Promotie voor Thol. Boys 2 Goed begin voor mixed-team van De Ruucstoppelen Tholense Boys is uitgeschakeld voor promotie naar tweede klas Heren 3 Sint-Annaland kampioen Erwin de Nijs naar Halsteren Promotie naar vierde klas laat nog op zich wachten Mixed-team 2 St.Annaland deelt punten Speler doet aangifte van mishandeling F2-pupillen van Vosmeer zijn kampioen Dames 1 eindigt op tweede plek Aantrekkelijk voetbal van derdeklasser oogst geen resultaat Donderdag 26 mei 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Topscorer Marco v.d. Wielen matchwinnaar Door een 0-1 overwinning op SSC 2 is de tweede keus van Tholense Boys gepromoveerd naar de tweede klas reserve. Zaterdag staat er voor het Thoolse team nog een wedstrijd tegen Zwaluwe 3 op het programma. Maar dit duel is niet meer van belang, aangezien bij een gelijke eindstand in de reeks beslissingswedstrijden het doelpun- tensaldo van de competitie beslissend is. En dat is in het voordeel van Tholense Boys. Winst WHS 2 Aan kop Winst St.Annaland Fors verlies w. Tholense Boys speelt ook volgend seizoen in de derde klas. In de nacompetitie was er voor de Tholenaren geen succes. Zowel tegen Rillandia als Kapelle werd er met 3-2 verloren. Het team van trainer Ad Voermans verwen de het publiek met aantrekkelijk voetbal, maar verloor de slag om de promotieplaats door zeer onzorgvuldig met de doelrijpe kansen om te springen. Doelpunt Schot Onverdiende winst Geen hoofdprijs Ook Leon van Elzakker weg bij Tholen Erwin de Nijs van Tholense Boys vertrekt naar hoofd klasser Halsteren. Ook Leon van Elzakker vertrekt bij Tholen, terwijl doelman Alex Hogendoorn en spits Jan Groenewegen nog een aanbieding in overweging hebben. Wim de Groen van SPS heeft bekend gemaakt, dat hij de kleuren van WC uit Halsteren gaat verdedigen. Kortland RBC SPS Voetbat uitstagen Tennis Voor het beslissingsduel op Tweede reserveklasse uitkomen. Daarin Pinksterdag miste trainer Kees de Lang diverse spelers. Daarvoor in de plaats nam hij Patrick Theunisse en David Noom van de A-junioren en een speler van het derde team mee naar Sprang-Capelle. Een zeer verdedigend ingesteld Tholense Boys ging de strijd aan tegen SSC dat op zaterdag de wed strijd tegen Zwaluwe had gewon nen. Kees de Lang stelde slechts één spits op en begon verrassend met topscorer Marco v.d. Wielen op de bank. Tholen liet SSC het spel maken en had een puntendeling als uitgangspunt. In de eerste minuut voorkwam doelman Hans Mabelis met een redding een vroege ope ningstreffer van SSC. Tholense Boys kreeg ook diverse scoringsmo- gelijkheden. Een schot van Julian Roman ging net naast, terwijl een inzet van Maarten Bakx op de lat belandde. SSC bleef met afstands schoten voor gevaar zorgen, maar tot de rust bleef het 0-0. In de tweede helft kwam bij Tholen se Boys Patrick Theunisse in het veld voor Maarten Bakx. Voor de laatse twintig minuten werd Marco v.d. Wielen als extra spits in het veld gebracht voor Frank Tazelaar. De snelle Van der Wielen liet de inmid dels vermoeid geraakte defensie van SSC diverse keren zijn hielen zien. David Noom was dicht bij een treffer, maar zag zijn kopbal op de lat belandden. Goaltjesdief Marco v.d. Wielen haalde twee minuten voor het eindsignaal de buit voor Tholense Boys 2 binnen. De linksbenige speler scoor de met zijn rechtervoet het verlos sende doelpunt, waardoor de