'Zeldzaam datje niet hoeft te betalen voor warme douche' EHBO'ers Stavenisse vierde op het NK 'Je ziet de wagen als je eigen bezit' Plaatselijk nieuws Rijstenbil ontvangt Europakruis L 3 Weekend gratis kamperen op Pluimpot nauwelijks bekend Vuilniszakken blijven op het trottoir staan Donderdag 6 juni 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Ds. Van der Sleen bedankte Onder invloed Elf kilo voor Zeebaars Poortvliet Huis in de Weihoek Presentatie cd Sint- Philipsland Avondvierdaagse Bloed geven Gestolen auto in sloot Del Campoweg Makreel vangt voor het eerst makreel Brandweerkazerne in gebruik Geslaagd Streekschool Diversen Als er volgend jaar weer een gratis kampeerweekend wordt gehouden, dan zetten ze gegarandeerd weer hun tent op. Het gezin Goedegebuure-Vermeulen met drie kinderen uit Sint-Annaland stond van vrijdagochtend tot zondagmiddag met de bungalowtent op het recreatieter rein De Pluimpot in Scherpenisse. Ze zijn heel enthou siast over de stek aan de zuidkant van Tholen. Ze begrij pen alleen niet waarom er niet meer mensen gebruik heb ben gemaakt van deze mogelijkheid om zo dicht in de buurt te kamperen. Zonder dat het een cent kost. Alles duurder Fototentoonstelling Corry Groenewege Dag van herinnering Zeeuwen één punt achter nummer drie Zware opgave Het verschijnsel 'Abraham' en 'Sara' lijkt hand over hand toe te nemen. Steeds vaker ziet men bij 50-jarigen span doeken aan de gevel hangen of advertenties - al of niet met foto - met teksten als 'Al heeft onze Jan maar weinig haar, vandaag is hij wel mooi 50 jaar' of iets in die trant. Deze teksten gaan meestal vergezeld van ballonnen en andere versieringen èn een vreemd uitgedoste pop die veelal in een klapstoel in de voortuin wordt gezet. Soms wordt het echter wat groter aangepakt. Abraham op een bijzondere manier Minder vrij studenten en zijn vrouw doet veel aan toerusting voor mensen in het kinderwerk. Samen met mensen uit de streek proberen ze het werk zó op te zetten dat ze zelf over een tijdje niet meer nodig zijn. Het echtpaar Kalkman en hun twee zoontjes, waarvan de jongste in Siberië gebo ren is, zijn momenteel met verlof in Nederland. Ds. J. van der Sleen van de Vrije Hervormde Gemeente heeft bedankt voor het verrassende beroep van de Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland uit Papendrecht. Een 30-jarige inwoner is maandag middag op de Randweg aangehou den wegens het rijden onder invloed. De man reed daar om streeks kwart voor vijf op zijn brom mer toen hij werd aangehouden door de politie. Op het bureau blies hij 720 pg/1 ofwel zo'n 1,6 promille. Dat is meer dan drie keer zoveel als is toegestaan. De man kreeg een dagvaarding en een rijverbod van 8 uur mee naar huis. De 42 deelnemers aan de zesde bekerwedstrijd van hengelsportver eniging De Zeebaars haalden zater dag bijna elf kilo vis uit het water bij de Moggershilpolder. P. Breure werd ruimschoots winnaar met 1491 punten. De uitslag was: 1 P. Breure 1491 p; 2 D. van As 985 p; 3 H. Lig- tendag 920 p; 4 P. Bijl 640 p; 5 P. v.d. Werff 575 p; 6 G. Koppenhol 570 p; 7 I. Hengstmengel 565 p; 8 A. Arts 545 p; 9 mevr. T. van As-de Jonge 531 p; 10 mevr. A. Bijl-Jan- sens 450 p; 11 D. Bijl 415 p; 12 R. van Tiggele 385 punten. De laatste activiteiten van De Zeebaars voor dit seizoen zijn een koppelwedstrijd op 15 juni en een