SP Tholen voert campagne maar blijft in oprichting 'Montessorischool moet blijven' Discussie over Oosterschelde Actie NBG om ledental uit te breiden Mulder op monumentaal orgel Tholen I I l^k I informatierubriek van COMMISSIES Tholen krijgt subsidie voor verwerken kca Bouwland van ƒ28.500 per ha. Ter inzage Natuur Waarschuwing aanspoelen van mijnen Visserij Recreatie IN BEROEP Donderdag 14 april 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 gm h III H Abdij Nieuws is de De Socialistische Partij gaat op Tholen campagne voeren voor de Tweede Kamerverkiezingen op 3 mei. Na de ver kiezingen hoopt de SP een voorlopig bestuur samen te stellen voor een Thoolse afdeling. Óp dit ogenblik zijn er 16 leden. In de plannen voor de Oosterschelde gaat het om een goed evenwicht tussen kansen voor de natuur en behoud van de visserij. Ook recreatie moet er mogelijk blijven, maar de recreant zal niet ongebreideld zijn of haar gang kunnen gaan. Doorbraak Zeeland Crimineel zootje Kennisgeving Provincie Zeeland Abdij slis Nieuwst Commissies praten onder meer over musea De statencommissie welzijn vergadert maandag 18 april, aanvang 9.30 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: subsidie musea en uitwerking van het provinciaal be leid voor lokale en regionale mu sea, subsidie Zeeuws Museum voor de aankoopkosten van een schilderij van Mondriaan, opzet en financiering van sociaal-medische teams in het onderwijs, activitei tenplan 1994 Stichting VMC, sub sidie RPCP Zeeland en federatie van Ouderverenigingen, eenmalige bijdrage aan het centrum voor te lefonische hulpverlening, uitvoe ring van het beleid voor ontwikke lingssamenwerking en subsidie Plattelandsvrouwen. De commissie waterstaat en verkeer vergadert eveneens 18 april maar dan om 13.30 uur. Te bespreken onderwerpen zijn: PSD-zaken, verkeersmaatregelen aan de provinciale weg N675 bij Boerenhol en de fusie van de wa terschappen boven de Wester- schelde. De statencommissie voor eco nomie komt donderdag 21 april, 15.30 uur, bijeen. Onderwerp van gesprek zijn: eva luatieverslag 1993 en beleidsplan 1994-1997 van de Stichting Zee land Cultuurmaand, subsidiever zoeken musea en uitwerking pro vinciaal museumbeleid, voorbespreking van de vergaderin gen van de raden van bestuur van de havenschappen Vlissingen en lerneuzen. De statencommissie ruimtelij ke ordening vergadert vrijdag 22 april, aanvang 9.30 uur. Een procedurevoorstel streekplan uitwerking bebouwingsvrije stro ken langs wegen en de ontwerp- streekplanafwijkingmosselschel- pen antwoordnota ingekomen reacties staan op de agenda. De statencommissie milieu komt vrijdag 22 april om 14.00 uur bij elkaar op het adres Groenewoud 1 in Mid delburg. De agenda luidt: intrekking drink waterverordening voor Zeeland, subsidieregeling bedrijfsinterne milieuzorg en de intrekking van de regeling subsidiëring inzameling klein chemisch afval. De afdeling voortgezet onderwijs van de provinciale onderwijsraad vergadert woensdag 20 april in het openbaar. Gesproken wordt over de volgen de onderwerpen: onderwijsvoor rang en opvang allochtone jonge ren, coördinatie nascholing, jeugdgezondheidszorg en jeugd hulpverlening, profiel tweede fase voortgezet onderwijs, vorming var scholengemeenschappen, educa tie en beroepsonderwijs, reorgani satie ondersteuning volwassenen educatie en actualisering van de samenstelling van de afdeling. De vergaderingen van de sta tencommissies zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Wie wil, kan op die manier de statenleden op de hoogte brengen van zijn Zee-anjelier zoals te zien in