Plaatselijk nieuws VISSER Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager C. Slager GESLOTEN DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 februari 1992 Vergunning woonwagen Schooldam- kampioenschap Klaverjassen Vrouwen in Europa Belastingzitting Geslaagd Heetgebakerde automobilist Auto ramt paal Jonker niet de eerste Kindervakantiespel Eerste paal Montessori Opnieuw beroepen Burgerlijke stand Oud- Vossemeer Burgerlijke stand Creatieve cursus Verkoping Berenactie Biljarten Jeugddienst Hek voor school Opknappen sportveld Sint- Annaland Nieuw bestuur Plattelandsvrouwen Vacature wijkzuster Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer X J- Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland V Woensdag 26 februari zijn alle slagers i.v.m. Biddag GESLOTEN Tryfosa over China Slagerij is vrijdag 21 februari om 18.00 uur Biljarten Niet verzekerd Bestuurslid Accelerando Verkoop oliebollen Burgerlijke stand Stavenisse Burgerlijke stand School aangestoken Parkeerterrein strandje Hoorzitting dorpsplan Sint- Maartensdijk Burgerlijke stand Klaverjassen Biljarten Zanglust in Sint Maartenshof Geen voorrang Boormachine weg Lastige vraag oud papier Sloopkarwei van 172.500 gulden Verlichting Oostvest Weekend diensten Predikbeurten Vacature wijkziekenverzorgende 2 i| Tholen Mevr. A.A. Fens uit Eindhoven heeft dinsdag van gedeputeerde staten van Zeeland vergunning ge kregen tot het bewonen van een woonwagen aan de Oudelandse- dijk van 8.80 m lang, 3.40 m breed en 2.96 m' hoog. Dit gebeurde op grond van de Woonwagenwet en het Woonwagenreglement. De vergunning is vijf jaar geldig. Bij de schooldamkampioenschap- pen, waar de openbare basis school ter Tolne winnaar werd, was Matthijs Binkhorst één van de succesvolle spelers. Bij de foto werd vorige week per abuis Mat thijs de Waal vermeld. Uitslagen restaurant Zeeland: 1. P. Czechowski 5275 p., 2. K. Vonk 5191 p., 3. A. Arnoudse 4755 p., 4. J. van Oost 4525 p., 5. M. van Ee- kelen 4495 p. De competitiewedstrijd van kla- verjasclub Hof van Holland is ge wonnen door mevrouw M. Leydekkers-van den Hoven met 5161 p., 2. W. v.d. Berge 5076 p., 3. A. van As 4970 p., 4. K. Leydek- kers 4628 p. en 5. mevr. L. van Dijke 4562 p. Het 41ste jaarfeest van de NCVB stond in het teken van 'Vrouwen in Europa'. Dat kwam vooral na de pauze tot uitdrukking, toen - soms tot hilariteit van velen - da mes uit een groot aantal landen ten tonele werden gevoerd. Rus land met de dames Gorbatsjov en Jeltsin, madame Van den Broecke uit België (de evenknie van Eddy Merckx) die voor iedereen bon bons meebracht, Oostenrijk, me vrouw Thatcher uit Engeland die een goede sopraan bleek. De Duitse bijdrage leverde een recept voor Weihnachtsstol op, terwijl Italië garant stond voor een 'ijsje'. Ook twee Parisiennes, een Griekse met de bordendans, de Ierse Mary O'Hara aan het spinnewiel en Spaanse castagnetten dienden zich aan. Het geheel werd aan el kaar gepraat door mevr. A. Boxhoorn-Urbanus, die de aan wezigen tenslotte meenam naar....Zeeland. Het NCVB-koor vulde, geleid door D. Letzer, alle onderdelen uitstekend aan. Met als soliste Nel Quist-Koole werd een heel moeilijk lied gezongen, dat echter niet zo goed uit de verf kwam. Het andere nummer viel wel in de smaak en daarvoor kre gen de enthousiaste dames de handen vol op elkaar. Een Thool- se in klederdracht, die zelfs een stukje Bru ten gehore bracht, gaf haar visie op het wegvallen van de grenzen rond Tholen. Tijdens het huishoudelijk gedeel te van de bijeenkomst deden de dames M. Bijl-Vaders en A. Quist- Burgers op eigen wijze verslag van het afgelopen verenigingsjaar. Mevrouw W. Hopmans gaf uitleg over de financiële zaken van de af deling. Na de koffie