Jubilerend Vogel vreugd draait film Achttal Denk en Zet pakt titel Concours hippique met 500 ruiters m G.E. 2 is kampioen op doelsaldo 27 mc houdt zaalvoetbal in Meulvliet Elke klasse andere club als winnaar in Tholencup Van Haaften vijfde plek in Nispen Kalisbuurt en Molenweg in voetbalfinale Voetballers Ter Tolne zesde plaats J. Moerland na moeilijke race tweede Vereniging groeide van kleine twintig naar honderd leden Thoolse schakers vinden gezelligheid ook belangrijk Debuut voor Carmen en Flic Flac WIK doet het goed in gymtoernooi te Vlissingen Aarden wint hengelconcours 't Scharretje Smash '76 degradeert uit derde klasse Zwemwedstrijd in Haestinge r Speelzalen werken samen in stichting De Sgakel Donderdag 26 mei 1994 EENDRACHTBODE, DE THOQLSE COURANT 15 Wielrennen Amateurs in de prijzen Olympia's ronde op Tholen Motorsport Met een filmavond morgen (vrijdag) in Meulvliet, een speciale tentoonstelling in het weekeinde van 25 en 26 november met daaraan gekoppeld een expositie over de historie, schenkt Vogelvreugd aandacht aan het veertigja rig bestaan. In januari is al een feestavond gehouden, waarbij zes leden van de vogelvereniging werden gehul digd. Honderd leden Eitjes Voor het eerst deed de eilandelijke schaakvereniging Denk en Zet (DEZ) mee aan de competitie voor achttal len in Noord-Zeeland en meteen werd de club kampioen. DEZ promoveert daardoor van de tweede naar de eerste klasse. De kampioenen kregen een schaakklok cadeau van de Zeeuwse schaakbond Gezelligheid Tijdens Thoolse Dag op Speelmansplaten Meer dan 500 ruitercombinaties komen zaterdag op de Speelmansplaten in actie tijdens, het concours hippique van de Eendrachtruiters. Van de organiserende vereni ging doen twaalf leden mee. De wedstrijd is onderdeel van de Thoolse Dag en de open dag waterrecreatie. Paardensport Tafeltennis Programma Gymnastiek Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN General Electric plastics 2 is kampioen geworden van de bedrijvencompetitie zaalvoetbal in Meulvliet. Dinsdagavond werd de laatste tegenstander, café Stave- nisse, met 9-5 verslagen. De sportieve wedstrijd verliep vrij voorspelbaar. De tegenstand die de teams van G.E. in de poule krijgen, is minimaal. De strijd ging dan (K)k tussen de beide Bergse ploegen. De ruststand tegen café Stavenisse was 8-3. Daarna kwam G.E. 2 in een kam- pioensroes en werd er weinig meer ge- sctxtrd. In totaal schoot de ploeg wel elf keer op de lat en paal. Door deze over winning wint G.E. 2 op doelsaldo van G.E. 1. De kampioensploeg bestaat onder meer uit de Tholenaren René v.d. Berge (Tholense Boys 1) en Piet Kor- stanje (oud-speler Tholense Boys 1). Verder bestaat het team uit: Hans Buwal- da, Larry Adler, Frans Verheeze, Adrie Rockx, Huib v.d. Durpel, aanvoerder Corné Nuijtemans, Peter Langenberg, Humphrey Scholten, Gerrit Wigmans en coach Math Muys die ook G.E.l coacht. De activiteitenvereniging 27 mc organi seert zondag een zaalvoetbaltoernooi in Meulvliet in Tholen van elf tot zes uur. De ploegen die meedoen zijn: Batavie ren, Callelas, Internationals, 't Koepeltje, Intence, 27 mc en Standaard Tholen. 