Oosterschelde Deze hele maand houdt het Neder lands bijbelgenootschap (NBG) ook op Tholen en Sint-Philipsland zijn ledenwerfactie. Het NBG helpt bij belgenootschappen die zelf geen geld hebben om in hun land aan de vraag naar bijbels te voldoen. Ieder jaar gaat er zo'n zes miljoen gulden vanuit Nederland naar andere bijbel genootschappen. Mevr. H.M. Vroegop uit Tholen is als plaatselijk contactlid voor het NBG bij de ledenwerfactie betrokken. De provincie heeft Tholen 1739 gul den subsidie toegezegd voor het inzamelen van klein chemisch afval (kca). Sint-Philipsland krijgt 1305 gulden. Alle gemeenten in Zeeland krijgen een dergelijke subsidie. Tholen hoort tot de elf gemeenten die het meeste kca inzamelen: 22900 kilo. Opvallend is dat Tholen de vierde Zeeuwse gemeente is wat betreft de hoeveelheid kca die wordt ingezameld bij bedrijven. In Sint- Philipsland komt er geen kca binnen van bedrijven en in totaal wordt er 3665 kilo per jaar ingezameld. De kleinste zelfstandige gemeente van Zeeland krijgt daarmee ook de min ste subsidie. De provinciale bijdrage bestaat uit 800 gulden voor een depot, 400 gulden voor een ophaal- systeem (chemocar) en een bijdrage afhankelijk van de hoeveelheid opgehaald kca. M. van Damme uit St. Maartensdijk heeft voor 28.500 gulden per hecta re de 3.52.80 ha. bouwland aan de Oudelandseweg gekocht. Dit gebeurde dinsdagavond door notaris mr. J. Schot uit Tholen tijdens een openbare verkoping in café de Noordpoort ten verzoeke van de familie De Wilde. Er was veel belangstelling en gezien de kwaliteit van het laag gelegen perceel kwam er een goede prijs uit. Het bouwland grenst niet aan Van Damme's uien- bedrijf Dacomex, maat ligt aan de overkant van de Oudelandseweg tussen percelen van dhr. Klaasse en de maatschap Breure-van Riet in. Voor de pauze boden twee kandida ten op tot 25.000 gulden. Bij de afslag riep Van Damme bij 28.500 gulden mijn. De SP grijpt de landelijke verkiezin gen aan om op Tholen aan de weg te timmeren. Of zoals districtsbestuur der René Roovers het donderdag avond in café Smerdiek zei: "Om de mensen kennis te laten maken met waar wij voor staan." Volgens Roovers is de SP een partij geworden waar rekening mee gehouden wordt. Hij verwacht dat de SP met drie zetels in de Kamer komt. "Het is een partij die lokaal actief is. Ook op Tholen." Op de informatie-avond waren twaalf mensen, waarvan drie van de pers. Afgesproken werd om affiches te plakken op de verkiezingsborden in alle plaatsen op Tholen. Behalve dat worden er 3000 'stem tegen, stem SP'-kaartjes huis-aan-huis bezorgd. Een week voor de verkiezingen krij gen de mensen nog eens een verkie zingskaartje in de bus. Bovendien moeten 21 raambiljetten bij de leden ervoor zorgen dat de SP bekend wordt. Dik van Riet uit Sint-Maar tensdijk zal samen met enkele ande re sympathisanten gaan plakken en bezorgen. Het logo is geen vuist of rode roos maar een rode tomaat. Die staat symbool voor het protest in de jaren zestig (tegen de grote gevestigde toneelgezelschappen). Roovers ty peerde de tomaat als een 'mooie rooie vrucht' die iedereen direct her kent. Volgens Roovers staat de SP aan de vooravond van een doorbraak in Zeeland. Hij wees op de, naar zijn zeggen, goedbezochte bijeenkom sten in Zeeuws-Vlaanderen. Ook bezoeken aan Middelburg en Vlis singen staan op het programma. Volgens Roovers is het 'stem tegen' van de SP gericht tegen het 'Haagse beleid.' De partij wil weer 'echte oppositie' in de Kamer. "Alle partijen hebben een liberaal uitgangspunt: het kapi talisme moet zijn gang maar gaan. Geef ondernemers de vrije