Degradatie Stavenisse 2 Bredere bestemming voor ijsbaan nodig Vosmeer 3 in degradatienood Le Chapeau is kampioen SGP-ers willen sport op Tholen de rug toekeren \A AM Zomaar een boom opzetten V= Smash '76 krijgt klop Anker op schot Wim van Dijke beste veteraan Thoolse turners in de prijzen Van Schetsen prijst vrijwilligers Koersbal voor ouderen k. autobedrijf krebbekx TOYOTA Open dag voor waterrecreatie Donderdag 25 maart 1993 EENDRACHTBQDE, DE THOOLSE COURANT 19 Thol. Boys A zonder topspelers "MEULVLIET" THOLEN Smerdiek 4 blijft in de top Niet alles kan meer WHS 5 klopt SPS 3 Het derde team van Vosmeer is in deze competitie zeer onfortuinlijk. Na de onnodige 1-2 nederlaag tegen Halsteren werd nu een onverdiende 4-3 nederlaag gele den tegen SC Gastel. Door deze teleurstellende resulta ten dreigt Vosmeer 3 te degraderen. Met nog drie wedstrijden te spelen staat Vosmeer op een voorlaatste plaats. Vosmeer 3 voorlaatste Dames dwingen gelijkspel af Onnodig verlies Thol.Boys 5 Bezuinigingen op voorzieningen noodzakelijk Op de jaarvergadering van de gemeentelijke kiesvereni ging van de SGP is door een aantal leden kritiek geuit op het sportbeleid dat de fractie voert in de Thoolse ge meenteraad. De SGP zou zich, in hun ogen, van heel de sport moeten distantiëren, ondermeer wegens de ho ge kosten voor de gemeente. Het sportgala werd op de bijeenkomst aangeduid als 'een ongepaste feestavond op kosten van de gemeenschap'. V ICITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3, STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 Vrouwen Fietspad Winst AVC dames 3 Zaterdag 27 maart uur Stavenisse-BVC(Strik) 15.30 Smerdiek 3-DVO 2(Slabbekoorn) 14.30 Thol.Boys 3-VVC 3 14.30 Dinteloord 4-WHS 5(dRond) 14.30 PTT 4-Noad 4(vWanrOoy) 12.30 Thol.Boys 4-FSV 5(Bosters) 14.30 WC 5-SPS 4(Bogers) 12.30 Thol.Boys 5-DVO ó(Nuytemans) 12.30 Zondag 28 maart uur Vosmeer-Kruisland(vdKcttereij) 14.30 Divo 3-Vosmeer 3(Akkerman) 14.30 Vosmeer 4-Halstcrcn 7(Opree) 12.00 Vosmeer d.-BSC(bckcr) 10.00 Door een 1-5 nederlaag tegen Smerdiek 4 is Stavenisse 2 gedegradeerd uit de derde klasse reserve A. Het vetera- nenteam van Smerdiek blijft door de/e overwinning in de top meedraaien en maakt nog kans op de titel. Met een 8-2 zege op SPS 3 blijft WHS echter koploper. Naaste belager Tholense Boys 3 verspeelde een kostbaar punt tegen het derde team van Smerdiek. In de derde klasse B leidt Noad 4 met vijf punten voorsprong. Voetbal uitslagen Eerste kl. res. afd.: SPS 2-Oni 2 0-4, JPS 2-Smerdiek 2 3-1. Derde kl. res.: Tholense Boys 3-Smerdiek 3 1-1, Stavenisse 2-Smerdiek 4 1-5 (Stavenisse gedegra deerd), WHS 5-SPS 3 8-2; Vosmeer 2-NVS 3 2-0, Gastel 5-Vosmeer 3 4-3. Vierde kl. res.: Tholense Boys 5-Kogelvangers 4 0-2; Vosmeer 4-FC Bergen 5 2-1. Dames: Vosmeer-Gloria UC 0-0. Jeugd: Halsteren-Vosir.eer B 2-3, Vosmeer Dl-Kruisland 8-1, Smerdiek D-Vosmeer D2 1-6, Stavenisse E- Vosmeer E 2-6, Vosmeer Fl-Vivoo 1-0. Noad A-Odio A 1-13, Noad B/C- Oudenbosch B/C 4-2, Noad D7-FC Bergen D7 4-0, Tholense Boys E-Noad E 3-1, Noad Fl-WVV F1 7-0, WW F2-Noad F2 2-4, Smerdiek C/D-Dosko C/D 8-3, Val Aan E-Smerdiek E 4-0, Smerdiek D-Vosmeer D 1-6, Smerdiek F-Moerstraten F 0-3. De A-top van Tholense Boys verloor met 1-3 van koploper RBC uit Roosen daal. Voor dit belangrijk treffen kon men niet beschikken over een volledig team. Ondanks dat het