Vlooietrappers laten hond uit in eerste optocht te Oud-Vossemeer Plan schietbanen 750.000 gulden Yerseke Emergo B speelt zoals het hoort 1 Dweilbandjes op dreef bij Daan Banaan De Eendracht domineert in de titelstrijd Kuzee tweede in zwemloop Tweede team AVC dicht bij promotie Gedeputeerde staten zetten mes in sport Eerste prijs Frans Ponse Privatisering sportvelden is bijgesteld Koersbal voor ouderen MILIEUTECHNIEK Donderdag 3 februari 1994 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Vossemeerse gewond bij botsing Intrede van kandidaat Film over Scherpenisse A. Fase wint toernooi Roemers Gesprek Langeweg later Brommer uit verkeer Poortvliet Wereldwinkel Gesprek Molenstraat Dronken Ds. Melis beroepen Sint- Straatnamen accoord hairstyling shop LEEN RIJSTENBIL Riedijk dirigent Rejoice Agrarisch Belang Bloedafname Rode Kruis Oliebollen van Julianaschool Oud-Vossemeer staat aan de vooravond van het carna val. Voor de tweede keer wordt het dorp omgedoopt tot Groot Pesöót. Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers heeft het programma ten opzichte van vorig jaar nog uitgebreid. Bijvoorbeeld met een dweilband festival. Denksport Dames Volleybal We hebben héél wat in huis, compleet met de nodige adviezen m.b.t. toepassingen, technische oplossingen of alternatieven. Een greep uit ons assortiment: #T.b.v. milieutoepassing: Speciale drainage van HPE of PP #HPE of PP leidingen #HPE kolken - putten - goten #HDPE folie voor bassins en opslag van verontreinigde stoffen #0lie afscheiders #Vetafscheiders #Slibvangputten 1-30 m3 #Septictanks #Pompgemalen Exploitatie en plaats nog onbekend Schietvereniging Eendracht uit-Tholen heeft donder dagavond het lang verwachte plan voor een centrale accommodatie gepresenteerd. Twaalf banen van 50 meter, twaalf banen van 25 meter en een kantine van 250 m2. Een totale bebouwde oppervlakte van 24 x 50 meter voor 750.000 gulden. Judo Tafeltennis Winst Smash 1 Molenstraat 12 komt een gele, on derbroken streep over de trot toirband. Een aanrijding op de kruising van de Nijverheidsweg met de Provin- cialeweg had donderdag ernstige gevolgen. Een 76-jarige automo bilist kwam vanuit de Nijverheids- weg en verleende geen voorrang aan een 37-jarige bestuurder uit Scherpenisse. Een 31-jarige Vosse meerse die bij de Scherpenisse- naar in de auto zat, moest met verwondingen aan haar nek naar ziekenhuis Lievensberg worden gebracht. De twee voertuigen lie pen zware schade op. Op verkiezingsdag 2 maart ver welkomt de Hervormde Gemeente kandidaat J. van der Sleen als pre dikant. 's Middags om half drie wordt hij bevestigd door ds. Tj. de Jong uit Staphorst. De intrede- dienst is 's avonds om zeven uur. De Oranjevereniging Prins Wil lem Alexander heeft het plan op gevat om een film op te nemen van Scherpenisse en zijn bewo ners. Het bestuur heeft echter niet voldoende filmcapaciteiten en is daarom op zoek naar een min of meer professionele filmer die de opnamen wil maken. Mensen die interesse hebben, kunnen schrij ven naar Plony Duijnhouwer, La ge Broekweg 4. Ary Fase uit Sint-Annaland heeft vrijdag het jaarlijkse toernooi van klaverjasclub De Roemers gewon nen met 5360 punten. De wedstrijden werden gespeeld in clubhuis Zeelands Welvaren met 36 deelnemers. Fase liet Ditta van Gijlswijk