werd afscheid genomen van de dames Boer en Hage, die het 'potje van lief en leed' verzorgden. Ze werden be dankt met een fraai stuk hand werk. Opvolgers werden de dames Hage-v.d. Velde en v.d. Velde- Glerum, terwijl mevr. Baay-Geuze als reserve beschikbaar bleef. De bijeenkomst in het vernieuwde Visnet werd geopend met het zin gen van enkele verzen uit Ps. 25, lezen uit Openbaring 21 en 22, een meditatie over 'Op naar Jeruza lem', Gezang 442 en gebed. Me vrouw Van der Munnik sloot de avond af met dankgebed. Oudere inwoners kunnen in Ten Anker hulp krijgen bij het invul len van hun belastingaangifte. De belastingdienst houdt daarvoor zitting op 7 april. Wie daarvoor in aanmerking wil komen, moet zich uiterlijk 22 maart telefonisch of schriftelijk aanmelden (naam, adres, telefoonnummer, sofinum- mer) bij de receptie van Ten An ker. Mevrouw N. Breker heeft het di ploma HBO-verpleegkunde be haald aan de sector hoger gezondheidszorg onderwijs van de Hogeschool Zeeland te Vlis- singen. Tegen L.G. is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens mishandeling. G. had H.L. gesla gen na een meningsverschil over diens rijgedrag. L. reed in zijn auto op de Oud-Vossemeersedijk en werd rechts ingehaald door G., die deels over berm en fietspad reed omdat er te weinig ruimte was. Even verderop hield G. met een tweede man L. staande om hem onder handen te nemen. G. is maandag door de politie aange houden en na verhoor weer in vrijheid gesteld. Een vrachtauto 'reed donderdag een paaltje links van het bordes van het voormalige stadhuis om ver. De chauffeur reed door, maar omstanders noteerden het kente ken en waarschuwden de politie. De eerste vrouwelijke voorzitter K. Provoost van Concordia had weliswaar jonkheer Jan van Vre- denburch als voorganger, maar deze was niet de eerste praeses van de muziekvereniging, zoals wij abusievelijk meldden. Die eer komt toe aan J. van Gorsel, die Concordia voorzat van 1884 tot na de eeuwwisseling. Het lijkt nog wat vroeg, maar wie er ooit mee te maken had weet dat er veel voorbereiding mee ge moeid is. Het is al weer enkele ja ren geleden dat de schooljeugd tijdens de zomervakantie mee kon doen aan een vakantiespel. De be hoefte bestond wel, maar het ka der om een dergelijk festijn op te zetten ontbrak. Nu hebben zich weer wat meer mensen aangemeld die zoiets graag op poten willen zetten en in de vakantieperiode wekelijks een dag met de jeugd bezig willen zijn. Jozien van den Hoven (veel ervaring met de jeugdclubs) en Jan le Due (scouting-man bij uitstek) roepen op om mee te doen. Belangstellen den kunnen contact met hen op nemen, tel. 2271 of 2174. 'Na een inspannende strijd volgt nu een spannende tijd. Hij komt er eindelijk, jandorie, de nieuwe Thoolse school voor Montessori'. Deze rijmregels sieren de uitnodi ging voor bijwonen van het slaan van de eerste paal van de nieuwe Montessorischool, dinsdagmid dag aan de Zoekweg. Dan wordt ook de naam van de school be kendgemaakt, waarvoor zo'n tachtig suggesties zijn aange dragen. De avond tevoren neemt de ge meenteraad een besluit over het krediet, dat nodig is voor het uit voeren van de bouwplannen. Het gaat om ƒ1.593.000,-, waarvan 40.000 gulden al in een eerder sta dium door de raad beschikbaar is gesteld. In het totale bedrag zit ƒ225.187,- ten behoeve van de grondverkoop. Om een vierkant stuk te verkrijgen, is er meer grond verkocht dan eigenlijk voor een basisschool met vijf groepen de norm is. Het gemeentebestuur sluit niet uit, dat voor de oude ge bouwen aan de Burg. van Ber- chemstraat nog aanspraak gemaakt kan worden op een rijks regeling betreffende vergoeding voor leegkomende gebouwen voor basisonderwijs. Op dominee A.J. Gunst van de Gereformeerde