eerste en tweede team vriendschappelijk moesten spe len, werden de twee jeugdspelers, die halverwege het seizoen voor nood naar de selectie zijn verhuisd niet vrij gegeven. Met name hierdoor miste de A-top de stootkracht, die tegen een goede ploeg als RBC, zo hard nodig is. Doordat in de eerste helft Tholense Boys fysiek minder was, kon RBC veelvuldig ge vaarlijk voor het Thoolse doel komen. De eerste goede kans kreeg Erik van Gorsel, die de bal over doel tilde. Vlak daarna opende RBC de score. De 0-1 was tevens de ruststand. Tholense Boys begon sterk aan de tweede helft, wat resulteerde in uitstekende kansen. De Tholenaren verzuimden echter te scpren. RBC toonde zich trefzekerder en liep uit naar 0-3. Na goed voorberei dend werk van Francel Kousemaker redde Patrick Theunisse voor Tholen de eer. Ali Boudou kreeg een goede mogelijkheid op een tweede Thoolse treffer, maar hij was dit keer niet zelf zuchtig genoeg. De 1-3 overwinning is een vertekende uitslag volgens de lei ding van de A-top van Tholense Boys. Zij zijn van mening, dat er zeker meer in had gezeten, wanneer het bestuur de A-top op volle sterkte had laten spelen. Zaalvoetbal In de Meulvlietcompetitie behaalde in de B-poule zaalvoetbalvereniging 't Anker een monsterzege op Smulhoek. Met 2-17 delfden de spelers van Smul hoek het onderspit. Uitslagen poule A: De Kaai-Hof van Holland 4-6, Eendracht Boys-Smits Boys 6-3, l'Esperance-Batavieren 4-7, Stalland-Smalstad 5-4. Uitslagen poule B: Calellas-The Pub 3-3, Smulhoek-t Anker 2-17, De Hoop- Rest. Zeeland 11-5, Dalem-Pinocchio 4-7. Smerdiek 4 had het tegen Stavenis se lastiger dan dat de 1-5 overwin ning doet vermoeden. Met een zwaar gehavend team speelde Smerdiek ongeïnspireerd, maar opnieuw zetten de blauw-zwarten de partij naar hun hand door en kele schitterende persoonlijke acties. Theo Rijnberg, Marien Joppe, Piet van Ast, Wim Vroegop, Jaap Moerland en Tahar Alali waren niet van de partij, terwijl Kees v.d. Hoek en Huib Knuist geblesseerd aan de wedstrijd begonnen. In de twintigste minuut kwam Smerdiek Atletiek Wim van Dijke uit St.Maartensdijk heeft de Frapo's boulevard city-run te Vlissingen bij de veteranen gewonnen. Hij liep de twintig kilometer in 1.08.41, waarmee hij zijn persoonlijk record met zes seconden verbeterde. In het to- taalklassement legde de Thoolse atleet beslag op de achtste plaats. 't Gaat niet slecht", concludeerde Van Dijke bescheiden na zijn gewonnen loop. In deze wedstrijd, die gewonnen werd door Kim Reijnierse, eindigde Wim Vroegop uit St.Maartensdijk op een elfde plaats. Hij finishte in 1.09.26, een verbetering van zijn persoonlijk record met maar liefst een minuut. Op het door de regio Zeeland van de KNGB georganiseerd spring- toernooi te Goes werden door de Thoolse turnverenigingen goede resultaten behaald. WIK uit St.Annaland werd op drie onderdelen eerste. De gemengde ploeg bestaande uit Addy Rijn berg, Egbert Moerland, Jacomina Bazen, Jeroen Moerland, Lucretia Menheere en Benjamin van 't Hof werd met een puntentotaal van 14.7 eerste op het onderdeel mini- trampoline, waarbij acht verschil lende sprongen moesten worden uitgevoerd. Het team van meisjes tot 16 jaar kwam uit op de onderdelen mini- trampoline, paard en lange mat. Met een eerste plaats op de mini- tramp en paard en een tweede prijs bij de oefening op de lange mat werd er uitstekend