Mixedteams spelen gelijkmatige ronde Districtstitel voor jeugd Ruucstoppelen Proef met corridors voor sportduikers De Luyster wint schoololympiade Vijfhonderd roefelaars Spelersmutaties Tholen Zeelandkaart erg in trek T. Moerland gestopt in tennisbestuur Mies Knop wint dressuur in Dirksland Warme sportdag met zowel competitie als recreatief gedeelte St.Maartensdijk wint op sportdag Scheldecollege Donderdag 13 juni 1996 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 15 Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. St. Annaland strijdt voor behoud in klasse De mixedcompetitie gaf zaterdag voor de Thoolse teams een gelijkmatig spelbeeld te zien. St.Annaland speelde gelijk, Eegedima noteerde eenmaal winst, één keer ver lies en ook een gelijkspel. De Ruucstoppelen boekte een keer winst en eenmaal gelijkspel. Tennis Scherpte Ruime winst Vereniging Gekomen Vertrokken Thoolse voetballers bulten Tholen Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Hydrauliekkoppelingen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Paardensport Om problemen met vissers te voorkomen Bij Gorishoek, Strijenham en nog twee plaatsen in de Oosterschelde worden corridors aangelegd waarlangs sportduikers in en uit het water kunnen komen op een afstand van meer dan 25 meter van uitstaand vistuig. Zowel de georganiseerde duiksport als de vissers willen meewerken aan deze proef, die ertoe moet leiden dat pro blemen zoals zich vorig jaar tussen beide groepen voor deden, uitblijven. Weekendvergunning Het is warm op de sportvelden in Tholen. Toch beginnen de 352 basisscholieren donderdag de olympiade met een warming-up. Op muziek wordt massaal een dans uitge voerd. Daarna volgt zowel een competitie- als een recrea tief programma. Zwembad fel Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Meer dan 500 Thoolse kinderen doen woensdagmiddag 19 juni en zaterdagmorgen 22 juni mee aan de roefeldag. Voor de vierde keer bezoeken ze bedrijven en verenigin gen. Dit keer niet alleen in Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Anna- land, maar ook in Sint-Philipsland en Oud-Vossemeer. In laatstge noemde plaats overigens alleen op de zaterdag. Er doen in Vossemeer slechts zes bedrijven mee, waardoor ook het aantal deelnemende kinde ren er noodgedwongen beperkt is (voorheen konden die naar Tholen). Overigens toonden het eerste jaar dat de roefeldag in Sint-Maartens dijk werd gehouden, daar ook slechts acht bedrijven interesse. In Sint-Philipsland is het bestuur van jeugdsoos De Kelder bijzonder actief geweest bij het werven van bedrijven, meldt Ron van den Bogaard van het jeugd- en jongeren werk. Daar deed zich het probleem voor, dat kinderen zich nog aan meldden na het sluiten van de ter mijn. ."In de andere plaatsen is al bekend dat je niet meedoet wanneer je te laat aanmeldt. Het indelen is namelijk een hele puzzle en vergt veel tijd", zegt Van den Bogaard. "Volgend jaar moeten we er in Sint- Philipsland vroeger bij zijn." Het aantal ouders dat zich in Sint-Phi lipsland meldde voor begeleiding viel wat tegen, maar dat kon opge lost worden doordat het bestuur van De Kelder compleet aantreedt op de roefeldagen. De roefeldag - een Belgische vin ding - is bedoeld om kinderen van zes tot twaalf jaar kennis te laten maken met bedrijven en instellin gen. Ieder kind neemt een kijkje bij drie bedrijven. Voorgaande jaren deden op Tholen allerlei bedrijven mee, maar ook de dierenarts, brand weer en het bejaardentehuis. De eerste 11.000 Zeelandkaarten zijn verzonden naar Zeeuwse gezin nen. PTT Telecom en de provincie Zeeland zijn zeer tevreden met de grote belangstelling voor deze gratis betaalkaart, die contant geld overbo dig maakt. Het oplaadbare pasje is zo gewild, dat er vertraging is ont staan in de aflevering. Er kan mee worden gebeld, gewinkeld, gepar keerd, e.d. De provincie Zeeland is proefgebied. Later dit jaar zal de chipkaart in heel Nederland worden ingevoerd. St.Annaland speelde in de mixed competitie thuis tegen WIK uit