-11- We kregen het steeds drukker met logees, mochten ook bedden gebruiken en ook wat dekens. Maar toen Kuyper met zijn boot naar de Steenendijk ging varen en vandaar vervoer naar Zierikzee mogelijk was, is Teeuw een paar keer meegeweest om lakens, slopen en dekens aan te schaffen. Er kwam ook een uitdeling van het Rode Kruis en kregen we grijze kampeerdekens. Ook die waren welkom en zodoende raakten we wat op dreef voor een heel groot gezin.'Het huis naast ons werd ook helemaal ingericht voor slaapplaatsen, dus konden er nogal wat mensen terecht. Op het dorp werden de droge huizen ook schoonjgèmaakt en konden de mensen met familie in een eigen huis voor een paar dagen. Toch wareh we steeds de weekends alleen op het dorp met de politie. Dan haalden we vrijdags het water dat de schippers over hadden en konden we daar de was mee doen. De za'térdag 'én zondag besteden we aan wassen en alles goed opruimen, zodat we voor de volgende week weer op dreef waren. I Op zo'n rustige zondagmorgen kwam Teeuw al vroeg in beweging want hij hoorde een motorboot. Even kijken wie er al zo vroeg aankwamen. Het was niet veel goeds, want de aangekomenen waren verschrikt toen Teeuw op de plek van hun aankomst stónd: Ze lieten zich ontvallen dat ze hadden gedacht dat het dorp helemaal verlaten was. Die luitjes hebben toen een rondwandeling over het dorp gemaakt en zijn weer vlug vertrokken, want dat was toch een tegenvaller geweest. Na enige weken kwam de Burgemeester een kijkje nemen, hij stond verbaasd over wat alle mensen presteerden en al hadden gedaan. De daarop volgende tijd kwam hij 2 x per week een dag meevaren en besloot later zijn intrek te nemen in het kantoor van de Openbare Lagere School.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1986 | | pagina 13