Oude en nieuwe foto's Het bijeenbrengen en opsporen van het benodigde fotomateriaal was een enorm karwei en omdat we toen ook nog een vrij drukke kantoorbaan hadden, waren we vele avonden in touw om alles rond te krijgen. De winkel in de Korte Sint Janstraat werd pas op 1 mei 1983 geopend en tot aan die datum werden al onze activiteiten op boekengebied vanuit huis ondernomen. Bovendien waren met het verwerven van de vele foto's en de daaraan verbonden plaatsingsrechten, vele honderden guldens gemoeid. Weliswaar stond daar tegenover dat een aantal par- tikulieren hun foto's zonder kosten beschikbaar stelde. Commercieel ingestelde instanties zoals het ANP, Aero-Camera, KLM-Aerocarto en de fotografen J.F.J.van den Berge te Haamstede en J.H.Borgmeijer te Renesse claimden honderden gul dens aan rechten, die uiteindelijk in de kostprijs van het boek verdisconteerd dienden te worden. Bovendien diende voor de KLM-foto's een reis naar Schiphol-Oost te worden gemaakt om de gevraagde foto's ter plaatse uit te zoe ken. In die tijd hadden we uitstekende, zakelijke contacten met de Europese Bibliotheek in Zaltbommel en deze uitgever nam de hele grafische verzorging van het boek voor zijn rekening en was daar in goede, deskundige handen. Natuurlijk moesten bij alle vervangende en aanvullende foto's passende onder schriften worden gemaakt en daar konden we de mensen aan de Waal niet mee opzadelen. Het drukken vond eveneens in Zaltbommel plaats en wel bij grafisch bedrijf de Steigerpoort: het bindwerk was in handen van Jansen Binders te Leiden. Het uiterlijk van het boek kreeg een andere, kleinere vorm en aanzien dan de oorspronkelijke uitgave. Het nieuwe boek was handzamer en het werd voorzien van een sterke, blauw linnen band met opdruk in zilver. Omdat het aantal bestellingen nog voortdurend toenam, durfden we het aan om er ruim Amerikaanse duwk. Oudestraat Bruinisse. (Coll. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland. Zierikzee). 122

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2003 | | pagina 9