Stavenisse en Vosmeer staan met lege handen Lente: plassen in plantsoenen Verlies voor Eegedima Hansweert walst over heren van Ruucstoppelen 3 Tholen houdt vast aan afstoten sportaccommodaties Derde team SPS uit de competitie Titelstrijd bij Batho in Meulvliet Smerdiek 3 wint duel met veel treffers Naam voor kantine TOV in Vossemeer V= 't Koepeltje weggespeeld door 't Anker Verlies voor teams Smash Bijdrage van ouders voor zwemles is 20 gulden imabo Donderdag 14 april 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Nederlaag Vosmeer onverdiend Vierde klas afdelingsvoetbal Stavenisse 2 niet in vorm Afdelingsvoetbal Stavenisse verliest na rust Badminton Daar kun je op bouwen Olympia's ronde door Nederland doet Tholen aan Cursus jeugd voetbal spelleider Bal op oog Conditiegebrek Jeugdprijzen Kansloos Jeugdsubsidie wordt niet verhoogd Het gemeentebestuur houdt vast aan het plan om het onderhoud van de tennisbanen, voetbalvelden (gedeelte lijk) en korfbalveld vanaf volgend jaar in handen van de verenigingen te geven. Ook het onderhoud van de kleed gebouwen gaat naar de sportverenigingen. Dat blijkt uit het aangepaste voorstel over de subsidieverordening en de huurtarieven van welzijnsaccommodaties. Toverbal Landelijke competitie Onwetendheid kost punten Judo Hogere huur Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN De beide standaardteams in het afdelingsvoetbal, Vosmeer en Stavenis se, bleven het afgelopen weekeinde op eigen veld met lege handen ach ter. Stavenisse was niet opgewassen tegen koploper Zigo (1-4), maar Vosmeer had pech dat Grenswachters vlak voor tijd de enige treffer van de wedstrijd scoorde. Komend weekeinde reizen beide Thoolse elf tallen naar Breda, voor het treffen met TVC. Tegen de verhouding in verloor Vosmeer op eigen veld met 0-1 van Grenswachters. Pas drie minuten voor tijd scoorde de ploeg uit Putte de winnende treffer en werd daar mee koploper in de eerste klasse. In de eerste helft was Vosmeer heer en meester. Het team van Roger Withagen, waarin spits Rftn Vaders ontbrak, verzuimde echter om afstand te nemen. Keer op keer werd de Grenswachters-defensie geklopt, maar de afwerking bleef zonder resultaat. Tot twee keer toe haalden Putse verdedigers de bal van de doellijn. Wegens een onweersbui werd de rust door de scheidsrechter met twaalf minuten verlengd. Daarna kreeg het publiek een totaal andere wedstrijd voorgeschoteld. Het eerste kwartier kwamen de Puttenaren gevaarlijk opzetten, maar doelman Gerwin Hoek behoedde zijn team voor een achterstand. Het offensief ebde weliswaar weg, maar Vosmeer slaagde er niet in om opnieuw dezelfde druk uit te oefenen als in het eerste bedrijf. Er werd hard gewerkt, maar beide defensies ston den pal en het zag er naar uit dat de punten gedeeld zouden worden. Tot vlak voor tijd een Putse aanvaller uit een scrimmage het leer in het doel schoot. Doelman Hoek zat er nog bij, maar kon het schot niet keren. De reserves van Stavenisse waren niet in vorm in de thuiswedstrijd tegen Chrislandia 4. Er was wel een veldoverwicht, maar er zat niet genoeg aanval en tempo in om het de tegenstander moeilijk te maken. In de twintigste minuut nam Chris landia een hoekschop. De bal kwam bij de tweede paal terecht, waar een volledig vrijstaande speler hem in kon schieten: 0-1. Stavenisse kreeg nog voor de rust een paar goede mogelijkheden om gelijk te komen, maar die werden niet benut. De tweede helft verliep hetzelfde. De gasten scoorden in de vijftiende minuut na zwak ingrijpen van de verdedigers van de thuisploeg: 0-2. Stavenisse ging te nonchalant met de kansen om en de ploeg raakte in de race om het kampioenschap twee punten kwijt. Het derde team van voetbalvereni ging SPS is door het bestuur uit de competitie teruggetrokken. In de derde klasse reserve A stond het op de laatste plaats. "Door een gebrek aan spelers moesten wij