met 47 punten achter zich. Na hen kwamen: 3 Rien van Bloppoel (Sint-Maartensdijk) 5240 p, 4 Jaap Bijl 5123 p, 5 Ria Waasdorp (Oud-Vossemeer) 5098 p, 6 Hans Glerum (Den Haag) 5049 p, 7 Harry Verhoeven (Steen bergen) 5007 p, 8 Kees Opree 4987 p, 9 Piet Poot 4832 p, 10 Alie Uij- leman (Steenbergen) 4823 p, 11 Wim Uijleman (Steenbergen) 4808 p, 12 Joh. v.d. Werf (Sint- Maartensdijk) 4800 p, 13 Grietje Geluk 4765 p, 14 David Tichem 4721 p, 15 Jan Poot 4686 p. De marsenprijs was voor W. Uijle man met 3 marsen en C. Quist won de poedelprijs met 3535 p. De bespreking tussen de gemeente en de bewoners van de Langeweg over de nieuwbouwwijk achter hun huizen is uitgesteld. Dat deel de burgemeester H.A. van der Munnik dinsdagavond mee in de commissie ruimtelijke ordening op een vraag van mevrouw J.M. Deurloo-van Broekhoven (CDA). Van der Munnik zei dat de toege zegde bespreking niet van de baan is. "We zitten krap in de tijd. Het zal wat meer tijd vragen." Wat hij precies met dat laatste bedoelde werd niet duidelijk. De politie hield maandag om half zes op de Westkerkseweg een bromfietser uit Stavenisse aan. Zijn tweewieler bleek te zijn opge voerd en er mankeerde nog het een en ander aan. De brommer is meegenomen naar het politiebu reau voor een technisch on derzoek. De plattelandsvrouwen kregen maandag uitleg over de wereld winkel. Daarvoor waren de dames A. van Doesburg en R. Boxhoorn van de wereldwinkel Tholen aan getrokken. Aan de hand van dia's vertelden ze de 27 aanwezigen over de organisatie. Daarnaast hadden ze produkten uit de win kel meegenomen die konden wor den gekocht. Presidente H. Kaptein-Drok was in het bestuur aftredend en werd voor drie jaar herkozen. Mevr. Lindhout-Blok trad ook af, maar was niet herkiesbaar. De presiden te bedankte haar voor haar inzet en overhandigde haar een bos bloemen en een cadeau. Als nieuw bestuurslid werd mevr. M. Zandbergen gekozen. Op D.V. maandag 7 februari hoopt de zending weer oud papier op te halen. Wilt u de dozen weer goed dichtbinden. B.v.d. Advertentie I.M. Het buurtcomité Molenstraat heeft een gesprek aangevraagd met b. en w. over de parkeerpro blemen in de straat. Dat ant woordde burgemeester H.A. van der Munnik dinsdagavond op een vraag van P. van Belzen (RPF/ GPV) in de commissie ruimtelijke ordening. Het raadslid, die even als het college en alle andere raadsleden een nieuwjaarskaart had ontvangen, wilde weten of er al schot in de zaak zit. "Een nieuwjaarskaart op zich heeft geen gevolgen. Men heeft aange kondigd dat ze door gaan met ac tie voeren." Van der Munnik zei dat de kaart een originele bijdrage aan de discussie is. "Op zich zelf heb ik het heel erg gewaardeerd. Overigens bleek op de foto dat de straat leeg was en alleen het privé- terrein vol met auto's stond." Een 33-jarige Scherpenissenaar werd woensdagmorgen om half twaalf aangehouden op de Stoofstraat. Hij was dronken ach ter het stuur van zijn bestelauto gekropen. Bij de alcoholtest blies de man 720 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht (ruim 1,6 promille), dat zijn ongeveer zeven glaasjes teveel. De bestuur der moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een rijverbod van acht uur en een dagvaarding. Op de Stoofstraat werden die dag nog 25 bestuurders aan een ver keerscontrole