Jeugdleiders 1 jaar geschorst Vosmeer troeft Grenswachters af Geel bij reserves Noad en Smerdiek Ï-E GEUZE WITGOED carrosserie elenbaas VAN DUKE J. DE GRAAF Rabobank Judoka's van EJC halen 4 ereplaatsen Inzamelen van kuilfolie Leden Dolfijn verbeteren 19 eigen records Hobbybeurs in Haestinge over kerst Goede zaken voor teams van Meulvliet Smits Boys zet Koepeltje aan de kant Jti MLiiiiiLiiJiiniii/ AUTOMOBIELBEDRIJF öTd V= BEZOEK ZATERDAG DE WEDSTRIJD C D C UCIMI/CMCTAMn Aanvang: 14.30 uur VERKOOP HUISHOUDELIJKE APPARATEN Café-Slijterij "ZEELANDS WELVAREN" VISSER B.V. GOEDEGEBUURE ADMINISTRATIES Donderdag 1 december 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Tholense Boys gaf andere naam op Bijzonder flauw Onverkwikkelijk Oud zeer Vierkant tegen DE THOOLSE COURANT Titel eerste periode niet naar SPS Afdelingsvoetbal Vosmeer verrast koploper Stavenisse radeloos Vierde klas afdelingsvoetbal Stavenisse 2 alleen aan leiding Zwemmen Derde klas afdelingsvoetbal Thol.Boys 5 zwak WHS 4 klopt 't vijfde Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Meevaller GE 2 zwakt af DRUKKERIJ Voor uw totale drukwerkverzorging. 88 Weststraat 1 Scherpenisse Tel. 01666-3855 Paasdijkweg 11 Tel. 01662-2310 4693 RE Poortvliet Fax. 01662-2758 uw adres voor alle verzekeringen Garage de Jonge Paasdijkweg 9 Poortvliet Tel. 01662-2433 Tot ziens bij Leen en Dien Poot Bij ons vindt U de ideale hypotheek! Rabobank. Aangenaam. Sint-Annaland - Poortvliet B.A. Schoolstraat 27 Poortvliet Tel. 01662-2653 Technisch Bureau Voor o.a. deskundige verzorging van boekhoudingen en belastingaangiften Twee jeugdleiders van Tholense Boys mogen 1 jaar hun functie niet uit oefenen en twee spelers zijn geschorst voor 3 en 10 wedstrijden. De tuchtcommissie van de KNVB gaf die fikse straffen aan de Thoolse voet balvereniging wegens het opgeven van een verkeerde spelersnaam. Patrick Theunisse werd in de wedstrijd Tholense Boys-BSC op 30 april uit het veld gestuurd, maar de aanvoerder en de jeugdleiding gaven de naam van de geblesseerde André Buscop op. Ben Schot, bestuurslid jeugdzaken en speler van het tweede senioren elftal, had het wedstrijdformulier ondertekend en mag een jaar geen functie vervullen bij Tholense Boys, noch voetballen. Elftalleider en lid van het jeugdbestuur Giel Verkam man mag eveneens een jaar lang geen functie vervullen. Patrick Theunisse is twee keer 5 wedstrij den geschorst en aanvoerder David Noom is voor 3 wedstrijden uitge sloten. Vice-voorzitter Hendriks van de tuchtcommissie geeft aan, dat het opzettelijk vermelden van een ver keerde naam hoog opgenomen wordt. "Zeker als bestuurslid en jeugdleider heb je een voorbeeld functie te vervullen. Daarom zijn die functies strafverzwarend." Tholense Boys-secretaris P. v.d. Vlies accepteert de straffen groten deels. "Er zijn hier niet te toleren fouten gemaakt, waarvan de conse quenties gedragen moeten worden. Alleen hebben wij in twee gevallen hoger beroep aangetekend. Wij vin den Ben Schot dubbel gestraft door hem ook als speler een jaar uit te sluiten. Als voetballer heeft hij niets misdaan. Ook tegen de tweede schorsing van 5 wedstrijden voor Patrick Theunis se zijn we in hoger beroep gegaan. Twee keer iemand voor hetzelfde feit straffen, dat kan volgens ons niet." De zaak werd aan het rollen gebracht door de vader van Corné Buscop de geblesseerde speler wiens naam ten onrechte in de plaats van Patrick Theunisse werd genoemd. "De wedstrijd is op Koninginnedag, 30 april 1994, in Tholen gespeeld", vertelt dhr. S. Buscop. "Mijn zoon was toen een dagje uit naar Amsterdam, 's Avonds om kwart over elf hoorde hij van vrienden, dat Patrick Theu nisse uit het veld gestuurd