hand. Daar schep je een tweedeling mee in onze maatschappij. De Tweede of haar mening over onder werpen die op de agenda staan. Tenzij anders vermeld zijn de ver gaderingen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agen da's en bijbehorende stukken lig gen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Het conceptbeleidsplan Oos terschelde, de bijbehorende ontwerp-streekplanuitwerking en het concept van de provin ciale Bosnota liggen ter inzage vanaf 15 april. Het concept-beleidsplan Ooster schelde is in te zien tot en met vrijdag 10 juni op de volgende plekken: het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, in de informatiehoeken van de gemeentehuizen in Bruinisse, Nieuwêrkerk, Zierikzee, Scharen- dijke-, Burgh-Haamstede, Veere, Wissenkerke, Kortgene, Goes, Ka- pelle, Kruiningen, Tholen en St. Philipsland en voorts in alle open bare bibliotheken in Zeeland. Wie schriftelijk op de plannen wil re ageren kan dat doen tot 10 juni. Afhankelijk van het aantal verzoe ken (voor 27 mei bellen naar 01180-31250 of 31212) komt er voor 10 juni nog een hoorzitting en kan men zijn of haar bezwaren mondeling inbrengen. Maandag avond 25 april, aanvang 20.00 uur, is er een voorlichtingsavond in Hotel Terminus in Goes. Het concept provinciale Bosnota Zeeland ligt ter inzage tot en met 14 mei in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, op het adres Groenmarkt 13 in Middelburg en in de informatie- hoeken van alle gemeentehuizen in Zeeland. De termijn om schrifte lijk te reageren is eveneens tot en met 14 mei. Schriftelijke reacties op de plan nen kunnen worden gestuurd naar Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus 60014330 LA Mid delburg. Kamer toont te weinig solidariteit. Ook een partij als Groen Links. Steeds meer worden de lonen en uit keringen verlaagd. De gewone men sen gaan er op achteruit terwijl er meer miljonairs bij komen." Die tweedeling is volgens de dis trictsbestuurder op straat te zien aan het toenemend aantal zwervers en daklozen. "Maar de Kamer zegt dat dit hun eigen schuld is." Waar de SP dan tegen is? Tegen de 'afbraak' van de WAO, AOW, de gezondheidszorg en tegen de huur verhogingen. De petitie van de SP tegen de huurverhogingen werd door een kwart miljoen mensen ondertekend, aldus Roovers. "Als je niks laat horen, heb je altijd mis geschoten." De SP-voorman haalde ook uit naar de centrum democraten van Jan maat. "Die speelt in op zeer lage sentimenten. Maar dat moet de poli tiek zichzelf aanrekenen. De CD heeft veel aanhang in de oude wij ken. Daar is slechte huisvesting. Er vindt geen integratie plaats tussen de verschillende bevolkingsgroe pen. De Haagse politiek heeft onvol doende aangetoond waar de CD voor staat. Wij hebben laten zien dat de CD ook voor de afbraak van de WAO is en voor huurverhogingen. Echte racisten moeten CD stemmen. Maar zoveel racisten zijn er niet. Het is een crimineel zootje." Roovers ziet op Tholen ook zaken die voor de SP van belang zijn om actie voor te voeren. Hij noemde de kwestie van de Mon tessorischool in Tholen (het ministe- Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 0164041497 P vrijdag en zaterdag geopend 1 De gerenommeerde vLL 7 £=7EEUWEN LIJSTENMAKER tcHJ IJST WERK voor ït.' eiland Tholen Advertentie I.M. In en om de Oosterschelde moet op de eerste plaats de natuur alle kans krijgen zich te ontwikkelen. Ook de visserij in dit kustwater moet mogelijk blijven. Nieuwe plannen voor recreatie zijn ondergeschikt aan natuur en visserijbelan- gen. Dat is in grote lijnen de inzet,van de discussie over de