avond bootvissen op 28 juni. Gedeputeerde staten hebben toe stemming verleend voor het bouwen van een woning en een opslagplaats door dhr. D.J. Hage aan de Essen- dijkweg. De adviseurs van g.s. hadden geen planologische bedenkingen. Op zaterdag 22 juni wordt in de Nederlandse Hervormde kerk de cd 'Met psalmen prijzen' gepresenteerd. Hierop staan opnames van samen zang en koormuziek van de zang avond van Comt nu met Sangh. Aan de presentatie werken mee: bariton Karei Bogerd, christelijk gemengd zangkoor Comt nu met Sangh uit Sint-Philipsland, de organisten Johan Nijsse, Leo Nijsse en Jaap de Graaf. De opening en sluiting wordt verricht door ds. A. Egas. Ook zal de opbrengst van de cd worden over handigd aan de stichting christelijke hulpverlening Oost-Roemenië. De avond begint om half acht. Van 17 tot en met 20 juni .wordt de jaarlijkse avondwandelvierdaagse gehouden. Deelnemers kunnen kie zen tussen routes van vijf en tien kilometer. Inschrijven kan op de eerste avond vanaf half zeven bij de start. Er wordt iedere avond om zeven uur-gestart bij café De Drui ventros in de Voorstraat. Op 20 juni zullen de lopers op de tien kilometer een kwartier later van start gaan. Aanstaande maandagavond houdt het Rode Kruis in dorpshuis De Wimpel weer een bloeddonoravond. Iedereen tussen de achttien en zeventig jaar die gezond is, kan een halve liter bloed af laten tappen. De donoravond begint om half zeven en duurt tot negen uur. In de sloot langs de Del Campoweg werden donderdag de restanten aan getroffen van een BMW personen auto. Het voertuig bleek volledig gestript te zijn. Onderzoek van de politie leerde dat de wagen in de nacht van 28 op 29 mei was gestolen in Brouwershaven. Het wrak is door garage Faassen uit Steenbergen geborgen. Hoewel het vreemd klinkt, is het toch waar. In de bekerwedstrijd van zeehengelclub De Makreel heeft Thijs Geuze voor het eerst in de geschiedenis van de vereniging een makreel gevangen. Nog nooit lukte het iemand om zo'n vis te verschal ken. Overigens won Geuze er de wedstrijd niet mee, hij eindigde als vijfde. Winnaar werd J. van Kolt- hoom met 1460 punten. Bij de jeugd won Albert van Kolthoorn met 1175 punten. De uitslag is: 1 J. van Kolt hoorn 1460 p; 2 M. den Engelsman 1360 p; 3 P.C. Kleppe 1315 p; 4 G.J. v.d. Luijtgaarden 1140 p; 5 T. Geu ze 955 p; 6 H.A.J. de Graaf 935 p; 7 J. van Moort 900 p; 8 A. v.d. Dussen 695 p; 9 J.P. Kaashoek 625 p; 10 A. van Oeveren 565 p; 11 K. v.d. Berg 420 p; 12 P. Scholten 290 p; 13 L. Quist 235 p; 14 J. Roth 175 p. Jeugd: 1 Albert van Kolthoorn 1175 p; 2 Hans van Kolthoorn 1165 p; 3 Tim de Graaf 650 p; 4 A.C. Reijn- goudt 535 p; 5 Jeroen Ridderhof 405 p; 6 Dico van der Reest 395 p; 7 Jar- co van Kolthoorn 340 p; 8 Peter Quist 175 p; 9 Sebastiaan Scholten 175 p; 10 Gert Jan Buijs 175 p. De tussenstand na vijf wedstrijden ziet er alsvolgt uit: 1 J. van Kolthoorn 4270 p; 2 J.P. Kaashoek 3030 p; 3 J. Roth 2715 p; 4 M. den Engelsman 2555 p; 5 G.J. v.d. Luijtgaarden 2530 p. Jeugd: 1 Albert van Kolt hoorn 2365 p; 2 A.C. Reijngoudt 1725 p; 3 Tim de Graaf 1695 p; 4 Hans van Kolthoorn 1665 p; 5 Gert Jan Buijs 1300 p. De volgende wed strijd om het kampioenschap van De Makreel wordt pas op 28 september gehouden van twee tot vijf uur aan het Zijpe. De vrijwillige brandweer neemt vrijdagavond 14 juni de geheel opgeknapte