Juf Marianne en meester Kees verbinden twee Julianascholen Plaatselijk nieuws f t VISSER Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers C. Slager, Sint-Annaland EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 maart 1993 Klaverjassen Dakkapel Trottoirs breder Onderzoek Vest Afscheid W.H. Louwerse* Soos heeft ruim 100 leden Zangdienst Canticum Plattelandsvrouwen en politiek Eerste viswedstrijd Collecte Leger des Heils Projectavond milieu NCVB bij Bauknecht Modern concert Concordia Graag Gedaan zoekt vrijwilligers Twee inbraken Geen rijbewijs Rietkraag in brand Meerkamp op koninginnedag Grotere capaciteit riolering j. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J. Geilings, Tholen Biljarten Honderdste leerling Toch verzekerd Uitbreiden woning Bouw tuinhuisje Jaarvergadering jeugdverenigingen Woensdagmiddag GEOPEND Slijterij van Oost Verkoop Hommel in beslissend stadium Paaszangdienst Turnproeven Bezoek aan bonbon atelier Fancy fair Olleke Bolleke Bouw woning Botsing met kruiwagen Zangavond DAG EN NACHT 2 Tholen Uitslag van de 21-ste competitie wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen: 1. P. Swarthoff 5234 p., 2. mevr. J. van Gink 5064 p., 3. W. Brussé 5046 p., 4. mevr. A. Koet sier 5027 p. en 5. W. v.d. Berge 4860 p. Er waren twintig deel nemers. Vrijdag 9 april houdt de club het traditionele paastournooi in café De Kroon, aanvang 19.30 uur. In schrijven kan tot 7 april. A. Kot heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend voor het ver bouwen van een woning in de Visstraat en het plaatsen van een dakkapel daarop. En C. Vos heeft een plan ingediend voor de ver bouwing en uitbreiding van zijn woning aan de Vrouwendijk. De Stoofstraat krijgt bredere trot toirs. Het gemeentebestuur wil dat realiseren tegelijk met het opnieuw bestraten van deze straat. Meteen wordt ook de minder functione rende en soms weggezakte riole ring vervangen. In plaats van de betonnen buizen komt er ultra-rib met een doorsnede van 300 mm. Het plan wordt maandagavond besproken in de commissie open bare werken. Het gemeentebestuur wil de twee de fase van het verbeteringsplan voor de Vest gaan uitvoeren. Deze stap bestaat uit onderzoek en het ontwikkelen van een plan voor milieu- en natuurvriendelijke oevers. Het onderzoek richt zich op de kwaliteit van water en bo dem, plantaardig en dierlijk leven en de geohydrologische situatie. Ook wordt gekeken of er - na de eerdere sanering van de bodem en de aanleg van bergbezinkbassins - nog verontreinigingsbronnen zijn overgebleven. De haalbaarheid van andere beheersmaatregelen wordt eveneens onder de loep genomen. De kosten van deze fase - waarbij gemeente en waterschap betrokken zijn - worden op een ton geraamd. Aan de drie delen van de Vest is in het ontwerp-waterhuishoudings- plan Zeeland de functie bebou wing toegekend. Dat betekent dat er geen wateroverlast mag optre den, noch rotting van houten fun deringen. Ook dient de waterhuishouding bij te dragen aan de natuur en de cultuurhistori sche waarden. Er moet worden voldaan aan de zogenaamde alge mene milieukwaliteit. Het onder zoek moet uitwijzen in hoeverre maatregelen nodig zijn om die kwaliteit te bereiken. In de derde fase kunnen die maatregelen ver volgens worden uitgevoerd. De per 1 maart vertrokken direc teur van de Rabobank, dhr. W.H. Louwerse, wordt donderdagavond 8 april tussen acht en tien uur een receptie aangeboden door het bestuur. In Meulvliet kan dan tege lijk kennis