gepresteerd. De ze WIK ploeg werd gevormd door Ilaria Seu, Ramona de Goede, Mi reille v.d. Maas, Maritha Bunge- ner, Evelien Moerland en Iris de Rijke. Olympia uit Tholen behaalde op de minitrampoline de eerste prijs bij de dames vanaf 16 jaar. Hierbij eindigden de teams van Kwiek uit Stavenisse op een tweede en derde plaats. Op het onderdeel paard was er een eerste plaats voor Kwiek. Gymvereniging de Flippers uit St.Philipsland eindigde op een der de plaats op het onderdeel mini- trampoline meisjes tot 12 jaar. Olympia klasseerde zich in deze categorie als tweede. Op de oefe ning lange mat voor dames vielen Olympia (14.9 punten) en Kwiek (14.0 p.) buiten de prijzen. De ijsbaan in St. Annaland zou een bredere bestemming moeten krijgen dan maar eens in de zoveel jaar een week schaatsen. Daarover werd zater dagmorgen gefilosofeerd in de Gouden Leeuw, waar wethouder P. van Schetsen de trekking verrichtte voor de verloting ten bate van een nieuwe kantine. Zowel de wethouder van sportza ken als voorzitter W. Mosselman ventileerden wat gedachten om het terrein beter te benutten. Soms maar eens in de vier jaar schaatsen en dat kan een paar dagen zijn of een volle week, is aan de magere kant. Een rolschaatsbaan, het or ganiseren van activiteiten als een kindervakantiespel, e.d. werden als voorbeelden genoemd. De ijsclub zou dan de gemeente graag het jaarlijkse onderhoud laten doen, want het maaien kost ook al gauw 5 tot 600 gulden. Is de bredere bestemming van het terrein nog toekomstmuziek, een nieuwe kantine is dankzij de ver koop van oliebollen (1500 gulden) en een verloting (2320 gulden) een stap dichterbij gekomen. Met de reserves erbij, heeft de ijsclub nu 15.000 gulden beschikbaar voor de bouw. Bij verwezenlijking van de nieuwe kantine krijgt de ijsbaan ook een andere ingang, namelijk bij het ge zinsvervangend tehuis de Anne- was. De fietsenstalling komt op de Zwemloop. Zwemvereniging de Zuid westhoek uit Hoogerheide organiseert op zaterdag 17 april een zwemloop met als startplaats zwembad Familyland. De deelnemers kunnen kiezen uit de volgende drie afstanden: 1. 500 meter zwemmen/1 km lopen; 2. 1 km zwem men/2 km lopen of 3. 2 km zwem men/5 km lopen. plaats van de oude kantine, waar door de Hoenderweg bij schaatsperioden van een stuk over last wordt verlost. Wethouder Van Schetsen maakte van de gelegenheid gebruik om na mens het gemeentebestuur zijn waardering te uiten voor het vrij willigerswerk van de ijsclub. "Bin nen de Thoolse sportwereld vormen jullie een unieke vereni ging omdat je op geen enkele ma nier gebruik kunt maken van gemeentesubsidie. Vrijwilligers werk wordt echter voor alle vereni gingen steeds belangrijker. Niet alleen om financiële redenen, maar ook om nuchterder te wor den. Leek voorheen alles te kun nen - je begon iets en de gemeente gaf subsidie - nu moeten we toch alles tegen het licht houden. De ijsclub St. Annaland blijft echter met 1400 leden, een lage contribu tie en een kort seizoen een bijzon dere vereniging in onze gemeente", zei de Thoolse wethouder van sportzaken. De trekking van de verloting bracht de eerste prijs in Bergen op Zoom. Monique van Tilburg won de autoradio. De familie Van Houdt uit St. Maartensdijk won de fotocamera «n S. Westdorp uit St. Annaland de schaatsen. op voorsprong door een treffer van topscorer Jan Guiljam. Doordat vervolgens