'Probeer bij het koppen altijd je ogen wijd open te houden' Pupillen SPS F1 behalen titel Pierre wordt overal herkend' Dolfijn vijf keer eerste Marcel Wesdorp wint D2-toernooi Bru-Ten Bidon fietst 150 kilometer Koersballen voor ouderen Celtic-spits Pierre van Hooijdonk bij sv Smerdiek: Hekje hindert K. v.d. Hoek De Zeelandkaart. De Zeelandkaart. 9i Donderdag 13 juni 1996 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 13 Wielrennen Motorsport "Daar komt hij. Hé, bij NAC zag hij er heel anders uit," zegt een van de jeugdvoetballertjes als Pierre van Hooijdonk de kantine van voetbalvereniging Smerdiek binnenloopt. Het hoofd bijna geheel kaalgeschoren, zon nebrilletje, zomers shirtje en korte broek. De beroeps voetballer is niet bij alle kinderen bekend maar ze zijn bijgespijkerd door hun vader of moeder. Vrijdags en zaterdags GEOPEND Heel wat waarj als telefoon)# art. h Duivenrubriek Corine Wielaard over leven in Schotland: Ze bezoekt alle wedstrijden: uit en thuis. Dat deed ze al bij RBC, bij NAC en nu bij Celtic. De 25-jarige Corine Wielaard, afkomstig uit Sint-Maartensdijk, kent Pierre van Hooijdonk al sinds 1988 toen ze samen de afdeling detailhandel volgden op het kort middelbaar beroepson derwijs. Extra druk Heel wat waard als winkelkaart. Spelmiddag Afsluiting jeugdcompetitie druk bezocht Tennisser Marcel Wesdorp van Jacoba van Beieren heeft in Bruinisse een open D2-toemooi gewonnen. De Thole- naar versloeg in de halve finale de plaatselijke favoriet en in de finale een oudere, maar tactisch sterke speler. St.Annaland organiseerde een ander toernooi; voor fami lieleden. Thoolse jeugdcompetitie werd woensdag bij Eegedima afgesloten met een druk bezochte spelmiddag. De Zeelandkaart. Ideaal om te parkeren, te telefoneren, te recreëren, in de bus, bij het winkelen, bij museumbezoek en in de bibliotheek. Bovendien geeft de kaart recht op aantrekkelijke kortingen bij evenementen en attracties. Bel gratis voor inlichtingen met Cliëntenservice Zeelandkaart: Heel wat waard 06-0220003. met de Zeelandkaart. Veertien leden van toerclub De Bidon hebben zondag bij goed fietsweer een geslaagde rit van bijna 150 kilometer gemaakt. De opkomst was groter dan gedacht met de hitte van vrijdag en de regen- en onweersbuien van zaterdag in het achterhoofd. Voor de zekerheid was de volgwagen voorzien van koelboxen. De chauffeur had een gemakkelijke dag, hij hoefde maar één keer in actie te komen voor een band die leegliep. Van de onderbreking maakte de groep gebruik om de jassen uit te trekken. Hier na werd de rit vervolgd naar Hansweert, waar op de rustplaats koffie en een kop soep werden genuttigd. Vervolgens werd de terugtocht naar Sint-Maartensdijk aanvaard, waar de groep rond drie uur arriveerde. In clublokaal De Kaai werden de toerfietsers onthaald op zelfgemaakte soep, die bij ieder goed smaakte. Na twintig ritten (op zondag en dinsdag in clubverband; buiten de club gereden kilometers worden niet in het klassement verwerkt) is de tussenstand van het kilo meterklassement: 1. P. Weijers, W. van Gorsel, J. Bijl, mevr. C. van Zetten, M. Goedegebuure, C. Eikelenboom, A. Bijl, M. Bogert en J. Geuze 1285 km, 10. J. v.d. Hoek 1114 km, 11. J. Opree 1096 km, 12. C. Bogaerts 1002 km, 13. A. v.d. Ree 948 km, 14. M. Voshol 840 km, 15. H. Sebregts 724 km, 16. C. de Jonge 436 km, 17. G. Vermaas 