27 mc is een ontspanningsvereniging die, al zolang sporthal Meulvliet bestaat, iedere zaterdagavond een uur komt voetballen. In de Tholencup voor D-, E-, en F- pupillen werd elke klasse door een andere club gewonnen. Bij de F1 won Vosmeer, de F2 WHS, bij de E werd Noad winnaar en bij de D- pupillen eindigde SPS als eerste. Het toernooi werd georganiseerd door Smerdiek. Eindstanden D: 1 SPS 6 p; 2 WHS 6 p; 3 Vosmeer 5 p; 4 Smerdiek 2 p; 5 Noad 1 p. E: I Noad El 9 p; 2 Smerdiek 8 p; 3 SPS El 7 p; 4 Noad E2 4 p; 5 SPS E2 2 p; 6 Stavenisse 0 p. Fl: 1 Vosmeer 7 p; 2 WHS 6 p; 3 SPS 5 p; 4 Noad 1 p; 5 Smerdiek 1 p. F2: I WHS F2 6 p; 2 Vosmeer 4 p; 3 SPS 1 p; 4 WHS F3 1 p. De uitslagen zijn: D: Vosmeer-Noad 0-0, SPS-Smerdiek 6-0, WHS-Vosmeer 0-2, Noad-SPS 0-2, Smerdiek-WHS 1-2, Vosmeer-SPS 0-4, Noad-Smerdiek 0-1, WHS-SPS 1-0, Vosmeer-Smerdiek 2-0, WHS-Noad 1-0. E: SPS-Smerdiek 0-2, SPS 2-Noad 0-6, Noad 2-Stavenisse 1 -0, SPS 1 -SPS 2 3-0, Noad 1-Noad 2 3-2, Smerdiek-Stavenis- se 3-0, SPS-Noad 1-1, Noad 2-SPS 2 4- 0, Stavenisse-SPS 0-2, Smerdiek-Noad 0-1, SPS 2-Stavenisse 2-0, Noad 2-SPS 1-2, Smerdiek-SPS 2 1-0, Noad-Stave- nisse 2-0, Noad 2-Smerdiek 0-4. Fl: Vosmeer-Noad 2-0, SPS-Smerdiek 2-0, WHS-Vosmeer 1-2, Noad-SPS 0-1, Smerdiek-WHS 0-2, Vosmeer-SPS 0-0, Noad-Smerdiek 0-0, WHS-SPS 4-0, Vosmeer-Smerdiek 2-0 en WHS-Noad 3-1. F2: WHS 2-SPS 2 7-0, WHS 3-Vosmeer 2 2-7, SPS 2-WHS 3 1-1, Vosmeer 2- WHS 2 0-9, WHS 3-WHS 2 0-8, SPS 2- Vosmeer 2 0-5. De 16-jarige wielrenner Arjan van Haaf ten uit Stavenisse is maandag vijfde geworden in het districtskampioenschap van Brabant Zuid-Oost waar w>k de junioren uit Zeeland bij zijn ingedeeld. In Nispen werd om de titel gestreden en Van Haaften legde de 70,5 kilometer af in 1.47.45 uur. Zijn vijfde plaats in het veld van 50 deelnemers was een goed resultaat. In juni mag Arjan van Haaften met de districtsselectie een dag in Luxemburg gaan rijden. In de ronde van Nieuw-Vossemeer voor B-amateurs kwam Jack Hommel uit Oud-Vossemeer als twaalfde over de finish. Bij de wedstrijd voor A-amateurs pakte de uit Oud-Vossemeer afkomstige Ruud Havermans net naast de overwin ning. In de laatste ronde demarreerde hij uit de kopgroep, maar voor eigen publiek wist hij zijn voorsprong niet te handha ven, waardoor hij genoegen moest nemen met een achtste plaats. In het cri terium van Hulst finishte Havermans als elfde, terwijl hij zich dinsdag in Axel als negende klasseerde. Olympia's ronde dtxir Nederland voor amateurs komt zaterdagmiddag over Tholen. Het internationale deelnemers veld van deze meerdaagse wielerwed strijd rijdt omstreeks 15.00 uur via de Postweg Tholen binnen, waarna er een lus wordt gemaakt over het eiland. Rond half vier verlaten de renners Tholen via de brug bij Oud-Vossemeer, waarna men koerst richting Ridderkerk waar om kwart voor zes de finish is. Op deze dag wordt ook de ronde van Midden-Zeeland gereden voor amateurs én profs. Omroep Zeeland doet van ro.OO tot 18.00 uur rechtstreeks verslag van deze wielerwedstrijd. Zaterdagmiddag om vier uur staan in Oud-Vossemeer de teams van de Molenweg en de Kalisbuurt tegen over elkaar in de strijd om de wissel beker van het eerste stratentoernooi van voetbalvereniging Vosmeer. Vanaf kwart over twee wordt er gestreden om de overige tien plaat sen in het klassement. C. Fran- kenstr./Renesstr./Patrijzenweg en Weelhoekstr. 2 spelen om de elfde plek, Schoolstr./B. Kooijmanstr. en Dorpsweg om de negende. Om kwart voor drie zijn de volgende wedstrijden: Molenstr.