'Te weinig fietsers in Stavenisse ANSJOVIS! Plaatselijk nieuws Hollandse Nieuwe FRANS BOUT 3 OUD PAPIER VISSER DEURLOO EENDRACHTBODE, DE TH 1 Tholen vers van 't mes TIENTJESACTIE Vishandel Bouwmateriaal gestolen Galerie voor eigentijdse kunst Bejaarde man aangereden Auto van Oesterdam Er is weer volop Prima kwaliteit Vishandel Vals geld Borrelen Oud- Vossemeer Braderie Enorme vangst Open morgen Pluus Inbrekers vluchten Carnavalsseizoen Creatieve dag St.Anthonius VERF NODIG? Laban Vers vleeslekker ma koopt u bij uw slè Donderdag 6 juni 1996 Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Sint- Annaland Vosmeercup Herstel toren vergt tonnen Speeltuin boekt 500 leden/donateurs In elkaar geslagen W. Slager**#? Dieren en muziek bij Casembroot Biljarten Ononderbroken streep Poststraat Drempel in Veerweg Volgend jaar viert gymnastiekvereniging Kwiek uit Sta venisse het tweede lustrum van de fietsavonddriedaagse. Het kon wel eens de laatste keer zijn. Het bestuur kon dit jaar maar net zeventig deelnemers inschrijven en dat was een tegenvaller. Predikbeurten VANDAAG DONDERDAG 6 JUNI wordt er voor de zending opgehaald Sint- Maartensdijk Motorrijder gewond Oosterscheldevissers Zendingsavond Weekend diensten DAG EN NACHT 2 Vtskrokettea 2 Garnalenkroketten T SAMEN ƒƒ«,- ContPEscarpe 11Tholen Tel. 0166-602799 Fax: 0166-602550 Advertentie I.M. Op het nieuwe industrieterrein Wel gelegen zijn in de nacht van maan dag op dinsdag op diverse plaatsen een groot aantal bouwmaterialen gestolen zoals rolsteigers, stroom- verdeelkasten en een zogenaamde 'vlindermachine'. De schade bedraagt ongeveer tienduizend gul den. Joop Mosmans, mede-oprichter van het bekende zijdemuseum Ter Zijde in Wouw, opent zaterdag in de Stoofstraat 't Huis Tijdverdrijf, een galerie voor eigentijdse kunst. Dit gebeurt met een expositie van hedendaagse Russische schilders, werk van hoog niveau dat doet den ken aan bijvoorbeeld Chagall. Gelijktijdig verzorgt dochter Anne Marie Mosmans in de tuinserre van de galerie een presentatie van meu belen en objecten voor huis en tuin, waaronder veel werk van haarzelf. Anne Marie Mosmans is decoratief schilderes in St. Philipsland. Zater dag is de tentoonstelling te bezoe ken van tien tot vijf uur en daarna iedere donderdag, vrijdag en zater dag van tien tot vijf uur tot oktober terecht in 't Huis Tijdverdrijf. Bij een botsing met een auto liep een 83-jarige inwoner maandagmorgen een paar gebroken ribben en een gekneusde schouder op. Die dag reed omstreeks half twaalf een 42- jarige inwoonster met haar auto over de Koningin Julianastraat. Ze wilde rechtsaf de Kotterstraat inrijden, maar zag daarbij de fietser over het hoofd die achter haar reed en recht door wilde. Een botsing volgde en de 83-jarige moest per ambulance naar ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom worden gebracht. Een Belgische automobilist is zon dag ternauwernood ontsnapt aan een duik in het Schelde-Rijnkanaal. De man reed omstreeks kwart over negen 's morgens over de Oesterdam in de richting van Tholen. Ongeveer halverwege raakte hij van de weg en toen hij wilde corrigeren, verloor hij de controle over het stuur- en reed van de dijk. Zijn auto kwam onder aan het talud tot stilstand tegen een boompje. Dat voorkwam volgens de politie dat de Belg in het water belandde. De auto raakte bij het ongeval total loss, de bestuurder kwam met de schrik vrij. Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 Advertentie I.M. Bij één van de banken is donderdag een vals bankbiljet van 25 gulden gevonden. Het gaat om dezelfde vervalsing als vorige week in Goes werd ontdekt. Daar zijn vier nepbil- jetten gevonden. Volgens de politie zijn het 'akelig goede vervalsingen', maar de briefjes zijn herkenbaar aan het ontbreken van een watermerk. Het 'geeltje' dat donderdag is gevon den, is waarschijnlijk uitgegeven in één van de twee supermarkten. De politie heeft alle vervalsingen door gegeven aan het centraal recherche instituut (CRI) in Den Haag. De plattelandsvrouwen brachten woensdag een bezoek aan de Wen- neker-fabrieken in Roosendaal. De dames kregen een rondgang door de produktieafdelingen, de magazij nen, het laboratorium en het bedrijfsmuseum van de distilleerde rij. Ze kregen daarbij een klare uit eenzetting over het bedrijf dat al 300 jaar bestaat en over het produkt dat er gemaakt wordt (gedistilleerde dranken). Na een afscheidsborrel in de kantine bedankte mevr. M.J. Hoogedeure-Kievit het bedrijf voor de gastvrijheid en sloot de laatste activiteit van de plattelandsvrouwen voor de zomer af. De middenstandsvereniging organi seert op 6 juli de jaarlijkse Ringjaar- markt. Voor deelname aan de kin derbraderie die dan ook weer wordt gehouden, kunnen kinderen zich melden bij de Plusmarkt. Verenigin gen, bedrijven of anderen die aan de jaarmarkt mee willen doen, kunnen zich aanmelden bij mevrouw Knap pers van de Rabobank. De vierde clubwedstrijd van hengel sportvereniging 't Scharretje leverde een enorme vangst op. De 26 deel nemers haalden maar liefst 313 vis sen boven water (een gemiddelde van twaalf vissen per deelnemer). Theo Bosters won met twaalf vissen met een gezamenlijke lengte van 656 centimeter. Hij werd op de voet gevolgd door Corné Boogaart die evenveel vis verschalkte, maar de lengte bleef 24 centimeter achter. Bosters bezet nu in het algemeen klassement de eerste plaats met 398 punten en 62 vissen. Uitslag van de wedstrijd: 1 Th. Bosters 656 cm; 2 C. Boogaart 632 cm; 3 E. Ripson 522 cm; 4 R. de Waal 425 cm; 5 C. Dam 396 cm; 6 P. van Westen 365 cm; 7 J. Burgers 360 cm; 8 Th. Rijn berg 354 cm; 9 A. Rijnberg 328 cm; 10 mevr. T. Rijnberg 292 cm (eerste dame); 11 F. v.d. Zande 283 cm; 12 M. Minheere 283 cm (eerste jeugd); 13 R. Geuze 273 cm; 14M.de Jager 254 cm; 15 A. Steijns 253 cm; 16 J. Rijnberg 251 cm; 17 W. de Waal 241 cm; 18 W. Burgers 228 cm; 19 J. Verhees 210 cm; 20 P. Plompen 192 cm; 21 M. de Regt 184 cm; 22 M. Verlinden 175 cm; 23 J. Aam- oudse 171 cm; 24 M. Goedegebuure 107 cm; 25 W. Wouts 104 cm; 26 Cl. Rijnberg 76 cm. Het internationale hengelconcours dat 't Scharretje op tweede pinkster dag hield, trok 161 deelnemers. Er werd gevist in drie vakken. Tot de winnaars behoorden echter geen leden van de organiserende vereni ging. Als eerste eindigde R. Lind- hout van de Oosterscheldevissers uit Sint-Maartensdijk met 648 centime ter. P. Breure van De Zeebaars uit Scherpenisse behaalde een 24e plaats met 256 cm en R. Buis van de Oosterscheldevissers werd 27e met 229 cm. J. Vermaas van de Ooster scheldevissers eindigde bij de jeugd als derde met 185 cm. Eerste heer van 't Scharretje was F. v.d. Zande die 242 cm bij elkaar sprokkelde. Mevr. Rijnberg was bij 't Scharretje de eerste dame met 197 cm en J. Aamoudse eerste jeugdvisser met 110 cm. Bij de korpsen eindigde HMSV als eerste met 2476 punten. Peuterspeelzaal De Pluus houdt woensdag 19 juni een open ochtend voor alle moeders die met hun peu ter eens willen zien hoe het in de peuterspeelzaal in zijn werk gaat. Van negen tot tien uur kan men terecht bij De Pluus waar kinderen van twee tot vier jaar verblijven. Terwijl de kinderen spelen, kunnen de moeders op de open ochtend van een kopje koffie