418, 18. J. Guiljam 286, 19. mevr. A. Slootweg 274 km, 20. D. de Keijzer 97 km, 21. M. Knuist 44 km. Dertien leden van De Dolfijn '92 kwa men zondag van een wedstrijd in Axel thuis met evenzoveel ereprijzen. Vijl keer werd een eerste prijs behaald. Ook verbeterden de Thoolse zwemmers zes persoonlijke records. De wedstrijd vond plaats in een buitenbad met een lengte van 50 meter. De ereprijzen zijn als volgt verdeeld. Meisjes tot 11 jr. 50 m schoolslag: 2. Tonnie v.d. Velde 49.4 sec. Meisjes 12 en 13 jr. 50 m vrije slag: 2. Ingrid Bouten 37.4 sec. Dames. 50 m schoolslag: 3. Melanie v.d. Maas 45.3 sec. Jongens 12 en 13 jr. 50 m schoolslag: 1 René van Oudenaarde 40.8 sec (p.r.); 50 m vrije slag: 1. René van Oudenaarde 35.2 sec (p.r.). Jongens tot 15 jr. 50 m schoolslag: I. Werner de Viet 39 sec (p.r.), 3. Martijn v.d. Graaf 41.4 sec; 50 m vrije slag: 2. Werner de Viet 30.5 sec, 3. Martijn v.d. Graaff 30.5 sec. Jongens tot 17 jr. 50 m schoolslag: I Remco de Viet 37.4 sec (p.r.), 2. René van Oudenaarde 42.2 sec; 50 m vrijt slag: 1Remco de Viet 30.3 sec. Heren. 50 m vrije slag: 3. Werner de Viet 30.3 sec. Op 6 juli organiseert De Dolfijn '92 zélf een invitatiewedstrijd in zwembad Haes- tinge in Sint-Maartensdijk. Iedereen die de krachten in het water eens wil meten, of wil kennismaken met het wedstrijd- zwemmen, kan eraan meedoen. Joey Moerland en Kevin v.d. Hoek reden zondag een KNM V-cross wedstrijd in Vlissingen. Joey was de enige Zeeuw bij de 34 junioren die aan de start kwamen. De baan lag er goed bij en er werd dan ook erg hard gereden. De Stavenissenaar begon als elfde aan de eerste manche en werd als negende afgevlagd. De tweede manche werd na één ronde a'fgevlagd wegens een ongeluk. Bij de herstart ver trok Joey als veertiende en nu werd hij als elfde afgevlagd. In de 80 cc hoogklasse nam Kevin v.d. Hoek het op tegen 27 crossers. Zijn start was niet best, want de coureur uit Sint- Maartensdijk was pas als 24e op de eer ste berg. Na een val in de vierde ronde werd hij toch nog als 15e afgevlagd. De start van de tweede manche was romme lig. Er bleven namelijk zes hekjes staan, zodat Kevin niet kon vertrekken. Hoewel de rode vlag de lucht in ging, liet de jury toch doorrijden. De zes gedupeerde crossers begonnen zodoende met een achterstand. Ondanks dat werd Kevin, in deze manche eveneens de enige Zeeuw, als 17e afgevlagd. Zondag staan beide coureurs aan de start in Rilland. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: mevr. C. Free en wisselende partner 36 p; mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Lindhout 26 p; mevr. L. Ver schoor en mevr. Timmermans 22 p; i mevr. L. van Poortvliet en mevr. D. van Dijke-de Wilde 21 p; mevr. M.v.d. Zan- de en W. Lindhout 21 p; mevr. M. v.d. Zande-Schoep en mevr. Hermans 14 p. Sint-Maartensdijk: M. Dane en C. van Gorsel 31 p; J. Geuze en W. Bijl 19 p; C. Free en A. van Splunter 16 p; L. Ver schoor en M. Bijl 16 p; C. van Haaften en S. Wolse 14 p; C. van Splunter en A. Leemreijze II p; G. Verwijs en wisse lende partner 7 p. Vlaggetjesdag. Rond de binnen- en buitenhaven van Stellendam wordt zaterdag een vlaggetjesdag georga niseerd om de visserij te promoten. Open huis bij een aantal bedrijven, demonstraties garnalen pellen, een vis-herkenwedstrijd, vlootschouw en touwtrektoemooi zijn onderdelen van deze