was, maar dat zijn naam aan de scheidsrechter opgegeven was. Hij wist van niets. Toen hij thuis kwam, vertelde hij me dat. We besloten af te wachten, maar een paar weken later lag er een brief van de KNVB, met de mededeling dat mijn zoon 3 westrijden geschorst was en een boete van 20 gulden moest betalen omdat hij een speler van BSC geslagen had. We hadden 5 dagen gelegenheid om beroep aan te tekenen. Mijn zoon is toen naar voorzitter Draaijer gestapt en hij zegde toe het in orde te maken, maar we hoorden niets meer en toen heb ik een brief naar de KNVB geschreven. Half november kregen we een aangete kende brief dat we in Steenbergen voor de tuchtcommissie moesten verschijnen. De voorzitter van de tuchtcommis sie reageerde woedend. Giel Ver kamman vertelde dat mijn zoon wel op het veld was geweest en dat Ed Voets als grensrechter had gefun geerd, maar geen van beide zaken waren juist. Voor de zitting in Steenbergen was ik op verzoek van Thol. Boys samen met mijn zoon nog naar de bestuurskamer gegaan voor een gesprek. Ze vonden het bijzonder flauw van mij, dat ik de zaak aan de KNVB had doorgegeven", aldus Buscop. Volgens secretaris Van der Vlies heeft Buscop de vereniging 'een hak gezet.' "Begrijp me goed, met mal versaties kan het bestuur van Tho lense Boys geen vrede hebben. Het knoeien met namen kan niet door de beugel, maar er was een hoop narig heid voorkomen als Buscop direct naar de vereniging was gestapt. Dan had het bestuur ingegrepen. Nu wist het bestuur nergens van, want iedere leider is verantwoordelijk voor zijn elftal. Over de feiten doen we niet moeilijk. De aanvoerder van het A- juniorenelftal gaf een verkeerde naam op, hoewel de scheidsrechter eigenlijk de speler die uit het veld werd gestuurd, zijn naam had moe ten vragen. Zowel de elftalleider als het jeugdbestuurslid hebben zich vervolgens medeplichtig gemaakt aan de fout, waardoor een onver kwikkelijke affaire is ontstaan. Maar ik neem het Buscop, die nog bestuurslid van Tholense Boys is geweest, kwalijk dat hij naar de KNVB is gestapt. Kennelijk heeft hij zijn gram willen halen." Dat er 'oud zeer' aanwezig is, geeft Buscop toe. "Ik heb jaren alles voor de voetbal over gehad, door o.a. belangeloos in de kantine achter de bar te staan. Maar Tholense Boys is op een laag pitje komen te staan, toen mijn zoon in september 1993 een dubbele scheenbreuk opliep. Ik was particulier verzekerd en elftal leider Ed Voets zegde me toe, dat alles betaald zou worden. Daar zijn later nog brieven over geschreven, maar de toezeggingen zijn niet waargemaakt. Een heleboel kosten heb ik zelf moeten betalen. Het opgeven van de verkeerde naam was opnieuw een voorbeeld hoe Tholen se Boys met de jeugd omgaat. Open en eerlijk heb ik gehandeld", aldus Buscop, die evenals zijn zoon inmiddels het lidmaatschap van de voetbalvereniging hebben opge zegd. Goed praten wil Van der Vlies het beslist niet. "Het bestuur is vierkant tegen het geven van verkeerde namen, maar zonder boe of bah de KNVB inlichten is ook niet fraai. Het A-elftal had, als kampioen van de A-top klasse, namelijk iets unieks binnen bereik. Op 14 mei zou er een promotiewedstrijd voor de derde divisie gespeeld worden en daarom wilde men een belangrijke speler als Patrick Theunisse niet missen. Alle capabele spelers waren voor die ont-. moeting nodig, maar nogmaals een verkeerde naam opgeven, dat kun je niet tolereren. Gezien de flinke staf- fen die de KNVB heeft uitgedeeld, wordt dit ernstig opgenomen. Maar het dubbel staffen van Ben Schot en Patrick Theunisse vinden wij niet terecht. Vandaar ons hoger beroep, waarvan we in december de uit spraak verwachten", zegt Tholense Boys-secretaris Van der