Aap, noot, Mies geborduurd en vertaald in het Russisch Hechte band tussen bewoners, personeel en smalstad voorbij Tholense Boys terug in de Eendrachtcup Veel kaarten in duel van Noad 2 Prijzen voor sportvissers in Meulvliet Emergo heeft flink tekort jeugdleden S. Reinerman eerste plaats in Bruinisse Tien van de 48 medewerkers Sint Promotiedag paardensport gehandicapten Donderdag 30 november 1995 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Derde klas afdelingsvoetbal Smerdiek 3 Iaat op gang Smerdiek 3 wint na onbezonnen begin Vierde klas afdelingsvoetbal Vosmeer 4 verspeelt eerste punten Gemakkelijke zege Noad 3 Vosmeer 2 scoort erop los Ruime winst WHS 4 WHS 4 klopt koploper Aap, noot, Mies, maar dan in het Russisch. Mevrouw M.C. Tichem-Geluk uit Tholen kan het niet schrijven noch uitspreken maar ze stuurde wel een borduurwerk van een aap-noot-Miesplank in de Russische vertaling naar haar kennis in Kozmodemyansk. De meeste bewoners van Sint Maartenshof blijven geza menlijk eten. Net zoals ze dat de laatste jaren gewend waren, gaan ze vanaf vandaag (donderdag) in het zorg centrum Ten Anker in Tholen rond de tafel voor het mid dagmaal. De recreatiezaal heet nu De Klipper, het eten komt uit de keuken die sinds vorig jaar ook al de maaltij den voor Sint Maartenshof verzorgde. Dagverzorging Alleen bestuur moet nog fiat geven Uw partner voor uw huwelijksdag VOOR BRUID, BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS Nieuwe secretaris Loting 1996 Thol.Boys wel schuldig, geen straf Korfbal Iets sterker Smerdiek 2 in subtop Paardensport Smerdiek 3 begon slecht aan de thuis wedstrijd tegen de derde keus van DVO. De gasten waren in de eerste helft veel sterker en alleen de verdediging van de blauw-zwarten speelde goed en dan met name Eddy op den Brouw. DVO had een groot veldoverwicht, maar werd niet echt gevaarlijk. Bij rust stond het dan ook nog steeds 0-0. In de tweede helft speelde Smerdiek met enkele omzettingen. John den Engels man scoorde de openingstreffer met een kopbal uit een voorzet van Wim Scher- penisse. Even later was het Den Engels man die Scherpenisse in de gelegenheid stelde om te scoren en deze faalde niet: 2-0. DVO was nu de mindere ploeg, maar de snelle spitsen zorgden wel con stant voor gevaar. DVO kwam even terug in de wedstrijd toen Rudy Over- beeke uit een voorzet de bal achter zijn eigen doelman werkte: 2-1. Smerdiek nam echter het heft weer in handen. Uit een comer van Jaap Moerland kopte Wim Scherpenisse de bal via de onder kant van de lat in het doel en vergrootte de voorsprong voor Smerdiek naar 3-1. Het verzet van DVO was gebroken en uit een dieptepass van Peter van Ast, kwam Ko v.d. Griek alleen voor de keeper. Hij bracht de eindstand eenvoudig op 4-1 Thuisclub Chrislandia 3 speelde met twee aanvallers tegen Smerdiek 3. Daar door kregen de verdedigers van de blauw-zwarten de gelegenheid om zich ook met de aanval te bemoeien. Zodoen de ging Smerdiek onbezonnen van start. De thuisploeg kreeg hierdoor alle gele genheid om de blauwzwarten met coun ters af te troeven. Dat gebeurde dan ook en na zo'n tien minuten bezorgden een snelle counter en een tekort aan Smer- diekse verdedigers Chrislandia het eerste doelpunt: 1-0. De gasten trokken lering uit dit voorval en gingen in de achterhoe de wat voorzichtiger te werk. Snel na de openingstreffer trok John den Engelsman de stand weer gelijk met een fraaie kop bal op aangeven van Chris Schrier: 1-1. Smerdiek ging goed door en Jaap Moer land bracht de stand op 1-2. Nog voor rust voerden Chris Schrier en Flip Har- tog de score op tot 1-4. De blauw-zwarten leken de wedstrijd in handen te hebben, maar Chrislandia begon de tweede helft met drie verse krachten en zette Smerdiek onder druk. Al snel werd het 2-4 en deze stand bleef lang op het scorebord staan. De thuis ploeg zorgde