Smerdiek komt niet tot winst Jeugd rukt op bij Eegedima St. Philipsland gaat toch verder met het sportveld/tennisbaan KLUS Johan Snoep klaar voor de competitie I SCS 3 troeft Tholen 4 af Nederlaag voor SC Stavenisse; SPS-reserves halen flink uit Donderdag 14 september 1989 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 tennis Eegedima promoveert Tennisster naar Vlissingen Arie Suarez voor derde keer clubkampioen tennisvereniging St. Annaland Jeugd talrijk bij t.v. St. Annaland Smerdiek is de competitie niet best begonnen. Met vooral in de eerste helft slecht voetbal werd tegen Rust Roest een 1-0 nederlaag geleden. Stavenisse verloor met dezelfde cijfers van VVR. SPS 2 behaalde tegen Kogelvangers een ruime 6-0 overwinning en heeft daardoor vier punten uit twee wedstrijden. Datzelfde bereikte Vosmeer dames door nieuwkomer Nooit Ge dacht met 0-1 af te troeven. Smerdiek zonder punten Stavenisse mist strafschop en verliest Ruime overwinning SPS 2 Vosmeer 2 bedwingt kampioen 51 afd. voetbal Smerdiek 2 deelt punten Noad 2 laat op schot SPS 3 verliest Belangrijke zege Tholen 3 Eerste punt voor WHS 4 Strafschop brengt Vosmeer zege Noad 4 laat veel kansen liggen Smerdiek 4 wint in laat ste minuten Smerdiek 3 met lege handen Vosmeer 4 werkt achterstand weg Vosmeer 5 haalt uit Bevriezing investeringen opgeheven B en W van St. Philipsland hebben besloten om door te gaan met de voorbereiding van de aanleg van een tweede voetbalveld en tennisbanen. Gemeentehuis Vosmeer dames defensief sterk Weer punt dames 2 Henny Kaptein en Tonny Verjaal clubkampioenen Jac. van Beieren GROTE OF KLEINE VRIENS Drie prijzen tafeltennis Jeugd Het zaterdag mixed team van Eegedi ma uit Tholen won zaterdag in Kloos- terzande de verlate promotiewedstrijd tegen t.v. Hontenisse met 6-0. Slechts twee sets werden door dit sterke team ingeleverd. Het team blijft in dezelfde samenstelling (de echtparen Bakx uit Tholen en Drenth uit Sint- Philipsland) bijeen om in de eerste klasse uit te komen. Het eerste mixed team van Jacoba van Beieren uit Sint- Maartensdijk promoveerde al eerder, zodat een derby tot de mogelijkheden behoort. Het tweede team van de Smurdiekse club degradeerde naar de derde klasse. Het gepromoveerde Eegedima-team won in de competitie 33 van de 36 gespeelde wedstrijden en scoorde in de promotiewedstrijd de volle honderd procent. Vlissingen lijkt als een magneet te werken op Sint-Philipslandse sporters. Maakte voetballer Ard Beurkens dit seizoen de overstap van Vosmeer naar VC Vlissingen, nu volgt Mireille Drenth haar dorpsgenoot naar de Zeeuwse havenplaats om volgend sei zoen uit te komen voor de t.v. DOS. Presteren op hoger niveau zal voor beide sporters de voornaamste drijf veer zijn, maar in het geval van Mireil le Drenth spelen de betere trainingsmogelijkheden terdege een rol. De trainingen van DOS worden gehouden in sporthal 'De Schelde In ternationaal' in Goes, waardoor haar reistijden en kilometers wat beperkt blijven. Overigens blijft Mireille Drenth lid van Eegedima in Tholen, maar ze zal in competitieverband uit komen in het eerste team van DOS. Nadat er de vorige jaren een opgaande tendens was te bespeuren, waren er dit jaar behoorlijk minder deelnemers. Zowel bij de dames als bij de mixed- dubbels ontbraken een aantal kans hebbers op de titel. Desondanks zijn er toch zeer leuke wedstrijden gespeeld op de banen van het Spook- huisje. Bij de dames moesten de tweede en derde geplaatste Willy de Rijke en Mary Fase uitmaken wie tegen Will Leune om de titel ging strijden. Mary Fase bleek uiteindelijk veeL te sterk voor Willy de Rijke. In de finale bleek dat Will Leune de laatste tijd te weinig getraind had om Mary tegenstand te bieden. Mary won overtuigend met 6-3 en 6-2. De mixeddubbel titel leek op papier voor Willy de Rijke en Cent van Dijke weggelegd. In de finale moesten ze het opnemen tegen het echtpaar Fase. Het leek een snelle overwinning te worden na een 6-1 overwinning in de eerste set. Maar de tweede set werd verrassend gewonnen door Thijs en Mary Fase met 7-6. Wil ly en Cent lieten in de derde set zien dat ze terecht als eerste geplaatst wa ren. Ze wonnen de laatste set met 6-0. Bij de heren was de gehele "top" van de vereniging aanwezig. In de eerste ronde was er een overwinning voor jeugdspelers Antoine van Luijk en Tim van de Wal tegen "oudere" leden als Wim van Leeuwen en Siem Snoep. De halve finales en de finale waren de zelfde als de afgelopen jaren. Cent van Dijke tegen Leen Goedegebuure en Arie Suarez tegen Arie Borst. Goede gebuure en Suarez wonnen hun halve finale en speelden weer eens om de ti tel. De eerste set ging redelijk gelijk op en werd gewonnen door Arie Suarez met 6-4, de tweede set werd opnieuw door de iets beter spelende Arie met 6-2 gewonnen, waarna Suarez voor de derde maal in successie de titel voor zich op eiste. Damesdubbel: Hanna Moerland en Mary Fase, Herendub- bel: Leen Goedegebuure en Arie Suarez. Voor de eerste keer kon de tennisvere niging Sint-Annaland spreken van een succesvol seizoen, maar liefst 25 jeugdleden namen deel aan de club kampioenschappen, dit mede dankzij de trainer Frans de Wit en niet te ver geten de jeugdcommissie, die heel wat uurtjes op de tennisbaan doorbracht, meisjes t/m 10 jaar: 1. Angelique Goedegebuure, 2. Evelien Moerland. meisjes t/m 13 jaar: 1. llja Fase, 2. Mieke van Dijke. jongens t/m 10 jaar: 1. Jaap Dekker, 2. Jeroen Fase. jongens t/m 13 jaar: 1. Robbert v/d Wal, 2. Arjan Mosselman, verliezersronde jongens t/m 10 jaar: 1. Jurgen Stoutjesdijk, 2. Erik Jan Wesdorp. verliezersronde jongens t/m 13 jaar: 1. Jeroen Moerland, 2. Sjaak van Vossen. jongens t/m 17 jaar: 1. Marco Bolier, 2. Antoine van Luyk. Smerdiek reisde voor de eerste competitiewedstrijd met een bus naar Eindhoven. Daar begon men gemotiveerd aan het treffen met Rust Roest. Aanvankelijk waren er kansen voor de blauw-zwarten. Een voorzet van Huib Uijl over rechts werd door Frans Gabriels ingeschoten, maar de bal werd een prooi van de doelman. Halverwe ge zakte het spelpeil bij de blauw zwarten en dat leverde de thuis club kansen op. Doch doelpunten bleven uit. Na de rust kwam Wim Priem in het veld voor Gert-Jan van Ham. Priem kreeg al na vijf minuten een boeking wegens het haken van de tegenstander. De openingstref fer was voor Rust Roest, dat pro fiteerde van balverlies door Corné Stoutjesdijk. Smerdiek deed er al les aan om gelijk te komen, maar schoten van Frans Gabriels (lat) en Addy Stoutjesdijk (paal) wil den er niet in. Stoutjesdijk werd nog door de doelman onderuit ge haald, maar de scheidsrechter zag daarin geen strafschop. Hoewel een punt verdiend zou zijn ge weest, ging Smerdiek met lege handen naar huis. In een slechte wedstrijd vol pech heeft Stavenisse zaterdag met 1-0 verloren bij het Rijsbergse VVR. Bij de rust was het evenwicht nog aanwezig, maar toen had Stave nisse met twee kansen van Paul Oostdijk al afstand kunnen ne men. De VVR-doelman stopte echter beide keren de bal. Het spel concentreerde zich voornamelijk op het middenveld en ook de thuisclub kon geen vuist maken. De Brabanders scoorden nog wel, maar die treffer werd wegens bui tenspel afgekeurd. Keeper Rien Smits moest ook nog één keer naar de hoek, maar de rust begon zonder doelpunten. In de tweede helft kabbelde de wedstrijd tot de 18de minuut voor het einde voort. Toen maakte VVR 1-0 door de buitenspelval te omzeilen en dat bleek de winnen de treffer. Het laatste kwartier was Stavenisse wel iets beter. Aan valler Peter Neele, voor verdediger Hans Lindhout in de ploeg geko men, schoot in één actie twee keer op de paal. Drie minuten voor het einde kreeg Stavenisse nog een kans om via een strafschop uit stilstaande positie de gelijkmaker aan te tekenen. Nico Nooy schoot echter te zacht, zodat de VVR- doelman de penalty kon stoppen. Stavenisse kwam de pech niet meer te boven en moest de 1-0 ne derlaag slikken. SPS 2 had zaterdag weinig moeite met de reserves van Kogelvangers. De Poortvliet/Scherpenisse- combinatie dacht in de gedegra deerde ploeg uit Willemstad een sterke tegenstander te treffen, maar dit bleek geenszins het ge val. Wout van As scoorde al in de tweede minuut de openingstreffer, na aangeven van Michel Lisseveld. Daarna bracht Jan Elenbaas met twee vrije trappen de ruststand op 3-0. Direct na de thee tekende Wout van As 4-0 aan. Bij deze stand ging de concentratie wat weg, maar Hogendoorn en Wout van As bepaalden de eindstand toch nog op 6-0. De reserve# van Vosmeer kwamen gespannen in het veld tegen de kampioen van vorig seizoen, Ves De clubkampioenschappen van t.v. Ee gedima uit Tholen hebben bewezen dat de vereniging niet bang behoeft te zijn een senioren gezelschap te wor den: de jeugd rukt op en hoe. Niet alleen met het racket, maar ook verbaal liet Mare Almekinders, de winnaar van het heren enkel, weten dat hij het huidige herenteam meetelt. 