dag. Ook wordt de ver nieuwde visafslag officieel ge opend. Een kaalgeschoren Pierre van Hooijdonk met de jonge spelers van sv Smerdiek op weg naar het veld. Van Hooijdonk, die lange donkere spits die altijd een duik op zijn buik maakte en over de grasmat gleed als hij een doelpunt had gemaakt bij de Bredase club en sinds vorig jaar januari uitkomt voor het Schotse De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M. Celtic. Ja, die. Bovendien ook top scorer in de Schotse competitie en in de bekerwedstrijden. Maar liefst 32 doelpunten in totaal. De 26-jarige Van Hooijdonk is in Schotland een ster, in Sint-Maar tensdijk gaat het er allemaal heel gewoontjes aan toe. Er staat geen horde handtekeningenjagers klaar, geen opgewonden supporters, er zijn geen flitsende camera's. Het wordt gewoon een leuk en leerzaam trainingsmiddagje voor de F-jes, de E-tjes, D-jes, de C-tjes en een enkel B-tje. De rest van de jeugd zit (hoor baar) in het zwembad want het is de eerste tropische dag van het jaar. "Wat heb je allemaal nodig Pierre," vraagt wedstrijdsecretaris H. van Houte. "Een bal," antwoordt Van Hooijdonk. Het is kenmerkend voor die middag: gemoedelijk en onge dwongen. De profvoetballer is gevat, moedigt de kinderen aan, strijkt eens iemand over het hoofd èn speelt zelf mee. Een voetballer in hart en nieren die zelf ook geniet van zo'n middagje trainen want ondanks de hitte houdt Van Hooij donk de jeugd ruim twee uur bezig. Hij sjouwt zelf met een net ballen naar het tweede veld, omstuwd door de kinderen die een kwartier in de zon hebben gewacht. Op het veld stelt hij zichzelf in het kort voor en zegt wat er gaat gebeuren: "We gaan alleen maar leuke dingen doen." De 26 kinderen gaan met tweetal over spelen. "Eerst een beetje warm lopen, jongens anders wordt het niks bij het afwerken straks." De spelers verspreiden zich over het halve speelveld en tikken elkaar de bal toe. "Alleen met de binnenkant. En zachtjes beginnen. Als het beter gaat, ga je harder passen. Probeer ook je zwakke been te oefenen." Dan is het tijd om te koppen. "Vijf keer naar je maatje. En probeer de bal terug te koppen in de handen. Alex Stoutjesdijk van de B mag het voordoen. "Probeer tijdens het kop pen de ogen altijd open te houden." De spelers volgen zijn instructies. Gemopperd wordt er niet. Het is bij na stil op het veld. Is het de warmte of de manier waarop Van Hooijdonk de kinderen bezighoudt, of allebei? Bij het schieten op de goal worden de F-jes gescheiden van de rest. De voetballers spelen Van Hooijdonk aan die de bal 'klaarlegt' voor een schot. Een van de jongste deelne mers heeft nu tijd om wat te vragen: "Heb jij ook bij de F-jes gespeeld?" "Ja, hoor, ik heb ook bij de F-jes gespeeld." Zichtbaar gerustgesteld legt het ventje aan voor een trap. In de loop van de training begint Van Hooijdonk sommige kinderen al bij de naam te noemen. En hebben de kinderen hem nodig dan roepen ze Pierre' alsof het hun vriendje is. Natuurlijk wordt er ook een partijtje gespeeld. In die zin is het niet veel anders dan een normaal trainingsavondje. Van Hooijdonk doet zelf ook mee. Niet nadrukkelijk maar af en toe zet hij de spelers op het verkeerde been, strooit hij met pasjes, deelt compli mentjes uit als er een 'wereldgoal' gemaakt is. Hij loopt van het ene naar het andere partijtje. Alsof het niet genoeg is