voor veel dreiging, maar Smerdiek hield stand. Jaap Moerland besliste de wedstrijd met een afstands- Tegen de nummer twee, Noordhoek 3, heeft Vosmeer 4 het eerste puntverlies geleden. Het werd een gelijkspel, 1-1. Niettemin lijkt Vosmeer af te stevenen op de titel in de vierde klasse reserve. Het elftal van leider Rien Goedegebuure heeft na elf overwinningen een ruime voorsprong. Vorige week werd Moe 12 met 4-0 verslagen. Na een voorzichtige start opende de thuisclub na een kwartier de score. Arie Hage rondde een voorzet van Dré Hommel prima af. Hoewel Vosmeer een licht veldoverwicht had, gebeurde er in de eerste helft niet veel meer. Na de rust was Vosmeer feller. Al na twee minuten stond het 2-0 door Arie Hage, die van links inschoot na vanuit het achterveld te zijn aangespeeld. Bin nen vijf minuten werd het 3-0. Leo Havermans kopte de bal na een uittrap van doelman Fred Janmaat door op Jack Mosch. Deze gaf voor op Dré Hommel, die niet faalde. Uit een hoekschop van Arie Hage kopte Jack Mosch halverwege de tweede helft 4-0 binnen. Toen was de wedstrijd gespeeld. Moe drong niet meer aan en Vosmeer liet nog enkele kansen liggen om de score op te voeren. Noad 3 boekte in Roosendaal een 1-3 overwinning op DVO 6 (de nummer twee op de ranglijst). De geel-groenen begonnen fel aan het duel. Na zo'n acht minuten leverde dat al de openingstreffer op. Spits Erik Breeman profiteerde van een verkeerde terugspeelbal van de DVO-defensie en schoot Noad naar 0-1. Ook hierna bleef de Sint-Philipslandse ploeg het betere team. DVO werd al snel vastgezet en kwam niet meer goed uit. Ondanks het overwicht creëerde Noad uitgespeelde kansen. Enkele afstands schoten van Marco den Braber misten doel. Arjan Plekkenpol werd aan de lin kerkant de diepte ingestuurd en was een DVO-verdediger te snel af. Plekkenpol werd echter vastgehouden door zijn opponent. Noad kwam nog een keer goed weg. De defensie werkte de bal bij een hoekschop niet goed weg zodat DVO de kans kreeg om te schieten. Keeper Leen Kegge redde echter fraai. Tot aan de rust had de Noad-verdedi- ging, onder leiding van de sterk spelende A-junior Cenny van Splunter, weinig te doen. De geel-groenen kregen nog een ideale kans om de voorsprong te vergro ten. Uit een pass van Erik Breeman kwam Arjan Plekkenpol plotseling alleen voor de keeper te staan. Dat ver raste hem echter zo, dat hij naast schoot. De tweede helft begon Noad met drie gewisselde spelers. Opnieuw werd DVO snel vastgezet en de geel-groenen speel den de bal goed rond. Spits Erik Bree man kwam ongelukkig in botsing met de DVO-keeper en moest met een hoofd wond het veld verlaten. Na twintig minu ten kwam hij weer terug. Terwijl Noad met tien man speelde, kreeg het nog een goede kans. Ron Kikkert schoot de bal van zo'n zestien meter op de paal. Uitein delijk kwam toch het verlossende doel punt voor Noad. Uit een vrije trap belandde de bal bij André van Westen die goed terugkopte op Marco den Bra ber. Die hoefde alleen z'n voet nog maar tegen de bal te zetten en scoorde 0-2. Noad bleef goed rondspelen en DVO maakte zijn positie in de top van het klas sement niet waar. Van Westen en Den Braber beheersten het middenveld. Een kwartier voor het einde maakte Noad de zege compleet. Cenny van Splunter stuurde Ron Kikkert aan de rechterkant de diepte in. Kikkert schoot hard langs de doelman: 0-3. Vier minuten voor het eindsignaal redden de gasten de eer. Noad-keeper Leen Kegge sloeg een hoekschop in eigen doel: 1-3. Ondanks een klein slotoffensief van DVO kwa men de geel-groenen niet meer in gevaar. schot: 2-5. Vlak voor tijd scoorde Chris landia nog 3-5 na een misverstand in de verdediging van de Sint-Maartensdijkse ploeg. Maar de punten gingen naar de blauw-zwarten. Vijf weken geleden verloor Vosmeer 2 nog met 2-3 van BSC 3, maar vorige week zondag deden de oranje-zwarten