200 Wedstrijden moesten worden gespeeld voor de uitslag bekend was. Vooral de strijd om de eerste plaats bij het herendubbel was een reclame voor t.v. Eegedima: Martin Verduit en Mare Almekinders wonnen pas na een 2'A uur durend gevecht van Aron Josen en Robin Josen: 6-4, 4-6 en 7-6. Het publiek genoot van deze klapper. Jeugd: groep t/m 13 jaar: Patrick de Wit. meisjes t/m 13 jaar: 1. Helma Bouw man, 2. Christine van Benthem 6-4/7-5. jongens t/m 17 jaar: 1. Patrick de Wit, 2. Carlo Heyboer 7-5/6-2/6-4. Meisjes t/m 17 jaar Mady de Wit. Senioren: poule C. heren enkel: 1. Frank Knop, 2. Hans Josen 6-2/6-2. poule C. dames enkel: 1. Annemiek Korevaar, 2. Cootje v.d. Berge 6-1/6-4. poule B. heren enkel: 1. Kees Zuidweg, 2. Arie Draayer 6-2/6-2 poule B. dames enkel: 1. Marjan Drenth, 2. Marjet Bakx 6-2/2-6/7-5. poule A. heren enkel: 1. Mare Alme kinders, 2. Martin Verduit 6-3/4-6/6-3. poule A. dames enkel: 1 Mireille Drenth, 2. Ria Rietkerk 6-2/6-0. Finale mix 1. Mireille Drenth en Robin Schoonen, 2. Miranda Heyboer en Frans de Wit. 6-4/7-5. finale dames dubbel: 1. Julia Zuidweg en Ria Rietkerk, 2. Riek de Wit en Mi randa Hèyboer 6-2/6-4. finale heren dubbel: 1. Martin Verduit en Mare Almekinders, 2. Aron Josen en Robin Schonen 6-4/4-6/7-6. Verliezersronde mis werd gewonnen door Marjet en Perry Bakx, 2e werden Conja en Peter Theunisse. Verleizersronde dames dubbel: 1. Mar- ga Johnson en Ank de Bruijn, 2. Wil coldenhoff en Monique Jacobs 6-3/6-1. Verliezersronde heren dubbel: 1. Bou- dewijn Zuurdeeg en Pieter Potter, 2. Frank Knop en Rein van Nijnatten 6-1/6-1. Voorzitter Hans Josen reikte de prij zen uit, die deze keer bestonden uit prachtige opnamen van diverse evene menten én natuurschoon op Tholen, gemaakt door Foto Tholen. 2. De ploeg uit Oudenbosch was nauwelijks gewijzigd. In de eerste helft bleek het ontzag van de oranje-zwarten niet terecht. De strijd ging gelijk op, met een klein overwicht voor Vosmeer. Tien mi nuten voor de rust werd dat omge zet in een doelpunt. Anton de Koning stoorde op het midden veld, veroverde de bal en passte op Peter Moerland. Die ging alleen op de keeper af en scoorde be heerst. Na de rust kwam Ves, zo als verwacht, opzetten. Met veel werklust kon Vosmeer de tegen stander van het doel houden en wanneer dat een keer niet lukte, stond doelman Jack Hommel een treffer in de weg. Maar ondanks de grote inzet kon een tegentreffer niet uitblijven. Die kwam er ook nadat de buitenspelval door Vosmeer verkeerd werd gehan teerd. In de slotfase kregen de oranje-zwarten nog één kans, maar de kopbal van Remy Ka- lamb had te weinig kracht om de Brabantse doelman te verrassen. De 1-1 was een terechte uitslag. Vosmeer 2 oefende nog tegen Val Aan 1 en won met 7-0. De reserves van Smerdiek speel den 3-3 tegen Chrislandia 2. Na ongeveer tien minuten namen de gasten uit Heijningen de leiding, toen doelman Jackie Franke een hoge bal verkeerd verwerkte. Maar de blauw-zwarten kwamen terug. Een voorzet van Remi Lindhout belandde via Piet de Beeld op het hoofd van Addy Stoutjesdijk en deze kopte simpel in. Chrislandia kwam via een vrije trap in de kruising toch weer voor. Vijf minuten voor de rust won André v.d. Hoek een duel in de lucht van de doelman en kon hard de gelijkmaker inschieten. Er kwam zelfs een mogelijkheid om de leiding te nemen, maar een lage voorzet van Remi Lindhout bleef zonder resultaat. Na de rust lukte het wel, Lindhout tikte een voor zet van v.d. Hoek in het doel, 3-2. Die treffer was echter het keer punt, want nu lukte er niets meer bij de thuisclub, die door het vele fluiten van de arbiter van slag raakte. Tien minuten voor het ein de kwam Chrislandia verdiend langszij. Jan Schrier en Jackie Franke kwamen, na een hoek schop, te laat bij de bal: 3-3. De Sint-Philipslandse tweede keus won weliswaar met ruime cijfers van Klundert 3 (5-1), maar dat zag er aanvankelijk niet naar uit. De opening was goed en er waren di verse mogelijkheden voor Ronnie v.d. Ree en Jacco Kooy om de sco re te openen. Echter, via een straf schop namen de gasten de leiding. Ondanks het veldoverwicht bleef de gelijkmaker - gescoord door Jacco Kooy - uit tot vlak