genieten. Een bewoner van de Prins Maurits- straat heeft in de nacht van donder dag op vrijdag een inbraak in een bestelbus voorkomen. Omstreeks drie uur zag de man dat de inbrekers bezig waren om de deur van de bestelbus van een 48-jarige inwoner open te breken. De man stapte op de dieven af en die sloegen vervolgens op de vlucht. De oplettende bewoner belde meteen de politie, maar de daders konden niet meer worden achterhaald. Voor zover bekend wordt er niets vermist uit de bus, alleen het deurslot werd vernield. Voor carnavalsvereniging De Vlóöietrappers is het seizoen alweer begonnen. Dat bleek vrijdag op de jaarvergadering in café Hof van Holland. Daar werd meegedeeld dat men alweer begonnen is met de bouw van de nieuwe wagen. Op zaterdag 9 november wordt traditie getrouw de 11-11-viering gehouden in café De Hoop. Op 25 januari 1997 worden de borden van Hróöt Pesööt opgehangen en wordt het dweil bandfestival gehouden in café Hof van Holland. Het carnavalsfeest wordt gevierd op 7 en 8 februari. Vrijdag 's avonds wordt er weer 'polderkoaitjesbal' (gemaskerd bal) gehouden. Zaterdagmiddag is er vlooiencircus voor de jeugd in de Vossenkuil. Tijdens de jaarvergade ring werd Chris Burgers als nieuw lid van de kascommissie benoemd in de plaats van Erik van Hees. Pen ningmeester Hans Etiënne - die avond niet aanwezig - was aftredend en werd met algemene stemmen herkozen. De Vlóöietrappers is een bloeiende vereniging met ruim 160 leden. Dinsdagavond kwamen de leden van de commissie protocol (de denktank) al bij elkaar om een nieuw motto te bedenken (het afge lopen seizoen was dat "t Is oaltied hin kaaremus') en een nieuw lied. De St.Anthpniusschool hield dins dag een creatieve dag. De leerlingen hadden van tevoren drie activiteiten uitgezocht die ze deze ochtend wil den doen. Ze konden kiezen uit ondermeer: textiel verven, kleien, een spin, poes of lieveheersbeestje maken, met rubber werken, plastic buigen voor een fotolijstje en wer ken met de techniek sgraffito (een soort fresco waarbij op een gekleur de ondergrond een witte of zwarte laag wordt aangebracht en waarin door de bovenlaag gedeeltelijk weg te halen een tekening gemaakt wordt). De bovenbouw mocht ook nog een elektrische schakelaar in orde maken. Daarnaast werden er pannekoeken gebakken en versierd en natuurlijk vervolgens opgegeten. Het middagprogramma bestond uit het oefenen voor een modeshow, play-backact of een dansje. Daar naast was er nog tijd om een leuke tekening te maken. Met hulp van veel ouders was alles op tijd klaar, 's Avonds was er voor de ouders een tentoonstelling van de gemaakte spulletjes. Na afloop nam iedereen zijn creatie mee naar huis. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. ■k Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Donderdag, vrijdag en zaterdag 6, MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE SOEPPAKKET SNIJW0RST PALINGWORST LEVERKAAS KOMKOMMER-SALADE 1 kg. 1 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram Maandag, dinsdag en woensdag 10, 11 en 12 juni GEHAKT ST00FLAPPEN VET SPEK SPEKJES 1 kg. 1 kg 1 kg 200 gram ƒ10,50 ƒ15,00 6,50 1,25 Advertentie I.M. donderdag, spelen Effe Klusse en Hof van Holland tegen elkaar. Mor gen worden de partijen De Treffers- De Poedelaars en KOT-KOT 2 afge werkt. De tussenstand is na negen wedstrijden als volgt: l KOT 46 p; 2 De Treffers 43 p; 3 Hof van Holland 41 p; 4 Effe Klusse 30 p; 5 De Poe delaars 30 p; 6 KOT 2 26 p. In de biljartstrijd om de Vosmeer cup is de aanval van De Treffers op koploper KOT maar gedeeltelijk gelukt. Werden de laatste twee par