onderworpen. Twee van hen kregen een bekeuring om dat ze geen gordel droegen. De Gereformeerde Gemeente heeft ds. P. Melis uit Nieuw- Beijerland beroepen. Daarnaast zijn de ouderlingen J. de Groen en C.L. Hage en diaken M.C. van der Slikke herkozen in hun ambt. Als nieuwe diaken werd A. Jansens gekozen. Alle vier aanvaardden ze hun verkiezing. De gemeenteraad heeft woensdag ingestemd met de namen Luister laan, Boserf (beiden in De Luister IV) en Handelsweg (op het in dustrieterrein) voor drie nieuwe straten. De enige die er opmerkin gen over had, was CDA- fractievoorzitter L.C. Vroegop. Hij vond de naam Boserf niet passen in een wijk met straatna men die op kreken betrekking hebben. Burgemeester A. Verbree zei dat een relatie wordt gelegd met de boomweide die daar in het kader van de ruilverkaveling komt. Bovendien zijn er al straten naar boomsoorten genoemd. Als aan de Luisterlaan bomen komen, kan die misschien beter Lindelaan genoemd worden, vond Vroegop vervolgens. Verbree was het daar niet mee eens, omdat allerminst zeker is wat voor bomen er zullen komen. De naam zal blijvend her inneren aan de bestemmingsplan nen, omdat die zullen worden opgenomen in het plan Kom. De Luister is afgeleid van de Luyster- kreek ten westen van het dorp. Het beschikbaar stellen van een gulden per inwoner voor het door een overstroming getroffen Lim burg was woensdag een ha merstuk, evenals de meeste andere agendapunten. De raadsvergade ring was dan ook binnen twintig minuten afgelopen. Mario Riedijk is de nieuwe diri gent geworden van de vocalgroup Rejoice. Het koor is sinds de oprichting, zo'n anderhalf jaar geleden, uitgegroeid tot een groep met 25 leden. Riedijk treedt met het dirigentschap van de groep in de voetsporen van zijn vader Iz. Riedijk die al jaren het Gerefor meerd gemengd zangkoor Canti- cum uit Tholen dirigeert. Mario maakt ook deel uit van Canticum. In het artikel over de opheffing van de ZLM-afdeling stond vorige week dat de vraag over de naam van Agrarisch Belang Sint- Philipsland werd gesteld door mevr. I. van Nieuwenhuijzen-van Iwaarden. De vraag werd echter gesteld door mevr. I. van Nieuwenhuijzen-Vogelaar. Vrijdag 11 februari houdt het Ro de Kruis een bloeddonoravond in dorpshuis de Wimpel. Alle gezon de inwoners van 18 tot en met 69 jaar kunnen terecht van half zeven tot negen uur. Na het invullen van een vragenlijst, het opmeten van de bloeddruk en het vaststellen of de donor geen bloedarmoede heeft, wordt binnen 12 minuten een halve liter bloed afgenomen. Woensdag gaan de leerlingen van groep 7 en 8 van de Kon. Juliana school langs de deur om oliebol len te verkopen. De opbrengst is bestemd voor een bouwproject in India van de stichting Woord en Daad. De kinderen zijn op school bezig met een projectweek over 'wonen'. Vrijdagavond 11 februari wordt het project afgesloten en belangstellenden zijn dan welkom tussen zeven en negen uur. Regeling waterschade. Telers van aardappelen, droogbloemen, bloem- en spruitkool e.d. kunnen steun aanvragen voor de opper vlakte die zij niet hebben kunnen oogsten door de zware regen in het najaar van 1993. De aanvra gen dienen aan de ZOM, CBTB of het Landbouwschap te worden gericht. In de schuur van de familie Polderman leggen leden van de carnavalsvereniging De