Tholense Boys verspeelt kans op titel Smerdiek zit in de wachtkamer ondanks riante 7-2 overwinning Sparmarkt Van Tilborg schenkt reservetenue aan heel Smerdiek Noad definitief in de veilige zone beland Fysiek sterk Oudemolen troeft Vosmeer af: 3-0 Dames Smerdiek ruiken al aan het kampioenschap Door onnodige 1-2 nederlaag thuis tegen Dauwendaele Donderdag 30 maart 2000 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Tholense Boys had zater dag goede zaken kunnen doen. Koploper Seolto moest op bezoek bij Ka- pelle, de aanvoerder in de derde periode. De wed strijd sloot af op 0-0 en ook SSV, de derde kans hebber op het kampioen schap, kwam niet verder dan een gelijkspel (1-1) te gen 's-Heer Arendskerke. Winst op Dauwendaele had Tholense Boys op maar één punt achterstand van Seolto gebracht. Het liep echter anders. Een dramatische start op 'De Bent' brak Tholen op. De bezoekers wonnen met 1- 2. Trainer Leendert Geel hoed was zwaar teleurge steld. „We waren niet bij de les en niet agressief ge noeg. We hebben met z'n allen niet beseft wat er dit weekeinde ging gebeu ren." De drie Thoolse ploegen in de vierde klasse trokken zaterdag allen de winst naar zich toe. Smerdiek legde Vrederust over de knie (7-2) en Stavenisse bleef in een bloedstollende slotfase net overeind tegen Chrislandia: 4-5. Door de overwinning blijft het team van trainer Rien Smits riant aan kop in de derde periode en gloort er voor Stavenisse deelname aan de nacompetitie. SPS won met 1-4 bij hekkensluiter Waarde. Stavenisse dicht bij nacompetitie na spectaculaire winst Kookpunt Matig Hattrick Ketting voert WHS naar 2-6 zege WHS en Noad behaalden in de derde klasse beide een overtuigende overwinning. Noad klopte SKNWK op ei gen terrein met 1-4 en is nu definitief veilig. WHS maak te iets verderop in Kerkwerve bij WIK het verschil op nieuw na rust. Het werd 2-6 voor het team van André Maas dat nog steeds op koers ligt voor de prijzen. Patrick maal drie Zeker voor rust speelde Vosmeer zondag tegen Oudemo len een van zijn betere wedstrijden van de laatste tijd. De ploeg van trainer Leo Havermans had bijna voortdurend balbezit. Eenmaal voorin ontbrak echter de kracht en het raffinement om kansen af te dwingen. Het fysiek sterke Oudemolen liet zien hoe het wel moet en troefde in per soonlijke duels het jeugdige Vosmeer af: 3-0. Smerdiek 2 laat kans op de tweede plaats lopen Pierre Withagen (Smerdiek) 26 Patrick Ketting (WHS) 22 Adrie Smits (Stavenisse) 16 Er is een nieuwkomer in de top drie van Thoolse topscorers. Adrie Smits van Sta venisse boekte zaterdag in het duel tegen Chrislandia drie doelpunten bij op zijn saldo dat daarmee op 16 kwam. Daarmee verdringt Smits Esmir Kustura van SPS van de derde plaats. Kustura staat al een tijdje droog met vijftien punten. Het is sinds 29 januari dat deze speler van de voetbalcombinatie Poortvliet/Scherpenis- se een doelpunt maakte. Kustura begon aanvankelijk als grote concurrent van Pierre Withagen van Smerdiek. Die staat nog steeds onbetwist bovenaan met 26 treffers. Patrick Ketting van WHS komt echter langzaam maar zeker dichterbij. Doordat hij een hattrick scoorde in de wedstrijd tegen WIK, en Withagen in de partij tegen Vrederust op twee bleef ste ken, haalt Ketting weer een puntje in. Er zijn twee nieuwelingen in het klassement. Herbert Vermaas van Smerdiek scoorde zijn eerste seizoenstreffer en Sjaak Quist van SPS schoot zich meteen met twee doelpunten in het topscorerklassement. Voetbal programma Zaterdag 1 april uur DFC-Noad( Vermeulen) 14.00 VVC-Thol.Boys(vr.) SKNWK-Stavenisse(vr.) 14.30 Smerdiek da.