Oosterschel de. De discussie is aangezwen geld door de Stuurgroep Ooster schelde: vertegenwoordigers van het rijk, de provincie, de gemeen ten en de waterschappen. De nieu we plannen zijn verwoord in het concept-beleidsplan Oosterschel de. GS hebben zich achter de vi sie van de stuurgroep gesteld. Wat de provincie betreft is het laatste woord aan provinciale sta ten. Tot en met 10 juni is inspraak mogelijk op de plannen: zie elders op deze pagina de rubriek Ter in zage. Het concept-beleidsplan borduurt voort op het eerdere be leidsplan dat nog stamt uit 1982. In de loop der jaren zijn door de overheid natuurbeschermende maatregelen genomen ter be scherming van het natuurmonu ment Oosterschelde. De daarmee samenhangende gebruiksbeper kingen zijn in het concept-plan op genomen. Hoe het beleid er in de toe komst ook uit gaat zien, voor op staat dat de functie van de Deltawerken, veiligheid voor de bevolking, niet in het ge drang mag komen. Het is de plannenmakers ernst met de natuur. Een reeks van maatregelen staat op stapel om de natuur te beschermen. rie wil de bouwkosten van 1.3 mil joen niet betalen omdat het bestuur geen afschrift van de bouwopdracht heeft verstuurd). "Het is toch bezo pen dat het voortbestaan van zo'n school bedreigd wordt. Het is toch een normale voorziening? Als de politiek niet thuisgeeft dan moeten wij aan de basis beginnen. De tijd is voorbij dat ze op Tholen de SP niet kennen." De bekende organist Klaas Jan Mul der geeft op zaterdagavond 16 april om acht uur een concert op het monumentale Van Dam-orgel in de Nederlandse Hervormde kerk in Tholen. De activiteitencommissie van de kerk hield vorig jaar een enquête waaruit bleek dat veel men sen Mulder graag eens in Tholen zouden zien. Hij was hier in het ver leden al meer voor zangavonden en lp-opnamen. Mulder is een interna tionaal bekende organist en pianist. Naast zijn optredens achter het orgel, is hij ook dirigent van het mannenkoor DEV uit Kampen. Zijn optredens trekken volle kerken waardoor de samenzang massaal klinkt. In Tholen staan naast samen zang een aantal klassieke werken op het programma zoals: 'zijn' Psalm 42, 'Een vaste burcht' van J. Zwart, Toccata en fuga in D-klein' van J.S. Bach en muziek van Mendelssohn. De commissaris van de koningin van Zeeland drs. W.T. van Gelder heeft de burgemeesters van kustge- meenten en rijkswaterstaat gewaar schuwd dat er mijnen aan kunnen spoelen. Het gaat om Engelse 'anti- personnel'-mijnen. Ze hebben geen ontstekingsmechanisme en zijn dus niet gevaarlijk voor personen of scheepvaart. Wel bevatten ze 28 gram van het hoog explosieve tetryl. Een van de kenmerken van de Oosterschelde is het weidse land schap. Ontwikkelingen die dat ka rakter aantasten krijgen geen kans. De kwaliteit van het water is goed en dat moet zo blijven; waar mogelijk wordt de kwaliteit verbe terd. Het intergetijdegebied, de schor ren en de binnendijkse gebieden moeten in stand blijven. De toe gang tot deze gebieden blijft be perkt zodat het daar rustig blijft. De Kom van de Oosterschelde en de Krabbenkreek zijn belangrijk voor natuur en visserij. Vandaar dat scheepvaart en recreatie daar aan banden komt te liggen. In het belang van de natuur zal de visserij niet ongebreideld haar gang mogen gaan. In voor vogels voedselarme jaren krijgen de vissers te maken met vangstbeperkingen. Het westelijk deel van de Roggen- plaat en de noordelijke tak zijn ge sloten voor het vissen op mossel zaad en kokkels. Dat gebeurt om onbeviste mosselbanken, kokkel- banken en zeegrasvelden intakt te laten en de kans te geven zich vol ledig