Vlooietrappers de laatste hand aan de wagen voor de optocht. Bovenop vlnr: A. Vis, M. Polderman en A. de Koning. Onder R. Havermans en T. van Wezel. Op zaterdag 12 februari barst het feest pas goed los. Op het balkon van De Vossenkuil overhandigt burgemeester H.A. van der Mun nik om 13.11 uur de sleutel van het dorp aan prins Kedóóze d'n Jiste. Daarna wordt er opgesteld voor de optocht, die om half twee ver trekt. De route is: Raadhuisstraat, Molenstraat, S. Lindhoutstraat, Pr. Mauritsstraat, Secr. Rijsten- bilstraat, Dr. Renesstraat, C. Frankenstraat, Hofstraat, J.F. Kennedystraat, Vierwindenstraat en Ring. Ongeveer drie kwartier later komt de stoet terug bij het dorpshuis, waar vervolgens het kinderfeest - ut vlööiesirkus - begint. Dit duurt tot ongeveer kwart voor zes. De prins en zijn gevolg zijn 's avonds vanaf 9 uur aanwezig op het car navalsbal in de plaatselijke cafés. Het feest eindigt op 1.11 uur met het vellen van de roos. Het motto van dit jaar is: Je bin toch nie mènseschoef? Dit komt ook tot uitdrukking in het carna valslied, dat is gemaakt op de wij ze van het door Vader Abraham gezongen 'Mien, Mien, Mien'. De tekst is als volgt: Me bin d'r nie oamae, ma wè de meeste. Me zü laete zien oe a Gróót Pesöót kan fêêste. De pliesie Witte; de ploeg mi boeren; in at die vlooien mi t'r kittuks an d'r snoeren; de soa je v inters of zuure wuuven, die atte dochte beter tuus te kunne bluuve. Me zün wè zèhhe a s'op motte daehe. Want dan zienge m'n mee s'n oal- len ulder toe. Woef woef woef je bin toch nie mènseschoef Want op Gróót Pesöót daer is hezellegeit toch altiet troef. Woef woef woef je bin toch nie mènseschoef. Mit je nèrremen de lucht in, in hedraeg je nie zo stroef. Woef woef woef je bin toch nie mènseschoef Dus gae fêêste, danse, lache in kiek eventjes nie droef. Woef woef woef, stel je glimlach op de proef. Je bin toch nie mènseschoef. De nar za lache in zotte klêêren. Me zü d'm naedoen in me zü niks rinnewêêre. De prins op toeren roep: nie ouwoere! In lei z'n and en op z'n voorganger z'n schoeren. De hróötste boer is a klaer mi dossen. Ie laet noe zien oe a te vlööien kunne hosse. Dus schoeve ménsen die a nie fêêste, die za j'op Gróót Pesöót mi karneval nie zien. Het dweilbandfestival van de car navalsvereniging De Vlooietrap pers te Oud-Vossemeer is voor herhaling vatbaar. Dat is de over tuiging van de grootste boer Al fred Vis en nar Anton de Koning na het optreden van vijf dweil bandjes zaterdagavond in een vol café De Hoop dat voor de gele genheid was omgedoopt in Daan Banaan (naar de eigenaar Daan Vaders). Elke band speelde een half uur: Oemoemenoe uit Oud-Vossemeer beet de spits af, gevolgd door De Blaospoepers uit Wouw, De Vos- seblazers uit Nieuw-Vossemeer, 't Kliekske en Effe Uitblaze uit Le pelstraat. In de pauze werd prins Jos I ge huldigd. Hij werd door de voor zitter Frank Hommel benoemd tot erelid in de orde van de Vlooietrappers en kreeg een tegel aangeboden. Daarna speelde de bandjes weer elk een half uur. De Wouwse deelnemers wisten met een speciaal dansje bijna iedereen te bewegen mee te doen. Het was het eerste festival van de vereni ging. De dweilbands speelden voor een vergoeding in consump tiebonnen. "Een ludieke af spraak," aldus Vis. Een lachende" De Koning: "We hebben nu al