THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente thoien NIEUWE BOUWREGELGEVING PER 1 OKTOBER 1992 SPREEKUUR B&W BOUWAANVRAGEN, BOUWMELDING VOORSTELLING DE BERINI'S: UITVERKOCHT VERHOGING GRIFFIERECHTEN RAAD VAN STATE START VOORVERKOOP ZWEMABONNEMENTEN EN ZWEMLESKAARTEN WAT LIGT TER INZAGE? OPHEFFING INVALIDEN PARKEERPLAATSEN Donderdag 25 maart 1993 EEN DRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 5 MAANDAG 5 APRIL ft Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Thoien Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666 8200 Telefax: 01666-3553 Per 1 oktober 1992 gelden er nieuwe regels voor het bouwen en ver bouwen. Deze regels zijn te vinden in de nieuwe Woningwet. Daar naast geldt het Bouwbesluit, waarin voornamelijk de technische bepalingen over het bouwen zijn opgenomen. Verder vindt u in de nieuwe bouwverordening gebruiksvoorschriften, regels over het in dienen van een bouwaanvraag en het melden van een bouwactivi teit, stedebouwkundige voorschriften en welstandsvoorschriften. Driedeling in bouwwerken De nieuwe Woningwet kent drie soorten bouwwerken: A - vergunningvrij B - meldingplichtig C - vergunningplichtig Het is van belang eerst na te gaan welk soort bouwwerk wordt ge bouwd. Afhankelijk daarvan gelden verschillende eisen waaraan dat bouwwerk moet voldoen. Elke soort wordt hieronder kort besproken. A - Vergunningvrije bouwwerken. Hiervoor is geen bouwvergunning vereist. U kunt dus zonder toe stemming van burgemeester en wethouders bouwen. Het bouw werk moet wel voldoen aan de technische bepalingen van het Bouwbesluit. In de nieuwe Woningwet worden de vergunningvrije bouwwerken bouwactiviteiten opgesomd. De belangrijkste daar van zijn: a werkzaamheden die behoren tot het gewone onderhoud; b. bouwwerken, niet hoger dan 1 meter en met een bruto- oppervlakte van maximaal 2 m2, op een zij- of achtererf van een woning, gebouw of standplaats. Voorbeelden: dierenverblijven en groentekastjes. Door zo'n bouwwerk mag het zij- of achtererf niet voor meer dan de helft zijn bebouwd. Hiermee wordt voorkomen dat binnenterreinen worden volgebouwd. c. overkappingen met een open constructie, die niet hoger zijn dan 2,70 meter en een bruto-oppervlakte hebben van maximaal 20 m2, op een voor-, zij-, of achtererf van een woning of ander ge bouw. Ook hier mag het erf voor niet meer dan de helft zijn volge bouwd. Voorbeelden van dergelijke bouwwerken zijn een pergola en een carport. d. Niet-ingrijpende veranderingen aan een bouwwerk. Dit mogen zeker geen veranderingen aan de draagconstructie zijn of uitbrei dingen van het bebouwde oppervlak. Ook mogen de bouwkundi ge ingrepen niet leiden tot een verandering van het bestaande gebruik. Voorbeelden van dergelijke veranderingen zijn het plaat sen van een dakraam, het plaatsen van een niet-dragende binnen wand en het vervangen van kozijnen van dezelfde vorm en samenstelling. e. Het plaatsen van tuinmeubilair, zoals tuinkabouters, schommels, zonnewijzers en dergelijke, voor zover niet hoger dan 2.00 meter. f. Het plaatsen van een gewone antenne die niet hoger is dan 5 me ter, gemeten vanaf het aansluitend terrein tot aan het hoogste punt van de antenne. Het plaatsen van een schotelantenne met een kleinere doorsnede dan 1 meter, voor zover gelegen op het achtererf van een woning of een ander gebouw, met dien ver stande dat de hoogte kleiner is dan 5 meter, gemeten vanaf het aansluitend terrein tot aan het hoogste punt van de antenne. g. Het plaatsen van een erf- of tuinafscheiding, niet hoger dan 2 me ter. Indien geplaatst vóór de voorgevelrooilijn mag de afscheiding niet hoger zijn dan 1 meter. Uitzondering. Indien de bouwwerken/bouwactiviteiten zoals genoemd onder b tot en met g een monument betreffen is wel een bouwvergunning vereist. B - Meldingplichtige bouwwerken. Een tweede soort bouwwerken waarvoor geen vergunning meer no dig is zijn de zogenaamde meldingplichtige bouwwerken. Hiervoor gelden wel enkele regels, maar dit zijn er minder dan bij vergunning- plichtige bouwwerken. De meldingplichtige bouwwerken staan op gesomd in het Besluit Meldingplichtige Bouwwerken. Komt uw bouwplan overeen met een in dat Besluit genoemd