THOLENDERWIJS Amev strijkt 82 gulden per inwoner op w Garage Van de Klundert obstakel Komst zeven varkensstallen onafwendbaar WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERP BESCHIKKINGEN BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN informatierubriek van de gemeente tholen Dinsdag 15 februari: HOORZITTING OVER 3E HERZIENING UITBREIDINGSPLAN 'KOM' (POORTVLIET) SPREEKUUR B&W Maandag 7 februari: HOORZITTING OVER BESTEMMINGSPLAN MOLENHOEK TE THOLEN BIG DEAL RINI MOERLAND Milieubox verdringt batterij-actie basisscholen WAT LIGT TER INZAGE? LOCK- MACHINES Basisscholen krijgen tafel voor computer Donderdag 3 februari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Afkoopsom St.Philipsland hamerstuk Zonder er ook maar één woord aan te wijden, heeft de gemeenteraad van Sint-Philipsland woensdag unaniem ingestemd met het betalen van 198.000 gulden aan de verzekeringsmaatschappij Amev. In februari 1992 wees de raad een schadeclaim van Amev nog van de hand. De maatschappij zal in ruil voor de schadever goeding de lopende procedure bij de Raad van State afbreken. Gemeente scherpt milieu-eisen aan De gemeente Tholen kan de komst van zeven grote varkensmesterijen met samen ruim 35.000 dieren niet voorkomen. "De bouwaanvragen zijn ingediend vóór u besloot het bestemmingsplan te veranderen en dus moeten we ze afhandelen", zei burgemeester H.A. van der Munnik maandagmiddag in de gemeenteraad. Koffiedik Bos van Klompe I EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Commissie Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.10, tweede lid en derde lid en artikel 13.11, eerste lid, van de Wet Milieubeheer bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken op de op respectievelijk 6 en 27 september en 4 november 1993 in gediende aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet Milieube heer van: a. de directie van de firma J. Elenbaas, Paasdijkweg 11 te Poort vliet, voor het uitbreiden en wijzigen van een carosserie-, schadeherstel-, spuiterijbedrijf gelegen aan de Paasdijkweg 11 te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie N, nummers 130, 214 en 742 (ged.); b. de Thoolse Vishandel A. J. Schot en Zn. B.V., voor het oprichten en in werking hebben van een visverwerkend bedrijf gelegen aan de Slabbecoornweg 66 te Tholen, sectie L, nummer 303; c. aannemingsbedrijf A. P. J. de Korte, Slabbecoornweg 36 te Tho len, voor het oprichten en in werking hebben van een aanne- mingsdrijf gelegen aan de Slabbecoornweg 36 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie L, nummer 274. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 4 februari 1994 gedurende een maand ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint- Maartensdijk van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. In dien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze maand tevens elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint-Maartensdijk worden ingezien. Na deze datum liggen de stukken tot het einde van de termijn waar binnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage op de gemeente-secretarie, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk. Binnen een maand na de dag waarop het ontwerp van de beschik- king(en) ter inzage is gelegd, kan een ieder gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp van de beschikking(en) schriftelijk bij ons college inbrengen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt zal een ieder voorts in de gelegenheid worden gesteld tot een gedachten- wisseling over de ontwerp-beschikking(en) en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelinge bezwaren daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. Sint-Maartensdijk, 3 februari 1994 Burgemeester en wethouders van Tholen, namens dezen, het hoofd van de afdeling gemeentelijke ontwikkeling. