THOLENDERWIJS Politie Brandweer Ambulance!^ Bel snel 06-11. Drie dagen korting Eskes informatierubriek van de gemeente thoien MAANDAMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD- KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERP-BESLUIT KLACHTEN- EN INFORMATIE NUMMER GEMEENTEREINIGING 01666-3727 BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN KENNISGEVING VAN MEDEDELING BESLUIT SPREEKUUR B&W WAT LIGT TER INZAGE? VERKIEZING SPORTMAN/SPORTVROUW EN SPORTPLOEG VAN HET JAAR 1994 SPORTACTIVITEIT VOOR 50-PLUSSERS AANMELDINGSFORMULIER VOOR DE TOE TE KENNEN SPORTPRIJZEN 1994 UITGEBREIDE OPENINGSTIJDEN WINKELS I.V.M. KERSTMIS Donderdag 15 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 WETMIUEUBEHEER: WET MILIEUBEHEER: Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 19 december a.s. komt de gemeenteraad van Tho ien om 14.00 uur voor een vergadering bijeen in het gemeente huis van Thoien te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Vaststellen van nieuwe belastingverordeningen per 1 januari 1995; De op 1 januari 1995 nieuw te vormen gemeente Thoien dient per deze datum in staat te zijn de gewenste gemeentelijke belastingen en retributies te heffen. Om dit te realiseren is gekozen voor een procedure, waarbij de raden van de beide bestaande gemeenten Sint Philipsland en Thoien identieke, volledig geactualiseerde belastingverordeningen ter vaststel ling worden voorgelegd. Vervolgens zal in de vergadering van de nieuwe gemeenteraad, waarin de begroting 1995 wordt vastgesteld, een voorstel worden gedaan tot van-toepassing verklaring van deze verordeningen op de nieuwe gemeente. Het betreft de: a. Verordening onroerende-zaakbelastingen 1995; b. Verordening rioolrechten 1995; c. Verordening hondenbelasting 1995; d. Verordening forensenbelasting 1995; e. Verordening toeristenbelasting 1995; f. Verordening watertoeristenbelasting 1995; g. Verordening lijkbezorgingsrechten 1995; h. Legesverordening 1995 inclusief 1e wijziging; i. Verordening scheepvaartrechten 1995; j. Verordening liggeld pleziervaartuigen 1995. - Voorstel tot vaststelling van de nieuwe verordening reini gingsheffingen per 1 januari 1995; - Vaststellen nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening; Wijziging subsidieverordening, huurtarieven welzijnsaccom- modaties en het overdragen van accommodaties en/of onderhoudswerkzaamheden van accommodaties aan ver enigingen: Het voorstel aan de gemeenteraad houdt concreet in: in te stemmen met het subsidiebeleid zoals verwoord in de "Tarievenregeling subsidiëring gemeente Thoien" met ingang van 1 januari 1995; te besluiten om de overgangstermijn voor gewijzigde subsidie voor verenigingen die in 1995 25% of meer aan subsidie minder ontvangen, te bepalen op twee jaar; vast te stellen de Verordening regelende de tarieven voor het gebruik van gemeentelijke sportaccommodaties bui ten schoolverband, verenigingsgebouwen en peuter speelzalen; vast te stellen de Verordening tarieven voor het gebruik van de gemeentelijke zwembaden; akkoord te gaan met de verkoop van gemeentelijke kleed accommodaties c.a. op de voetbal- en tenniscomplexen en het korfbalveld voor 10,-- per gebouw aan de vereni gingen; het betalen van een afkoopsom in het kader van de over dracht van de te verkopen kleedaccommodaties, alsmede tot vaststelling van de 59e wijziging van de gemeentebe groting voor het dienstjaar 1994. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet van 57.500,-- voor het project verbetering leefomgeving Kotter- straat te Thoien; - Voorstellen tot wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1994: Deze wijzigingen betreffen kredietvoteringen voor onder meer: ♦aanvullend krediet ad 20.000,-- voor de kosten van de her- indeling; ♦uitvoering achterstallig preventief onderhoud ad 25.000,- aan de Eben-Haëzerschool te Thoien; ♦vervanging vervoermiddel straatmakersploeg; ♦bestrijding wateroverlast Achterstraat Poortvliet (inclusief de aldaar gevestigde peuterspeelzaal). Burgemeester en wethouders van Thoien delen, gelet op artikel 3.19, tweede lid en derde lid en artikel 3.20, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieu beheer mede, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op 28 september 1994 ingediende aanvraag voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van: - Herra Vleeswaren B.V., Slabbecoornweg 37 te Thoien, voor het veranderen van de bestaande inrichting in verband met het plaatsen van een vriesinrichting met een opslagtank voor koolzuur, gelegen aan de Slabbecoornweg 37 te Thoien, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nr. 314. Het ontwerp-besluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 december 1994 gedu rende vier weken ter inzage op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden inge zien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde besluiten, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie. Markt 1-5 te Sint-Maar tensdijk. Binnen vier weken na de dag waarop het ontwerp van het besluit ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de besluiten schriftelijk bij ons college inbren gen. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoon-lijke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbren gen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 15 december 1994 Burgemeester en wethouders van Thoien. In verband met een interne wijziging in de organisatie van de gemeentereiniging dient u voor eventuele klachten en/of nadere informatie over het inzamelen van afvalstoffen (inclusief klein chemisch afval/route chemocar/koelkasten e.d.) met ingang van 1 januari 1995 het onderstaande tele foonnummer te bellen: Op ditzelfde nummer kunt u in geval van het betrekken van een nieuwe woning uw rolcontainers (groen en grijs) k.c.a.-box aanvragen. Burgemeester en wethouders van Thoien maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaan- vragen/-meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van P.J. C. Roelandt, Bloemendaalseweg 20 te Lepelstraat ingediend op 1 december 1994, voor het bouwen van een woning op het perceel Meanderlaan 184 te Thoien; - Een bouwaanvraag van E. de Weijer, Scheldelaan 32a te Sliedrecht, ingediend op 5 december 1994, voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Molendijk 74 te Stave- nisse; - Een bouwaanvraag van J. Menheere, Albert Schweitzerstraat 19 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 7 december 1994, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel West poort 55 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwmelding van J. Wijkhuizen, Beatrixlaan 23 te Scher- penisse, ingediend op 7 december 1994, voor het bouwen van een berging op het perceel Beatrixlaan 23 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van J. Toetenel, Ten Ankerweg 15 te Tho ien, ingediend op 6 december 1994, voor het bouwen van een duivenhok/schuur op het perceel Ten Ankerweg 15 te Thoien; - Een bouwaanvraag van de Thoolse Scholengemeenschap, Onder de Linden 2 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 6 december 1994, voor het uitbreiden van een garderobe op het perceel Onder de Linden 2 te Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 15 december 1994. Burgemeester en wethouders van Thoien maken, gelet op de artikelen 3.44 en 3.45 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat door hen op 29 november 1994 onder oplegging van voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorko men, dan wel zoveel mogelijk te beperken vergunningen zijn ver leend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvragen van: 1. wikkelbedrijf Van Meer B.V. i.o., Geulweg 7-9 te Sint- Maartensdijk, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het wikkelen en reviseren van elektromo toren, generatoren en pompen en de verkoop van aandrijvin gen alsmede aanverwante artikelen, gelegen aan de Ambachtsweg 2 te Thoien, kadastraal bekend Oud-Vosse- meer, sectie N, nummers 106, 155 en 187; 2. bouwbedrijf A. Rijnberg, Huygensstraat 117 te Sint-Anna- land, voor het oprichten en in werking hebben van een bouw bedrijf met een werkplaats voor machinale houtbewerking, gelegen aan de Bronsgeestweg 3 te Sint-Annland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer 572 (ged.). 3. Klimaatservice Zuid Thoien B.V., Voltstraat 10 te Thoien, voor het oprichten en in werking hebben van een fabricage- en installatiebedrijf voor luchtbehandelingsapparatuur, gele gen aan de Voltstraat 2a en 10 en de Ohmstraat 3 en 5 te Tho ien, kadastraal bekend Thoien, sectie N, nummer 1185 (ged.) en 942 (ged.). De besluiten en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 16 december 1994 gedurende zes weken op de secretarie van de gemeente Thoien te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.1, eerste lid en artikel 20.6 van de Wet milieubeheer en artikel 6.7 van de Algemene wet bestuursrecht staat gedurende zes weken met ingang van de dag na de dag waarop de besluiten ter inzage zijn gelegd beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij gedurende de beroepstermijn beroep is ingesteld en bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Het beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Raad van State, Afdeling Bestuursrechtspraak, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Sint-Maartensdijk, 15 december 1994. Burgemeester en wethouders van Thoien. Verordening leerlingenvervoer gemeente Thoien 1995 Burgemeester en wethouders van Thoien maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 21 november 1994 heeft besloten tot vaststelling van de "Verordening Leerlin genvervoer gemeente Thoien 1995". Deze verordening treedt in werking op de achtste dag na de datum van deze bekendmaking. Met ingang van die dag vervalt de "Verordening leerlingen vervoer gemeente Thoien 1994" vastgesteld door de raad der gemeente Thoien op 31 januari 1994, gewijzigd bij raadsbe sluit van 28 februari 1994. Het genoemde besluit ligt voor een ieder ter gemeentesecre tarie, afdeling Algemene Zaken en Welzijn ter inzage. Tegen betaling van de kosten kan daarvan een afschrift wor den verkregen. Sint-Maartensdijk, 15 december 1994 Burgemeester en wethouders van Thoien. Bouwaanvragen voor een gebied waarvoor een voorberei- dingsbesluit geldt Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer J. van Leijsen, Pelleweg 1 te Poortvliet, voor het bouwen van een foliebassin op een perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie L, nummer 107 (geheel), plaatse lijk gemerkt Pelleweg 1; 2. de Maatschap Moerland, Ring 34 te Sint-Annaland, voor het bouwen van een loods op een perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer 86 (geheel), plaatselijk gemerkt Oostweg; 3. de heer M.H. van den Broek, Provincialeweg 8-10 te Sint- Maartensdijk, voor het samenvoegen van twee woningen en de bouw van een serre en berging op een perceel kada straal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummers 746 (geheel) en 841 (geheel), plaatselijk gemerkt Provinciale weg 8-10. De bouwplannen voldoen aan het geldende bestemmings plan. De percelen zijn gelegen in een gebied waarvoor een voorbereidingsbesluit van kracht is. Burgemeester en wethou ders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 50 van de Woningwet, na verkregen toestemming van het col lege van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te ver lenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 16 december 1994 tot en met 29 decem ber 1994 schriftelijk bedenkingen in te dienen bij burgemees ter en wethouders van Thoien. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeente lijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 15 december 1994. De burgemeester van Thoien. Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er zijn bouwaanvragen ingediend door: 1. de heer F. de Jong, Oostvest 68 te Sint-Maartensdijk, voor het veranderen van de voorgevel van het pand Oostvest 68 op een perceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, nummer 1022 (geheel), plaatselijk gemerkt Oostvest 68; 2. de mevrouw L. Gebraad, Zonnebloemstraat 2 te Sint-Maar tensdijk, voor het verbouwen van een woning op een per ceel kadastraal bekend, Sint-Maartensdijk sectie N, num mer 682 (geheel), plaatselijk gemerkt Markt 29. De bouwplannen zijn gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 51, lid 3 van de Woningwet vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 16 december 1994 tot en met 12 januari 1994 schriftelijk zienswijzen in te dienen bij burgemeester en wethouders van Thoien. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeente lijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 15 december 1994. De burgemeester van Thoien De uitreiking van de gemeentelijke sportprijzen zal op een nog nader te bepalen datum in een van de eerste maanden van 1995 plaatsvinden. Evenals de uitreiking van de sportprijzen 1993 zal dit evenement ook nu weer in de burgerzaal van het gemeente huis te Sint-Maartensdijk worden georganiseerd. Het gemeentebestuur en in het bijzonder de commissie sport hebben inmiddels een begin gemaakt met de voorbereidingen. Zo hebben de plaatselijke sportverenigingen een enquête-for mulier ontvangen, op basis waarvan zij kandidaten voor de titels sportman/-vrouw, sportploeg, alsmede kandidaten voor de aan moedigingsprijs kunnen aanmelden bij het college van burge meester en wethouders. Bij de beoordeling van de ingediende voordrachten zullen de onderstaande criteria worden gehanteerd: - de persoon en de groepering welke voor benoeming in aan merking worden gebracht dient zich op bijzondere wijze ver dienstelijk te hebben gemaakt voor het sportleven in Thoien; - de activiteiten moeten uitgaan boven het normale niveau; De