het beter. Ze wonnen met liefst 8-6. Het stevige ontbijt dat het team zich vóór de wedstrijd bij shirtsponsor café De Hoop liet smaken, leek meteen vruchten af te werpen. In de openingsfase van de wedstrijd lie ten de gasten uit Roosendaal drie goede scoringskansen liggen. Na een kwartier opende Peter Moerland de score en even later bracht Ron Vaders de stand op 2-0 met een lob in de verre hoek. Nog in dezelfde minuut maakte BSC er 2-1 van. Met een afstandsschot verruimde Kees Timmermans de voorsprong, maar ook nu deed BSC in dezelfde minuut iets terug. Ze benutten een strafschop na een handsbal van Erik van Hees (3-2). Vijf minuten voor de rust zorgde Ron Vaders voor 4-2. Ook nu slaagde de thuisclub er niet in om die ruime voorsprong vast te houden, want uit een hoekschop tekende BSC op slag van rust de aansluitings treffer aan. Ook in de tweede helft was het een open wedstrijd met kansen aan weerszijden. Vosmeer profiteerde als eerste; Kees Timmermans scoorde 5-3. Uit een vrije trap kwam BSC terug en even daarna maakten de Roosendalers zelfs de gelijk maker. Met een fraaie boogbal bracht Peter Moerland de thuisclub weer aan de leiding en even later bediende dezelfde speler Ron Vaders, zodat deze 7-5 kon inkoppen. Vijf minuten voor tijd maakte Leon Havermans aan alle onzekerheid een einde. Hij tikte de bal in nadat de BSC-doelman een vrije trap van Moer land slecht had verwerkt. In de blessure tijd passeerde Van Hees nog de eigen doelman Alex Opree, waarmee de 8-6 eindstand op het scorebord stond. De vierde keus van WHS boekte thuis een ruime 5-0 overwinning op WC 3. Het was een beetje een rommelige wed strijd waarin de combinaties niet goed liepen. Na twintig minuten kwamen de groen-witten op voorsprong. Piet Rid derhof gaf een pass op Piet Fase die de bal nog net met de punt van zijn schoen binnen kon werken: 1-0. Ridderhof schoot tien minuten voor de rust vanaf de zijlijn op het doel. Het leek een onmoge lijk dat de bal tussen de palen zou gaan, maar dat gebeurde toch en zo leidde WHS met 2-0. Na tien minuten in de tweede helft werd het mooiste doelpunt van de wedstrijd gescoord. Theo Fase gaf een diepe pass die door Dies de Wit werd doorgekopt naar Nico Hage. Die kopte de bal in de hoek: 3-0. Een kwartier later kwam Piet de -Rijke alleen voor de keeper na een goede combinatie en hij rondde beheerst af 4-0. Tien minuten voor het einde gaf Han Vroegop een dieptepass op Piet Fase die alleen doorging op de VVC- doelman en 5-0 aantekende. Drie minu ten later kreeg WC via een strafschop een uitgelezen kans om de eer te redden, maar de speler die het karwei moest kla ren, schoot naast. Met deze overwinning staat WHS op een vierde plaats met slechts drie punten achterstand op de koploper. WHS 4 gaf vorige week koploper Kogel vangers het nakijken. Op een drassig veld in Willemstad wonnen de groen- witten met 2-4. WHS keek al na drie minuten tegen een 1 -0 achterstand aan. Hierna werden de Sint-Annalanders wakker en kregen meer grip op het spel. Na 28 minuten scoorde de sterk spelende Nico Hage 1-1. Door een misverstand in de verdediging van WHS kwam Kogel vangers echter vlak in de 41e minuut weer op voorsprong: 2-1 Na de rust kwam Dies de Witte in het veld voor Shamir. Na zeven minuten trok Nico Hage de stand weer gelijk: 2-2. WHS rook een overwinning (de laatste werd op 30 september behaald) en het was wederom Hage die het verlossende schot loste: 2-3. Hiema werd hij gewis seld voor Ed van Ast. Kogelvangers moest aanvallen en legde zodoende het veld open waardoor WHS kansen kreeg. Wim Fase tekende in de 30e minuut 2-4 aan. WHS kon hiema de partij rustig uit spelen. Twee spelers van Kogelvangers kregen een gele kaart wegens natrappen. Zaterdag werden in sporthal Meul vliet de prijzen uitgereikt van het Deltakampioenschap vissen. Bij de korpsen werd