gesprek in het Blushüs toen hij enkele foto's kwam brengen voor de expo sitie. Dank ook aan de vrijwilligers die naar Zuidland kwamen om te helpen met het dichten van de dijken. Ir. R.D. Bleeker architect B.N.A. kwam als assis tent aan de T.H. Delft met een aantal studenten. In een brief schrijft hij: "Wij werkten, als Delftenaren, samen met een groepje Leidse studenten dat ook onder leiding stond van een assistent, de latere burgemeester, Com missaris der Koningin en Minister, "Molly" Geertsema. Wij, Delftse stu denten, hadden natuurlijk meer verstand van dijken dan zij, dat lieten we ze dan ook merken, maar we hebben toch goed samengewerkt. Ik zal één gebeurtenis nooit in mijn leven meer vergeten: op één der laatste dagen stapte Molly, net als wij gekleed in overall en op klompen, bij de toenmalige burgemeester van Zuidland binnen en zei: "Goedemorgen, Col legaDe burgemeester keek wat geschokt, maar hij was al zoveel moei lijke situaties gewend dat deze er nog wel bij kon! Maar: het was waar, Molly was net tot burgemeester in Friesland benoemd". Als er vragen gesteld werden over de meegebrachte foto's waren de ant woorden niet altijd eensluidend. Hieruit blijkt dat verschillende getuigen uit hun herinnering puttend tot verschillende conclusies komen. Welke de waarheid weergeeft, zal wel altijd een vraag blijven. Dat deze herdenking in 2003 leeft, blijkt wel uit de vele reacties op de op roep om materiaal voor de herdenkingstentoonstelling. Daaraan dragen de diverse media bij, maar de belangrijkste factor is hierbij toch wel dat de overlevenden van de ramp nu wel over de gebeurtenissen kunnen en ook willen praten en schrijven. Met de uitgave van dit boekje pretenderen we niet de watersnood uitput tend belicht te hebben. Het is niets meer, maar ook niets minder, dan een bundeling van verhalen van een kleine groep Zuidlanders die hun persoon lijke herinneringen doorgeven aan het nageslacht. Misschien "mist" u wel de belevenissen van een aantal van hen die grote verliezen hebben geleden. Uit piëteit is vanuit de werkgroep dialect met hen geen contact gezocht. Dank aan allen die meewerkten. 82 1953 Watersnoodherdenking 2003

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 2003 | | pagina 43