Thole- naren volgend seizoen in de hoogste speelt ook WHS 2 uit Sint-Anna- land. Het tweede team van WHS heeft het laatste competitieduel met 1-2 gewonnen van Tricht. De tegenstan der van de St.Annalanders begon het duel met slechts negen spelers. Pas na tien minuten was het team van Tricht compleet. Voor WHS kregen ondermeer Peter Saarloos, Willem- Jan de Voogd van der Straaten en Danny Moerland goede scorings kansen, maar de afwerking was niet nauwkeurig. Op een slecht bespeel baar veld kon Tricht niet imponeren. De wedstrijd werd ontsierd door diverse vervelende overtredingen, waartegen de scheidsrechter niet goed optrad. Pas na een kwartier in de tweede helft opende de naar Kapelle ver trekkende Dick Saarloos de score. Op fraaie wijze krulde hij de bal met binnenkant voet om de doelman. Enkele minuten later schoot Saar loos rakelings naast. WHS liet de teugels na de 0-1 voorsprong wat vieren en na een misverstand in de verdediging werd doelman Theo den Engelsman kansloos gepasseerd door de spits van Tricht. De voor Leo Mosselman ingevallen Jan van Dijk stelde met een treffer de over winning voor WHS veilig. Door de winst is WHS 2 na een matige start met 22 punten uit even zoveel duels toch nog in de middenmoot geëin digd. RodaB.2 22-35 WHS 2 22-22 Hoek 2 22-30 Yerseke2 22-21 Araem. 2 22-26 Nivo Sp.2 21-19 Tricht 2 22-24 G. Luck 2 22-18 Kloetinge 2 22-24 Kapelle 2 21-12 Seroosk. 2 22-22 AZVV 2 22- 9 Het damesteam van De Ruucstop pelen uit Sint-Philipsland is na een goede eindsprint tweede geworden in de competitie. In de uitwedstrijd werd Oost-Souburg verslagen. Ook begon zaterdag de mixed-competitie. Het eerste mixed-team won twee keer en had daarmee een goed begin, de twee de ploeg won van Sint-Annaland en het derde team leed zaterdag een nederlaag en bleef maandag op een gelijkspel steken. Ruuc stoppelen 4 deelde de punten en het vijfde team leed een jammer lijke nederlaag tegen Vlissingen. De dames van Ruucstoppelen 1 reisden af naar Oost-Souburg voor de laatste competitiewedstrijd. De Sint-Philips- landse tennisters hadden weinig moeite om de winst te behalen. Invalster Will Leune en Elly van Dijke wonnen simpel met twee sets van 1 -6 en in die setstan den wonnen <x>k Leni Verwijs en Betsie Huijsmans. De twee volgende partijen werden ook al snel beslist. Mevr. Leune en mevr. Verwijs wonnen met 2-6 en 3- 6. Mevr. Van Dijke en mevr. Huijsmans gaven maar één game uit handen: 0-6, 1 - 6. Door dit resultaat eindigde het team op de tweede plaats in de vierde klasse, ach ter het promoverende Oostkapelle. Het gepromoveerde eerste mixed-team van De Ruucstoppelen trad zaterdag aan voor zijn eerste wedstrijd in de tweede klasse. Tegenstander was het uit de eer ste klasse gedegradeerde Tebo 1 uit Heinkenszand. De wedstrijd begon een uur later vanwege het slechte weer en eindigde in een 5-1 overwinning voor De Ruucstoppelen. Het dames dubbelspel werd door Corrine Reijngoudt en Mar leen van Herpen gewonnen met 6-3 en 6- 2. De heren Chiel v.d. Est en Ad den Engelsman wonnen gemakkelijk in twee sets van 6-2. Van der Est en mevr. Reijn goudt beslisten de eerste mix snel met 6- 2 en 6-2. Den Engelsman en mevr. Van Herpen wonnen, door goed aanvallend spel, ook met 6-4, 6-2. De mixed-partij van Van der Est en Van Herpen ging in een half uur naar de Sint-Philipslanders met 6-3 en 6-0. Tebo redde de eer