Gemeente zijn op nieuw beroepen uitgebracht. De predikant moet zich beraden over verzoeken van de gemeenten Zwolle en Ouddorp. Geboorten: 1 jan. Petrus Johan nes zv H.R. Pals en G.D. Polder man, 4 jan. Mark Marinus Pieter zv P.M. van den Dorpel en A.L. de Jonge, 11 jan. Willem Pieter zv J. Speksnijder en B.J.C. Kegge, 13 jan. Iliass zv S. El-Jilali en K. Al Hor, 17 jan. Johanna Maria dv C.C. Geluk en M.P.C. Aarnoudse, 17 jan. Remco James Jacobus zv A.H.J. Willigers en R.M. Stavers, 22 jan. Daniël zv A.L. de Groen en E. Schot, 23 jan. Andries Her- manus zv K. van Duijn en M. Kersbergen, 24 jan. Jozias Corne lls zv J. Schot en M.J. Bout, 24 jan. Bart zv M. Geluk en A.L. den Braber. Overlijden: 11 jan. Jakob Geluk (73), 13 jan. Johanna van Haaften-Hoorweg (66), 27 jan. Willem Bout (57), 29 jan. Marina Johanna Praat-Minheere (87). Huwelijk: 15 jan. Paul Eduard Hartman (34) met Wilhelmiria van der Hoek (35). Geboorte: 1 jan. Zheng Zheng dv G. He én X. Cheng. Huwelijken: 24 jan. Velauthapillai Sunderamoorthy (33) met Shanta- rani Kanagasabai (23), 31 jan. Go- vert Bras (32) met Ingrid Jeanette Rehorst (25). Bianca Bonnier is afgestudeerd aan de afdeling monumentale tex tiel van de Kon. Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Creatieve activiteiten staan al een aantal jaren op een laag pitje om dat de kinderen aandacht eisten en het huisje dat zij op Botshoofd kocht veel werk opleverde. Ze hielp bij de lessen handvaardig heid aan de Montessorischool, maar haar handen jeuken om, sa men met anderen, creatief aan de slag te gaan. Haar ideaal is een workshop - een grote ruimte waarin iedereen die creatief bezig wil zijn voor de gewenste techniek terecht kan - maar dat is toe komstmuziek. Op een beurs maakte Bianca ken nis met het beschilderen van tex tiel en experimenteren leerde haar, dat deze techniek in vier lessen onder de knie te krijgen is. Met een stuk eigen inbreng kan ze de cursist ook eigen ontwerpen laten maken. Maar Bianca doet nog meer. Bij haar kan men leren hoe de koppen van karakterpoppen gemaakt moeten worden. Verder denkt ze aan wandkleden en hout bewerken. Belangstellenden voor een creatieve cursus zijn zaterdag 7 maart vanaf elf uur 's morgens welkom voor een open dag. Het adres is Leguitsedijk 11, Bots hoofd dus. Stichting De Schutse houdt zater dag een verkoping ten bate van de verstandelijk gehandicapten. Tus sen tien en vier uur is er in de Vos- senkuil volop aanbod van textiel, ondergoed, nachtkleding, cadeau artikelen, gereedschap, levensmid delen en versnaperingen. De Plattelandsvrouwen hebben donderdagmorgen de laatste draadjes ingestopt en de beestjes en popjes opgevuld voor de Be renactie voor Roemenië. Een aan tal actieve leden is thuis flink gaan breien, haken en naaien. Donder dag werd alles ingeleverd en afge werkt. Op de afdelingsavond in maart zullen de resultaten worden getoond. Uitslagen Hof van Holland: J. Burgers-M. Vercammen 2-0, B. Kruize-J. Bosters 2-0, J. Hermans- J. van Daalen 2-0, P. de Ronde-A. Douw 0-2. Hoogste serie (10 car.) J. Burgers, beste gemiddelde (2,11) en kortste partij (18 brt.) J. Hermans. De Treffers: B. den Hollander-H. Hommel 10-10, J. van Meer-P. de Leeuw 5,86-10, P. Hommel-C. Burgers 8,92-10, K. Hommel-D. van Driel 10-4,18, C. Burgers-H. Hommel 9,31-10, B. den Hollander-P. de Leeuw 10-6,60, J. van Meer-J. Burgers 5,21-10. Kortste partij (21 brt.) J. Burgers, beste gemiddelde (3,13) H. Hom mel, hoogste serie (11 car.) C. Bur gers, J. Burgers en H. Hommel. K.O.T. B-team: A. van Daalen-D. Vroegop 2-0, J. Kruf-P. Vroegop 2-0, H. van Herpen-J. Vaders 2-0, C. van Steenpaal-A. Zwegers 2-0, M. Potappel-W. de Leeuw 0-2, A. Kruf-P. de Jager 2-0. Hoogste se rie (14 car.), kortste