bouwwerk en de daar genoemde voorwaarden, dan valt het onder de meldingplicht. Ook hiervoor geldt de uitzondering dat vergunning dient te worden aangevraagd indien het bouwwerk onder de Monumentenwet 1988 valt. De volgende bouwwerken zijn meldingplichtig: a. Een op zichzelf staand gebouw, bijvoorbeeld een schuur of gara ge, op een zij- of achtererf van een woning of ander gebouw, dan wel op een standplaats van een woonwagen dat voldoet aan de volgende voorwaarden: - bruto-inhoud tot 50 m3; - breedte maximaal 3,00 meter; - hoogte kleiner dan of gelijk aan 2,70 meter (gemeten vanaf het aansluitend terrein); - afstand tot de voorgevelrooilijn ten minste 3,00 meter (dus mini maal 3 meter achter de voorgevelrooilijn); - het bijbouwen mag niet tot gevolg hebben dat het oor- spronkelijk aansluitend terrein voor meer dan de helft bebouwd is; b. en aan- of uitbouw aan een zij of achtergevel van een woning of ander gebouw, die voldoet aan de volgende voorwaarden: - bruto-inhoud tot 50 m3; - breedte maximaal 3,00 meter; - hoogte maximaal 2,70 meter; - afstand tot de voorgevelrooilijn minimaal 3,00 meter; - de oppervlakte die ingevolge het geldende bestemmingsplan voor bebouwing in aanmerking komt, mag met niet meer dan 15% worden overschreden. c. Een dakkapel op het achterdakvlak. Voorwaarden: - breedte kleiner of gelijk dan de helft van de breedte van het dakvlak; - een afstand tussen de nok en de bovenzijde van de dakkapel van minimaal 0,50 meter; - de onderzijde van de dakkapel dient in het dakvlak te zijn ge plaatst. d. Een schotelantenne met een doorsnede groter dan 1,00 meter, voor zover gelegen op het achtererf van een woning of een ander gebouw. Voorwaarden: - een doorsnede die niet groter is dan 2,00 meter; - een maximale hoogte, gemeten vanaf het aansluitend terrein, van 3,00 meter. e. Een zonwering of rolluik aan een woning of ander gebouw. De meldingsprocedure. U kunt het voornemen om deze bouwwerken te bouwen melden met behulp van meldingsformulieren die bij de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling van de gemeente verkrijgbaar zijn. Bij uw melding die nen een aantal gegevens te worden verstrekt. Deze staan op het for mulier aangegeven. Het bouwplan wordt bij de gemeente getoetst aan het Besluit Meldingsplichtige Bouwwerken, om te kijken of het inderdaad om een meldingsplichtig bouwwerk gaat. Voorts wordt het bouwplan getoetst aan het bestemmingsplan en aan de wel- standseisen. Hiervoor kan het bouwplan worden voorgelegd aan een onafhankelijke en deskundige adviescommissie. Indien de gemeente oordeelt dat uw bouwplan meldingsplichtig is, dat het niet in strijd is met het bestemmingsplan en dat het voldoet aan de redelijke eisen van welstand zullen burgemeester en wethouders u mededelen dat u het bouwplan mag uitvoeren. Denkt u er echter wel aan dat u niet in strijd met het bouwbesluit mag bouwen. Het kan voorkomen dat uw melding niet voldoet aan het bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders zullen dan bekijken of toch medewerking verleend kan worden door vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan. C - Vergunningplichtige bouwwerken. Dit zijn de bouwwerken die niet onder de categorie A of B vallen. Hiervoor dient u een vergunning aan te vragen. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling. De aan vraag moet voldoen aan het bestemmingsplan, het Bouwbesluit, de bouwverordening, de welstandseisen en, voor zover van toepassing, de Monumentenwet 1988. Ook hier kan het voorkomen dat de aanvraag in strijd is met het bestemmingsplan en zullen burgemeester en wethouders bezien of daar van vrijstelling te verlenen is. Termijnen Bij de behandeling van bouwaanvragen en meldingen is de gemeen te gebonden aan bepaalde termijnen. In principe is dat voor de bouwaanvraag drie maanden en voor de melding een maand, nadat de aanvraag c.q. de melding ontvankelijk is verklaard. Hierop zijn ech ter uitzonderingen mogelijk. U als aanvrager of melder bent ook ge bonden aan termijnen. Dit geldt met name voor de aanvulling van een incomplete aanvraag/melding en voor de start van de bouw werkzaamheden na de toestemming van de gemeente. Voor zover nodig