worden gemaakt met de waarnemend directeur T.G.M. Bremmers. Het gaat goed met de soos. Dat deelde voorzitter mevr. M. van der Munnik vrijdag tijdens de algeme ne ledenvergadering mee. Zij ver telde dat er op dit moment meer dan 100 leden ingeschreven staan. De helft daarvan was in zaal de Klipper in zorgcentrum Ten Anker aanwezig. Na het openingswoord volgden de huishoudelijke zaken. Er werd al vast aandacht besteed aan het Europese jaar van de ouderen, met het thema Ouderen en solidariteit. Ook op Tholen wordt hier aan dacht aan besteed. Op 13 oktober zal er in Haestinge te St.Maartens dijk een manifestatie zijn met als motto Oud met jong. De secretaris mevr. M. van Tichem nam zowel het jaarverslag als het verslag van de - door ziekte afwezi ge - penningmeester voor haar re kening. Mevr. N. Bijl las, in dichtvorm, het verslag Lief en leed voor. Na de eerste pauze werd er gespro ken over de middagreis in mei. Suggesties vanuit de vergadering werden genoteerd en zullen door het bestuur in overweging worden genomen. Aan het eind van de ver gadering werd een trefwoorden bingo gespeeld. Dit nieuwe spel was door mevr. Bijl samengesteld. Ook werd er een verloting ge houden. De vergadering was wegens overlij den van één van de leden een maand uitgesteld. In de Gereformeerde kerk aan de Doelweg wordt zaterdag een zang- dienst gehouden. Medewerking wordt verleend door het gemengd zangkoor Canticum o.l.v. dirigent Riedijk. Tevens is er veel samen zang. De aanvang is om zeven uur. In het patronaatsgebouw stonden de Plattelandsvrouwen stil bij de politiek. Er werd een video ge toond, waarbij een duidelijke uit leg werd gegeven over hoe de gemeenten samen kunnen werken en welke rol de burger hier in heeft. Raadslid Deurloo vertelde meer over het gemeentewerk en de ver deling van de taken. Over het werk in de provincie gaf mevrouw Pol derman nader uitleg. Ze vertelde over de verschillende commissies binnen provinciale staten. De aan wezigen stelden vele vragen, die door de sprekers werden beant woord. Mevr. G. Hoogedeure be dankte de dames met een mooi voorjaarsboeket. Met de Salamander werd in de zil- verput door hengelsportvereniging De Pieterman de eerste vis wedstrijd van het seizoen georga niseerd. De grootste vis was voor mevr. Leijdekkers met een bot van 42 centimeter. Uitslag: 1. A. Spapen 344 punten, 2. R. Kok 292 p., 3. C. Schot 187 p., 4. A. van Elzakker 179 p., 5. G. Brusselaars 157 p., 6. mevr. Spa pen 156 p., 7. M. van Tienen 133 p., 8. K. van Broekhoven 129 p., 9. B. van Elzakker 90 p. en 10. C. van Tilburg 80 punten. De collecte voor het Legers des Heils heeft 2586,25 opgebracht. Gevers en collectanten worden hiervoor bedankt. De leerlingen van CNS de Regen boog hebben de laatste weken ge werkt rondom het project milieu. De ouders konden op de project avond zien hoe uitgebreid dit veel besproken onderwerp behandeld is. Dat gebeurde bij alle groepen op een andere manier, terwijl ook de ouders hun steentje hadden bij gedragen. De kinderen van groep 1 maakten huisjes van afvalmateriaal. 