kazerne aan de School straat in gebruik. De toren is - tot verdriet van verschillende inwoners - verdwenen, maar die was onder houdsgevoelig en dus kostbaar, ter wijl er geen praktisch nut meer was voor het drogen van de slangen. De aangrenzende garage van gemeente werken had na de herindeling ook geen functie meer, zodat die bij de kazerne is getrokken. Het comfort voor de brandweer, dat nu de beschikking heeft over douches e.d., is aanmerkelijk toegenomen. Aan de Streekschool West-Brabant in Bergen op Zoom zijn R. van Houdt uit Sint-Maartensdijk en J. Pipping uit Oud-Vossemeer geslaagd voor de primaire kappers opleiding herenvak. Voorde primai re kappersopleiding damesvak slaagden C. Bijl uit Poortvliet en I. Gunter uit Sint-Annaland. Oud-inwoner van Tholen G.K. de Wilde uit Goes, is aan de hoge school West-Brabant in Breda geslaagd voor het examen control ler. Jan en Rina Goedegebuure-Vermeulen en hun kinderen Stephanie, Ellen en Arianne (vlnr) uit Sint-Annaland genieten van de zon op cam ping De Pluimpot in Scherpenisse. Het initiatief van de provinciale VVV bleek in de rest van Zeeland een succes, op Tholen waren slechts drie plaatsen bezet, terwijl er op het terrein ruimte was voor meer dan dertig caravans, vouwwagens of ten ten. Mevrouw L.F. Goedegebuure (39): "We hebben het gelezen in de informatiekrant Zeeland Natuur- maand uit de bibliotheek maar daar stond niet in welke campings er aan meededen." Een telefoontje naar de streek VVV- eiland Tholen in Sint-Maartensdijk leverde aanvankelijk niets op, maar later werd het gezin teruggebeld met de mededeling dat De Pluimpot de enige camping op Tholen was van de 63 in de provincie die aan het 'gratis kampeerweekend voor de Zeeuwse bevolking' meedeed. Goe degebuure (40): "We zijn anderhal ve week geleden eens gaan kijken. We mochten een plekje uitzoeken maar toen was het nog zo koud dat we erover dachten maar thuis te blij ven." Het weer zat echter mee en vrijdagochtend rond half elf stond de tent overeind. De dochters Ellen (17), Arianne (11) en Stephanie (5) vermaakten zich prima. Ze konden tafeltennissen en badminton spelen. En voor Arianne en Stephanie was het speeltuintje vlakbij. Zeer te spre ken is het gezin over de sanitaire voorzieningen. Het echtpaar kam peert nu zes jaar maar volgens Goe degebuure is het een zeldzaamheid dat je op een camping geen geld hoeft te betalen voor een warme douche. "Je hebt er hier geen munten voor nodig. Dat hebben we nog nooit meegemaakt." De Pluimpot beschikt ook over een bubbelbad. Voor deze luxe voorzie ning moet wel extra betaald wor den, maar dat vindt Goedegebuure logisch. Verder roemen ze het scho ne gebouw waarin de sanitaire voor zieningen zijn ondergebracht. Om aan water te komen hoeft de kampeerder overigens niet ver te lopen. Op bijna elke passantenplaats is een kraan met wasbak aanwezig. Ook bij Goedegebuure die boven dien zijn auto kwijt kan op het veld je naast het zijne dat niet bezet is. Evenals het veldje tegenover hun. Er is ruimte genoeg. Behalve een bezoek aan het terrein dat 13 hectare groot is en 400 plaat sen telt, maakte het gezin ook een wandeling naar het strandje en door het natuurgebied De Pluimpot, de afgedamde geul waar de camping naar is genoemd. Ellen en Arianne gingen er ook nog eens samen naar toe om de natuur te fotograferen en toen ze