ns TANK NERGENS Hufters gaan voor ‘t hekje J LU Ei GroenRuK $5 Jlfl [vyêeic Zeeuws Nieuwjaarsconcert Blijf ie verbazen Bij Dirk in Goes gegarandeerd de laagste literprijs. ruitschade? Receptie voor alle Zeeuwen Jaarwisseling gemeente Kapelle relatief rustig I I_B_I »2&3 r 1 Pearle’s Haal en Breng Service. MAAKT GELD NIET GELUKKIG? in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Aansluitend wordt een receptie gehouden in de Wandelkerk en de Klooster gangen. Prijskraker] De rechter zal rekening hou den met iemands verkeers- verleden en de overtreder krijgt een strafblad. Boven dien biedt het strafrecht een breder arsenaal aan sancties. De verwachting is dat dit een grotere afschrik wekkende werking zal heb ben dan het betalen van een boete, zeker omdat die voor de rijkere hufters slechts een geringe sanctie is. tredingen onder te brengen bij het strafrecht worden de overtreders uit de anonimi teit gehaald omdat de over treder altijd voor de rechter moet verschijnen. Win twee boeken van Amanda Prowse MIDDELBURG - Het provincie bestuur houdt vrijdag 9 ja nuari een nieuwjaarsbijeen komst voor alle Zeeuwen. Deze begint om 16.00 uur KAPELLE - De jaarwisseling van 2014 op 2015 is in ver gelijking met vorig jaar in de gemeente Kapelle rustig verlopen. De jaarwisseling heeft de gemeente, volgens een eerste inschatting, zo’n 17.500 euro gekost; 15.000 euro aan arbeidskosten en 2.500 euro materiële scha de. Het lijkt erop dat de goede voorbereiding zijn vruch ten heeft afgeworpen. Hier bij kan gedacht worden aan de afstemming tussen gemeente, politie en veilig- heidsregio en het preven tief verwijderen van onder andere afvalbakken. Dit jaar waren er aanzien lijk minder klachten over overlast, dit komt zeer waarschijnlijk door de ge wijzigde landelijke regel geving. Meer dan dat door velen verwacht werd, zijn die nieuwe regels rond af- steektijden nageleefd. De brandweer heeft niet een keer hoeven uit de rukken in de gemeente Kapelle. GOES - Sinds 1 januari zijn 23 verkeersovertredingen die voorheen onder de wet Mulder vielen onderge bracht in het strafrecht. Het gaat vooral om zogenaamde hufterregels, die de verloe dering van het Nederlandse verkeer moeten tegengaan. Later in het jaar komen er ook veertien nieuwe ver keersborden bij. Overtreders van de wet Mulder komen weg met een administratieve sanctie, in goed Nederlands ‘een be keuring’. Door deze over- 1 krant NIEUWTJES EN FILMPJES KLIK WIN ACTIE Door de redactie Foto Carrie Frederiks ii Q, autotaalglas marskramer 's Gravenpolder-Op 10 januari is er in de Maartenskerk een nieuwjaarsconcert door onder andere Joost van Belzen en Peter Wildeman. Alle detailinfo staat op www.peterwildeman.nl Als u een bril wilt aanschaffen maar moeite heeft om naar de winkel te komen, dan komt Pearle Opticiens Goes u ophalen. Ook als u rolstoel gebonden bent! borst de koenckelliederen uit de oude doos. Deze keer was er opmerkelijk veel publiek op de been tijdens het koenckelen. Een van de redenen was het vuurwerkverbod, waardoor ouders het veilig genoeg vonden om met kinderen naar het Kerkplein te gaan. Ook het aangenam zachte weer op oudejaarsdag zal hierin ongetwijfeld hebben meegespeeld. Op de foto koenckelt Milou er samen met haar oma Esmeralda lustig op los. Ergens anders in Goes goedkoper? Wij betalen het verschil terug! Beukenhof 1, Goes Wat te doen als je droom een keer écht uitkomt en je een vette prijs wint in een loterij? Optiek A OptoHtetrie www.eijsermans-optiek.nl In De Bevelander van vorige week woensdag stond dat wij de gehele maand januari gesloten zijn. Dit Is echter onjuist vermeld. ‘W’i j zijn yeuuwn apen en u bent itan haute welkom! Lange Vorststraat 57, Goes, tel. 0113-230214 Sonseviena Sansevieria kirkii Friends. Potmaat 15 cm. Excl. sierpot. Per stuk van 9,99 voor Autotaalglas Goes 0113-251700 Wat kost Pearle’s Haal en Breng Service? Als u tijdens uw bezoek een bril aanschaft niets. Dus, wij halen u gratis op, brengen u weer gratis thuis en komen zonder extra kosten uw bril afleveren. Service! Nieuwe Ri Meer informatie? Wilt u gebruik maken van de Pearle’s Haal en Breng Service? Bel dan 0113-228727 tijdens onze openingsuren om een afspraak te maken. Br I Groen tu 2D - Goes - www.groenrijkgoes.nl - 0113 - 223 359 - wk 02. Geldig van 08-01 t/m 14-01OP=OP Strafblad We kennen ze allemaal: de hufters achter het stuur die het verkeer nog onveiliger maken dan het al is. Helaas niet alleen voor zichzelf, maar vooral vaak ten koste van de zwakkeren op de weg. Vanaf nu komen ze er niet vanaf met een bekeuring, maar moeten ze zich publiekelijk verantwoorden voor de strafrechter. Yerseke - Op de laatste dag van het oude jaar is het in Yerseke traditioneel Koenckelen geblazen. Kinderen in de basisschoolleeftijd gaan al zingend met hun koenckelpot langs de deuren, waarvoor ze wat kleingeld of een paar snoepjes krijgen, ‘s Middags komen de Koenckelpotfanfare en de kinderen samen bij het koenckelpotmonument in het centrum. Daar krijgen de kinderen wat lekkers van de bakker. In Moerzicht komt het later die dag tot een hoogtepunt van de rondgang: bewoners en de kinderen zingen uit volle Ga snel naar: deweekkrant.nl/actie De Bevelander Paade Ctas Kolvnniershrrf 22 448100 Goes 0113-22! 1 Anoniem Woensdag 7 januari 2015 41 www.de-bevelander.nl F |’ro«-«e fok' >k-, ■IWM? I Klik&WIn Op de hoogte blijven van leuke nieuwtjes en filmpjes? Like ons dan op Facebook! www.facebook, com/debevelander

Bevelander | 2015 | | pagina 1