Kerkwerve. De klasse waarin deze ploegen uitkomen kent één sterke favoriet en dat is Kruiningen. De andere ploegen speelden alle wed strijden tegen elkaar gelijk. Eén van de vier ploegen promoveert en twee degraderen er, dus elk punt is van belang. Wim Bazen had tegen WIK één van zijn beste dagen. Samen met Adrie Goedegebuure won hij het dubbelspel met 6-2 en 6-4. Ook in zijn mix met Trijnie Goedegebuure behaalde hij de winst met 1-6,6-2 en 6-3. De damesdubbel ging naar WIK. Marrie Quist speelde na twee jaar weer een competitiewedstrijd in de mix. Samen met een zwak spe lende Thijs Fase kon ze geen potten breken en verloor met 6-4, 1-6 en 2- 6. Thijs Fase en Corrie Bazen kwa men er in de eerste set niet aan te pas en herstelden zich te laat zodat ook deze partij naar de spelers van Kerk werve ging. Adrie Goedegebuure en Ilja Fase speelden een wedstrijd met een hoge amusementswaarde. Van twee kanten werd er vrijuit gespeeld en dat leverde een fraaie partij op. Het St.Annalandse duo won met 6-2 en 6-3. Daarmee kwam de eindstand op 3-3. Het tweede mixedteam van Eegedi ma klopte thuis DOS uit Vlissingen met 4-2. Peter Mens en Cia Minder hout verloren na een spannende par tij met 5-7 en 6-7. Piet Jansen en Peter Mens wonnen de herendubbel, maar de dames gingen daarentegen tenonder. De overige gemengddub- bels gingen beter voor Eegedima dat zodoende toch nog won. Het Thoolse 35-plusteam speelde thuis tegen Bathse Kreek en werd met 2-4 verslagen. De ploeg miste net wat scherpte, maar met enkele invallers in de Eegedimaploeg was de captain niet ontevreden. Ada Lammers en Rein van Nijnatten wonnen hun partij in drie sets: 1-6, 7-5 en 6-4. De dubbels gingen in twee sets verloren. Ruucstoppelen 3 speelde in Tholen uit tegen Eegedima 3. Maddy Filius en Lijdie Kot werkten een lekkere partij af. De eerste set ging gelijk op, maar het St.Philipslandse duo moest de zege aan de tegenstander laten met 7-5. Dat gebeurde ook in de tweede set die door Eegedima met 6-4 werd gewonnen. In het heren dubbelspel had De Ruucstoppelen minder moeite met Eegedima en won met 3-6 en 2-6. Maddy Filius en Adrie van Dijke van De Ruuc stoppelen hadden het echter zwaar in de eerste set. Van Dijke speelde erg goed, maar desondanks ging de eerste set in de tie-break met 7-6 naar Eegedima. Ook de tweede set ging naar de Tholenaren met 6-3 omdat Maddy Filius haar spel aan het net niet in punten om kon zetten. Lijdie en Jan Kot maakten er een driesetter van. Ze wonnen de eerste set zonder noemenswaardige weer stand te ondervinden met 0-6. De tweede set verliep heel anders en de St.Philipslanders liepen tegen een 6- 1 nederlaag aan. Ze pakten echter in de derde set de draad weer op en wonnen met 3-6. Lijdie Kot en Adrie van Dijke speelden een goede partij en boden vooral in de eerste set behoorlijk tegenstand. Ze kregen zelfs twee keer de kans om de set in hun voordeel te beslissen, maar ze lieten die kansen onbenut en verlo ren in de tie-break met 7-6. Eegedi ma won ook de tweede set met 6-2. Maddy Filius en Wim van der Ree wonnen voor de derde achtereenvol gende week. Mede door goed samenspel werd het 4-6 en 2-6 voor de St.Philipslanders. Daarmee ein digde de wedstrijd in een 3-3 gelijk spel. Het vierde mixedteam van De Ruuc stoppelen ontving zaterdag De Stoof uit Koudekerke. Er waren drie inval lers bij De Ruucstoppelen: A. van Westen, S. Everaers en mevr. R. Verwijs. Walpot en Van Westen waren er in de eerste set van de herendubbel niet goed bij en ze ver loren met 2-6. In de tweede en derde set trokken ze die fout weer recht en wonnen de partij met 6-1 en 6-4. mevr. M. Walpot en mevr. A. Ever aers gaven in de eerste set eveneens de winst uit handen: 3-6. De tweede set ging met 6-3 naar De Ruucstop pelen, maar De Stoof trok er in de derde set extra hard aan en won met 0-6. Het echtpaar Walpot speelde een gedegen mix-partij en bracht die met 6-2 en 7-5 binnen voor De Ruucstoppelen. S. Everaers en mevr. R. Verwijs hadden meer moeite met hun opponenten. Na een