deze beslis sing nemen", aldus voorzitter J.L. Elenbaas van de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse. "Door blessures en schorsingen werd het steeds moeilijker om een elftal op de been te krijgen. Diverse keren werd een beroep op de jeugd gedaan, maar dat is geen basis om verder te gaan. Door de krappe selectie van het eerste en tweede team van SPS zijn er spelers van SPS 3 doorgeschoven", vertelt de voorzitter van SPS. Normaal gesproken zou SPS 4 als laagste seniorenteam teruggetrok ken moeten worden. Aangezien SPS 4 redelijk in zijn klasse meedraait en het derde team in degradatiegevaar verkeerde, diende het bestuur bij de KNVB het verzoek in om SPS 3 uit de competitie te halen, zodat het vierde team gewoon de competitie uit kan spelen. Met deze aanvraag is de KNVB akkoord gegaan. Ook heeft SPS definitief een streep gehaald door de plannen om een damesteam te vormen. Met vijf aan meldingen was de animo lager dan verwacht. Momenteel probeert zus tervereniging Tholense Boys om een dameselftal van de grond te krij gen. Sportgala. Op dinsdag 26 april wordt in de schouwburg in Middel burg het Zeeuwse Sportgala 1994 gehouden Op de avond die om kwart voor zeven begint, wordt de aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws talent uitgereikt. Genomi neerd zijn wielrenner Franklin Klaasse, korfbalster Astrid Koole en atlete Anjolie Wisse. Ook profvoet baller Danny Blind zal zijn mede werking verlenen. Grenswachters 17 115 1 27 46-16 Sprundel 16 11 3 2 25 30-10 Groen Wit 17 8 6 3 22 31-17 FC Bergen 16 8 4 4 20 34-28 De Schutters 16 7 5 4 19 33-17 Noordhoek 16 65 5 17 32-22 Wemhout 16 72 7 16 22-30 Vosmeer 16 6 3 7 15 22-23 Oudemolen 16 3 3 10 9 19-40 SC Kruisland 16 3 3 10 9 17-51 TPO 16 2 4 10 8 10-25 TVC '39 16 23 11 7 16-31 Koploper Zigo is te sterk gebleken voor SC Stavenisse. De Tilburgers wonnen met 1-4. Met de rust stond het nog 1 -1 Op het besneeuwde veld in Stave nisse werd met oranje ballen gespeeld. De Tholenaren legden geen slechte wedstrijd op de mat, maar moesten in Zigo de meerdere erkennen. De Brabanders waren voetballend beter en namen halver wege de eerste helft de leiding. Maar een minuut later schoot Wil liam Smits zijn ploeg weer langszij. Hij speelde zich goed vrij en gaf een slap schot af, wat de Tilburgse doel man vervolgens door zijn benen in het doel zag verdwijnen. Zigo bleef meer in de aanval, maar Stavenisse was af en toe met counters gevaar lijk. Na de rust werd de thuisploeg voort durend in de verdediging gedron gen, maar veel problemen kende Stavenisse niet. Tot halverwege, toen balverlies op het middenveld tot twee treffers van Zigo binnen enkele minuten leidde. Die 1-3 ach terstand was de genadeslag, waarbij het kort voor tijd nog 1-4 werd. Ondanks de nederlaag was Stavenis se tevreden met een bijzonder spor tieve wedstrijd en een prima scheidsrechter. Hoewel er veel clubs met achterstal lige wedstrijden zitten, komt voor Stavenisse het einde van de compe titie al in zicht. Het team moet nog slechts drie competitiewedstrijden afwerken, waarvan de twee laatste thuiswedstrijden zijn. Dongen 18-30 Alliance 18-15 Zigo 15-25 VVR 19-15 Advendo 18-22 Rood-Wit 19-15 TVC'39 17-19 Boeimeer 18-13 Vrederust 19-19 Velocitas '31 18-11 SC Stavenisse 19-18 FC Wandelbos 16- 6 De derde keus van Smerdiek behaal de een 5-4 overwinning tegen WC 4 uit Halsteren. Smerdiek, dat de laatste twee competitieduels forse nederlagen leed tegen de koplopers ZPR en DVO, moest het nu opne men tegen een gelijkwaardige tegenstander. Onder een goed lei dende scheidsrechter Coppens uit St.Annaland werd er een aantrekke lijke wedstrijd gespeeld. In de eerste helft was WC iets ster ker dan Smerdiek. De Halsterse ploeg won met name de slag op het middenveld. Met een snelle aanval opende WC in de twaalfde minuut de score. Smerdiek kreeg steeds meer grip op de wedstrijd