Vlies. Vier leden van de Eerste judoclub Tho len (EJC) behaalden zaterdag op het internationale toernooi in wijkhuis Het Ravennest te Rotterdam een ereplaats. Raymon de Herdt uit Stavenisse werd bij de jongens tot 30 kg eerste. Frans Ponse uit Sint-Maartensdijk won bij de jongens tot 35 kg. Een klasse zwaarder, tot 40 kg, werd gewonnen door Martijn de Herdt uit Stavenisse. Vera de Herdt werd twee de in de categorie meisjes tot 45 kg. Aan de wedstrijden deden ook vijf Engelse clubs uit het district Londen mee. Op zaterdag 21 januari doen enkele judoka's van de EJC mee aan de open Rotterdam se kampioenschappen. De Eendrachtbode bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid van dit gou den jubileum kunt u profiteren van een feestelijk aanbod. Voor slechts f 25,00 krijgt u elke week de Eendrachtbode in de bus tot en met 1 juli 1995. Wilt u op de hoogte blijven van wat er gebeurt in uw woon- en/of werkgebied, neem dan een abonnement op de Eendrachtbode, dè Thoolse Courant, met elke donderdag volop informatie over Tholen en St. Philipsland. Neem nu een abonnement, dan krijgt u de Eendrachtbode tot 1 juli 1995 voor/25,00 Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Zend deze bon in een open enveloppe naar Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland. U kunt ook bellen: 01665- 2752 b.g.g. 3474. SPS, dat zaterdag zelf niet in actie kwam, heeft naast de periodetitel in de eerste klas van de Zeeuwse afdeling gegrepen. Doordat Wemeldinge met 2-0 van Nieuwdorp won, werden de Tholenaren naar de tweede plaats verwezen. Stavenisse is er niet in geslaagd om in de tweede klas se de aansluiting met de top te maken. Geheel onnodig werd met 3-0 van Vrederust verloren. Vosmeer boog op de valreep een 0-2 achterstand om in een puntendeling tegen koploper Grenswachters. De gelijkmaker In de eerste klasse heeft Vosmeer lijstaanvoerder Grenswachters ver rassend het vierde verliespunt toege bracht: 2-2. Na tien minuten in de tweede helft leidde het elftal uit Put te met 0-2, maar in de laatste vijf minuten gaf het die voorsprong uit handen. In de eerste helft was in het veld niet te zien dat Grenswachters bovenaan staat en Vosmeer op de voorlaatste plaats. Beide teams hielden elkaar in evenwicht en doelkansen kwamen er niet. Drie minuten voor de rust opende Grenswachters de score. Bij een aanval verdween de bal uit een schot via de handen van doelman Fred Hommel in het net. De tweede helft was tien minuten oud toen de Brabanders de score opvoerden. De Vosmeer-verdedi ging werd uitgespeeld en een vrij staande aanvaller kon simpel intik ken. In het vervolg had Grenswach ters weliswaar de betere kansen, maar echt gevaarlijk werd het niet. De zoveelste nederlaag voor Vosmeer leek een feit te zijn. Maar de ploeg had zich daar niet bij neer gelegd. In de voorlaatste minuut illustreerde John Vroegop dat met een schot dat net over het doel ging. Even later scoorde Perry Verhees de aansluitingstreffer uit een hoek schop van Arno Deurloo. In de bles suretijd bracht trainer Withagen de van een rugblessure herstellend keeper Gerwin Hoek als veldspeler in de ploeg voor Tim van Mierlo. Het bleek een gouden wissel, want uit een vrije trap van Deurloo tikte Hoek de gelijkmaker binnen. Even tevoren was een Putse speler wegens zijn tweede gele kaart voor tijdig naar de kleedkamer verwezen. Grenswachter vocht de treffer aan omdat die met de hand zou zijn ges coord, maar de arbiter negeerde alle protesten. "De keeper liet de bal los, waarna de Vosmeer-speler deze in het doel werkte", verklaarde hij na de wedstrijd. Omdat alle staartploegen gelijk speelden, was het vijfde competitie- punt voor Vosmeer van groot belang