-Wemeldinge( vr.) 12.30 BVC 2-WHS 4 12.30 Thol.B. 3-Wemeldinge 2(Lok) 14.30 Thol.B. 4-Chrisland. 2(Beenakker) 12.30 FSV 3-Noad 3(Pietjouw) 14.30 Hoedekenskerke 3-Stavenisse 2 14.30 SVD 2-WHS 5 12.45 Noad 4-Internos 2(dBruine) 13.30 Meeuwen 3-Noad da. 12.15 Zondag 2 april uur Vosmeer-SVC(dSmit) 14.30 Kruisland 3-Vosmeer 3 10.00 Voetbal Uitslagen Tweede kl.: Thol.Boys-Dauwendaele 1- 2. Derde kl.: SKNWK-Noad 1-3, WIK- WHS 2-6. Vierde kl.: Chrislandia-Stavenisse 4-5, Smerdiek-Vrederust 7-2, Waarde-SPS 1- 4. Zesde kl.: Oudemolen-Vosmeer 3-0. Dames: Meeuwen 2-Smerdiek 1-7. Eerste kl. res.: Serooskerke 2- Thol.Boys 2 4-0. Tweede kl. res.: WHS 2-Wieldrecht 2 3-2, Noad 2-Papendrecht 2 5-0, SPS 2- VVC 2 2-2. Derde ki. res.: Yerseke 3-Smerdiek 2 2- 1. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-SPS 3 1-4. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Dosko 7 1-4, Vosmeer 3-Lepelstr.B.3 1-2, Borgvliet 5-Vosmeer 4 2-0. Zaalvoetbal: Vosmeer-Van Osta 3-6, Vosmeer 2-SSVR 6-4. Jeugd: SPS B-Rimboe 1-4, Bergen-SPS Dl 9-1, SPS D2-Meto 13-0, SPS E- WVV 5-7, SPS Fl-Vosmeer F1 4-4, Halsteren-SPS F2 2-0, VVC-SPS F3 2- 1; Thol.Boys A-RCS 2-1, BSC- Thol.Boys B 3-1, Thol.Boys C-Unitas C 2-1, DSE -Thol.Boys Dl 2-0, Thol.Boys D2-NSV 1-6, Smerdiek El-Thol.Boys El 2-4, Thol.Boys E2-Welberg 0-5, Thol.Boys Fl-Nw.Borgvliet 4-2, Thol.Boys F2-Steenbergen 1-4, Steen- bergen-Thol.Boys F3 0-9; Vosmeer D- Cluzona 2-1, Vosmeer El-NSV 6-1, Noordhoek-Vosmeer E2 0-15, Vosmeer F2-WHS F4 2-2; Smerdiek B-Nw.Borg- vliet 4-2, Smerdiek C-BSC 1-3, Smer diek D-Dreischor 4-3, Smerdiek E2-Vi- voo 7-1, Grenswachters-Smerdiek F1 0-5, NVS-Smerdiek F2 0-6. Met nog twee wedstrijden voor de boeg, staan de dames van Smerdiek op de eerste plaats met drie punten voorsprong op Kloetinge 2. De Smur- diekse ploeg heeft het behalen van het kampioenschap in eigen hand. Aan de Meeuwen 2 hadden de dames van Smerdiek zaterdag een makkie gezien de 1-7 overwinning. Uit een fraaie dieptepass van Petra Klippel maakte Simone Scherpenisse na een kwartier de openingstreffer: 0-1. Uit een goed opgebouwde aanval gaf Suzan Kaste- lijn de bal precies op Anne Hage, die het in de hoek afmaakte: 1-2. De op komende Corina Oudesluys gaf een steekbal aan Diana Hendrikse, die vanaf de 16 meter met een prachtige lob de keepster passeerde: 0-3. Het liep fantastisch voor Smerdiek, maar toen er in de verdediging tekort werd gespeeld, profiteerde de Meeuwen di rect: 1-3. Smerdiek was even de kluts kwijt, maar de goede keepster Connie Gulden beperkte de schade. Na rust werd er weer goed gespeeld en kort gedekt. Chantal Bijl hield de gevaarlijke linksbuiten van de thuis club in bedwang. Irma Hage, Josca Jansen en Diana Hendrikse hadden het middenveld in handen. De Meeu wen schiep weinig kansen en toen Ramona van Tiggele uit een hoek schop van Josca Jansen met een kop bal scoorde, was de voorsprong 1-4. Een mooie actie van Anne Hage werd door Ramona van Tiggele goed afge rond: 1-5. Scherpenisse benutte een