van de paden afweken, raak ten ze zelfs de weg kwijt. Ellen: "Het is er ontzettend mooi, met heel veel vogels." Ook het spelletje midgetgolf op het terrein was een succes. De baan wordt overigens wel vaker door bezoekers uit de directe omgeving bezocht. Menig kinderpartijtje beleeft er haar hoogtepunt. Nadelen? "Ach. een zwembadje voor de kinderen, dat zou wel ideaal zijn," zegt Goedegebuure. Hij verge lijkt het met de buurcamping Goris- hoek die wel over een bad beschikt en met camping Stavenisse waar het gezin de laatste twee jaar de vakan tie doorbracht. Ellen die vrijdag en zaterdag gewoon werkte, vindt de hanen en de kippen die sinds kort de camping opzoeken, niet zo leuk. Die begin nen 's morgens vroeg al om vier uur te kraaien. Arianne en Stephanie vinden de dieren juist weer wel leuk. Meestal trekt de familie van het eiland weg naar Drente, Limburg of de Veluwe maar door omstandighe den zochten ze het de laatste twee jaren dichter bij huis. Ook over de camping aan de Scheldseweg in Sta venisse zijn ze zeer te spreken. "In het hoogseizoen zijn er elke dag voor de kinderen activiteiten in een tent. Dat is geweldig." Volgens Goedegebuure is het een goed idee om mensen in de eigen omgeving eens een weekendje te laten kamperen. "Ze hadden er alleen meer bekendheid aan moeten geven. Een gratis weekend op een camping en dat in deze tijd waarin alles duurder wordt: eerst denk je, kan dat wel waar zijn? Ik heb nog gevraagd of er kosten aan waren verbonden, maar dat was niet zo." Goedegebuure is monteur bij Fok ker air services in Woensdrecht en nam wel een vrije dag voor het kam peerweekend. Ook zijn vrouw die bij de stichting Thuiszorg werkt, maakte zich vrij. "We hebben er maar tien kilometer voor gereden maar het is net of je ver van huis zit in een vreemde omgeving." Beheerder B. Zwikker vindt de ani mo teleurstellend maar wijt de geringe belangstelling ook aan de gebrekkige voorlichting op Tholen. Het kampeerweekend is door de provinciale VVV en de Recron. de vereniging van recreatieonderne mers, opgezet. "We vonden dat Tho len geen witte vlek mocht blijven en als het volgend jaar weer wordt gedaan, dan doen we zeker mee." Het kampeerweekend valt samen met het begin van Zeeland Natuur- maand met 'bijzondere evenemen ten, gericht en geïnspireerd op de natuur in Zeeland'. Alhoewel de Thoolse bevolking niet tot de 'doel groep' van het recreatieterrein in Scherpenisse behoort, herbergt de camping wel al twee jaar een echt paar uit Sint-Maartensdijk en is er voor dit seizoen een stacaravan plaats verhuurd voor een ander echt paar uit de smalstad. De meeste gas ten komen uit Noord-Brabant en België. Corry Groenewege uit St. Annaland exposeert van 10 juni tot en met 16 augustus in de Lindenburgh aan de Lindenburghlaan in Steenbergen. Na haar afstuderen aan de koninklij ke academie voor beeldende kun sten in Den Haag in 1992 heeft ze zich vrij snel een vaste plaats weten te verwerven in de reclame-, indus triële en produktfotografie. Haar 'vrije werk' - waarin creativiteit en exclusiviteit de boventoon voeren - brengt haar in contact met haar opdrachtgevers. In het begin waren dat voornamelijk reclamebureaus, ontwerpers en drukkerijen. "Die komen eerder over de brug omdat ze waarschijnlijk meer creatief inzicht hebben", concludeert de fotografe. Nu heeft ze inmiddels