-Weel- hoekstr. I en Onder de Molen-Roo- seveltstr./Zilverstr./Kennedystr. om respectievelijk de zevende en de vijfde plek. Om half vier begint het duel om de derde plaats, tussen Alexanderstr./Rijstenbilstr. en Hofstr./Veerstr. De voorronden zijn zaterdag en Tweede Pinksterdag afgewerkt. De twaalf teams speelden in twee pou les een halve competitie. Er werd een half veld gebruikt voor twee keer l21/2 minuut voetballen, en elk team bestond naast heren uit twee dames. Zodoende was er een mix van geoefende voetballers en begin ners. Het evenement zorgde voor een gezellige drukte op sportpark De Vossenberg. De eindstanden in de poules zijn als volgt. Poule A: 1. Molenweg 9 p. (doelsaldo +13), 2. Alexanderstr./Rijstenbilstr. 7 p.(+2), 3. Onder de Molen 6 p.(+3), 4. Molenstr. 4 p.(-2), 5. Schoolstr./B.Kooijmanstr. 2 p.(-7) en 6. Frankenstr./Renesstr./Patrij- zenweg 2 p.(-9). Poule B: 1. Kalisbuurt 9 p.(+17), 2. Hofstr./Veerstr. 9 p.(+15), 3. Roos- eveltstr./Zilverstr./Kennedystr. 4 p.(-3), 4. Weelhoekstr. 1 3 p.(-2), 5. Dorpsweg 3 p.(-9) en 6. Weel hoekstr. 2 2 p.(-12). Ter Tolne is bij de halve finale school voetballen in Zeist zesde geworden. De supporters van de Zeeuwse kampioen sleepten een derde prijs in de wacht. "De zesde plaats valt niet tegen", zegt directeur J.F. Kousemaker. "Er waren teams bij die er echt bovenuit staken, en dat in twee keer tien minuten voetballen." Na de vette jaren komen er nu magere jaren aan voor de Thoolse basisschool. "De goede lichting gaat van school af." In de poule won Ter Tolne de eerste wedstrijd tegen de Driespan (afde ling Groningen) met 0-2, verloor vervolgens van de Goede Herder (afd. Gouda) met 1 -4 en van de Wil- librordschool (afd. Noord-Holland) met 3-1. Van de Bonifatiusschool (afd. Leiden) werd tenslotte met 2-1 gewonnen. De school kreeg na afloop een vaantje en alle voetbal lertjes een diploma en een poster. Met een door de KNVB beschikbaar gestelde bus reisden spelers, bege leiding, ouders en supporters woensdag naar Zeist. Onderweg werd het lied gezongen dat directeur Kousemaker speciaal voor de gele genheid schreef. De melodie was ontleend aan een nummer dat de leerlingen ook voor een musical moeten instuderen. Onder leiding van Jan Rietman werkten de supporters een spelcom- petitie af. Drie spelers en een leer kracht moesten strafschoppen nemen. Daarna deden twee suppor ters mee aan een quiz over muziek en sport en ook moesten er vier een spel met passes doen. Ook de fair- play voor de meest sportieve ploeg werd beoordeeld. De derde prijs leverde elke supporter een spelletje op. Joey Moerland uit Stavenisse en Kevin van de Hoek uit Sint-Maartensdijk gin gen zaterdag van start in Axel. Van de Hoek had zijn 80cc-motor meegenomen. Om te trainen wel te verstaan, want in Axel worden geen 80cc-wedstrijden ver reden. In de kantine ontdekte Van de Hoek nog twee jongens die een motor met dezelfde cilinderinhoud hadden. Het bestuur stond het drietal toe in de recre atieklasse te starten tussen de 125 cc'ers. Ze startten gewtxtn mee en Van de Hoek liet zijn concurrenten al snel achter zich. Maar hij ging verder en hij kwam zelfs als eerste van het hele veld binnen. In de tweede manche viel de Sint-Maartens- dijkse crosser in de eerste bocht stil, maar toch wist hij ook deze ronde te win nen. In de derde manche had hij een pri ma start en dat resulteerde in een eerste plaats, maar Van de Hoek reed niet offi cieel mee, dus leverde het hem geen beker op. Joey Moerland begon niet best en hij viel ook nog eens in de eerste manche. Toch werkte hij zich weer naar voren en ein digde als vierde. In de tweede