om niet verder achterop te raken. Grenswachters 11 8 2 1 18 27- 14 Groen Wit 11 8 1 2 17 29- 8 NSV 9 7 0 2 14 19- 6 FC Bergen 9 6 2 1 14 18- 7 Cluzona 10 5 2 3 12 24- 12 TVC'39 10 6 0 4 12 16- 19 HSC'28 10 4 1 5 9 13- 12 Noordhoek 11 3 2 6 8 18- 23 NVS 11 2 2 7 6 13- 25 Wemhout 11 2 2 7 6 18- 31 Vosmeer 10 1 3 6 5 12- 28 TPO 11 0 3 8 3 12- 34 Stavenisse had zaterdag met ruime cijfers van Vrederust moeten win nen, maar verloor dik met 3-0. De Thoolse afdelingsploeg faalde volle dig in de afwerking. Ondanks legio kansen bleef de teller bij Stavenisse op nul staan. Trainer Rien Klippel kan alleen maar hopen dat Jiet doel- punteninstinct bij zijn spelers snel terugkeert. Trainingen op de afron ding mogen nog niet baten. Leen Lemson, die in de eerste wedstrijden zeer produktief was, kwam ook tegen Vrederust niet tot scoren. In de vijfde minuut was hij de eerste speler van Stavenisse die een riante mogelijkheid onbenut liet. Ook Adrie Smits, William Smits en Johan Elenbaas waren onnauwkeu rig in de afwerking. Een strafschop van Elenbaas werd door de doelman gestopt. Vrederust toonde zich tref zekerder en kwam na een kwartier spelen op voorsprong. Enkele minu ten later ontsnapte Stavenisse aan een tweede treffer, toen een schot op de lat belandde. In de vijfde minuut van de tweede helft tekende Vrederust alsnog de tweede treffer aan. Stavenisse ging meer risico nemen en voerde de druk op. Dit resulteerde in volop kansen, maar geen doelpunten. "Gezien de inzet en de motivatie was het een van de beste wedstrijden van dit seizoen, maar in de cijfers komt het niet tot uitdrukking", aldus een teleurgestelde Rien Klippel. De trainer van Stavenisse bracht in de slotfase Wim Marinissen in het veld voor Jody van Hemert. Baronie JPS Vrederust 11 -18 11 -16 11 -15 Rood-Wit 11-14 VWO 11 -13 SC Stavenisse 11-12 TVC'39 VVR Alliance Advendo DHV Roosendaal 11 11 -12 10 - 8 10 - 7 10 - 5 10 - 5 3 Acht gele kaarten waarvan er twee leidden tot een rode. Dat was de oogst van de wedstrijd tussen de reserves van Noad en Smerdiek. Vijf vielen er aan de kant van Smerdiek dat met 5-1 verloor. Tholense Boys 3 klopte in een uitwedstrijd FSV 3 met 1-2. de verdediging van de gastploeg, legde de bal terug op Johan Reijn- goudt en die scoorde via het been van een tegenstander: 3-0. Jan van Haaften haalde de nul van het score bord voor Smerdiek en maakte er 3- 1 van uit een hoekschop. In de 70ste minuut werd een overtreding begaan op Erik Fonteijne. Die nam gelijk zelf de vrije trap waardoor Marco van Herpen alleen voor de keeper kwam te staan: 4-1. Van Haaften zag hierna zijn tweede gele kaart, samen goed voor rood. Nog drie blauw-zwarten kregen een gele kaart, voornamelijk wegens commentaar op de leiding. Ook een Noad-speler ontving geel. In de laat ste minuut werd Erik Fonteijne in het strafschopgebied neergelegd. De penalty werd door hemzelf verzil verd: 5-1. Door deze overwinning houdt Noad aansluiting bij de sub top. Smerdiek blijft hekkesluiter in de tweede klasse reserve. Bij de Sint-Philipslanders was Ike Verwijs, hersteld van een blessure, weer terug in de basis. De geel-groe- nen zetten de gasten gelijk vast op hun eigen helft en dat leverde kan sen op voor Harm Verwijs, Ike Ver wijs en Johan Reijngoudt, maar zij benutten die mogelijkheden niet. In de veertigste minuut opende Wim van Nieuwenhuijzen de score voor Noad na een voorzet van Marco van Herpen: 1-0. Twee blauw-zwarten zagen een gele kaart. Na rust kwam Erik Fonteijne in de ploeg voor Harm Verwijs. Ook nu kwam Smerdiek maar weinig aan de bal. Ike Verwijs stiftte de bal in de 53 ste minuut in het doel op een voorzet van Fonteijne: 2-0. Een minuut later soleerde Verwijs