ns Bliif ïe veriiazen TANK NERGENS Commotie op vakantiepark iffiWMrrjïïïu Eijs@w Kortgene gaat er voor maximaal uit 24 lopers be staan, een groot deel is al enthousiast ingevuld maar er zijn nog wat plekken over, dus Noord-Bevelan- ders kunnen zich nog aan melden. Unieke oorlogsbeelden museum Aquariumplanten in beeld Bil Dirk in Gons gegarandeerd de laagste litrrnrijs. ruitschade? Uw bericht in De Bevelander Week krant Omstreden rabbijn in Zuid-Beveland TOT DAT MOMENT WAS HET VERBLIJF VLEKKELOOS VERLOPEN NEDERLAND DOET Optiek A OptoH«etrie 3/7^ c-H The theory of everything KLIK WIN ACTIE FOTO’S, FILMPJES EN NIEUWTJES Win het album Powervrouwen 2015 op vier cd’s Woensdag 11 maart 2015 door Rochel van Westen Lees verder op pagina 5 lees verder op bladzijde 17 autotaalglas C redactie, bevelander® wegenermedia.nl 162 Zeeuwse klussen liggen te wachten GOES - Het Goese Kanaal was afgelopen zaterdag het feestelijke toneel van de elfde Ganzeregatta. 62 teams streden over 4,3 en 2 kilometer. Er was met name in de stadshaven van Goes waar de boten lagen te wachten voor de start veel belangstelling. Naast de Zeeuwse roeiverenigingen Honte, Rowdow en Scaldis kwamen de deelnemers onder zoeken voor u een toepasse lijk plaatsje in onze krant. Ergens anders in Goes goedkoper? Wij betalen het verschil terug! Beukenhof 1, Goes Autotaalglas Goes 0113-251700 www.eijsermans-optiek.nl Zutuieb'aLU’n op at&ifite. 'üjn wi wevc! Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 Oianje Fonds een beslissing nam over het al dan niet toelaten van deze groep. “Ik heb contact opge nomen met een park waar de groep eerder heeft gezeten, zij wisten me te vertellen dat er goede afspraken gemaakt konden worden en de groep had het park ook netjes ach- KAPELLE - Aquariumvereni- ging De Vuurneon in Kapel- le houdt een speciale avond op het gebied van aquarium planten. De schrijver Albert Sanderse verzorgt dan een lezing. Op veel vragen zal een ant woord worden gegeven en door middel van mooie beel- en vaak door zelfcensuur be paalde beeld dat we hebben van de Tweede Wereldoor log. “Er zijn in die periode veel foto’s en films gemaakt door particulieren”, zegt Marjan Ruiter. “Die geven vaak toch een andere kijk op gebeurtenissen dan het materiaal dat destijds werd gemaakt door militaire fo tografen en persbureaus. Ze legden bewust of onbewust vast, wat een unieke kijk geeft op het beeld van de oorlog.” Ze vervolgt: “Soms met gevaar voor eigen le ven, want vaak moest men beelden in het geheim op de gevoelige plaat vastleggen. Nadat vorige week bekend werd dat de omstreden rabbijn Eliezer Berland en zijn volgelingen waren neergestreken op Hof van Zeeland bij Heinkenszand, brak er enige onrust uit onder de dorpsbewoners. Eliezer Berland wordt verdacht van ontucht en wacht in Nederland op uitleveringsverzoek aan Israël. tergelaten. We hebben ook contact gehad met de wijk agent in Amsterdam en daar had de groep ook niet voor overlast gezorgd”, laat Pro voost weten. Afgelopen donderdag ver liet de groep Heinkenszand om het Poerimfeest te gaan vieren in Vlissingen. Tot dat moment was het verblijf op het park vlekkeloos verlopen, maar op de boulevard werd de groep aangevuld met andere volgelingen en toen ging het mis. De groep haal de de landelijke media door wangedrag en ook de gasten uit Heinkenszand hielden zich bij terugkomst niet aan de afspraken en de huisre gels van het vakantiepark. “Daarom hebben we moeten