onzorgvuldig met de kansen werd omgesprongen, was de 0-1 tevens de ruststand. In de eerste minuut van de tweede helft kreeg Stavenisse 2 een droomkans op de gelijkmaker, maar de spits kwam niet tot sco ren. Na een combinatie met Piet Bazen bracht Ko v.d. Griek Smer diek op een 0-2 voorsprong. Door balverlies van Jos Guiljam kwam Stavenisse terug op 1-2. Met twee fraaie treffers van Wim Scherpe- nisse kwam Smerdiek op een veili ge 1-4 voorsprong. Ook Stavenisse was enkele keren gevaarlijk, maar de hekkesluiter in deze klasse was ongelukkig in de afwerking. De verdedigers Sjaak Moerland en Chris van Hemert hadden moeite om spits Ronald Post uit te schakelen. Tien minuten voor tijd werd een hard schot van Wim Scherpenisse door de doelman gekeerd, waarna uit de rebound Jan Guiljam de eindstand bepaalde op 1-5. Uit de laatste tien wedstrijden heeft Smerdiek 19 punten behaald. Door deze sterke reeks staat het momenteel op de tweede plaats en heeft nog kans om het kampioen schap te veroveren ten koste van WHS 5. Beide teams hebben nu 31 punten, maar de Sint-Annalanders hebben een wedstrijd minder gespeeld. Het derde team van SPS kon slechts tien man op de been bren gen voor de wedstrijd tegen koplo per WHS 5. De St.Annalanders wonnen het streekduel eenvoudig met 8-2. Nico Hage opende al zeer snel de score. Toen na twintig minuten Hage voor de tweede treffer zorg de moest de jeugdige grensrechter Harm Moerland - van WHS, die vlagde voor SPS - het ontgelden, omdat SPS meende dat hij on sportief vlagde. Nadat WHS verschillende kansen had gemist, maakte Johan van Tiggele de aansluitingstreffer. WHS ging doelgerichter spelen en voerde door treffers van Frank Ketting, Nico Hage en Theo Fase de score op tot 5-1. Na rust ging bij WHS Frank Ket ting in het doel, terwijl Wim Fase in de spits ging spelen. Uit de vele kansen die Fase kreeg, wist hij er één te benutten. Hij nam ook de penalty, nadat een speler van SPS hands had gemaakt. Wim Fase schoot echter niet rechtstreeks, maar legde de bal breed op Ewoud Fase, die vervolgens tegen de kee per schoot. Met twee doelpunten bracht Theo Fase de stand op 8-1. Johan de Boer bepaalde uit een vermeende buitenspelpositie de eindstand op 8-2. Bij WHS was de grensrechter Maya Bungener, die momenteel de scheidsrechtercursus volgt en dus goed kon oefenen. Vosmeer 3 wordt door pech ach tervolgd. Tegen SC Gastel werd onverdiend met 4-3 verloren. In de tiende minuut kwamen de Braban ders op voorsprong door een af standsschot, dat kansloos achter doelman Marco Polderman ver dween. Vervolgens eiste Peter Moerland een hoofdrol voor zich op. Binnen twintig minuten boog hij met een hattrick de achterstand om in een 1-3 voorsprong. Zijn derde doelpunt was echter tevens zijn laatste actie in deze wedstrijd. Hij botste tegen de keeper op en moest met een blessure het veld verlaterl. Uit een rommelige situa tie scoorde Gastel vlak voor rust 2-3. In de tweede helft kwam Gastel op gelijke hoogte, door een eigen doelpunt van Alfred Vis, die de bal verkeerd raakte. Vijf minuten voor tijd passeerde de speler van Vosmeer opnieuw bijna zijn eigen doelman. Marco Polderman kon de bal echter nog net keren, maar een aanvaller van Gastel kon ver volgens simpel de bal in doel tik ken. In de laatste minuut kreeg Vosmeer een uitstekende kans op de gelijkmaker, maar Cees Tim mermans