bandjes voor 11 jaar kunnen con tracteren." Zondag bezocht een delegatie van de vereniging de jubilerende Al- terse carnavalsvereniging. Die vierde haar 33-jarig bestaan. Zaterdag wordt Oud-Vossemeer weer Gróót Pesóót. Dan hangen de vlooietrappers de tijdelijke naam onder de plaatsnaam bij de toevoerwegen van het dorp. De jeugdspelers van de Thoolse dam club De Eendracht domineren in de strijd om het Zeeuws kampioenschap. De voorronden verliepen goed en zes spelers plaatsten zich voor de finale: Hans Leune, Lianne Geene, So Lee, Debbie Horsten, Merijn Mulders en Jan de Viet. Zij maken de helft uit van de twaalf man tellende finalegroep. Raimond van Loon en Lisette Bink horst plaatsten zich voor de tweede groep. Zaterdag worden de eerste ron den afgewerkt en op 12 februari zal de kampioen bekend zijn. Ook bij de aspiranten (13- tot 16-jarigen) overheersen de Tholenaren het klassement. C. Binkhorst staat eerste met tien punten uit zes wedstrij den en J. de Vos tweede met tien pun ten uit zeven partijen. Na hun volgen: 4 M. Binkhorst 7 uit 5, 5 C.H. Chong 6 uit 5, 7 M. Benjilali 5 uit 5, 9 W. Troost 5 uit 7, 11 M. Schot 2 uit 6, 12 R. Schakel 1 uit 6. Eerstejaars junior Rombout Kouse maker bezet de derde en laatste plaats na twee verliespartijen. Toby Hage neemt geen deel aan het kampioen schap omdat hij zich automatisch heeft geplaatst voor het nationaal kampioenschap van dit jaar. Jochem Kuzee kwam zaterdag in de zwemloop te Vlissingen als eerste van zijn categorie (t/m 16 jaar) over de streep. In 26.50 minuut werd de Sint- Annalander tweede in het algemeen klassement. Jochem klom als eerste uit het zwembad (500 m in 6.41 min) en moest vervolgens bij de 5 km hard lopen alleen junior Dennis Florussen uit Axel voorbij laten gaan. Deze fi nishte drie seconden vóór Kuzee. De zwemloop was een van de voorbe reidende wedstrijden voor het triathlon-seizoen in Zeeland. Het tweede team van AVC '87 is de ploeg die het dit jaar moet gaan ma ken. Tot nu toe lukt dat aardig en de promotie komt in zicht. AVC 2 ver sloeg zaterdag TDK Brevok met 3-0 in de setstanden 15-5, 15-12 en 17-15. De jongens van AVC 5 speelden erg goed door twee wedstrijden op één dag te winnen. Het eerste herenteam van AVC, vijfde in het klassement, moest de eer laten aan de nummer drie Meilust. In de eerste set liep het goed voor AVC. Mei- lust kreeg weinig kansen en verloor de set met 16-14. In de tweede set sloeg het ongeluk toe. Henk Noteboom blesseerde zich en werd vervangen door Ko Droogendijk. Hij was de eni ge wisselspeler, want ook Frank Lief- tink was geblesseerd en bleef dus op de bank. Variëren kon daardoor niet meer en de aanvallen werden voorspel baar. AVC verloor met 1-3, maar de verschillen waren minimaal: 16-14, 15-17, 14-16 en 10-15. De heren van AVC 4 spelen deze com petitie afwisselend. Soms sterk, soms zwak en zo ging het ook in de wed strijd tegen Voverdi. Door afwezigheid van een paar vaste spelers, moesten jongens van AVC 5 invallen en die hadden op dat moment al twee wedstrijden achter de rug. Ze speelden echter goed, maar konden niet voor komen dat AVC verloor met 0-3. De setstanden waren: 8-15, 10-15 en 11-15. De jongens van AVC 5 hadden het druk. Als eerste stond de inhaal wedstrijd tegen Voko 3 op het pro gramma. De strijd