manche startte Moerland goed en hij werd weer als vierde afgevlagd. Al bij de start van de derde ronde was te zien dat het moei lijk zou worden. Moerland reed bij de laatsten, maar passeerde toch de concur renten en ging zelfs als tweede over de finish. Daardoor mocht hij een beker voor de tweede plaats meenemen. Zon dag komt Moerland uit in een wedstrijd in Vlodrop. Bestuursleden van Vogelvreugd bezig met het vullen van de pitjes, die in augustus op de braderieën in Sint-Annaland en Tholen worden ver kocht. Een karwei dat drie avonden vergt, want er zijn er meer dan 10.000 nodig. V.l.n.r. ringcommissaris 1. de Graaf, A. Bazen, penning meester W. Zoetemeijer, materiaalbeheerder M. Jansen, secretaris A.P. Goedegebuure en voorzitter K.A. Bicker. BestuurslidM. Giljam ont breekt op de foto. 'Van ei tot vogel' is de verfilming van een tevoren geschreven boek van 28 hoofdstukken. Daarin wordt de periode getoond vanaf de ten toonstelling, via de kweek tot de volgende show. Het voeren, de keuze van broed- blokken en nestmateriaal is te zien. Aan de hand van animatie wordt de rol van de hypofyse, de bevruchting en de ontwikkeling van het ei binnen het vogcllichaam in beeld gebracht. Voor de film zijn verschillende soorten vogels gebruikt: ondermeer kanaries, zebravinken, grasparkie ten, agaporniden, grote parkieten en duiven. De film duurt twee uren en de voorstelling begint om acht uur. De toegang is voor iedereen vrij. Vogelvreugd is op 15 januari 1954 opgericht en telde een jaar later een twintigtal leden. Op dit moment zijn er dat 100, afkomstig uit alle plaat sen op Tholen en Sint-Philipsland. Het hoogtepunt was 1986 met 123 leden. Sinds vorig jaar beschikt de club over een eigen onderkomen. Aan de Minneputtestraat in Tholen zijn enkele garageboxen gekocht. De 45 m2 ruimte werd door zelf werkzaamheid veranderd in een opslag voor het materiaal en een vertrek waar vergaderd kan worden, of andere werkzaamheden verricht. Oud-voorzitter Jap den Engelsman uit Sint-Annaland weet nog hoe hij, samen met P. Ketting, al snel na de oprichting lid werd van Vogel vreugd. Uit de beginperiode herin nert hij zich namen als Ant. Deur- loo, P. Baaij, P. de Korte, Praat, Van de Berge, Perestam, A. van Engelen, J. Duijzer, Abr. Soeters, Kramer, Pleune en A. Scherpenisse. In 1956 werd in de oude gasfabriek in Tho len de eerste tentoonstelling gehou den. Dat weet ook bestuurslid M. Jansen nog: "Ik was toen een school jongen. We gingen er met de hele school kijken." Den Engelsman haalt een aardige anekdote op. "Eén keer hielden we een tentoonstelling in Oud-Vossc- meer. Wethouder Van Engelen was een actief lid van de vereniging, hij had een grote volière. De burge meester opende de tentoonstelling, maar verder kwam er helemaal nie mand kijken!" Tegenwoordig worden de tentoon stellingen beurtelings in Tholen en SintAnnaland gehouden, maar een hele tijd vonden ze jaarlijks in Sint- Annaland plaats. In 1985 organi seerde Vogelvreugd voor het eerst de districtstentoonstclling, waar toen meer dan 1000 vogels voor werden ingezonden. Dat was een record voor Zeeland. Lange tijd was het met de financiën van de club maar droevig gesteld. "Een paar jaar hadden we helemaal geen prijzen voor de tentoonstel ling", vertelt Den Engelsman. Dc keurmeesters kregen thuis bij het bestuur een maaltijd. Halverwege dc jaren '70 begon het ledental te groei en. Er werden feestavonden