volgt er ook nog eens een serie strafschoppen. Degene die naast schiet of zijn bal ziet gestopt door de keeper, valt af. Bij de F- pupillen wint Patrick de Jong, bij de E Daniël Klomps, bij de D Rik Zwa- gemaker en bij de C Ludwin Trö- ster. Later in de kantine belooft hij nog wat posters op te sturen: van Celtic. Het F1-team van SPS dat de titel veroverde. Staand van links naar rechts: Bas Wiersma, Martijn Rottier, Robbert Slooten en Jean-Paul Elenbaas. Zittend van links naar rechts: Walter Voshol, Rowin Konings, Job Zegers, Bart Poot en Ronald Elenbaas. Achteraan van links naar rechts: de leiders Peter van Tiggele en Henk Zegers en trainer Joop van de Rijst. Advertentie I.M.) Bij voetbalvereniging SPS was het dit seizoen niet alleen bij het eer ste elftal feest. Ook de F1 pres teerde prima en werd winnaar in de poule. Het team behaalde 23 punten uit tien wedstrijden. De ploeg won zeven duels, verloor er twee en speelde eenmaal gelijk. Het doel saldo mocht er zijn: 49 voor en 17 tegen. De F-jes hebben op woens dagmiddag vaste veidtraining van J. van de Rijst uit Oud-Vossemeer die meerdere jeugdteams van SPS onder zijn hoede heeft. De doel man, Job Zegers, krijgt op don derdagavond keeperstraining. Mocht de wedstrijd op zaterdag afgelast worden, dan volgt voor het hele team een zaaltraining. Tijdens de wedstrijden worden de SPS'ers begeleid door leiders Henk Zegers en Peter van Tiggele. De mooiste winst van het seizoen was een 0-5 zege op de lastige tegenstander Grenswachters uit Putte. Het kampioenschap voor de F1 is een morele steun in de rug nadat het team vorig seizoen te hoog was ingedeeld en keer op keer fors klop kreeg. De twee leiders van het elftal zijn trots op 'hun' jon gens en denken dat er later zeker een paar in het eerste van SPS zul len spelen. Dat was toen tijdelijk ondergebracht in het noodlokaal van de christelijke mavo in Tholen. Corine woont nu samen met de spits in het Schotse Glasgow waar hij uitkomt voor Cel tic en uitgegroeid is tot een vedette. Woensdag zijn ze samen weer even terug op Tholen. De profvoetballer heeft negen weken vakantie en komt de jeugd trainen van sv Smerdiek. Ook nu is Corine van de partij. Met haar zusje, vader, schoonzus en nichtje bekijken ze de verrichtingen op het veld. Ze vindt het jammer dat haar neefje Richard Wielaard er niet bij kan zijn. De 12-jarige C-speler maakt een kennismakingsbezoek op 't Rijks en mist zo de exclusieve trai ning van de topspeler. Het leven van het stel is een stuk hectischer geworden sinds de voet baller bij Celtic de sterren van de hemel speelt en topscorer is gewor den van Schotland. Van Hooijdonks populariteit is enorm gestegen. Corine: "Het wordt steeds gekker. Het is normaal gesproken maar twintig minuten met de auto van het stadion naar huis, maar tegenwoor dig duurt het soms wel eens een uur. Pierre valt op; hij is lang en donker en wordt overal meteen herkend. Ook in de auto. In en om het huis is het wel rustig maar als we naar de stad gaan of naar een winkel dan roept iedereen naar hem en komen ze allemaal naar ons toe: vaders, moeders en kinderen. Daar schamen ze zich niet voor. Hier in Nederland zeggen ze nog wel eens: mag ik even storen als ze een handtekening willen hebben, maar daar is het soms echt te gek." Corine moet het opdringerige publiek wel eens op een afstandje houden, vindt ze. "Maar dan schrij ven de kranten: Corine is the bitch."