partij (28 brt.) en beste gemiddelde (1,71) H. van Herpen. De Poedelaars: T. Schot-W. den Ouden +6/-3, W. den Ouden-J. Hermans -9/-3, P. van Gastel-T. Schot -1/-17, A. v.d. Houten-D. Berger -9/25, J. Plandsoen-D. Hendrikse -6/-10, J. Plandsoen-T. Schot -6/+2, J. Wessels-J. van Gorsel -13/ 14. Beste gemiddelde (2) en meeste pluspunten 14) J. van Gorsel, hoogste serie (9 car.) T. Schot en J. van Gorsel. De be kerfinale is gewonnen door D. Hendrikse, die J. van Gorsel met 0-2 versloeg. J. Hermans werd derde door een 2-0 overwinning op D. Vaders. Andere bekeruitsla gen: D. Vaders-J. van Gorsel 0-2, D. Hendrikse-J. Hermans 2-0. Hoogste serie (8 car.), beste ge middelde (2,07) en kortste partij (13 brt.) D. Hendrikse. In de Ned. Herv. kerk wordt zon dagavond om half zeven een jeugddienst gehouden. Ds. J. Staat uit Yerseke heeft de leiding en preekt om het thema 'Wat doe jij met je leven?'. Jeugdkoor Poly hymnia zingt onder leiding van Hannie Droogers een vijftal num mers. Iedereen is welkom. Bij de School met de Bijbel wordt, als de gemeenteraad maandaga vond accoord gaat, een hekwerk geplaatst van ongeveer twee meter hoog. Dat moet het bestaande hek vervangen dat, zo schrijven b. en w. aan de gemeenteraad, 'volledig gesloopt en zelfs gedeeltelijk ver dwenen is'. Vervanging van het hek kost ƒ4420,05. Het in 1956 in gebruik genomen sportveld - het oudste op Tholen - moet dringend worden opge knapt. Onderzoek door de Ned. Sportfederatie heeft uitgewezen dat het veld in een matige staat verkeert, ondermeer door forse verzakkingen. Voor een optimale conditie moet de verouderde drai nage volledig worden vernieuwd, het veld opnieuw worden aange legd en ingezaaid. Als dat klaar is, kan het veld een seizoen lang niet bespeeld worden. De gemeente raad beslist maandag over dit plan, waarvan de kosten op een ton worden geraamd. Het ge meentebestuur zal met de huur der, voetbalvereniging Vosmeer, nog nader overleggen over de ge volgen. De nieuwe bestuursleden D. de Jonge-Scherpenisse en M. Kodde van 't Hof zijn direct voor de leeuwen gegooid met hun benoe ming tot respectievelijk penning- meesteresse en secretaresse. Presidente blijft mevr. I. de Wilde-Gaakeer, vice-presidente mevr. S. Hage-de Caluwé, tweede secretaresse mevr. A. Vroegop-de Haan. Wijkverpleegkundige mevr. Leys- van Drie gaat de kruisvereniging Rondom de Oosterschelde verla ten. Het bestuur heeft inmiddels kandidaten opgeroepen om haar Donderdag, vrijdag en zaterdag 20, 21 en 22 februari BIEFSTUK 250 gr.7.25 BIEFLAPPEN 500 gr.10.95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN KIPFILET 500 gr.7.75 VARKENSROLLADE 100 gr.2.25 LEVERKAAS 100 gr.1.15 SNIJW0RST 100 gr.1.50 Maandag en dinsdag 24 en 25 februari RUNDERGEHAKT met gratis kruiden 500 gr.5.25 RUNDVLEES met randje vet 1 kg13.50 SOEPVLEES 400 gr.5.00 Advertentie I.M. per 1 april op te volgen. Het is een werkkring voor 80%. De hervormde vrouwenvereniging Tryfosa heeft tijdens de 46ste jaarvergadering woensdagavond aandacht besteed aan de Bonisa zending. Hiervoor was mevr. Mijnder-van Woerden uit Lisse uitgenodigd, die aan de hand van dia's vertelde over huisgemeenten in China. Een collecte voor Boni- sa bracht tot verrassing van mevr. Mijnder 1253 gulden op. Daar naast bracht een collecte voor de onkosten van de jaarvergadering nog ruim 300 gulden op. In de pauze werden nog artikelen ver kocht ten bate van de Bonisa zen ding, zoals sjaals en geborduurde kleedjes. De bijeenkomst werd geopend door ds. W.C. Meeuse. De Schrift overdenking deed mevr. C.J. Duijzer-van Dijke over 1 Thessa- lonisenzen 5:25. Mevr. C.E. IJzerman-Ridderhof verzorgde het jaarverslag, mevr. P.L. v.d. Repe-v.d. Boogaart gaf informatie over de financiële