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaanvragen/- meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van H.M. Ernest, Patrijzenweg 47 te Oud- Vossemeer, ingediend op 24 januari 1994, voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Patrijzenweg 47 te Oud- Vossemeer; - Een bouwaanvraag van P. F. M. Swarthoff, Gareelmakersdreef 34 te Tholen, ingediend op 21 januari 1994, voor het verbouwen van een pakhuis tot woning op een perceel aan de Regentessestraat te Tholen; - Een bouwaanvraag van W. M. Deurloo, Plevierlaan 11 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 24 januari 1994, voor het bouwen van een garage op het perceel Plevierlaan 11 te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van P. E. Jas, Oudeland 7 te Tholen, inge diend op 17 januari 1994, voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Oudeland 7 te Tholen; Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 De bouwgrondvoorraad in Poortvliet wordt gaandeweg beperkter. Met het oog op de relatief lange voorbereidingsperiode van een nieuw uitbreidingsplan meent het gemeentebestuur dat de voorbe reiding van een nieuw uitbreidingsplan nu reeds ter hand wordt ge nomen. Volgens een destijds bepaald structuurmodel vindt een toekomstige uitbreiding plaats ten westen van het huidige plan d'Ee. In verband met het reeds aanwezige trapveld, acht het gemeente bestuur het niet gewenst dit trapveld centraal in het nieuwe plan te projecteren. De ervaringen elders zijn zodanig dat dit tot overlast leidt. Burgemeester en wethouders pleiten er derhalve voor de voor ziening in de toekomstige boomweide onder te brengen. Door de aanleg van een groengordel én een speelterrein tussen het bedrijventerrein en de nieuwe woningen ontstaat er een ruime buf ferzone voor de zuiveringsinstallatie. Het nieuwe woongebied wordt door een lusvormige ontsluitingsweg direct aangesloten op de bestaande Deestraat. In het oostelijk deel zijn vanwege de hogere woningdichtheid aparte parkeervakken/ha vens gepland. Voor het overige kan informeel worden geparkeerd op de rabatstroken langs de weg. Daarnaast zijn in het plan langzaam- verkeersverbindingen opgenomen, die inspelen op de ontwikkeling van een boomweide aan de noordzijde van de kern en de naar dat gebied beoogde verplaatsing van het, thans nog in het plangebied aanwezige, trapveld. Om een goede zichtrelatie (mede van belang voor sociale veiligheid) te kunnen bewerkstelligen, zijn deze routes in het zicht van woningen geprojecteerd en voorzien van een voldoen de ruim profiel. Langs de ontsluitingsweg is aan een zijde een vrijlig- gend voetpad met laanbeplanting geprojecteerd, waardoor een ruimtelijk passende en aantrekkelijke relatie door het plangebied kan worden gemaakt. Het nieuwe woongebied heeft een capaciteit van 48 woningen: 8 vrijstaande, 28 twee onder één kap en 12 rijtjeswoningen. Hoorzitting Op grond van de inspraakverordening 1985 verlenen burgemeester en wethouders op dinsdag 15 februari 1994 om 19.30 uur in het Dorpshuis "t Ouwe Raed'uus' te Poortvliet inspraak aan ingezetenen en aan belanghebbende natuurlijke rechtspersonen over genoemd uitbreidingsplan. Tijdens de hoorzitting kunnen eventuele opmerkin gen of bezwaren kenbaar worden gemaakt. Bovendien ligt het concept-plan met ingang van 4 februari 1994 ter inzage ter secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; Afdeling Ge meentelijke Ontwikkeling. toekomstig dorpsbos De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 7 februari 1994 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J.Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Als uitvloeisel van de notitie Ruimtelijke Ontwikkelingsschets Tholen (ROS Tholen) heeft het gemeentebestuur de opdracht verstrekt aan het stedebouwkundig bureau voor de vervaardiging van een nieuw uitbreidingsplan, te weten Molenhoek (voorheen Buitenzorg VI) te Tholen. Vorige week zijn wij in deze rubriek uitgebreid op dit plan ingegaan, zodat wij u daar kortheidshalve naar verwijzen. HOORZITTING Op grond van de inspraakverordening 1985 verlenen burgemeester en wethouders op maandag 7 februari 1994 om 19.30 uur in Sport en Gemeenschapscentrum Meulvliet te Tholen inspraak aan ingeze tenen en aan belanghebbende natuurlijke rechtspersonen over het nieuwe bestemmingsplan 'Molenhoek' te Tholen. Tijdens die in spraakavond kan een ieder opmerkingen of bezwaren ten aanzien van dit nieuwe uitbreidingsplan kenbaar maken. Het onderhavige plan ligt sedert 28 januari 1994 ter inzage ter secre tarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; Afdeling Gemeentelijke Ont wikkeling. Voorbereiding