(Corine is een kat-red.) Het liefst gaan ze op een hele regen achtige dag op pad om de drommen supporters te ontwijken. Sterallures zijn Van Hooijdonk vreemd. Dat blijkt uit zijn optreden in de smal- stad. Hij wil de kleintjes vooral een gezellige middag bezorgen, heeft voor iedereen aandacht en deelt kwinkslagen uit. In Schotland wordt hij op handen en voeten gedragen. Dat gaat zo ver dat Corine zelfs een gratis taxirit kreeg aangeboden toen ze herkend werd als de vriendin van de profvoetbal ler. En dat het meubelstuk gratis werd thuisgebracht dat ze had uitge kozen in een winkel, toen bekend werd dat het naar huize Hooijdonk moest. "Zulke dingen gebeuren dan, terwijl Pierre zelf daar zo beschei den in is." De populariteit noemt Corine van de ene kant wel leuk, van de andere kant rust er een extra druk op hun. Pierre wordt nu vaak gevraagd om openingen te verrichten en bepaalde festiviteiten luister bij te zetten met zijn aanwezigheid. Van Hooijdonk komt uit Steenber gen waar hij een jaar in de plaatselij ke voetbalclub speelde voordat hij naar RBC in Roosendaal ging. Daar speelde hij twee jaar totdat NAC op de proppen kwam. Bij de Bredase club bleef hij 31/2 jaar. Daar trainde hij onder Spelbos en maakte hij furore als doelpuntenmaker. Na elke goal maakte hij een 'buikschuiver' ten teken van vreugde, maar daar is hij bij Celtic vanaf gestapt. Corine: "Bij NAC kon hij er niet meer onderuit. Iedereen verwachtte dat van hem." Het contract bij Celtic duurt nog twee jaar. "Normaal gesproken dan," zegt ze veelbeteke nend want deze winter toonde Feye- noord belangstelling voor de pro- duktieve aanvaller. En wie weet vol gen er meer clubs. tennisvereniging Jacoba van Bei eren heeft zaterdag in Bruinisse het open D2-toernooi van Bru-Ten gewonnen. Wesdorp die in de com petitie ook al heel constant presteer de, ondervond in de eerste ronden weinig tegenstand. Hij won de twee partijen waarin op tijd werd gespeeld met respectievelijk 20-1 en 15-5. In de halve finale nam Wes dorp het op tegen de plaatselijke favoriet Han Muller. De eerste set werd in korte tijd door Muller gewonnen: 6-1. Maar in de tweede set herstelde Wesdorp zich en trok de partij naar zich toe met 0-6 en 2- 6. Zaterdag werd de finale gespeeld waarbij Wesdorps tegenstander de 64-jarige Henk Koudijs uit Renesse was. Deze tactisch zeer sterke speler moest echter het loodje leggen en met name op snelheid won de Sint- Maartensdijkse speler met twee sets van 6-3. Het jongensteam t/m 13 jaar van Jacoba van Beieren speelde thuis tegen Den Haene uit Schuddebeurs en behaalde een ruime overwinning met 10-2. De Thoolse jeugdcompetitie werd woensdagmiddag afgesloten met een spelmiddag op het terrein van Eegedima in Tholen. Ruim zestig kinderen van alle Thoolse tennisver eniging waren actief met allerlei spelen. Patricia Cool en Patrick Kra- De 25-jarige Marcel Wesdorp van nenburg (twee Cios-studenten) had den samen met Jessica Boers spelle tjes bedacht en voorbereid. Hierdoor werden alle banen, de oefenbaan en een stukje voetbalveld in beslag genomen. De kinderen konden zich uitleven met ondermeer het opvan gen van tennisballen in een pilon, waterestafette, stoeltennis en het ballenkanon. In de rust, die vanwege het warme weer wel noodzakelijk was, reikte