georga niseerd met een bingo. Begin jaren '80 ging het ook finan cieel beter. Er werd begonnen met rad van avontuuur tijdens dc ten toonstellingen en na twee jaar werd dc verkoop van eitjes geïntrodu ceerd. Dat is ook al jaren een attrac tie op de braderieën in Tholen en Sint-Annaland. Een belangrijke inkomstenbron voor Vogelvreugd, dat zonder subsidie van de gemeente draait. In grootte is de jubilerende vereniging de derde van Zeeland. De kampioenen van Denk en Zet. Staand v.l.n.r. Gillis Dijke (reserve), John den Engelsman, Sebastiaan Koedoot, Jan Rijstenbil en Vincent Fructuoso. Zittend v.l.n.r. Jan de Graaf, Johan Aarnoudse, Dig de Graaf en Hans Dijke. Wedstrijdleider Dig de Graaf ver wacht dat in de nieuwe klasse een plaats in de middenmoot haalbaar is. "De eerste drie borden zijn goed bezet, maar met name op de lagere borden is bij ons wat minder techni sche kennis aanwezig. Daardoor lijkt me deze klasse voor DEZ het hoogst haalbare." De competitie begint weer in oktober. Het achttal bestaat uit Johan Aarnoudse, Hans Dijke, Dig de Graaf, Jan Rijstenbil (allen uit Scherpenisse), Johnny den Engelsman, Vincent Fructuoso, Sebastiaan Koedoot (allen Sint- Annaland) en Jan de Graaf uit Poort vliet. Reserves zijn Gilles Dijke (Tholen), Ad Niederer (St.Maar tensdijk) en Johan Grootenboer (Nieuw-Vossemeer). Van de acht gespeelde wedstrijden won DEZ er zes. De eerste, tegen Zierikzee 2, werd verloren (3V4- 4!/2), de tweede eindigde in remise. De uitslagen: Vlissingen 5-DEZ 5- 5, DEZ-De Scheve Toren (Melisker- ke) 6-2, Middelburg 4-DEZ 2y2-51/2, DEZ-Colijnsplaat 6V2-P/2, Oostka- pelle-DEZ 2V2-5V2, DEZ-Souburg 4 6-2 en Vlissingen 4-DEZ 31/2-4!/2. Denk en Zet verzamelde 13 wed- strijdpunten en 4P/2 bordpunt, Vlis singen 4 werd tweede met 11 wed- strijdpunten. Naast het schaken neemt bij DEZ de gezelligheid een belangrijke plaats in. "Bezig zijn als een profclub zien we niet zitten", zegt Gillis Dijke, die vanaf het eerste uur bij de - in okto ber 1983 opgerichte - club betrok ken is. DEZ telt op dit moment elf actieve senioren en negen jeugdle den, die uit alle plaatsen op Tholen afkomstig zijn. Beide categorieën spelen op de wekelijkse clubavond ook een onderlinge competitie. Van halfzeven tot half acht is de jeugd te vinden op de zolder van het voorma lige gemeentehuis in Scherpenisse, vanaf acht uur zijn de senioren daar actief. De onderlinge competitie begint eind september weer. Eerder speelde DEZ in vier- en vijf- tallencompetities van de Brabantse of Zeeuwse bond. "Het ledental is stabiel tot licht groeiend", vertelt Dijke. Vorig jaar kreeg de club er vier leden uit Sint-Annaland bij. Fanatieke schakers, die ook regel matig een theorieboek ter hand nemen. De ruiters die met hun paarden en pony's naar Tholen komen, zijn aan gesloten bij 48 verenigingen uit Zeeland, West-Brabant en van Goe- ree-Overflakkee. Thoolse deelne mers komen alleen bij de dressuur in actie, niet bij het springen. De wed strijden beginnen om 9 uur, de laat ste categorie komt pas om 16.20 uur aan bod. Om half elf opent burgemeester Van der Munnik de 36-ste Thoolse Dag officieel. Daarbij treedt ook het Eer ste Zeeuwse Jachthoornkorps voor het voetlicht. Optredens met koud- bloed paarden uit de stallen van Brooijmans, ringsteken, het scheren en drijven van schapen, presentatie van rundvee, exposities van agrari sche produkten, de zaadteelt, ver- Tweede Pinksterdag was voor