nog, door de laatste partij tegen Den Engels man en Reijngoudt te winnen met 5-7 en 6-1. Het eerste mixed-team speelde maandag nog een competitiewedstrijd tegen Schelveringhe I uit Renesse. Ook nu wonnen de Sint-Philipslanders met 5-1. De eerste damesdubbel van Corrine Reijngoudt en Marleen van Herpen ging in drie sets verloren met 6-2, 1-6 en 3-6. Het dubbelspel tussen de heren werd door Chiel v.d. Est en Marco van Her pen, hersteld van een blessure, gewon nen met 6-2 en 6-1In de eerste mix werd de tegenstander door een goede service en volley weggespeeld door Marco van Herpen en Will Leune: 6-0,6-0. Van der Est en mevr. Reijngoudt speelden vtxrral goed vanaf de achterlijn en ook zij won nen met 6-1 en 6-4. Het duo Van der Est en mevr. Leune maakte het spannend. Ze wonnen de eerste set met 6-1maar kwa men met 1 -4 achter te staan in de tweede set. Na een inhaalrace wonnen de Sint- Philipslanders toch nog in de tie-break: 7-5. De laatste partij van het echtpaar Van Herpen begon wat stroef met een nipte 6-4 overwinning in de eerste set, maar eenmaal in het spel werd de tweede set vrij snel binnen gehaald: 6-1. Daar mee staat de Ruucstoppelen voorlopig aan kop met tien punten vixir en twee tegen. Zaterdag speelt het team uit tegen Mariekerke. Het tweede mixedteam uit Sint-Philips land, bestaande uit Linda en Sjaak Kool- aard en Ike en Leni Verwijs, speelde zaterdag thuis tegen Sint-Annaland 3. Het laatste team bestaat uit Hanna Moer land, Anja v.d. Repe, Henk Guiljam en Stein Snoep. Na een sportieve wedstrijd ging de winst met 5-1 naar de Ruucstop pelen. De Sint-Annalandsen wonnen het dames dubbelspel en alle andere partijen waren voor De Ruucstoppelen. Het derde mixedteam speelde in het pinksterweekeinde twee wedstrijden. Zaterdag speelde het uit tegen Kamper land. Mevr. E. van Dijke en J. Walpot begonnen met een spannende driesetter die 2,5 uur duurde. In de tie-break van de derde set pakten de thuisspelers de winst: 7-5, 4-6 en 7-6. M. Bomas en mevr. M. Walpot verloren in twee sets met 6-0 en 6-1 en ook de derde mix van Bomas en mevr. Van Dijke ging verloren met 6-4 en 6-1A. Boon en mevr. M. Walpot ver loren (xrk hun partij in 6-1 en 6-4. Bcxtn en J. Walpot traden op bij de herendub- bel en verloren vrij kansloos met 6-2 en 6-1Een driesetter bij de dames zorgde voor het enige puntje voor De Ruucstop pelen. Mevr. Van Dijke en mevr. Walpot klopten hun tegenstanders in 6-7, 6-3 en 6-7. Maandag werd de thuiswedstrijd tegen WIK uit Kerkwerve afgewerkt. De herendubbel van J. Walpot en M. Bomas ging verloren in 3-6 en 1-6. De dames E. van Dijke en N. van Westen wonnen wel: 6-2 en 6-2. A. Boon en mevr. Van Dijke speelde de eerste mix en wonnen met 6-0, 5-7 en 6-2, maar Bomas en mevr. M. Walpot moesten de winst aan de tegenstander laten met 6-4,2-6 en 3-6. J. Walpot en mevr. Van Westen verloren in drie sets met 6-7, 6-4 en 2-6. In de laatste partij hielden Boon en mevr. Wal pot het hoofd echter koel en wonnen met 6-4 en 6-2. Daarmee kwam de eindstand op 3-3. Het mixed-team Ruucstoppelen 4 deelde in Nieuwdorp de punten in de eerste competitiewedstrijd. Het herendubbel spel van M. Verkerke en J. Huijsmans ging verloren met 6-4 en 7-5. De dames M. Filius en B. Huijsmans wonnen wel: 2-6, 4-6. In het gemengd dubbelspel ver loren J. Kot en mevr. L. Kot met 6-4 en 6-3, maar J. Huijsmans en mevr. B. Huijsmans