veel bedrijven rechtstreeks als opdrachtgevers verworven. Het zijn niet alleen de typische belichtings technieken, compositie en kwaliteit die het werk van Corry Groenewege zo bijzonder maken, maar vooral de vervreemding die ze in haar foto's weet te leggen. Ze speelt ook in op de technische mogelijkheden door middel van manipulatie met de com puter. "Elke vorm van expressie is het resultaat van gevoel en (tech nisch) ingrijpen", zegt de St. Anna- landse, die zich als zelfstandig foto grafe heeft gevestigd. De tentoon stelling is van tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags te zien in de Lin denburgh. VERVOLG VAN PAGINA 1 Het voorzitterschap van de ECOS betekent voor Rijstenbil een drukke baan. Met regelmaat bezoekt hij ver gaderingen in binnen- en buiten land. "Het werk is ontzettend mooi, maar die lange reizen, die ga je toch wel voelen als je wat ouder wordt", vertelt Rijstenbil, die door zijn con tacten met Franse en Duitse colle ga's een behoorlijk mondje buiten lands weet te spreken. Voor een vergadering ter voorberei ding van een uitwisseling tussen de Duitse en Nederlandse CEAC-afde- lingen, toog de Sint-Philipslander woensdag naar Düsseldorf. "We zijn bezig een uitwisseling op te zetten tussen Duitsland en Nederland. Wij gaan als afdeling als eerste naar Münster waar het Duits-Nederland se bataljon gelegerd is onder leiding van generaal Reitsma", legt Rijsten bil uit. "Na de vergadering begon de vice-voorzitter met een toespraak en aanvankelijk had ik nog niets in de gaten, maar toen bleek hij het over mij te hebben. Hij reikte mij het Duitse Europakreuz uit als waarde ring voor het werk dat ik voor de CEAC gedaan heb. Het is een hoge onderscheiding waarvan de uitrei king door de bondskanselier goed gekeurd moet worden. Iedere afde ling van de CEAC heeft zijn eigen onderscheidingen en het Franse Europakruis is de hoogste. Die heb ik ook gekregen." Rijstenbil is des alniettemin ook trots op de Duitse onderscheiding. De CEAC is erkend door de Europe se raad als adviserende organisatie. "En dat doen we dan ook. Iedet bestuurslid heeft bijvoorbeeld con tacten met Europarlementariërs. We schrijven die ook aan als er zaken zijn waarover we een advies willen uitbrengen. Zo willen we bijvoor beeld al lang dat er in heel Europa één dag vastgesteld wordt voor her denking en vrede. Als dat niet gebeurt, zal de herinnering aan de twee voorbije oorlogen op den duur verwateren. Er zijn nu nog teveel verschillen in datums", zegt Rijsten bil. De telefoon gaat. Na een kort gesprek in het Duits komt de onder scheiden Sint-Philipslander wat teleurgesteld de kamer weer in. "Zo, het bezoek aan Münster moet wor den uitgesteld. Dat zal wel volgend jaar worden", zegt hij. "Te weinig slaapgelegenheid. Alles zat vol." Maar Rijstenbil heeft nog genoeg te doen. Reizen naar Italië en Duits land, woensdag 26 juni gaat hij naar Soestdijk om de viering van Prins Bemhards verjaardag bij te wonen en in september staat de Europese vergadering van de CEAC in het Franse Perpignan op het program ma. "Het Is soms wel eens een beetje erg druk, maar ik hoop toch dat ik dit werk nog lang mag doen." Bij het afscheid aan de voordeur vallen twee grote paraplu's op die gebroe derlijk in één bak staan: de één met het logo van Nieuw-Vossemeer en de ander van de Europese gemeen