Pagina 1 van 2 g.e.kuus Van: g.e.kuus <g.e.kuus@wxs.nl> Aan: <am.vinke=vermazen@zeeland.nl> Verzonden: maandag 2 juni 2003 12:28 Onderwerp: Watersnoodramp 1953. Wat een fijn en vooral zinvol initiatiefDe aandacht cq gedenken en herdenken mag nooit verloren gaan!!!!! Het gebeuren staat bij mij nog altijd op het netvlies en dat zal zo blijven. De periode dat ik mee kon en mocht helpen in de eerste plaats maar ook de periode vooraf en daarna en in feite tot nu toe. Het is fijn dat er na zoveel jaren nu een "MUSEUM"" is in Zeeland. In drukwekkend om te zien en het te voelen als je in het museum bent. Mijn periode in Zeeland was in Zierikzee en ons verblijf was in de Koebel een gebouw waar ruim 50 jongeren of meer(??) waren onder gebracht. Het was een Internationaal grote groep jongeren, die echt overal vandaan kwamen. We sliepen op stapelbedden en er was een zeer grote eensgezindheid onder elkaar, ondanks de verschillende talen. Iedere avond na de gezamelijke maaltijd kregen we de opdrachten al voorde volgende dag. Die waren helder en ook zeer duidelijk. Aan het eind van iedere dag was je zo moe en tochvonden dan toch nog de fijnste gesprekken plaats. Ik was uit gezonden door de Hervormde Gezinsverzorging uit Zeist. Eén persoon mocht 6 weken uit gezonden worden. Dat vond ik wel erg toen, waarom niet nog een collega vroeg ik mij af. Dat zat mij toen erg dwars. Maar regels zijn regels gaven mijn ouders aan. Ja dat erken ik nu ook wel. Mijn ouders hadden grote moeite dat ik als enig dochter met 5 broers naar Zeeland ging. Mijn ouders hebben er goed met mij over gesproken en vonden dat ik toch moest gaan. Veel voor je bidden dat zullen we doen en dat moetje ook zelf niet vergeten. Ook die woorden zal ik nooit vergeten en ik had zo'n grote waardering voor mijn ouders om de gesproken woorden. Mijn verblijf in Zeeland was zwaar, onuitsprekelijk moeilijk soms voor een jonge vrouw (meisje) toen, toch ben ik tot vandaag nog dankbaar dat ik het mocht doen. Eén weekend van die 6 weken was je vrij, ik ben met een bootje op een zaterdagmiddag van Haamstede naar Oudorp gegaan en vandaar naar Sommelsdijk waar een vriendin woonachtig was bij haar ouders. Die boottocht blijft ook een herinnering vanwege het feit dat ik zo ziek ben geworden op dat gammele bootje, de terug tocht op maandagmorgen vroeg geen wel goed. Veel langdurige contacten heb ik overgehouden van die 6 weken, in Zeeland b.v. Fam. Schiettekatte enz. enz. enz., en met een aantal jongeren van ons verblijf in de Koebel of tijdens het werk wat je moest doen. Inmiddels zijn er veel overleden van al die contacten, enkel de foto's blijven als herinnering en dat blijft fijn. G.E.Nieuwenhuizen-Kuus. Larixlaan 22 1231 BL Loosdrecht. tel: 035-58.237.49 of 06-515-38-467. geboren in 1934. Z-b-Uj

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1