gelijkopgaande strijd wonnen ze echter toch de eerste set met 7-5. De tweede set was met 5-7 voor De Stoof, maar De Ruucstoppelen won uiteindelijk met 6-4. Mevr. R. Ver wijs en A. van Westen maakten er een spannende wedstrijd van. Met een tie-break in de eerste set wonnen ze met 7-6 en 6-4. Het echtpaar Everaers won tenslotte overtuigend de laatste mix met 6-3 en 6-2. Daar mee werd het 5-1 voor De Ruuc stoppelen. Het 35-plusteam van Jacoba van Beieren leed zaterdag een 5-1 neder laag in de uitwedstrijd tegen Drive te Heinkenszand. Tholense Boys Hassan Eljilali (Halsteren) John Nieuwkoop (was gestopt) Piet den Boef (Veere) Ton van Zundert (NAC) Jeroen Slooff (Halsteren) Jaap Boogaard (PPSC/Schtedam) Wouter Boogaard (PPSC/Schiedam) Johan de Konte (WC) Ronald Adams (Dosko) Drumus Ceiik (Smerdiek) SPS - Smerdtek Conné Stoutjesdijk (Rillandia) DrumusCclik (Thol. Boys) Stavenisse - - WHS Ricn den Engelsman (Rillandia) Arthur de Jonge (Rillandia) Jaap Knop (jeugdtrainer Bruse Boys) ||||l|ill||||jpjll||||lll|||||||||j|j|||||||l||||||||j|||j: Vosmeer trainer/speler Ad de Jong (Rood/Wit) Charles Blesgraaf (Steenbergen) Gerwin Hoek (VVC'68) Jonno Hoek (VVC'68) Frankün Vink (Halsteren) NOAD'67 Mario Smits uit Stavenisse van WC naar FC Bergen Louis v.d. I^tak uit Oud-Vossemeer (zonder club) naar VVC'68 Jan Groenewegen uit Tholen van Halsteren naar Rillandia Frans Hagenbeek uit St. Maartensdijk van Kloetinge naar Rillandia Pierre Withagen uit St. Maartensdijk van MOC naar HVV Het juniorenteam van De Ruucstoppelen dat de titel in de wacht heeft gesleept. V.l'n.r. Benjamin Suurlant, Sven Buijs, Michiel van der Est, teamcaptain Rya den Engelsman en Roel den Engelsman. De deelname aan de districtscom petitie van de KNLTB Zeeland heeft de jeugd van De Ruucstop pelen geen windeieren gelegd. Zowel het eerste jongensteam t/m 13 jaar als de jongens t/m 17 jaar zijn poulewinnaar geworden. De tennisjeugd stapte over naar de KNLTB omdat de Halsterse jeugdcompetitie ter ziele is. Ook spelen twee 'beginnersteams' mee in de nieuwe Thoolse competitie voor basisscholieren. Vijf jeugd- teams in de competitie is niet niks voor een vereniging die nog maar zes jaar oud is. "In 1993 hadden we twaalf jeugd leden, nu zijn er dat 54", vertelt Rya den Engelsman. "Maar we hebben dan ook een erg actieve jeugdcommissie." Rya is captain van het eerste jongensteam t/m 13 jaar, dat kampioen is geworden in de tweede klasse (poule P). Benja min Suurlant, Roel den Engels man, Michiel van der Est en Sven Buijs verloren geen enkele wed strijd. Ze speelden één keer 6-6, wonnen twee keer met 12-0, twee keer met 10-2 en een keer met 9-3. Compe titietegenstanders waren Ruuc stoppelen 2, Jacoba van Beieren (St.Maartensdijk) en Den Haene (Schuddebeurs). Het jongensteam tot en met 17 jaar van de Sint-Philipslandse tennisclub speelt op 15 juni een finalewedstrijd tegen een andere poulewinnaar. Tom Moerland uit Tholen heeft na bijna twaalf jaar afscheid genomen van het districtsbestuur van de ten- nisbond KNLTB. Als voorzitter van de werkgroep arbitrage én als bondsgedelegeerde bij toernooien blijft de Tholenaar bij de tennissport in Zeeland betrokken. Moerland leg de zijn bestuursfunctie neer, om te voorkomen dat een vermenging van belangen zou kunnen optreden. Zijn vrouw Ria is namelijk sinds een jaar als bureaumanager in vaste dienst van de KNLTB Zeeland. In het districtsbestuur had Moerland de opleidingen onder zijn hoede. "Dat betekende het volgen van de landelijke sectievergaderingen en het uitzetten van cursussen in het Zeeuwse. Ik heb daar altijd veel ple zier aan beleefd", aldus de Thole naar, die zoveel mogelijk probeerde om bij het begin en het einde van een opleiding aanwezig te zijn. Het meeste werk had hij aan de cursus sen jeugdbegeleiding, baanonder- houd, scheidsrechters en VCL/VTL (competitieleider en toernooileider; deze worden verplicht), terwijl voor een kadercursus de belangstelling bij de clubs minimaal was. Districtsvoorzitter Cees Zuidweg bedankte Moerland