de sportvisvereniging van Heensemolen eerste met 110 punten, 't Scharretje uit Oud-Vosse- meer werd vijfde met 371 punten en de Oosterscheldevissers uit Sint- Maartensdijk haalden een zesde plek met 483 punten. Jeroen Ver maas uit Sint-Maartensdijk werd jeugdkampioen met 174 punten. Uitslag Thoolse dames: 2 Clarinda Rijnberg (Scharretje); 5 mevr. Lind- hout (Oosterscheldevissers) 176 p; 6 Truus Rijnberg (Scharretje) 189 p. Uitslag heren: 5 Jan Verhees (Schar retje); 8 Remie Lindhout (Ooster scheldevissers); 10 Ad Steijns (Scharretje); 13 Theo Rijnberg (Scharretje); 19 Theo Bosters (Scharretje); 20 Rien Vermaas (Oosterscheldevissers). Mevrouw M.C. Tichem-Geluk met een foto van het borduursel van het aap-noot-mies-bord in het Russisch. Een reisleidster op een cruiseschip dat tochten maakte over de Wolga met wie de Thoolse in contact kwam tijdens haar bezoek aan het stadje in de Mari-republiek. "Mijn dochter Janny heeft er de hele zomer aan gewerkt. Maar ja aan aap, noot, Mies in het Nederlands heeft ze niet veel. Dominee Balk heeft het toen vertaald en mijn dochter heeft de woorden er in het Russisch onder geborduurd." De 73-jarige kan alleen een foto laten zien want het originele stukje handwerk heeft ze twee weken geleden al verzonden omdat de post er lang over doet. Mevrouw Tichem ontmoette Nadya Sabancheyeva tijdens haar tweede reis door de Sovjet-Unie in 1990. "Het was een Engelssprekende Rus sin die ons opving toen we een uit stapje maakten in het stadje aan de Wolga. Ik had haar beloofd eens een kaart te sturen. Eerst geloofde ze het niet." Op de prentbriefkaart van Tholen reageerde de reisleidster met een brief. Sindsdien is er regelmatig briefcontact en stuurt mevrouw Tichem rond de feestdagen kleine cadeautjes. "Soms wat cosmetica. De lippestift die ze daar verkopen is van inferieure kwaliteit en ze wil er als reisleidster graag een beetje net jes uitzien." Maar ook een pak kof fie, panties, een knot wol en chocola worden in dank aanvaard. "Die kof fie bewaren ze voor bijzondere gele genheden. Er is nu wel veel meer te koop dan in 1985 toen ik voor het eerst in Rusland kwam, maar het is voor de mensen niet te betalen." Voor de reisleidster was het voor het eerst dat ze Nederlanders ontmoette. Ze wil ook graag naar Nederland komen om mevrouw Tichem te kun nen ontmoeten. In haar laatste brief laat ze weten dat er wel een kans bestaat omdat ze gevraagd is als tolk mee te reizen met een echtpaar dat hier een auto wil komen kopen. Het is altijd haar droom geweest om Europa te bezoeken, schrijft ze. "Het Westen heeft een magische klank. We beseffen niet in welke overdaad we leven. Als het er van komt zal ik proberen om ze ergens onder te brengen want ik heb zelf niet genoeg plaats." En dinsdag zaten hun naambordjes al op de deur van hun kamer in het verzorgingshuis aan de Prins Claus laan terwijl ze afscheid namen van het personeel in Sint-Maartensdijk. En directeur F. Bordui nog eens in het kort vertelde hoe een en ander zover heeft kunnen komen. Ook huisarts J. Janssen kwam de bewo ners voor de laatste maal de hand drukken: "Een goede toekomst," wenste hij de mensen toe. "Laten we het hopen, dokter," was de meest gehoorde reactie. De meeste bewoners komen op de begane grond van Ten Anker, ande ren op de tweede of derde verdie ping. De meeste spullen van bewo ner L. Stoutjesdijk zijn al verhuisd. Zijn kinderen zorgden daar voor. "Ik heb een mooi uitzicht op de tuin en de Ten Ankerweg," zegt hij over zijn nieuwe kamer. Verder kan hij er niet zoveel over zeggen. "We moeten weg. Het is niet anders. Ik heb er wel moed op maar voor de kinderen is het lastiger om naar Tholen te komen." Stoutjesdijk was penning meester van de bewonerscommissie maar de kas en de boekhouding heeft hij al overgedragen. "Wat daarmee gebeurt weet ik niet." Bordui maakte van