WATERSNOOD 1 Februari 1953 Zondag 1 Februari Ik lig nog steeds ziek te bed in het hospitaal van de Legerplaats "De Wittenberg". Tussen 04.00 uur en 05.00 uur "Noodtoestand" afgekondigd, vanwege de overstroming, die het N.W. Z.-deel van Zeeland teisterde. 'sMorgens 08.00 uur oproep van alle Legeronderdelen van Nederland. De storm woedt nog steeds voort, alsgevolg dat meerdere dijken doorbraken. Om 11.30 uur dokterr op bezoek en ontslagen uit het hospitaal met vier dagen "binnendienst". 'sMiddags om 14.30 uur met de eerste groep uit Legerplaats "De Wittenberg" vertrokken; bestemming Koning Willem I-kazerne in Den Bosch. Aankomst om 17.00 uur in de Koning Willem I-kazerne in Den Bosch. Gegeten in de keuken. De rest van de tijd doorgebracht met het laden en lossen van rieten matten en pontonboten, die bestemd waren voor de dijk bij Waalwijk, terwijl het stortregende. Om 22.30 uur op het punt van vertrek naar Steenbergen uit moeten stappen, vanwege benauwdheid. In de eetzaal met het Geneeskundig Detachement moeten wachten tot nader order. Later in de avond het adm. personeel ontmoet. In de Koning Willem I-kazerne geslapen op een tafelblad. Maandag 2 Februari 'sMorgens om 08.00 uur opgestaan. Rustig afwachten tot nader order. Om 10.30 uur vertrokken met onze groep; bestemming Wouw (bij Roozendaal Onderweg m'n moeder vanuit de Legerauto gezien en nog enkele kennisen. Route Waalwijk - Tilburg - Breda - Roozendaal - Wouw. 14.00 uur aankomst in Wouw. Na chocolademelk gedronken en brood gegeten te hebben, begonnen met het laden van pontons etc. Hier niets kunnen doen, vanwege de hevige wind en sterk stromend water. We werden toen doorgestuurd naar B. op Zoom. Na gegeten te hebben werd een gedeelte gedirigeerd naar Zeeland, Rilland Bath, terwijl wij met nog enkele "stoters" (Genie-troepen) festuurd werden naar Halsteren. ier aangekomen kregen we de opdracht om met aanvalsboten naar lijken en dergelijke te zoeken. Het enige wat we vonden was een tas met geld en waardevolle papieren. De ravage was hier zeer groot. Vele huizen, buiten het dorp in de polder stonden allen ongeveer twee meter onder water. Na met enkele rubberboten getracht hebben de huizen te bereiken, dat ons niet lukte vanwege de sterke stroming moesten we helaas onze pogingen opgeven, daar we geen buitenboordmotoren hadden. Ook waren vele huizen weggevaagd en gedeeltelijk ingestort en er was zo goed als geen verbinding met, Tholen. Aan wal gekomen vanwege ae sterke stroming en de vloed op kwam. Het was verschrikkelijk om te zien hoe vele zieken en krankzinnigen in schamele kleding aan wal gebracht werden. Gezinnen werden uit elkaar gerukt en iedereen werd aan z'n lot overgelaten. Velen waren gevlucht voor het water en door een vloedgolf overvallen. Er hebben zich hier vreselijke taferelen afgespeeld, waarbij honderden jammerlijk verdronken. Op de wal hebben we een wagen met levensmiddelen gelost, die met een motorboot vervoerd moesten worden naar Tholen, waar nog vele mensen in de huizen en op de daken zaten. 'sAvonds in een school, waar het Rode Kruis gevestigd was, gegeten. Hier werden we uitstekend verzorgd door de Rode Kruis-verpleegsters, die erg bezorgd voor ons waren dat we soms iets te kort kwamen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1986 | | pagina 1