door DVO 5 liet duidelijk merken dat het van plan was om twee punten te veroveren op Stavenisse 2. De gasten zochten meteen de aanval, maar Johnny Hout opende na een kwartier de score uit een pass van Wim Klippel. Vijf minuten later onder nam Corné Hout een doelpoging, maar zijn schot ging rakelings over. Halverwe ge de eerste helft nam DVO het heft in handen en de Roosendalers kregen een paar goede kansen. De uitstekend kee pende Marco Dorst hield zijn doel echter schoon. DVO hield de verdediging van Stavenisse onder druk, maar moest weer toezien hoe Johnny Hout zijn tweede treffer maakte door een misverstand in de defensie van de gasten: 2-0. Na rust kreeg Stavenisse een goede kans om verder uit te lopen, maar Eric Post schoot voorlangs het doel. DVO bezorg de de thuisploeg handen vol werk, maar de verdediging, onder leiding van Nico Nooij, hield stand. Twintig minuten voor het einde kwam Alex Keur in het veld voor Wim Lemson. Bij zijn eerste actie ging Keur goed door op de linkerkant en gaf de bal op maat aan Corné Hout die 3- 0 aantekende. Hierna gaven de Roosen dalers de moed op en Stavenisse kon de wedstrijd rustig uitspelen. De rood-gelen staan nu alleen aan kop in de vierde klas se reserve. Toerisme. De Recron, VVV-Zee- land en de kamers van koophandel in Zeeland houden op 1 december van half twee tot kwart voor vijf een ontmoetingsmiddag over recreatie en toerisme in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg. Er zijn een aantal inleidingen en ook wordt er gediscussieerd. Bij de gemeente werkplaats in Scherpenisse kunnen landbouwers komende week weer hun kuilfolie en zakgoed inleveren voor herge bruik. "In het voorjaar is daar rela tief veel ingezameld", vertelt een medewerkster van de gewestelijke raad Zeeland van het landbouw schap. Het in te leveren materiaal moet bezemschoon zijn, vrij van stenen en andere verontreinigingen. En gebundeld in handzame pakketten van ten hoogste 20 kilo. Zakken mogen niet in elkaar worden gestopt. Nadat de zaak handmatig is gesorteerd, wordt het geperst in gro te balen. Daama wordt het materiaal vervoerd naar Wavin Reuse in Hel mond, waar het herverwerkt wordt. Het materiaal kan in Scherpenisse gebracht worden: maandag t/m vrij dag van 's morgens half acht tot twaalf uur en 's middags van een tot vier uur. Het lijkt een gewoonte te worden. Maar liefst negentien persoonlijke records van leden van zwemvereniging De Dolfijn 92 gingen zondag aan diggelen in een wedstrijd van de Neckermanncompetitie. Vier keer werd een ereplaats behaald. De uitslag: 4x 100 m wisselslag dames: Saskia v.d. Graaf, Mireille v.d. Maas, Melanie v.d. Maas en Astrid Bouten 4e in 7.21.1 min. 4x 100 m vrije slag heren: Remco de Viet, Pascal de Viet, Jos Geluk en Mar tijn v.d. Graaf 4e in 5.31.1 min. 100 m schoolslag: MEISJES 1981 en later Mireille v.d. Maas 7e in 1.43.4 min; Moniek v.d. Hout lie en pr in 1.46.8 min; Astrid Bouten 8e en pr in 1.44.5 min; Ingrid Bouten 24e in 2.04.6 min. DAMES: Melanie v.d. Maas 12e in 1.41.7 min; Saskia v.d. Graaf 15e in 1.50.7 min. JONGENS 1977 en later: Pascal de Viet 8e in 1.45 min; Kevin Meijer 9e in 1.50.9 min. HEREN: Mar tijn v.d. Graaf 9e en pr in 1.35 min. 100 m vlinderslag: MEISJES 1979 en later Saskia v.d. Graaf pr in 1.56 min; Saskia Bouten pr in 2.00.4 min. JON GENS 1979 en later Wemer de Viet 3e en pr in 1.32.8 min; Remco de Viet 4e en pr in 1.34.5 min. 100 m vrije slag: MEISJES 1977 en later: Melanie v.d. Maas 16e in 1.32.1 min; Saskia Bouten 17e in 1.37.5 min. DAMES: Mireille v.d. Maas 9e en pr in 1.19.4 min; Melanie v.d. Maas 14e in 1.31 min. 100 m rugslag: JONGENS 1981 en later Wemer de Viet le en pr in 1.21.6 min; Pascal de