de gelegenheid gebruik iedereen nog eens te bedan ken die geprotesteerd heeft tegen de sluiting van het tehuis; bewoners en personeel, maar ook het gemeente bestuur van Tholen en de Tholena- ren die hun handtekening zetten om het tehuis te behouden. Enigszins bitter stelde Bordui dat de politiek over de 'ruggen van de ouderen' heeft gehandeld om het huis zo snel mogelijk te sluiten ter wijl er gewerkt werd aan een woon zorgcentrum. "Het blijft moeilijk te verteren dat niet gewacht is met de sluiting van Sint Maartenshof tot een woonzorg centrum geheel of gedeeltelijk was gerealiseerd." Toen in juni 1993 het tehuis geen nieuwe bewoners meer mocht opnemen telde Sint Maar tenshof 64 mensen. Een jaar later zijn de eerste bewoners verhuisd naar een andere instelling naar keu ze. In de loop van het jaar waren 16 bewoners overleden. Bordui zegt desgevraagd dat dit aantal opvallend veel is, maar kan niet hard maken dat dit te maken zou kunnen hebben met de ophanden zijnde verhuizing. Van de 48 bewoners die overbleven gingen er twee naar De Schutse in Sint-Annaland (4%), twee naar het ABG in Bergen op Zoom (4%), een naar Swerfrust in Middelburg (2%), zes naar het verpleeghuis van Ten Anker (13%), 28 naar het verzor gingshuis van Ten Anker (58%) en zijn negen bewoners overleden (19%). De laatste 13 zijn vandaag verhuisd naar Ten Anker. Van de 48 medewerkers vonden er 17 onderdak in een andere instelling van de stichting voor regionale zorgverlening, de SVRZ (35%), 13 vonden een baan elders (9 in de bejaardenzorg, 2 in de thuiszorg, 2 in een andere sector) ofwel 27%, 8 maakten gebruik van een regeling 55+, vut of pensioen (17%) en 10 medewerkers staan vanaf morgen op straat: zij hebben geen baan of uit zicht op een andere baan (21 Veel verpleeghuisartikelen verhui zen naar andere instellingen van de SVRZ. Sommige spullen worden opgeslagen om weer te gebruiken in het woonzorgcentrum. Gebruikte kleding gaat in dozen naar Polen of Roemenië. Ook voor de vrijwilligers die bijna dagelijks in het tehuis aanwezig waren, valt er een gat als de laatste bewoners vertrokken zijn. Zij zijn echter gevraagd geduld te oefenen totdat het woonzorgcentrum op de plaats van het tehuis zal zijn verre zen. De ouderen die naar de dagverzor ging kwamen moeten daar ook op wachten, maar hun activiteiten wor den niet stopgezet. Vanaf volgende week vinden ze onderdak in recre atiecentrum Haestinge totdat het woonzorgcentrum gereed is. Het kenmerkende voor Sint Maar tenshof is volgens Bordui (die ook Ten Anker in Tholen en Ter Valcke in Goes kent) dat er een hechte band bestond tussen bewoners en perso neel en het dorp. "Die gebondenheid aan elkaar en aan Sint-Maartensdijk heb ik nooit zo erg gevoeld als hier." In december wordt het tehuis ge sloopt. Tholense Boys komt wellicht weer terug in de Eendrachtcup. Dat is het resultaat van een overleg tus sen de geel-zwarten en de andere Thoolse voetbalclubs. Tholense Boys besloot enkele jaren geleden niet meer mee te doen met de Een drachtcup. Gevolg daarvan was ook dat de jeugd uitgesloten werd Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 0164-234480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/vrijdag koopavond Advertentie I.M. van de Tholencup. Maar nu lijken de partijen weer nader tot elkaar gekomen. De overige voetbalclubs vonden het belangrijk dat Tholense Boys weer mee gaat doen met de jaarlijkse strijd om de Thoolse beker. Maan dagavond vergaderde de federatie en er waren vertegenwoordigers van het bestuur van Tholense Boys aan wezig. "Die mensen stonden er best positief tegenover dat Tholen weer in de Eendrachtcup mee gaat doen. Maar het bestuur heeft uiteindelijk het laatste woord, dus het is nog niet definitief. Toch heb ik er wel ver trouwen in dat het in orde komt. Tholense Boys hoort er gewoon bij. Dat vinden alle