daarbij en werd vervangen. Bij Noad zorgden Ronald den Braber en Sietse Ge luk voor versterking. John van Splunter schoof door naar het middenveld, wat het spel ten goede kwam. Iedereen bij Noad trok zich op aan het spel van de A-junior. Met nog tien minuten te gaan kwam rou tinier Erwin Kot in de ploeg voor Roland v.d. Velde. Hij mocht meteen een vrije trap nemen op de rand van het zestien metergebied en schoot tegen de kruising. Nog vijf minuten waren er te gaan toen Sven Buys zich een weg baande naar het doel. Hij bediende de op links meegeko men Erwin Kot en deze schoof de bal, al leen voor de doelman, in de korte hoek. De 1-2 zorgde voor een enorme ontla ding bij Noad, dat in de resterende tijd niet meer in gevaar kwam. Het leidersduo Rien Filius en Edwin Ha ge blijft ook volgend seizoen bij Noad .2, hetzelfde geldt voor doelman/aanvoerder Ligtendag. Jaap van Oudenaarde wil een stapje terug doen, maar de spelersgroep wil de routinier nog graag een jaar be houden. Reserve derde klasse De tweede keus van Smerdiek heeft de eerste stap gezet naar behoud van het derdeklasserschap. De blauw-zwarten klopten Noad 3 met 2-4. Komende za terdag gaan de Sint-Philipslanders op bezoek bij Drechtstreek en op 22 mei komen de Zuid-Hollanders naar de smalstad. Twee van de drie ploegen de graderen. Zaterdag was het vooral de individuele klasse van de Smerdiek-spitsen Pierre Withagen en Noureddine Achabar die Noad de das omdeed. Bij de bezoekers ontbrak alleen de zieke Rens de Viet. Noad had aanvankelijk het meeste bal bezit en kwam een aantal keren gevaar lijk voor het doel van Alex Stoutjesdijk. Na tien minuten was het prijs, na slecht uitverdedigen verdween het leer via het lichaam van een Smerdiek-speler in het eigen doel (1-0). Nu kantelde het spel- beeld, Smerdiek voerde de druk op en halverwege de eerste helft verzilverde Achabar met een lob een steekpass van Withagen. Na ruim een half uur kwa men de blauw-zwarten zelfs op voor sprong, weggestuurd door Achabar was Withagen de Noad-doelman in een rechtstreekse confrontatie de baas. Na de thee verslapte het spel van de be zoekers. Noad kreeg steeds meer het ge voel dat de partij allerminst was beslist. Na vijf minuten werd een inzet nog door doelman Stoutjesdijk gekeerd, maar in de rebound.vond Leo Polderman alsnog het net (2-2). Nu namen de blauw-zwar ten het heft in handen. De kansen na men toe, maar het vizier stond niet op scherp. Maar het was raak roen Achabar werd aangespeeld door Richard de Jong en vervolgens een aantal tegenstanders passeerde (2-3). Toen de doelman van de geel-groenen de bal los liet na een aanval, was Withagen er als de kippen bij om de voorsprong te vergroten. Het spel van de Sint-Philipslanders werd ve nijniger en de doelpuntenmaker moest geblesseerd naar de kant. Er leek nog een Smerdiek-treffer aan te komen, maar na een pass van Jeffrey Stoutjes dijk werd Achabr teruggefloten wegens buitenspel. Jan Groenewegen, hij speelde zijn laatste officiële wedstrijd in de hoofdmacht, probeert een tegenstander te omspelen op weg naar het doel. Johan Schot houdt de bal scherp in de gaten. Na het debacle in Nieuwerkerk (5-0 verlies) was de return tegen SKNWK op De Bent in feite een formaliteit. Tholense Boys probeerde het nog wel