's Avonds werd er een wedstrijd blokkenhuisjes bouwen gehouden, terwijl van kranten mutsen werden gevouwen. Ook werd van afvalma teriaal een hele stad gebouwd. De opbrengst van de projectavond was bestemd voor de aanschaf van nieuwe liedboeken en schoolbij- bels. Iedereen kon deze avond de projectboeken van groep 3 inkij ken en ook kon men meedoen met een autoracewedstrijd. Bij groep 4 werd het onderwerp milieu in de kijkdozen behandeld. Groep 5 was met de fotograaf de straat op geweest om het zwerfaf val te fotograferen. De leerlingen uit deze groep maakten ook zelf papier. Bij groep 6 lag er veel do cumentatie over Natuurmonumen ten. Groep 7 had een grote muurkrant opgehangen, waaraan een prijsvraag was verbonden. Heel origineel was de milieu bibliotheek, waarin vele boeken over dit belangrijke onderwerp te vinden waren. Tevens werden er tips gegeven, die zorgen voor een goed milieu. Ook bij het levende milieu-ganzebord van groep 8 kon den de bezoekers veel leren. Een bus vol-NCVB dames bezocht Baukecht in Oosterhout. Daar werd men ontvangen met koffie en een tractatie. De dames werden uit gebreid geïnformeerd over alle nieuwe snufjes op electronisch ge bied. Door samenwerking met ver schillende andere firma's kon ook kennis worden gemaakt met drankjes, koekjes, diepvriesmaal tijden, etc. Na een dag vol luiste ren, kijken, proeven en bewonderen keerde het gezelschap terug naar huis. Muziekvereniging Concordia is van alle markten thuis. Na het suc cesvol verlopen klassiek concert werden zaterdagavond in Meulvliet populaire nummers ten gehore ge bracht. Dirigent Marcel Harten dorp kan zijn muzikanten geweldig inspireren. Meteen al bij de eerste twee nummers, 'Intra spectacular' van Frans Bernaerts en 'The Final Countdown' van Joey Tempest, sprongen de vonken eraf. Mevr. Sarien Bout nam na het wel komstwoord van voorzitter Kitty Provoost als presentator het woord over. Hoewel er over de diverse componisten of arrangeurs niet zoveel te vertellen valt, wist zij de nummers leuk te presenteren. De luisteraars kregen een uitstekend aanbod van Queen met het num mer 'The show must go on' tot de 'Samba for flutes' van Eric Oosterling. Met deze samba kwam men in Zuidamerikaanse stemming. Bij het nummer 'I do it for you' soleerde Wim Geuze, terwijl in 'The best of Stevie Wonder', Jos Loos op zijn best was. Bij de 'Nor wegian ballad' was Arnold van Bavel de solist. 'A brand new day' j uit The Wizz was een schitterend I finalestuk. Ook de slagwerkers, die tijdens het klassieke concert wat ondergeschoven waren, kregen tij dens dit concert alle kans zich uit te leven. Na de pauze was het de beurt aan West Point Big band o.l.v. Jos Curfs. Het programma bood een gevarieerd repertoire. Vertolkt werd onder andere het nummer 'Still' van John Higgens en de ech te Count Basie sound, waarin Concordia-dirigent Marcel Har tendorp op sax soleerde. Met de herkenningsmelodie van The Pink Panter sloot het gezelschap van Jos Curfs het concert af. Daarna volgde een uitgebreid I dankwoord van mevr. Provoost, j De bezoekers werden alvast uitge nodigd voor het concert dat op 8 mei zal worden gehouden, waar aan ook de drumband en het leer lingenorkest hun medewerking zullen verlenen. De stichting Graag Gedaan zoekt vrijwilligers, die met ouderen of minder-validen willen wandelen of andere hand- en spandiensten aan willen bieden. Voor informatie: mevr. A. Verschoor (tel. 3592). In de nacht van zondag op maan dag is er ingebroken in twee auto's die aan de Kuipersdreef stonden. De dader sloeg een ruit in. Uit de auto van mevrouw E.A.J. nam hij een radio-compact discspeler weg en ook uit de auto van C.J.Z. ver dween de radio. Vrijdagavond is de splinternieuwe fiets van A.G.L. gestolen. De mountain-bike van het merk Giant stond - op slot - in de Kerkstraat. J.F. van 't K. is donderdag in de Kon. Julianastraat bekeurd, omdat hij in een auto reed