Carmen v.d. Hoek uit Sint-Maartensdijk een belangrijke dag. Ze reed samen met haar 5-jarige merrie Flic Flac een dressuur- wedstrijd op Kijk in de Pot te Bergen op Zoom. Dit debuut voor paard en amazo ne werd door de jury met 109 punten beltxmd. A. Aarden van de Oosterscheldcvis- sers uit Sint-Maartensdijk heeft het internationaal hengelconcours gewonnen van 't Scharretje. Hij sloeg maandag aan de Ocstcrdam vijf vissen aan dc haak, wat hem een trofee en duizend gulden opleverde. De nummer twee had, evenals Aar den, 198 cm vis, maar hij ving slechts drie vissen. Van dc 209 deel nemers (twaalf minder dan vorig jaar) wonnen er vijftig een prijs. Tijdens dc wedstrijd, die meetelt voor het Dcltaklasscmcnt. werd in vijf vakken gevist. Eerste dame werd, na loting, mevr. Slabbckoorn uit Goes met 21 cm, eerste jeugd Remco Geuze uit Oud-Vossemeer met 38 cm. Van dc organiserende vereniging 't Scharretje werd C. Dam met 75 cm eerste heer en C. Rijnberg met 21 cm eerste dame. De resultaten van de deelnemers van Thoolse en Sint-Philipslandsc ver enigingen: 3. C. Dam (vak C, Sch.), 8 M. Bosters 70 cm (vak C, Sch.), 10. M. Goedegebuure 38 cm (vak E, Sch.), 11H. Spapen 197 cm (vak A, Pieterman), 13. M. Rijnberg 65 cm (vak C, Sch.), 27. M. Goudzwaard 45 cm (vak B, Pieterman), 34. A. van Kolthoorn 25 cm (vak D, Makreel), 39. M. Hartog 25 cm (vak D, Sch.), 42. J. Rijstenbil 36 cm (vak B, Zeebaars), 43. R. van Tiggele 32 cm (vak C, Zeebaars), 45. D. van Splunter 22 cm (vak E, Zeebaars) en 47. C. de Graaf 34 cm (vak B, Zee baars). De uitslag bij de korpsen was als volgt: I. Dam-team 289 cm, 2. Hamelink-team 271 cm, 3. HMSV 4 243 cm, 4. Sportex-team 197 cm en 5. Strijenvissers 1 178 cm. Het eerste tafeltennisteam van Smash '76 uit Sint-Annaland is na één seizoen gedegradeerd uit de derde klasse B van de NTTB-competitie. In de laatste wed strijd werd Smash naar de voorlaatste plaats verwezen en moest het een promo tie/degradatieduel aangaan met naamge noot Smash '70 uit Noordhoek, de num mer twee uit de vierde klasse B. De Sint- Annalanders moesten het zonder Rafaël Fructuoso stellen, die stage loopt in Spanje. Ook Ad Verhage en Adrie Aar noudse hadden andere verplichtingen zodat een beroep gedaan moest worden op de 39-jarige Piet Ridderhof, oud-spe ler van het eerste team. Ridderhof speel de een paar jaar geleden nog in de derde en vierde klasse, maar traint nu nauwe lijks meer. Naast Ridderhof werden Mar co Saarloos en David van Driel opge steld. De strijd ging gelijk op en tot 4-4 gaven de teams elkaar niets toe. Saarloos had toen al drie punten gescoord en de winst behaald in het dubbelspel met Rid derhof, die hierna een zware taak op zijn schouders kreeg. Een zege in twee games was genoeg om niet te degraderen. Rid derhof won de eerste game, maar zijn tegenstander haalde uiteindelijk in drie sets de winst binnen. Toen Van Driel kansloos verloor werd de eindstand 4-6 en was de degradatie voor de Sint-Anna- landers een feit. Smash heeft daarmee een niet al te best seizoen achter de rug. Eerder degradeerde ook het eerste jeugd- team uit de tweede klasse junioren. Alle andere ploegen eindigden in de midden moot. Smash 1 zal er volgend seizoen niet veel anders uitzien. Fructuoso, Saarloos, Van Driel en Aarnoudse zijn waarschijnlijk allemaal weer beschikbaar. Met Ad Ver hage wordt nog gesproken. Ook onder zoekt Smash de mogelijkheid vtxrr een tweede en derde