tijen gewonnen, tegen de leider moest De Treffers genoegen nemen met een 4-4 gelijkspel. Daardoor blijft de voorsprong van KOT drie punten en heeft de ploeg alles in eigen hand. De kans op de Vosmeer cup is voor het team groot, want laatste tegenstander is hekkesluiter KOT 2. Hof van Holland dat met 6- 2 van KOT 2 won, heeft ook nog een kleine kans, maar dan moet in de laatste ronde de volle winst gehaald worden. De uitslagen waren als- volgt. Hof van Hollqnd-KOT 2: T. Schot-C. van Daalen 2-0, J. Bosters- H. van Daalen 0-2, M. Punt-A. van Daalen 2-0, T. de Reus-S. v.d. Mark 2-0. KOT-De Treffers: T. v.d. Logt- C. Burgers 0-2, D. Vaders-D. den Hollander 0-2, M. Goudzwaard-Joh. van Meer 2-0, P. Vroegop-J. Bur gers 0-2. E>e Poedelaars-Effe Klus se: J. Hermans- M. Witkam 0-2, C. Timmermans-A. Hommel 2-0, W. Gal-C. Stokhof 2-0, D. Hendrikse-J. van Meer 0-2. De kortste partij ging met negentien beurten naar J. van Meer. J. Burgers maakte de hoogste serie van 21 caramboles en C. Bur gers haalde het beste gemiddelde van 2,31. De laatste ronde belooft spannend te worden. Vanavond, Torens kosten handenvol geld. Dat blijkt opnieuw bij de komende gron dige verbetering van de toren van de N.H.Kerk. die in eigendom is bij de gemeente. Het vervangen van de spits kost aanzienlijk meer dan de geraamde 300.000 gulden. Er zijn niet alleen gebreken aan het metsel en voegwerk, vanaf de spits moet er een hulpconstructie aangebracht worden, die op de eerstvolgende vloer verankerd dient te worden. Om de kosten in de hand te houden, wordt het karwei in twee fasen uit gevoerd. Maandag 10 juni haalt de Kon. Fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Speeltuinvereniging Vrij en Blij vierde gisterenmiddag feest ter gele genheid van het bereiken van de 500 leden en donateurs. De familie C. Westdorp-Slager aan de Ring zorg de voor die mijlpaal. Voor het bestuur was het een verrassing, in de voorjaarsperiode al zo'n groot aantal te bereiken. In 1960 werd begonnen met 126 leden en 75 donateurs, pas in 1992 werd de 300 overschreden, maar het volgende jaar al de 400 en vorig jaar had Vrij en Blij 452 leden en donateurs ingeschreven. De laat ste twee maanden is het hard gegaan met 40 nieuwe leden. Voorzitter L. Hage schrijft de groei toe aan de vrij lage gezinscontributie, de inzet van diverse vrijwilligers en het toezicht in de speeltuin, die sinds 1981 aan de Schoolstraat gevestigd is. Giste ren werd nog een welkome voorzie ning in gebruik genomen: een klok, die geschonken werd door een lid, zodat kinderen die de tijd in de speeltuin dreigen te vergeten, voor taan nooit meer te laat thuis hoeven te komen. Vrij en Blij bakte gisteren pannekoeken en zorgde voor gratis consumpties. Een 19-jarige inwoner is zaterdag avond bij een vechtpartij in de Voor straat in elkaar geslagen. De politie rukte op de melding uit en trof het slachtoffer wel aan, maar de tegen partij was niet meer te vinden. De jongeman liet zich door een arts behandelen en deed zondag aangifte van het molest. De aanleiding van de mishandeling is volgens de poli tie nog niet bekend en de daders worden nog gezocht. 