hoekschop van Jansen, die zelf alleen voor de keepster niet profiteerde. Ook Anke de Jong schoot na een prachtige aanval net naast. Anne Hage bepaalde de eindstand op 1-7 na een voorzet op maat van Hendrikse. Een royale zege dus voor Smerdiek in een mooie wed strijd. Zaterdag wordt er thuis tegen Wemeldinge geoefend om half één. Smerdiek Kloetinge 2 Meeuwen 2 Patrijzen Veere Dauwendaele DFS ZSC '62 Bevelanders Oostkapelle 2 SKNWK Nieuwland 20 19 0 20 18 0 20 14 1 19 14 0 19 8 2 20 20 19 20 19 20 20 7 5 7 2 6 1 6 1 5 0 4 1 3 1 1 57 2 54 5 43 5 42 9 26 8 26 11 23 12 19 13 18 14 14 15 13 16 10 139-7 109-23 61-40 83-33 44-63 48-63 41-58 38-80 47-69 42-75 37-92 38-124 Onnodig balverlies en weinig con centratie zorgden er binnen twintig minuten voor dat Tholense Boys te gen een 0-2 achterstand aan keek. Al in de openingsfase sprong de bal uit een scrimmage voor het doel van Tholense Boys voor de voeten van een Middelburgse aanvaller die niet aarzelde en uithaalde: 0-1. Kort daarop kreeg een speler van Dau wendaele alle tijd om af te drukken: 0-2. Bij beide situaties maakte de Thoolse defensie, waarin de ge schorste Hassan el Jilali en Arie Draaijer ontbraken, een apathische indruk. Voor Dauwendaele, met Ka- pelle in de race om de derde periode, was de vroege voorsprong een op steker. Pas met de rust in zicht be- Johan Schot (rechts) in duel. met een speler van Dauwendaele. Schot redde in de 44e minuut de eer voor Tholense Boys via een kopbal. gon Tholense Boys te voetballen. Met een kopbal in de 44e minuut zorgde Johan Schot voor de aanslui tingstreffer: 1-2. Geelhoed: „We hebben, zeker na rust, geprobeerd om de zaken recht te trekken. Het lukte niet, ondanks alle druk die we uitoefenden. Met kunst- en vlieg werk bleef Dauwendaele overeind. Het was zo'n wedstrijd waarvan je er elk seizoen een stuk of vijf tussen hebt zitten. Het was alleen jammer dat het nu in dit stadium van de competitie was." De thuisclub zette de Walcherse ploeg na de pauze vast op eigen helft. Twee handen vol hoekschop pen werden afgedwongen. Jan Groe- newegen en Francel Kousemaker kregen kansen en ook Wim Schot brak nog een keer gevaarlijk door. In plaats van de bal af te leggen op vrij staande medespelers, koos Schot er voor om zelf te schieten. De bal ging naast. Ook Johan Schot en de mee opgerukte verdediger Roy Streng waren met het hoofd nog dicht bij de gelijkmaker. In de stand kwam ech ter geen verandering meer. Door de nederlaag is de achterstand van Tholense Boys op koploper Se olto nu opgelopen tot vier punten. Met nog twee wedstrijden te gaan lijkt het kampioenschap voor de geelzwarten een utopie. Geelhoed wil het hoofd echter nog niet in de schoot leggen. „Het kan allemaal nog. Seolto moet de komende wed strijd tegen SSV. Als ze verliezen wordt de druk voor hen heel hoog. Maar natuurlijk hebben we het ons zelf erg moeilijk gemaakt. We had den in een fantastische positie kun nen zitten." Seolto Tholense Boys SSV '65 Yerseke Bruse Boys Kapelle Hr. Arendskerke Dauwendaele Terneuzense B. Kogelvangers Heinkenszand Middelburg 20 12 6 20 12 2 20 11 5 20 9 8 20 10 3 20 9 4 7 7 7 4 7 3 4 4 4 3 3 1 42 38 38 35 33 31 6 28 9 25 10 24 12 16 13 15 16 10 44-23 44-30 36-24 45-28 54-36 39-32,' 34-26 30-42 35-34 43-51 32-54 23-79 Ondanks de 7-2 zege op Vrederust