andere clubs", zegt voorzitter J.A. van Nieuwenhuijzen van de voetbalfederatie. Wat het bestuur van Tholense Boys ook besluit, vast staat in ieder geval dat de geel-zwarten in 1996 nog niet meedoen. Dat heeft echter een puur praktische reden. "Tholense Boys heeft gezegd dat het programma voor vriendschappelijke wedstrijden voor volgend jaar al helemaal vol staat en dat de Eendrachtcup er dus niet meer tussen kan. Daar hebben de andere clubs het volste begrip voor. Daarom zal het pas in 1997 zijn dat Tholen mee doet, als het bestuur daartoe beslist", zegt Van Nieuwenhuijzen. De Eendrachtcup wordt volgend jaar voor de eerste keer onder auspi ciën van de Thoolse voetbalfedera tie gespeeld. Dat betekent dat niet meer alle zaken alleen op de schou ders van de organiserende club rus ten. Maandagavond besloot de fede ratie dat ook de Tholencup, voor de jeugd, voortaan onder haar verant woording wordt afgewerkt. Tevens zou er in de vergadering een nieuwe secretaris worden gekozen voor de vertrekkende A. van Splunter. Maar nog is er geen besluit gevallen. "We hebben iemand voor de functie op het oog. Maar die wil nog even bedenktijd. Deze week wordt bekend of hij het doet of niet", zegt de voorzitter. "Als het niet door mocht gaan, dan zullen we op de volgende vergadering een secretaris uit de vergadering zelf kiezen. Er móet dan in ieder geval iemand voor die functie gekozen worden." De loting voor de Eendrachtcup 1996 is inmiddels ook gehouden. Organiserende vereniging is vv Vosmeer. In poule A zitten Vosmeer, Smerdiek en WHS. In de B-poule: Stavenisse, Noad en SPS. De eerste wedstrijddag is 10 augus tus. Dan wordt er gespeeld: Vosmeer-WHS en Stavenisse-Noad. Op 12 augustus volgt dan: Smer- diek-Vosmeer en SPS-Stavenisse. De wedstrijden WHS-Smerdiek en Noad-SPS worden op 15 augustus gespeeld. Aangezien Tholense Boys nog niet meedoet, wordt de cup vol gens het oude systeem gespeeld. De reserves van Noad hadden een zware dobber aan Chrislandia 2. In de laatste twee minuten bracht Jarco Verwijs zijn ploeg de winst. Smer diek 2 had aanmerkelijk minder moeite met zijn tegenstander, Good Luck 4 delfde het onderspit met 1-7. De wedstrijd van Tholense Boys 3 tegen hetzelfde Good Luck werd enkele weken geleden afgebroken omdat een Thoolse grensrechter de arbiter een slag met zijn vlag ver kocht. Tholense Boys is door de KNVB wel schuldig bevonden, maar kreeg behalve een boete van 50 gulden geen straf in de vorm van pun- tenvermindering. Noad 2 begon voortvarend aan de uitwedstrijd tegen Chrislandia 2. Al na een paar minuten ging de snelle Sjaak Koolaard goed door en legde de bal terug op A-junior Harm Ver wijs. Die scoorde de openings treffer: 0-1. Vlak daarna kreeg Koolaard zelf een goede kans, maar hij schoot net naast. Hans de Jonge pikte de bal even later op, ging alleen door en scoorde vanuit een moeilijke hoek 0-2. Nog voor er een kwartier gespeeld was, werd het 0-3 doordat Koolaard een voorzet van Bram Filius beheerst afrondde. Chrislandia kwam wat terug in de wedstrijd doordat de defensie van Noad niet goed oplette: 1-3. De ploeg uit Heiningen ging harder spe len en dat leverde enkele spelers een gele kaart op. Noad kreeg goede kansen via ondermeer Sjaak Kool aard, maar ze werden niet benut. Een treffer van Bram Filius die via de onderkant van de lat tussen de palen verdween, werd afgekeurd omdat de bal de doellijn niet zou zijn gepasseerd. Dit terwijl Noad al weer klaar stond om de aftrap te nemen. Edwin Hage die op de gang van zaken aanmerkingen had, kreeg geel vanwege commentaar op de lei ding. Even later kreeg Leon Hoek een trap tegen zijn enkels, zonder dat er een bal in de buurt was. Hij kon zich niet beheersen en trapte terug. Dat werd gezien door de arbi ter die een rode kaart trok. De Chris- landia-speler ging vrijuit. Vlak voor rust loste Edwin Hage nog