schoot over. Het damesteam van Vosmeer heeft tegen de nummer twee van de ranglijst, Gloria UC, een belang rijk punt behaald (0-0). Samen met TSC en Olympia zal in de resterende wedstrijden uitgemaakt moeten worden, wie er degradeert uit de regioklasse. Vosmeer krijgt Olympia nog op bezoek. De ploeg uit Baarle-Nassau had zondag heel de wedstrijd een over wicht, maar slaagde er niet in om te scoren. Voor de rust kreeg Anni- que Schiewold een goede kans om te doelpunten. Ze werd prima aan gespeeld, maar schoot de bal van opzij rakelings naast het doel. Op slag van rust ontsnapte Vosmeer aan een achterstand. Eerst grabbel de keepster Conny Gulden de bal van de doellijn, maar had die niet klemvast. Een inlopende speler schoot vervolgens tegen de paal en daarna miste een Gloria-aanvaller in derde instantie finaal. Na de rust kwam bij Vosmeer Na- dia v.d. Reest in het veld voor Ani ta Ridderhof. Gloria drong de thuisclub nog meer op de eigen helft terug, maar kwam niet verder dan een schot van dichtbij op de lat. Vosmeer miste duidelijk aan- valskracht in de voorhoede. Zo bleef de stand 0-0. Het zaalvoetbalteam van Le Chapeau, met Mario v.d. Akker, Luc van Vossen, Peter Franke, Gert-Jan van Vossen, Dirk Verduit, Willem Jan Bennaars, Alex van der Reest, Ad Coppens, Cees v.d. Wielen en Corné Schaart. Het tweede zaalvoetbalteam van Le Chapeau is maandagavond in Meulvliet kampioen geworden in de tweede klasse reserve KNVB West-Brabant. Tegen het als twee de geklasseerde Drie Zwaantjes werd een ruime 10-2 overwinning behaald. Voor de wedstrijd heerst er in de kleedkamer een ontspannen sfeer. Spelers worden gemasseerd en er worden verschillende grapjes ge maakt. Het is al snel duidelijk dat de gezelligheid voorop staat bin nen het zaalvoetbalteam, dat ge vormd wordt door spelers uit St.Maartensdijk, Poortvliet, Tho len en Bergen op Zoom. Enkele minuten voor de wedstrijd wordt het steeds stiller en neemt de spanning zichtbaar toe. Het kam pioenschap staat op het spel. Van af het eerste fluitsignaal maakt de gezelligheid plaats voor sportieve strijd. Begeleider Corné Schaart volgt met zijn videocamera het du el en legt verschillende fraaie acties op film vast. Als na een schitterend pass van Ad Coppens Luc van Vossen de score opent, is er de eerste ontlading. Lang duurt de vreugde niet, want enige minuten later scoort de te genstander de gelijkmaker uit een penalty. Al snel blijkt echter, dat er geen vuiltje aan de lucht is. Gert Jan van Vossen scoort 2-1, waarna Ad Coppens een van de lat te rugspringende bal in doel kopt. Le Chapeau toont zich een waardig kampioen en loopt vrij eenvoudig uit naar een 5-1 ruststand, om uit eindelijk met 10-2 de kampioens wedstrijd te winnen. "Nu promoveren we naar de eerste klasse reserve", vertelt leider Cees v.d. Wielen na de wedstrijd. "Vo rig jaar zijn we door een tweede plaats in de eindrangschikking ge promoveerd. In de tweede klasse liep het dit seizoen als een trein. Slechts één wedstrijd werd er ver loren en één keer speelden wt; ge lijk. Met 41 doelpunten is Alex van der Reest onze topscorer," kijkt de leider terug op hel succesvol verlo pen seizoen. Ondertussen vieren zijn spelers feest en worden zij getracteerd op bitterballen. "Het is een gezellig team. Volgend seizoen willen ze opnieuw kampioen worden." Vierde klas V afdelingsvoetbal Tholense Boys 5 