Viet 3e in 1.26.1 min; Martijn v.d. Graaf 5e en pr in 1.26.3 min; Jos Geluk 1.45.9 min; Kevin Meijer 1.47.1 min; Govert v.d. Rhee 16e in 1.50.4 min; René van Oudenaarde 18e en pr in 1.54.8 min. HEREN: Remco de Viet pr in 1.30.7 min. 50 m schoolslag: MEISJES 1979 en later: Moniek v.d. Hout 14e en pr in 0.49.9 min; Saskia v.d. Graaf 16e in 0.52.1 min; Saskia Bouten 19e in 0.52.8 min. JONGENS 1979 en later: Remco de Viet pr in 0.38.6 min. 50 m vrije slag: MEISJES 1981 en later: Mireille v.d. Maas 5e in 0.35.1 min; As trid Bouten 10e en pr in 0.38.1 min; In grid Bouten 13e en pr in 0.39.2 min; Moniek v.d. Hout 17e in 0.40.2 min. JONGENS 1981 en later: Wemer de Viet 3e en pr in 0.33 min; Martijn v.d. Graaf 4e en pr in 0.33.3 min; Pascal de Viet 8e en pr in 0.36.3 min; Jos Geluk 1 le in 0.37.7 min; Govert v.d. Rhee 18e in 0.41.3 min; Kevin Meijer 20e in 0.44 min; René van Oudenaarde 21e in 0.46.8 Sportprivatisering. De Zeeuwse sportraad houdt vanavond en 1 december themabijeenkomsten over 'privatisering in de sport. Ze zijn bestemd voor wethouders en ambte naren belast met sportzaken. Deze bijeenkomsten worden gehouden van twee tot vijf uur in ondermeer het stadhuis van Brouwershaven. De veteranen van Tholense Boys leden zaterdag thuis een nederlaag tegen de derde keus van Smerdiek. De blauw zwarten begonnen wat onzeker aan het duel, want er ontbraken vier basisspelers. Een paar oudgedienden en jeugdspelers vulden de gaten op. Al snel bleek echter dat Tholense Boys geen beste wedstrijd speelde, hoewel het de score opende. Na 25 minuten speelde Aad van der Meeren de bal naar Rini Broeren die in het straf schopgebied werd neergelegd door Chris van Hemert van Smerdiek. De eerste penalty werd gestopt door doelman Theo Rijnberg, maar de Smerdiek-spelers lie pen te snel in en daarom werd de straf schop overgedaan. Broeren benutte de kans nu wel: 1-0. Al snel hierna zorgde Wim Scherpenisse voor de gelijkmaker. Hij kapte zijn Thoolse tegenstander Chris Quist uit en met een mooie schui ver in de hoek was doelman Jan v.d. Vlies kansloos: 1-1. Vlak voor rust bracht junior Elmar van de Griek de blauw-zwarten op voorsprong. Met een goede pass op rechts werd Pham Hoa door Wim Scherpenisse weggestuurd. Hoa ging goed door en gaf de bal op tijd af aan de meegelopen Van de Griek. Die schoof de bal in een leeg doel. In de tweede helft was Tholense Boys iets sterker, maar werd niet echt gevaar lijk voor de gasten. Jaap Schot, volgens Smerdiek de gevaarlijkste aanvaller van de geel-zwarten, werd in bedwang gehouden door de verdediging. Een kwartier voor het einde zorgde Erik van Haaften voor 1-3 en stelde daarmee de zege veilig voor Smerdiek. In de slotfase kregen twee spelers, van iedere ploeg één, nog een gele kaart wegens commen taar op de scheidsrechter. WHS 5 leed de eerste nederlaag van het seizoen tegen WHS 4. Het vierde elftal moest het zonder laatste man Willy Jeroense doen. Die raakte vorige week geblesseerd. Ook miste het spits William Quist vanwege een schorsing. WHS 5 speelde zonder doelman Dies de Witte die werd vervangen door Dies den Engelsman. Ook Wim van Vossen was niét van de partij. De veteranen kregen meer kansen dan de vierde keus, maar een doelpunt bleef uit. Nico Hage raakte nog wel de paal, maar verder was er wei nig meer dan wat afstandschoten. WHS 4 kreeg wat kleine kansjes. Een goed ver lengde kopbal van John Keur voorkwam dat Edib Omerefendic scoorde. Na rust kwam bij WHS 5 Kees Koopman in het veld voor Sjaak Gunter. Het spel- beeld bleef hetzelfde, maar toch waren er meer gevaarlijke momenten voor het doel van Theo den Engelsman. De vierde keus kwam toch op voorsprong. Omeref endic was attent toen