stand van za ken. Daarnaast was er samen zang: Psalm 95:1 en 2, 25:7, 93:1 en 4 en 119:7 en 32. Na het dankwoord van presidente mevr. Duijzer ging ds. Meeuse voor in dankgebed. Advertentie I.M. In de competitie van De Hoop liep het niet echt soepel bij J. Mosselman in zijn partij tegen J. Keur, want er waren nogal wat beurten voor nodig om de winst binnen te halen. Voor R. Smits was het een wisselvallige avond. In de eerste partij klopte hij L. Menheere op overtuigende wijze. In zijn tweede partij leek Smits de winst ook op zak te hebben, maar door een sterke slotserie van A. van Poortvliet bleef hij op één ca rambole steken. M. Elenbaas kon het net niet bolwerken tegen K. Smits. Op papier waren A. Je- roense en G. Rijnberg aan elkaar gewaagde tegenstanders; Jeroense was evenwel duidelijk in betere doen en won overtuigend. De uitslagen: J. Mosselman-J. Keur 10-9,40, P. Quist-T. van Poortvliet 7-10, R. Smits-L. Men heere 10-4, K. Smits-M. Elenbaas 10-9,13, A. Jeroense-G. Rijnberg 10-7,90, R. Smits-A. van Poort vliet 9,60-10. Kortste partij (20 brt.) R. Smits, hoogste serie (8 car.) A. Jeroense en beste gemid delde (2,7) T. van Poortvliet. Dinsdag 25 februari wordt er oud papier opgehaald voor de zending. Advertentie I.M. Mevrouw J.A.S. kreeg vorige week een bekeuring, omdat haar auto niet verzekerd was. B. de M. ging zondagnacht op de bon omdat zijn bar na slui tingstijd nog open was. Het nieuwe bestuurslid van de ko ninklijke fanfare Accelerando is Martin van Popering J.W.zn. en niet Martin van Bendegom, zoals vorige week per abuis is vermeld. De vrouwenvereniging Tryfosa or ganiseert zaterdag een oliebollen actie ten bate van de zondags scholen in Peru. De oliebollen worden vanaf half tien huis aan huis verkocht. Geboorten: 3 jan. Wouter Benja min zv J.B. van Dijke en N.G. van der Jagt, 10 jan. Magdalena Su- zanna Anna dv E.M.R. de Koning en S.M. van Dijke, 12 jan. Abra ham Adriaan Cornelis zv D. de Witte en A.C. Ridderhof, 12 jan. Nick zv J.M. den Engelsman en A.C.J. van Poortvliet, 13 jan. Ca- tharinus Martinus zv A.J. van Dijke en C.M. van den Bergh, 19 jan. Pieternella Maatje dv J. Kop- pejan en S. Margraf, 20 jan. Mari na Adriana dv M.D. Duijzer en J.C. Menheere, 24 jan. Petronella Reinanda dv W. van den Dikken- berg en J. van Vulpen. Overlijden: 10 jan. Jacoba Rijn berg (68), 11 jan. Jacoba Duine- Minheere (92), 27.jan. Maartje Johanna van Luijk-Ketting (82). Huwelijk: 3 jan. Maarten de Vos (25) met Hendrika Apolonia Theunisse (21). S3S Geboorte: 7 jan. Cornelis Jacob zv A.M. Smits en W.J. Moerland. De brand in de oude kleuter school, in de nacht van zaterdag op zondag, is waarschijnlijk aan gestoken. De politie heeft sporen aangetroffen en heeft de zaak in onderzoek. Door het brandje werd nogal wat schade aange richt, hoewel de brandweer er snel bij was en het vuur al gauw had geblust. Er komen 20 parkeerplaatsen bij de dijkovergang naar het toe komstig strandje. De aanleg kost de gemeente een ton. Het aan brengen van wat zand en het op schonen van het gebied waar het strandje moet komen, ten zuiden van het havenkanaal, gaan 24.000 gulden kosten. Dat bleek bij de bespreking in de commissie ruim telijke ordening dinsdagavond. PvdA-er M.A.J. van der Linde vroeg zich af of zoveel parkeer plaatsen wel nodig zijn. "Daar mee stimuleer je het autoverkeer. Er gaan toch ook kindertjes op de fiets naar toe?" P.van Belzen (RPF/GPV) vreesde dat goed koop wellicht duurkoop zou kun nen betekenen wat betreft het strandje. "Het moet kwalitatief een goed strandje worden, anders maak je de bevolking blij met een dooie mus." Van der Munnik wees erop dat er al zand ligt maar dat er ook 'op natuurlijke wijze' wegspoeling plaats zal vinden. Een