en trok onder aanvoering van de sterk spe lende Tahar Allali het spel naar zich toe. Met een schitterend doelpunt schreef de Smerdiekse uitblinker ook de gelijkmaker op zijn naam. WC kwam na een half uur opnieuw op voorsprong, maar het antwoord van Smerdiek liet niet lang op zich wachten. Uit een corner van Jaap Moerland bracht Chris van Hemert met een kopbal de stand op 2-2. Vlak voor rust claimde Smerdiek een strafschop wegens een overtre ding op Jan Guiljam, maar de scheidsrechter liet doorspelen. Na rust kwamen bij Smerdiek Jos Leemreijze en Rien Moerland in het veld voor Huib Uijl en Piet Bazen. WC profiteerde van een fout van Leemreijze en kwam op een 2-3 voorsprong. Uit een voorzet van Tahar Allali bracht Jan Guiljam de teams weer in evenwicht. Enkele minuten later kwam Smerdiek voor de vierde keer in deze wedstrijd op achterstand, maar weer toonde het veerkracht. Uit een pass van Kees v.d. Hoek scoorde Allali 4-4. Met zeer veel fortuin pakte Smerdiek in de slotfase zelfs de overwinning. Bij een aanval werd de bal door een Halsterse verdediger achter zijn eigen doelman gewerkt, waardoor WC zonder punten bleef in deze boeiende wedstrijd. Zaterdag organiseert badmintonclub Batho haar clubkampioenschappen van af negen uur 's morgens in sporthal Meulvliet in Tholen. Er wordt gespeeld in poules van competitiespelers, recrean ten en jeugdspelers. Het enthousiasme onder de jeugdleden is groot. Op drie na hebben ze zich allemaal ingeschreven voor de wedstrijd. Het voorjaar laat lang op zich wachten. De boeren hebben het pootgóed klaar staan maar kunnen niet of nauwelijks op het land terecht van wege de natte grond. Ook in de plantsoenen en tuintjes is nog weinig te doen. Het regenwater is er heer en meester. Zoals hier in de bin nentuin van het zorgcomplex Ten Anker in Tholen. Tennisvereniging Eegedima uit Tholen deed het slecht. Zaterdag en zondag verloren drie competitieteams: jeugd t/m 17 jaar, heren 35+ en dames 1. Alleen heren 1 won van Westerschouwen. Sint-Annaland speelde zondag haar openingstoernooi. Wim Bazen won bij de heren en bij dames ging de eerste plaats naar Betty van Vossen. Ook TOV uit Oud-Vossemeer opende zondag het seizoen met een toernooi. Tegelijk werd de naam van de kantine onthuld. Een ALNO keuken, bekend om zijn duurzaamheid en talloze kombinatie- mogelijjkheden, laat zich gemakkelijk onderhouden, zodat koken en werken een plezier gaan worden. Een ontwerp van Jan Buer- mans, dé ALNO kenner van Vriens-de Schelde, zorgt dat U zich direkt thuis voelt. BOUWMATERIALEN Zeelandhaven 7 Bergen op Zoom Tel 01640-34750 Geopend 07 30 - 17 30 uur - Zaterdag 08 00-12 00 uur I Ind terrein H Bergen op Zoom Tel 01640-34750/36910 Geopend 09 00 - '8 00 uur - Vri|dag 09 00 21 00 uur Zaterdag 09 00 - 17 00 uur - s MAANDAGS GESLOTEN I Olympia's ronde door Nederland komt op zaterdag 28 mei over Tho len. De organisatie van deze bekendste meerdaagse etappewed strijd voor amateurs heeft dit onlangs besloten. In eerste instantie liep het parcours van de etappe Ossendrecht-Ridderkerk via Goes. "De passage door Goes hebben we geschrapt", vertelt J. Piasmans, die één van de organisatoren is. "Op 28 mei wordt ook de internationale profronde van Midden-Zeeland ver reden. Het risico was groot dat beide wedstrijden gelijktijdig op dezelfde weg zouden komen. Nu Goes uit de route is gehaald, willen we de ren ners door Tholen laten rijden. De aanvraag is inmiddels bij de gemeente ingediend", aldus J. Pias mans. Het internationale deelnemersveld van Olympia's ronde zal echter niet via de Oesterdam Tholen binnen rij den. "Het uitzetten van de route is in samenwerking met het korps lande lijke politiediensten gebeurd. Zij proberen passages over autowegen zoveel mogelijk te vermijden", legt Piasmans uit. De renners zullen nu via de Halster- seweg en de parallelweg van de Thoolse brug Tholen