tussen de nummers vijf en zes in het klassement was span nend. De eerste set werd ruim gewon nen met 15-5. Maar de tweede en derde set leverden meer spanning op en werden ternauwernood met 16-14 gewonnen. Daarna volgde de tweede wedstrijd tegen Letho Print. De ver wachting was dat de Tholenaren het moeilijk zouden krijgen. De Roosen- daalse ploeg stond vier punten hoger en had een wedstrijd minder gespeeld. Bovendien hadden de AVC'ers er net een partij op zitten. De eerste set ging inderdaad naar Letho Print met 14-16. Maar AVC kwam terug en de Roosen- daalse coach moest veel time-outs aanvragen. AVC met Jan en Andries Boer, Freek Smits en Jaap Roggeband speelde een goed bekeken wedstrijd en won uiteindelijk met 3-1 in de setstan den 14-16, 15-4, 15-12 en 15-7. AVC 6 werd door Meilust 3 met 0-3 verslagen in de setstanden: 11-15, 8-15 en 12-15. Het eerste damesteam van AVC, twee de in het klassement, trad aan tegen Letho Print 5 dat op de zevende plaats staat. Het werd een redelijke wed strijd. Hoewel trainer en coach Dick Bentschap Knook wat moest improvi seren, haalde AVC toch de winst binnen. De dames van AVC 2 reisden naar Ma de voor de wedstrijd tegen Jola Olym pus 3 dat werd verslagen met 1-3 in de standen: 8-15, 15-11, 10-15 en 12-15. Hét meisjesteam AVC 5 heeft het moeilijk in de competitie. Met een heel nieuw team komt men niet veel verder in het klassement. Ook tegen Sibloco 6 scoorde AVC niet. De eerste set ging roemloos verloren met 1-15. De tweede en met name de derde set gingen beter: 5-15 en 14-16. Maar de nul bleef tot het eind op het sco rebord. Ook de teams jeugd gemengd beleven een moeizaam seizoen. AVC 7 liep stuk op CSS 4 dat won met 0-3 in de standen: 6-15, 7-15 en 3-15. AVC 8 doet het beter. De ploeg die voor het eerste jaar in de competitie speelt, staat in de middenmoot en schraapt de punten bij elkaar. Tegen Olympus 4 werd het 2-2 in de standen: 4-15, 15-7, 3-15 en 17-15. Programma 5 februari: Heren Sibloco 2-AVC 1, Zebra's 2-AVC 2. Dames Le tho Print 7-AVC 1, Voko 5-AVC 2, Ze bra's 5-AVC 5. Jeugd gemengd CSS 4-AVC 8. 7 februari: Heren Meilust 2-AVC 3. Dames Voverdi 1-AVC 3, Tobec 5-AVC 4. Breeweg 128 Achterweg 4 4401 BS Yerseke Biervliet Tel.: 01131-2336-3707 06-52770732 Tel.: 01152-2000 Fax.: 01131-3621 Of dat haalbaar is, moet nog uit gerekend worden. "De exploitatie is nog niet besproken en ook de plaats is nog niet bekend", zegt wethouder P. van Schetsen. Hij leidde het overleg van de vijf ei- landelijke schietverenigingen met de gemeente, die bereid is een fi nanciële bijdrage te verstrekken. De hoogte daarvan is echter nog onbekend. In de komende drie jaar moet voor ruim 1,5 ton bezuinigd wor den in de sportsector. Dat stellen gedeputeerde staten voor aan pro vinciale staten van Zeeland. Dit jaar moet al voor ruim 1,2 ton gesneden worden. De statencom missie welzijn stemde maandag met voorstel in. G.s. kozen bewust voor snijden in plaats van schaven. Niet overal een beetje af, maar doelbewust dingen schrappen. Zo zou van de subsidie voor topsportevenemen ten 50.000 gulden weg moeten. Het potje van 5000 gulden voor de ontwikkeling van onbekende sporten moet verdwijnen. De post voor specifieke opleidingen die zonder steun niet in Zeeland kun nen worden gegeven (wegens te kort aan