-23- Toen het meeste werk op en rondom het dorp voor de werkgroep gebeurd was, gingen de mannen ook aan de dijk werken. De kleinere gaten aan de sluis en bij het stelletje werden gedicht en het vervoer heen en terug kon geregeld worden." Diegenen die al aan het Beijers- dijkje woonden, kondfen'dan langs deze dijk, en de anderen over het watfer gebracht worden. Een enkele keer bleven de Rijswerkers uit Werkendam en omgeving de zaterdag en zondag 'over efi kwamen dan de zaterdagavond bij ons in het café*. Het was dan erg gezellig, want dan zongen zij voor ons hun rijswerkersliederen. Eén keef had Kees Kuijper Czn. ze al vroeg gehaald en zou ze 's avonds ook weer terugvaren, maar Oh wee, de mist was over het water komen opzetten en het water was wel wat woeliger. Wij hadden ook buiten gekeken en gezegd, blijven jullie maar slapen, maar dat wilden ze niet (alle bedden waren alweer gereed voor de volgende week) Wij waren nog wat opgebleven om alles weer aan kant te doen en toen naar bed gegaan. We lagen nauwe lijks te bed of er werd geklopt en stonden Kees en de mannen weer voor de deur. Ze hadden steeds gevaren en kwamen uiteindelijk op dezelfde plaats aan waar ze weggevaren waren, dus alleen maar in de ronde geweest in plaats van aan de sluis. Dus toch blijven slapen en de volgende morgen bij het licht worden opnieuw in de boot, met-een beter gevolg. Ook de aannemers en opzichters brachten af en toe een bezoek. Op een zomerse zondag, eind juli, hadden de Yerseke- schippers een bootreisje georganiseerd voor de belangstellenden naar Ouwerkerk, een mooi getij water en prachtig weer. Wij hadden banken en tafels buiten gemaakt om de gasten te ontvangen.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1986 | | pagina 25