met een zeer aanvallende opstelling, maar wist op voorhand dat de koers eigenlijk gelopen was. Het 3-3 gelijkspel in Tholen bete kende uitschakeling in de nacompetitie en het eind van de droom om binnen één seizoen terug te keren in de tweede klasse. De verliezende trainer Romeo van Aerde had uiteindelijk vrede met het resultaat. „Over twee wedstrijden gezien was SKNWK de betere ploeg." Derde klasse In vergelijking met het duel op Schouwen-Duiveland had Van Aer de, deels noodgedwongen, zijn op stelling op diverse plaatsen gewij zigd. Om druk op de tegenstander te zetten was de kopsterke Johan Schot als diepste spits geposteerd. Jan Groenewegen en Ronnie de Graaff vormden zijn secondanten in de aan val. Achterin had Van Aerde met Carlo Heijboer en Arie Draaijer ge kozen voor twee mandekkers en speelde Rick van de Velde als laatste verdediger. Van de Velde, dit seizoen nooit een echte basiskracht, speelde op die positie een puike partij. De gevaarlijke spelmaker van SKNWK, in Nieuwerkerk nog goed voor alle vijf assists, werd ditmaal bestreden door Jaben Kortland. Het ging hem duidelijk beter af dan Michael de Jong de week tevoren. Niels Hop mans (twee losse tanden na de wed strijd van vorige week) en de ge schorste Jeroen Nieuwkoop ontbraken. Echte kansen waren er voor rust weinig op De Bent. In de 35e minuut namen de bezoekers de leiding en werd het allerlaatste sprankje hoop op een stunt de grond ingeboord. Doelman Marius Bal en Arie Draaijer wisten eerst nog te redden, maar uiteindelijk verdween Sportpark Haestinge in Sint-Maar tensdijk was vrijdagavond en zater dag het toneel van de jaarlijkse strijd om de Tholencup voor pupillen. Vrijdag troffen de F'jes het slecht. Het regende, en later werd het al wat donker en was het ook koud. Zater dag werkte het weer beter mee, af en toe kwam er zelfs een waterig zon netje tevoorschijn. De organisatie van s.v. Smerdiek kijkt dan ooik te rug op een geslaagd toernooi. Bij de D-pupillen, de F1 en de F3 won Tholense Boys, bij de El was WHS het sterkst, bij de E2 Noad, bij de E3 en F2 ging de organiserende vereni ging met de hoofdprijs aan de haal. De junioren komen vanavond, mor genavond en zaterdag bij SC Stave- nisse in actie. De uitslagen in de verschillende ca tegorieën: D-pupillen: 1. Tholense Boys 1 16 p, 2. Smerdiek 13 p; 3. WHS 1 9 p (+2), 4. SPS 9 p (-3), 5. Tholense Boys 2 7 p (-4), 6. Noad 5 p, 7. WHS 2 0 p. E-pupillen, poule 1:1. WHS 9 p, 2. Smerdiek 4 p, 3. Noad 3 p, 4. Tho lense Boys 1 p. E-pupillen, poule 2: 1Noad 7 p, 2. WHS 6 p, 3. Smerdiek 5 p (0), 4. SPS 5 p (0), 5. Vosmeer 4 p. E-pupillen, poule 3: 1Smerdiek 9 p, 2. WHS 6 p, 3. Tholense Boys 3 p, 4. Thol.Boys meisjes 0 p. F-pupillen, poule 1: 1. Tholense Boys 2 12 p, 2. Tholense Boys 1 9 p, 3. Vosmeer 6 p, 4. Noad 1 p (-5), 5. WHS 1 p (-11). F-pupillen, poule 2: 1. Smerdiek 12 p, 2. Stavenisse 9 p, 3. SPS 4 p (-2), 4. WHS 4 p (-3), 5. Smerdiek 0 p. F-pupillen, poule 3: 1. Tholense Boys 3 7 p, 2. WHS 6 p, 3. Smerdiek 4 p, 4. Tholense Boys 4 0 p. Op de Thoolse voetbalvelden zijn zaterdag verschillende toernooien afgewerkt voor zowel senioren als jeugd. In Stavenisse won Halsteren de wedstrijdenreeks voor tweede elftal len. De verdere uitslag: 2. Borsele, 3. Smerdiek, 4. WHS, 