wordt u hier op gewezen. Vooroverleg/het schetsplan Om vertraging in de behandeling te voorkomen is het gebruikelijk dat eerst een schetsplan wordt ingediend bij de afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling met een aanvraagformulier om welstandsbeoordeling. Ook deze formulieren zijn bij deze afdeling verkrijgbaar. Hierdoor kan een snelle beslissing worden verkregen over de vraag of het bouw plan past binnen het bestemmingsplan en of het voldoet aan de re delijke eisen van welstand. Ook kunnen in een vroeg stadium eventuele wijzigingen in het plan worden aangebracht en kan wor den vastgesteld welke bescheiden moeten worden ingediend. Om problemen achteraf te voorkomen raden wij u aan met een dergelijk schetsplan in vooroverleg te treden met het bureau bouw- en wo ningtoezicht van de afdeling gemeentelijke ontwikkeling. De beslissing In de meeste gevallen kunt u tegen een beslissing op een bouwaan vraag of een melding een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders op grond van de wet Administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen. In een aantal gevallen staat de ze mogelijkheid ook open voor derden, bijvoorbeeld uw buren. Om niet voor verrassingen te komen te staan is een gesprek met hen over uw bouwvoornemen vooraf aan te bevelen. Leges Zowel voor de behandeling van de bouwaanvraag als voor de mel ding zijn leges verschuldigd. De hoogte daarvan is vastgelegd in de legesverordening. Adressen/telefoonnummers Indien u nadere informatie wilt over het voorafgaande, of over een specifieke bouwactiviteit, kunt u een van de volgende nummers bel len: (01666): Algemene informatie over de procedure: de heer R.P.F. Boermans (8244); Bouwtechnische informatie: de heer J. Goud (8353), de heer R. Bu- tijn (8354), of de heer M. Snoep (8355); Voorbehoud Dit artikel is met de grootst mogelijke zorgvuldigheid samengesteld. Desalniettemin kunnen er, bijvoorbeeld door wetswijziging, onvolko menheden in staan. Aan het artikel kunt u dan ook geen rechten ont lenen. Dit artikel heeft dan ook slechts een informatief karakter. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 29 maart 1993 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te ver vallen. De wethouders P. van Schetsen, J. Versluijs en ing. J. van der Jagt houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Burgemeester en wethouders van Thoien maken, gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991, bekend dat de volgende bouwaanvragen en/of meldingen zijn ingediend: - een bouwmelding van J. van Bergen, van den Peerenboomstraat 11 te Borgerhout (B),ingediend op 12 maart 1993, voor het bou wen van een tochtportaal tegen een caravan op het perceel Kee- tenweg 6 te Stavenisse (camping Irenehoeve); - een bouwaanvraag van I. M. Kwaak, Oosterscheldestraat 4 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 12 maart 1993, voor hetvergro- ten van een berging op het perceel Oosterscheldestraat 4 te Sint- Maartensdijk; - een bouwaanvraag van M. W. Oosdijk, Pr. Bernhardstraat 11 te Stavenisse ingediend op 12 maart 1993? voor het uitbreiden van een keuken/berging op het perceel Pr. Bernhardstraat 11 te Sta venisse; - een bouwaanvraag van Coop. ver. van Eigenaren 'Oud-Kempen' p/a Eiklaan 1 te Rijswijk, ingediend op 12 maart 1993, voor het bouwen van toiletten en technische ruimte op het perceel Buurt weg 3 te Stavenisse; - een bouwaanvraag van K. Kot, Parksingel 42 te Thoien, ingediend op 15 maart 1993, voor het van een woning op een perceel aan de Molenvlietsedijk te Thoien; - een bouwaanvraag van A. van de Meeberg, Kerkstraat 2 te Scherpenisse, ingediend op 16 maart 1993, voor het bouwen van een garage op een perceel aan de Scaldisstraat te Scherpenisse; - een bouwaanvraag van F.J. P. Havermans, Kalisbuurt 70 te Oud- Vossemeer ingediend op 10 maart 1993, voor het verbouwen van een woning op het perceel Kalisbuurt 70 te Oud-Vossemeer; - een bouwaanvraag van D. de Groen, Garnalenstraat 88 te Thoien, ingediend op 17 maart 1993, voor het vernieuwen van een ber ging op het perceel Garnalenstraat 88 te Thoien; - een bouwaanvraag van de Rijksgebouwendienst, Directie Z.W., Postbus 368 te