natuurlijk te ontwikkelen. In de zoogperiode van zeehonden ligt er een verbod op de kokkelvis serij. De handmatige kokkelvisserij mag weliswaar het hele jaar, maar blijkt in de praktijk wel storend voor de rust van vogels en zee honden. Vandaar dat tot het jaar 2000 geen nieuwe vergunningen worden uitgegeven en vergunning houders hun vergunning niet mo gen overdragen aan anderen. Ook voor de sleepnetvisserij geldt dat vergunningen niet overdraag baar zijn. Een aantal gebieden is dicht voor het vissen met wekker kettingen. Het gebruik van een keerwant is wettelijk verplicht voor het vissen met schietfuiken. Omdat een der gelijke voorziening technisch niet mogelijk is bij harderkamers en - fuiken ligt er èèh verbod op het gebruik varftÊh/istuig. Als de belangen van natuur en vis serij zijn veilig gesteld, komt de recreatie aan bod. Bestaande re creatievoorzieningen mogen blij ven. Nieuwe plannen die schadelijk zijn voor natuur en visserij krijgen geen kans: zo komen er bijvoor beeld geen nieuwe jachthavens. Het natuurlijke gebied de Ooster schelde en de fraaie vergezichten hebben een grote aantrekkings kracht op de toervaart. Dat blijkt onder meer uit het grote aantal sluispassages. Toename van het aantal lig plaatsen in de omgeving van de Deltawateren leidt op zich zelf al tot toename van de druk op het gebied en tot af name van de kwaliteit van de recreatie. Vandaar dat de plannenmakers de verdere ontwikkeling van jachthavens willen beperken tot 250 nieu we ligplaatsen in aansluiting op bestaande havens: 65 in Zierikzee en 185 in Wemeldin- ge. Uit landelijk onderzoek blijkt dat er in de Oosterschelde sprake is van een tekort aan 520 passanten plaatsen voor de nacht. Er is voor gekozen niet verder te gaan dan tot een uitbreiding van 180 plaat sen voor passanten, eveneens te realiseren in aansluiting op be staande havens: 90 in Wemeldin- ge, 40 in Zierikzee, 35 in St. An- naland en 15 in Burghsluis. Wie precies wil weten wat er in de plannen staat kan ze gaan inzien in alle openbare bibliotheken in de provincie, in de informatiehoeken van de gemeentehuizen van de gemeenten rondom de Ooster schelde en in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Op dit laatste adres, tel 01180-31400, is het plan ook te koop voor een bedrag van vijf tien gulden. Maandagavond 25 april kunnen belangstellenden te recht op een informatie-avond in Hotel Terminus in Goes. Gedepu teerde De Kok en medewerkers van de provincie zullen aanwezig zijn om de plannen toe te lichten en in te gaan op vragen. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Dinsdag 19 april zijn er twee hoor zittingen van de commissie die GS adviseert over te nemen beslissin gen op bezwaarschriften naar aan leiding van het weigeren van een verklaring van geen bezwaar om te bouwen. Om 14.00 uur gaat het om de weigering van GS een verkla ring af te geven voor de bouw van een autobedrijf met tank station aan de Oud Heiligeweg in Oosterland. De verklaring is aangevraagd door B&W van de gemeente Duiveland waar Oosterland onder valt. B&W en de toekomstige exploitant zijn het niet eens met de weigering van GS en zijn in beroep gegaan. Om 14.20 uur gaat het om de weigering van GS een verkla ring van geen bezwaar af te geven voor de bouw van een opslagloods aan de Cadzand- seweg in Nieuwvliet. B&W van de gemeente Oostburg, aanvrager van de verklaring, en de toekomstige eigenaar van de lloods zijn tegen dit besluit in be roep gegaan. Drie inwoners van de provincie zijn in het geweer gekomen tegen eer dere besluiten van hun college van B&W over hun