5. Stavenisse. De D-pupillen van Smerdiek zijn op de laatste competitiedag kampioen geworden. De blauw-zwarten wonnen met 9-2, terwijl het gelijkstaande FC Bergen op 4-4 bleef steken. In de najaarscompetitie was Smerdiek, in praktisch dezelfde samenstelling, slechts voorlaatste geworden, zodat nu een heel wat beter resultaat werd geboekt. Na afloop van het Tholencuptoernooi, zaterdag, werden de kampioenen op een snoepzak en friet getrakteerd. Ook gingen ze op de foto. Het team bestaat uit Stefan Lindhout, Nathan de Viet, Wesley Withagen, Gert-Jan Vermue, Vedad Hadzic, Duncan Weeland, Jochem de Jong, Hilbert Poot, Sander Aarden, Said Ahouchi, Mike Withagen en Martijn Lindhout. Leiders zijn Peter Franke en (niet op de foto) Jeroen Vermaas. Roy Polderman was bij de Tholencup grensrechter. Bij Tholense Boys kwamen zowel de B- als de C-junioren in actie. Uitslag B-junioren: 1. Flakkee 12 p, 2. Tholense Boys 11 p, 3. Mon ster 9 p; 4. NSW 8 p (0), 5. De Jonge Spartaan 8 p (-1), 6. Groene- weg 5 p; 7. VOC 1 p. Uitslag C-ju nioren: 1. Terneuzen 14 p (+15), 2. RBC 14 p (+15), 3. NSW 11 p, 4. Alliance 7 p; 5. Bruse Boys 5 p; 6. Full Speed 4 p; 7. Tholense Boys 1 punt. Het toernooi voor C-meisjes in Oud-Vossemeer werd gewonnen door de organiserende vereniging. De verdere uitslag: 2. Alliance, 3. Welberg 1, 4. Alblasserdam, 5. DFS 1, 6. DFS 2, 7. Brouwershaven 1, 8. Brouwershaven 2, 9. Noordhoek, 10. Welberg 2. Het spel en de quiz tijdens de vrije ronde in de poule is gewonnen door Noordhoek. Darten De reguliere dartscompetitie zit erop. In middels is de strijd om promotie losge brand in de nacompetitie. Van Tholen doen daaraan Pole Position, d'n Overkant 3,4 en 5, Sol 1 en 2 en Oliphant 2 mee. De uitslagen van de laatste speeldag en de klassering van de Thoolse deelnemers in de Roosendaalse dartsfederatie zijn als volgt. Eredivisie: Spinooltje-Pole Position 3-7, d'n Overkant 1-Oliphant 1 4-6; 2. Pole Position 202 p, 4. d'n Overkant 146 p, 9. Oliphant 115 p. Divisie 2A Dartcentrum A-DHVK 4-6, Big Ben-d'n Overkant 2 5-5 7. d'n Overkant 124 p, 10. Dartcentrum 108 p. Divisie 2B: DHVK 2-Dartcentrum B 7-3, de Lievekus-d'n Overkant 3 3-7; 3. d'n Overkant 174 p, 9. Dartcentrum 111 p. Divisie 3B: 2. Sol 2 164 p. Divisie 3C: Oliphant 2-Café Today's 2 8- 2, Charmed-Haestinge 2-8; 3. Oliphant 170 p, 6. Haestinge 142 p. Divisie 3D: 4. d'n Overkant 4 150 p, 6. Zeester 140 p, 13. The Pub 2 72 p. de bal toch in het Thoolse doel: 0-1. Tien minuten na de hervatting kwam de gelijkmaker op het bord. Na een afgeslagen corner schoot Jaben Kortland binnen: 1-1. Kansen op een tweede treffer waren er volop, maar het duurde tot de 72e minuut voordat het net opnieuw gevonden werd. Na een gekeerde kopbal van Johan Schot schoot rechtermidden- velder Antony Solyman alsnog de 2- 1 achter de Schouwse keeper. Op dat moment was de moegestreden Bas Wezenaar al vervangen door Reinier de Groen. Een kwartier voor het ein de kwamen de bezoekers met een doeltreffende lob over keeper Bal langszij: 2-2. Jan Groenewegen, hij speelde zijn laatste officiële wed strijd voor Tholense Boys, ging on der luid applaus naar de kant en werd afgelost door Simon Jansen. In de 80e minuut leek Tholense Boys de zege naar zich toe te trekken. Een hard schot van