Vlinders in onze tuinen ns TANK NERGENS £ijs@w HEMA opruiming Circus Bongo brengt voorstelling Ofline RKT F NACHTMARKT Blijf je verbazen [wêeL ruitschade? Samen energie besparen O KLIK WIN ACTIE Vlinders zijn indicatie van natuurwelzijn VRIJDAC 31 JULI MIDDELBURG 19.00 - 0.00 UUR INBREKERS GEVEN TIPS KWALLEBALLEN EN POTTELILLEN Win de cd "Mooi was die tijd...’ deel 2 Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Optiek 4 Optowietrie www.eijsermans-optiek.nl Wegens vakantie gesleten van 25 augustus t/m 8 septemfiei Om erachter te komen hoe het met de vlinders in de tuin gaat, houdt De Vlinderstichting op 1 en 2 augustus een tuinvlindertelling. Deze telling start vrijdag 31 juli om 11.00 uur. Dankzij de tellingen krijgt De Vlinderstichting een goed beeld van de natuur instad en dorp. Ontdek wat er allemaal rondvliegt in de tuin. tot wel op heel veel artikelen 1 krant M Dirk ga naar de winkel of naar hema.nl De Bevelandeï Woensdag 29 juli 2015 www.de-bevelander.nl Klik&Win JpjT: autotaalglas rrn 4 u u 3 iii Bil Dirk in Goes gegarandeerd de laagste literprijs. - len? Door de vlinders in je tuin te tellen, kun je meten hoe het met de natuur in je omgeving gaat. En die cijfers zijn belangrijk, want dag vlinders reageren snel op het milieu en klimaatveran dering. De Vlinderstichting verzamelt al jarenlang gege vens over vlinders, zodat ze nog beter beschermd kun- Inbrekers gaan niet met va kantie. Wat kunnen we doen als we zelf wél weggaan? Colijnsplaat - Het is komkommertijd, de nieuwsmedia hebben de grootste moeite om de achterkant van de advertenties en de zendtijd tussen de reclamnespotjes vol te krijgen, dus voor hen was de harde wind van afgelopen weekend letterlijk een geschenk uit de hemel. Oké, voor een dag midden in de zomer waaide het stevig door, maar de organisatie van hét Noord- Bevelandse popfestival Peerock vertolkte de mening van veel Zeeuwen: ‘een pittig briesje’ schreven ze met gevoel voor understatement op hun facebookpagina. De voorstelling Offline van Circus Bongo zit vol spectaculaire acrobatiek, magie en stunts. Foto: PR Ergens anders in Goes goedkoper? Wij betalen het verschil terug! Beukenhof 1, Goes Oud-Hollandse spelen en nog meer leuks op dag van ‘t Ouweland Het publiek was wat minder onderkoeld in zijn reacties, getuige de uitspraak via dat zelfde sociale medium: “Wow! PEEROCK wat wasje verschrikkelijk goed!!! Dit is geen festival, dit is pure magie!!! Wat een geweldig publiek!! Love it!!Tot volgend jaar!!” Het enthousiasme spatte er vanaf. Onze fotograaf had zijn handen vol om al het moois vast te leggen. Op deze foto portretteert hij (vlnr) Thomas Zwijsen en (broer) Anton Zwijsen op het barpodium. Foto: Johan van der Heijden Aanvragen Meer informatie en het for mulier voor het aanvragen baar via de websites van alle Zeeuwse gemeenten. Inge vulde documenten kunnen via e-mail naar a.dorleijn@ goes.nl Autotaalglas Goes 0113-251700 nen worden. Ook gegevens uit de bebouwde kom horen daarbij. Met de tuinvlinder- telling probeert de stichting, samen met de hele bevol king van Nederland, zoveel mogelijk gegevens te verza melen. Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 groepje inwoners dat aan de slag gaat met het besparen van energie en duurzame opwekking. Samen kunnen zij maximaal 3.000 euro subsidie aanvragen voor de organisatiekosten van hun initiatief. door de redactie GOES - Iedereen ziet wel eens vlinders in de tuin. Het kan ook niet missen: ze zijn vaak groot en kleurrijk. Ze vlie gen grofweg gedurende de periode dat het zomertijd is. Meten Maar waarom zou je ze tel- Meedoen Iedereen kan meedoen aan de tuinvlindertelling, of de tuin nu groot of klein is. Het tellen hoeft niet meer dan een kwartier in beslag te ne men. Waarnemingen doorgeven kan via www.vlindermee. nl of www.tuintelling.nl. Of download de gratis app ‘Vlindermee’. GOES - De dertien gemeenten van Energieke Samenleving Zeeland willen Zeeuwen stimuleren samen te werken aan energiebesparing. Tot februari volgend jaar stel len zij daarom subsidie be schikbaar voor gezamenlij ke initiatieven die leiden tot energiezuinigere woningen. De ‘tijdelijke subsidieveror dening energieke samenle ving Zeeland 2015’ geldt dus van de subsidie is verkrijg- alleen voor leden van dorps raden, wijkverenigingen, de ener-giecoöperatie, vereni gingen van eigenaren, stich tingen, verenigingen of een 10 euro per persoon. Er is voorverkoop op de dag van de voorstelling aan de cir cuskassa, van 11 tot 12 uur en 30 minuten voor aan vang. Circus Bongo speelt op Camping Scheldeoord in Baarland (donderdag 6 au gustus), Camping De Brem in Renesse (vrijdag 7 au gustus), Camping De Duin hoeve in Burgh-Haamstede (zaterdag 8 augustus) en Camping De Pekelinge in Oostkapelle (maandag 10 augustus). Alle voorstellin gen beginnen ‘s avonds om 19 uur. 70 korting BAARLAND - Circus Bongo presenteert deze zomer de voorstelling Offline. In deze voorstelling wordt al les in de wereld anders, op moment dat het internet er mee stopt. In deze spik splinternieuwe voorstelling is ruimte voor draadlopen, jongleren, magie en boer derijdieren en andere spec taculaire showelementen. De kinderen zitten in deze intieme tent met hun neus vooraan en worden actief betrokken bij de show. En natuurlijk kan er ouderwets worden gelachen. Entree NH

Bevelander | 2015 | | pagina 1