voor rust. Na de thee rondde Jos van Splunter al snel een voorzet van Edwin Hage goed af, 2-1. Die stand bleef lang op het scorebord staan, doordat Noad teveel het drukke middenveld opzocht in plaats van de vleugels. Pas in het laatste kwartier kwam daarin ver andering. Eerst schoot Arno Die- leman een voorzet van Jacco Kooy goed in, daarna schoot An dré van Westen de bal voorbij de ver uitgelopen doelman en Kooy gleed die nog het doel in. Met een droge knal zorgde Iman Fase in deze niet hoogstaande wedstrijd voor 5-1. SPS 3 begon vol goede moed aan het duel tegen Kogelvangers 3, maar men kwam al snel op achter stand toen de verdediging werd uitgespeeld. Bij deze stand kreeg SPS wat meer vat op de wedstrijd. Er kwamen diverse kansen, maar Berry de Graaf wist de doelman niet te verschalken. Na de rust scoorde Kogelvangers al snel 2-0. Volgens SPS was het een buitenspeldoelpunt, maar de scheidsrechter besliste anders. SPS zette alles op alles. Een speler van Kogelvangers mahkte binnen de beruchte lijnen hands, maar de arbiter koos wederom niet de zijde van de Tholenaren. Tien minuten voor het einde scoorde Han Rijstenbil 2-1, nadat Jan Pieter Elenbaas al op de lat had gekopt. Twee minuten voor het einde bracht Kogelvangers de eindstand op 3-1. Het zat SPS in deze partij duidelijk niet mee. In de reserve derde klas A zitten drie reserve-elftallen(Vrederust 2, Alliance 2, ZPR 2) en Tholense Boys 3 ontmoette daarvan zater dagmiddag Vrederust 2 o.l.v. de goed leidende Poortvlietse scheidsrechter Lisseveld. Het begon niet zo best voor de thuisclub, toen Vrederust door een verdedigingsfout een 0-1 voor sprong nam. Henk Bal, Cor Prin ce en A-junior Stefan Zoeteweij probeerden daar wat tegenover te stellen, maar dat mislukte voor de thee. Na rust zorgde Henk Bal uit een pass van Cor Prince in de derde minuut wel voor de gelijkmaker: 1-1. Bal hielp de thuisclub tien mi nuten voor het einde uit een pass van Kees de Jong zelfs aan een 2-1 voorsprong. Hanifi Benjilali, in gevallen voor Zoeteweij, kreeg nog kansen, maar de stand bleef ongewijzigd en daarmee was Tho lense Boys heel tevreden. Ook lei der Gerard Rozendaal uit St. Maartensdijk, die van Smerdiek is overgekomen om het derde Thoolse team te trainen en te be geleiden naar het kampioenschap in de reserve derde klas. WHS 4, dat de eerste wedstrijd te gen ZPR 2 met 1-0 verloor, was er op gebrand tegen FSV 3 minstens een punt te pakken. En dat lukte: 2-2. Het eerste kwartier waren de groen-witten al sterker, met een hardwerkende Henk Dijkema op het middenveld. Dijkema ging een een-twee aan met Kees Heijboer, die gaf de bal voor en de Fijnaart- se verdediging schoof de bal in ei gen doel, 1-0. Een minuut later leverde een verkeerde terugspeel bal van laatste man Westdorp de gelijkmaker op. Na nog geen twee minuten in de tweede helft nam FSV de leiding, waarna WHS de draad oppakte en de bezoekers onder druk zette. Een vrije trap van Leo van Beveren was nog een prooi voor de doelman, maar even later scoorde Rini Scherpenisse beheerst 2-2 uit een voorzet van Frank Ketting. Daarna kwam Ar- ne den Engelsman tot driemaal toe alleen voor de keeper, doch hij faalde even zovele keren in de af werking. Een afstandsschot van laatste man Westdorp leverde eveneens niets op. De conditie ging in de slotfase een woordje meespreken en doelman André van Ast behoedde WHS voor een nederlaag. Frank Ketting liet zich wegens een blessure nog vervan gen door Marcel Scherpenisse. Na de gevoelige nederlaag, vorige week tegen NVS 3, wilde Vosmeer 3 aan het bezoekende Cluzona 3 laten zien wat het waard was. In het eerste kwartier waren beide verdedigingen sterk, zodat niet veel aanvallen succesvol waren. Doelman Fred Hommel keerde een inzet van Cluzona door goed uit zijn doel te komen. Gaande weg werd Vosmeer sterker. Net toen er een doelpunt van Vosmeer in de lucht hing, omzeilde Cluzo na uit een counter de buitenspel val en scoorde 0-1. Vijf minuten voor de rust ging Jos de Wit op rechts goed door maar hij schoot net naast. Even later schoot hij over na een goede combinatie met Rodger Luijs. Meteen na de rust belandde een voorzet van Cluzo na via een voorhoedespeler op een ongelukkige manier in de touwen, 0-2. Na deze tegenvaller begon de thuisclub een offensief. Halverwe ge werkte de Wouwse doelman een voorzet slecht weg, waardoor