seniorenteam. pakkingsmateriaal en modelbouw vormen de onderdelen van deze dag. De Instructiegroep Tholen geeft een demonstratie van honden met pak- werkers. In het kader van de open dag water recreatie kan bij AVC '87 strandvol- leybal gespeeld worden. Zeilschool TG 17 en surfschool Swing presen teren zich, er kan een kijkje worden genomen aan boord van een hoog aars en er is een botenmarkt. Experi mental promotion brengt een aantal voertuigen in het water. Het programma ziet er als volgt uit: 9 u. Concours hippique, om 13.30 u. prijsuitreiking. 10-17 u. Tentoonstellingen van pro dukten, vee, modelbouw e.d. 13.30 u. Vliegerdemonstraties. 13.45 u. Strandvolleybal. 14 u. Tally-ho met koudbloed paar den. 14.20 en 16.45 u. Schapen drijven met bordercollie. 14.40 u. Pas de deux met koudbloed paarden. 15 en 17.30 u. Optreden accordeon vereniging King Corns. 15 u. Demonstraties geluidarme wateractivitciten; wedstrijd met nieuw soort waterfiets. Fiets 'm d'r in. 16 u. Demonstratie honden met pak- werkers. 16.20 u. Ringsteken. 17.15 u. Estafette met koudbloed paarden. De hele dag door: schaapscheerders- feest, botenmarkt, bezichtigen hoog aarzen, demonstraties zeilschool TG 17 en surfschool Swing, activiteiten experimental promotion. In zwembad Haestinge in Sint- Maartensdijk wordt woensdagavond I juni gestreden om dc Huib Bocxe wisseltrofee. Vanaf half zeven wordt er in twee categorieën gezwommen: een half uur voor recrcatiezwcmmcrs en een uur voor meer ervaren zwemmers. Degene die de langste afstand aflegt, is win naar. s*_ Gymvereniging WIK uit Sint-Anna land deed het zaterdag goed op het KNGB-toernooi voor meisjes en dames in Vlissingen. Drie keer ein digde de Sint-Annalandse vereni ging op de eerste plaats en twee keer op de tweede plek. Olympia uit Tho len eindigde één keer op de derde plek. Iris de Rijke van WIK haalde bij de meisjes 14 en 15 jaar indivi dueel een derde plaats. Verder deden ook SHF uit Scherpenisse, Spido uit Oud-Vossemeer en Excel sior uit Poortvliet mee. Uitslagen: t/m 11 jaar: 1 WIK 4 135,2 punten; 3 Olympia 7 134,65 p; 4 SHF 3 132,55 p; 6 WIK 3 I29,4p; 13 Spido 2 124,65 p. 12 en 13 jaar: 5 Excelsior 119,85 p. 14 en 15 jaar: 2 WIK 95,3 p. Vanaf 16 jaar: 1 WIK 101.1 p. Moeilijke oefenstof t/m 11 jaar: 1 WIK 90,3 p. 12 en 13 jaar: 2 WIK 90,8 p. Individueel 14 en 15 jaar: 3 Iris de Rijke 31,2 p. Zaterdag wordt de stichting van samenwerkende peuterspeelzalen op Tholen en Sint-Philipsland 'De Sgakel' officieel gepresenteerd in peuterspeelzaal De Fabeltuin in Tholen. De samenwerking was een voor waarde die de gemeente Tholen stel de aan het toekennen van 1000 gul den subsidie per peuterspeelzaal voor de uitbesteding van de loonad ministratie. De Sgakel moet de kwa liteit en continuïteit van de adminis tratie garanderen. Sint-Philipsland heeft eveneens 1000 gulden subsidie toegekend, zodat ook peuterspeel zaal Turn Turn in de stichting mee kan doen. De loonadministratie is inmiddels in handen gegeven van administratiekantoor Noord-Zee land in Sint-Philipsland. Het bestuur van De Sgakel bestaat uit: voorzitter L. v.d. Lugt uit Oud-Vossemeer, Secretaris mevr. C. Moerland en penningmeester mevr. J. v.d. Pol, beiden uit Stavenisse. Wethouder J. Versluys zal de nieu we stichting om half elf met een spe ciale handeling presenteren. Vanaf één uur is er een receptie in De Fabeltuin. 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15