deelnemers) kan ook weg. Volgens g.s. maken te weinig bonden gebruik van de regeling. Het bespaart 23.800 gulden. Ook de 5000 gulden voor de aanmoe digingsprijs voor Zeeuws sportta lent moet weg. Maar gedeputeerde A.J. Dijkwel merkte in de commissievergadering op dat voor de prijs inmiddels een sponsor is gevonden. Het potje voor sportstimulering in het alge meen hoeft maar 5000 gulden in te leveren. G.s. vinden dat het he lemaal schrappen ervan een aan tasting van het sportbeleid is. Tenslotte moet ook de gehandi captensport 5000 gulden op tafel leggen. Het totaal komt zo op 93.800 gul den. De resterende 56.200 gulden moet uit de begroting van de stichting Zeeuwse sportraad (ZSR) komen. Dit jaar moet de ZSR met 28.100 gulden over de brug komen en in 1995 en '96 wordt daar nog eens hetzelfde be drag weggehaald. Niet alle com missieleden waren gelukkig met het voorstel en velen vonden het bedrag wel erg hoog. Toch stem den uiteindelijk alleen Groen Links en Delta Anders tegen. CDA en D66 maakten een voor behoud. Provinciale staten beslis sen 18 februari over de voorstellen. Het treffen tussen de B-jeugdteams van Juliana en Emergo was een wed strijd waarin korfbal werd gespeeld zoals het hoort te zijn: goed en en thousiast van weerskanten. De teams waren aan elkaar gewaagd en dat re sulteerde in een terechte puntendeling, 3-3. Nico Bogers (2x) en Patricia Scherpenisse maakten de doelpunten. Serap Kivrak debuteerde bij Emergo en liet zien dat ze voor de toekomst heel wat in haar mars heeft. Oranje Zwart maakte de openingstref fer tegen Emergo F. Dat was even slik ken voor de Tholenaren, want het was de eerste tegentreffer van het seizoen. Verbeten ging men aan de slag om de achterstand weg te werken. Dat lukte door doelpunten van Kiki Jansen en Niels Uijtdewilligen: 1-2 De strafwor- pen eindigden in 10-14. Programma 5 feb.: DSO 2-Emergo 17.50 u., Emergo 2-Vios 3 13.50 u., Zevenbergen-Emergo B 12.55 u., Juliana-Emergo D 12.05 u., Emergo F- Oranje Zwart 13 u., Emergo G-Juliana 13 u. Leden van de Eerste Judoclub Tholen deden zaterdag in Rotterdam mee aan het jubileumtoernooi van RSR, dat tien jaar bestaat. De deelname van een club uit het Belgische Oostmalle gaf een internationaal tintje aan de wed strijd. In de klasse tot 30 kg veroverde Frans Ponse uit Sint-Maartensdijk de eerste prijs; Raymon de Herdt uit Stavenisse werd in deze categorie derde. Zijn broer Martijn eindigde als tweede in de klasse tot 40 kg. Bij de meisjes was er een derde prijs voor Vera de Herdt uit Stavenisse, in de klasse tot 40 kg. Na het sluiten van de 12 meter ba nen in de gymzalen zitten Poort vliet, Stavenisse en St. Annaland zonder accommodatie. Tholen mag de banen in het voormalige veilinggebouw blijven gebruiken en Scherpenisse is uitgeweken naar de hallen van Meijer aan de Veerdijkseweg, waarvoor de ge meente een tijdelijke vergunning heeft verleend. Daarnaast be schikt St. Annaland nog over een pistoolbaan. Voor de schietvereni gingen een weinig aantrekkelijke situatie omdat de activiteiten op een laag pitje staan. Stavenisse heeft nog steeds plan nen voor een eigen 12 meter baan bij straatmakersbedrijf C.W. van Haaften aan de Pilootweg. De an dere verenigingen willen van de centrale accommodatie gebruik maken als de prijs tenminste aan