50 JAA^ Di Aatsti <HU( onze SPAARACT/E U dn (faddn Badder-sloor* ^p) Brood-n BathtèaUu-if A/inudntt/O- Tl0/66-6525/7 Tevens ontbijtservice voor Tholen e.o. ZACHTE PUNTJES 10 halen8 BETALEN VLAAIEN div. soorten slechts 9,95 zie verder onze folder Advertentie I.M. De groepen 1 en 2 van de De Casembrootschool brachten donder dag een bezoek aan de kinderboer derij in Mijnsheerenland. Daar wer den alle dieren bewonderd en vooral de jonge berggeitjes en biggetjes. De pauw liet zich ook van zijn beste kant zien. De kinderen kregen uitleg over hoe je verschillende dieren en in het bijzonder een konijn moet oppakken en vertroetelen. Daarna mochten de echte liefhebbers 'genie ten' van een rat op hun hoofd. Zo werden ze letterlijk 'rattekopjes'. Het warme weer nodigde uit om samen te gaan picknicken en daarna was er og even tijejom de speeltuin in te aan. Iroep 8 bezocht een jazz-concert in gewentelijke muziek- en ballet- ho4 te Bergen op Zoom. Hoewel optreden eigenlijk bedoeld is Sor brugklassers, maakt De 'asembrootschool er al jaren een woonte van om met groep 8 dit ibneert bij te wonen. Zo krijgen de leerlingen ook in de praktijk te zien wat ze leren over de geschiedenis van de jazz- en popmuziek. Het uit stapje stond onder leiding van muzieklerares Sarien Bout. Vijf ouders gingen mee. Op 14 juni bezoeken de leerlingen het carillon in het voormalige stadhuis van Tho len. Donderdag was er ook een activitei tendag op de De Casembrootschool. Daarvoor was er een speciale bus naar de school gekomen. De kinde ren konden hier worden geschminkt en ze konden verder ondermeer kegelen en straattekenen. Enkele ouders hielpen mee. Bij biljartvereniging De Hoop had T. van Poortvliet weinig moeite in de partij tegen zijn vrouw E. van Poortvliet. Hij won ruim met 10-5,5 en daarbij haalde hij het beste gemiddelde van 2,14. De tweede partij van E. van Poortvliet verliep beter en ze klopte D. van Wijk met 10-9,81. Van Wijk speelde wel de hoogste serie van tien caramboles. R. Scherpenisse en K. Smits hielden elkaar in evenwicht tot en met de 24e beurt. Maar Scherpenisse trok de partij toch naar zich toe en won met 10-8,78. H. Keur verloor met 7,14-10 van R. Keur en dacht dat zijn kansen op het kampioenschap verkeken waren. Maar zijn broer Jaap won in de kortste partij van de avond (21 beurten) van koploper W. van Oudenaarde. Het werd 10-8,37. De gemeente mag niet zomaar een ononderbroken streep trekken in de Poststraat. Op grond van de Wegen verkeerswet moeten gedeputeerde staten hierover een beslissing nemen, want het gaat om de provin ciale weg N286. Het college heeft geen moeite met deze goedkeuring, want het gaat om de veiligheid van het verkeer. De ononderbroken streep heeft tot doel het links passe ren van de middengeleider op de grens van de bebouwde kom zoveel mogelijk tegen te gaan, waardoor ongewenste en gevaarlijke verkeers- manoeuvres worden voorkomen. De ononderbroken asstreep zal worden aangebracht vanaf km 27,880 tot het einde van de provinciale weg bij km 28,029. Het is dan verboden om zich op de linker rijstrook te bevinden. Men kan tegen dit besluit van g.s. overigens nog binnen zes weken in beroep gaan. De verkeersdrempel in de Veerweg is gereed. Dinsdag brachten werkne mers van de gemeentelijke buiten dienst het obstakel aan op het stuk wegdek voor de woonhuizen. De drempel moet ervoor zorgen dat gemotoriseerde weggebruikers hun jÊÊêÊ LJÈÊÊÊÊÊÊÊNIÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÊÈ 1 I Cake, snoep en stempels op de controlepost aan de Zoetemelkseweg in Sint-Maartensdijk bij Jolanda Moerland en Janneke de Jong met bril). Gemiddeld trok de fietstocht de afgelopen jaren 100 tot 120 deelne mers met een uitschieter naar 136, maar woensdag sloeg de organisato ren de schrik om het hart toen er zich maar 54 fietsers meldden bij het kraampje van Kwiek in de Voor straat. De tweede avond maakte het geheel nog enigszins goed toen er zestien fietsers bijkwamen, maar volgens de bestuursleden E. Beeke en J. van Haaften van Kwiek valt de animo 'ontzettend tegen'. Waarom de