Jos de Wit de eerste treffer van Vosmeer 3 in dit seizoen kon laten aantekenen, 1-2. Hierna kwam de voorhoede goed op dreef en kreeg enkele kansen, terwijl keeper Fred Hommel een counter van Cluzona goed afweerde. Vijf minuten voor het einde kwam de verdiende ge lijkmaker tot stand. Aanvoerder Frans Havermans maakte zich vrij in het strafschopgebied en schoot laag in. In de laatste mi nuut schoot Havermans zijn ploeg zelfs nog naar de overwin ning (3-2) via een strafschop, toe gekend na een overtreding tegen Jos de Wit. Noad 4 leek in de eerste minuut tegen ZPR 3 al op voorsprong te komen, maar Ben v.d. Hoorn schoot de voorzet van Ton Buys net naast. Niet veel later werd het toch 0-1. De Bergse doelman liet de bal na een voorzet van Buys los en v.d. Hoorn werkte die in de touwen. Vervolgens bleef Noad de tegenstander onder druk zetten. Dat resulteerde in 0-2 door Jan van Dijke. Het antwoord van ZPR bleef beperkt tot een fraaie vrije trap, die even fraai door André Fonteyne uit de kruising werd ge tikt. Ook na de thee bleef Noad drukken. Dat resulteerde in volop kansen, maar daarmee werd slor dig omgesprongen. Het niet goed toepassen van de buitenspelregel door de scheidsrechter wekte irri tatie bij de Sint-Philipslanders. Toen de ZPR-doelman halverwege een schot van Jan van Dijke losliet, profiteerde Gerard Verker- ke en scoorde 0-3. Uit een voorzet waarop doelman Fonteyne zich verkeek (hij dacht dat de bal ach ter was geweest) werd het 1-3- Uit een van de laatste aanvallen be paalde opnieuw Verkerke de eindstand op 1-4, door goed door te gaan op een steekpassje van Cenny Reijngoudt. kende Wim Scherpenisse 1-2 aan en bracht zijn team terug in de wedstrijd. Maar de doelpunten- machine stokte en het werd bijna nog 1-3 toen Rien Joppe de bal verkeerd raakte. Via de paal sprong de bal chter het veld weer in. Met Smerdiek in de aanval kwam het einde van deze wed strijd, die de blauw-zwarten geen punten opleverde. Smerdiek 4 is er in geslaagd om DVO 7 (dat vorig seizoen nog DVO 5 was en kampioen werd) met 1-2 te verslaan. Dat hadden de blauw-zwarten niet verwacht, want vorig seizoen werd twee keer van deze tegenstander verloren. Smerdiek pakte de zaken energiek aan en had meer inzet dan de thuisclub. Dat leverde verschillen de kansen op. Maar Jan Guiljam faalde in de afwerking en Jaap de Rijke schoot tegen de paal. Smer diek bleef gevaarlijker en het har de werken werd tien minuten voor de rust beloond. Kees v.d. Hoek rondde een pass van Jaap de Rijke prima af. De ruststand had, ge zien de vele kansen, nog groter moeten zijn. De tweede helft bracht DVO (met windvoordeel) wat meer aan de bal. Maar Smer diek, met de verse krachten Sjaak Moerland en Piet de Jonge voor Jan Guiljam en Marcel Bentvel- sen, gaf geen kansen weg. De blauw-zwarten kregen de eerste serieuze kans na de rust, maar het vizier stond nog niet scherp. De beste man van het veld, Antoin Lambrechts, werkte de bal onvol doende weg en daarvan profiteer de DVO om langszij te komen. Daarna ontwikkelde zich een ge- lijkopgaande wedstrijd, waarin beide ploegen met 1-1 tevreden le ken. Halverwege viel Pierre Tröster geblesseerd uit en Smer diek moest met tien man verder. Drie minuten voor tijd pakte het aanvallende Smerdiek de volle winst. Sjaak Moerland ging alleen door en deponeerde het leer kei hard in de touwen, 1-2. De eerste competitiewedstrij, In de vierde klasse reserve A stond zaterdag de derby tussen Sta venisse 3 en Tholense Boys 4 op het programma. Beide elftallen- waren na de eerste wedstrijd nog zonder punten, dus om de aansluiting te behouden moest er gewonnen worden. Dat lukte de Stavenissenaren, die met 4-0 de baas bleven. De Thoolse vier de keus blijft daardoor hekkesluiter. Al in de eerste helft kreeg een sterk drukkend Stavenisse de bete re kansen. Na een voorzet van Wim van Houdt schoot Rinus van Oeveren de bal tegen de paal en even later tikte de Thoolse doelman een schot van Van Houdt over. Ook een vrije trap van Ad Moerland dook hij uit de hoek. Aan de andere kant reageer de doelman Wielaard attent op een Thoolse uitval. Na een half uur kwam Stavenisse op voorsprong, nadat de Thoolse doelman zich verkeek op een schot van Rien Eerland. Op slag van rust voorkwam de Stavenisse-doelman de gelijkmaker. Na de rust was het allemaal Stavenisse wat de klok sloeg. Na tien