beperking noemde hij de 'ca paciteit': "Het is maar een kleine hoek."De kosten van de parkeer plaatsen noemde de burgemeester hoog. "Maar je ordent het en het is niet alleen voor Stavenisse- naars." PvdA en RPF/GPV gin gen accoord met het plan. De SGP en het CDA onthielden zich van advies omdat ze te weinig tijd hadden gehad om het met hun fracties door te praten. Op 11 maart wordt in De Stove een tweede hoorzitting gehouden over het dorpsplan. Nadat in au gustus 1990 verenigingen en in stellingen zich over het ontwerp konden uitspreken, zijn nu alle in woners welkom om hun zegje te komen doen. Het herziene ontwerp-dorpsplan ligt van 2 t/m 5 maart, alsmede op 9 en 10 maart 's avonds tussen zeven en acht uur ter inzage in de foyer van De Sto ve. Ook op zaterdag 7 maart tus sen twee en drie uur is het plan daar in te zien. In de herziene versie van het plan komt de restauratie van dé kasteelresten niet meer voor. Daarvan heeft het gemeente bestuur om financiële redenen af gezien. De laatste ontwikkelingen - het landinrichtingsplan en het woon-zorgproject - zijn in het plan opgenomen. In de lijst van gewenste maatregelen is aangege ven wat de kosten zijn en wat het eerst zou moeten worden aange pakt. Als meest urgent zijn aange geven: plaatsing van een kunstwerk op het Van der Lek de Clerqplein (ƒ35.000,-), aanleg van een voetpad tussen Boswei en Stoofdijk (ƒ215.000,-), realisering woon-zorgproject voor ouderen (jaarlijks ƒ45.000,- voor de meer- zorg), verkeersmaatregelen in Poststraat en Kerkstraat, re constructie polderriool Poststraat (ƒ225.000,-), aanleg zandstrandje (ƒ150.000,-), ophogen havenpla teau (ƒ242.000,-), reconstructie gedeelte Stoofdijk (ƒ200.000,-) en stimuleren woningverbetering. Geboorten: 19 jan. Michael zv J.A. Dane en K.J. Polsema, 23 jan. Karima dv T. Allah en M. El Bahri. Overlijden: 1 jan. Cornelis An- thonius van Gasteren (68), 9 jan. Pieter Machiel Paulusse (92), 9 jan. Belia den Engelsman-Noom (87), 9 jan. Floor van Twist (89), 14 jan. Pieter Bartel de Viet (88), 25 jan. Maria Moerland-Fierens (88), 31 jan. Leendert Cornelis van Poortvliet (85). Huwelijk: 18 jan. Jan de Goei (44) met Maaike Jansma (26). De uitslag van de vrijdag gespeel de competitiewedstrijd van De Pendelaars luidt als volgt: 1. L. Kampman 5511 p., 2. M. Kwaak 5501 p., 3. J. van Zetten 5132 p., 4. W. Dane 4898 p., 5. P. van BIop- poel 4608 p., 6. J. v.d. Werf 4516 p., 7. C. Landa 4504 p., 8. M. van Bloppoel 4337 p., 9. mevr. Bron mans 4323 p., 10. mevr. Franke 4275 p., 11. J. van Gorsel 4144 p., 12. J. v.d. Hoek 4108 p., 13. J. Knuist 3914 p., 14. J. van Splunter 3794 p., 15. P. Bazen 3695 p. De tussenstand: 1. H. Zwagema- ker 69.828 p., 2. R. Waasdorp 65.064 p., 3. M. van Bloppoel 64.849 p., 4. J. van Gorsel 64.810 p., 5. mevr. Bronmans 63.515 p. De strijd om de marsenprijs: 1. A. Arts 20 marsen, 2. J. van Zetten 15 en 3. mevr. Bronmans, J. v.d. Hoek en P. Bazen 14 marsen. Smerdiek speelde vier partijen voor de onderlinge biljartcompe titie. De leiders in de stand gaven elkaar niets toe en wonnen allebei van M. Groos. Laatstgenoemde speelde nog een derde partij, te gen C. van Gorsel, en won die. G. Geuze verloor met klein verschil van R. Bakker jr. en blijft in de ra ce voor de titel. Uitslagen: M. Groos-C. van Gor sel 10-8,37, G. Rothwell-M. Groos 10-9,82, M. Groos-W. v.d. Hoeven 5,26-10, G. Geuze-R. Bakker jr. 9,25-10. Kortste partij (18 brt.) M. Groos-W. v.d. Hoeven, hoogste se rie (12 car.) en beste gemiddelde (2,07) M. Groos. De stand: 1. W. v.d. Hoeven 185,90 uit 20, 2. G. Rothwell 182,69 uit 20, 3. J. van Splunter 164,97 uit 18, 4. G. Geu ze 153,75 uit 17, 5. C. van Gorsel 151,65 uit 19. Het gemengd seniorenkoor Zang- lust uit