een bal van de borst van keeper Dies den Engelsman terug sprong: 1-0. Het vijfde elftal ging meer druk uitoefenen en Thijs Fase werd meer naar het middenveld geschoven. Bij een voorzet van Han Vroegop kreeg Nico Hage in het strafschopgebied een zet van één van de verdedigers van WHS 4. De scheidsrechter legde de bal op de stip. Hage kon de stand gelijk trekken, maar doelman Theo den Engelsman had blijk baar al zoveel strafschoppen van Hage gezien dat hij de bal uit het doel wist te werken. Een paar minuten later werd een doelpunt van WHS 5 afgekeurd wegens buitenspel. Theo Fase legde de bal breed en Nico Hage tikte in, maar de scheids rechter oordeelde anders. Dat was één van de laatste wapenfeiten van de wed strijd. Hoewel WHS 5 nog een paar hoekschoppen kreeg, bleef het 1 -0. De stichting gemeenschap Sint- Maartensdijk organiseert op 10 december van tien tot vier uur een hobbybeurs in Haestinge met als thema 'Kerst'. Iedereen die een leuke hobby heeft kan die tentoonstellen en demonstreren. Er is een wijziging in het plan gekomen. Aanvankelijk werden de stands allemaal verhuurd, maar de stichting heeft besloten om degenen die niets verkopen geen huur te laten betalen. "Dat verlaagt de drempel wat", zegt beheerder H.C. Visser van Haestinge. "Iemand die bijvoorbeeld graag haakt, zal niet zo gauw gaan betalen om ande ren te laten zien wat die hobby inhoudt." Degenen die hun hobby willen laten zien, kunnen contact opnemen met Haestinge tel. 01666- 2865. Er zullen ondermeer de glas techniek tiffany, tuindecoraties, Zeeuwse gitten, sieraden maken en figuren van fimoklei te zien zijn. De teams van Meulvliet/Verhoeven koeltechniek deden maandagavond goe de zaken. Het door blessures sterk ver zwakte'Meulvliet 1 trad zonder wissels aan tegen Bristol. Tot dan toe bezette de tegenstander een tweede plaats in de ranglijst. Het was voor Meulvliet dan ook een belangrijke wedstrijd om aan sluiting met de top te krijgen. Omdat in de warming-up ook Jan Minheere moest afhaken wegens een blessure, werd Jac kie Franke als veldspeler ingezet. Bristol had in de beginfase veel balbezit, maar doordat er weinig snelheid in de combi naties zat, kon het Thoolse team gemak kelijk verdedigen. Als Meulvliet de bal veroverde, werd er snel en doelgericht gecounterd. De thuisploeg bouwde een voorsprong van 4-0 op. Bristol haalde toen ook de nul van het scorebord en Meulvliet zette de ruststand op 5-1. Aan Thoolse zijde zorgde Frans Hagenbeek voor drie doelpunten en Erik Nieuwkoop scoorde twee keer. In de tweede helft bleken de beide doel puntenmakers ook niet te stoppen en Meulvliet won uiteindelijk met 9-3. Hagenbeek zette nog drie treffers en Nieuwkoop één. Het tweede team van Meulvliet speelde in Rucphen tegen de Drie Zwaantjes 2. Gezien eerdere ervaringen met dit team, leek het een zware wedstrijd te worden voor de Thoolse ploeg. Meulvliet bleek echter goed in vorm te zijn en stond al na tien minuten op een 4-0 voorsprong. Op slag van rust hadden ook de thuisspelers de nul van het scorebord gehaald: 5-1. In de tweede helft liep Meulvliet uit naar een 13-3 overwinning. Bas Verduit en Peter Franke scoorden elk vier doelpun ten, Willem Jan Bennaars en Alex van der Reest ieder tweemaal en Dirk Ver- duit één keer. Coach Cees van der Wie len was met name tevreden over het duo Verduit en Van der Reest die de ploeg op sleeptouw namen. Invallende doelman Luc van Vossen nam nog een strafschop, maar miste die kans. De B-poule van de Meulvlietcompetitie kenmerkt zich doorgaans door ruime uit slagen. Zo ook deze keer, met als uit schieter 't Koepeltje dat met 0-16 verloor van Smits Boys. De Kroon won met 3-7 van Kaaij Boys en Dalem dolf