binnen rijden. De doorkomsten door de Een- drachtsweg, Ten Ankerweg en Post weg zijn rond 15.00 uur. Vervolgens wordt er een ronde over het eiland afgelegd. Via de Vossemeerse brug verlaten de renners Tholen, waarna zij richting finishplaats Ridderkerk fietsen. Bij voldoende animo wil Tholense Boys dit seizoen nog een cursus voetbal-spelleider organiseren. Deze cursus wordt gegeven gedu rende 8 avonden en gehouden op ons sportpark De Bent. Reeds zes cursisten hebben zich aangemeld, maar we kunnen nog enkele mensen plaatsen. Voelt u er wel wat voor om het komend seizoen als jeugdlei der te proberen, aarzel dan niet. De deelname is geheel voor rekening van Tholense Boys. Aanmelden kan bij Ben Schot, t?l. 01660-2661. Het jeugd-districtsteam tot en met 17 jaar van Eegedima speelde zaterdag thuis tegen Jacoba van Beieren uit Sint-Maar tensdijk. De teams bestonden uit Nicola Noteboom, Jackon Steijns, Elies v.d. Graaff en Jasper v.d. Donker voor Eege dima en Claudia Muller, Matthijs Steen- poorte, Elvira Bijl en Jaco Rip voor Jaco ba van Beieren. Beide ploegen stonden na de enkelspelen gelijk. Eegedima ver loor de wedstrijd op de dubbelspelen. Het eerste damesteam speelde zijn ope ningswedstrijd in de hoofdklasse tegen Souburg. Het weer zat weliswaar mee, maar in de uitwedstrijd pakte Eegedima maar een punt. Mevr. R. Streng en mevr. R. de Wit waren de enigen die met hun dubbel wisten te winnen. Ook het team heren 35+ ging zondag het schip in tegen Goes. De tegenstander was te sterk en met de natte sneeuw op het haar, won zelfs de jarige Arie Crama niet. Alleen Emiel van Dongen redde nog net op tijd de eer voor Eegedima. Het eerste herenteam boekte wèl een overwinning. Het werd thuis 4-2 tegen Westerschouwen. Dick Noteboom, Perry Bakx en Willem Drenth haalden zowel in het enkel als in het dubbelspel de winst binnen. Nog vóór de officiële openingswedstrij den werd er vrijdag al een herenavond gehouden bij tennisclub Sint-Annaland. Elf man waren opgegeven waarvan er uiteindelijk acht op kwamen dagen. Thijs Fase stelde een rooster op, terwijl anderen de windschermen ophingen. Er werden dubbels gespeeld en wie de meeste games veroverde, had gewonnen. Marco Bolier won, gevolgd door Adrie Goedegebuure en als derde eindigde Wim Bazen. Het openingstoernooi werd wegens het slechte weer verzet van tweede paasdag naar zondag. Vanaf tien uur 's morgens werden er heren en dames dubbels gespeeld en 's middags volgden de gemengd dubbels. Er waren mooie par tijen te zien en grasspecialisten Wim Bazen en Adrie Goedegebuure pakten voorzitter Cent van Dijke en Henk Gil- jam in met 8-3. Maar 's middags, op de gravelbaan, waren de rollen omgedraaid en Van Dijke en Giljam wonnen met 5-1. Ook bij de dames werd er goed getennist. Vooral Betty van Vossen speelde sterk. Piet van Wijngaarden kreeg nog een bal op zijn oog waardoor zijn lens brak. Na het bezoek aan de oogarts bleek het mee te vallen. Wim Bazen won bij de heren. De tweede plaats was voor Piet van Wijngaarden en Adrie Goedegebuure. Jan den Engelsman werd derde. Bij de dames werd Betty van Vossen eerste, gevolgd door Rian van Wijngaarden en Willy de Rijke. Corry Bazen bezette de derde plaats. Het eerste herenteam nam het op tegen Domburg. Arie Borst die voor het eerst meedeed verloor zijn enkelspel met 6-1 en 6-3. Leen Goedegebuure maakte dat weer goed door te winnen met 3-6 en 3- 6. Arie Suarez won zijn eerste set met gemak: 1-6. Daarna ging het moeilijker en de tweede set ging tot 4-4 gelijk op. Uiteindelijk won Suarez toch nog met 4- 6. Marco Bolier speelde sterk en won zijn eerste set met 2-6. De tweede verliep minder goed en Bolier keek zelfs tegen een 4-3 achterstand aan. Toen conditie gebrek de tegenstander parten ging spe len, haalde de Sint-Annalander echter toch nog de winst binnen: 4-6. In het dubbelspel wonnen Leen Goedegebuure en Arie Suarez