Rick van de Velde werd door Michael de Jong zodanig van richting veranderd, dat de goalie van SKNWK kansloos was: 3-2. Hi cham Benhammou kwam nog bin nen de lijnen voor Antony Solyman. Twee minuten voor het eindsignaal werd het na een foutje in de Thoolse defensie 3-3. Twee kopballen van Johan Schot waren de laatste wapen feiten. Na de wedstrijd waren er nog bloemen voor Jan Groenewegen en Romeo van Aerde. De vertrekkende Van Aerde, hij gaat volgend seizoen aan de slag bij het wel naar de twee de klasse gepromoveerde Zierikzee, keek toch tevreden terug op het sei zoen. „We hebben lang meegedaan voor het kampioenschap en dat met een vrijwel nieuwe groep. Veel jon gens stonden op andere posities dan in het vorige seizoen. Toch haalden we de nacompetitie. Ik had graag nog een rondje meegespeeld, maar SKNWK is gewoon wat verder dan Tholense Boys. De tweede klasse zou voor Tholense Boys volgens mij ook wat te vroeg komen. Het is voor de meeste jongens waarschijnlijk beter om nog één of twee jaar op dit niveau verder te rijpen en dan de sprong omhoog te maken." n—berg in de ploeg voor Vincent de Jonge. Gescoord werd er niet meer, zodat een verlenging voor de beslis sing moest zorgen. André Wessels loste Richard van de Repe af. Beide ploegen speelden na een lang en zwaar seizoen op het tandvlees. Na de volgens VCK dubieuze straf schop (1-2) braken tien hectische minuten aan. VCK verloor een spe ler na een met rood bestrafte over treding op Moerland, Ketting werd door de paal van de derde en alles beslissende treffer afgehouden en de ploeg uit Koudekerke raakte bij een vrije trap de lat. Erik Post nam nog de plaats in van Hans Leune. De vreugde na de benauwde ontsnap ping op het veld van Kapelle was groot. „Het leek wel een kampioen schap", aldus Sulkers. „Dit is een mooie afsluiting van het seizoen en mijn periode bij WHS. Weggaan met een degradatie zou knullig zijn geweest." Derde klasse Dankzij de 2-1 zege in de beslis singswedstrijd is WHS ook volgend seizoen derdeklasser. VCK moet via een nacompetitie met de periode kampioenen van de vierde klassen het vege lijf zien te redden. In een gelijk opgaande eerste helft opende Patrick Ketting in de 18e minuut de score. Na voorbereidend werk van Hans Leune en Vincent de Jonge schoot Ketting via de lat binnen: 0- 1. VCK toonde zich een jonge en voetballende ploeg, met goede spit- sen voorin. Toch hielden de verdedi gers Arthur de Jonge, Leon de Witte en Ivan Hage het tot de 36e minuut droog. Bij een van de hoekschoppen van VCK werd een opgerukte boomlange verdediger niet in de ga ten gehouden en prompt stond het 1- 1Sulkers kon in het beslissingsduel geen beroep doen op de geschorste Matthijs Bruijnzeel. Op diens posi tie aan de rechterkant van het mid denveld speelde Arjan Mosselman en de jonge Richard van de Repe was als verdedigende middenvelder opgesteld. Sulkers, vorige week ge tuige van het beslissingsduel tussen VCK en Yerseke, had liever die laat ste ploeg als tegenstander gehad. „Yerseke kwam wat houterig over. Het was een oudere ploeg, waar ik ons meer kansen tegen gaf." In het laatste halfuur van de regulie re speeltijd toonde WHS zich duide lijk de gevaarlijkste ploeg. Met na me de snelle Egbert Moerland was een plaag voor zijn