haalden de winst binnen met 2-6 en 6-7. Na een korte regenpauze tra den de laatste twee duo's van Ruucstop pelen aan. J. Kot en mevr. Filius verloren met 6-2 en 7-6, maar Verkerke en mevr. Kot trokken de stand gelijk door met 2-6 en 5-7 te winnen. Het gemengd dubbelteam Ruucstoppe len 5 speelde thuis tegen DOS 2 uit Vlis singen en ging roemloos tenonder. Zowel Simone Walpot en Lianne Zuid- weg als Jaap Walpot en Harry Schults verloren hun dubbelspel in twee sets van 0-6. De mix van mevr. Zuidweg en Leo Zuidweg ging verloren in 2-6 en 3-6 en Schults en mevr. Zuidweg werden weer met 0-6, 0-6 weggespeeld. In de laatste partij wisten Zuidweg en mevr. Walpot een set binnen te halen, maar na een kor te regenpauze in de tweede set, werd <xik deze wedstrijd door DOS gewonnen met 6-2, 1 -6 en I -6. Leon van Elzakker van Tholense Boys aan de bal met linksachter hem Leendert de Graaffen rechtsachter Hassan el Jilali; verder drie spe lers van Rillandia. Zaterdag begon Tholense Boys de nacompetitie met een thuiswedstrijd tegen Rillandia. In een boeiende en aantrekkelijke wedstrijd delfde de thuisploeg met 2-3 het onderspit, waardoor men al bijna zeker was uitgeschakeld voor de promotie. Trainer Ad Voermans gaf voor dit treffen het jeugdig talent een kans. Naast Leendert de Graaff en Arie Draaijer maakten Copain Kortland en Erik van Gorsel deel uit van de basis. Met fris en goed ogend voet bal werd het publiek geamuseerd. Aan beide kanten werden er kansen gecreëerd. In het openingskwarticr eiste Erwin de Nijs een hoofdrol voor zich op. Drie keer vuurde hij een gevaarlijk afstandsschot op Corné Kuiper af, maar de Rillandse doelman wist alle doelpogingen tot een hoekschop te verwerken. Ook Rillandia zorgde voor gevaar. De sterk spelende Erik van Gorsel kon net op tijd een fout in de defensie van Tholense Boys herstellen, ter wijl even later een inzet van Corné van Dort door verdediger John Nieuwkoop van de doellijn werd gehaald. Halverwege de eerste helft viel in deze open wedstrijd het eerste doel punt. Een door Rini Potappel terug gelegde bal op Johan Schot werd door de Thoolse aanvoerder fraai in de uiterste hoek geschoten. Richard Lambertus kreeg een uitstekende kans op de gelijkmaker, maar met een mooie redding van Alex Hogen- doorn bleef de score in het voordeel van de Thoolse ploeg. Na een half uur werd de jeugdige Copain Kort land, die geïsoleerd als rechterspits speelde en zich absoluut niet kon onderscheiden, naar de kant gehaald. Hij werd vervangen door spits René v.d. Berge. Acht minuten voor rust kwam Tholense Boys bij na op 2-0. Een van richting veran derd schot van Leendert de Graaff belandde op het hoofd van Leon van Elzakker, waarna de bal tergend langzaam naast het doel rolde. Na rust liet Rillandia zien, over veel veerkracht te beschikken. Met een vlammend schot op de lat, van Leon van Elzakker, kwam opnieuw het eerste gevaar van Tholen, maar daarop volgde een bijzonder sterk kwartier van Rillandia. Het team van trainer Ko Stoutjesdijk uit St.Maartensdijk boog de achterstand in korte tijd om in een 1-3 voor sprong. Jan Willem Meeuwsen kreeg alle tijd om aan te leggen voor een afstandsschot en schoot Rillan dia in de zevende minuut op gelijke hoogte. Drie minuten later werd doelman Hogendoorn opnieuw ver schalkt met een schot uit de tweede lijn. In de twintigste minuut was