bijstandsuitkeringen en zijn bij de provincie in beroep gegaan. De besliscommissie ABW heeft betrokkenen en de gemeen tebesturen uitgenodigd 19 april naar het provinciehuis te komen en hun standpunten tijdens een zit ting van de commissie toe te lich ten. Om 15.00 uur is het woord aan een Terneuzenaar en het Terneu- zens gemeentebestuur, om 15.20 is de beurt aan een zaak uit de ge meente Middelburg en om 15.40 komt een Thoolse zaak aan bod. De zittingen van de advies commissie en van de beslis commissie zijn openbaar en vinden plaats in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. THOLEN 14 en 21 apr. Feike ter Velde in Christengemeente, Oesterschelp 20 u. 15 apr. bejaardensoos met bingo, Ten Anker 14-17 u. 16 apr. orgelconcert Klaas Jan Mul der, Herv. Kerk 20 u. 16 apr. ledenvergadering De Dol- fijn'92, Meulvliet 14.30 u. 16 apr. concert Concordia St.Phi- lipsland, Ten Anker 14 u. 19 apr. inloopmiddag Anbo, Schut tershof 14 u. 23 apr. 's morgens tweede ophaal- ronde rommelmarkt. 26 apr. politiek forum Anbo voor alle 55-plussers, Visnet 14 u. 30 apr. oranjeconcert met organist Henk Quist en 7 Thoolse koren, Ned. Herv. kerk 20 u. 30 apr. aubade, rommelmarkt koninginnedag. 7 mei puzzel-orientatierit MAC, Zoekweg 19 u. OUD-VOSSEMEER 18 apr. openbare CDA-vergadering, Vossenkuil 19.45 u. 19 apr. Mosselmaaltijd en koersbal AVO, Vossenkuil 20 u. 20 apr. bingomiddag Anbo, Vossen kuil 14 u. 27 apr. koersbal Anbo, Vossenkuil 14 u. 30 apr. fancy fair, N.H. kerk 13.30- 17 u. SINT-ANNALAND 19 apr. t/m okt. werk van Willem Bruijnzeel, De Meestoof di t/m za 14.15-16.45 u. SINT-MA ARTENSDIJ K 20 apr. bonsai-avond plattelands vrouwen, Haestinge 19.45 u. 23 apr. dammentocht van wieler- toerciub Tandje Bij. Vaertsingers. Op zaterdagavond 16 april zingen de gemengde zangver eniging Die Vaertsingers uit Steen bergen en het Westbrabants gemengd koor uit Oudenbosch samen in de Akzo-zaal om acht uur. De groene, plastic mijnen zijn 6,5 centimeter in doorsnee en 4 centi meter hoog. Eind maart zouden in de monding van de rivier de Theems in Engeland een aantal kisten met elk 90 mijnen, 90 ontstekingsme chanismen en 6 zogenaamde 'wren ches' worden vernietigd. Maar acht kisten dreven op het tij weg. Zeven zijn er compleet teruggevonden, maar van de achtste kist ontbreken de mijnen nog. De ontstekers zijn terecht. De Britse ambassade heeft het ministerie van buitenlandse zaken laten weten dat er een kans bestaat dat de mijnen naar het vaste land drijven en aan de Nederlandse kust aanspoelen. SCHERPENIS5E 23 apr. bekerwedstrijd De Zeebaars, Stavenissepolder 13-16 u. 27 apr. plattelandsvrouwen kennis maken met nieuwe artikelen, Hol land Huis. 7 mei bekerwedstrijd De Zeebaars, Stavenissepolder 13-16 u. SINT-PHILIPSLAND 19 mei Thema-avond VVD, Drui ventros 20 u. BERGEN OP ZOOM 10 apr. concert van Antequera, Mar kiezenhof 12 u. 12 apr. 'Latin Love' van Hans Visser and Friends, De Maagd 20.15 u. 14 apr. musical Plein 94 door stu denten Hogeschool West-Brabant, De Maagd 20.15 u. 15 apr. flamencomuziek van Curro Velez met demonstratie en uitleg, De Maagd demonstratie 19.15 u. en voorstelling 20.15 u. 16 apr. muzikale comedie 'Little Voice' met Pleuni Touw en Vera Mann, De Maagd 20.15 u. 16 apr. open dag festival cultureel gekleurd, Markiezenhof. 16 en 17 apr. nationaal museum weekend. 17 apr. concert Sjak Smulders op drie orgels, Gertrudiskerk 16 u. 17 apr. t/m 15 mei schilderijen van Sampath Kumar, Markiezenhof. 20 apr. toneelvoorstelling 'De Dro- mendief door Hakim Traïdia, De Maagd 14.30u. 21 apr. Rasti Rostelli, De Maagd 20.15 u. 22 apr. 