een bijna fataal schot richting eigen doel. De bal belandde echter op de paal. Na de rust probeerde Noad toch de Korfbalvereniging Emergo uit Sint- Maartensdijk zit in de problemen wat betreft het aantal jeugdleden. De laatste weken gingen er een paar jongeren weg en aangezien de vier jeugdteams al krap bezet waren, zitten enkele ploegen in moeilijkheden. Met wat kunst- en vlieg werk konden alle teams tot op heden nog spelen, maar het betekent wel dat som mige kinderen twee keer moeten spelen óf dat een ploeg met te weinig spelers in het veld staat. Met name in het D-team (negen tot elf jaar) is het probleem nij pend. Hier komt men al één speler te kort en per I januari worden dat er zelfs twee. Maar ook in de overige teams is dringend behoefte aan nieuw bloed. Alle jongeren van zes tot en met achttien jaar kunnen zich aanmelden. Emergo speelde vorige week de eerste wedstrijd van het zaalseizoen thuis tegen Animo 5. Emergo miste maar liefst drie van de vier heren. Maar met vier goede invallers begon men vol goede moed aan het duel. Men moest wel even wennen aan de andere vakopstellingen, maar dat beïnvloedde de wedstrijd niet. Van begin af aan stond Emergo op achterstand en de Sint-Maartensdijkse ploeg ging met 4-6 de rust in. In de tweede helft drukte Animo echter goed door en won met 5-9. Volgens de Emergo-spelers was het spel van Animo wat irritant. De tegenstanders zouden veel geduwd en vastgehouden hebben. De doelpunten aan Sint-Maar tensdijkse zijde werden gescoord door Jessica de Rijke, Anneke Bethlehem, Kristian van Heemskerk en Jasper en Dicky v.d. Linden. Emergo 2 speelde thuis tegen Oranje Wit 8. Voor een aantal spelers van Emergo was dit al de tweede wedstrijd omdat ze eerder die dag bij de A-jeugd invielen. In Dordrecht bleek al snel dat Emergo geen punten zou halen. Oranje Wit had een geroutineerd team met een feilloos schot. In de rust keek de ploeg uit Sint-Maar tensdijk dan ook al tegen een 9-1 achter stand aan. In de tweede helft zag men de thuisploeg uitlopen naar een eindstand van 17-5. Van de zeventien doelpunten scoorde Oranje Wit er maar liefst twaalf van afstand. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, was Emergo gelijk waardig in het veldspel. Maar het sublie me schot van de tegenstanders gaf de doorslag. Jasper v.d. Linden scoorde twee doelpunten voor Emergo en Patri cia Pelgrim, Gerrie Anthonisse en Irene Farla elk één. De A-jeugd van Emergo speelde thuis tegen Zevenbergen. De wedstrijd begon in hoog tempo en met fel spel van beide kanten. De thuisploeg kwam al snel op een 2-0 voorsprong, maar Zevenbergen kwam terug en stond bij rust met 2-4 voor. In de tweede helft werd het 4-6, maar Emergo kwam weer langszij: 6-6. Beide partijen scoorden nog één keer en zo werd het 7-7. Emergo was iets sterker in dit duel, maar kon dat niet in een over winning omzetten. Gerrie Anthonisse scoorde vier keer en de overige doelpun ten kwamen van Chantal den Engels man, Jitske de Koning en Kristian van Heemskerk. Formeel gezien mocht Emergo D de thuiswedstrijd tegen Zevenbergen niet spelen. Men had maar vijf van de beno digde acht spelers. Met medewerking van de opponenten mocht er echter een jongen uit een hoger team meespelen en ook Zevenbergen zelf stond een speler af aan Emergo. Zo speelde men zeven tegen zeven. Het duel eindigde in 1-1 door een doelpunt van invaller Jaco van Heemskerk. Emergo F hoefde niet in het geweer te komen tegen Keep Fit, want dit team kon geen ploeg op de been brengen in ver band met de intocht van sinterklaas. aanval te zoeken, maar een voorzet van Chrislandia werd half gemist door Edwin Hage en het werd 2-3. Harm Verwijs verliet het veld voor Winfred Kaashoek (eveneens A- junior). Jarco Verwijs nam de plaats in van Cennie Reijngoudt. Kort hier na kreeg Verwijs een afgeslagen bal voor de voeten en