met 1-6 en 3-6. Marco Bolier en Arie Borst verloren in een driesetter hun partij met 6-14-6 en 6-2. Het tweede herenteam moest de punten delen met Schelde 4 uit Vlissingen. Het dubbelspel leverde winst op voor Dirk Westdorp en Adri Goedegebuure, maar Wim Bazen en Henk Giljam hadden wei nig in te brengen tegen de Vlissingers. En ook het enkelspel verliep desastreus voor Bazen en Giljam. Daardoor kwam de stand op 3-1 te staan. Dirk Westdorp bracht de stand terug tot 3-2 en Adri Goedegebuure bracht met zijn overwin ning de stand op 3-3. De heren van tennisvereniging De Ruucstoppelen uit Sint-Philips- land beleefden een goed weekein de. Alleen het derde team verloor fors met 6-0. Het eerste team won riant met 5-1 en de tweede ploeg versloeg Sint-Annaland 4 met 4-2. Chiel v.d. Est en Marco van Herpen maakten zaterdag hun C2-status waar met Heren 1 van de Ruucstoppelen. Ze wonnen hun dubbel in twee sets en ook Ad den Engelsman en Roland Walpot hadden niet meer nodig om te winnen. Van Herpen speelde vervolgens een mooie partij die binnen een half uur beslist was in het voordeel van de Sint- Philipslander. Roland Walpot deed er iets langer over om zijn partij met 6-4 en 6-3 te winnen. Chiel v.d. Est was minder fortuinlijk. Na bijna drie uur spelen en lange rally's verloor hij toch met 1 -6 en 4-6. Ad den Engelsman maakte zijn naam als counterpuncher waar en over won zijn tegenstander met 7-5 en 6-4. Ondanks het slechte weer trad Ruucstop pelen 2 toch aan tegen Sint-Annaland 4. D. Verwijs en S. Everaers hadden drie sets nodig om R. v.d. Wal en R. de Moed te verslaan met 3-6,7-5 en 6-2. Invallers M. Bomas en K. Verkerke hadden.min der moeite met hun tegenstanders S. Snoep en T. Buijs. De Sint-Philipslan- ders wonnen in 6-4 en 6-2. Verwijs had in het enkelspel tegen v.d. Wal drie sets nodig om te winnen: 6-4, 5-7 en 6-1. Everaars ging met 4-6 en 1 -6 ten onder tegen de goed spelende De Moed. Ook Verkerke verloor in twee sets van Snoep met 4-6 en 0-6. Bomas won wel van Buijs met twee sets van 6-2. Ruucstoppelen 3 was kansloos tegen Hansweert 3. Adrie van Dijke viel in voor de zieke Jan van Dijke. J. Walpot en Van Dijke verloren hun dubbel met 2-6 en 1-6. M. Verkerke en H. Quist brach ten het er niet veel beter vanaf en verlo ren met 1-6 en 3-6. In het enkelspel liep de eerste set van Van Dijke uit op een tie break. Toch won zijn tegenstander in twee sets met 7-6 en 6-2. Ook Verkerke verloor in het enkelspel met 2-6 en 3-6. Walpot moest, na een spannende 3-setter de winst laten liggen: 2-6, 6-2 en 6-4. De debuterende Han Quist speelde een fraaie wedstrijd, maar ook hij won niet: 6-0 en 6-2. De jeugd tenniste zaterdag vtxtr het eerst weer buiten. In de competitie kwamen ze uit tegen Zierikzee. Roland van de Velde verloor zijn enkelspel met 3-6 en 5-7. Patrick Walpot won met 6-2 en 6-4. Ook Mirjam Verwijs won van haar tegenstan der met twee sets van 6-3. Marianne de Jager verloor met 5-7 en 6-7. De mix partijen werden allebei gewonnen. Koen van Dijke en Mirjam Verwijs wonnen in drie sets met 4-6, 6-1 en 6-2. Roland van de Velde en Marianne de Jager wonnen met 6-2 en 7-5. Het derde herenteam van Sint-Annaland ging er wel met de winst vandoor tegen Tebo 2. Aanvoerder Wim van Leeuwen won gemakkelijk zijn enkelspel met 6-1 en 6-2. Edwin van der Wal verloor met 2-6 en 4-6. Ko Droogendijk, die inviel voor Wim Snoep, had moeite met zijn tegenstander maar kreeg hem toch klein in 7-5 en 6-3. Ron Teljeur won <x>k vrij gemakkelijk van zijn jonge tegenstander: 6-4 en 6-0. Het dubbelspel verliep voor Wim van Leeuwen en Ron Teljeur stroef. De winst ging naar Tebo met 5-7, 7-6 en 0-6. Edwin van der Wal en Ko Droogendijk haalden weer de winst bin nen voor Sint-Annaland met 6-3 en 6-4. Woensdag en donderdag werden de ope- ningswedstrijden vixir de jeugd van Sint- Annaland gespeeld. Eerst waren de kin deren van