minuten zorgde Rinus van Oeveren voor 2-0, nadat Wim van Houdt te gen de keeper schoot. Even later strafte Van Houdt een mis verstand in de verdediging af, 3-0. Vijf minuten voor het einde kopte Rien Klippel uit een voorzet van Rinus van Oeveren de bal in het net, 4-0. Smerdiek 3 rekende tegen Dinte- loord 4 op een zware middag, want een week eerder versloegen de Brabanders Stavenisse 3 met 8-0. Beide ploegen begonnen voorzichtig, vooral Dinteloord nam geen enkel risico en speelde veelvuldig terug op de eigen doel man. Toch werden de Brabanders sterker, zodat doelman Martin Lindhout handelend moest optre den. Na een kwartier werd uit een vrije trap (veroorzaakt door Bert Lindhout) de openingstreffer door Dinteloord ingekopt. Smer diek speelde te tam, zodat de be zoekers de betere ploeg bleven en na een half uur naar 0-2 uitliepen (opnieuw uit een vrije trap). De thuisclub sprong te slordig om met de enkele mgelijkheden die men kreeg. Na het uitvallen van Chris van Hemert schoof rechts achter Bert Lindhout op naar het middenveld en invaller Tonny v.d. Hoek nam zijn positie over. Na de thee namen de blauw-zwarten de wedstrijd in handen. Nadat Wim Scherpenisse in het strafschopge bied werd aangetikt kreeg Smer diek de kans om dichterbij te komen, maar Scherpenisse schoot de strafschop te onzuiver in. De bezoekers werden in de verdedi ging gedrongen en er kwamen mogelijkheden voor Scherpenisse en Cor Boom. Na een half uur te- thuis tegen Klundert 5, eindigde in 0-0. Die uitslag gaf de krachts verhoudingen goed weer. Frans Steijns was de man van de wedstrijd in het treffen tussen Vosmeer 4 en WW 2. Hij nam twee van de drie doelpunten voor zijn rekening. Uit een dieptepass van Cees Timmermans opende Steijns de score met een schot dat - niet in het minst tot zijn eigen verbazing - links in de kruising verdween. Tien minuten voor de rust maakte WW gelijk en me teen na de thee liep de thuisclub zelfs naar 2-1 uit. Halverwege ver schalkte Dré Aarnoudse de Woensdrechtse doelman met een boogbal en het stond weer gelijk. Maar opnieuw nam WW de lei ding, nu uit een strafschop. De ge lijkmaker (3-3) kwam op naam van Steijns, die een hoekschop van Dré Hommel verzilverde. Vanavond om half acht gaat Vosmeer 4 op bezoek bij NVS 4. Vosmeer 5 heeft met 5-2 gewon nen van Moe 9. De wedstrijd be gon te laat omdat de Bergenaren (zoals al velen voor hen) het ver schil tussen Oud- en Nieuw- Vossemeer niet bleken te kennen. Vosmeer bleek al snel de betere "Het is niet verantwoord om alle investeringen op een laag pitje te laten staan", zegt burgemeester T.A. Vogel desgevraagd. De in vesteringen waren bevroren in ver band met de Kroonprocedure over het vervallen van de recreatieve bestemming van het Bos van Klompe, waar dhr. Buijsrogge op de Amev-grond een kampeerter rein wilde aanleggen. Wanneer de gemeente dat zou verliezen, zou er mogelijk een schadeclaim van een miljoen gulden betaald moeten worden. "Het Amev-zwaard van Damo cles hangt nog wel boven ons, maar de procedure bij de Raad van State kan nog vele maanden duren", zegt de burgemeester. "Men wil deze zaak samen met andere, soortgelijke zaken behan delen om de jurisprudentie voor nieuwe geschillen vast te stellen." Het St. Philipslandse gemeente bestuur gaat daarom door met de procedure die in het kader van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gevolgd moet worden voor het sportveld en de tennisbanen. Grondeigenaar A. Verwijs heeft volgens de burgemeester in princi pe ja gezegd tegen de grondver- koop aan de gemeente. De uitbreiding komt achter de kanti ne bij het bestaande sportveld. Er is een commissie gevormd, met van de voetbalvereniging, tennis club en gemeente elk twee verte genwoordigers. De bevriezing is ook opgeheven voor uitbreiding van het gemeen tehuis. "Door de toenemende au tomatisering wordt het steeds nijpender", zegt de burgemeester. "De krappe ruimte werkt belem merend, zowel op de uitvoering van de taken als het plezier van de medewerkers. Je krijgt een on werkbare situatie, zodat de uit breiding zonder meer nodig is. De eerste praatprent wordt besproken om in 1991 of 1992 tot uitvoering over te kunnen gaan. Het kan op eigen grond. We hebben afgezien van de aankoop van een deel van het kantoor of grond van de Ra bobank", aldus de burgemeester. Ook de studie naar het afstoten