schap. De gemeente heeft besloten de teu gels voor het ophaalbeleid van vuil nis aan te halen. Werden voorheen alle (vuilnis)zakken en grof vuil die naast de grijze container gezet wer den braaf meegenomen, nu gaat die vlieger niet meer op. Alleen de con tainers worden nog geleegd en ook grof vuil dat niet klein gemaakt en in de grijze bak gedaan kan worden, wordt nog meegenomen. Dus stuk ken hout, stoelen, emmers, zakken met afval, buizen enzovoort blijven voortaan op de stoep liggen. Dit beleid wordt nu sinds twee weken gevoerd en het heeft zijn sporen ach tergelaten. De politie en de gemeen te kregen tientallen meldingen bin nen over huisvuilzakken die op de stoep bleven staan. Vooral in Sint- Maartensdijk stonden er nog steeds veel buiten. Het ging om een hon derdtal zakken. Blijkbaar namen de eigenaren niet de moeite de vuilnis weer mee naar huis te nemen en als nog in de inmiddels geleegde con tainer te gooien. De politie wijst erop dat er bekeurd zal worden op het laten staan van vuilnis en het aanbieden van afval op de verkeerde manier. Hierop staat een boete van negentig gulden. Als het aan de gemeente ligt, zal de Thoolse burger over een tijdje zelf zijn grof vuil dat niet in de grijze container past, weg moeten gaan brengen naar een spe ciaal in te richten milieustraat op de gemeentewerkplaats in Scherpenis se. Daar kan het materiaal dan meteen gescheiden worden. Derge lijke milieustraten zijn door de over heid verplicht gesteld. De gemeente heeft ervoor geijverd zo'n straat ook op Tholen te krijgen. Overwogen wordt om als het zover is nog maar één keer per maand voor grof vuil met een vuilniswagen langs de hui zen te gaan. Nu wordt het nog iede re twee weken met de grijze contai ner meegenomen. Nadat de EHBO-vereniging uit Stavenisse winnaar van Zeeland was geworden in de vaardigheidswedstrijden, bezocht de ploeg zaterdag ook het Nederlands kampioenschap in Amersfoort. Het Zeeuwse team ein digde daar van de elf provincies die meededen op een verdienstelijke vierde plaats met 169 punten. In het Tulip Inn hotel te Amersfoort waren voor de nationale EHBO- vaardigheidsproeven tien boxen ingericht met verschillende lotus slachtoffers en theorievragen. De wedstrijdploeg uit^ Stavenisse die Zeeland vertegenwoordigde bestond uit: Alie Polderman, Marcel de Wil de en Jany Boogaard. Zij moesten letsels en theorie behandelen vol gens het Oranje Kruis EHBO-boek- je. Er kwamen tien districten met een team naar Amersfoort (Limburg en Noord-Brabant zijn één district). Iedere ploeg moest via een roulatie systeem alle boxen langs. In de eer ste lag een slachtoffer met een ver stuiking aan arm en voet en met een hoofdwond. In de tweede box was iemand bewusteloos geraakt na een motorongeluk. Hij had zijn helm nog op. Als derde opgave waren er twee mensen met chemische brand wonden, opgelopen door experi menten met zuren. Vervolgens kre gen de Stavenissenaren te maken met iemand die bij een overval in de buik was gestoken met een mes en in shock-toestand verkeerde. Hierop volgden een aantal diagnosetesten en het beademen van poppen, zowel baby's, grotere kinderen als volwas- sehen. In de zevende box moest men een open-onderbcenbreuk spalken. Tot slot waren er enkele theorievragen. Alles bij elkaar was het een zware opgave. Om half vijf maakte de voorzitter van de koninklijke natio nale vereniging EHBO de uitslag bekend. 