hield Smerdiek toch een klein ka tertje aan de zaterdagmiddag over. Het een halfuur later in Krabbendij- ke begonnen FSV boog in de slot fase een achterstand om in een nip te 1-2 zege. Daardoor zag Smerdiek zijn hoop om samen met de Fij- naartse ploeg op kop te komen, de grond ingeboord. Via een mobiele telefoonverbinding werd de wed strijd door de Smerdiek-spelers en trainer Ard Beurkens gevolgd. „Als het dan zo afloopt is de teleurstel ling groot. Ik verwacht niet dat FSV nu nog punten verliest. Ze moeten nog tegen Waarde en Dos- ko, twee zwakke broeders. We moeten ons richten op de nacompe titie." Zelf had Smerdiek geen moeite met tegenstander Vrederust. Al na drie minuten ging Vrederust-keeper en oud-Smerdiekenaar Alex Opree in de fout en profiteerde Wiliam de Bie: 1-0. De hele eerste helft speel de Smerdiek degelijk voetbal. Er werd goed gecombineerd en Vrede rust liep voortdurend achter dè fei ten aan. Na ruim een kwartier werd de marge verdubbeld. Pierre Witha gen werd neergelegd in het zestien metergebied en benutte zelf de toe gekende strafschop: 2-0. Vrederust kon wat terugdoen toen twee Smer- diekse verdedigers iets teveel op el kaar rekenden en een aanvaller hen het nakijken gaf: 2-1. Nog voor de thee bouwde Smerdiek de voor sprong uit naar een veilige 4-1. In beide gevallen was rechtermidden velder William de Bie degene die vlotte aanvallen over de linkerkant afrondde. In de tweede helft zakte de thuis club terug. Bij de talrijke kansen werd iets te vaak aan het eigen be lang gedacht, in plaats van er beter voorstaande medespelers het doel punt te gunnen. Daardoor bleven de dubbele cijfers buiten bereik. Beur kens baalde er van. „Iedereen ging voor zichzelf spelen. Als voetballer was ik in een dergelijke situatie net zo. Ik begrijp het dan ook wel. Maar als trainer houd ik er niet van." Desondanks voerde Smerdiek de score regelmatig op naar 7-1. Withagen (5-1), De Bie (6-1) en Herbert Vermaas (7-1) namen de De Tien van Halsteren. Atletiek- club Olympia uit Halsteren organi seert zondag de wedstrijdloop 'De Tien van Halsteren'. Tot nog toe was dat de Twintig (kilometer) van Halsteren, maar het bleek dat veel wedstrijdatleten zo vlak voor de marathon van Rotterdam liever een korte afstand lopen. Het parcours is ook verlegd van de Melanen naar de dorpskern van Halsteren. De wed strijd (keuze uit diverse afstanden) begint zondag om half één. Start punt is de Dorpsstraat. treffers na rust voor hun rekening. In de slotfase maakte Vrederust er nog 7-2 van. Bij de thee leek er voor Stavenisse niets aan de hand in Heijningen. De bezoekers leidden met 1-5 en niets leek een ruime overwinning in de weg te staan. Al in de derde minuut vond Adrie Smits met een vrije trap van ruim 20 meter het net, een inzet waarbij de Chrislandia-keeper niet vrijuit ging: 0-1. Een vrije trap van Ronald Post leidde in de 8e minuut de tweede treffer van Stavenisse in. Cees van Putte schoof de voorzet keurig binnen: 0-2. Nog voor het kwartier om was, zorgde Bennard de Rijke met een fraaie lob voor 0-3. Stavenisse maakte niet de fout in de verdediging te kruipen. Na een half uur kwam Chrislandia even terug in de wedstrijd: 1-3. Adrie Smits strafte kort daarop echter een verdedigings- fout af en bezorgde zijn ploeg wat meer lucht: 1-4. Van