(A ■o SO Bioscoop Badpaviljoen 2 hebben wij ons na afloop van die bijzondere evenementen niet kun nen verlustigen aan de sympathieke woorden, die de prijswinnaars ten deel vielen? En wanneer de zon ter kimme neeg, dan was er altijd nog gelegenheid leiding te geven aan een groep vrienden, die zich ver zamelde om de lotgevallen van een goede Domburgse dag in extenso te bespreken. Voor dit alles brengen wij burgemeester Willem Cromme- lin thans dank en hulde, waarin wij ook zijn echtgenote gaarne betrek ken, omdat zij op even charmante als kordate wijze haar taak als bur- gemeesteresse heeft vervuld. EEN BADGAST S 9 Voetbalwedstrijden De traditionele juli-voetbalwedstrij- den tussen een elftal van de bad gasten en de V.V. „Domburg", zijn weer achter de rug en hebben be wezen, dat daarvoor veel animo be staat, niet alleen bij de spelers zelf, maar ook bij de alhier vertoevende gasten. vrijdag 19 juli: BadgastenDomburg, 75; zaterdag 20 juli: Badgasten-j uniorenDom- burg-junioren, 54. De wedstrijden waren zeer span nend en zijn door de badgasten ge wonnen, zij het met gering verschil, waarin de verhoudingen van de elf tallen duidelijk tot uiting kwamen. VOETBALWEDSTRIJDEN op zaterdag 10 augustus a.s. 1. Bij voldoende deelname zal te 15 uur een wedstrijd worden ge speeld BadgastenW.-Domburg, (welpen van 1012 jaar); 2. Te 16 uur: BadgastenDomburg, (junioren, leeftijd 1215 jaar); 3. Te 19 uur: BadgastenDomburg (volwassenen). Shirts en broekjes zijn aanwezig (schoenen in beperkte mate). Badgasten die aan één der wedstrij den willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij de heer J. A. Camme- lot, P. J. Eloutstraat 2 (aanmelden aan het zomerhuis s.v.p.). De wedstrijden worden gespeeld op het gemeentelijk sportterrein bij de molen. Kroniek I Het is wel een dubbeltje op zijn kant geweest. Immers, toen zwager Willem voor een vakantieverblijf op Noirmoutier opteerde en broeder Jan zich op de van hem bekende en besliste wijze voor het huren van een huisje in de Dordogne had uit gesproken, ja toen dreigde er echt gevaar voor de zoveelste prolongatie van een zomermaand in Domburg. Bij onze echtgenote bestond nog een herinnering aan de klimatologische misdragingen van het vakantie-sei zoen 1962; en had ook niet de augus tusmaand van het daaraan vooraf gaande jaar meer grijze dan blauwe luchtspiegelingen opgeleverd? Voorts wisten wij, dat wij voor onze Domburg-aspiraties op de steun van onze oudste dochter niet meer kon- DINSDAG 13 AUGUSTUS GODS GEUZEN met Rock Hudson, Beerl Ives, Gena Rwolands - De prachtige speelfilm naar hei bekende boek van Jan de Hartog 14 jaar DONDERDAG IS AUGUSTUS MANNEQUINS UND MILLIONAIRS mit Peter Alexander, Ingeborg Schoner, Gunther Philip - Een vrolijke film vol dwaze situaties, leuke meisjes en meeslepende muziek Alle leeftijden Aanvang der voorstellingen 8.30 uur Domburg DE SPAR T GROENTJE 4 DOMBURG internationaal assortiment Delicatessen Reformvoeding: Engelse thee, olijven, gember, paté, Franse saucen, Kempinski wijnen, Westfalisches Landbrot enz. Vitol, gerstaal, Donathsappen Waldkraft, Duitse Reformjam Weleda-artikelen, müesli.AssIs orange- en grapefruitjuices delicatessenhuis KLEINEPIER Rotterdamse Kade 13 Middelburg el. (01180) 28 74 INSTALLATIES OP ELK Middelburg - Markt 73 - Tel. 2587 Vlissingen - Walstraat 4 - Tel. 2814 den rekenen; verwend door de li berale opvoedingsinstelling van een Haags meisjespensionaat had zij reeds tijdig laten weten aan een vakantie bij Nicolien, die of all places in Oude Tonge woont, de voorkeur te geven boven een