met 7-15 het onderspit tegen Standaard Tholen. Pinocchio troefde Calellas af met 6-1. In de A-poule was het iets rustiger. De grootste uitslag was er bij het duel tussen Stalland en de Noordpoort waarbij de laatste met 10-1 verloor. l'Esperance verloor nipt met 1 -2 van Batavieren, ter wijl Hof van Holland met 2-5 won van de Kaai. Internationals bleef The Limit de baas en won met 8-3. In de bedrijvencompetitie heeft weer een naamswisseling plaatsgevonden. Het team van Tune '92 heet voortaan Le Cha teau. In de bekerronde trad deze ploeg maandagavond aan tegen General Elec tric plastics 1In de attractieve wedstrijd gaven de twee teams elkaar weinig toe en in de eerste helft deed Le Chateau van zich spreken. Uiteindelijk had GE echter de langste adem en won met 6-3. Dinsdagavond werden er twee competi tiewedstrijden in de A-poule gespeeld. Fri d'Or speelde een sterke wedstrijd tegen de regerend kampioen General Electric plastics 2. Fri d'Or kwam op voorsprong en de ruststand was 3-1Het team van GE dat vorig seizoen zo sterk was, lijkt wat af te zwakken. In de twee de helft kwam het terug tot 5-4, maar uit eindelijk won Fri d'Or toch met 8-4. De tweede wedstrijd speelde tussen Sta venisse en De Poort. Stavenisse begon fel en bouwde een voorsprong op die bij rust 6-1 was. In de tweede helft zakte Stavenisse iets terug en het werd 7-3, maar De Poort miste toch de kracht om te winnen. Het werd uiteindelijk 9-4. Dorpsweg 15 - 4694 BT Scherpenisse Tel. 01666-2639 - Fax. 01666-4240 Sö Voor alle dames- en herenkleding en huishoudtextiel Hoge Markt 16, Scherpenisse, tel. 01666-3934 ASSURANTIEKANTOOR Burgemeet 25, 4693 CJ Poortvliet, telefoon: 01662-2509 Stoofstraat 52 4693 RA Poortvliet Tel. 01662-2435 Het verhaal We zijn halverwege de competitie en gaan begin nen met de returnwedstrijden. Het resultaat is een gemiste periodetitel en een tweede plaats op de ranglijst, achter Wemeldinge. De club die vorig sei zoen is meegedegradeerd uit de vierde klasse en nu een geduchte concurrent voor de titel. Het is aantrekkelijk spannend in de eerste klasse, omdat het verschil bovenin miniem is. Leuk is het voor de toeschouwers om te filosoferen over wie de lang ste adem heeft. Voor de spelers is het minder leuk, omdat er een bepaalde druk ontstaat die hen fataal kan worden in onverwachte situaties. Punten mag je namelijk in mindere wedstrijden niet laten lig gen, wil je blijven meedoen. Tegen Heinkenszand zal het niet anders zijn. En laten we eerlijk zijn, alhoewel degradatievoetbal spannend kan zijn, spelen we toch liever een kampioenswedstrijd. De opponent Heinkenszand is zaterdag te gast. In de eerste wed strijd heeft SPS hiervan gewonnen, dus dat biedt wat perspectief. Heinkenszand heeft de laatste wedstrijden verloren en is in de onderste regionen van de ranglijst beland. Derhalve is het oppassen geblazen, want ze kunnen elk puntje gebruiken om niet verder af te zakken. SPS moet winnen, maar dient de tegenstander niet te onderschatten. De wedstrijdbal Sportshop Heshof sponsort de wedstrijdbal. Hes hof is gevestigd te Steenbergen en men kan er voor diverse sporten materiaal en kleding verkrij gen. Langeweg 3 - Scherpenisse - Tel. 01666-2869 het adres voor al uw c.v.-, electra-, gawalo-, alarm- en telefooninstallaties POORTVLIET Paasdijkweg 23 Tel. 01662-2650 Deestraat 2 4693 CH Poortvliet Tel. 01662-2347 HET BESTE AUTOBEDRIJF DIRECT IN UW BUURT B ABSOLUTE TOPKLASSE BANDEN IN VELE MATEN» EN SOORTENil AUTOBEDRIJF VAKKUNDIG GEMONTEERD EN LAAG GEPRIjSDL UW ZEKERHEID VOOR ZORGELOOS AUTORIJDEN AUTOBEDRIJF \jJ J. NIEMANTSVERDRIET O MOLENSTRAAT 19 POORTVLIET 01662x^680 L,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 19