tegenstander. Een kwartier voor het einde kreeg Moerland ook een goede kans, maar alleen voor de keeper toonde hij zich wederom geen afmaker. Patrick Ket ting raakte nog een keer de lat. Aan de overzijde moest ook doelman Arné van Vossen vol aan de bak na een goede aanval over de rechter kant. In de slotfase kwam Jack Rijn- Sulkers gaat volgend seizoen aan de slag bij Divo in zijn woonplaats Dinteloord. Vorige week werd hij nog benaderd door het naar de derde klasse gedegradeerde SC Gastel waar de trainer onverwacht zijn con tract inleverde. Sulkers, zelf ooit speler van Gastel, moest nee zeggen. Voor WHS ziet hij ook komend jaar een moeizaam seizoen in het ver-r schiet. Vincent de Jonge stopt en van enkele andere spelers is de toekomst onzeker. Patrick Ketting staat weer in de belangstelling van diverse clubs, waaronder Goes. Voor de jeugdspelers lijkt de stap naar de eerste selectie voorlopig nog te groot. Ondanks alles keek Sulkers positief terug op zijn laatste Thoolse seizoen. „We zijn nooit in paniek geraakt en de harmonie in de groep is altijd aanwezig gebleven. Dat is denk ik ook de belangrijkste reden dat we het uiteindelijk gered heb ben." WHS 4 in de nieuwe trainingspakken, zittend v.l.n.r. Kees Goedegebuure, Erik Reiniers, Nico Hage, Peter Westdorp, Han Vroegop, Piet de Rijke. Staand v.l.n.r. Shamir Omran, Jan Willem Mosselman, Abby Hommel, Siem Snoep, Theo Moerland, Theo Fase, Thijs Fase, Izak Gunter, Sander Westdorp, Ko Verkerke, Henk Vermaas, leider Piet Ridderhof en sponsor Jaap Rijnberg van MR. (Advertentie l.M.) „Gezien onze leeftijd zullen we er geen jaren meer plezier van heb ben", zo relativeerde aanvoerder Theo Moerland van WHS 4 za terdagmiddag de overhandiging van nieuwe trainingspakken door MR. Niettemin was hij in zijn nopjes met de vernieuwing en als dank bood hij Jaap Rijnberg van MR een fles wijn aan. Voorzitter Anco Fase bracht naar voren, dat WHS een hele goede band heeft met MR. „Dit bedrijf is één van de actieve ondernemers in Sint- Annaland. Onze vereniging kan niet zonder sponsors en daar is MR er één van." De voorzitter onderstreepte de dank voor de nieuwe trainingspakken met bloemen. Jaap Rijnberg wenste het vierde elftal veel succes in het nieuwe seizoen. Hij wees op de vijfde plaats in de pas afgesloten competitie, maar dat kwam vol gens Rijnberg omdat WHS 4 de rem op de doelpunten zette. Voor Thijs Fase was de vriendschappe lijke wedstrijd tegen Bruse Boys de laatste omdat hij zijn actieve voetballoopbaan wegens bles sures afsluit en zich voortaan vol ledig aan de tennissport gaat wij den. Ter afscheid ontving hij een attentie van elftalleider Piet Rid derhof. Bruse Boys won overi gens met 3-6. N* Turnen Bart de Wilde uit Sint-Maartensdijk heeft zich zaterdag in Amersfoort ge plaatst voor de finale van het Nederlands kampioenschap turnen, op 22 mei in Hellevoetsluis. En Barts broer Joost doet op 6 juni in Bergen op Zoom mee aan de toestelfinale van het N.K. (brug en volti ge), waarvoor hij zich eveneens in Amersfoort plaatste. Voor Bart was de play-off bepalend of hij door zou gaan naar de finale. Tot het laatst toe was onduidelijk wie van de dertien jongens (jeugd C) bij de eerste vier zou eindigen. Uiteindelijk werd Bart derde met 44,2 punten. Zijn per