107 toen heb ik de boerderij overgenomen. We hadden vier en een halve hectare grond. Als er een opvolger was, kreeg je met de herverkaveling twaalf hectare. Dat is mooi om op te starten. Je moet dat natuurlijk niet met nu vergelijken, maar toen was dat goed. Het is best ingrijpend geweest, we zijn toen ook getrouwd. De sanering was mogelijk omdat er een aantal boeren naar de Noordoostpolder vertrokken. Zij leverden hun grond in bij Stichting Beheer Landbouwgronden. De vrijgekomen grond ging naar deze kleinere boertjes. Sommige boeren waar alles van weg was, hebben hun boerderij op een heel andere plaats teruggekregen. We hadden besloten de boerderij opnieuw op te bouwen, de schuur stond er nog, maar het huis niet meer. De firma Hanegraaf heeft hier gebouwd. Je hoefde niet te herbouwen, dan kreeg je voor duizend gulden een houten woning. De vergoeding voor je eigen woning verviel dan. In ieder dorp kwam wel een aannemer uit Brabant. De plaatselijke aannemers hadden genoeg aan het opknappen van de gewone huizen. In Looperskapelle is veel verloren gegaan en door bevriezing is er net als op Eikerzee minder voor teruggekomen. Na even denken komt Jan Kloet tot de volgende opsomming: Met de Ramp woonden hier: Bakker Tinus van der Zande, wagenmaker Meulmeester met twee broers en één zuster. De politie was De Vries en Nieborg was burgemeester. Dan Giljam van der Schelde, die van Drees had, en Bezuyen, hij is later met zijn gezin op Scharendijke gaan wonen, zo ook Kees en Annie Kloet met hun drie kinderen. Verder Anton Kloet en zijn gezin, die kwam weer terug en dan mijn ouders met mijn broer. Jacobus Folmer met het gezin kreeg een nieuw spul aan de Hogeweg en Marien van der Schelde ging na een paar jaar in de Kapeileweg wonen. En van de anderen zou ik het eigenlijk niet goed meer weten.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2003 | | pagina 60