besluiten dat de groep moet vertrekken”, aldus Provoost. C www.facebook.com/ teamkortgene andere uit Gent, Anwerpen Gouda en Barendrecht. Mede door de prima weersomstandigheden zijn snelle tijden geklokt. Zo zijn er zeven baanrecords verbroken, waaronder die van de heren skiff de dames dubbel vier gestuurd. Beide records stonden al tien jaar in de boeken. Foto:Johon van der Heijden GOES - Heeft u een nieuwtje dat iedereen moet weten? Houdt u een rommelmarkt, een concert of een open dag? Mail het ons en wij De Bevelander □m zoveel mogelijk geld in te zamelen voor het onder zoek en om lopers te promo ten is er 12 april in Kortgene een groot benefietfeest voor jong, oud, groot en klein. De dag duurt van 12.30 uur tot vroeg in de avond. den zullen vele voorbeelden worden getoond. Zowel beginnend- als gevorderde aquariaan mag deze avond zeker niet missen. De avond begint vrijdag 13 maart om 20.00 uur in het clubgebouw aan de Bruelisstraat 21 te Kapelle. De toegang voor het publiek is gratis. HEINKENSZAND - Volgens de verhalen in de media liet het gedrag van de groep nogal wat te wensen over. Robbert Jan Provoost, manager van het vakantiepark, was op de hoogte van deze geruchten en heeft dan ook zorgvul dig research gedaan voor hij KORTGENE - Iedereen heeft in zijn familie of vrienden kring wel met de ziekte kanker te maken gehad en meegemaakt wat een grote invloed dat heeft op het leven. Ook een aantal inwo ners van Kortgene heeft er mee te maken gehad. Daar om gaan ze met een team, het team Kortgene, mee doen aan samenloop voor Hoop, een 24-uurs estafet teloop. Deze loop ten bate van KWF kankerbestrijding is op 27 en 28 juni in Bergen op Zoom. Het team uit Kortgene mag GOES - De film The Theory of Everything vertelt het buitengewone en inspire rende levensverhaal van de briljante en gerenommeerde astrofysicus Stephen Haw king, over zijn liefdesrelatie met Jane Hawking en over zijn gevecht tegen de ziekte ALS. De film is gebaseerd op de memoires ‘Travelling to Infinity: My Life with Step hen’ geschreven door Jane Hawking. De film draait dinsdag 17 maart om 20 uur in ‘t Beest in Goes. Vrijdagmiddag 13 maart is er een speciale middagvoorstelling die om 13.30 uur begint. Het leverde plaatjes op van momenten als razzia’s, maar ook beelden van het verzet. We hebben in onze collectie ook bijvoorbeeld foto’s van een in de oorlog zeventien jarig meisje dat rolletjes vol foto’s maakte voor het ver zet. Amateurfotografie dat een authentiek beeld geeft van de bange bezettingsja ren.” Maar naast vele foto's zijn ook bewegende beelden destijds vastgelegd en te zien op de expositie. Verder worden twee belangrijke ge beurtenissen in Zeeland uit die periode extra belicht. MIDDELBURG - Een unieke tentoonstelling is ingericht in het Zeeuws Museum onder de naam ‘Schieten tegen het vergeten’ (Foto grafie in Zeeland tijdens de Tweede Wereldoorlog). De titel is een verwijzing naar het credo van Neeltje Flipse- Roelse uit Westkapelle, één van de Zeeuwse fotografen/ filmers is, die een bijdrage hebben geleverd. Gewapend met een camera probeerden zij daarmee het vergeten te gen te gaan. Volgens direc teur Marjan Ruiter van het Zeeuws Museum wordt spe cifiek in deze expositie af gerekend met het eenzijdige 4C0 Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie Op de hoogte blijven van leuke nieuwtjes uit de regio? Like ons dan op Facebook. www.facebook, com/debevelander

Bevelander | 2015 | | pagina 1