werkte het leer vanaf zo'n twintig meter direct in de uiterste hoek: 2-4. Chrislandia gaf niet op en na een dekkingsfout in de verdediging van de geel-groenen werd het 3-4. Joop Quist kreeg geel voor een verkeerde tackle, terwijl Chrislandia eveneens een gele kaart incasseerde; de zesde inmiddels. Na een blunder van Noad-doelman Van Herk kwam de ploeg uit Heiningen langszij: 4-4. De geel-groenen pro beerden toch de winst binnen te halen, maar in twee acties schoot Bram Filius naast. Een goed afstandsschot van Joop Quist belandde op de lat, terwijl een doel poging van Sjaak Koolaard voor langs ging. Twee minuten voor tijd gaf Quist echter een fraaie pass op Jarco Verwijs die met de buitenkant van de voet het verlossende doel punt scoorde: 4-5. In Raamsdonksveer behaalde het reserveteam van Smerdiek een rui me 1-7 overwinning op Good Luck 4. Smerdiek begon goed en kwam na vijf minuten op voorsprong door een volley van Jan de Viet. Na deze snelle voorsprong maakte Smerdiek het zich onnodig lastig. Good Luck scoorde de gelijkmaker en schudde daarmee de blauw-zwarten wakker. De mouwen werden opgestroopt en met aanvallend voetbal werd de thuisploeg in de verdediging gedrongen. Uit een voorzet van Jan de Viet bracht Erik van Haaften Smerdiek met een kopbal op voor sprong. Tien minuten voor rust werd Van Haaften in het strafschopgebied gevloerd. Uit de toegewezen straf schop scoorde Jan de Viet 1 -3. Voor de tweede helft maakte Jacco Priem plaats voor Peter Franke. Smerdiek begon voortvarend en besliste binnen drie minuten de wedstrijd in zijn voordeel. Door doelpunten van de van het eerste teruggekomen Herbert Vermaas, en Erik van Haaften, liep Smerdiek uit naar 1-5. Smerdiek 2 domineerde de wedstrijd, waardoor doelman Mar tin Lindhout een rustige middag had. Topscorer Erik van Haaften werd voortijdig naar de kant gehaald. Invaller Cedar Yigen ver richtte het voorbereidende werk voor de zesde Smerdiekse treffer, die Marco Knuist op zijn naam schreef. De laatste treffer in dit duel scoorde Yigen zelf. Door de 1-7 overwinning klimt Smerdiek 2 naar de derde plaats in de reserve tweede klasse. Voor de komende weken staat het reserveteam een zwaar pro gramma te wachten, wanneer onder meer de strijd met koploper Noad 2 moet worden aangebonden. Tijdens de Indoor Zeeland - op 28 december in de Zeelandhallen te Goes - wordt de promotiedag paar densport voor gehandicapte mensen gehouden. De dag is een initiatief van de Lions Clubs van de Bevelan- den in samenwerking met de federa tie Paardrijden Gehandicapten en de Zeeuwse Sportraad. Op deze dag kunnen mensen met een verstande lijke of lichamelijke handicap erva ren wat de paardensport voor hen kan betekenen. Er zijn demonstra ties, competities, spelvormen en muzikale intermezzo's. De gehandi capte top-sporter Joop Stokkel geeft demonstraties aangespannen rijden. Ook bezoekers kunnen zich opge ven voor een ritje of een knuffel met de paarden die speciaal voor deze dag zijn uitgezocht. De promotiedag duurt van tien uur tot ongeveer kwart over zes. De Sasruiters uit Bruinisse organiseer den zaterdag een indoor-dressuurwed- strijd. In de B-klasse eiste amazone Suzanne Reinerman van de Eendracht- ruiters met haar pony Nomar de eerste prijs op. De 160 punten waarmee de jury haar proef beoordeelde, waren ook nog eens goed voor een winstpunt. Magda Smits behaalde met Jorian in de B-dres- suur eveneens een winstpunt. Deze com binatie kreeg 157 punten van de jury. In de Ml-dressuur reed Nathalie van As op de pony Ceasar. Ze kreeg 157 punten voor haar proef en ook dat leverde een winstpunt op. John Veniet deed met zijn paard Isanka mee in de B-dressuur en kreeg 143 punten. Lieke Bevelander, die op de pony Ceasar eveneens in de B- klasse reed, kreeg 138 punten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1995 | | pagina 19