Putte speelde nog voor de rust Smits aan en weer maakte de topscorer van Stavenisse geen fout: 1-5. De tweede helft kende een geheel ander verloop. Chrislandia zette Sta venisse onder druk. Zeker toen Mar tin Neele in de 55e minuut een over treding in het eigen zestienmeter gebied maakte, was het hek van de dam. De toegekende penalty werd benut (2-5) en de thuisclub nam daarna alle risico's van de wereld. Stavenisse had geen enkel antwoord op de opportunistische speelstijl van de Brabanders en moest toestaan dat het kort daarop 3-5 werd. De irrita ties binnen de lijnen liepen op en omdat Stavenisse de ruimte voorin niet wist te benutten, bleef het span nend. In de 88e minuut bereikte de spanning het kookpunt toen de thuis club tot 4-5 terug kwam. In de tien minuten extra tijd wankelde Stave nisse. Het was enkel aan doelman Mare Hogendoorn te danken dat de drie punten mee terug naar het eiland gingen. Met twee fantastische red dingen sleepte Hogendoorn zijn ploeg er doorheen. „Onbegrijpelijk dat het zo gelopen is. We hebben de punten, maar ik ben niet blij", aldus trainer Smits. Stavenisse moet uit de twee resterende wedstrijden tegen Krabbendijke en Vrederust tenmin ste vier punten halen om zeker te zijn van het behalen van de derde perio de. SPS speelde een matig duel bij hek kensluiter Waarde. In het eerste kwartier hielden paal en lat Dick Uijl en Sjaak Quist van scoren af. Na ruim vijftien minuten was het wel raak voor SPS. Quist werd in de diepte aangespeeld, bracht het leer goed onder controle en drukte snel af: 0-1. Ook in het vervolg kreeg het team van Mark de Weerd tegen het zwakke Waarde kans op kans. De bal ging er echter niet meer in, zodat het een moeilijke pot voor de bezoekers bleef. Met de rust in zicht ontsnapte SPS aan de gelijkmaker. Een verre uittrap van de Bevelandse doelman bracht een aanvaller in stelling die tot tweemaal toe tegen de lat kopte. Na de pauze zakte SPS nog verder weg. De Thoolse ploeg ging mee in het lage tempo van Waarde dat in de 55e minuut zelfs op gelijke hoogte kwam. Weer leidde een uittrap van de keeper de aanval in en ditmaal was het wel raak. „Toen dacht ik: wat zullen we nu allemaal weer gaan meemaken", aldus De Weerd. SPS wankelde even, maar herpakte zich tijdig. Waarde werd weer vastgezet op eigen helft en SPS kreeg kansen. De na rust voor Wim de Groen in het veld gekomen Martin Quist legde een bal van Jaco Jansen met de lin kervoet in de verste hoek: 1-2. Kort daarop haalde Jansen de achterlijn en kopte Peter Noordijke netjes in: 1-3. Sjaak Quist benutte een straf schop, nadat hij zelf binnen de be ruchte lijnen was neergelegd: 1-4. Omdat ZPR verloor (4-2) bij Dosko, houdt SPS nog een theoretisch kans je op de vierde plaats en daarmee op de nacompetitie. De Weerd: „We moeten tegen Dosko en Halsteren gewoon nog vol aan de bak. We heb ben niets te verliezen." FSV Smerdiek Krabbendijke ZPR '84 SPS Halsteren Stavenisse Dosko Chrislandia Alliance Vrederust Waarde 20 17 2 20 16 2 20 12 5 20 10 4 20 20 20 20 20 20 20 20 9 2 8 3 8 2 8 2 5 6 5 2 3 3 2 1 1 53 2 50 3 41 6 34 9 29 9 27 10 26 10 26 9 21 13 17 14 12 17 7 92-20 65-27 55-29 52-29 44-27 39-36 43-57 37-59 38-53 39-64 31-89 18-63 Het reserve tenue dat het eerste elftal van Smerdiek namens alle senioren en het damesteam van