soonlijke trainer en de hoofdtrainer van SDS - de laatste bracht nog wat veran deringen aan in de oefening - stonden de jeugdige Tholenaar bij. Hoewel Bart wat zenuwachtiger was dan normaal, gezien het belang van deze wedstrijd, turnde hij stabiel zonder echte missers. Voltige was opnieuw een sterk onderdeel, met 7,3 punten noteerde Bart op dit toestel de tweede plaats. Maar vloer was met 8,3 zijn beste onderdeel. Joost de Wilde werd op brug eerste met 7,7 punten. Op voltige scoorde hij slechts 6,95, terwijl als uitgangswaarde 8,1 werd genoteerd. Zijn trainer tekende daarom protest aan. De jury bleek twee onderdelen niet te hebben geteld, terwijl iedereen ervan overtuigd was dat De Wilde die wél had geturnd. De gemaakte videobeelden toonden dat ook aan. Maar de jury hoeft dat niet als bewijs te accep teren, bleef bij haar standpunt en corrir geerde het cijfer niet. Zowel Sonja van Gils als Vera Blom, beide lid van de Eendrachtruiters, zijn met een tweede prijs en twee winst punten teruggekomen van een dres- suurwedstrijd. Sonja van Gils reed met Spetter in Ou de Tonge in de L2-dressuur. De eerste proef leverde met 158 punten de twee de prijs op en een winstpunt, de twee de proef was met 162 punten goed voor een winstpunt. Vera Blom kwam met Shaka in actie in Wouw, eveneens in de L2. In de eerste proef bleek het paard nog te moeten wennen aan het eerste buitenoptreden, want deze le verde slechts 150 punten op. De vol gende proef ging stukken beter, met 170 punten werden naast de tweede prijs meteen twee winstpunten be haald. Tegen het sterke SKV speelde Emergo zaterdag een van de be tere wedstrijden van het seizoen. Maar uiteindelijk verloren de Thoolse korfballers met 13-14. Emergo 2 boekte tegen Olympia 2 een ruime 15-7 zege. Emergo kwam in het duel tegen koploper SKV al snel met 2-0 voor te staan. De bezoekers kwa men terug en daarna ging het ge lijk op tot een 7-6 voorsprong voor de Tholenaren bij de rust. Na de hervatting leek SKV een beslis sing te forceren. De gasten kwa men 7-9 voor, maar Emergo kwam terug en liep uit naar 10-9. Het spel golfde op en neer, en telkens namen de bezoekers een kleine voorsprong. Bij een 13-13 stand wist SKV nog één keer te scoren en haalde daarmee de volle winst binnen. Aan Thoolse kant kwamen de doelpunten van Jaco van Heemskerk (7x), Kristian van Heemskerk (3x), Marchel de Frel (2x) en Marco v.d. Hoek. De reserves van Emergo begonnen goed tegen Olympia. Tot 3-2 wis ten de bezoekers nog bij te blijven, maar daarna benutten de rood zwarten de vele kansen die ze kre gen. Emergo liep uit naar 11-2 bij de rust. In de tweede helft was het wat minder, waardoor de voor sprong niet verder werd uitge bouwd. Omdat Olympia niet terug wist te komen, kwam de zege geen moment in gevaar. Het duel ein- digde in 15-7, waarbij voor Emer go werd gescoord door Jaco Rip (4x), Marian Bazen (3x), Jack van Rijsbergen (3x), Mariannè Rom- bouts (2x), Annemiek Bentschap Knook, Ad Farla en Leo Overbee ke. Programma zaterdag: Emergo- ZKV 16 u., Emergo 2-Volharding 4 14.30 u.; Emergo B-Juliana 12 u., Emergo C-Springfield 10.30 u„ Emergo El-Hoogerop 9.30 u„ Emergo E2-Scheldevogels 10.30 u., Emergo W-Hoogerop 9.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2004 | | pagina 17