bestemmingsplannen; De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 4 fe bruari 1994 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 31 januari 1994, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Kalisbuurt te Oud-Vossemeer voor het bouwen van een garage/berging voor rekening van de heer G.F. Havermans; b. een gebied aan de JVoorstraat/Zilverstraat te Oud- Vossemeer voor het bouwen van vier woningen voor reke ning van de directie van bouwbedrijf Hans Weggemans; c. een gebied aan de Oudelandsedijk te Stavenisse voor het samenvoegen van twee woningen voor rekening van de heer D.J. Letzer; d. een gebied aan de Buurtweg te Stavenisse voor het bou wen van een aanbouw voor rekening van de heer K. Kammler; e. een gebied aan de Bernhardstraat te Poortvliet voor het bouwen van een volière en het vernieuwen van een gara ge voor rekening van de heer A. van den Broek. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 da gen na publicatie schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 3 februari 1994. De burgemeester van Tholen. Vrijdag 11 februari Dorpshuis 'Holland Huis' Aanvang 20.00 uur Scherpenisse De beheerscommissie van het dorpshuis 'Holland Huis' te Scherpenisse presenteert een amusementsavond voor jong en oud met de groep: m.m.v. Anita en Ed Kouwenhoven en Ginny Lee Tussen de bedrijven door vindt er bovendien een optreden plaats van in zijn creatie van André van Duyn Entree: f 5,00. Een bouwmelding van H. A. van Poortvliet, Westkerkseweg 23 te Scherpenisse, ingediend op 25 januari 1994, voor het bouwen van een bijkeuken op het perceel Westkerkseweg 23 te Scher penisse; Een bouwaanvraag van C. van Bergen Henegouwen, Schelde- Rijnweg 12-14, ingediend op 24 januari 1994, voor het bouwen van 4 woningen op een perceel aan de Meanderlaan te Tholen; Een bouwaanvraag van Woonplan B.V., Wilhelminalaan 8a te De Bilt, ingediend op 25 januari 1994, voor het bouwen van 2 wonin gen op een perceel aan de Westpoort te Sint-Maartensdijk; Een bouwaanvraag van G. v.d. Ree, Meidoornstraat 5 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 26 januari 1994, voor het bouwen van een berging op het perceel Meidoornstraat 5 te Sint- Maartensdijk; Een bouwaanvraag van J. van Dijke, Kerkstraat 13 te Stavenisse, ingediend op 24 januari 1994, voor het bouwen van een woning en een loods op een perceel aan de Pilootweg te Stavenisse; Een bouwaanvraag van J. Stoutjesdijk, Bloemenlaan 187 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 27 januari 1994, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Bloemenlaan 187 te Sint- Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 3 februari 1994. W' - - De voormalige garage van autobusbedrijf Van de Klundert aan de J.F. Kennedystraat te Oud- Vossemeer moet plaats maken voor woningbouw. Over de ommezwaai in dit al jaren slepende conflict willen de fractie voorzitters desgevraagd niet veel kwijt. Volgens hen was het duide lijk geworden dat de gemeente er niet zonder betalen af zou komen. CDA'er L.C. Vroegop vindt dat er in het verleden al genoeg over de ze zaak gepraat is. In de begro- tingsbrieven van burgemeester en wethouders wordt volgens hem voldoende over de affaire gezegd. Het woord Amev is in de brief bij de begroting 1994 (anders dan in die van 1993) echter niet te vin den, noch in de algemene be schouwingen van de drie fracties. Bij het afwijzen van de Amev- claim in 1992 maakte de raad ook nauwelijks een woord vuil aan de ze zaak. Uit de woorden van Vroegop valt verder op te maken, dat waarne mend burgemeester A. Verbree een belangrijke rol heeft gespeeld in het geheel. H. Geluk (SGP) be vestigt dat Verbree de onderhan delingen met de Amev heeft gevoerd. Achter gesloten deuren is er met de gemeenteraad gepraat. "Toen is afgesproken om het in de openbare raadsvergadering als een hamerstuk te laten passeren", geeft Geluk toe. Alle partijen zijn blij dat deze slepende zaak nu uit de wereld is. Vroegop: "Anders zou je bij de herindeling toch een gevoel overhouden van: het is niet af." Geluk zegt dat het nu genomen besluit ook te maken heeft met de juridische kosten, die de pan uit dreigden te rijzen. "Dan moet je een afweging maken. Het blijft natuurlijk koffiedik