Schiedam, ingediend op 17 maart 1993, voor het bouwen van een groepsbureau op een perceel aan de Simon Lindhoutstraat te Thoien; - een bouwmelding van M.A. Lindhout, Van den Bosstraat 20 te Sint-Annaland, ingediend op 16 maart 1993, voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Van den Bosstraat 20 te Sint- Annaland; - een bouwaanvraag van F.K. den Dunnen, Concordialaan 222 te Etten-Leur, ingediend op 8 maart 1993, voor het bouwen van een berging op het perceel 350 b van camping 'de Pluimpot', aan de Geertruidaweg 2 te Scherpenisse; - een bouwaanvraag van de gemeente Thoien, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 18 maart 1993, voor de verbouw van een dorpshuis, bibliotheek, peuterspeelzaal op het perceelLan- gestraat 16 te Poortvliet; - een bouwaanvraag van L. C. Hage, Paasdijkweg 1 te Poortvliet, ingediend op 18 maart 1993, voor het bouwen van 2 duivenhok ken op het perceel Paasdijkweg 1 te Poortvliet; - een bouwaanvraag van C. T. van Oeffelen, Veerweg 1 te Thoien, ingediend op 18 maart 1993, voor het vergroten van een dakka pel op het perceel Hofstraat 13 te Thoien; - een bouwaanvraag van M. Boomsluiter, Molendijk 56 te Stavenis se, ingediend op 18 maart 1993 voor het verbouwen van een bij keuken tot natte cel op het perceel Molendijk 56 te Stavenisse; - een bouwaanvraag van M. Butijn, Zoutziedersdreef 22 te Thoien, ingediend op 18 maart 1993, voor het verbouwen van een wo ning aan de Molenvlietsestraat 44 te Thoien; - een bouwaanvraag van J. van Zetten, Kruittorenstraat 19 te Tho ien, ingediend op 18 maart 1993, voor het bouwen van een schuur op het perceel Kruittorenstraat 19 te Thoien; - een bouwaanvraag van C. Bolier, Hogeweg 43 te Sint- Maartensdijk, ingediend op 19 maart 1993, voor het bouwen van een woning op een perceel aan de Beatrixlaan te Scherpenisse; - een bouwaanvraag van J. F. P. Hommel, Molenweg 21 te Oud- Vossemeer, ingediend op 18 maart 1993, voor het verbouwen van een woning op het perceel Molenweg 21 te Oud-Vossemeer; - een bouwaanvraag van E.H. Nixon, Scheldestraat 4 te Poortvliet, ingediend op 19 maart 1993, voor het verbouwen/uitbreiden van een woning op het perceel Scheldestraat 4 te Poortvliet; - een bouwaanvraag van maatschap Moerland, Ring 34 te Sint- Annaland, ingediend op 19 maart 1993, voor de bouw van een warenhuis met korridor op een perceel aan de Oostweg te Sint- Annaland; Sint-Maartensdijk, 25 maart 1993. Met de keuze van het oer-Rotterdamse cabaretduo DE BERI- NI'S heeft de stichting "Uit op Thoien" blijkbaar in de roos geschoten. Ruim voor de aanvang van het optreden van het gezelschap op zaterdag 27 maart a.s., aanvang 20.15 uur in gemeenschapscentrum "Meulvliet" te Thoien was de zaal reeds uitverkocht. Dit artikel wordt dan ook louter en alleen geplaatst om te leurstelling te voorkomen bij hen, die meenden op het laatste moment nog een kaartje aan de zaal te bemachtigen. Een goed advies is dus: RESERVEER VOORTAAN TIJDIG OP DE BEKENDE VOORVERKOOPADRESSEN! De gemeentelijke en provinciale overheden en de centrale overheid nemen dagelijks vele duizenden beslissingen. Dat gebeurt na zorg vuldige overweging en op goede gronden. Het is echter mogelijk dat u als burger door een van die beslissingen rechtstreeks in uw indivi duele belang wordt getroffen. Meent u door zo'n beslissing (de officiële-term luidt overigens be schikking) rechtstreeks in uw belang te zijn of op termijn te worden getroffen, dan kunt u beroep instellen. Die mogelijkheid om tegen een beschikking in beroep te gaan bij de Afdeling rechtspraak van de Raad van State is geregeld in de Wet ad ministratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen, ofwel de Wet Arob. De beslissing moet dan wel schriftelijk zijn gegeven door een zoge noemd administratief orgaan van de overheid. Het behandelen van een beroepsschrift door de Afdeling rechtspraak is niet gratis. U moet namelijk griffierecht betalen. Krijgt u gelijk dan ontvangt u dat geld terug. Met ingang van 1 februari 1993 is het griffierecht aangepast aan de ontwikkeling van het prijsindexcijfer van de gezinsconsumptie. Dit houdt in dat het griffierecht verhoogd is. De nieuwe tarieven zien er als volgt uit: Bij