het feest voor Rilland compleet, toen Frans Hagenbeek uit St.Maartens dijk, profiterend van een verdedi- gingsfout, de derde treffer voor Ril landia produceerde. Tholense Boys dreigde onder de voet te worden gelopen, maar kwam door een door Leon van Elzakker benutte straf schop terug in de wedstrijd. Voor de slotminuten werd de topscorer van Tholense Boys 2, Marco v.d. Wie len, in het veld gebracht voor René v.d. Berge. Maar Rillandia gaf geen kansen meer weg. Door de 2-3 nederlaag tegen Rillan dia moest Tholense Boys op Twee de Pinksterdag met ruime cijfers van Kapelle winnen, om uitzicht te hou den op promotie. Tholense Boys had het betere van het spel, maar verloor desondanks met 2-3. Verdediger Erik van Elzakker kreeg in dit tref fen weer de voorkeur boven Erik van Gorsel. In de vierde minuut opende Kapelle met een kopbal de score. Na een misverstand tussen Erik van Elzakker en Alex Hogen doorn, maakte de Thoolse doelman een overtreding, waardoor Kapelle uit de toegewezen strafschop na een kwartier de stand op 2-0 bracht. De tweede helft was nog maar net begonnen, toen de thuisploeg met een derde treffer de wedstrijd defini tief besliste. Erwin de Nijs scoorde voor Tholense Boys 3-1 Na een kwartier in de tweede helft kreeg Tholense Boys een strafschop toegewezen wegens een overtreding op Leon van Elzakker. Van Elzak ker toonde zich weinig sportief en tolerant, en sloeg John Herselman van Kapelle, die een opmerking zou hebben gemaakt, met een vuist vol in het gezicht. De speler ging tegen de vlakte en werd op een brancard van het veld gebracht. De onbesuis de actie van Van Elzakker leverde hem een rode kaart op, terwijl de Bevelandse speler na de wedstrijd aangifte deed bij de politie. Na het incident miste Erwin de Nijs de toegekende strafschop. John Nieuwkoop bracht Tholen met een schitterend afstandsschot nog op 3- 2, maar ondanks de vele kansen slaagde de ploeg er niet in om in dit laatste duel van het seizoen nog een goed resultaat te behalen. "Het is een afscheid zonder hoofdprijzen", stelt de vertrekkende trainer Ad Voer mans. "Ik ben echter van mening dat Tholense Boys niet onder doet voor 's-Heer Arendskerkc, Rillandia en Kapelle. Voor Tholense Boys is de basis nog te smal om op hoger niveau te spelen. De toekomst voor Tholen is met het aankomend talent echter goed", concludeert Voer mans, die vanavond afscheid neemt van de spelers en volgend seizoen zondag tweedeklasser SC Gastel gaat trainen. Voor het klasseperiodekampioen- schap speelt Rillandia zaterdag tegen Kapelle. "Ik zie het voor Ril land optimistisch in", stelt trainer Ko Stoutjesdijk. "Kapelle zit, denk ik, in een moeilijke periode. Het heeft door het missen van de titel toch een behoorlijke opdoffer gehad. De overwinning op Tholense Boys was niet verdiend. Jammer genoeg mis ik zaterdag opnieuw Arthur de Jonge uit Tholen. Hij is één van de meest ondergewaarde Thoolse voetballers", stelt de trainer van Rillandia. 