heeft tegen Kogelvan gers 4 een onnodige 0-2 nederlaag gele den. Drie weken geleden wonnen de Tholenaren nog met 1-4 van de ploeg uit Willemstad. Ook nu waren er, met name in de eerste helft, volop scorings kansen voor Tholense Boys. Maar de voorwaartsen laten het de laatste weken wat afweten. Door wat omzettingen in de ploeg draait het ook in de verdedi ging niet optimaal. Het geroutineerde Kogelvangers nam nog voor rust een 0-1 voorsprong en breidde die in de tweede speelhelft uit. Door de neder laag speelt Tholense Boys nu geen rol van betekenis meer in de top van de vierde klasse B. De uitslag van de op maandag gespeelde koersbalwedstrijd luidt: 1. dhr. C. van Haaften/mevr. M. Daane-Leendertse 23 punten, 2. mevr. C. Bolier-de Graaf/dhr. A. Leemreijze 21 p., 3. mevr. T. Goode-Jansen/dhr. A. van Splun- ter 17 p., 4. mevr. C. Free/dhr. L. Kloet 16 p., 5. mevr. M. Bijl- Vaders/mevr. N. van Driel 14 p., 6. mevr. C. van Splunter-de Graaf/dhr. Joh. Geuze 12 p. en 7. mevr. Geuze-van Tiggelen/dhr W. Bijl 11 punten. Tafeltennis Advertentie LM. 't Gebeurt niet dikwijls, maar zo af en toe heb tk een rustig momentje voor mezelf. U kent dat wel, zo'n ogenblik dat je lekker - steunend op je ellebogen - door het raam kijkt en geniet van allerlei moois rondom je. En als het helder weer is, valt er heet wat te zien vanuit mijn venster. Degenen die me kennen, weten dat er wat Tholen betreft geen grotere chauvinist is. Zoals iemand van een buitenlandse reis kan genieten en daarna die fase van genot op een ander kan of wil overbrengen, zo ervaar ik Tholen. Zowel de stad als ons eiland. Moet je je eens voorstellen wat een geweldig gevoel ik dus heb als ik uit een van mijn slaapkamerramen kijk. Van links naar rechts, hoeve Buitenzorg, het schitterende Ostrea, onze prachtige molen De Hoop, de monumentale Ned. Hervormde kerk. Ik zie de toren van het stad huis, het dak van de R.K. kerk, de molen zonder wieken, een stukje van het oude postkantoor en zelfs de pul van Batavia. Weinigen van u zullen zo'n schitte rend plaatje zien. Ik ben er dan ook heel gelukkig mee. Want zonder dat een architect een speciale 'view' creëerde, is dit schoons ons toebe deeld. De vogels in de tuin vervol maken het uitzicht. 's Zomers is het plaatje weer an ders, dan zijn het meer dan twintig meter hoge populieren die voor een ander beeld zorgen. Maar niet min der mooi. Het jonge groen komt straks aarzelend aan de takken en voor je het weet is het één groene massa. In de herfst geeft de bomen rij zijn bladeren overvloedig terug. In de tuin, in de vijver, op het dak en af en toe binnenshuis, overal kom je de resten van de zomer tegen. Toch ben ik blij dat deze bomen privé bezit zijn. Want al zijn ze eigenlijk veel te hoog en zou het koppen ervan geen overbodige luxe zijn, ze staan er. In vólle glorie. Tholen is immers het land van de hoge bomen. Zo staan we toch be kend? Ik schaam me bijna om deze zomer met gasten over onze dijken te rijden. Want waar zijn die hoge bomen? Tholen devalueert, willens en wetens. Daarom ben ik blij dat die mooie, soms lastige bomenhaag achter ons huis particulier bezit is. Zo, mijn ellebogen worden moe. Ik ga mijn overpeinzingen eens op pa pier zetten. Dan kunnen ze gelezen worden door mensen die, zoals ik, het hoofd op de ellebogen laten rusten. Of mensen die de ellebogen vrij hebben. En zelfs door