de club in ontvangst nam van Sparmarkt-eigenaar R. van Ttlborg (tweede van rechts) werd zaterdag meteen goed ingewijd met een zeer ruime overwinning op Vrederust. (Advertentie LM.) Iedere club heeft zijn eigen tenue, met kenmerkende kleuren en met strepen of een ander motief. Zo ook natuurlijk voetbalvereniging Smerdiek. De club uit Sint-Maar tensdijk treedt standaard aan in het blauw-zwart. Maar er zijn van die wedstrijden waar die kle ding niet kan worden gedragen. Bijvoorbeeld als de tegenstander een gelijksoortige outfit heeft. Dan moet het reservetenue uit de kast worden gehaald. Sinds zater dag zijn alle seniorenteams van Smerdiek én het dameselftal voorzien van een nieuw reservete nue. Dat cadeautje is afkomstig van sponsor Sparmarkt Van Til borg uit Sint-Maartensdijk. Deze supermarkt ging in juni vorig jaar van P. Groffen over in han den van R. van Tilborg. De Spar had al een reclamebord op het veld van Smerdiek hangen, maar van kledingsponsoring was het nooit gekomen. Het bestuur ging kennismaken met de nieuwe eige naar en daaruit rolde het voorstel om de hele club van reservekle ding te voorzien. Zaterdag was het dan zover. Het eerste elftal toog naar de super markt waar bestuurslid T. van den Hoek eigenaar Van Tilborg met een bloemetje bedankte voor de bijdrage aan het Sint-Maar- tensdijkse voetbal. De nieuwe shirts en broeken werden meteen beproefd in de wedstrijd tegen Vrederust die met een ruime 7-1 uitslag werd gewonnen door Smerdiek. Of het aan deze over winning ligt of niet, maar de club is van plan om ook nog een paar keer zonder noodzaak het reser vetenue aan te trekken om zo de naam van de sponsor uit te dra gen. tende thuisclub de leiding. Een vrije trap van ruim 20 meter verdween in de benedenhoek langs doelman An ton Elenbaas: 1-0. WIK bood met een gezonde portie agressie flinke tegenstand en het team van André Maas had moeite om het eigen spel op de mat te leggen. In de 35e mi nuut was Harm Moerland dicht bij de gelijkmaker. Moerland speelde een paar mannetjes uit, maar zijn lob eindigde op de lat. Toch ging WHS met 1-1 de rust in. Na een hoek schop in de 44e minuut werd de bal door Richard de Jonge met het hoofd beroerd en schoot zijn broer Arthur de Jonge van dichtbij in het dak van het doel. Na de pauze hield WHS het tempo hoog. De thuisclub kon het niet meer bijsloffen en een hattrick van Ketting in een dik kwartier besliste de wedstrijd. In de 53e minuut schoot Ketting voor de eerste maal binnen, nadat Arie Fase bij de eerste paal het leer net niet voldoende had weten te raken. Via de paal liet Ket ting 1-2 aantekenen. Kort daarop onderschepte Vincent de Jonge een bal om vervolgens op snelheid rich ting het Schouwse doel te gaan. De Jonge werd neergelegd en Ketting benutte de toegekende strafschop: 1- 3. Vreemd genoeg kreeg de WIK- speler voor zijn vergrijp geen rode kaart voorgehouden. WHS voetbal de onverstoorbaar verder en Ketting liet met een diagonale knal zijn der de treffer van de middag noteren. Met Hans Leune in de ploeg voor Arie Fase ging WHS op zoek naar een hogere score. Johan van de Re- pe, in het veld gekomen voor Harm Moerland, leidde een aanval in die door Leune werd afgerond: 1-5. Tij dens een uitval kwam WIK nog een maal dichterbij, een treffer waar doelman Elenbaas en Van