1 ï&sJv i De tenniskampioenen van Sint-Annaland heren 3, v.l.n.r. Patrick Dekker, Wim van Leeuwen, Ron Teljeur en Edwin v.d. Wal. Na de eerste heren- en dames teams van tennisvereniging Sint- Annaland is ook de derde heren- ploeg kampioen geworden. In de laatste wedstr ijd in de vijfde klas se van de districtscompetitie ver loor Sint-Annaland echter toch nog van Hlansweert met 2-4. Patrick Dekker viel in voor Wim Snoep. Dekker verloor de dubbel, samen met Ron Teljeur, met 7-6, 4-6 en 4-6, maar zijn enkelspel won hij met 6-0 en 6-3. Wim van Leeuwen en Edwin van der Wal verloren hun dubbel in twee sets van 4-6. Van Leeuwen verloor ook zijn dubbel met 4-6 en 4-6 en Van der Wal moest de winst uit han den geven met 5-7 en 0-6. Teljeur sleepte in het enkelspel het tweede punt voor Sint-Annaland binnen. Hij won in drie sets met 6-0,1-6 en 6-1. Sint-Annaland 3 promoveert vooralsnog niet, want er zijn maar een beperkt aantal promotieplaat- "Het is sportief gezien een grote uit daging om in de hoofdklas te kun nen spelen", verklaart Erwin de Nijs zijn besluit. "Ik heb de aanbieding van WC ook wel overwogen. Het niveau van de tweede klas kan ik wel aan, maar ik wil nu ook weieens op hoger niveau spelen. De concur rentie wordt groot, maar ik heb er vertrouwen in dat ik een basisplaats kan veroveren", aldus De Nijs, die bij Tholense Boys ook stopt als jeugdleider, maar wel deel blijft uit maken van het jeugdbestuur. Naast Halsteren en VVC toonden ook FC Bergen, Dosko en een Belgische ploeg belangstelling voor de Thole- naar. Zijn laatste seizoen bij Tholen se Boys verliep niet naar wens. Door enige strubbelingen, schorsing en blessure speelde hij slechts 11 volle dige wedstrijden. Voor Tholense Boys is het vertrek van Erwin de Nijs en Leon van Elzakker een behoorlijke aderlating. Beide aanvallend ingestelde spelers waren samen in de afgelopen com petitie goed voor tien treffers. Nu tweedeklasser VVC uit Halste ren er niet in geslaagd is om Erwin de Nijs te strikken, heeft men de zin nen gezet op een andere speler van de Thoolse derdeklasser. Floor Ver hagen van de sponsorcommissie hoopt met de speler nog deze week een akkoord te bereiken. Daarnaast heeft profclub RBC serieuze belang stelling voor jeugdspeler Copen Kortland, die zaterdag tegen Rillan dia in de basisopstelling begon. Het bestuur van Tholense Boys wacht met spanning de 31 ste mei af, wan neer de termijn voor overschrijvin gen sluit. Leon van Elzakker, die acht seizoe nen deel uit maakte van de hoofd macht van Tholense Boys, is nog op zoek naar een nieuwe club. "Ik heb diverse aanbiedingen gekregen van verenigingen uit West-Brabant, maar daar ga ik niet op in", vertelt Van Elzakker. De inwoner van Spij- kenisse wil immers dichter bij huis voetballen. "Wegens drukke werk zaamheden kan ik het niet opbren gen om steeds naar Tholen te gaan", verklaart de spits van Tholense Boys. Wim de Groen van SPS gaat evenals doelman René Uijl volgend seizoen de kleuren van tweedeklasser VVC uit Halsteren verdedigen. De Groen vertrekt uit eigen beweging. Hij zag het niet zitten om met de voetbal combinatie uit Poortvliet/Scherpe- nisse afdelingsvoetbal te spelen. "Het is voor mij een verrassing dat beide spelers weggaan", verklaart trainer Piet van Koulil van SPS. "Zelf kan ik niet begrijpen dat VVC een doelman aantrekt waarvan het nog maar de vraag is of hij fit is.", aldus de SPS-trainer, die met alle spelers een persoonlijk gesprek heeft gehad voor de plannen in het nieuwe seizoen. Het is nog onzeker of routinier Rien Voshol voor het eerste team beschikbaar blijft. Hij vervult al vele taken binnen de vereniging, onder meer de begeleiding van de jeugd spelers. JÊfc Spits Erwin de Nijs rukt op met achter hem aanvoerder Johan Schot. KNVB derde klas: Thol.Boys-Rillandia 2-3, Kapelle-Thol.Boys 3-2. Tweede kl. res.: Tricht 2-WHS 2 1-2. Derde kl. res.: SSC 2-Thol.Boys 2 0-1. Afdeling tweede kl. res.: Noad 2-Zwa- luwe 4 Zwaluwe niet opgekomen. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 n vrijdag en zaterdag geopend 1 De gerenommeerde vLL JLmeuwEN lijstenmaker LLJUSTWERK voor het eiland Tholen Advertentie I.M. Het tweede mixed-team van tennisver eniging Sint-Annaland debuteerde zater dag in de tweede klasse. In de uitwed strijd tegen Slagvast 2 uit Kamperland werden de punten gedeeld. De dames- dubbel werd d(x>r Trijnie Gwdegebuure en Corrie Bazen met 6-7 en I -6 gewon nen, maar Marco Bolier en Wim Bazen verloren in twee sets van 6-3. De mix van sen en de Thoolse tennisclub kwam net een puntje te kort. Het team staat wel als eerste reserve. Het gebeurt regelmatig dat er alsnog een plaats vrijkomt en er bestaat dan ook een vrij gro te kans dat heren 3 alsnog in een hogere klasse gaan spelen. Adrie Goedegebuure en Ilja Fase ging naar de Sint-Annalanders. Bolier en mevr. Bazen verloren de eerste set en zagen een 4-1 voorsprong in de tweede verloren gaan: 6-4 en 7-5. Adri en Trijnie Goedegebuure konden er geen derde set uitslepen en verloren een spannende wedstrijd met 6-4, 7-5. Bazen en mevr. Fase braken in drie sets de weerstand van de tegenstanders: 5-7, 6-2 en 4-6. Het pinkster dubbeltoenxxri van tennis vereniging Eegedima uit Tholen werd een succes ondanks de wat tegenvallende opkomst (21 koppels). Het weer werkte echter mee en de wedstrijden waren spannend. De finales leverden als win naars op: Dames: 1 Ria Rietkerk en Riek de Wit; 2 Julia Zuidweg en Marja van Nijnatten; 3 Conja Theunisse en Ccxitje v.d. Berge. Heren: 1 Robin en Paul Schoonen; 2 Cees Zuidweg en Jaap de Jonge; 3 Kees en Pieter Potter. De 26-jarige Kapelle-speler Jon Herselman heeft bij de politie aan gifte gedaan van mishandeling door de 25-jarige Tholense Boys-speler Leon van Elzakker uit Rotterdam. Volgens de politie van het district Oosterscheldebekken kreeg de Kapelle-speler een vuistslag, waar door hij enige tijd bewusteloos was. De aanleiding vormde de beslissing over een strafschop. Een arts consta teerde ter plaatse een lichte hersen schudding en een bloeduitstorting in de mond. De politie maakte proces verbaal op. Via omroep Zeeland liet Jon Herselman weten, dat hij in de reguliere competitiewedstrijd tegen Tholense Boys al een fikse overtre ding te verwerken kreeg van Hassan el Jilali, wat via het tuchtrecht van de KNVB werd afgedaan. Na een rode kaart ging de Thoolse speler echter vrij uit. Aangezien de Kapel le-speler over dat resultaat niet tevreden was, deed hij dit keer aan gifte bij de politie. De F2-pupillen van Vosmeer zijn kampioen geworden in de F13-klas- se van jeugdkring Het Markiezaat. Woensdag werd Nieuw-Borgvliet met 9-0 verslagen. Het team verloor deze competitie maar één wedstrijd, tegen FC Bergen. Na afloop van het kampioensduel waren er bloemen. De F2 wordt gevormd door Theepan Raveendran, Nils van Tilbeurgh, Patrick Heijboer, Rob van der Zan- de, Ferry Schoep, Mark Mosch, Stephan Steijns en Paco Hommel. Leiders zijn Jack Hommel, Danker en Jacco Kouwen. Zaterdag werd het F2-team in Sint- Maartensdijk tweede in de strijd om de Tholencup. De beker werd gewonnen door Vosmeer F1 4 k i I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 17