Sta- venissenaars afbaken weten ze niet. Beeke: "Voor het weer hoeven ze niet thuis te blijven. Dat was steeds goed. Ik snap niet waarom de men sen niet meedoen. Als er donderdag niet zo veel mensen bij waren geko men, dan had het wel eens de laatste keer kunnen zijn. Maar omdat we volgend jaar een jubileum hebben, willen we het wel organiseren." Van Haaften: "Er is zoveel werk aan bij de voorbereiding. We hebben EHBO'ers nodig, bandenplakkers en mensen van Veilig Verkeer Neder land die helpen bij het oversteken op gevaarlijke punten. Je laat vaantjes drukken en als je er daar zoveel van overhoudt, zien de sponsors het ook niet meer zitten." De deelnemers zelf genoten van de tocht. De jonge fietsers startten meteen om half zeven en maakten van de 20 kilometer lange tochten, een soort wedstrijd. Zij waren steeds ongeveer na een uur weer terug bij de finish om de laatste stempel te halen. Zoals gewoonlijk was ook het echt paar Soeters uit Sint-Annaland weer van de partij. Zij komen eerst op de fiets van hun woonplaats naar Sta venisse, evenals mevr. A. Bos uit Sint-Maartensdijk die ook elk jaar meedoet. De deelnemers zijn van alle leeftijden, alleen is de 'oudere jeugd' (18 tot en met 25 jaar) vol gens Beeke ondervertegenwoor digd. "Het zijn bijna elk jaar dezelf de mensen die meedoen." De routes zijn uitgezet door het echtpaar Lind- hout. Janneke de Jong en Jolanda Moerland verzorgden de stempel post halverwege de route. Ze deel den behalve stempels met de tekst 'Onwijs gaaf en 'Stressbestendig' ook snoep en plakjes cake uit. De EHBO en de bandenplakkers kregen geen werk. Alles verliep op rolletjes, maar dat kwam volgens het bestuur ook omdat het waterschap Zeeuwse Eilanden hun werkzaam heden op een deel van de route om het asfalt van fijne steentjes te voor zien, op verzoek van Kwiek even heeft gestaakt. Vrijdag werden de fietsers in de Kerkstraat opgewacht door de koninklijke muziekvereni ging Concordia uit Tholen. Zondag 9 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Kerssiers. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Baars, Middelharnis. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u leesdienst. do 6/6 19.30 u. ds. C.J. Meeuse. R.K. KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. echaristiëviering. wo 12/6 19.30 u. oecumenisch avondgebed. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Goei, Sint-Maartens dijk. 18.30 u. ds. Droogers, Rotterdam. GEREF. KERK 10 u. dhr. Fluit, Colijnsplaat. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosterbroek. 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Har- tog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Schipper, Zierikzee. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. Advertentie I.M. snelheid matigen. Bewoners van de Veerweg pleitten al enige jaren voor de drempel bij de gemeente omdat er te hard wordt gereden. Maar de bewoners kregen aanvankelijk nul op het rekest. Bewoner S. van Dom- mele bleef echter elke gelegenheid aangrijpen om voor de drempel te pleiten en kreeg de raadsleden van de commissie openbare werken ach ter zich. Die adviseerden het college om maatregelen te treffen. Een 28-jarige motorrijder uit Sint- Annaland raakte donderdagavond gewond bij een ongeluk op de Sport- laan. Hij reed daar omstreeks tien voor half acht uit de richting van de Haven. Uit de tegenovergestelde richting kwam een 53-jarige plaats genoot aan die linksaf een parkeer vak in wilde rijden. Daarbij zag hij de motorrijder over het hoofd en die botste vervolgens tegen de rechter- achterzijde van de auto. De bestuur der van de