kijken of we uiteindelijk door de Raad van Sta te in het gelijk gesteld zouden zijn; die kans was fifty-fifty." Het compromis betekent, dat iedere Sint-Philipslander ruim 82 gulden aan de Amev moet beta len. Daarbij blijven de juridische advieskosten die de gemeente de afgelopen jaren heeft gemaakt buiten beschouwing. Begin 1992 stelde burgemeester T.A. Vogel die, afgerond, op een ton. De laat ste twee jaar is daar nog 20.000 gulden bijgekomen. De hele zaak kost de Sint-Philipslandse ge meenschap dus een slordige drie ton. "Over het nu overeengeko men bedrag voel ik me niet be schaamd. Het is veel hoger geweest", reageert C. den Braber (PVAB). De schadevergoeding van 198.000 gulden wordt betaald uit de reserve bestemmingsplannen, die volgens de begroting 218.600 gulden groot is. Het geschil tussen de gemeente Sint-Philipsland en de Amev ont stond, toen de gemeenteraad in 1982 unaniem de recreatieve be stemming wijzigde van het Bos van Klompe aan de Krammers- weg. De verzekeringsmaatschap pij (die de 9 hectare grond in 1969 kocht) had er een camping willen beginnen en eiste in 1985, toen de wijziging onherroepelijk werd, schadevergoeding wegens gederf de inkomsten. In 1986 wees de raad die claim af, maar de Kroon stelde de Amev in het gelijk. Zes jaar later wees de raad een tweede claim - inmiddels ruim een mil joen gulden - ook af en weer te kende de Amev beroep aan. Nu is er dan een oplossing gevonden. Zowel gemeente als Amev zijn, al dus een uitgegeven persbericht, blij dat 'de goede onderlinge ver standhouding niet langer door de ze zaak wordt overschaduwd'. Het in 1985 ontwikkelde bestem mingsplan Dorpsweg I in Oud- Vossemeer is vol. Om woning bouw in de toekomst te garande ren werkt het gemeentebestuur aan het vervolg, tussen de Willem van Beierenstraat en de Kalis- buurt. De garage van het voorma lige autobusbedrijf Van de Klundert aan de John F. Kenne dystraat is daarbij een sta-in-de- weg. Het gebouw, dat er een klei ne dertig jaar staat, is momenteel in gebruik als caravanstalling. Het veroorzaakt geen milieuhinder, maar volgens de gemeente staat het niet fraai in de omgeving. Ze wil het aankopen en slopen, om op die manier het uitbrei dingsplan 'meer uitstraling' te ge- Kwaliteits- 4 draads: 699.- Keuze uit vele merken. PFAFFsPEo-ujsr BERGEN OP ZOOM: Kortemeestr. 17 ROOSENDAAL: Nieuwe Maikt 48 Advertentie I.M. ven, waardoor het wonen een 'kwaliteitsimpuls' zou krijgen. Vanuit de Willem van Beie renstraat is de garage overigens nauwelijks te zien, ze wordt aan het oog onttrokken door huizen en bomen. Op de plaats van de garage zou een straat moeten ko men, die de woonwijk verbindt met de John F. Kennedystraat. Op nog geen 20 meter afstand van de T-kruising met de F.D. Roose- veltstraat zal dan een tweede krui sing komen te liggen. Op dit moment moet alle verkéfer uit de Willem van Beieren- en de Philips van Dorpstraat via de Dorpsweg rijden. Over de aankoop is inmiddels Op 15 februari zal de chemocar voor het eerst Sint-Philipsland aandoen. Wat voor klein che misch afval (kca) inwoners mee kunnen geven en hoe, daarover verspreidt de gemeente enkele da gen tevoren een brief. De milieu boxen, zoals die op Tholen gebruikt worden, zijn er op Sint- Philipsland nog niet. De gemeen teraad heeft er woensdag wél mee ingestemd om ze aan te schaffen en stelde 16.500 gulden voor het project beschikbaar. SGP en PVAB toonden zich in de overeenstemming bereikt, zei de burgemeester maandag in de ge meenteraad. Dat is ook het geval met besprekingen over aankoop van 8850 m2 boomgaard van D.C. Tange, eveneens liggend in het toekomstige uitbreidingsplan. In deze hoek kocht de gemeente al eerder grond en boomgaard aan. Maar er is extra grond nodig om een strook beplanting aan te kun nen leggen tussen de toekomstige woonwijk en de boomgaard. Deze groenstrook, die door de provin ciale planologische commissie wordt geëist, is nodig geworden door veranderde milieu-inzichten. De gemeenteraad beslist maan dagmiddag over de aankoop van raad blij met de snelle invoering van de chemocar. Bij de begro tingsbehandeling in december hadden burgemeester en wethou ders dat al toegezegd. Dat het ge meentelijke kca-depot niet meer aan de verscherpte eisen voldoet, versnelde