zonder een gel dig rijbewijs te bezitten. De auto van H.D. bleek zaterdag niet verzekerd te zijn. Dat leverde hem een bekeuring op van 400 gulden. Diezelfde dag werden aan de Berg- sediepsluis drie auto's van een be keuring voorzien omdat een geldig kentekenbewijs deel III ontbrak. De brandweer is vrijdag uitgerukt om een brandje te blussen op de voormalige oesterputten, nabij het scoutinggebouw. Er stond een riet kraag in brand. Gezien de harde wind die er stond, alarmeerde de politie de brandweer om het vuur te doven. De stichting Tholen stad actief wil op koninginnedag opnieuw een meerkamp organiseren. Dit jaar zal het sportieve festijn plaatsvin den op de Markt en de Bosstraat. Hiervoor kunnen verenigingen, clubs en bedrijven een ploeg vor men van tenminste acht spelers en één captain. De deelnemers moe ten tenminste 16 jaar zijn. Men moet zich voor 24 april opgeven bij voorzitter mevr. Aalbrechtse, tel 2487 of 4700. Tevens vraagt de stichting vrijwilli gers, die op koninginnedag hand en spandiensten willen verrichten. Tijdens koninginnedag worden er voor alle schoolkinderen spelletjes georganiseerd. Het is voor de eer ste keer, dat alle scholen gezamen lijk deze ochtend organiseren. De 850 kinderen zullen op de verschil lende schoolterreinen en op het terrein bij zwembad de Spetter de spelletjes doen. 's Morgens worden de kinderen door muziekvereni ging Concordia opgehaald voor de aubade. De scouting en de stichting Christelijk jeugdwerk organiseert deze dag een rommelmarkt. In de commissie openbare werken wordt maandagavond het plan Donderdag, vrijdag en zaterdag 25, 26 en 27 maart MALSE BIEFSTUK 250 grf 6.75 R0SBEEF OF BIEFLAPPEN 500 grf 10.95 TARTAAR 5 halen4 betalen BOTERHAMWORST 100 gr1.15 LEVERKAAS 100 grf 1.15 GEBR. GEHAKT 100 grf 1.15 SELLERIE-SALADE 150 grf 1.95 Maandag en dinsdag 29 en 30 maart FIJNE RIBLAPPEN 1 kgf 15.00 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kgf 6.95 HAMBURGERS 5 halen4 betalen Woensdag 31 maart RUNDERGEHAKT 500 grf 5.25 SOEPVLEES 400 grf 5.00 Advertentie I.M. besproken voor de aanleg van een bergbezinkbassin. Het bassin is be doeld om de bergingscapaciteit van de riolering te vergroten en de vuiluitworp te beperken. Het wordt aangelegd aan de Dorps weg, achter de voormalige kleuter school Sint Janneke. De benodigde grond is aangekocht van de rooms- katholieke kerk. Uitslagen De Poedelaars: D. Vaders-D. Hendrikse -7/4, P. van Gastel-E. van Hees -6/-7, J. Wessels-P. van Gastel +8/-10, J. Hermans-J. van Gorsel -9/+8, J. Plandsoen-R. Luijs -11/+0, R. Luijs-J. Wessels -5/-2. Beste gemid delde (1,88) J. van Gorsel en D. Va ders, hoogste serie (10 car.) J. van Gorsel, meeste pluspunten (8) J. Wessels en meeste minpunten (11 car.) J. Plandsoen. De Treffers: K. Hommel-C. Bur gers 4,45-10, B. den Hollander-H. Hommel 10-8,18, J. van Meer-L. van Wezel 10-9,58, J. Etienne-D. van Driel 10-6,76, P. de Leeuw-J. Burgers 6,25-10. Kortste partij (23 brt.), hoogste serie (14 car.) en bes te moyenne (2,87) C. Burgers. Eindstand: 1. J. Burgers 193,65 p., 2. J. Etienne 191,6 p., 3. J. van Meer 188,8 p., 4. D. van Driel 184,41 p., 5. B. den Hollander 182,91 p., 6. J. Geuze 178,38 p., 7. P. de Leeuw 177,5 p., 8. C. Burgers 170,9 p., 9. K. Hommel 164,18 p., 10. H. Hommel 156,62 p. en 11. L. van Wezel 154,41 p. Die Heenetrechtschool heeft vrij dag de honderdste leerling feeste lijk verwelkomd. De vierjarige Maris van Westen werd op zijn verjaardag door J.D. Vroege (oud