motor raakte bij deze bot sing gewond. Dr. D.J.J. Panis die op de Molendijk woont, werd erbij geroepen en hij werd even later afgelost door dr. A. van den Berge uit Sint-Annaland. De motorrijder werd met vermoedelijk niet al te ernstige verwondingen naar zieken huis Lievensberg in Bergen op Zoom gebracht. De auto liep een forse deuk op, terwijl ook de motor flink beschadigd werd en olie lekte. De motor werd door een bergings bedrijf naar een bedrijf in Bergen op Zoom gebracht. De politie maakte tegen beide betrokken bestuurders proces-verbaal op. Twaalf kilo vis was de buit die tij dens de zesde clubwedstrijd van hengelsportvereniging De Ooster scheldevissers werd gevangen door 52 deelnemers. Bij de senioren won C. Andriesse met 1010 punten. Rini Neele werd eerste bij de junioren met 840 punten. De uitslag was bij de senioren: 1 C. Andriesse 1010 p; 2 H. den Engelsman 915 p; 3 J. Har- tog 820 p; 4 J. van Hemert 790 p; 5 H. Vermaas 565 p; 6 mevr. R. Backx 480 p; 7 M. Deurloo 460 p; 8 J. Dierkx 435 p; 9 M. van Houdt 420 p; 10 R. Buijs 420 p; 11 H. Kloet 385 p; 12 W. van Oudenaarde 340 p; 13 K. Poot 325 p; 14 W. Dam 320 p. Junioren: 1 R. Neele 840 p; 2 G. v.d. Rhee 260 p; 3 W. Dam 215 p. Het zendingsechtpaar Pim en Moni que Kalkman verzorgt woensdag in de Rehobothkerk een presentatie avond over zijn werk in het Siberi sche Novosibirsk. Hun uitleg wordt verduidelijkt met videobeelden. De avond begint om half acht en het thema is: Bevalt het in Siberië? Kalkman is vooral werkzaam onder ZIE VERDER PAGINA 3 SCHERPENISSE HÉR VORMDE GEMEENTE 9.!?0en 14.30 u. ds. Penning, Hedel. GEREF. GEM. 9.3Ö, 14en 18.30 u. leesdienst. wo 12/6 19.30 u. ds. Harinck, Ka- pelle-Biezelinge. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Lomme, Delft. 14.30 u. ds. De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30en i8.30u. leesdienst. do 13/6 19.30 u. ds. Van Dieren, Stolwijk. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. kand. De Mots, Nijkerk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. di 11/6 19.30 u. (H.D.) ds. Hogchem, Borssele. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Blokland, Goes. 15 u. ds. Kerssies, Breda. Zaterdag 8 en zondag 9 juni. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen tel. 602377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk tel. 664126. St.PhilipsIand en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Remijn, Bergen op Zoom tel. 0164-256799. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u„ tel. 0166-662596 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verloskundige (voor Tholen en Oud-Vossemeer): mevr. P. Timmers tel. 0166-604969. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u., Centrum Thuiszorg Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatschappelijk werk buiten kan tooruren (noodsituaties) tel. 0118- 628743. ZORGLOKET THOLEN informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo. 10-11.30 u. op af spraak 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 0113- 249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST Tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner over dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 10/6 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 juni. donderdag 6 7.42 - 20.07 vrijdag 7 8.37 - 20.57 zaterdag 8 9.27-21.57 zondag 9 10.32-22.57 maandag 10 11.37- dinsdag 11 0.02-12.52 woensdag 12 1.17-13.52 donderdag 13 2.22 - 14.52 vrijdag 14 3.17-15.42 za 8/6 13.05 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie 131,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2