Rotterdam-Ommoord treedt op 5 maart op in bejaarden tehuis Sint Maartenshof. Van de 65 leden zullen er zo'n 45 aanwe zig zijn, allen ouder dan 55 jaar en met een pianiste van zelfs bo ven de 80. Het koor heeft een uit gebreid repertoire: van Beethoven tot Bach, operette, opera, volksmelodieën en oude school liedjes. Regelmatig worden zang middagen verzorgd in bejaardenoorden in Rotterdam en daarbuiten. Het optreden in Sint Maartenshof begint om twee uur. Tevoren brengt het koor een bezoek aan het zijdemuseum in Wouw. Secre taris van Zanglust is oud- Stavenissenaar B. van Oudenaar de. Twee auto's liepen vrijdag schade Op bij een aanrijding op de hoek Haven/Kaaistraat. A. den H. reed over de Haven en verzuimde op de voorrangskruising C. de E. voor te laten gaan, die van links uit de Kaaistraat kwam. Een botsing was het gevolg. Door Goedhart is aangifte gedaan van diefstal van een boormachine uit het bedrijf, donderdagmorgen tussen kwart over negen en kwart over elf. Het vermoeden bestaat dat de dader onder het personeel gezocht moet worden, omdat al vaker dingen zijn verdwenen. De SGP-fractie in de gemeente raad heeft vorige maand blijkbaar een lastige vraag aan b en w gesteld over het plaatsen van een container voor oud papier door muziekvereniging Euterpe. Het college laat de raad weten, dat het antwoord niet binnen de in het reglement van orde gestelde ter mijn beantwoord kan worden. Anders zou het antwoord maan dagavond in de gemeenteraad be handeld kunnen worden. De tijd dat er gebouwen werden afgebroken voor de opbrengst van de materialen ligt al ver achter ons. De gemeenteraad bespreekt maandagavond een sloopbestek dat maar liefst 172.500 gulden uit de gemeentekas vergt. Het gaat om het afbreken van een aantal panden aan de Ds. de Bresstraat/Westvest/Korte Vest. De sloop wordt in fasen uitge voerd, waarbij een aantal bouw kundige voorzieningen ten behoeve van de overblijvende pan den dient te worden getroffen. Op de vrijkomende grond worden nieuwe huizen gebouwd. De commissie ruimtelijke orde ning ging dinsdagavond accoord met de plannen voor woningbouw aan de Oostvest. De voorkeur van het college om de huizen met de voorgevels uit te laten kijken op Zaterdag 22, zondag 23 en woens dag 26 februari Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400 wo dr. Blondeel, Tholen, tel. 01660-2016 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 wo dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP D. van Veenendaal, Bergen op Zoom, tel. 01640-43476 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 KRAAMZORG Homecare Zeeland, dag en nacht bereikb. tel. 01150-15595 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., Hoogstr. 12, Tho len, tel. 01660-2350. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. spreeku ren 01640-55878, weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 24/2 9-12 u. gemeentehuis St. Maartensdijk STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 februari t/m vrij dag 28 februari donderdag 20 4.47 - 17.17 vrijdag 21 5.27 - 17.57 zaterdag 22 6.12 - 18.37 zondag 23 6.52 - 19.17 maandag 24 7.32 - 19.57 dinsdag 25 8.17 - 20.42 woensdag 26 9.02 - 21.37 donderdag 27 10.17 - 23.02 vrijdag 28 11.57 - 23.57 di 25/2 LK 8.57 Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gratis). de Oostsingel leverde geen com mentaar op. Wel vroeg P. van Bel zen (RPF/GPV) zich af in hoeverre de gemeente afhankelijk is geworden van de rijksdienst voor monumentenzorg, nu de smalstad aangewezen is als be schermd dorpsgezicht. Burge meester H.A. van der Munnik antwoordde dat de gemeente 'pla nologische macht' bezit. "Die wordt wel getoetst. Er is voorover leg geweest met gedeputeerde sta ten. Uitvoerig is