der Repe eendrachtig aan meewerkten: 2-5. Het laatste woord was voor Richard de Jonge die met de punt van de lin kerschoen in de slotfase voor 2-6 zorgde. Met nog twee duels voor de boeg lijkt WHS verzekerd van de nacompetitie. De slotdag belooft voor de Sint-Annalanders cruciaal te worden. Dan moeten er in en tegen Sliedrecht punten worden gepakt. Maas: „We hebben het allemaal in eigen hand." Noad kende in Nieuwerkerk een bliksemstart. Al in de 3e minuut ging Corné de Frel op snelheid door om vervolgens twee tegenstanders en de doelman uit te spelen: 0-1. Na die opsteker ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, waarbij de Fliplanders met corners en andere stilstaande situaties het meeste ge vaar stichtten. In de 32e minuut kon Noad opnieuw juichen. Na een vlot- lopende aanval met de twee andere spitsen Erik Fonteijne en Jaco de Jonge was De Frel andermaal het eindstation. Met een diagonale knal liet hij de Schouwse doelman kans loos: 0-2. Een donderspeech in de kleedkamer van SKNWK leek na de rust ave rechts te werken. De thuisclub, nog volop in de degradatiezorgen, vergat te voetballen en ging zich te buiten aan overtredingen. Het leverde een SKNWK-speler een tweede gele kaart op, zodat Noad tegen tien man verder speelde. Trainer Kees Stout- jesdijk bracht tien minuten na de pauze Leo Zuidweg in de ploeg in plaats van De Jonge. „De andere spitsen zijn nu zo ver dat we zelfs Leo er soms naast kunnen zetten. Maar natuurlijk maakt Leo nog al tijd het verschil. Hij legt die laatste twee er toch maar weer netjes in", aldus Stoutjesdijk. In de 70e minuut zette Johan Reijngoudt aan de rech terkant een goede actie in die in het centrum door de inlopende Zuidweg werd afgerond: 1-3. Niet veel later was het opnieuw raak voor Noad. Ditmaal leverde De Frel de mede werking en werkte Zuidweg overtui gend af: 1-4. Na het neerhalen van Arjan Moerland volgde een opstoot je dat een speler van de thuisclub met de rode kaart moest bekopen. Tegen de resterende negen Schouw se spelers verzuimde Noad in de slotfase de score verder uit te bou wen. Desalniettemin was Stoutjes dijk (en heel Noad) tevreden over de afloop. Ruim voor het einde van de competitie is de Fluplandse ploeg in veilige haven. „De doelstelling, ons zo vroeg mogelijk in veiligheid spe len, is bereikt. We kunnen nu gaan werken aan het volgende seizoen", besluit Stoutjesdijk. De eerste kansen in het duel tegen WIK waren voor WHS, maar bij twee inzetten van Patrick Ketting stond de doelman van WIK telkens op de goede plaats. Halverwege de eerste helft nam de zich sterk verzet- De Alblas Papendrecht WHS Zwaluwe Sliedrecht DVO '60 Baronie Noad '67 DFC WIK'57 SKNWK Brouwershaven 20 17 3 20 11 5 20 11 4 20 10 2 9 4 9 2 9 1 8 3 5 4 5 1 4 3 3 0 0 54 4 38 5 37 8 32 5 31 9 29 10 28 8 27 9 19 14 16 13 15 16 9 104-30 50-24 51-33 45-35 47-28 49-42 52-69 41-33 30-54 31-74 26-64 24-64 naar voren te lopen, zonder nog op de defensie te letten. Die speelwijze werd in de 65e minuut afgestraft: 2- 0. Een tegenvaller voor Vosmeer, dat bij de voorgaande aanval juist een bal van Peter Moerland van de doellijn zag worden gehaald. Vlak voor het einde maakte de thuisclub er nog 3-0 van. Trainer Havermans maakte zich na afloop enigszins be zorgd over de ontwikkeling van zijn jonge spelers. „De