de basisschool aan de beurt. Bij de jongens haalde Robert van Vossen de meeste punten en bij de meisjes Mar- loes Rijnberg. Na afhxrp ging iedere deelnemer met een prijs naar huis. Don derdag kwam de oudere jeugd op de banen. Ondanks het feit dat er zo nu en dan een regenbuitje viel, ging alles gewoon door. Er werd fanatiek getennist en Martijn Potappel won bij de jongens. Bij de meisjes eindigden Iris de Rijke en Jacomina Bazen beiden op de eerste plaats. Voor het begin van het openingstoernooi van TOV in Oud-Vossemeer, onthulden voorzitter Jan Egberts en zijn vrouw Corrie zondagmorgen het bordje met daarop de naam van de kantine. Uit een aantal inzendingen werd uiteindelijk de T.O.V.erbal' gekozen. Ook de competi tie is begonnen voor de Vossemeerders. Het eerste herenteam, bestaande uit Wim Douw, Peter van Poortvliet, Willem Pons, Ronald Koppelaar en Jtxrst Hop mans, speelde zaterdag uit tegen Kruin- ingen. De TOV'ers verloren met"5-1 Corrie Egberts, Jessie Aarden, Abra van Vossen, Ada van Meer en Hennie Nie- mantsverdriet van het damesteam van TOV verloren de thuiswedstrijd met 3-1 Men moest uitwijken naar een binnen baan. Dames 1met An Roza, Mariëtte Boon- man, Stieni van Driel en Lony Hommel, heeft thuis met 2-2 gelijk gespeeld tegen Vlissingen. Kapelle bleek op eigen ter rein te sterk en won van TOV met 3-1 Twee herenteams van tennisvereniging Jacoba van Beieren uit Sint-Maartens dijk zullen meedoen aan de landelijke zondagcompetitie. De vereniging begon de districtscompetitie met drie heren teams. Het eerste speelt in de tweede klasse en bestaat uit Timo B,x;xe, Wim Brevet, George Meeuwsen en Frank Vin- gerhoets. Ze verloren thuis van Slagvast 1 uit Kamperland met 1-5. Het tweede team, dat in de vijfde klasse uitkomt, bestaat uit Marcel Bentvelsen, Johan Dorst, Leon Hertogs en Kees Lindhout. Deze ploeg speelde ook thuis tegen De Bruten 3 uit Bruinisse en won met 6-0. Martin den Haan, Hans Poot, Wim Poot en Leen Steenpoorte vormen het derde team, in dezelfde klasse, en ze verloren met 6-0 van Heinkenszand. Vtxtr de tweede wedstrijd, zaterdag, ging heren 1 op bezoek bij Zierikzee en moest daar vijf van de zes punten laten liggen. Het tweede team, waar Edward van Leemput inviel voor Kees Lindhout, speelde uit tegen Westerschouwen en versloeg het met 2-4. De derde ploeg ontving thuis Bathse Kreek 2 uit Rilland-Bath en verloor wederom met 0-6. De dames dubbelploeg met Cocky Barth, Liesbeth Broekhuizen, Lia Meerman, Adry Muller en Loes Padt speelde de eerste competitiewedstrijd woensdag tegen Sluiskil 1Het werd 2-2. Maandag werden tegen MLTC 2 uit Middelburg weer de punten gedeeld: 2-2. De jeugd- ploeg t/m 17 jaar bezocht zaterdag Eege dima. Elvira Bijl, Claudia Muller, Jaco Rip en Matthijs Steenpoorte behaalden een 2-4 overwinning. Onwetendheid kostte het eerste dames team van tennisvereniging Ruucstoppe len uit Sint-Philipsland twee wedstrijd- punten. Eén van de speelsters had eerder deze week ook al getennist voor het tweede team. Aangezien er per perstxin maar één keer per week voor de competi tie gespeeld mag worden, kostte dat twee punten. De wedstrijd zelf, tegen Slagvast 2 uit Kamperland, werd riant gewonnen met 4-0. Het was het eerste competitie optreden van de dames in dit seizoen. Blessurebehandeling. De Zeeuwse Sportraad begint maandag 25 april met een korte cursus 'tapen en ban dageren' in het Zuiderbaken in Mid delburg. In twee avonden worden theorie en praktijk van blessurepre ventie behandeld. De felle protesten van de Thoolse tennisclubs tegen het in september gepresenteerde plan hebben weinig uitgehaald, zo lijkt het. De enige tegemoetkoming is een jaarlijkse vergoeding van 500 gulden per baan in de renovatiekosten. Eenzelfde bedrag wordt toegezegd voor perio diek technisch onderhoud aan kleed- en clubgebouwen die van de gemeente gehuurd worden, terwijl voor