van het gemeentelijk woningbe drijf wordt weer ter hand geno men. Er is zowel op Tholen als op Schouwen-Duiveland geïnfor meerd, maar b en w zijn er nog niet uit. De gemeente St. Philips land zou 30.000 gulden aan jaar lijkse inkomsten derven, maar daar staat tegenover dat het per soneel uren vrij krijgt voor andere zaken. ploeg te zijn en schiep zich vele kansen. Na een kwartier opende Kees Heijboer de score met een schot in de kruising. De talrijke mogelijkheden die zich daarna nog voordeden, werden alleen door Richard Kooien benut. Tot tweemaal toe kwam hij knap vrij voor de keeper en scoorde, 3-0 dus. Na de rust werden Alfred Vis en Marco Polderman gewisseld voor Ad Havermans en Johan de Koning. Moe scoorde ook twee keer, maar Richard Kooien be paalde met twee treffers de eindstand op 5-2. Doelman Ra mon Kooien miste nog een straf schop voor de oranje-zwarten. Een voortreffelijk spelende ach terhoede zorgde er bij Vosmeer dames voor, dat tegenstander Nooit Gedacht niet kon scoren. Dat leverde de oranje-zwarten de overwinning op, want zij namen na vijf minuten de leiding uit een van afstand hard ingeschoten vrije trap van Anita Goedegebuu re. Na die treffer werd de thuisploeg sterker. Vosmeer leed veel balverlies op het middenveld, waardoor de druk steeds groter werd. Halverwege de eerste helft kopte de Brabantse midvoor via de lat over. De Vosmeer aanvallen waren te traag, waardoor een fel spelend Nooit Gedacht Vosmeer steeds een stap voor was. Deson danks hield de verdediging stand. Het spelbeeld na de rust was het zelfde. Na zeven minuten dacht de ploeg uit Geffen te scoren, maar de van afstand in de kruising draaiende bal werd door Conny v.d. Laak tot hoekschop verwerkt. Vosmeer kwam niet verder dan een door Anita Goedegebuure overgeschoten bal. De Thoolse dames - die 's morgens al om kwart voor acht van huis moesten om tijdig in noord-oost Brabant te zijn - haalden na het laatste fluitsignaal opgelucht adem. Vosmeer dames 2 heeft 1-1 gespeeld tegen Rimboe 2. Voorzit ter Ad Hommel was 's morgens al vroeg in de weer om in Tholen en Sint-Maartensdijk speelsters op te halen. Daardoor stonden er elf dames in het veld, maar al snel viel Ella Koolen-Kruf geblesseerd uit. Rimboe 2, dat ook voor het eerst in competitieverband speelt, had eveneens maar tien dames. Hoewel Vosmeer verschillende kansen kreeg, was Rimboe de hele wedstrijd door meer in de aanval. De oranje-zwarte verdediging, met aan het hoofd de uitstekende doelvrouwe Barbara Priem, hield echter stand. Vosmeer nam zelfs de leiding door Rosemarie Pons. Ondanks de aanwijzingen van trainer Ard Beurkens lukte het niet om die voorsprong verder uit te bouwen. De gelijkmaker van Rimboe, gescoord in de tweede helft, was gezien het spelbeeld terecht. Zowel Henny Kaptein uit Poortvliet als Tonny Verjaal uit St. Maartensdijk hadden voor de verovering van de clubtitel bij tennisvereniging Jacoba van Beieren drie sets nodig. Op de ten nisbanen in St. Maartensdijk speelden de senioren in alle categoriën volgens het ABC-systeem. Bij de junioren zijn alleen enkelspelen afgewerkt. Bij de senioren waren er 115 partijen, bij de junioren 40. Alle finalisten in de A-poule gaan met het eilandelijke kampioenschap voor de senioren meedoen. Die worden 23 september op alle tennisbanen van het eiland gespeeld. De clubkampioenen van Jacoba van Beieren: junioren enkelspel meisjes t/m 17 jaar: 1. Daphne Bijl 2. Karin Bijl 6-4, 6-3 jongens t/m 17 jaar: 1. Robert Moer land 2. Martin Oosdijk 6-4, 7-5 j t/m 13 j: 1. Robert Moerland 2. Niels Bijl 6-1, 7-6 j t/m 11 j: 1. Niels v.d. Griek 2. Elmar v.d. Griek 6-2, 7-6 verliezers ronde m t/m 17 j: 1. Maaike Buermans 2. Helène Reedijk 6-3, 6-4 j t/m 17 j: 1. Theo Muller 2. Gabi Hoek 7-5, 6-3 senioren A: dames enk: 1. Henny Kaptein 2. Daphne Bijl 2-6, 6-2, 6-4 heren enk: 1. Tonny Verjaal 2. Vincent de Kerf 6-4, 4-6, 6-1 d dub: 1. Daphne en Karin Bijl 2. Riet Buermans en Henny Kaptein 7-5, 7-6 h dub: 1. Tonny Verjaal/Vincent de Kerf 2. Jan Leeuwenhaag/Timo Bocxe 7-6, 6-3 gem. dub: 1. Ad Buermans/Henny Kaptein 2. Liesbeth en Aad Broekhui zen 6-1, 6-1 senioren B: d enk: 1. Alexandra Padt 2. Karin Bijl 6-4, 7-5 h enk: moet nog worden gespeeld tus sen Tom Moerland en Timo Bocxe d dub: 1. Coba Sturris/Cockie Barth 2. Liésbeth Broekhuizen/Jozien Mol 6-7, 6-1, 6-0 h dub: 1. Tom