assuradeur J.W. van Dijke uit Poort vliet de wisselbeker uit aan de win naars van de competitie. Het jeugd- team van St.Annaland mag de beker dit jaar in de prijzenkast zetten, maar volgend jaar zullen ze er opnieuw voor moeten knokken. De overige deelnemers kregen een medaille. Voor het team dat de meeste punten haalde op de spel middag waren er nog prijzen en voor de overigen troostprijzen. De jeugdcommissie van tennisclub St.Annaland organiseerde een dag later voor de tweede keer een fami- lietoemooi. Veertien jeugdleden vormden samen met één familielid een team en speelden in twee poules dubbelwedstrijden van een half uur. Men begon al om negen uur 's mor gens zodat tegen twaalven de magen aardig begonnen te knorren. Na het eten werden de partijen voortgezet. Om vier uur werden de winnaars bekend gemaakt. In poule A werden Curtis en Leen Goedegebuure eerste en in de B-poule wonnen Marlous Rijnberg en Theo van 't Hof. De Vredesduif Sint-Philipsland, Argenton s. Creuse 8 juni. In concours 168 duiven van 18 deelnemers, los 6.15 u. met z.w.-wind en regen. Afstand ca. 592 km. Eerste duif 13.27.53 u. is 1368,83 m/min, laatste duif 15.40.23 u. is 1047,92 m/min. P. Wagemaker 1, 2,5, 10, 15, 16, 17, 26, 30, 31, 35, 38; comb. Reijngoudt 3, 18, 22,23,39,40; G. Walpot 4,6, 28; K. van Dommelen 7, 14, 19, 20, 21, 33, 34, 36, 37; J.D. Quist 8, 32; W. van Dommelen 9, 13; M. Meijer en Zn. II; A. Goud zwaard 12; L. v.d. Reest 24; L. Reijn goudt 25; K. de Frel 27, 42; comb. Reijn goudt en Zn. 29; J. Walpot Gzn. 41 De Vredesduif Sint-Philipsland, Pont St. Maxence 8 juni. In concours 148 duiven van 16 deelnemers, los 7.15 u. met z.z.o.-wind. Afstand ca. 280 km. Eerste duif 10.18.07 u. is 1533,4 m/min, laatste duif 10.58.17 u. is 1264,25 m/min. J.D. Quist 1,6, 10, 14, 18, 29, 32; Jac. Reijngoudt 2, 4, 13, 16, 17, 26»P. Wage maker 3, 12,20,25; comb. Reijngoudt en Zn. 8, 15, 27, 30, 31, 33; comb. v.d. Reest 11, 22; A. Goudzwaard 19, 34, 36, 37; J. Walpot Gzn. 21G. Walpot 23; M. Meijer en Zn. 24; R. Goudzwaard 35. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Ram- bouillet 1 juni. In concours 327 duiven van 21 deelnemers, gelost - bij z.w.- wind. Eerste duif 1546 m/min, laatste duif 1433 m/min. J. Wielaard 1,3,7, 14, 15, 16,28,30,33, 34, 35, 44, 48, 54, 59, 62, 69, 70, 74, 75, 80; H.T. van Hemert 2, 4, 19, 23, 24, 25, 29, 45; S. Vermaas en Zn. 5, 8; C. van Gorsel 6, 18,2138,42,55,56,61D. de Wilde 9, 64, 68; L. Lindhoud 10, 4147, 71; C.A. Rijnberg II, 13,32,51,52,58, 76, 81; J.A. Scherpenisse 12, 27; D. Bentschap Knook 17, 60, 63, 72; J. v.d. Repe 20, 31, 39, 79; J.H. Lindhoud 22, 73, 77, 78; J. Stoutjesdijk 26, 36, 43; A. van Gorsel 37, 40, 50, 57, 82; A. Gebraad 46, 65; W.H. Openneer 49; W. Eissens 53; J. Heijboer 66; L. v.d. Berge 67. De Trouwe Duif Tholen, Pont St. Maxence 8 juni. In concours 184 dui ven van 18 deelnemers, los 7.15 u. met zuidenwind. Afstand circa 274 km. Eerste duif 10.20.19 u. is 1493,526 m/min, laatste duif 10.31.29 u. is 1396,759 m/min. J. Vaders 1, 12, 19, 20; P. Laban 2, 5, 7, 32, 44; C. Moeliker 3, 6, 9, 34, 36; M.J. Laban en Zn. 4; Joh. Kegge 8, 28, 38; C.J. van Haaften 10; T. Winkels 11, 21; A.C. Laban 13^ 16, 31, 40; L. Hage 14, 25; F. Bal 15, 17, 27, 39, 42, 45; C.J. Deurloo 18, 37,43; J. Baay 22,23, 33; L. v.d. Kleijn en Zn. 24, 29; L. v.d. Kleijn 26, 