mensen die ze achter hun ellebogen hebben. Hopelijk lezen die mensen, die den ken: dat veeg ik aan mijn elleboog af, deze babbelaar ook! Bruinooge tweede waarnemer. Ge deputeerde Bruinooge (PvdA) is aangewezen als tweede waarne mend commissaris der koningin. Hij neemt de plaats in van mevr. De Vries-Hommes, die burgemees ter in Friesland wordt. Gedepu teerde Dek (CDA) is eerste waarnemer van commissaris Van Gelder. Tijdens de collegevorming en portefeuilleverdeling in 1991 is gebroken met het principe, dat de oudst fungerende gedeputeerde waarnemend commissaris is. Dek was nieuwkomer, evenals Bruinooge. In de pittige discussie werden ter men als sportverdwazing, sport- vandalisme en mensverheerlijking gebruikt. Fractievoorzitter M. Dij ke zegde toe de gemaakte opmer kingen in de fractie te bespreken en ze voortaan te betrekken in het sportbeleid. De SGP-er vertelde de veertig aanwezigen, dat de fractie steeds heeft gestemd tegen het sportgala, de schoolsportwedstrij den en sport op zondag. Ook op financieel gebied zijn er bedenkingen, maar ondanks de steeds stijgende kosten heeft de SGP in de gemeenteraad altijd me dewerking verleend aan de zater- dagsport, aldus Dijke. Daarbij wijst de fractie voortdurend op de noodzaak om ook op de sport- voorzieningen te bezuinigen. "De gemeente bezuinigt gemakkelijker op bijvoorbeeld openbare werken en schoolvervoer en dat is de SGP- fractie een doorn in het oog." Voorzitter J.W. Duvekot ging in zijn openingswoord in op de inter ne problemen van de SGP. Op een vergadering in Putten toonde ruim 90% van de plaatselijke kiesvereni gingen zich tegenstander van het partij lidmaatschap voor vrouwen. Het SGP-hoofdbestuur beraadt zich nu. Dat de werkgroep Bou wen zich niet bij deze uitspraak wil neerleggen, noemde Duvekot 'een heel kwalijke zaak en de SGP on waardig'. De open brief van deze pressiegroep in het Reformatorisch Dagblad - waarin wordt opgeroe pen vrouwen te blijven toelaten - is volgens Duvekot een steek in de rug van het hoofdbestuur en slechts bedoeld om verdeeldheid te zaaien binnen de partij. Duvekot noemde nog een aantal zorgelijke ontwikkelingen zoals de dreigende sluiting van Sint Maar- tenshof, bedrijfssluitingen, stijgen de werkloosheidscijfers, de problematiek rondom criminaliteit en gevangeniswezen en op ethisch- medisch terrein (euthanasie wetgeving), alsmede de financiële problemen van gemeenten en rijks overheid. Raadslid M.J. Klippel antwoordde op een vraag van vertegenwoordi gers uit Stavenisse, weinig moed te hebben op een spoedige aanleg van het fietspad langs de provinciale weg tussen Sint-Maartensdijk en Stavenisse. Hoewel de voorkeur lijkt uit te gaan naar een recreatief fietspad, houdt de SGP-fractie vast aan doortrekking van het be staande pad. Een vraag over het ontbreken van een trottoir in de Julianastraat te Stavenisse zal in de adviescommissie openbare werken aan de orde worden gesteld. Halverwege het jaar zal de plaatse lijke kiesverenigingen worden ge vraagd, voorbereidingen te treffen "voor de kandidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1994. Evenals voorgaande keren zal via een advieslijst een groslijst worden samengesteld, waarna op een vertrouwensvergadering de of ficiële kandidatenlijst wordt vast gesteld. Tijdens het huishoudelijk gedeelte van de bijeenkomst, die in Stave nisse plaatsvond, werden