-29- Zo langzamerhand waren er al meer gezinnen op het dorp teruggekeerd en waren er dus ook weer kinderen bij. Het liep tegen Sinterklaas en de dijkwerkers hadden een inzameling gehouden en ook gaven zij wat eigengemaakt speelgoed. Zo kwam mevrouw Romeljn bij mij om te vragen of we voor die kinderen nog wat bij zouden kopen, maar dan moesten we wel naar Zierikzee. Het water was zover gezakt dat men met laag water over de Molenweg naar de Steenendijk kon lopen ein zijn we op pad gegaan. Bij.de hofstede van de heer Steils was een diepe geul en wij moesten daarover zien te komen. De mannen hadden gelukkig de laarzen aan dus mevrouw en ik op hun rug en zo konden we weer verder. Op de Steenendijk konden we meerijden naar Zierikzee. Daar hebben we onze inkopen gedaan, wat gedronken en gingen weer op huis aan. Toen lag Kuijper daar met de boot en met horten en stoten zijn we thuisgekomen, want het varen ging zo vlot niet meer. Telkens moest de boot vlot geduwd worden en ik meen, dat dit het laatste reisje is geweest. 's Avonds hebben we toen pakjes gemaakt en de volgende dag de aanwezige kinderen bij elkaar gehaald en alle geschenken uitgedeeld. Zo was het toch nog een gezellige Sinterklaasdag geworden. Daarna werd de zandzakkendam opgeruimd en een begin gemaakt, om de Straatweg schoon te maken. Met tractors en kiepwagens werd het zand afgevoerd en aan weers zijden van de weg verrezen er zandheuvels, die dan later weer op de wagens werden geladen. Van allerlei dingen werden onder het zand gevonden, zo ook het geldkistje van meneer Berrevoets met nog waar devolle papieren. Het werd alles netjes bij de politie afgegeven en later aan de eigenaar of familie terugge geven.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1986 | | pagina 31