de Afdeling Rechtspraak: -voor het aanhangig maken van een geschil: f 170,- (was f 150,-) -voor een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening: f 170,- (was f 150,-) Bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur: -voor het aanhangig maken van een geschil: f 170,- (was 150,-) -voor een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening: f 85,- (was f 75,-) Voor zaken die op 1 februari 1993 reeds aanhangig waren bij een van de twee afdelingen van de Raad van State geldt het oude grif fierecht. Op vrijdag 30 april (Koninginnedag), 's-middags om twee uur, gaan de poorten van de beide Thoolse zwembaden, 'de Spetter' in Thoien en 'Haestinge' in Sint-Maartensdijk weer open voor het publiek. In verband daarmee wordt vanaf maandag 5 april een begin gemaakt met de voorverkoop van zwemabonnementen en zwemleskaarten. Evenals voorgaande jaren vindt de voorverkoop plaats in alle woon kernen aan de hand van het onderstaande schema: De voorverkoop voor het zwembad 'de Spetter': Datum tijd plaats 'maandag 5 april 14.00u - 17.00u gymlokaal Poortvliet 'dinsdag 6 april 14.00u - 17.00u dorpshuis Oud-Vossemeer 'woensdag 7 april 09.00u - 12.00u sport- en gemeen schapscentrum 14.00u - 17.00u centrum Thoien. De voorverkoop voor het zwembad 'Haestinge': Datum tijd plaats 'maandag 5 april 14.00u - 17.00u dorpshuis Stavenisse 'dinsdag 6 april 14.00u - 17.00u sport- en gemeen schapscentrum Sint- Annaland 'woensdag 7 april 14.00u - 17.00u dorpshuis Scherpenisse 'donderdag 8 april 09.00u - 12.00u sport- en gemeen schapscentrum Sint- 14.00u - 17.00u Maartensdijk Overigens zijn de zwemabonnementen geldig voor zowel het zwembad 'de Spetter' te Thoien als voor zwembad 'Haestinge' te Sint-Maartensdijk. TARIEVEN 1993 De tarieven voor 1993 hebben in vergelijking met 1992 enige wijzigingen ondergaan. De tarieven zien er nu als volgt uit: toegangsbewijs geldig voor één bad voor personen van 16 tot 65 jaar f 3,50 voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 2,50 *12-badenkaart voor personen van 16 tot 65 jaar f 36,-- voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 25,- 'seizoenabonnementen voor personen van 16 tot 65 jaar f 62,-- voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 39,-- voor een gezin van twee personen f 124,-- voor een gezin van drie personen f 132,-- voor een gezin van vier personen f 140,-- voor een gezin van vijf personen f 148,- voor een gezin van zes personen f 152.» 'zwemleskaarten voor personen van 16 tot 65 jaar f 77,-- voor personen tot 16 jaar en 65 jaar en ouder f 55,- 'verenigingen voor verenigingen of naar het oordeel van burgemeester en wethou ders daarvoor in aanmerking komende groepen van personen, zon der instructie van gemeente wege, per uur f 55,-- Onttrekken van grondwater te Oud-Vossemeer t.b.v. agrari sche doeleinden; Burgemeester en wethouders van Thoien maken, gelet op ar tikel 19 van de Grondwaterwet, bekend dat vanaf maandag 29 maart 1993 tot en met dinsdag 27 april 1993 voor een ieder ter inzage ligt een aanvraag met bijlagen om een ver gunning ingevolge de Grondwaterwet en de grondwater- verordening Zeeland van J. van Dijk, wonende aan de Lange- weg 4 te Oud-Vossemeer, voor het onttrekken van grondwa ter ten behoeve van agrarische doeleinden. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder bij het college van burgemeester en wethouders van Thoien schriftelijke bezwaren indienen tegen het verlenen van de vergunning. In de openbare zitting, welke gehouden wordt op dinsdag 11 mei 1993 om 10.30 uur in het gemeentehuis van Thoien, Markt 1-5 te Sint Maartensdijk, bestaat gelegenheid in per soon of bij gemachtigde de ingediende bezwaren mondeling toe te lichten. Ook zij die geen bezwaren hebben ingediend, kunnen mondeling van hun gevoelen omtrent de aanvraag doen blijken. Sint Maartensdijk, 25 maart 1993 Burgemeester en wethouders van Thoien. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door: 1. de heer C.G. Houtzager, Spechtstraat 10 te tjlreda voor het uitbreiden van een zomerwoning op het perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie F, nummer 488, plaatselijk gemerkt Gertruidaweg 2, kavel 22; 2. de familie H. Bout-Sakko, Burgemeester van Ber- chemstraat 7 te Thoien voor het verbouwen van twee panden tot één woning op het perceel kadastraal bekend Thoien, sectie R, nummer 732, plaatselijk gemerkt Kerkstraat 1 en 3; 3. de heer E. Nixon, Scheldestraat 4 te Poortvliet voor het verbouwen en uitbreiden van een woning op het perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie O, nummer 232, plaatselijk gemerkt Scheldestraat 4. De bouwplannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Thoien zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkre gen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de onderhavige bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 26 maart 1993 tot en met 8 april 1993 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Thoien. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 25 maart 1993 De burgemeester van Thoien. Goedkeuring 2e herziening bestemmingsplan "Buitenzorg III" (Thoien); De burgemeester van Thoien maakt bekend dat met ingang van 26 maart 1993 gedurende één maand voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van Zee land van 15 december, nummer 9211664/107, dir. II RO, waarbij goedkeuring is verleend aan het mede ter inzage lig gende bestemmingsplan "Buitenzorg III" (2e herziening). Het besluit is niet-onherroepelijk ten aanzien van het gehele plan. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep worden in gesteld bij de Kroon door hen die zich tijdig met bezwaren tot zowel de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend. De beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Ma jesteit de Koningin en kunnen worden ingediend bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State te 's-Gravenhage. Sint-Maartensdijk, 25 maart 1993 De burgemeester van Thoien. Voorbereiding bstemmingsplannen; De burgemeester van de gemeente Thoien maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 26 maart 1993 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Thoien van 22 maart 1993, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de 's-Gravenkreek te Sint-Annaland voor het bouwen van een bungalow voor rekening van de heer D.P. Riep; b. een gebied aan de Scheldestraat te Poortvliet voor het verbouwen en uitbreiden van een woning voor rekening van Habo Bouwkundig Buro; c. een gebied aan de Haven 44 te Sint-Maartensdijk, voor het verbouwen en uitbreiden van een woning voor reke ning van de heer G.A. van de Bruin-horst; d. een gebied aan de Boswei te Stavenisse, voor het bouwen van een vrijstaande woning voor rekening van bouwbe drijf Hans Weggemans; e. een gebied aan de Geertruidaweg 2 te Scherpenisse, voor het verbouwen en uitbreiden van een zomerwoning voor rekening van de heer C.G. Houtzager; f. een gebied aan de Kerkstraat te Thoien voor het samen voegen van twee panden tot één woning voor rekening van de familie H. Bout-Sakko; g. een gebied aan de Ten Ankerweg/Simon Lindhoutstraat te Thoien voor het bouwen van een politiebureau voor reke ning van de Rijksgebouwendienst, Directie Zuid-West; h. een gebied aan de Hofstraat te Oud-Vossemeer voor het bouwen van een administratiekantoor met woning voor rekening van administratiekantoor De Rijke. De begrenzing van bovengenoemde gebieden staat aangege ven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zoda nig gewaarmerkte tekeningen. Tegen dit besluit kan binnen 30 dagen na publicatie schrifte lijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 25 maart 1993 De burgemeester van Thoien. Burgemeester en wethouders hebben besloten om een 2-tal invali denparkeerplaatsen op te heffen: Het betreft de invaliden-parkeerplaatsen die waren gereserveerd t.b.v.: - de heer T.J. Duiveman voor het perceel Burg. Baasstraat 9 te Sint- Annaland en - mevr. M.N. Verburg- van de Velde voor het perceel Schuttershof 21 te Thoien. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 30 dagen na he den beroep instellen bij de Kroon. Het beroepsschrift dient gezonden te wórden aan de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE te 's- Gravenhage. Het griffierecht bedraagt f 170,--. ZIE VERDER PAG 6

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 5