voor zijn inzet en bood een cadeau aan. Hij roemde met name diens streven naar een stuk gezelligheid binnen het bestuurlijke werk. De voorzitter trad in november 1984 tegelijk met Moerland toe tot het districstbe- stuur. Hij zal dit najaar stoppen en dan is meteen de Thoolse inbreng verdwenen. Moerland pleitte er daarom voor, dat de Thoolse tennis verenigingen op zoek gaan naar een eigen kandidaat voor het districtsbe stuur. Zijn plaats is door een Zeeuws-Vlaming ingenomen. Dezelfde mentaliteit, dezelfde ambitie. Elkaar feilloos aanvoelen en aanvullen. Dat is wat een team succesvol maakt. Niet alleen op het voetbalveld maar ook daarbuiten. Wat dat betreft spreken we uit ervaring. Als goed op elkaar ingespeeld team maken wij ons dage lijks sterk voor een groeiend aantal relaties. En voor Audi, het merk dat nu eenmaal een reputatie heeft hoog te houden. Daar voelen we ons gezamenlijk verantwoordelijk voor. Wat tot uiting komt in onze persoonlijke service en aandacht. Auto Kar B.V. Van Bredastraat 1, 4651 LR Steenbergen. Telefoon 0167 - 564250 Auöi Advertentie I.M. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Amazone Mies Knop-Brokx uit Anna Jacobapolder heeft zaterdag op een dres- suurwedstrijd in Dirksland de eerste prijs gewonnen in de L-klasse. Het was een zogeheten 'wilde' wedstrijd. Daaraan mag iedereen meedoen, ook als men geen lid van een rijvereniging is. Mies Knop rijdt voor de organiserehde vereni ging Sasruiters. Voor leden van die ver eniging telde de wedstrijd mee voor hel clubkampioenschap. De dag begon met slecht weer, maar Mies Knop en haar paard lor moesten pas om half één rijden, inmiddels scheen het zonnetje en ook de jury waardeerde de prestatie van de com binatie zonnig. Met 163 punten behaalde de Anna Jacobiaanse de eerste plaats. Slabbecoornweg 38,4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Om corridors (doorgangen) van 50 tot 100 meter breed te kunnen maken voor de sportduikers, zijn de betreffende vissers bereid gevonden hun vistuig enigszins te verplaatsen. De corridors worden gemarkeerd door twee palen en een informatie bord, terwijl vanaf de kant een goed zichtbare lijn onder water gelegd wordt waarlangs de duikers zich moeten bewegen. De kosten van de proef, waarvan de resultaten ko mend najaar bekeken worden, lig gen tussen de 10.000 en 15.000 gul den. Vorig jaar leek zich een complete oorlog af te spelen tussen beroeps vissers en sportduikers in de Ooster schelde. De duikers zouden met regelmaat de netten van de vissers kapot maken en leegmaken. De poli tie trad met name bij Strijenham flink op en zo raakten heel wat dui kers hun vergunning kwijt. Veelal struikelden ze over de bepaling in de duiksportverordening die het hou den van 25 meter afstand van uit staand vistuig voorschrijft. Over en weer werden beschuldigingen geuit. De duikers deden er alles aan om duidelijk te maken dat de goeden het ook hier met de kwaden moesten bekopen. Bestuurlijk Zeeland kwam in beweging en de stuurgroep Oos terschelde kwam tot het voorstel om in de probleemgebieden zoneringen aan te brengen. -Maar die maatregel werd door de duiksport afgewezen, waarop de provincie besloot om de duiksportverordening niet aan te passen. De Zeelandcommissie voor de duiksport is opnieuw gaan over leggen en komt nu met het voorstel om een proef te doen met corridors in vier gebieden: bij Gorishoek, Strijenham, de voet van de Zeeland- brug en bij de Val aan de zuidkant van Duiveland). Een tweede proef heeft betrekking op de uitgifte van weekend-vergun ningen voor sportduikers. De Zee landcommissie is daar voorstander van, omdat op die manier het 'wild duiken' wordt voorkomen en een zekere mate van beheersbaarheid en controle in stand wordt gehouden. Twee duikcentra aan de Grevelin- gen hebben al zo'n vergunning, maar drie nieuwe aanvragen zouden even eens gehonoreerd moeten worden. Eén daarvan is afkomstig van duik school Orka in Tholen. Deze heeft de aanvraag al vorig jaar ingediend, om buitenlandse duikers te