'all you need is lach' van Tineke Schouten, De Maagd 20.15 u. t/m 23 mei expositie 'De wereld van de Islam', Markiezenhof, l/m 29 mei expositie kamerscher men, Markiezenhof. film-t-++film+++filin+++ ROXY 1: Schindler's List - do, ma, di en wo 19.30 u., vr en za 20 u., zo 16 en 20 u. Hanekam de Rocker - do t/m zo en wo 14 u. ROXY 2: Kalifornia - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 19 en 21.30 u. Free Willy - doen wo 14 u., vr en za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u. CINEMACTUEEL 1: Sister Act 2 -do20u., vr 18.45 en 21.30u.,zaen zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Cool Run nings - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: On Deadly Ground - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. Mrs. Doubtfire - vr en za 18.45 u., zo 16.15 en 18.45 u. Aladdin - za, zo en wo 14 u. The Piano - ma en di 20 u. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te bereiken op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Directie Milieu en Waterstaat Vergunningen Van Wijk Hulshorst BV te Nunspeet Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland geven op grond van artikel 3.44, lid 2 van de Algemene Wet Bestuursrecht kennis dat op 7 mei 1993 bij hen een aanvraag is inge diend om een vergunning. De aanvraag is ingediend door Van Wijk Hulshorst BV te Nunspeet en heeft betrekking op het oprichten en in wer king hebben van een inrichting, bestemd voor het smelten van frituurvetten, afkomstig van cafetaria's, res taurants en de voedingsmiddelenindustrie. De inrichting is gelegen aan de Nijverheidsweg op het Industrieterrein Sint Maartensdijk, kadastraal bekend ge meente Sint-Maartensdijk, sectie M, nr. 851. Daarnaast heeft het bedrijf op dezelfde datum een aan vraag krachtens de Wet verontreiniging oppervlaktewate ren ingediend voor dezelfde inrichting bij het waterschap Tholen voor het lozen van afvalwater. De provincie draagt zorg voor gecoördineerde behande ling van de aanvragen. Zowel Gedeputeerde Staten van Zeeland als het waterschap Tholen hebben de vergunning verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. In de vergunning van G.S. van Zeeland (Wet milieube- heervergunning) zijn wijzigingen aangebracht ten op zichte van de ontwerp-vergunning. Ter inzage De vergunningaanvragen met bijlagen, de vergunningen met de voorschriften en overige stukken kunnen worden ingezien van 15 april 1994 tot en met 26 mei 1994 op de volgende plaatsen tijden: - in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk, op werkdagen van 9.00 -12.00 uur en van 14.00 -16.00 uur (met uitzondering van de vrijdag middag) en op maandagavond van 17.30 - 20.30 uur in het bejaardenhuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk; - bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieube heer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9.00 -12.00 uur en 14.00 -16.00 uur; - bij het waterschap Tholen, afdeling Algemene Zaken, Onder de Linden 7 te Sint-Maartensdijk, op werkdagen van 9.00 -12.00 uur en van 14.00 -16.00 uur en na af spraak (telefoon 01666-3255) buiten de werkuren van 18.00 tot 21.00 uur. Beroep Vanaf 15 april 1994 tot en met 26 mei 1994 kan tegen voornoemde vergunningen beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aan vrager, de adviseurs, degenen die naar aanleiding van de ontwerp-vergunning bezwaren hebben ingediend en door belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 27 mei 1994 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene Wet Bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 7