de zaak alleen maar. Door de invoering van de milieu- Voor de basisscholen op Tholen worden 35 verrijdbare computer tafels aangeschaft. De gemeente raad trok daarvoor maandagmiddag unaniem 17.500 gulden uit. I.C. Moerland (PvdA) vond dat het allemaal wat lang ge duurd had. Wethouder J. Versluys wond er geen doekjes om: "Het verzoek is eerst afgewezen. Daar na is er een brief van de schooldi recteuren gekomen die ertoe heeft geleid dat we ons standpunt heb ben herzien." P. van Belzen (RPF/GPV) en J. van den Heuvel (VVD) hadden hun twijfels of de tafels wel in de beveiligde ruimte passen, waarin de scholen hun computers dienen op te bergen. Volgens de wethou der heeft één school laten weten dat de ruimte te klein is. Er wordt een oplossing gezocht. de boomgaard. Door de noodza kelijke onderhandelingen over zo wel de boomgaard als de garage heeft de ontwikkeling van het uit breidingsplan (tweede herziening Kom Oud-Vossemeer) vertraging opgelopen. Inmiddels wordt druk gebouwd aan de Patrijzenweg, waar op de plaats van het loonbedrijf Van de Klundert drie woningen verrijzen. De verbouwing van het voormali ge postkantoor (voorheen bejaar- densoos) aan de Voorstraat tot woning is al een tijdje gereed. En maandag zette de gemeenteraad het licht op groen voor de bouw van vier huizen op de hoek van de Voorstraat en de Zilverstraat. box zal de batterij-actie van de basisscholen waarschijnlijk ver dwijnen. Dat antwoordde wet houder L. Walpot op een vraag van SGP-fractievoorzitter H. Ge luk. Tot nu toe zamelden de scho len driftig oude batterijen in. De gemeente stelde voor het grootste aantal een beker beschikbaar. I Omdat de welstandscommissie voor zes van de zeven bouwaan vragen een aangepaste tekening verlangt, kon het gemeente bestuur niet binnen de wettelijke termijn een beslissing nemen. Die termijn is nu door de raad met maximaal drie maanden verlengd. De varkensstallen komen aan de Zwarteweg, Priestermeetweg, Bit- terhoekseweg en Bram Groenewe- geweg ten noorden van Poortvliet, aan de Noormansweg ten noor den van Scherpenisse en aan de Groeneweg tussen Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland. De zevende aanvraag, van firma Schepers-Hage aan de Bram Groenewegeweg, is het stadium van het welstandsadvies al ge passeerd. "Een bitter resultaat van een ver ouderd bestemmingsplan", stelde M.A.J. van der Linde (PvdA) vast over deze ontwikkeling, die hij be dreigend vindt voor het waarde volle Weihoek-gebied. Hij wilde weten waarom de gemeente zich niet had verdiept in de mogelijk heden om de komst van deze be drijven te vertragen, zoals de Vereniging van Nederlandse Ge- "De batterijen kunnen straks in de box", aldus Walpot. Mevrouw J.W. Verstrate-Stols (PVAB) merk te daarbij op dat de vakjes daar voor, in de milieubox, erg klein meenten die zag. De burgemeester zei het standpunt van de VNG niet te willen volgen, omdat af handeling volgens bestaande re gelgeving moet gebeuren. Wél zullen in alle gévallen scherpe milieu-eisen gesteld worden. Zo wel Van der Linde als G.J. Hoek (VVD) vroegen daar aandacht voor. Beiden wilden ook graag in com missieverband nog over deze zaak spreken. De burgemeester vroeg zich af of de raad op de stoel van burgemeester en wethouders wilde gaan zitten, omdat die over bouw aanvragen beslissen. Dat bleek niet het geval: de behoefte was er voor meer informatie. Ook K.A. Heijboer (SGP) wilde via een commissie op de hoogte gehou den worden van de ontwikke lingen. P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg hoever de provincie is met het op stellen van regels in verband met deze ontwikkelingen in het bui tengebied. Tholen heeft inmiddels een algemene verklaring van geen bezwaar ontvangen, zei Van der Munnik. Deze maand begint het overleg over de aanpassing van het bestemmingsplan Buitenge bied en de bedoeling is om die in september aan de gemeenteraad voor te leggen. De maatregel is be doeld om te voorkomen dat het Oostbrabantse mestprobleem zich naar hier verplaatst. W.C. van Kempen (CDA) mengde zich niet in de discussie. Hij zei - evenals Heijboer - dat uitsluitend de verdaging van een beslissing op de bouwaanvragen aan de orde was.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 5