de bestuursleden J.C. Bevelander uit Poortvliet en J.W. Duvekot uit Scherpenisse met grote meerder heid herkozen. Alle zeven plaatse lijke verenigingen waren met twee stemgerechtigde afgevaardigden aanwezig, daarnaast het voltallige bestuur en de raadsfractie met uit zondering van wethouder J. van der Jagt. Secretaris A. Aarnoudse meldde een afname van het leden tal met acht. Er bedankten zes le den, zes overleden er en enkelen vertrokken. Aarnoudse riep op tot ledenwerving en eensgezindheid rondom het aloude SGP-beginsel. Na de 9-1 nederlaag tegen Smash '70 was zaterdag de Thoolse tafeltennisver eniging Smash '76 opnieuw kansloos. Dit keer was Vice Versa uit Ouden bosch heer en meester. Binnen afzien bare tijd wonnen de Brabanders met 0-10. Alleen in de laatste wedstrijden wisten de St.Annalanders waardig te genstand te bieden, maar verloor men in de derde set alsnog. Het eerste kadettentcam blijft voortva rend presteren. Nu werd TCS uit Steen bergen met 0-10 aan de zegekar gebonden. Door dit resultaat blijft Smash '76 ongeslagen koploper. Het tweede kadettenteam verloor van het hoog geklasseerde Belcrum met 7-3. Peter Bazen (2 overwinningen) en Jos Ridderhof scoorden de punten voor Smash. Anné Sturris, die in de vo rige wedstrijd al zijn partijen won kwam nu niet tot een overwinning. Programma: 26/3 Backhands-Smash 1, 27/3 Smash junioren-Roosendaal, 28/3 Smash kadetten 1-Belcrum, 29/3 Smash kadetten 2-Roosendaal. Volleybal Het derde damesteam van volleybalver eniging AVC behaalde een 3-1 overwin ning op Olympus 2. Na een voortva rende start in de eerste set kwam Olympus sterk terug en werd het zelfs 14-14. Coach Jan van 't Hof gebruikte toen zijn tweede time-out. De dames werden gemotiveerd en wonnen de set met 16-14. De tweede set werd heel eenvoudig met 15-4 in winst omgezet. Onderschatting kroop in het team van AVC. In korte tijd stonden de Thoolse dames met een 3-11 achterstand weer met beide benen op de grond. Vervolgens bracht Anita Goedcgebuure met acht punten op rij de spanning weer volledig terug. Maar Olympus pakte zijn kans en won de set met 12-15. De vierde set werd door AVC met 15-9 gewonnen. Uitslagen AVC: AVC 1-TDK Brevok 0-3, AVC 2-Tobec 3-0 (17-15/15-13/15/8), AVC 2-Olympus 3-1 (15-9/9-15/15-7/15-13), AVC dames 3-Olympus 3-1, AVC jongens C-Rowi 0-3 (3-15/12-15/11-15), AVC meisjes A- Letho Print 0-3 (8-15/0-15/13-15), AVC jongens B-Gilze 3-0 (15-6/15-3/15-7). De landelijke open dag waterre- creatic zal dit jaar op 29 mei zijn. De Thoolse organisatoren hebben echter samen met de stichting Thoolse dagen besloten deze dag één week te vervroegen, zodat de activiteiten op 22 mei zullen plaatsvinden. Ook dit jaar wordt er gebruik gemaakt van het dagre creatieterrein de Speelmansplaten aan de Oesterdam. Naast diverse watersportactivitei ten, zoals zeilen, waterskiën en surfen is er ook weer de boten- markt. Tevens is er een ouderwetse boerenbeurs en verleent rui tersportvereniging De Eendracht- ruiters hun medewerking met een regionaal concours voor paarden en pony's. Uitbreiding Sportpunt Zeeland. Sport complex Sportpunt Zeeland te Goes wordt uitgebreid met twee tennisbanen met een dyna-top toplaag. De tennisba nen worden in drie weken aangelegd, waardoor zij al in de paasvakantie in gebruik kunnen worden genomen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 19