directeur van de school) met paard en rijtuig van huis gehaald, samen met zijn zusje Sarah. Op het schoolplein stonden alle leerlingen met erebogen gereed om Maris te verwelkomen. Staande op een trapje kreeg de kleuter een applaus en werd toegezongen. Ook kreeg de honderdste leerling een ca deautje aangeboden. Directeur H. Westerweel liet de kinderen weten dat er 's morgens gewerkt moest worden, maar 's middags was het feest. De openbare basisschool heeft niet eerder zo'n groot aantal leerlingen gehad. Dat blijkt uit de archieven die meer dan zestig jaar teruggaan. Één van de oorzaken zal ongetwij feld de invoering van de basis school zijn, waardoor kleuters niet langer op een afzonderlijke school gaan. De bekeuring die A.S. drie weken geleden kreeg, is geseponeerd. De auto van de man zou niet verze kerd zijn, maar bij de nacontrole bleek het tegendeel. De politie in formeert in dit soort gevallen bij de rijksdienst voor het wegverkeer en de verzekeringsmaatschappij. Daar gaat meestal enige tijd overheen. Door H. Slobbe is bij de gemeente een aanvraag ingediend voor het uitbreiden van zijn woning aan de Hikseweg. I. Sint- Annaland A. Rijnberg heeft bij de gemeente gemeld dat hij een tuinhuisje wil bouwen aan de Tienhoven. In plaats van dinsdag wordt op maandag 29 maart oud papier op gehaald voor de zending. Advertentie I.M. Meisjesvereniging Shalom, jon gensvereniging Samuël en de jeugdverenigingen Spoor 7 en Ich- thus van de Ned. hervormde ge meente hielden vrijdagavond in het verenigingsgebouw hun jaar vergadering. De opkomst was boven verwach ting, waardoor er stoelen moesten worden bijgezet en er éen tekort was aan programmaboekjes. Na het openingswoord van D. Quist trad het jongerenkoor Young Voi ces voor de eerste keer op met vari aties op Psalm 78. Vervolgens werden de jaarverslagen van de vier verenigingen voorgelezen. Meisjesvereniging Shalom verzorg de een Bijbelstudie naar aanlei ding van Jozua 4, waar staat beschreven hoe het volk Israël twaalf gedenkstenen oprichtte, na de doortocht door de Jordaan. Gedurende de Bijbelstudie werd er op het podium eveneens een ge denksteen opgericht. N.T. Schipper vertoonde namens de HGJB een klankbeeld, met als titel Zorg voor jongeren, wat te vens het thema was van deze jaar vergadering. Na de dia's kwamen de bezoekers meer te weten over het werk van de Hervormd Gere formeerde Jeugdbond naar aanlei ding van een interview dat werd afgenomen door Patrick Ketting en Benjamin van 't Hof. Schipper vertelde dat de subsidie van de overheid bijna wordt gehal veerd. Om het verschil van 450.000 gulden te compenseren zijn er bij-, dragen gevraagd aan de kerken en is er een donateursactie van start gegaan. Alle bezoekers kregen van de jeugd een wervingskaart om do nateur te worden. Tevens werden de gedenkstenen uitgedeeld, die de miesjesvereniging hadden ge maakt. Aan het eind van de avond werd bekend gemaakt dat er 480 gulden aan donateursgeld was toe gezegd. Na de pauze zongen de Young Voi ces o.l.v. dirigent R. van Gorsel vier nummers, waarna met een zaalspel de avond op een ontspan nende manier werd afgesloten. Ds. W.C. Meeuse sloot de bijeenkomst met dankgebed. Advertentie I.M. De verkoop van de voormalige ga rage Hommel aan de Veilingweg is in een beslissend stadium. Volgens de curator in het faillissement zijn er twee serieuze biedingen waarvan de één 'een laag bedrag' wil beta len en de ander 'een redelijk bod' heeft uitgebracht. Daarbij is ook een