Moerland/Aad Broek huizen 2. Ad Buermans/Wim Brevet 6-3, 6-4 gem. dub: 1. Karin Bijl/Martin Oos dijk 2. Coba Sturris/Hans van Dijke 6-4, 4-6, 7-6 senioren C: d enk: 1. Laulien v.d. Ven 2. Anita Poot 6-3, 7-5 h enk: 1. Noud Hogendoorn 2. Jack Vingerhoets 4-6, 6-4, 6-1 h dub: 1. Marcel Bentvelsen/Erik Broekhuizen 2. Theo Muller/Martin Oosdijk 2-6, 6-4, 6-3 gem. dub: 1. Daphne Bijl/Johnny Ge luk 2. Laulien v.d. Ven/Jack Vinger hoets 6-0, 6-3 BOUWWÏÏflWBV Zeelandhaven 7 (achter de Bristol) Bergen op Zoom, 01640 - 34750 Open: maandag t/m vrijdag van 7.30 - 17 30 uur zaterdag van 8 00 - 12.00 uur Advertentie I.M. Woerden domineert tafeltennis toernooi Smash 76 Smash '76 uit St. Annaland hield voor de 4e opeenvolgende keer een invitatietoernooi voor vereni gingen uit Brabant, Zeeland en Zuid-Holland. Er werd gespeeld in 4 senioren klassen en 2 jeugdklassen. Op het niveau waarin men in de competi tie speelt, werden de spelers inge deeld. Er was weer veel animo met in eerste instantie 64 aanmel dingen. Alleen waren er vlak voor het toernooi nog al wat afmeldingen en bovendien bleven ook enkele "sportievelingen" zonder opgaaf van redenen weg. Dit stelde de wedstrijdleiding, die in handen was van Piet van Dijke, Adri Fase en Kees Vroegop, voor de nodige problemen. Na snelle aanpassing van de schema's speelde iedere deelnemer toch nog minstens 5 wedstrijden. Voor het eerst was ook de tafel tennisvereniging uit Woerden (woonplaats van oud-voorzitter Adrie Fase) deelnemer aan het toernooi. Met 12 spelers waren zij 's morgens om half acht vertrok ken om op tijd in de Wellevaete aanwezig te zijn, wat zeer op prijs werd gesteld door het organiseren de Smash. Het werd snel duidelijk dat deze grote vereniging uit Woerden in plaats van Zuid- Holland (Woerden behoort sinds 1 januari 1989 tot de provincie Utrecht) een sterke afvaardiging gestuurd heeft. Dit resulteerde in 2 eerste prijzen en een 2e prijs bij de jeugd en een eerste prijs in de D-klasse bij de senioren. Deze re sultaten bleken tijdens de prijsuit reiking ruimschoots voldoende te zijn voor Woerden om de vereni- gingsprijs, De Wellevaetetrofee, in de wacht te slepen. De in de Zeeuwse competitie spe lende clubs moesten zich tevreden stellen met slechts 1 tweede prijs. Deze was voor Ko Minnaard uit Yerseke in de B-klasse. Alle andere prijzen kwamen in Brabantse handen terecht en 3 prijzen waren voor Smash '76 die ook in de Bra bantse competitie uitkomt. In de sterkste klasse lijkt Johan Snoep al aardig klaar te zijn voor de nieuwe competitie die aan staande zaterdag begint. Hij moest alleen Ton van Bevelen van Hotek-Hoogerheide voor laten gaan. Zijn teamgenoot van Smash-1 Christian van 't Hof is op het moment aan het proberen met andere rubbers op zijn batje nog aanvallender te spelen. Veel succes heeft dit nog niet opgele verd. Halverwege het toernooi heeft hij na wat tegenvallende re sultaten zelfs zijn oude bat maar weer uit de tas gehaald. Daarna verloor hij niet meer. In de B-klasse werd Piere Uitde- haag van Smash '70 uit Noord- hoek winnaar, evenals vorig jaar. Hij hield de Smashers Hans van Dijke en Ad van 't Hof ruim ach ter zich. Martin van der Klooster kwam net niet in de halve finale. In de C-klasse gingen Gerald de Waal (Hotak) en Joris Gerritse (Smash '70) met de hoogste eer strijken. David van Driel deed het prima en eindigde als 3e. In de D- klasse verloor Jos IJzerman slechts 1 keer! In 3 games van de winnaar uit Woerden Hans Pfaff. De junioren Jacco Bruynzeel, Ra fael Fructuoso en Marco Saarloos eindigden met Joost van Riet uit Woerden gelijk op de le plaats met een gelijk aantal gewonnen wedstrijden. Na veel gereken ging uiteindelijk de grootste trofee naar de gastspeler en kreeg Marco de iets kleinere cup. Bij de aspiranten ging het er ook spannend aan toe. Helaas voor Leo Wessels eindigde hij als 3e hoewel hij evenveel partijen ge wonnen had als de nummer 1 en 2 uit Woerden. Bij de prijsuitreiking kon Adri Fase terecht concluderen dat het voor velen een prima voor bereiding is geweest voor de nieu we competitie: In vele partijen was er een 3e game nodig geweest om de beslissing te brengen. Zaterdag start Smash met 4 thuis wedstrijden in de NTTB- competitie. Aanvang van de wedstrijden in de Wellevaete is 14.00 uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1989 | | pagina 17