1 Noord Holland (team uit Heerhugowaard) 199 punten; 2 Overijssel (Hengelo) 172 p; 3 Zuid- Holland (Maasland) 170 p; 4 Zee land (Stavenisse) 169 p; 5 Utrecht (Eemnes) 168 p; 6 Drenthe (Beilen) 163 p; 7 Gelderland (Twello) 150 p; 8 Friesland (Oude- en Nieuwe-Hor- ne) 148 p; 9 Noord-Brabant en Lim burg (Gethen) 147 p; 10 Groningen (Bierum) 138 p. Ook vrachtwagenchauffeur C. Aal- brechtse uit de Burgemeester Vrij- berghestraat in Tholen moet er don derdagmorgen aan geloven. Als hij wakker wordt, wacht hem een bij zondere verrassing. In zijn tuin staat een grote cabine, nagemaakt van zijn eigen vrachtwagen. Collega's hebben dit kunstwerk daar 's nachts weggezet ter ere van zijn 50e ver jaardag. De jubilaris vindt het prach tig. "Dit is echt bijzonder. Dat zie je niet vaak", zegt Aalbrechtse. "Ze zijn er zo'n vijf weken mee bezig geweest in hun vrije tijd en ik heb niet gemerkt dat ze zoiets van plan waren." In de cabine (met het originele ken teken CA-46-96) zit de onvermijde lijke pop achter het stuur met naast hem een groot pluche varken. Onder het slaapkamerraam is een spandoek bevestigd met de tekst: 'Met 50 per uur zit Kees achter het stuur'. De vrachtwagen is geschilderd in de kleuren van het bedrijf Bemaards in Halsteren waarvoor Aalbrechtse nu werkt. De Tholenaar zit al 36 jaar in "het vak'. "Ik ben begonnen als leerling, bijrij der en nadat ik mijn rijbewijs gehaald heb, ben ik op een eigen wagen gaan rijden. Eerst bij Ber- naards, vervolgens een paar jaar in Sint-Maartensdijk en nu ben ik in dienst bij Maas in Bergen op Zoom, maar ik wordt weer ingehuurd door Bemaards. Dus eigenlijk ben ik weer terug bij mijn oude baas", zegt Aalbrechtse, die hoofdzakelijk binnenlandse rit ten rijdt. "Het is een prachtig vak, maar het is wel minder vrij en gemoedelijk dan vroeger. Toen had je nog tijd om elkaar als chauffeurs te helpen onderweg met bijvoor beeld een lekke band. Nu gaat dat niet meer. De werkdruk is veel hoger geworden, alles moet sneller en precies op tijd afgeleverd worden en ook het verkeer is veel drukker dan vroeger. Het is een andere tijd en dat is jammer." Aalbrechtse begon destijds op een vrachtwagen met een zogenaamde 'double clutch' (in de volksmond dubbel kluts genoemd). Inmiddels is de techniek behoorlijk vooruit gegaan. Vrachtwagens zijn veel gro ter geworden en schakelen nu net zo gemakkelijk als gewone personen auto's. De stoelen zijn luchtgeveerd en de cabines kunnen van alle gemakken voorzien worden. Aal brechtse rijdt altijd op dezelfde vrachtwagen. Hoewel het voertuig eigendom is van Maas, beschouwt Aalbrechtse het als zijn bezit. "Dat is heel raar, maar ongemerkt ga je dat toch doen. Het wordt 'jouw' wagen", zegt de 50-jarige Tholenaar. Zijn vrouw voegt daaraan toe: "Hij zorgt er dan ook wel heel erg goed voor. Elke week wast hij zijn wagen met de hand." Aalbrechtse vindt dat heel gewoon. "Het is zo gebeurd met een emmer tje sop en een spons. Ik houd niet van een smerige wagen. Dat staat ook niet goed tegenover de klanten." De namaakcabine wordt na de festi viteiten bij de familie Aalbrechtse gedemonteerd voor hergebruik bij andere jubilea. 'Abraham' C. Aalbrechtse en zijn vrouw bij de vrachtwagen die zijn collega's in elkaar knutselden. J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 3