autohandelaar, waardoor de nog nieuwe showroom, werk plaats, magazijn en kantoor zijn bestemming zou kunnen houden. Zaterdag 27 maart haalt Acceleran do vanaf 9.30 uur spullen op voor de Rommelmarkt. Advertentie I.M. Op zaterdag 3 april wordt er in de Ned. herv. kerk een Paaszang dienst gehouden, waaraan de plaatselijke zangvereniging VZOS en het jongerenkoor Laudate Do- minum uit Kapelle-Biezelinge hun medewerking verlenen. Bij VZOS is deze zangdienst de laatste uitvoering onder begelei ding van dirigent Johan van Broekhoven, die sinds 1987 werk zaam is bij deze zangvereniging. Hij stopt wegens drukke werk zaamheden en zal worden opge volgd door Rinus van Gorsel uit St.Maartensdijk, die ook dirigent is van het jongerenkoor Young Voices en het Rehobothkoor uit St.Maartensdijk. Het uit zeventig leden bestaande jongerenkoor Laudate Dominum wordt gedirigeerd door de Thole- ifiI Predikbeurten Juf Marianne De Rijke en meester Kees den Braber worden door de kinderen uit groep 3 van de Konin gin Julianaschool uit Sint- Philipsland met erebogen opge wacht nadat ze in de echt zijn ver bonden. Het burgerlijk huwelijk werd vrijdagmiddag voltrokken in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Daarna vertrok het stel naar de kerk van de Gerefor meerde Gemeente in Krabbendijke voor de kerkelijke inzegening. Do minee Pater leidde de trouwdienst. Juf Marianne (23) komt uit Stave nisse en is sinds 1 juni 1991 aan de Koningin Julianaschool verbon den. Ze blijft haar klasje van 21 kinderen trouw. Haar man komt uit Putten en staat ook voor de klas. Dit jaar voor het eerst, in Krabbendijke. Toevallig ook op een Juliana school maar dan zonder koningin ervoor. Zondag 28 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. De Leeuw, Oud-Alblas 18.30 u. kand. Van Ginkel, Maar tensdijk HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck 17 u. ds. v.d. Spek CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. Hooijkaas, Hooger- heide R.K. KERK za 19 u. en zo 11.30 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. ds. Dondorp, Middelburg; H.A. 15 u. dhr. Rouw, Kuitaart CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard naar Paul Heijboer. Deze groep is ontstaan naar aanleiding van op tredens door groepjes op jongeren dagen, zoals de bondsdag in de Doelen. Het orgel zal bij de zangdienst bespeeld worden door André Keij- zer uit Oud-Beijerland. Hij is een studievriend van de vertrekkende dirigent Van Broekhoven, die ook een studie volgde op het conserva torium. Tevens zal er door VZOS een gedeelte van een door Van Broekhoven geschreven cantate worden uitgevoerd. Wegens verhin dering van ds. W.C. Meeuse zal pastoraal medewerker J. Prins de algehele leiding hebben. De avond begint om half acht. VZOS zoekt nog steeds nieuwe le den. De repetities zijn elke donder dag van 19.45 tot 21.45 uur. Voor de jongste leden van gymver eniging WIK worden er zaterdag in de Wellevaete turnproeven gehou den. Deze turnproeven zijn bestemd voor de leden van WIK, die niet deelnemen aan de wedstrijden en springtoernooien, zoals de kleutergroepen en de le den die alleen recreatief bezig zijn. Er wordt geturnd op de ringen, mat, sprong, wandrek, banken, brug, rekstok, balk en minitram- poline. De leden krijgen allemaal een diploma uitgereikt, met daar op de jurywaardering voor de ver schillende onderdelen. De turnproeven worden gehouden van tien tot elf uur. De plattelandsvrouwen brachten vrijdagmiddag een bezoek aan het bonbons en chocolade-atelier La Confrérie te Steenbergen. De da mes kregen een rondleiding en werden uitvoerig ingelicht over de verschillende vullingen van de bonbons. Tevens werd men getrac- teerd op koffie en mochten de bonbons geproefd worden. In het atelier was het personeel druk in de weer om de voorbereidingen te treffen voor Pasen. Vele paashazen en eieren werden verkocht aan de dames. Mevr. Van den Broek be dankte voor de rondleiding en de gezellige middag. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke houdt op koninginnedag een fancy fair. Hiervoor zoekt men voor de verkoop nog oud speelgoed en kin derkleding. Momenteel wordt Ol leke Bolleke zeer druk bezocht door de peuters. Daarom is het raadzaam om de kinderen al tijdig (vanaf 1.5 jaar) te laten inschrijven bij de leidsters van de speelzaal. Stavenisse Door J.M.W. van de Berge is bij de gemeente een aanvraag ingediend voor de bouw van een woning met garage aan de Molendijk. En D. Dorst wil zijn huis aan de Stoof- dijk verbouwen. De auto van M.J.A. is vrijdag ver nield, doordat hij op de provincia le weg tegen een kruiwagen aanreed, tegen een schakelkast van het nutsbedrijf botste en vervol gens in de sloot belandde. De kruiwagen stond op een aan- hangwagentje. Vastgebonden, al dus bestuurder I.D. van de auto. Maar het touw moet losgeraakt zijn, want plots viel de kruiwagen op de weg. A. probeerde die nog te ontwijken door naar links te stu ren, maar tevergeefs. Sint- Maartensdijk De jeugdverenigingen van de her vormde gemeente organiseren za terdag 3 april om 19.00 uur een zangavond met als thema 'Jeugd waarheen? Zowel de zangvereniging Met hart en stem als de meisjesclubs Eben- Haëzer en Sola Fide zullen enkele nummers zingen. Tevens zullen jeugdige organisten het orgel bespelen en zal er een gedicht wor den voorgedragen. ZIE VERDER PAG 18 GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u.'leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Herk, Hasselt GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, St. Annaland 18 u. ds. Van Bruggen OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Rouw, Kuitaart 19 u. ds. Steegman, Gouda OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. A. Egas GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide 14.30 u. ds. De Buck GEREF. GEM. 10 (H.A.), 14.30 en 18.30 u. ds. Beens wo 31/3 19.30 u. ds. Bac, Boskoop SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Larnmers 17 u. kand. Spies, Middelburg GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Bel, IJmuiden 15 u. drs. Knoop, Sommelsdijk Weekend diensten Zaterdag 27 maart en zondag 28 maart Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St.Philipsland en Nieuw- Vossemeer: dr. Van Doesburg, St. Philipsland, tel. 01677-2500 TANDHEELKUNDIGE HULP P. Vos, Tholen, tel. 01660-2699 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oostersehelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01666-8208 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 maart t/m vrijdag 2 april donderdag 25 4.47 - 17.07 vrijdag 26 5.17 - 17.37 zaterdag 27 5.47 - 18.07 zondag 28 7.17 - 19.32 maandag 29 7.47 - 20.07 dinsdag 30 8.27 - 20.57 woensdag 31 9.22 - 21.57 donderdag 1 10.42 - 23.17 vrijdag 2 12.07 wo 31/3 EK 6.10 Tijden gelden voor StavenisseVoor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor gecorrigeerde getijver wachtingen bel 06-91122353 (niet aratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 2