activiteiten kunnen liggen in het vlak van bijvoorbeeld: a. het leveren van een bijzondere prestatie op sportgebied; b. stimulering en activering van de sportbeoefening; c. speciale verdiensten mede ten aanzien van het begeleiden, de opvoeding en de vorming van jeugdige sportbeoefenaars danwel speciale groepen (bijvoorbeeld invaliden); d. combinaties van bovengenoemde punten; Alle activiteiten worden bovendien bezien in het licht van de eraan bestede tijd, de gedragen verantwoordelijkheid, de beste de energie en de getoonde inzet, alsmede het behaalde resul taat. Ook particulieren kunnen kandidaten voor de sporttitels naar voren schuiven. Zij kunnen daarvoor het bij dit arti kel afgedrukte aanmeldingsformulier invullen. Het for mulier dient uiterlijk 30 december a.s. op het gemeente huis (Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk) te zijn inge leverd. Na die datum zal de commissie sport aan de hand van de ingeleverde formulieren een aanbeveling doen aan burgemeester en wethouders. Voor eventuele vragen, op- of aanmerkingen kunt u terecht bij dhr. P. v/d Vlies, sportambtenaar van de gemeente Thoien, tel. 01666-8318. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 19 december 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wet houders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spre ken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666- 8330. Op donderdag 8 december j.l. is de gemeente Thoien in nauwe samenwerking met de Zeeuwse Sportraad begonnen met een nieuwe sport- en spelactiviteit voor 50-plussers. De activiteit vindt wekelijks plaats in sporthal "Meulvliet" te Tho ien en wel van 10.00-11.00 uur. De activiteit is geschikt voor 50-plussers die nog actief willen sporten. Gezellig met anderen spel en sportactiviteiten doen, zonder dat er een prestatie- ve gedachte achter zit. Men kan kennismaken met o.a. badminton, volleybal en anders spelvormen. Er wordt telkens gestart met een goede warming-up, want het verantwoord spor ten zal ook in de ontspannen sfeer die wordt nagestreefd niet uit het oog worden verloren. De kosten voor deelname bedragen 3,50 per keer. Er zijn verder geen verplichtingen van een vast lidmaatschap aan verbonden. Kunt u een keer niet, dan hoeft u dus ook niet te betalen, ledereen, man of vrouw is van harte welkom. De gestelde leef tijdsgrens is slechts een indicatie. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de Zeeuw se Sportraad, tel. 01180-40700. I.a. Wie komt/komen naar uw mening in aanmerking voor benoeming van sportman/- vrouw van het jaar 1994? Naam, adres en leeftijd ver melden. b. Welk(e) team(s) komt komen naar uw mening in aanmer king voor benoeming van sportploeg van het jaar 1994? Klasse en/of afdeling vermel den; namenlijst spelers/speelsters bijvoegen 2. Welke prestatie(s) is/zijn door de desbetreffende persoon/ personen en/of team(s) in het jaar 1994 geleverd of welke bijzondere verdiensten zijn te noemen? 3. Op welke datum/data is/zijn de prestatie(s) behaald of gele verd? 4. Is/zijn deze prestatie(s) of ver diensten gelegen op: (doorhalen wat niet van toepassing is) a. internationaal niveau b. nationaal niveau c. provinciaal niveau d. regionaal niveau 5. Waren er eventueel bijzondere omstandigheden waaronder men deze prestatie(s) heeft geleverd? 6. Nadere gegevens of toelich ting die van belang kunnen zijn bij de beoordeling van de opgave. (Eventueel op aparte bijlage) .1994. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoon: In verband met het komende Kerstfeest gelden ingevolge de Winkelsluitings-wet voor de volgende dagen de volgende vrij stellingen van de winkelsluitingskaart: dinsdag 20 december 06.00-21.00 uur woensdag 21 december 06.00-21.00 uur donderdag 22 december 06.00-21.00 uur vrijdag 23 december 06.00-21.00 uur zaterdag 24 december 06.00-18.00 uur N.B De bovenstaande openingsuren geven slechts een over zicht van de tijden waarop de winkels geopend mogen zijn. Let dus op de eventuele mededelingen die door de ver schillende middenstandsverenigingen worden gedaan. maand. Het Q8 spaarsysteem Eskes in loopt tijdens deze drie dagen Tboien tijdelijk met de benzi- gewoon door. Ook in het nieu- neprijzen. Met een unieke actie we jaar zult u regelmatig ge- een confronteerd worden met liter spraakmakende acties die tan- Met een volle tank ken bij Eskes aan de Ten levert dat ai gauw 5 gulden pu- Ankerweg in Tboien extra aan- re winst op! Een prima voor- trekkelijk maken. U bent van deeltje in de dure december- harte welkom! (Advertentie I.M.)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5