trekkelijk is. Over een maand wordt daarover duidelijkheid verwacht. Het plan voor privatisering van de sportaccommodaties is bijgesteld, maar wethouder P. van Schetsen laat er geen twijfel over bestaan, dat de hoofdlijnen overeind blijven. "Wij hebben de knelpunten beke ken, zoals die door de insprekers tijdens de hoorzitting naar voren zijn gebracht. Men vreesde finan ciële problemen na invoering van de privatisering. Naar aanleiding daarvan is er aan een bijstelling gewerkt, maar de subsidie zal la ger blijven uitvallen." Behalve een lagere gemeentelijke bijdrage vormde ook het afstoten van het onderhoud van de kleed lokalen, voetbal- en tennisvelden een onderdeel van de bezuini gingsplannen van b. en w. Uitslagen van de wedstrijd in Sint-Maartensdijk: mevr. M. Bijl en mevr. S. Wolse 29 p, mevr. M. Geuze en mevr. C. Free 24 p, L. Kloet en C. van Gorsel 21 p, W. Bijl en A. Leemreijze 20 p, mevr. C. Bolier en C. van Haaften 15 p, mevr. C. van Mierlo en mevr. R. de Lange 14 p, J. Geuze en A. van Splunter 14 p, mevr. M. Dane en mevr. C. van Splunter 13 p. Tholen: P. Schot en W. Bijl 20 p, D. Schellinger en mevr. R. Nagte- gaal 13 p, mevr. C. Praat en mevr. R. Vroegop 12 p, D. Nagtegaal en A. Leemreijze 12 p, H. Bal en mevr. F. Schellinger 8 p, mevr. A. Bal en mevr. R. Burrows 8 p, J. Vroegop en J. Geuze 7 p, mevr. M. Schot en mevr. I. Verkamman 5 p. Oud-Vossemeer: D. van Dijke-de Wilde en J. van Dijke-Lindhout 26 p, A. van Dijke en mevr. C. van Mierlo 21 p, C. Lindhout- Minheere en G. van Dijke- Polderman 20 p, mevr. Donken en mevr. A. Klippel 12 p, mevr. Ver schoor en M. van de Zande- Schoep 11 p, mej. M. van de Zan- de en W. Lindhout 8 p, mevr. C. Free en J. Geuze 7 p, mevr. Her mans en T. Bril 7 p. Het eerste team van Smash is de com petitie in de derde klas begonnen met een ruime 8-2 overwinning tegen Smash '70 uit Noordhoek. Van het Sint-Annalandse team haalden Ad Verhage en Marco Saarloos een 100% score. Adrie Aarnoudse - die op com petitieniveau de overgang maakte van de zesde naar de derde klas - won één partij. De enige wedstrijd die verloren werd, kwam van de junioren. Zij dolven met 3-7 het onderspit tegen Hotak '68. Door winst in de dubbel en twee zeges van Henk Jopse kwamen de punten tot stand. Arjan Ketting, die debuteer de, wacht nog op de eerste over winning. Het eerste kadettenteam van de Sint- Annalandse tafeltennisclub sleepte te gen Hotak 7 een 5-5 gelijkspel uit het vuur. Daarvoor waren nogal wat par tijen met drie games nodig. Anné van Dijke speelde zelfs alles in drie games en wist er twee met minimaal verschil te winnen. De laatste partij verloor hij echter nipt van de zwakste Hoogerhei- denaar. Leon v.d. Graaf en Matthijs Bruijnzeel scoorden ieder één keer. Bij het tweede kadettenteam is de plaats van Jos Ridderhof ingenomen door Marnix v.d. Graaf. Het team won met 7-3 van Vice Versa uit Ou denbosch. Peter Bazen was op dreef met drie overwinningen, Anné Sturris en Marnix v.d. Graaf voegden daar respectievelijk twee en één overwin ningen aan toe. Opvallend was zater dag dat alle Smash-teams hun dubbel wisten te winnen. Programma 5 feb.: Tios 2-Smash, Backhands-Smash jun., Vice Versa 4-Smash kad. 1 en Dio 2-Smash kad. 2.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1994 | | pagina 19