meesten staan een beetje stil. Veel jongens zitten nog op school en hebben nu, met examens die er aan komen, even be langrijker dingen aan het hoofd. Daarnaast speelt natuurlijk mee dat we niks meer te winnen of te verlie zen hebben. Het laatste stapje ont breekt nu al te vaak. Tegen een er varen ploeg als Oudemolen word je daar op afgerekend." In de 20e minuut was Vosmeer dicht bij de openingstreffer. Rini Plom pen zette goed voor en in het cen trum kwam Theo van Eekelen net een teennagel tekort om de score te openen. Van Eekelen was in de spits de vervanger van de wegens werk afwezige Jacco Vaders. Ook Corné Geers zette nog een keer goed door, maar Donald van Dam schoot uit diens pass juist voorlangs. In de 35e minuut brak slecht uitverdedigen Vosmeer bijna op. De bal kwam voor en bij de tweede paal moest doelman Mike van der Mark alle zeilen bijzetten. Met een fraaie red ding voorkwam de Vosmeerse doel man de 1-0. Na de pauze haalde Vosmeer niet meer het niveau van voor rust. De ploeg maakte de fout in het spel van de thuisclub mee te gaan. De lange ballen vlogen van voor naar achter en de bezoekers kregen het moeilij ker. In de 55e minuut werd de score geopend. De jonge invaller Pascal Zwegers moest het afleggen tegen de bonkige rechterspits van Oude molen die vervolgens ook Van der Mark kansloos liet: 1-0. Vosmeer verloor het hoofd. Iedereen begon DSE 23 16 5 2 53 100-35 SVC 23 16 4 3 52 73-26 Val Aan 23 12 9 2 45 56-30 NVS 23 12 6 5 42 39-30 Nw. Borgvliet 23 12 4 7 40 58-33 Oudemolen 23 12 3 8 39 58-43 Vivoo 23 11 3 9 36 64-58 Rimboe 23 9 8 6 35 40-31 Vosmeer 23 8 3 12 27 37-56 Schijf 23 6 4 13 22 36-55 Kruisland 23 4 6 13 18 31-56 Lepelstr. Boys 23 3 5 15 14 '27-73 Welberg 23 2 7 14 13 24-69 Moerstraten 23 2 5 16 11 24-72 Om kans te houden op de tweede plaats in de eindklassering, moest Smerdiek 2 zaterdag de uitwedstrijd te gen Yerseke 3 winnen. In het begin van het duel werd het al snel duidelijk dat beide teams voor de volle winst gin gen. Het spel ging het eerste kwartier op en neer, maar Yerseke zat twee keer dicht bij een treffer. Na deze kansen bracht Rachid el Morabit Elmar v.d. Griek in een kansrijke positie, maar deze miste de mooie kans op>de ope ningstreffer. In de 25ste minuut kwam de thuisclub toch op 1-0. Volgetls de verdediging van Smerdiek gebeurde dat uit buitenspelpositie, maar de grensrechter vlagde niet. Op slag van rust nam v.d. Griek een fraaie vrije trap, maar deze spatte uiteen op de kruising. In de 46ste minuut scoorde hij dan toch de gelijkmaker na een mooie pass van Jeffrey Stoutjesdijk. De eerste twintig minuten van de twee de helft waren volledig voor Smerdiek en eigenlijk hadden de blauwzwarten uit moeten lopen naar 1-3. Dat gebeur de echter niet en het fysiek sterkere Yerseke nam het initiatief over. De thuisploeg kwam dan ook in de 35ste minuut op een 2-1 voorsprong. Smer diek probeerde het nog wel, maar mop perde daarbij te veel op de scheids rechter en kwam eigenlijk niet meer terug in de wedstrijd. Ondanks het feit dat Peter van Ast en Nordine Achabar een goede pot speelden, bleven de punten in Yerseke. Smerdiek vond, ge zien de verhoudingen in de hele wed strijd, dat een gelijkspel beter was ge weest.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2000 | | pagina 15