met monumentenzorg gesproken. Het bouwplan moet met een advies van de welstandscommisie naar monumentenzorg. Als welstand het niet aannneemt, neemt monu mentenzorg het ook niet aan." M.A.J. van der Linde (PvdA) vond het een goed plan. "Het doet recht aan de historische om geving." Het raadslid pleitte er voor veel aandacht te besteden aan de Oostvest wanneer dat een achterstraat wordt. Hij stelde voor om die kant goed te verlich ten. K.A. Heijboer (SGP) sloot zich daarbij aan.Van der Linde stelde verder voor de verbinding voor voetgangers van de Oostvest via het terrein langs de biblio theek te benadrukken. Wijkziekenverzorgende mevr. Joppe gaat per 1 april het kruis werk verlaten. Het bestuur van de kruisvereniging Rondom de Oosterschelde heeft gegadigden opgeroepen om haar op te volgen. Het is een baan voor 50% van de werkweek. ZIE VERDER PAG. 3 dag 26 fe- Zoll bruari (Biddag) THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Van Dijk wo 9.30 u. ds. Van Dijk 19 u. ds. Meeuse, St. Annaland HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk (H.D.) wo 19 u. ds. Balk GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck 17 u. ds. Roodsant wo 10 u. ds. v.d. Zwan 19 u. ds. De Buck CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard wo 10 u. ds. Baars 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst wo 10 en 19 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za 19 u. en zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder 18.30 u. ds. Staat, Yerseke; jeugd dienst wo 10 u. ds. Snijder 18.30 u. ds. v.d. Spek, Krabbendij- ke; in Geref. Kerk GEREF. KERK 10 u. ds. Boogert, Bergen op Zoom 18.30 u. ds. Staat, Yerseke; jeugd dienst wo 10 u. ds. Westerning, St. Laurens 19 u. ds. v.d. Spek, Krabbendijke CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard wo 10 en 14.30 u. ds. Boogaard 18.30 u. ds. Baars GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse 18 u. kand. Van Binnendijk wo 10 u. ds. Meeuse 19 u. ds. Van Dijk, Tholen GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst wo 9.30, 14 en 18 u. ds. Van Stuij- venberg GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst wo 9.30, 14.15 en 18.15 u. lees dienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Ruijgrok, Middelharnis 18 u. ds. Meeuse, St. Annaland (H.D.) wo 10 u. ds. Van Bennekom, Goes 19 u. ds. Lammers, St. Philipsland OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Muil wijk SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon wo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Sluijs, Driebergen 19 u. ds. v.d. Veer, Gouda wo 19 u. ds. De Goei OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Van de Hoe ven, Andel wo 9.30 en 19 u. ds. Van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst wo 9.30, 14 (H.D.) en 18.30 u. ds. Beens POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas wo 10 en 19 u. ds. Egas GEREF. kÉRK 10 u. ds. De Goei, St. Maartens dijk 14.30 u. ds. De Buck wo 10 u. ds. De Buck 19 u. ds. De Jong, Dinteloord GEREF. GEM. 10, 14.30 en-18.30 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds, Hon- koop SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE vr 21/2 14.15 u. ds. Lammers, huw.bevest. 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Lammers wo 9.30 u. ds. Lammers 19 u. ds. Boer, Sirjansland GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst wo 9.30, 14.30 en 18 u. ds. Karens, Opheusden OUD GER. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. v.d. Meer, Wekerom ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Meijer, Rotterdam 15 u. ds. Van Pijkeren, Breda wo 19 u. ds. Schneider, Raams- donkveer Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 2