kunnen helpen of andere mensen die hun Zeelandvergunning vergeten zijn mee te nemen. Advertentie I.M. De vestiging Sint-Maartensdijk van het Scheldecollege is donderdag in de prijzen gevallen op de eerste sportdag voor brugklassers van de scholengemeenschap. Van alle ves tigingen van het Scheldecollege .waren de brugklasleerlingen naar Bergen op Zoom (voorheen De Lage Meren) gekomen om op spor tief gebied met elkaar de strijd aan te gaan. De leerlingen uit Sint-Maar tensdijk en Hoogerheide werden met bussen naar de plaats van bestemming gebracht. De gymdo- centen van het Scheldecollege onder leiding van Ton Buijs tekenden voor de organisatie. Algemeen directeur Jaap de Jonge uit Tholen spoorde de deelnemers aan om vooral sportief te blijven. Hij lanceerde het motto 'Je tegenspeler is je medespeler'. Of het aan deze leus lag is niet bekend, maar het werd een sportieve dag. De leerlingen konden zich uitleven in sporten als hockey, basketbal, netba! en voetbal. Om kwart over vier volgde de prijsuitreiking. Voor de winnaars waren er geen grote bekers of gouden medailles, maar wel een flink stuk taart en een verfrissing. Bij de jongens won Sint-Maartens dijk in poule B nog voor Bergen op Zoom en Halsteren. Leerlingen van Ter Tolne overbruggen lopend over een touw de afstand tussen twee bomen. Een recreatief onderdeel van de sportolympia- de. Van de groepen 7 en 8 van twaalf Thoolse basisscholen (De Kraal en de Oosterscheldeschool ontbreken in verband met hun schoolkamp) zijn verschillende op de fiets naar Tholen gekomen. Evenals twee jaar geleden is een schoolsportolympia de opgezet door studenten van de sportopleiding Cios in Goes. De zes tweedejaars, waaronder Robert Metske uit Oud-Vossemeer, zijn al een aantal maanden bezig met de voorbereidingen en hebben woens dag alles gereed gezet. Ze hebben 'stimulering sportdeelneming' als keuzevak. Een docent loopt rond om te beoordelen hoe de zes het er van af brengen. Klasgenoten zijn inge schakeld als spelbegeleiders. Leer krachten en ouders begeleiden de groepen. Op de terreinen van De Bent zijn veldjes uitgezet voor voetbal, korf bal, slagbal en hockey. Deze laatste als demonstratiesport, omdat de meeste kinderen het niet kennen. Het gaat er best fanatiek aan toe, want de kinderen zijn erop gebrand om één van de drie bekers in de wacht te slepen. "Maar je hoort geen onvertogen woord, het gaat prima", zegt een begeleidster van de Eevliet uit Poortvliet. Net op dat moment moet ze het veld in omdat een meis je uit haar groep wat hard in aanra king is gekomen met een hockey stick. Tussen elk onderdeel is er vijf minuten pauze. Vanwege de warmte is de kilometerloop aanmerkelijk ingekort. Ook verspringen en ver gooien staan op het programma, ter wijl in sporthal Meulvliet basketbal wordt gespeeld. In en rond zwembad De Spetter zijn de recreatieve onderdelen uitgezet. Elk kind heeft een 'paspoort sport- olympiade' waarin tien spelen staan die ze allemaal moeten afwerken. Onderdelen als skilopen, doelschie- ten, over een touw lopen dat tussen twee bomen is gespannen, 'hollen' door het zwembad. Vooral met de waterspelen vermaakt de jeugd zich prima. De begeleiders zijn tevreden met de opzet, een deel prestatiege richt en een deel ontspannend. Een leuke mix waarmee de Thoolse jeugd een dag sportief bezig is. "Een goede zaak in het kader van de sportstimulering die het gemeente bestuur nastreeft", vertelt ambtenaar sportzaken P. van der Vlies. Ook twee jaar geleden zette iemand van het Cios de olympiade op. De sport opleiding krijgt een veelheid van verzoeken om projecten te verzor gen in het kader van stageopdrach ten, meldt de begeleidende docent. Aan het einde van de dag worden de prijzen uitgereikt. De bekers gaan naar: 1. De Luyster St.Philipsland, 2. De Regenboog Tholen, 3. Ter Tolne Tholen. Iedere school krijgt een medaille (evenals de bekers voorzien van het Thoolse gemeente wapen) en voor elke leerling is er een certificaat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 15