30,41,46; F.A. Bout 35. De Trouwe Duif Tholen, Argenton s. Creuse 8 juni. In concours 66 duiven van 11 deelnemers, los 6.15 u. met zui denwind. Afstand circa 585 km. Eerste duif 13.07.57 u. is 1416,556 m/min, laatste duif 15.30.18 u. is 1052,919 m/min. P. Laban 1, 2; F. Bal 3, 6, 8, 11; C. Moe liker 4, 10, 16; M.J. Laban en Zn. 5; C.J. Deurloo 7; J. Vaders 9; C. Laban 12, 13, 14, 15; L. v.d. Hoofd 17. De Reisduif Scherpenisse, Pont St. Maxence 8 juni. Eerste duif 1525,96 m/min, laatste duif 1279,88 m/min. D. Menheere 1,12, 34, 57; J. Moerland 2, 6, 9, 19, 27, 30, 31, 32, 46, 47, 67, 69; L. de Kwak Koolaard 3, 8,23, 35,38,39, 43; D. Uijl 4, 53, 75; J. op den Brouw 5, 10, 13, 17,55; A. Moerland 7, 15, 16,25, 64, 77; J.J. Bolier 11, 49, 52, 60, 61, 65; A. Hage Lzn. 14,5174; M. Potappel 18, 20,33,70; L. Hage 2129,42,44,48,50, 71; P. Potappel 22, 24, 54, 58; C.D. Uijl 26, 56; J. Krijger 28, 36, 37, 45, 62; J. Potter 40, 76; H. van Weerden 41; K. Lisseveld 59, 66, 68; A. Bouman 63; A. Hage 72, 73. De Reisduif Scherpenisse, Argenton s. Creuse 8 juni. Eerste duif 1245,44 m/min, laatste duif 1042,58 m/min. J. Moerland 1, 9, 20; P. Potappel 2, 12, 15; J. Krijger 3; C.D. Uijl 4; L. de Kwak Koolaard 5, 8; J.J. Bolier 6, 11, 16, 17, 18; A. Moerland 7, 14, 21, 24; D. Men heere 10, 23; D. Uijl 13; L. Hage 19. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Argen ton 8 juni, 78 duiven van 15 deelne mers. Los 6.15 u. bij z.-wind. Afstand ongeveer 588 km. Eerste duif 13.45.47 uur is 1304,754 m/min, laatste duif 15.53.14 uur is 1017,17 m/min. D.A. Vaders 1, 3, 20; F. Hommel 2, 9, 17; A. Capelle 4, 14; J. Capelle 5, 16, 18, 19; C.A. Hommel 6; A. Havermans 7, 15; P. Hommel 8, 12, 12; A. Lindhout 10, II. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Pont St.Maxence 8 juni, 113 duiven van 16 deelnemers. Los 7.15 u. bij z.-wind. Afstand ongeveer 277 km. Eerste duif 10.20.25 uur is 1494,252 m/min, laatste duif 10.31.12 uur is 1412,871 m/min. J. Buitenhuis 1, 20, 27; D. Istha 2, 12; D.A. Vaders 3, 13, 14, 21; T. v.d. Mark 4, 8, 9, 11; C.A. Hommel 5, 26; M. de Graaff 6; P. Hommel 7, 15, 18; J. Capel le 10; A. Havermans 16, 24; A. Capelle 17, 22; J. Potappel 19, 25, 28; Ramon Hendrikse 23. De Reisduif Sint-Philipsland, Argen ton 8 juni. Los 6.15 u. bij z.-wind. Mevr. I. Quist 1, 2, 3, 7, 10, 14; P.A. van Raaij 4, 5, 6, 12, 13; comb. Bolijn 8, 11; J. Walpot en Zn. 9. De Reisduif Sint-Philipsland, Pont St.Maxence 8 juni. Los 7.15 u. bij z.- wind. A.W.A.P. Bolijn 1, 3, 4, 7, 9, 14, 20, 22, 25, 29, 30, 39, 40; P.A. van Raaij 2, 5, 16, 26,27; mevr. I. Quist 6, 8, 10, 1115, 17, 18, 19, 24,32, 34;J.Zuidweg 12,41, 42; J. Walpot en Zn. 13, 21, 23, 28, 31, 33, 35,36, 37, 38. KNVB bestolen. De viering van het 75-jarig bestaan van de KNVB afde ling Zeeland heeft een zwart randje gekregen. Tijdens de provinciale pupillendag van de voetbalbond in Goes sloeg het dievengilde toe. In een onbewaakt ogenblik verdwenen uit een kleedlokaal 46 ballen en 89 hesjes. Tapen en bandageren. De Zeeuw se Sportraad organiseert dinsdag 25 juni en dinsdag 2 juli in Goes een korte cursus tapen en bandageren. De cursus wordt van half acht tot tien uur gehouden in het sportpunt Zeeland te Goes. Men kan zich tot 19 juni aanmelden bij de Zeeuwse Sportraad in Middelburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 13