renovatie daarvan jaarlijks 1000 gulden beschikbaar komt. Voor voetbalclubs én scouting Hee- netrecht gelden dezelfde bedragen, korfbalclub Emergo moet het met de helft doen. Burgemeester en wethouders zetten in het stuk nog een misverstand recht: voetbalclubs hoeven niet te rekenen op een extra bedrag van 2500 gulden per veld voor de over te dragen werkzaamheden. Nee, hier voor moet het basisbedrag van de subsidie voortaan gebruikt worden. Tot nu toe was dat bedrag bedoeld om verenigingen in staat te stellen te functioneren. Overigens wordt het wél verhoogd: voor verenigingen met twee wedstrijdvelden en een trainingsveld van 6000 naar 7500 gulden. Het basisbedrag voor korf balvereniging Emergo gaat omhoog van 500 naar 1750 gulden. Ook aan andere basisbedragen wordt gesleuteld. Bij judo- en gym verenigingen wordt een splitsing gemaakt al naar gelang het aantal leden: tot 100 leden 250 gulden, 100 tot 200 leden 500 gulden en boven 200 leden 1000 gulden. Het basisbe drag voor bejaardensozen wordt verhoogd van 400 naar 500 gulden. Werd in september nog een fikse verhoging van de subsidie per jeugdlid voorgesteld, daarop komt het gemeentebestuur terug. De hoogste bedragen worden nu 60 gul den (categorie I) en 30 gulden (cate gorie II), in plaats van 80 en 40. Ook wordt duidelijk gemaakt dat voor jeugdleden de leeftijdsgrens 18 jaar blijft, terwijl voorwaarde is dat ze inwoner van de gemeente Tholen zijn. Gymnastiekverenigingen kunnen rekenen op een extra bijdrage van 500 gulden als ze jaarlijks aan mini maal twee provinciale wedstrijden meedoen. Voor WIK in Sint-Anna land wordt een verlaagde huurprijs voorgesteld, omdat de club noodge dwongen de duurdere sportzaal moet gebruiken (in het dorp is geen gymzaal). Het inspreken van voorzitter P.J. Moerland tijdens diverse commis sievergaderingen heeft dus succes gehad. In de aanvullende notitie kondigt het gemeentebestuur fikse huurverho gingen aan voor de dorpshuizen (42,2%), sporthal Meulvliet (27,2%), sportzaal De Wellevaete (24,3%) en de gymzalen (47,2%). Stapsgewijze moet dat in het jaar 2000 bereikt zijn. Oorzaak is aan passing van de berekening. De gemeente wil niet langer 30% van de exploitatiekosten van deze gebouwen als uitgangspunt nemen, maar 50%. De B-poule van de Meulvlietcompetitie kende zondag ruime uitslagen. Topper was 't Anker die 't Koepeltje met 23-2 afdroogde, 't Koepeltje bezet een laatste plek met nog steeds nul punten. Smul- hoek verloor ook erg ruim van de Calle- las: 4-17. Dalem klopte restaurant Zee land met 9-2 en Pinocchio moest de zege aan de Internationals laten met 14-7. Ook in de A-poule vielen er veel doelpunten. Hof van Holland won van Smalstadt met 9-5 en Smits Boys kon Setalland niet bij houden: 1-8. Ook de Batavieren legden het loodje tegen de Kaai met 2-9. The Pub en l'Esperance hielden elkaar in evenwicht: 7-7. In de bedrijvencompetitie werd er slechts één wedstrijd gespeeld tussen Aiopal en Fri d'Or. Aiopal miste een spelverdeler en kwam daardoor niet goed in het spel. Fri d'Or was duidelijk de meerdere van Aiopal en won dan ook met 2-6. Het was een slecht weekeinde voor Smash '76. Het eerste team speelde niet. De overige drie verloren. Het junioren team speelde een zwakke wedstrijd tegen Roosendaal 2 dat met slechts twee spe lers op kwam dagen. Toch verloren de Smashers met 3-7. Het eerste kadettenteam verloor maar liefst vijf driesetters. De stand werd dan ook 3-7. Anné van Dijke scoorde twee keer en Mathijs Bruijnzeel eenmaal. Ook het derde jeugdteam moest het onderspit delven. Tegen Roosendaal haalde het nog vier punten, maar de eer ste plaats die de ploeg halverwege de competitie bezette, lijkt definitief verlo ren. Peter Bazen scoorde twee keer. Programma 15 april: Backhands 5- Smash. 