ver blijf in welke badplaats dan ook. Bleef dus nog slechts over de stem van onze andere dochter, die of schoon de jongste in jaren op vaak verbijsterend eloquente wijze en volgens de formule „klein maar dapper" haar oordeel weet uit te spreken. Zoals wij haar ook in onze voorliefde voor het zuidelijke zotte- mansfeest aan onze zijde vinden, zo heeft zij ons ook thans haar waarde volle steun niet willen onthouden: het is toch weer Domburg gewor den. En dus hebben wij bij het licht van de Kerstboom en ons volmaakt on bewust van de barre wintermaan den, die ons nog zo lang van zelfs de gedachte aan Domburg verwij derd zouden houden, ons gezet tot het schrijven van een brief aan dat wakkere lid van het gilde der huis eigenaren, dat ook in 1962 de moed had kunnen opbrengen ons gezin en de niet spijkervaste inventaris uit onze permanente woning voor de duur van een volle maand te aanvaarden. Tot op heden weten wij niet, of de prompte, maar niet on voorwaardelijke reactie op ons schrijven werd ingegeven door een gezamenlijk besluit van de gilde- broeders, maar volledigheidshalve en mede in het belang van onze ge zinsreputatie willen wij U de letter lijke tekst van het antwoord niet onthouden: „Wat de verhuur van ons huis betreft, kunnen wij U mee delen, dat wij het voor U hebben opengehouden met dien verstande, dat geen honden en katten meege bracht kunnen worden; tevens ho pen wij, dat de mode der dames schoenen in die zin veranderd is, dat het linoleum er niet meer onder heeft te lijden." Welnu wat onze menagerie betreft, waren wij ter stond in de gelegenheid een gerust stellende verklaring af te geven; onze private dierentuin beperkt zich tot twee goudvissen en een ge lijk aantal zingsijzen, die alle van wege de rust in hun bestaan ter plaatse en onder naar wij hopen goede verzorging zijn achterge bleven. Maar met die torenhoge da- meshakken, die zich aftekenen op linoleum van eerste kwaliteit, zijn wij wat verlegen. Men kan de mode maar niet naar zijn hand zetten en zou zo vragen wij ons af bo vendien de gratie van haar, die een lieve vriendin van ons is, maar wier naam wij in deze kolommen (op haar verzoek) niet of nog slechts sporadisch zullen noemen, niet ernstig worden aangetast, wanneer zij haar bevallige voetjes in plat vloers schoeisel zou moeten hullen? En nu zitten wij dus in ons Dom burgse huisje en op het groene plu che, waarvan wij slechts kunnen zeggen, dat de kleur nieuw voor ons is, omdat het roodpluche van onze vrijgezellenkamers nog steeds in de herinnering voortleeft. Wij hebben de vriendschap hernieuwd met de nog steeds blozende meikman, ter wijl de dubbelbemande groentekar ons de komkommertjes heeft afge leverd, die elders versmaad zijn. In de bakkerswinkel zijn wij op onze eerste zaterdag begroet als „de mijnheer van de appelflappen" en toch gebiedt de waarheid ons te zeggen, dat wij slechts 12 stuks af namen tegenover 23 exemplaren door een dame uit het Vughtse. Aan de bar zijn wij oomzegger geworden van een heer met een vlinderdas, die ons ter bezegeling van de prille familiebanden een half flesje cham pagne heeft geoffreerd, daarbij voorwendende zelf de excellente smaak van deze edele parelwijn niet te (willen) kennen. Een vakgenoot, die in zijn nevenfunctie van senator met emeritaat is gegaan, heeft zich over onze nog steeds witte buik ont fermd; maar wij kunnen niet aan nemen, dat de stellig peperdure olie met de moeilijke naam ons hier de oplossing zal brengen. En natuurlijk hebben wij onze plaats weer inge-

Domburgsch Badnieuws | 1963 | | pagina 2