16 april: junioren Markiezaat 1- Smash 1, kadetten W. van Zoelen 1 Smash 2, kadetten Markiezaat 3-Smash 3. Het schoolzwemmen blijft voor dezelfde groepen toegankelijk dan tot nu toe het geval was. De ouder bijdrage per kind per seizoen zal tus sen de 19 en 20 gulden komen te lig gen. Dat heeft de werkgroep beslo ten die de gemeente voor het regelen van het schoolzwemmen instelde. De gemeenteraad hield vorig jaar een voorstel van het college van b. en w. tegen om het schoolzwemmen helemaal te schrappen. In plaats daarvan is het budget terugge schroefd van 52.000 naar 25.000 gulden per jaar. De werkgroep bestaat uit wethouder J. Versluys als voorzitter, vier vertegenwoordigers van het algemeen en bijzonder basisonderwijs en twee ambtenaren van onderwijs en sportzaken. Op hun advies hebben b. en w. besloten het schoolzwemmen grotendeels te houden zoals het is. In Tholen en Sint-Maartensdijk mogen de groe pen 4 en 5 meedoen aan de lessen en in de overige dorpen de groepen 4, 5 en 6. Het onderwijs zal niet meer door drie, maar door twee zwemle- raren worden gegeven. In een aantal gevallen zullen er ouders mee moe ten als begeleiding. Bovendien zal er alleen .les gegeven worden aan kinderen die nog geen zwemdiplo ma hebben. De overige kinderen krijgen 'natte gymnastiek' van een leraar of ouder. Omdat ook zij 20 gulden moeten betalen, wordt nog bekeken of ze toch niet voor een brevetje op kunnen gaan. Schoolbe sturen en medezeggenschapsraden van de basisscholen zijn in principe akkoord gegaan met het plan. De Reisduif, Sint-Philipsland. Arras 9 april. Comb. Bolijn 1, 3, 6 en 10; mevr. Quist en Zn. 2, 4,5, 8 en 9; P.A. van Raaij 7. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Arras 9 april. In concours 180 duiven, gelost 13.30 u. met z.w. wind. Eerste duif 15.28.55 u. is 1396,916 m/min, laatste duif 15.57.49 u. is 1120,494 m/min. I. Kwaak 1,14,20 en 35; Vermaas en Zn. 2,9 en 38; W. Openneer 3,4,11 en 25; J. Stoutjesdijk 5; H.T. van Hemert 6,7, 17, 30, 34 en 45; comb. Wielaard 8, 15, 19, 27, 28, 32, 37, 39, 41 en 44; C. Rijnberg 10, 16, 23, 31 en 40; C. v.d. Ree 12, 13, 21 en 29; C. van Gorsel 18,33,36 en 42; M. Ponse 22,24 en 26; J. v.d. Repe 43. De Vredesduif Sint-Philipsland, Arras 9 april, 182 duiven van 13 deelnemers. Eerste duif 15.29.59 u. is 1462,633 m/min, laatste duif 15.50.42 u. is 1247,275 m/min. J.A.C. Reijngoudt 1, 3, 4, 11, 45; F. Wagemaker 2, 12, 22, 24, 27, 30, 37; Gebr. Reijngoudt 5, 15, 17, 18, 26; J.D. Quist 6, 7, 10, 13, 29, 32, 34; Meijer en Zn. 8, 28; Comb. v.d. Reest 9, 3, 6, 40, 46; Comb. Reijngoudt en Zn. 14, 16, 23, 31,33,35,42,43,44; G.J. Walpot 19; A. Kot 20, 21; Jac. van Dommelen 25; A. Goudzwaard 38, 41Jan Quist 39. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Arras 9 april, 255 duiven van 25 deelnemers. Los 13.30 u. bij z.w.wind. Eersté duif 15.32.12 is 1414.605 m/min, laatste duif 15.53.38 is 1202.698 m/min. C.P. Aarden 1, 5, 25, 40; P. Hommel 2, 18, 21, 26, 28, 37, 43, 64: F. Hommel 3, 6, 10, 15, 29; D. Vaders 4, 11, 32; D. Havermans 7, 24, 63; W. Burgers 8, 54, 57,58; Jos en J. Vaders 9, 12,14,16,34, 50; Comb. Capelle-Burgers 13, 17, 23, 27, 38, 45, 48; J. Schetters t9, 44; M. de Graaff 20,53,56; R. Voormeulen 22, 47; l.K. Berkey 30, 35, 36,39, 49; Comb. G. en L. Hoek 31, 55, 59; D. Istha 33; J. Potappel 41; A. Capelle 42; A.J.J. Hen- raath 46,62; A.P. Keyzers 5160. Comb, v.d. Mark 52; J. Egberts 61. De Reisduif, Scherpenisse. Arras, 9 april. Eerste duif 15.26.19 u. is 1433,74 m/min, laatste duif 16.11.14 u. J.J. Bolier 1, 2, 6, 16, 20 en 23; L. Hage 3, 27, 28 en 50; A. Moerland 4, 5, 10, 12, 14, 15, 21, 37 en 38; P. Potappel 7, 11, 13, 18, 29, 30, 31, 32, 49 en 53; G. Lartxiij 8, 4b, 43 en 52; P. Uijl 9; J. Moerland 17, 19, 24, 26, 39, 40, 42, 44, 45, 55 en 57; A. Bouman 25; H. Krijger 22, 34 en 56; M. Potappel 26, 61 en 62; A. Hage Lzn. 33; C.D. Uijl 36, 47, 48,54 en 60; A. Hage 46, 51 en 58.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 15